Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31403) tiv61us válasza tiv83us (#31393) üzenetére


tiv61us
őstag

ja ez fontosabb
mindennel
csak meg nem ertem mi tortent
de ide tobbet nem irok
ott vannak a boxok ahol alltunk
nezed a hatost?
jovan ne valaszolj
nem akarok ide tobbet

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#31407) nygma


nygma
addikt

Jó éjt Mindenkinek!

(#31416) WN31RD válasza VladimirR (#31324) üzenetére


WN31RD
addikt

Jellemzően nehéz meghúzni a határt ilyen esetekben. Ritkán fordul elő az, hogy valaki annyira nagy és annyira egyértelmű baromságokat ír, hogy az már nem megtűrhető a fórumon. Nagyon kirívó esetektől eltekintve a moderáció egyszerűen nem arra való, hogy szakmai vagy ahhoz kapcsolódó kérdésekben "igazságot tegyen". Főleg ritkán fordul elő ilyen "tiszta" helyzet nem kifejezetten műszaki jellegű témáknál (üzletpolitika en bloc, "jó"-e X szoftver, hasznos-e Y feature és így tovább). Ilyesmiben inkább csak vélemények vannak, tények nem annyira, ezért tehát gyakorlatilag mindenki elmondhatja a magáét, méghozzá jogosan. Amit személy szerint baromságnak tartok (akad ilyen bőven), azzal vagy vitatkozom vagy ignorálom. Harmadik lehetőség egy nyilvános fórumon (általában) nincs.

Ami a bulvárt és a rosszindulatot illeti, ezzel kapcsolatban azt szeretném megemlíteni, hogy ugyanezen a portálon nemrég megjelent egy pont moonman által írt, és a szakmailag tagadhatatlanul érdekes részletek mellett a Microsoft irányába megítélésem szerint elfogult, cikk is. Ezzel csupán arra próbáltam rámutatni, hogy a dolog nem egyirányú, kifejezetten rosszindulatot feltételezni szerintem rosszindulatú feltételezés. :)

(Az 1024 bites asszimetrikus RSA kódolás erőssége a legoptimistább becslések szerint is legfeljebb 80 bites szimmetrikus kódolásénak felel meg, ezért értelmetlen - adott helyzetben akár eszement - dolog 256 bites szimmetrikus kulcs védelmére használni.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#31417) bbazsy válasza WN31RD (#31416) üzenetére


bbazsy
őstag

mivel foglalkozol -ha nem titok-, h ilyen dolgokkal példálozol ?
kriptográfiával mélyebben, vagy ez csak úgy jött..

kérdésem (ha elsőre nem is tűnik annak) komoly, tényleg érdekelne.

[ Szerkesztve ]

..

(#31418) WN31RD válasza bbazsy (#31417) üzenetére


WN31RD
addikt

Jelenleg főleg Linux és kisebb részben Unix rendszerek üzemeltetésével, és ehhez kapcsolódó dolgokkal, de csináltam már mást is az IT-n belül. A kriptográfiának a mélyebb, elméleti részével inkább csak hobbi szinten (érdekes téma), az alkalmazásával nem csak. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#31419) bbazsy válasza WN31RD (#31418) üzenetére


bbazsy
őstag

köszi..

lehet felkereslek a közel(v késő)jövőben pár kérdéssel, ha nem bánod.
progmat[inf] MSC sávról kéne dönteni lassan, és erősen húzok a kriptográfia felé( mert valóban érdekes téma:) ).

emiatt szeretnék konzultálni emberekkel, akik benne vannak mélyen, h ezzel később el tudok-e helyezkedni(, ill hol), v sem..
mert ugye nem mind1, h végigszenvedem(mert az lesz;)) az egyik legnehezebb sávot, és utána tudom azt cisnálni, amit tanultam, v nem..

[ Szerkesztve ]

..

(#31420) VladimirR válasza WN31RD (#31416) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sajnos tevedsz, rengetegszer irnak nagy es egyertelmu baromsagokat, s nem ritkan tarsul ez provokacioval, szoval meg csak a szakmai tudatlansag sem okolhato minden esetben
es ha megnezed a fentebb, Pompi altl felhozott, altalam kiegeszitett peldat, ott is erzodik, hogy sokkal inkabb irt hulyeseget az illeto, minthogy "szakmai pontatlansagrol" lenne szo, s van egy olyan erzesem, hogy ezt mindossze azert tette, hogy belekothessen moonman-be
abban igazad van, hogy velemenyt elmondani lehet, s abban is, hogy sokszor nehez meghuzni a hatart, viszont ketsegtelen, hogy mikor nem az, tobbnyire akkor sem tortenik semmi, amig az indulatok el nem szabadulnak, s leginkabb az marad meg, hogy moonman (vagy barki mas, hasonlo helyzetben levo forumozo) mar megint szemelyeskedik, meg lehulyez
az soha fel sem merul, hogy ugyan miert? (mert mondjuk valoban hulye az illeto, raadasul erre buszke is)

