Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35601) Cs.Orsolya válasza philoxenia (#35595) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Tudom, hogy humor volt. Azért mertem írni hozzá némi kis ismeretelméleti hátteret ;)

A könyvet nem olvastam. Az egyéni véleményem a dologról csak annyi, hogy az elme női és férfi oldalról egyfajta tanulás eredménye. Kulturális és környezeti hatások függvénye, hogy az agyműködésedből mi az, amit tudatosítasz, és mi az, ami a tudati felszín alatt marad. Ennek köszönhetően mindkét nemű lények hatékonyan meg tudnák tanulni az összes mentális funkciót. Sajnos, amit megtanulunk használni, azt sem tökéletesen csináljuk. Egy civilizált lény roppan korlátolt ezen a téren, mert korlátozottan tanítják, és egy csomó tiltás miatt gátlások alá kerülnek olyan képességei, amelyek csodálatosak. gyerekeknél még felfedezhetők ezek. Aztán lenevelik őket róla.

Pl. ha a férfiaknak nem lenne tiltva az érzelem, az érzelmesség, az érzékiség, akkor hatékonyabban használnák az intuíciót is. vannak olyan balkezes férfiak, akik hihetetlenül intuitívak, és érzéki lények. Sajnos, nehezen tudják a társadalomtól megkapni az ehhez szükséges kezelési módokat, tanításokat, hogy hatékonyan, használják ezt, és közben a férfiasságuk se csorbuljon. Ismerek jópár ilyen srácot. Ha férfi lennék, többet tudnék segíteni nekik. Így csak a rögös útjukon való küszködésben tudom támogatni őket. Emiatt egyébként szerintem egy mai világban egy férfinak sokkal nehezebb. A nők hamarabb kitörnek az elnyomás alól, ha ilyen téren túl nagy teher nehezedik rájuk. persze, aztán idióta férfi-imitátor válik belőlük, d elegalább megtapasztalnak ellenkező oldali élményeket is. Később így jó esélyük van arra, hogy egyensúlyt találjanak. férfiak esetén ez megrekesztheti a fejlődést. Szóval, szerintem ezért nehezebb egy férfinak. De ez magánvélemény.

Holló: Jajj, de Te ritkaság vagy. Ami utánozhatatlan! Szóval, én középszerűen tollas hátú lennék, így jobb nekem, ha inkább szőrös. :DDD (Anyám, ennyi hülyeséget is rég beszéltem össze! :D A ritkaságodra vonatkozó rész mellesleg nem hülyeség. )

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#35602) VladimirR válasza Cs.Orsolya (#35593) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pedig igenis vicces: majdnem olyan vicces, mint az, hogy:
- miert van a noknek 32-val tobb csontjuk?
- ???
- mert meg mechanikus az agyuk

egyebkent aki egy - az elozohoz hasonlo - viccnek szant szosszenetbe ily modon kot bele, s nevezi azt szanalmasnak, az szerintem elobb magaba nezzen, ne masokba

(#35603) BlacKSouL válasza philoxenia (#35600) üzenetére


BlacKSouL
addikt

nem, de az enyém akkor is jobb :P

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35604) Cs.Orsolya válasza VladimirR (#35602) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Hah, most jól megmondtad nekem... :P

Hogy én szánalmas vagyok, az tény. De emiatt jól látom, ki az aki hozzám hasonló...

Akarod még ezt folytatni, vagy abbahagyhatjuk itt és most?

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#35605) BlacKSouL válasza Cs.Orsolya (#35604) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ne-ne, nehogy abbahagyjátok!! ;]

most hoztam kaját..

Ez a Schell Judit mekkora jó nő... :U bár ez nem újdonság..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35606) philoxenia válasza Cs.Orsolya (#35601) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem érdemes elolvasnod, ha meg tudod szerezni, én a Verseghyből hoztam ki annak idején, valószínűleg még megvan nekik. Komoly, tudományos igényű munkára emlékszem, pszichológiai kísérletek rémlenek belőle /legalább tíz éve olvashattam/ a férfi - női identitás és a genetika kapcsolatáról. :)
A férfi-női szerepek társadalmi változásokkal együtt mozgó változásai érdekes téma, mi az amit a környezet ránk kényszerít, változik, esetleg torzul-e ezáltal a személyiség...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35607) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha már szánalmas viccek... :D

Miért nem tudnak a nők tolatni?
Mert a férfiak elhitették velük a tíz centiről, hogy húsz centi.....

Blackie: Schell Judit meghízott? :Y Neked így is tetszik? ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35608) VladimirR válasza Cs.Orsolya (#35604) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem volt celom jol megmondani neked, mindossze szereny velemenyemet fejeztem ki
ha akarod folytathatod, de en mindenesetre nem vagyok ra(d) kivancsi

(#35609) Cs.Orsolya válasza BlacKSouL (#35605) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

De én már beismertem, hogy hímsoviniszta vagyok, és ezért kell gyakorolnom a nők védelmét... :DDD

Vladimir: Oké, akkor ebben meg is egyezhetünk.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#35610) Winner_hun válasza philoxenia (#35580) üzenetére


Winner_hun
félisten

png-be plz thx

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35611) nike_ válasza BlacKSouL (#35605) üzenetére


nike_
addikt

Neked mostanában mindenki jó nő :D

(#35612) Racecam válasza BlacKSouL (#35605) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

:K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35613) philoxenia válasza Winner_hun (#35610) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy meg lehet csinálni, hogy minden oldalnál a saját színében jelenjen meg?

