Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6351) Muerte válasza porumb (#6350) üzenetére


Muerte
addikt

Ilyennel még nem találkoztam de lecsúszott a csatikábel vagy nem érintkezik rendesen,szét kell szedni és megnézni.

(#6352) porumb válasza Muerte (#6351) üzenetére


porumb
csendes tag

Köszönöm szépen a választ ma megpróbálkozom vele mert nagyon idegesít!

(#6353) Muerte válasza porumb (#6352) üzenetére


Muerte
addikt

Lehet hogy összeszereléskor hanyagul rakták össze és egy kis rázkódástól nincs már kontakt.A Synaptics drivernek fel kellett volna menni,innentől kezdve ez már hardveres gond.

(#6354) porumb válasza Muerte (#6353) üzenetére


porumb
csendes tag

nem fogom szétszedni, mert most néztem h még van rá garancia. szóval visszaviszem a boltba. csak mikor vettem akkor akaptam papírt és mondták ha véletlen elromlana akkor postázzam pestre, de mondta az infotanárom, h a boltba kötelesek visszaküldetni mivel onnan vettem!

(#6355) netzoli


netzoli
tag

Van egy SL510-es thinkpad és ma hozták hozzám. Bios-t frissítettek rajta pár hete, majd ezt követően újraindították és használták minden gond nélkül, majd a tulaj hazavitte a munkahelyéről és elindította. A többi a képeken látható. A felbontásnak 1366x768-nak kellene lennie. Nyilakkal megjelöltem a problémás területet. Elképzelésem van a hibáról, de azért kíváncsi lennék mit gondoltok róla?

[link1]
[link2]
[link3]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#6356) porumb válasza Dell XPS (#6347) üzenetére


porumb
csendes tag

Most ezt találtam! csak nem tudom lefordítani tudnál segíteni?

this happens to me too, everytime my computer is turned on I have to use the keyboard to access the Mouse Properties and under Device settingS I have to enable the mouse. I do this everytime. Using my keyboard, i hit the Windows symbol, in the search program and files field I type Help and hit enter, in the search help field i type: Mouse Pad and hit enter. Tab down to Change Mouse Settings and hit enter, tab down to Change how the mouse button works and hit enter, tab down to Click to open Mouse Properties and hit enter. In the mouse properties I press Shif+Tab to highlight the tabs at the top and then i right arrow all the way to the end to Device Settings and then tab down to Enable and then tab to apply…and then it works. I have to do this EVERY time! *** FYI, Shift+Tab moves your cursor back whEn the arrow buttons dont. Good luck!

(#6357) Dell XPS válasza porumb (#6356) üzenetére


Dell XPS
veterán

Erről küldtem a videó anyagot Neked, csak Ő valami hihetetlen úton jut el a Device settings -hez, és az egér tulajdonságaihoz. Ráadásul, azt írja, hogy minden egyes indítás után meg kell csinálni a lépéseket.......-szóval, ha gondolod, lefordítom, de ez felesleges szvsz. A tegnapi harc után (tisztább fejjel), azt gondolom, hogy mégiscsak a touchpad -al lesz a gond.

Üdv, Dell XPS

(#6358) Dell XPS válasza porumb (#6356) üzenetére


Dell XPS
veterán

FATÁLIS! Dekódold, nekem nem sikerült.....szerintem, arra gondolt, amit beszéltünk!?!?

Ez velem is megtörtént: minden alkalommal újraindításkor a billentyűzetet használva, be kell lépnem az egér tulajdonságai az eszköz beállításai alatt, hogy be tudjam kapcsolni az egeret. Minden alkalommal ugyanazt kell végigcsinálnom, billentyűzetet használva:
- Windows Start-->keresés: "programok és mappák" mezőbe beírni: "Help", majd Enter
- keresőmezőbe beírni: "Touchpad", -majd Enter
- legördülni, "egér beállítások" -Enter
- legördülni (Tabulátorral), változtasd meg az egér működését) -Enter
- legördülni (Tabulátorral), Click, megnyitni egér tulajdonságait) -Enter
- az egér tulajdonságaiban lenyomom a "Shift+Tab" gombokat, hogy kiemelve legyen a felső sor, majd jobb nyíllal a legaljára gördülök az Eszköz Beállításokhoz, majd ott legördülni (Tabulátorral) Enable (bekapcsolni) majd Tabulátorral Enable (Alkalmazd)
Minden alkalommal végig kell ugyanezt csinálnom!! "Shift+Tab" működteti a kurzort, ha a nyílgombok nem működnek.
Sok szerencsét!

