Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86251) bitpork válasza fokukac (#86250) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

mindennek ára van. Ez esetben pl a szabad mozgásnak amikor nem vagy kötve menetrendhez. Már pedig az időveszteséget a legnehezebb számszerűsíteni. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#86252) parandroid válasza EQMontoya (#86248) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is szokták mondani, hogy járhatnánk Mo-ra vonattal, vagy repülóvel is, ezért fölösleges autót tartani (most tegyük félre, hogy másra is kell). Csak amikor megkérdezem, hogy hogyan, és mennyi idő alatt, mennyi pénzért jutok ki a reptérre, ott mennyit kell várni, aztán utána ki jön értem Bécsbe, vagy Budapestre, és visz le az utolsó 200 km-en Zalába, valamint az ő idejét, útiköltségét hova számoljuk bele, akkor mindig jön a hömmögés, hogy hát ja... És akkor még eszembe jutott BP-ről Zalába (nem megyeszékhely) tömegközlekedéssel eljutni, mert az alsó hangon olyan 6-8 órás mulatság, és kb naponta 2x van rá mód, lehetőleg reggeli indulással.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86253) tildy válasza parandroid (#86252) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk nem kérdés , hogy nem autózunk UK-ből. Nincs is autónk . Totál felesleges Londonba . Odahaza meg az orszagberlettel frankon megoldjuk . Igaz nem
Zala, hanem Szolnoktol 25 km, illetve Bács-Kiskun .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#86254) tildy válasza bobsys (#86245) üzenetére


tildy
nagyúr

Rosszul nézted , ha 12 év alatti a gyerek akkor interraillel 230 EUR , per fő ( gyerek ingyen megy)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#86255) parandroid válasza tildy (#86253) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az megint egy másik táv, nektek autóval sem lenne meg egy nap alatt az út, az megint más kérdés. Én autóval 10-11 óra alatt itt vagyok, és abban már a megállások, meg az ebedszünet is benne van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86256) BlacKSouL válasza bobsys (#86245) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[kép] [kép]

Regiojet-et javaslom

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#86257) erdey_a válasza BlacKSouL (#86256) üzenetére


erdey_a
őstag

én is regiojettel terveztem menni prágába győrből. jó sokára néztem jegyet (november), tehát még "olcsó", és így is (benzinártól, fogyasztástól függően) 15-20ezer forinttal drágább 2gyerek 2 felnőtt, mint autóval. és akkor azt nem számoltam bele, hogy a vasútállomásra\ról is el kell jutni, és 4 óra helyett 7 lesz az út. én szívesen vonatoznék, mert az autópályákon már rettegek.
de ez így nem versenyképes.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#86258) BlacKSouL válasza erdey_a (#86257) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én voltam 2x autóval is. Mondjuk Starjánból. Először 2 felnőtt, aztán 3 felnőtt és egy 5 hónapos baba. A belvárosi parkolás el is viszi az előnyt. Ha meg a szomszéd faluban foglalsz szállást, akkor a helyi bkv-zás visz időt, pénzt.
Arról nem beszélve, hogy a cseh "autópályán" kicsit több időt álltunk 30-60-al, mint ahogy azt a google közli, plusz a matricákért is sorba kellett álldogálni. Így lett a papíron 6 órás menetidőből 8,5
Ha a 4 ember autóköltsége 4 külön háztartásra oszlik, és valaki más vezet akkor persze simán. De ha már kint vagy, és nem autós városnézéseket tervezel, az autó csak nyűg. Így viszont mire Kelenföldről Komáromba értünk a vonattal, már megittunk 1-2 üveg Bernardot, 230 Ft-ért per db. És pincér hozta ölbe. Alapból szeretek vezetni, de a Salgótarján -Bpest- Pozsony-Prága útvonalat bőven elég volt 2x levezetni odavissza. A Starján-Poreč(/Pula) szakasz is kb. az első 8-10 alkalommal volt izgalmas, azóta inkább csak szükséges rossz. Ha tehetném teleportálnék.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#86259) erdey_a válasza BlacKSouL (#86258) üzenetére


erdey_a
őstag

én győrből lassan 20 éve járok rendszeresen Prágába, volt hogy ott is laktam. olyan még nem volt - a nagy autópálya- felújítás idején sem - hogy 5 óra alatt ne értem volna oda háztól a célhoz. a szállás külvárosban, parkolás vagy ingyenes, vagy valami őrzött helyen 2-300czk - ez valóban számít, igazad van, de 2-3 éjszakát számolva maximum egálra jön ki az autó a vonattal.
pont a vonat kényelme, "szabadsága" miatt mennék azzal, de az én ingerküszöböm ott van, hogy ha már lassabb legyen jóval olcsóbb, és ne drágább\ugyanannyi mint az autó.
de ez belföldön is így van sajnos...

