Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6251) K.Csabi


K.Csabi
csendes tag

Köszi szépen a gyors segítséget! Viszont lenne még egy kérdésem, hogy ha már merevlemezt cserélek, akkor jó ötlet e ssd re cserélni a meglévő hdd-t? Ha jól tudom sima sata csatlakozású a jelenlegi hdd-m, viszont a ssd-k java része már sata 2, sata 3 csatlakozással kínálják, ezek kompatibilisek az én gépemmel ?

(#6252) Muerte válasza K.Csabi (#6251) üzenetére


Muerte
addikt

Átalakítóval beleteheted mert visszafelé kompatibilis,viszont csak SATA I lesz a sebesség.sata1:1,5GB/s,sata2:3GB/s

[ Szerkesztve ]

(#6253) Dell XPS válasza K.Csabi (#6251) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, jó ötlet az"SSD" (ha már így alakult), ezzel lehet "igazán" jelentős gyorsulást elérni a laptopok esetében. Az SSD-ék visszafelé kompatibilisek, így akár SATA III. is vásárolhatsz, hiszen elképzelhető, hogy esetleg a közeljövőben gépet cserélsz, akkor pedig átrakva, jó helyzetbe hozod magad.

2.5" 9.5mm SATA HDD van a gépedben, így ennek megfelelően válassz SSD-t

Üdv, Dell XPS

(#6254) K.Csabi


K.Csabi
csendes tag

Köszi a segítséget! :)

(#6255) muci


muci
tag

Sziasztok. Fn és F9-re semmit nem csinál, nem törli a touchpadot. Milyen tanácsot tudtok adni ?

(#6256) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!

Lenne egy MSI VR610X notebookom. Egyik napról a másikra elszállt a monitor. Megigazítottam a csatlakozót, nem történt semmi. A gép elindul a hűtő is, ledek világítanak, viszont a monitor tök sötét, semmire sem reagál.
Probáltam rákötni monitorra és az sem segített. A külső monitoron sem volt kép és olyan mintha nem kapna áramot a notebook kijelző.
Előző nap kivettem a ramot, hogy megnézzem milyen kell bele majd visszaraktam és utána bekapcsoltam és semmi, a 2 között lehet összefüggés?
Előre is köszönök minden hozzászólást!

(#6257) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#6256) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Igen, a RAM modul a rossz vagy nem érzékeli rendesen, vedd ki és vissza, nézd meg úgy!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6258) jagyugyaerik válasza Dell XPS (#6257) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Köszi a gyors választ! Már próbáltam többször visszahelyezni, de nem történt semmi.
Más ötlet?

(#6259) jagyugyaerik válasza jagyugyaerik (#6258) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Probáltam mindkettő modulban. A proci hűtő fgfelpörög rendesen se kép se hang. Ha megnyomom a num lockot nem ragál a led ugyhogy valószínüleg nem idul el a rendszer. Lehet alapi hiba? vagy CMOS reset megoldaná a gondot?
Köszi előre is!

(#6260) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#6258) üzenetére


Dell XPS
veterán

Vagy egy időben jelentkezett, megtévesztően nagyobb gond, vagy még nézzük a modulokat...- szóval, ha csak egy RAM-al próbálkozol felváltva, és slot -ot is váltasz, akkor mi történik?

Üdv, Dell XPS

(#6261) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#6259) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, lehet alaplap hiba, csak azért nehéz, mert pl. RAM esetében is ugyan ez a tünet. - Mért akkor szállt el a chipset, amikor kivettél egy RAM modult? Természetesen minden lehetséges, de nekem furcsa...

Üdv, Dell XPS

(#6262) jagyugyaerik válasza Dell XPS (#6260) üzenetére


jagyugyaerik
tag

1 ram van benne. Azokat cserélgettem a modulokban. Ugyanaz elindul venti felpörög a monitor még tápot sem kap, mert ugyanaz a matt színe van, mint mikor kivan kapcsolva. Most azt csináltam, hogy lehúztam az elemt és kivettem az aksit és vártam pár percet. Továbbra is ugyanaz

(#6263) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#6262) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs ott a környezetedben egy DDR2/667/533MHz RAM, akár 512MB, hogy biztosan ki tudjuk zárni!

