Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12301) venember83 válasza Janoska26 (#12299) üzenetére


venember83
nagyúr

Már csak azt nem tudom, hogy a fejfájásodnak oka (másnaposság) vagy célja (bizonyos tevékenységek elkerülése) van.

(#12302) ngabor2 válasza venember83 (#12301) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mindenkinek ott fáj, ahol a leggyengébb.

(#12303) venember83 válasza ngabor2 (#12302) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor Akhilleuszhoz hasonlítok, csak épp a lábujjam fáj. :DDD

tildy: Nekem majd a szívem. Ez van. S állítólag 2037/9ben. Valamelyik OT-ben leltem rá a halálod időpontját előrejelző csodakalkulátorra.

Na, kellemes Húsvétot mindenkinek, illetve jó munkát a ph!-s nyulaknak, mindkettőnek. Majd jövök. Ha nem írnék, ne válaszoljatok. :))

[ Szerkesztve ]

(#12304) tildy válasza ngabor2 (#12302) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindig is tudtam, hogy az agyam fogja okozni a halálom:U
Írtó fejfájásom van.

Vénember: Én az álmom szerint 2062ben:U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12305) Janoska26 válasza venember83 (#12301) üzenetére


Janoska26
addikt

egyik sem, sajna tényleg gyenge vagyok fejben, szerencsére csak néha, de akkor iszonyúan :O :)) azér lehetne rosszabb is :DD

(#12306) BlacKSouL válasza tildy (#12294) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Néha sírok rajtuk, néha nevetek. Amúgy fura kicsit, de meg lehet szokni a stílusukat, meg a szokásaikat. Messze nem annyira szigorúak, mint a filmekben, de csak mert tudják hogy a magyar emberek kultúrája egész más, itt nem lehetne célokat elérni az ottani munkakultúrával, meg hierarchikus rendszerszemlélettel. Persze azért a vezetőség megkívánja a rendet, de sokkal lazábban mint hittem, vagy kívülálló gondolná. És az üzleti hozzáállásuk is egész más. Ugyanazt akarják, mint a legtöbb európai szakember, csak más módszerekkel elérve, és más utakon. Volt egy német vendégem, egy műanyagüzem vezérigazgatója, és ő is kérdezgette, mondtuk hogy a japcsik szeretik a rendet, fegyelmet, pontosságot, precizitást, odafigyelést, és a német mondta hogy dehát ez a németeknél is ugyanígy van, mégis mi a különbség? És érdemi választ nem tudtunk adni, mert ahhoz köztük kell lenni hogy rájöjjön az ember. De ami meglepett, hogy nem tévednek sokkal kevesebbet, és kisebbet sem, sőt, szeretnek kibújni a felelősség alól, még akkor is ha egyértelműen az ő hibájuk, ellenben megpróbálják nem pusztán kijavítani a hibát, de a járulékos dolgokat is javítani/fejleszteni. tegnap pont olvastam egy idevágó dolgot, az 5S módszerrel kapcsolatban, hogy némelyik nép tojik rá mi hogy van, valahogy legyen. A legtöbb normális nemzet azt nézi hogy működjönek a dolgok jól, lehetőleg hiba nélkül, ha van hiba, próbáljuk meg kijavítani. A japánoknál ez úgy néz ki, hogy nézd meg hogy minden jól működik-e, és ha igen, nézd meg mi az ami működhetne még jobban.
Hát kb ennyi az első másfél hónap benyomása.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#12307) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Csáá!!
Vót valami? Laptop üzemmódban vagyok, a nagygépről letiltottak a gyerekek.
Szar szeles idő. :(((

A lányok megvannak? :F

Öreg: Neked is, és kívánom, hogy a kollégám azt hozza el Neked amit a legjobban kívánsz!! :)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12308) Bash válasza BlacKSouL (#12306) üzenetére


Bash
őstag

A német inkább felsőbbrendűnek érzi magát, a japán pedig alázatos. :K

http://bashtravel.com/

(#12309) Bubu79


Bubu79
addikt

Benzinkút. Tankolás .