Vladi: PhotoFiltre, IrfanView

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35614) VladimirR válasza philoxenia (#35613) üzenetére


VladimirR
nagyúr

milyen programot hasznalsz a kepek elkeszitesere?

(#35615) Winner_hun válasza philoxenia (#35613) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom létezik-e olyan, ha saját tárhelyre teszed fel a képet, hogy a lekérés szerint küldje el a képet:F

Amúgy így gondoltam;)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35616) philoxenia válasza Winner_hun (#35615) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Átlátszó feliratra gondoltam inkább, háttérszín nélkül, ami fölveszi az oldal háttérszínét.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35617) Winner_hun válasza philoxenia (#35616) üzenetére


Winner_hun
félisten

Átlátszó szöveg valamilyen színű háttérben

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35618) nike_ válasza philoxenia (#35616) üzenetére


nike_
addikt

Legyen szerintem fehér betű fekete háttér alatt.. :K

(#35619) philoxenia válasza Winner_hun (#35617) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt, hogy lehet megadni?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35620) Winner_hun válasza philoxenia (#35619) üzenetére


Winner_hun
félisten

A megadott programokkal fogalmam sincs.
Bár gondolom ugyan úgy mint máshol, megadod, hogy melyik szín legyen az átlátszó és kész.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35621) philoxenia válasza Winner_hun (#35620) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A RIOS-hoz illeszkedően kellene szövegként megírni? Akkor betűtípust is lehetne választani?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35622) VladimirR válasza philoxenia (#35619) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ilyesmire gondol

(#35623) philoxenia válasza VladimirR (#35622) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Működik minden oldalon. :K

Nekem nem, az átlátszatlanságot csak 10-es értékre engedte a progi minimum. :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35624) Winner_hun válasza VladimirR (#35622) üzenetére


Winner_hun
félisten

pont fordítva gondoltam

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35625) VladimirR válasza philoxenia (#35623) üzenetére


VladimirR
nagyúr

image menu -> transparent color
ott kivalasztod a hatterszint (imho erdemes olyan hatterszint hasznalni, hogy a kozott es az iras kozott nagy legyen a kontraszt)
a tolerance csuszkan allithatod, hogy a kivalasztott szinhez kepest mekkora eltetressel rendelkezo szinek valjanak meg atlatszova

utana png-kent (esetleg gif-kent) mented a kepet

Winner: es az mire jo?

[ Szerkesztve ]

(#35626) Winner_hun válasza VladimirR (#35625) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link] - nem nekem kell
Ezt meg nem tudom hogy fogtam fel, most úgy fogom fel, hogy átlátszó felirat (szöveg) és átlátszó háttér, vagyis semmi. Na ez mire jó?:D

Ja és png-ként ne mentse, csak gif-ként, mert ie6 és átlátszó png az valami kékes szín lesz.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35627) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Winner: most már csak mozgatni kellene... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35628) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Átlátszó szöveg, átlátszó háttér.:-)

GIF :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35629) Racecam válasza philoxenia (#35628) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Muszáj ezt itt? :F
Ezzel nem mennél a próba topicba inkább? :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35630) VladimirR válasza Winner_hun (#35626) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nekem ie6-tal tokeletesen mentek a transparent png-k

Race: miert, ez nem "cset es egyeb hulyesegek" topic?

[ Szerkesztve ]

(#35631) philoxenia válasza Racecam (#35629) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bocsi:.... :B
Befejeztem már...

Senkise beszélgetett itt...Unatkoztam. :O

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35632) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nincs véletlenül valahol fenn a neten a mai klub kabaré felvétele? Volt benne egy nagyon szellemes rész, a depressziósok villám randija. :DDD Mivel ismerem a lelki betegségek mocsarát, ezen nevettem a legjobban.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#35633) Winner_hun válasza VladimirR (#35630) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

Algieba: [KLIKK]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35634) VladimirR válasza Winner_hun (#35633) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sokkal jobb lenne, ha a linkek kozul akar egy is mukodne

mellesleg nezd meg a fentebb linkelt ip-s kepet ie6-tal, jonak kell lennie

(#35635) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

dög meleg van..