ami a bulvart es a rosszindulatot illeti, azon allitasom tovabbra is tartom
lehet hozni ellenpeldanak moonman cikket (mely szerintem nem elfogult, legfeljebb egy szemszogbol tekinti a problemat), de lehetne hozni dajko pal irasai kozul is egy parat
viszont sajnos (es itt komolyan irom, hogy sajnos) nem ez a dominans, sokkal inkabb az, amit korabban emlitettem, s a fentiek csak a szabalyt erosito (nagggyon ritka) kivetelek
a forumban mar "megszokott", hogy fikazzak az ms-t, a google-t, az xyz ceget, mert csak, mert jolesik, mert nincs jobb dolguk, de egy ideje ez jon at a hirekbol is

ertem, koszonom

szerk.: nezzenek oda, szobajon a bulvar, erre felkerul a bal oldalt legfelulre a WC-ulokes hir topic-ja....

[ Szerkesztve ]

(#31421) VladimirR válasza bbazsy (#31417) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem annyira foglalkozasi artalom ez nala, inkabb ugy fogalmaznek, hogy egy paranoid papirkockarol van szo ^^

(#31422) WN31RD válasza bbazsy (#31419) üzenetére


WN31RD
addikt

A kriptográfia nehéz terület, és nem az ilyesmihez értő embereket keresik tömegesen, tehát ha nem ez a mániád, és úgy gondolod, hogy csak szenvedés lesz, akkor talán nem a legjobb döntés. De nem én vagyok a legalkalmasabb arra, hogy ilyesmiben tanácsot adjak, mindenképpen kérdezz meg másokat is.

Viszont, ha már tanácsnál tartunk, akkor, mint pályakezdőnek, azt tanácsolom a legnagyobb jószándékkal, hogy próbálj legalább néhány évet külföldön eltölteni, nagyon megéri, és nem csupán a pénzre gondolok.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#31423) bbazsy válasza WN31RD (#31422) üzenetére


bbazsy
őstag

szenvedést arra írtam, h a többihez képest(adatb, szoftverfejlesztő) főleg száraz, elméleti a téma, komoly a tanszék, stb.. nem egy leányálom.
ettől függetlenül ez érdekel, csak szeretnék megerősítést kapni, h lehet vele dolgozni, és jó. az, h nem tömegesen keresik, az nem feltétlen baj, sőt..
nem tudom magam elképzelni egy irodában adatbázist programozni 8 órán át (dolgoztam ilyen helyen, nagyon nem az én világom), inkább a gondolkodósabb(matekosabb) dolgok érdekelnek. a kriptográfia erre tökéletes.

ha nagyon nem jön közbe semmi, megyek külföldre (tervbe volt most is). csak 1, még fiatal vagyok (szakmailag), h kimenjek; 2, amíg nincs eldöntve, h milyen területen szeretnék tanulni/dolgozni, addig felesleges csak 'kimenni'. majd ha ez megvan, akkor nézek egyetemet, ahol ezzel a területtel foglalkoznak komolyan, és kimegyek akár diplomamunkát írni erasmussal, utána meg majd ahogy az élet hozza...

VladimirR: na az egy komoly téma...

[ Szerkesztve ]

..

(#31424) bbazsy


bbazsy
őstag

WN31RD: köszi a válaszokat :)

elmentem aludni.
jo8 mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

..

(#31425) WN31RD válasza VladimirR (#31420) üzenetére


WN31RD
addikt

A Pompi által példának hozott hozzászólás topicját megnéztem, és semmi olyasmit nem találtam benne, amely szerintem moderálásra szorulna (annak ellenére, hogy itt inkább moonman-nel értek egyet, mint azokkal, akikkel vitatkozik), és nyilván Pompi sem talált, különben moderálta volna... Ennyi egyszerűen belefér, még csak nem is határeset. Aki ezt nem tudja elviselni (megjegyzem, a kérdéses topicban pont senki nem akadt ki), az szerintem egy nyilvános fórumon való részvételhez túlságosan érzékeny, és inkább a saját portáján kellene körülnéznie, és ez teljesen független attól, hogy kinek van igaza. Nem vagyunk gondolatrendőrség, és véleményem szerint nem lenne jó, ha ilyen apróságokat üldöznénk, még ha lenne rá kapacitásunk (nincs), akkor sem.

A személyeskedésről és lehülyézésről az a véleményem egyrészt, hogy az bárkivel megeshet időnként, az indulatok magukkal ragadhatják az embert átmenetileg, ez elkerülhetetlen, másrészt viszont, ha valakinél ez rendszeressé válik, azt már semmiféle indok nem teszi elfogadhatóvá. A határok természetesen nehezen meghúzhatók itt is, de viselkedni igenis tudni kell, ez alól nincs felmentés. Nem hülyézhetek le valakit csak azért, mert hülyeséget mondott, a két tett egyszerűen nincs arányban.