Üdv, Dell XPS

(#6264) jagyugyaerik válasza Dell XPS (#6263) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Hát ezaz, hogy nincs. De gondolod, hogy attól meghalt volna, hogy kivettem és visszatettem? Bár mondjuk elég furcsa, hogy így kb semmit sem reagál.

(#6265) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#6264) üzenetére


Dell XPS
veterán

A múltkoriban beraktam egy bővítés során egy rossz modult a másik mellé, és csont ugyanez: fekete halál.... Egyébkéntis, erőlködjünk a RAM mellett, mint az alaplap hibán. Gondolom, áramtalanítva vetted ki a modult..

Üdv, Dell XPS

(#6266) jagyugyaerik válasza Dell XPS (#6265) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Igen

(#6267) jagyugyaerik válasza jagyugyaerik (#6266) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Köszi a sok segítséget szerzek egy csere ramot és megnézem, hogy mi fog töténni.

(#6268) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#6266) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valahogy próbáld megoldani szvsz, mert sanszos, és ki kell zárni. Gondolom... :)

Üdv, Dell XPS

(#6269) cynric


cynric
tag

Ma vettem át az új notimat: lenovo g580gh, 3szor felraktam már rá a windowst mégse jutok túl a következő problémán:

bekapcsol a gép, 1secig látom a kezdő lenovo képet(ahol f2-t tudok nyomni a setup-ert) utána bal felső sarok 3szor villog a _ jel és újraindul, ez örökké tart. Ezért már 2szer újraraktam.

Mi lehet a baj?

Válaszotokat előre is köszönöm!

7lövetű konyhakés

(#6270) Dell XPS válasza cynric (#6269) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

FreeDOS változat, azaz "op.rendszer" nélkül vásároltad?

/a másik topic-ban is jeleztem!/

Üdv, Dell XPS

(#6271) Crytek


Crytek
veterán

Van egy gép suliból hozták.Ott működött. (legalábbis ezt mondták)

A rajta lévő "egér" résszel kattingatni lehet meg huzogatni dolgokat ,de a billentyűzet az nem reagál semmire.

Le van valahogyan zárva vagy mi lehet vele?

Next PC Upgrade: 2022

(#6272) jagyugyaerik válasza Crytek (#6271) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Hello!

Milyen típusú gép?

(#6273) Crytek


Crytek
veterán

Nem tudom nem nálam van bátyámnál és neki kéne a segítség.Még azt is mondta hogy a gép random kikapcsolgat magától!

Next PC Upgrade: 2022

(#6274) Deion Branch


Deion Branch
tag

Üdv!
A problémám az lenne hogy a laptopom monitorja nem jön be bekapcsolásnál. Egyszer mikor készenléti állapotból (azaz le volt hajtva) bekapcsoltam, nem jött be a monitor. Azóta hiába próbálom bekapcsolni a gépet, az sosem jön be. Bekapcsoláskor a ledek világítanak, pl.: Wifit ki-be tudom kapcsolni. De ha pl.: az FN+F12 altatással próbálkozom nem reagál rá.
Mi romolhatott el? Szoftveres vagy hardveres a hiba?
MSI VX600as szériájú.

(#6275) Dell XPS válasza Deion Branch (#6274) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Meg kellene nézni "külső" monitoron is, hogy van -e megjelenítés. Illetve egy RAM ellenőrzést is ki lehet próbálni (ki-be, slot-ba váltogatva), reméljük nincs nagyobb probléma...

Üdv, Dell XPS

(#6276) Deion Branch válasza Dell XPS (#6275) üzenetére


Deion Branch
tag

Külső monitoron a monitor azt írja Nincs jel.
Egyik ramot kiszedtem, de nem láttam nagy változást. Érdemes mindkettővel szórakozni?

(#6277) Dell XPS válasza Deion Branch (#6276) üzenetére


Dell XPS
veterán

Miért, a másik nehezen hozzáférhető helyen van? Érdemes! Én még kivenném a HDD-t is....amennyiben nincs változás akkor komolyabb a dolog...