Az ember magához veszi a töltőpisztolyt, majd elkezdi megtölteni az autót. Közben szétnéz, mert ugye ráér, míg folyik a nedű...

Szomszédos állásokon autók, mellettük emberek - megszokott látvány, semmi fura nincs benne.

Megtelik a gép, irány a kassza. Műszakváltás. Türelmes várakozás.

Egyszercsak megszólal egy enyhén nazális hang mögülem:

- Há' nem vennéd el a négyes kutat ( mondá a kassza mögött standoló hölgyeménynek )

A tündérke ránéz, majd kedvesen szól

- Nem lehet, zárás van, kis türelmet kérünk...

Nincs is vita - emberünk tudomásul vesz, majd kis idő után hozzámfordul.

- Há' nem adod el az autót?
- Nem, nem tervezem...
- De milyen motor van benne?
- Benzines
- Hú, a' nemjó - kétésfeles dízel a jó...

Közben végeznek a zárással a hölgyek, megindul a sor...
Fizetek, majd az ajtó felé indulok, de még látom, amint a jóember átnyújt egy ezrest a kutas hölgynek - négyes kút lesz...

Szóval a benzines szekerem nem jó - bár azt is megvenné. Csak hát ugye ilyenkor az ember elfilózik rajta, hogy vajon azzal a cirka három liter gázolajjal, amit a korosodó dízel nem tudom mijébe belepakolt ( nissanra tippelek ) vajon milyen távolságot kíván áthidalni...

Magyarország, 2008. márciusa...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#12310) csapos2 válasza Bubu79 (#12309) üzenetére


csapos2
addikt

Ne vagánykodj már, hogy te mindig teletolod a tankot. ;-]]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#12311) Racecam válasza Bubu79 (#12309) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Kicsit még cifrázod, színesíted és mehetett volna a Logout-ra. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12312) Bubu79 válasza csapos2 (#12310) üzenetére


Bubu79
addikt

Örülök, hogy lejött a mondandóm lényege :D

Racecam: Megfordult a fejemben, de ez túl kicsi szösszenet ahhoz, hogy cikket érdemelne - gondoltam Veletek osztom meg ;)

Viszlát: Kedves vagy, de nem tervezek logoutos cikket megjelentetni egyelőre :B

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#12313) Viszlát válasza Bubu79 (#12312) üzenetére


Viszlát
addikt

Személyes bejegyzés ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12314) Janoska26 válasza Bubu79 (#12309) üzenetére


Janoska26
addikt

biza vótmá hónap végén, hogy én is egy ropiért tankoltam, persze frankó kerettörténet is megvót a kutasnak, hogy kölcsönkocsi meg miegymás, márhogy ne legyen annyira gáz, dehát evvan, 2008 március :U :DD :)) mondjuk nem kamuztam sokat, mer az asszonyé a verda :DD :))

(#12315) Bash


Bash
őstag

Az előző hozzászólásom az 5. és a 6. tojás lecsóra ütése között írtam, azóta már el is készültem vele, levágtam 4 szelet kenyeret is mellé. Most pedig lakmározni fogok. :)

csapos2!
Mi értelme van félig nyomni a tankot?

http://bashtravel.com/

(#12316) Racecam válasza Bubu79 (#12312) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Csak azért rövid, mert nem engedted szabadjára a fantáziádat. ;)
Egy kis toldással, még kétszer ennyit ki lehetett volna hozni belőle. :D

Bash: Egy kicsit olyan is lett... :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12317) Janoska26 válasza Bash (#12315) üzenetére


Janoska26
addikt

Te minden nap lecsót csinálsz?mondjuk Én is most ettem meg nemrég a maradékot :DD :))