Üdv, Dell XPS

(#6359) Muerte válasza Dell XPS (#6358) üzenetére


Muerte
addikt

Ezt linkeltem tegnap neki.

(#6360) Dell XPS válasza Muerte (#6359) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kérte, hogy fordítsam le.....Te érted?

Üdv, Dell XPS

(#6361) Muerte válasza Dell XPS (#6360) üzenetére


Muerte
addikt

Így kell ahogy írtad.Egyenként kell lépdelni jobbra az egérbeállításokban hogy meg lehessen nyitni a tapi engedélyezését,bár szerintem ez hardveres gond lesz,vagy kontakt hiba.Ha Synaptics driver ami a létező összes tapipaddal kompatibilis nem talált eszközt akkor...

[ Szerkesztve ]

(#6362) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám. A héten vettem egy notebookot ( Dell Latitude E5530 - Ivy i5, fHD, Linux). Az ubuntu töltőképernyővel egyidejűleg megjelenik egy pár pixel széles sáv a kijelző tetején. Először azt hittem a kijelző mondta be az unalmast, azonban a fedél lecsukása-kinyitása után, vagy alvó módból felébresztve egyszerűen eltűnik a jelenség. A továbbiakban sosem jön elő újra, csakis indításoknál, az első lecsukásig/ "alvásig". Képernyőképet is csináltam, de hiába, visszanézéskor nem látszott a csík.
Fontos még megjegyeznem,hogy a frissítés óta jelentkezik a probléma. Ubuntu 11.10-zel jött a gép. A frissítéskezelőben kb. 440 megányi frissítést szedett le. Kép
Valakinek valami ötlet ?
Üdv :R

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#6363) Dell XPS válasza chubii (#6362) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Egészen biztos, hogy a VGA driver -el van a gondod, azt kellene cserélned. Én nem nagyon használok Linux OS -t, amennyiben ismered, akkor segít rajtad........- vagy esetleg jön még valaki.

Üdv

Üdv, Dell XPS

(#6364) chubii válasza Dell XPS (#6363) üzenetére


chubii
senior tag

Köszi szépen !
Sajnos pont ez a gond, abszolút kezdő Linuxos vagyok. 4 napja van bármi közöm is ehhez az op. rendszerhez :D Előtte csak hírből ismertem.
Várok még egy kicsit, hátha kisegít itt valaki, utána átnézek a Linuxos topikba.

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#6365) Dell XPS válasza chubii (#6364) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nyugodtan dobd át oda is, ill. a DELL topic-ba is, hiszen mostanában nem annyira mozog most itt az élet. (talán akkor jók a gépek, hál Istennek) Neked meg szükséged van a gépre.....(azért vetted, gondolom) :)

Üdv, Dell XPS

(#6366) chubii válasza Dell XPS (#6365) üzenetére


chubii
senior tag

Át is dobom akkor. Azt hittem jobban pörög ez a topik :)

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#6367) leroyclub


leroyclub
senior tag

Üdv!
Van egy Acer 3810TZ laptopom. Nemrég ujraraktam (már azóta mégegyszer) és azt csinálja hogy egyszercsak befagy és 1-2 (néha 3-4) perc mulva megy minden tovább. Ha csak 1 program megy akkor nem, de ha már böngésző torrent és mondjuk zene is megy akkor kifagy. Mitől lehet? Hardver hiba?

(#6368) stigma


stigma
addikt

Hali. Adott 2 laptop egy Acer Extensa 5630ez és egy HP pavilon dv 6000.
Mindkettőnek a bekapcsoló gombja ment tönkre 20-30 perc folyamatos nyomkodás után kapcsol csak be ha bekapcsol.Szétszedtem a panelt, amit a billentyűzet felett van - műanyag csíkot - majd próbáltam az ottani kis gombbal is de hiába.
Ezenfelül el lehet valahogy indítani ezen 2 típust másképp is?
Sajnos bois-ig nem jutottam el, ahol be tudná állítani milyen gombra induljon, szóval ez is kilőve sajnos.
Segítséget előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#6369) f27 válasza stigma (#6368) üzenetére


f27
aktív tag

Biosba nemlehet beálítani milyen gombra induljon.
20-30 nyomásra indul be
addig se világítás semmire nem reagál?
Ha már bekapcsolt 30adszorra akkor megy rendesen? Mert ha nem akkor nagyon más a baja nem power kapcsoló baj.