plusz egy szavazat a teleportra. :)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#86260) tildy válasza erdey_a (#86257) üzenetére


tildy
nagyúr

Jovore mi megcsinaljuk London -BP vonalat vonattal. Amilyen repjegyarak most nalunk vannak, lehet olcsobban jovunk ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#86261) EQMontoya válasza erdey_a (#86259) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, a vonat szerintem egy esetben lehetne drágább, mint az auto: ha időt spórol. Tehát a frecca rossa, ice, tgv és hasonlók eseten indokolt. De ilyen Munchentol keletre nincs. Ameddig gyorsabb vagyok autóval, addig nem lehet drágább.

Same rules apply!

(#86262) concret_hp


concret_hp
addikt

hát a bécs-bp az tényleg drágábbnak tűnik, mint régebben, de azért 20 eur körnéykén elég sok vonat van, az 2 főre oda vissza 80, ha aránylag a város közepére mennék, akkor tuti vonattal / busszal mennék, de nekünk kelenföld mondjuk ~15 percre van csak... (az M0 meg 3 perc, szóval az autó mellett is lennének érvek)

én úgy emlékszem, hogy '18 végén valami 3-4000ft / fő volt (talán flixbus?) előtte olyan '11-12 körül viszont arra emlékszem, hogy a vonatjegy olcsó volt, de még bp-n is szívás volt megvenni, mert csak személyesen a nemzetközi jegypénztárban ( = még a déliben sem volt) :W

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#86263) fokukac válasza EQMontoya (#86261) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért az osztrák oldalon fel tud ám gyorsulni 200 fölé is a vonat. Olyat autóval nem tudsz...

@Vérboci: a csehez 30 éve újítják azt a nyamvad Brno-Prága autópályát. Én ahányszor mentem arra, felújítás volt, és dugó. általában 7-8 óra volt odaérni.
Nem tudom, valaha is kész lesz-e. Volt olyan, hogy az álló kamionsor és a belső beton elválasztó között haladtunk, úgy, hogy mindkét irányba volt kb. 10-20 centi.... borzasztó volt. Utoljára 2019-ben voltam arra, lehet, hogy már jobb a helyzet, nem tudom...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#86264) szőröscica válasza fokukac (#86263) üzenetére


szőröscica
addikt

Most mar jo, tavaly tavasszal voltunk. Hmmmm, lehet el kene menni sorzeni egyet megint.

(#86265) EQMontoya válasza fokukac (#86263) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ott már lehet, de a Budapest-Becs vonalra semmiképp nem erzem indokoltnak a premium árazást.
A cseh autópálya amúgy kész van, télen voltunk Prágában, sima utunk volt nagyon.

Same rules apply!

(#86266) parandroid válasza fokukac (#86263) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tavaly mentem brno-prága között, oda-vissza, teljesen rendben van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86267) erdey_a válasza fokukac (#86263) üzenetére


erdey_a
őstag

amikor ez az álló kamionsor \ beton elválasztós buli volt, akkor értem ki győrből 5 óra alatt. most 4. akkor Budapestről se volt az 8.

ma a regiojet 5 óra 45 perc alatt ér ki prágába, de ugye ehhez hozzájön, hogy 20 percet megyek a vasútállomásig, 10 perccel előbb is érkezek, aztán még prágában is vár rám egy 20 perces tömegközlekedés. tehát a szumma utazás 6,5-7 óra körül van. 400 kilométeren majdnem 3 órával lassabb a vonat. bukom a rugalmasságot is és nem is olcsóbb. ezért mondom, hogy nekem ez így nem buli.
ha 180 eur helyett 100 lenne oda-vissza négyünknek, akkor nem lenne kérdés...