(#12318) 1010


1010
őstag

holnap megyek parasztfalvára

se internet(talán gprs)
se rendes tv
fűtés kb 15-17fok jó esetben

társaság egy 0
de csak egy nap
de az mien nap :O

elvileg locsolkodni is kéne de sztem én már ahhoz öreg vagyok

(#12319) Janoska26 válasza 1010 (#12318) üzenetére


Janoska26
addikt

minek mész akkor? :F

(#12320) Viszlát válasza Bubu79 (#12312) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy személyes bejegyzés távolról sem cikk kategória, az ilyenek pont oda valók :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12321) csapos2 válasza Bash (#12315) üzenetére


csapos2
addikt

Gondolom veled még nem fordult elő soha, hogy kiürült a tank és nem volt pénzed teletankolni, csak valamennyit csorgatni bele... Klassz neked. ;-]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#12322) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ááá! mikről maradtam le, hogy csak most hallgatom az aurórától a tinibálvány c. számot...

t1: én is ezt mondom, itt figyel már régóta a vinyómon, csak sose jutottam el addig, hogy meghallgassam.

bináris 10: én is majdnem így vagyok, de én legalább elfoglalom magam. fűtés lesz, úgyis segíteni fogok a sütésben/főzésben, meg néha haza is kell menni itthonról...

[ Szerkesztve ]

(#12323) t1 válasza ngabor2 (#12322) üzenetére


t1
addikt

eléggé régi már :R

(#12324) AMD Power


AMD Power
titán

Volt valaki mostanában Ausztriában-Bécsben?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12325) Bubu79 válasza Bash (#12315) üzenetére


Bubu79
addikt

"Mi értelme van félig nyomni a tankot?"

Sajnos kishazánkban sokak nem engedhetik meg maguknak, hogy csak úgy járjanak benzinkútnál, hogy a verda mindig tele legyen.

Szétnézve a kútnál sokszor látható, hogy itatják a jószágot és közben figyelik a számok pörgését - egyszerűen mert muszáj. Mert ki van számolva, hogy a havi keretből mennyi mehet le az autó torkán.

Ezért járnak kis motorral szerelt, gazdaságos autókon és ezért van az, hogy a 300 méterre lévő boltba inkább elgyalogolnak, nem pedig odagördülnek.

Sajnos ez egy más világ, mint amit Te ismersz.

És hogy miért járnak mégis autóval? Mert szükséges - kinek a munkájához, kinek a családi dolgok intézéséhez és akadnak olyanok is szép számmal, akik úgy gondolják ettől többek, mint a szomszéd, akinek nincs autója :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#12326) Bash válasza csapos2 (#12321) üzenetére


Bash
őstag

Most hogy mondod tényleg nem volt még ilyen, nem is gondolkozok ilyesmin, a kocsinak mennie kell, ahhoz meg benzin kell.

Racecam!
Tény, hogy gyors volt és rövid, de igaz.

http://bashtravel.com/

(#12327) Thrawn válasza AMD Power (#12324) üzenetére


Thrawn
félisten

[link] :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12328) Janoska26 válasza Bash (#12326) üzenetére


Janoska26
addikt

bejött az élet neked hallod

(#12329) AMD Power válasza Thrawn (#12327) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem igazából csak annyi lenne a kérdésem ,hogy nézik-e a határnál a személyit vagy az útlevelet.

Nem miattam. Egyik ismerősömnek lejárt a személyije de 31-én mennünk kéne Bécsbe és addig nem lesz kész.... :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12330) Racecam válasza AMD Power (#12329) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem nézik, én bevállalnám. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12331) Thrawn válasza AMD Power (#12329) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha szerencséd/szerencséje van akkor csak simán áthajthatsz anélkül, hogy megállítanának.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12332) AMD Power válasza Racecam (#12330) üzenetére