(#6370) stigma válasza f27 (#6369) üzenetére


stigma
addikt

Igen kb 10percig folyamatosan nyomkodom, semmire nem reagál.
Viszont néha fel-fel villan a háttér LEDásra kapcsol narancsságán, de csak sok századik indításra indul e.l rendesen.
Amúgy ha elindul minden tökéletesen működik, rátettem egy Win7 profi-t 32 bites-t minden elsőre megy és problémamentes.
Nem lehet hogy az alaplap zárlatos a lap, vagy valami érzékelőhibás?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#6371) f27 válasza stigma (#6370) üzenetére


f27
aktív tag

Értem, ez lehet bekapcsolopanel hiba vagy chipset is.
Befolyásolhatja hibás ram (látszatra jó)
HDD DVD de nagyritkán még CPU is.
Eggyes esetekben hibás akkumátor is.

(#6372) stigma válasza f27 (#6371) üzenetére


stigma
addikt

Hát én nem tudom mi lehet a baja, szóval csak találgatni tudok.
De köszönöm a segítséget majd valamit kitalálok rá.
(Ismerősöm adta tegyek rá új rendszert...ez sikerült de nyögvenyelősen ment :DDD )

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#6373) Dell XPS válasza leroyclub (#6367) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nézd meg a RAM modult (egyik kivéve, felváltva, ha kettő van benne..), csökkentett módban is ez a jelenség? Az eseménynapló mit rögzít?

Üdv, Dell XPS

(#6374) Dell XPS válasza stigma (#6372) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nem próbáltad f27 kolléga javaslatait (amit lehet, kivenni: RAM, HDD, ODD, Akku), mert két gépnél egyszerre "power" gomb probléma, háát.......szóval, nem mindennapos.

Üdv, Dell XPS

(#6375) stigma válasza Dell XPS (#6374) üzenetére


stigma
addikt

De próbálgattam aksi mindkettőből kivettem, egyikből a ramokat is , másikból HDD-t is, de maradt a bekapcsoló gomb galiba. Amúgy szerintem lehet egyik gépnél amiből az HDD-t nem vettem ki lehet az a ludas, de már energiám sincs vele foglalkozni.Másik gép eléggé ,,leharcolt" szóval annyit már nem ér szerintem hogy szórakozzam vele.
Köszönöm a gyors helpet, ha marad még időm majd szétkapom gyorsan. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#6376) fikusz68


fikusz68
csendes tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni,kaptam egy M72SR felirattal jelzett notebookot és az lenne a probléma,hogy csak úgy tudom indítani ha a töltőt bedugom mit tudnák kezdeni vele? :W

(#6377) Dell XPS válasza fikusz68 (#6376) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Tehát jó akkumulátorról beszélünk (feltöltött állapot), és csak táp esetén lehet bekapcsolni?

Üdv, Dell XPS

(#6378) fikusz68 válasza Dell XPS (#6377) üzenetére


fikusz68
csendes tag

Igen

(#6379) Dell XPS válasza fikusz68 (#6378) üzenetére


Dell XPS
veterán

És ahogy elindítottad (kihúzva tápról), utána mennyi ideig működik akkumulátorról? Akku ki-be volt?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6380) fikusz68 válasza Dell XPS (#6379) üzenetére


fikusz68
csendes tag

kb 1 óra

(#6381) Dell XPS válasza fikusz68 (#6380) üzenetére


Dell XPS
veterán

Arra gondolok, hogy az akku töltésvezérlő elektronikája nem jó, próbáld meg "csontra" lemeríteni, és úgy, újból feltölteni.....

Üdv, Dell XPS

(#6382) fikusz68 válasza Dell XPS (#6381) üzenetére


fikusz68
csendes tag

Köszi a tippet.

(#6383) fikusz68 válasza fikusz68 (#6382) üzenetére


fikusz68
csendes tag

Ha netán nem segít akkor alaplap kuka?

(#6384) Dell XPS válasza fikusz68 (#6383) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem hinném, azt nézd majd meg, hogy meddig mutat 100% -ot az akku töltöttsége, és utána kapsz - figyelmeztetést a kritikust szintről....

Üdv, Dell XPS

(#6385) fikusz68 válasza Dell XPS (#6384) üzenetére


fikusz68
csendes tag

Eddig bírta most van 9%-on.

(#6386) Dell XPS válasza fikusz68 (#6385) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolom, most váratlanul ki is kapcsolt? Ha igen, akkor az akkumulátor a "bibis"....

Üdv, Dell XPS

(#6387) fikusz68 válasza Dell XPS (#6386) üzenetére


fikusz68
csendes tag

Köszi a segítséget próbálok szerezni másik aksit. :R

(#6388) Bajszika válasza Bajszika (#4732) üzenetére


Bajszika
csendes tag

A megoldás 1000 Ft.-ba került.