Vérboci

(#86268) bobsys


bobsys
addikt

Kozben beteg is lettem, lehet egy Bp-Praga vonalra rabeszelem a csaladot. Nem olcsobb, mondjuk 250eur negyunknek, kocsival meg legyen kb 200eur (benzin, matricak), de ugyis tomegkozlekednek Pragaban, es en gyerekken szerettem vonatozni :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#86269) fokukac válasza bobsys (#86268) üzenetére


fokukac
nagyúr

de ha kocsival mentek, közben lehet egy csomó minden mást is megnézni. rengeeg szép hely és látnivaló van útközben is :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#86270) bobsys válasza fokukac (#86269) üzenetére


bobsys
addikt

egy hetvege alatt kellene lezavarni. Pemtek delutan indulas es vasarnap este erkezes. Ha pragaig megyunk akkor csak az fer bele.
Sok-sok eve egy Magyarorszag - Dania utnal ezt csinaltuk, 2 het es egy csomo mindenhol megalltunk. Illetve oktoberi iskola szunet alatt egy olaszorszagi kocsi turan gondolkozom

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#86271) erdey_a


erdey_a
őstag

kukucs!

Vérboci

(#86272) NoLF válasza erdey_a (#86271) üzenetére


NoLF
addikt

Pardon? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#86273) erdey_a válasza NoLF (#86272) üzenetére


erdey_a
őstag

csak bekukkantottam :D

Vérboci

(#86274) fokukac válasza erdey_a (#86273) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ipiapacs, ott vagy a boci mögött..! :))
Aki bújt, aki nem, majd írunk rá egy törvényt..! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#86275) parandroid válasza fokukac (#86274) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Nem tudom, ki vagy, de szállj ki a vonalból!”

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86276) Egon válasza tildy (#86260) üzenetére


Egon
nagyúr

Az mennyi idő?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#86277) fokukac válasza parandroid (#86275) üzenetére


fokukac
nagyúr

tényleg, egy ilyen klasszikusunk is volt anno..! :)

Mi van manapság az öreggel?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#86278) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az a hír megvan,hogy egy repcsinek vissza kellett fordulna mert egy utas összesf$sta magát és gépet is?! :D Biztos sz@r érzés lehet azért tadam dush :B
"biohazard issue’-ra hivatkozva fordult vissza a gépe,két óra repülés után

(#86279) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

A sparos uht 3,5-ös dobozos tartós tej aminek a dobozán augusztus 3 van lejáratként, július 18-án lett felbontva, és maradt a hűtőben nyaralás alatt. Augusztus közepén megkóstolva még semmi baja nem volt, ma pedig amellett hogy semmi rossz íze nincs, csak nagyon enyhe füstöltkolbász aromája lett a hűtőbeli lakótársa miatt. Már elfogyott.

Mit iszunk?

A pennys 2,8-as tartós tejet múlt pénteken bontottuk a cégnél, hűtőben volt, hétfőre már megbüdösödött és megromlott.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#86280) erdey_a válasza BlacKSouL (#86279) üzenetére


erdey_a
őstag

kínzó kérdés, hogy miért tetted vissza egyáltalán a hűtőbe augusztus közepén...

Vérboci

(#86281) Tothgera30 válasza erdey_a (#86280) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdekes téma, szerintem a legtöbb tejterméket abszurd dolog nem hűtőben tartani.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#86282) Akula válasza BlacKSouL (#86279) üzenetére


Akula
őstag

Gauss görbe

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#86283) erdey_a válasza Tothgera30 (#86281) üzenetére


erdey_a
őstag

azért mi az 1 hónapja lejártat ki szoktuk onnan dobni ;)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#86284) NoLF válasza erdey_a (#86280) üzenetére


NoLF
addikt

Vagy hogy miert iszik tejet egyaltalan, de ezt a kerdeskort mar lejatszottuk :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#86285) ToBeY válasza NoLF (#86284) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azért mégsem lehet mindig alkoholt tenni a kávéba. :P

(#86286) parandroid válasza NoLF (#86284) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mer a kapucsinóba az kell reggelente. Bár cégnél én is oat ‘milk’-et teszek bele, mert az automata csak sima tejjel csinálná, attól meg fosok vénségemre. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86287) szőröscica válasza parandroid (#86286) üzenetére


szőröscica
addikt

Fosni jo. Csinalok is a heten egy jo brutal chilis babot egy home office-os nap elotti vacsorara.