AMD Power
titán

Jó mert mennénk a Scooter koncertre. :K

Ja igen még valami. Ha esetleg nem kocsival hanem Volán busszal mennénk. Akkor is meglehet ezt játszani? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12333) ngabor2 válasza Janoska26 (#12328) üzenetére


ngabor2
nagyúr

amikor bejött az élet, én rögtön kimentem
felbaszott amit mondott és nekimentem
egyre több a ránc és provokál a tükörképem homlokán
a miniszter ígér, a szám a fülig ér

(#12334) 1010 válasza Janoska26 (#12319) üzenetére


1010
őstag

elhurcolnak

mivel fizikai erőm ne tért vissza még 100%ban
nem tudok ellenkezni
pedig számtalanszor megtettem sikerrel

(#12335) Janoska26 válasza ngabor2 (#12333) üzenetére


Janoska26
addikt

jól olvastam azt írtad felbaszott??? :Y mi lesz a színvonallal szarvasbá? :DD
1010: szegényke, mivan hosszú volt az éccaka? :U :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#12336) AMD Power


AMD Power
titán

A Volán nem nézi meg a személyit vagy az útlevelet? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12337) Bash válasza Janoska26 (#12328) üzenetére


Bash
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy inkább teletankolom egyszer, mint csorgatok bele háromszor. Egy héten egyszer fizetni $60-t nekem ugyanazt jelenti, mintha háromszor fizetnék a legrosszabb esetet feltételezve $20.50-t. Ehhez nem kell jólét, csak józan ész, hogy nem megyek el háromszor azért, amit egyszer is elintézhetek.

http://bashtravel.com/

(#12338) Bubu79 válasza Bash (#12337) üzenetére


Bubu79
addikt

Úgy tűnik nem jött le a lényeg - itt nem szokás hetente, kéthetente, akármikor tankolni. Legalábbis nem sokaknak.

A többség elmegy hónap elején egyszer tankolni és nem ritka, hogy előre odakészített összeggel, mert ennyi van rá...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#12339) Bash válasza Bubu79 (#12338) üzenetére


Bash
őstag

És mi lenne ha havonta egyszeri félig tankolás helyett kéthavonta egyszer tankolná tele a kocsiját? A gyakoriság teljesen mindegy, az elvet próbáltam érzékeltetni.

http://bashtravel.com/

(#12340) ngabor2 válasza Janoska26 (#12335) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, mert idézet volt.

hosszú volt az éjszaka,
összeragadt két kutya...

(#12341) 1010 válasza Janoska26 (#12335) üzenetére


1010
őstag

nem, csak emésztőszervi műtétem volt

[ Szerkesztve ]

(#12342) Janoska26 válasza Bash (#12339) üzenetére


Janoska26
addikt

az a baj, hogy van aki csak kéthavonta egyszer tankolja félig a verdát, ez nem a junájted sztéc, ez ungarishe, emlékszel még rá?gondolom itthon Te is számolgattad hogy mikor és mennyit tegyek bele? :U hacsak nem melóztál valami benzinkútnál :DD :)) akkor tényleg mindegy :))

(#12343) csapos2 válasza Janoska26 (#12342) üzenetére


csapos2
addikt

Annak 4 havonta kell teletankolni.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#12344) Bash válasza Janoska26 (#12342) üzenetére


Bash
őstag

A benzinárak emelkedését figyelembe véve még jobban is járna, ha négyhavonta tankolná tele a kocsiját. Ha már annyira számolgatni kell, akkor lehetne ésszel is. :U

http://bashtravel.com/

(#12345) Overlocker


Overlocker
veterán

Nesze neked PUNCI ! :DDD , kész..

[ Szerkesztve ]

(#12346) AMD Power


AMD Power
titán

Online jegy rendelésnél kell az útlevél száma... Nincs a csajnak útlevele. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12347) Bash válasza AMD Power (#12346) üzenetére


Bash
őstag

4 óra alatt el lehet intézni, ha sürgős. :K

http://bashtravel.com/

(#12348) AMD Power válasza Bash (#12347) üzenetére


AMD Power
titán

Az útlevelet? 10K-ért biztos. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12349) Bash válasza AMD Power (#12348) üzenetére


Bash
őstag

Nem tudom mennyibe kerül az illetékbélyeg, de azon felül semmibe.

http://bashtravel.com/

(#12350) Bubu79 válasza Bash (#12339) üzenetére


Bubu79
addikt

No akkor menjünk bele kicsit részletesebben egy átlag magyar család financiális lehetőségeibe.