Ami a bulvárt, és a nagy cégekkel szembeni ellenérzést illeti, erről az a véleményem, hogy időnként tényleg túlságosan bulvár, rossz értelemben, ami itt megjelenik, máskor pedig hasznos figyelemfelkeltő. Az óriáscégek szerintem igenis nagy kockázatot jelentenek, és veszélyesek (a félreértések elkerülése végett: ez nem azt jelenti, hogy gonoszak vagy hogy a világvégét hoznák el), és sajnos a legtöbb ember gazdasági téren annyira tájékozatlan, naiv, analfabéta - az esetleges egyéb területen tanúsított hozzáértésüktől függetlenül -, hogy az ilyesmire nem árt hangosan felhívni a figyelmet, és sokszor megrágni a dolgot. Lehetne persze jobban csinálni, de nem értek egyet azzal, hogy kizárólag divatról lenne szó, vagy arról, hogy "jól esik".

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#31426) ladybug


ladybug
őstag

Nyugodt, szép és kellemes reggelt kívánok.

Jó lett volna kipihenni magamat, de van egy manó a házban, aki minden reggel 1/4 7-kor kiterorrizál az ágyból. Evvan... :U

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#31427) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

"jó" reggelt...

álmos egy idő va' - látom este árultak kukoricát.. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#31428) nygma válasza bolondember (#31427) üzenetére


nygma
addikt

Reggelt! :))

(#31429) bolondember válasza nygma (#31428) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

inkább "reggelit".. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#31430) nygma válasza bolondember (#31429) üzenetére


nygma
addikt

Lehet.... :U

(#31431) bolondember válasza nygma (#31430) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

tuti, mert kezdek éhes lenni.. :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#31432) Csyppa


Csyppa
senior tag

Jó reggelt.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#31433) nygma válasza Csyppa (#31432) üzenetére


nygma
addikt

Reggelit... :U :D

(#31434) Csyppa válasza nygma (#31433) üzenetére


Csyppa
senior tag

Az már megvolt ;)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#31435) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

[link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#31436) nygma válasza Csyppa (#31434) üzenetére


nygma
addikt

Akkor reggelt. ;)

(#31437) bolondember válasza nygma (#31433) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

most már nekem is megvolt a reggeli - csak ki kell találni mi legyen az ebéd... :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#31438) ladybug válasza nygma (#31433) üzenetére


ladybug
őstag

Ti reggelire mennyit esztek? Én pl reggelire alig tudok enni. Igazából, ha olyan fél 10-10 körül reggeliznék, akkor tudnék nagyobb mennyiséget enni, de akkor meg délre még nem vagyok éhes.

Aztán mégis azt mondják, hogy reggelire kiadósan kell étkezni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#31439) nygma válasza bolondember (#31437) üzenetére


nygma
addikt

Rakott krumpli... ;)

Hmm...

(#31440) Hold válasza ladybug (#31438) üzenetére


Hold
őstag

fél disznót simán :B

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#31441) nygma válasza ladybug (#31438) üzenetére


nygma
addikt

Hétvégén nagyon keveset...

Hétköznap reggel 7:30 körül egy nagy melegszendvics minden nap...azzal elvagyok, 11 óráig...aztán megint egy .... :D

Hold: kis mohó :D

[ Szerkesztve ]

(#31442) ladybug válasza Hold (#31440) üzenetére


ladybug
őstag

Fél disznó? :D Melegszendvics?

Nem semmi, micsoda gyomrotok van. És akkor még ebéd is?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#31443) tildy válasza ladybug (#31438) üzenetére


tildy
nagyúr

Semennyit.
fél 11kor ebédelek, de akkor már korog a has.Bár lehet ma fogok enni....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31444) nygma válasza ladybug (#31442) üzenetére


nygma
addikt

Ebéd is....bár az már nem sok..ahogy étvágyam van... :D

(#31445) Hold válasza ladybug (#31442) üzenetére


Hold
őstag

persze fél disznó csak az előétel, ebédet lese írom :)

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#31446) 7


7
addikt

Isn't it rather dangerous to use ones entire vocabulary in a single sentence?

:DDD

(#31447) nygma válasza Hold (#31445) üzenetére


nygma
addikt

Ebéd mi? Egy egész marha.... :U :D

(#31448) tildy válasza tildy (#31443) üzenetére


tildy
nagyúr

Izé, fél 12kor na.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31449) ladybug válasza tildy (#31448) üzenetére


ladybug
őstag

Semmivel nem tudok meglenni a gyomromban. Ha más nem, folyadékot muszáj bevinnem. Tea, gyümöcslé, de akkor 11-fél 12-kor már ennem kell.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#31450) nike_


nike_
addikt

Sziasztok.

Boldog anyák napját minden anyának! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.