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#35636) Algieba válasza Winner_hun (#35633) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

:R

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#35637) 1010 válasza VoDaFoNe (#35635) üzenetére


1010
őstag

nálam már 23 fok van
éjszaka meglehet pusztulni
beszerletetem a klímát az lesz a vége

(#35638) Winner_hun válasza VladimirR (#35634) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most jó, sőt, most ie6-ban az átlátszó png az átlátszó. Nem értem én ezt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35639) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na hiten ugydntottunk a fijukkal elmegyunk kulturestet tartanyi:- )))
vevigmentunk a tanmya fouccajan es betetunk az osszes korcsmaba, a Juliska kicst hujje nezett hogy minden egyesa kor utan me emgyun ki a feszer el, ma ugye zugkimeres ez a kocsma amit abbu is sejtun, hogy kicsit homalosan lat a banda, es Ivan szeitr a pajika ize feltuenkhasonlit a nagytestveri fagyallora:- ) de ez mindegy a lenyeg hogy 6! szoval ezek utan tobbsdzo tsi megtekintettuk a csillagokat kultuta keppen oszt utann tarottunke gy kis testmosgaat is ma casak a sport nevben is, szovla jo este vo!!!!!!!

udv

neduddki

p.s. bof remel sokan jartak arra kiejezettenjol eset este vegigsetelni a szepmuveszeti muzeimom!

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35640) BlacKSouL válasza 1010 (#35637) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én is tervezem vagy 3 éve. :K

Kell egy beltéri a kisszobába, mert ott van alvás, éjszaka ne dögöljön meg az ember nyáron a benti 31 fokban, mert másnap kissé dekoncentrált a melóban. Kell a nappaliban, hogy napközben ne kellljen 10 percenként a zuhany alá rohangálni hideg víz alá. Kell a hálószobába is egy, mert ott mégiscsak 2 ember alszik, meg akkor már nem árt a konyhába is, mert főzés-sütéskor ott a nappali 33 helyett 43 fok van + őserdei gőz. Ehhez kell összesen 2 db dual split klíma, plusz kőművesmeló, plusz szerelési költségek, meg ha már egyszer, akkkor a konyhába a páraelszívót is betetetném, mert úgy van értelme a klímának a gőzzel szembeni harcnál. Ehhez plusz kűművesmeló+szerelés. Namármost. Dual splitek általában csak a nevesebb gyártóknak van, értelemszerűen. Meg ha már vesz az ember egy hosszútávú beruházásnál jobb ha kezdettől többet tud, mert később nehéz pótolni a hiányát valaminek ezeknél az eszközöknél.
Na most akkor kalkulálok. Normális dual az kb 180k-tól kezdődik, de inkább 200k. Ha egyszerre szerelik mondjuk 50k+. Tehát 450k-nál tartunk. Ehhez jön a páraelszívó meg ahhoz a kőművesmeló, mondjuk összesen +50k. Az annyi mint félmillió HUF. Működteti az ember olyan 25 fokos beltéri hőmérséklet, meg 78%-os rel.páratartalom felett. Teljesítményfelvétele ideális esetben relatíve kicsi, mert egyszerre úgyis csak 2 beltéri megy. Ez mondjuk 3kWh-val dobja meg a fogyasztást. Egy évre vetítve, ha azt vesszük hogy júni1-től mondjuk szeptember 15-ig kell hogy működjön, és mondjuk nem minden nap, az azt jelenti hogy nekünk kb 120%-al emelkedne meg a villanyszámlánk. Ha inverteres, akkor a vételár magasabb, a fogyasztás kisebb. De összességében egál.

Szóval amíg nem keresek kétszer annyit mint most, addig inkább dekoncentrált vagyok a munkában. Ami miatt meg nem emelik a fizetésem, ami miatt nem fogok tudni klímát venni. :) Éljen a kelet-magyarországi fizetési színvonal.
Ja, és a kültérit se tudom hova tenni, mert ez jó kis függőfolyosós panel.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#35641) Bash válasza 1010 (#35637) üzenetére


Bash
őstag

Nálunk már éjszaka sincs hidegebb 23°C-nál, kezd jó idő lenni.

http://bashtravel.com/

(#35642) 1010 válasza BlacKSouL (#35640) üzenetére


1010
őstag

nekem csak 1szobába kéne ahol alszunk a többi hely aránylag ok
a konyha le van kövezve és csempézve és van élszívó

én egy százasból kihozom ,szal lehet most nem lcd lesz hanem klíma
50 klíma 50 a szerelés vagy 30 70
70 30 40 60
kitudja :U
egyik oldalt a kültéri másikon a beltéri nagyon falat vágni se kell

Bash
arrafelé mindig nyár van,nem?

[ Szerkesztve ]

(#35643) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35644) Racecam válasza Bash (#35641) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jaj, már megint... :B

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35645) Bash válasza Racecam (#35644) üzenetére


Bash
őstag

Mire is mennétek egy felelősségteljes bárány nélkül? :U

1010!
Errefelé is négy évszak van.

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#35646) poffsoft


poffsoft
addikt

Fekvés előtt

[ Szerkesztve ]

(#35647) Racecam válasza Bash (#35645) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Semmire, lehúzhatnánk a rolót... :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35648) fokukac válasza Racecam (#35647) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szia Télapó.
Mesélj, hogy ityeg a fityeg? ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#35649) fokukac válasza Petya25 (#35535) üzenetére


fokukac
nagyúr

majd vladimirr készít, ő olyan ráérős fajta ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#35650) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

hogyleheek ekkora szerencsétlen? :O

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.