1db BIOS elem csere és azóta is kifogástalanul működik.

Tisztelettel: Varga Károly

(#6389) Dell XPS válasza Bajszika (#6388) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mondjuk a leírtakból látszott, jó régen volt..... :)

Üdv, Dell XPS

(#6390) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Van egy Sony VGN-CR220E gépem és kb egy 2-3 napja néha gondol egyet és folyamatosan dupla v-ket ír a gép de ha én akarok dupla v-t írni akkkor semmi(ezt is nagy nehezen tudtam megírni :W ) és néhapedig fel le ugrál görgető sáv.Először virusra gondoltam de semmi,vissza állítottam a rendszer 1 héttel hátha... de ez sem segített,aztán újra huztam az egész vvin7-et,gondoltam ha nem hardveres akkor ez megoldjó a gondot,de ez sem, kicsit ritkábban csinálja de csinálja....A gombot megnéztem leszedtemm semmi okés... Valakinek valami ötlet hogy mi lehet vagy mit csináljak vele?

(#6391) netzoli válasza Csokiii (#6390) üzenetére


netzoli
tag

Ha tudod szedd ki a billentyűzeted és próbáld ki egy külső billentyűzettel.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#6392) radio11 válasza Bajszika (#6388) üzenetére


radio11
tag

régebbi laptopoknál első lépés a bios elemcsere. Járt egypár régiség már az én kezeim között is és a legtöbb esetben a bios elemcsere meg is oldotta a gondot. Érdekes viszont, hogy asztali gépben még nem kellett cseréljek bios elemet, azok valamiért tovább birják.

(#6393) Müszi válasza radio11 (#6392) üzenetére


Müszi
senior tag

Igen, én is nemrég futottam bele asztali gépnél hasonló hibába. Azért ott is le tud merülni. Régebbi notiknál még jóval kisebb méretű és kapacitású elemet használtak ezért fordult elő sűrűbben a probléma. Mostanában azért már a laposokba is 2032-es kerül beépítésre gondolom az ilyen problémák elkerülése végett. Főleg akkor fordul sűrűbben elő, ha akkut kivéve asztaliként van használva, illetve desktopnál a gép tápja kikapcs után le van választva a hálózatról.

(#6394) radio11 válasza Müszi (#6393) üzenetére


radio11
tag

Halmozottan jelentkezik a probléma azoknál a lapiknál, amikben nem elem hanem akku (nicd, nimh) van. Az szépen lemerül 2-3 év ácsorgás után.

(#6395) Dell XPS válasza radio11 (#6394) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem értek egyet, de nyilván, a tapasztalat megoszlik... :)

Üdv, Dell XPS

(#6396) Müszi válasza radio11 (#6394) üzenetére


Müszi
senior tag

Hát igen, a kisebb méret ügyesen befóliázva jórészt akkut takar, de ugyanazt a hibát produkálja ha lemerül. Legtöbbször el sem indul a gép.

[ Szerkesztve ]

(#6397) Csokiii válasza netzoli (#6391) üzenetére


Csokiii
aktív tag

nem szeretném szétkapni, de ha muszály akkor igen, külső billentyúzettel müködik a w, amúgy mi lehet a baja mert gondolom vagy a billentyúzet fizikailg rossz az érintezése a gobnál vagy az alapon valami vezérlési probléma (de lehet hülyeséget mondok :DDD )csak hogy mire készüljek így tippre...

(#6398) Müszi válasza Csokiii (#6397) üzenetére


Müszi
senior tag

Lapot felejtsd el, nem jellemző, hogy ilyen hibát produkáljon. Ha gondolod fuss egy kört a billentyűzettel, próbáld meg megbontani, ill. kiszárítani. Be tud taknyosodni a fóliák között, de nemigazán lehet hozzáférni kitakarítani. Az átvezetésekkel is lehet probléma, szóval nagy eséllyel cserélni kell úgy is. De legyen több szerencséd vele, mint nekem volt.

(#6399) Dell XPS válasza Müszi (#6396) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akku semmiképpen, ez "elem"......hiszen akkor töltődne is.. :)

Üdv, Dell XPS

(#6400) x47 válasza Csokiii (#6397) üzenetére


x47
csendes tag

Nekem is van egy asus m6ne laptopom gondolom abban is az elem fekszik kifele de az csak az időt felejti el gondolom az is bios elem probléma folyamatosan késik és nem is keveset csak míg más problémája nem jön elő miatta addig nem szedem szétt.

[ Szerkesztve ]

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.