(#86288) Pacák válasza szőröscica (#86287) üzenetére


Pacák
senior tag

Végülis miért ne, ha cél egy új transzatlanti kábel lefektetése... :DDD

Nuclear launch detected

(#86289) NoLF válasza ToBeY (#86285) üzenetére


NoLF
addikt

Termeszetesen nem. En pl ezert sem teszek semmit bele soha, evente ketszer kb egy ‘corretto’ es ennyi a kavemodositasi eszkoztaram :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#86290) ToBeY válasza NoLF (#86289) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Próbáltam már a sima espressot meginni magában,de nekem az túl "vad"
Mindenképpen kell bele egy korty tej meg egy,de inkább két cukor.
Persze az is lehet,hogy ezek az intthonra megvehető automata gépek sz@rok és nem főznek elég jó espressot, hiába kerűlnek egy vagyonba.
Viszont káros gépre se helyem, és szerintem pénzem sincs,amik igazán jó kávét csinálnának.

(#86291) Catman válasza ToBeY (#86290) üzenetére


Catman
aktív tag

Olaszba' akármelyik lepukkant kávézóba ültünk be, mindenhol finom volt tej nélkül a kávé. Itthon ehhez valami puccos barista helyre kell menni...

(#86292) ToBeY válasza Catman (#86291) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem a leglepukkantabb vendéglőben is rendes kávégép van,amit itthonra egyszerűen túlzás lenne megvenni.Ez alól kivétel az pár kávé őrült aki megvesz egyet otthonra. :K

(#86293) barnam_ válasza ToBeY (#86292) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az egy dolog, hogy milyen a kávégép, de az sem mindegy mi kerül bele.
Alapvetően én sem szeretem tej nélkül a kávét, de a jó eszpresszót tej és cukor nélkül is megtudom inni.

(#86294) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Örülök hogy az fel sem merült, hogy teába tesszük a tejet. Vagyis teába is. Annak ellenére hogy mindkettőbe, még augusztus közepére se fogyott el a doboz, ezért került vissza. Sajnos rengeteg olyan élelmiszer van, ami a feltüntetett szavazossági/minőségmegőrzési idő után is fogyasztható, embere válogatja, hogy szubjektív vagy objektív módon tudja felmérni hogy neki az még jó vagy sem. Nyilván ételmérgezést szigorúan kerüljük, de ha valami jó, akkor csak azért, mert egy számot a dobozára írtak nem fogom kidobni anélkül hogy ellenőrizném. Ha rossz kidobom. Általában pedig kritikus vagyok, de annyira nem mint az aki a reggel sült kenyeret délben már nem eszi meg mer' állott. Másnap meg már istenkáromlás.
Szóval nem csoda hogy sokszor feltűnik a médiában mennyi élelmiszer kerül kidobásra. Ennek egy része romlott csak, a többi meg vagy szimpla pazarlás, vagy elmért igények, egy része szubjektív rossznak ítélés.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#86295) parandroid válasza BlacKSouL (#86294) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért nem merült fel, mert ez egy gusztustalanul perverz dolog.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86296) ToBeY válasza barnam_ (#86293) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egy automatába hiába raksz iszonyú drága speciality kávébabot, nem fogod tudni kihozni azokat az ízeket amit egy profi káros géppel.
Én úgy gondolom nem rakok sz@r kávét az automatába,de nem is gondolom hogy egy lavazza,Omnia barista vagy egy bio belarom kávé, a kávézás csúcsa lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#86297) BlacKSouL válasza parandroid (#86295) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Megafaszt. Univerzum nagyrészének eszensöl kulinerdelux. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#86298) parandroid válasza BlacKSouL (#86297) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A brit gyarmatbirodalom romjaira gondolsz, akik kulináris kifinomultsága az egyik legismertebb tulajdonságuk? Oh, az a méltán híres british cuisine! Őszintén azon csodálkozom, hogy nem konzervbabbal isszák a teát. Bár a sűrített tejes teánál az sem lehet sokkal borzalmasabb.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86299) NoLF válasza parandroid (#86298) üzenetére


NoLF
addikt

főleg, hogy eredetileg a kínaiak tettek tejet a teába, merhogy a kerámia a hősokktól ne repedjen meg, merhogy az előtte beleöntött jó zsíros tej védőréteget képet a csészén, vagymiatök.

urban legendekben jó vagyok, mindenesetre a tej az emberi szervezetnek teljes mértékben szükségtelen, az biztos.

hukk...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#86300) bobsys


bobsys
addikt

Meglehet tudni egy telek tulajdonosat akkor ha nemtudom a helyrajzi szamot, de megtalalom peldaul a terkepen? Egy kulteruleti/mezogazdasagi telek, nincsen utca cim.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.