Adott Apuka, Anyuka és esetenként Gyerkőcök is - jobbára egy-kettő, mert bár lehet, hogy vállalnának többet, nem tehetik, mert nicsen biztos hátterük hozzá.

Apuka keres X összeget, Anyuka keres Y összeget, ha van gyerkőc, akkor állambácsi ad némi támogatást, ami kis pluszt jelent a kasszába.

A szolgáltatók küldik a számlákat - nincs mese, fizetni kell, különben a szolgáltató eláll a teljesítéstől és az nem jó - ez fix kiadás havonta, az átlag fizetésekhez képest nem is kicsi ráadásul.
Persze lehet azt mondani, hogy a fölös szolgáltatásokat ( TV, internet, hasonlók ) egyszerűen nem veszik igénybe, de azért lássuk be - mégiscsak a 21. század, a gyerek nem nőhet fel úgy, hogy azt sem tudja mi az a világháló - a TV pedig egy szükséges rossz, mert ugye Anyucinak és Apucinak is jár valami "szórakozás"

A család bevállalt egy autót ( vették, örökölték - mindegy ) - mert úgy tűnt, tudják vállani a költségeit.
Fizetik rendes állampolgárhoz méltón a teljesítményadóját, kötelező felelősségbiztosítását, egyéb költségeit ( zöldkártya, műszaki, egyebek )

A család megél mindezekkel együtt, még arra is jut pénz, hogy időnként megtankolják.

Mi is történik, ha kéthavonta járnak el tankolni? Akkor ugye az egyik hónapban félreteszik a pénzt a következő havi tankolásra és furikáznak az autóban lévő naftával.

Csakhogy.

Kishazánkban nics az a pénz, amit ne tudna felszippantani a mindennapi élet - váratlan kiadások a lakással kapcsolatban, a gyerekkel kapcsolatban, akármi közbejöhet. Előfordulhat, hogy hozzá kell nyúlni a benzinpénzhez, mert muszáj.

Kishazánkban csak az a pénz biztos, amit már elköltöttél...

Ijesztően hangzik? Az is - de sajnos itt ilyen az élet - nagyon sokaknak.

Nem politizálok - nem mondom azt, hogy egyik-másik oldal tehet róla, mert nem igaz - az a 19 év határozta meg a csapásvonalat, amely mögöttünk áll a rendszerváltás óta - és ebben vastagon benne volt mind...

Elhiszem, hogy Számodra sokminden tűnik utópisztikusnak abból, amikkel itt a fórumon szembesülsz, azt is elhiszem, hogy időnként csak a fejed csóválod, hogy hogyan is lehet itt élni. Megértem, ha megfordul a fejedben mindazok után, amit itt leírtam, hogy az emberek felelőtlenül élik az életüket, mert nincs igazi tartalék a hátuk mögött, amire számíthatnának.

De sajnos ez egy ilyen világ. Az itteni embereknek is vannak álmaik, az itteni emberek is szertnének előre haladni, szeretnék, ha életük részét képezné mindaz a jó, amit máshol látnak.

Törekednek a jóra, jobbára éjt nappallá téve dolgoznak, hogy meglegyen minden otthon, ami a cssládnak szükséges.

Végezetül csak annyit mondanék, amit Te is említettél pár napja a amikor az autók nagyságáról volt szó:
Ahhoz, hogy megérthesd teljesen a dolgot itt kellene élned.

Kérlek ne vedd támadásnak az utolsó részt, abszolut nem annak szántam, csupán megpróbáltam rávilágítani milyen is lehet az élet itt.

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.