Üdv, Dell XPS

(#6278) NEMO1968 válasza Deion Branch (#6274) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Valszeg behalt a videókarid.
Még ha teljesen ki is belezed a gépet,fekete képernyőnek,post képernyőnek,valaminek látszania kellene.
Ehhez sztem nem sok köze van a HDD-nek és a RAM-nak.
A monitoron a " nincs jel" felirat annyit jelent,hogy a video rész teljesen halott.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#6279) Dell XPS válasza NEMO1968 (#6278) üzenetére


Dell XPS
veterán

Fogd vissza Magad! Valószínűleg az lesz a baja (típus hiba), de előtte meg kell próbálni mindent, mert nem a Te zsebedre megy a játék!!!

Üdv, Dell XPS

(#6280) Deion Branch válasza Dell XPS (#6279) üzenetére


Deion Branch
tag

Ha a VGA a gond, mennyibe kerül kb. egy ATI HD3410es?

(#6281) NEMO1968 válasza Dell XPS (#6279) üzenetére


NEMO1968
őstag

Én zsebem vagy más zsebe,a leírtak alapján 100% a hiba.
Esetleg a HDD bekavarhat,azzal érdemes próbákozni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#6282) Dell XPS válasza NEMO1968 (#6281) üzenetére


Dell XPS
veterán

Esetleg a HDD bekavarhat,azzal érdemes próbákozni. Köszönöm!

Üdv, Dell XPS

(#6283) Dell XPS válasza Deion Branch (#6280) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt inkább javítani kellene, amennyiben döntöttél, akkor tudunk ajánlani megfelelő "szakit", aki elvárt színvonalon megoldja Neked a problémát....

Üdv, Dell XPS

(#6284) u8briz


u8briz
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni hátha tudnátok az okát, mi lehet a baj a laptopommal? Este minden működött rajta megfelelően, majd amikor szabályosan ki akartam kapcsolni a (start--kikapcsolás) után feladta a windows leáll képernyőt (eddig minden oké volt), de utánna nagyon sokáig nem csinált semmit (leáll ablak továbbra is ott maradt), én pedig megnyomtam a kikapcsoló gombot, mire leállt a gép (utoljára hallottam a ventilátor is ahogy leáll), azóta viszont semmit nem csinál a gép! Nem lehet bekapcsolni, nem világit semmilyen led sem, hangot sem ad, semmit! Wincsi gond? vagy alaplap vagy mi lehet? Lenne ötletetek? Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv.

(#6285) Dell XPS válasza u8briz (#6284) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nem túl biztató, hogy semmi életjelet nem tapasztalsz. Igen, próbáld kivenni a HDD -t, akku, és úgy nézd meg, hátha ....

Üdv, Dell XPS

(#6286) _seth_


_seth_
veterán

Adott egy hp dv6700-as sorozatú laptop és billentyűzet gondjai vannak: néha egyes gombok nem működnek vagy épp két karaktert írnak be egy leütésre, a erősen nyomom többnyire életre kel minden gomb. Mi lehet a hiba? Esetleg billentyűzet csere nélkül javítható?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6287) Dell XPS válasza _seth_ (#6286) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Szvsz, elképzelhető egy billentyűzet csere, de előtte egy "nagy takarítást" meg lehetne próbálni...

Üdv, Dell XPS

(#6288) Deion Branch válasza Dell XPS (#6283) üzenetére


Deion Branch
tag

Üdv! Alaplap hibásodásánál nem is érdemesebb szenvedni vele ugye? Drágább a szervíz mint a gép?(3éves)

(#6289) Dell XPS válasza Deion Branch (#6288) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szvsz, 20k körül, megvan, azért annál jóval többet ér a gép, vagy tévedek?

Üdv, Dell XPS

(#6290) Deion Branch válasza Dell XPS (#6289) üzenetére


Deion Branch
tag

Mondjuk annál több. Esetleg még annyi érdekelne, hogy első körben az hogy csak megnézik, azért mennyit kérnek?

(#6291) Dell XPS válasza Deion Branch (#6290) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben a megbeszélteket átnézted (reménykeltésnek szoktam hívni, de volt már pozitív része is..), sajnos az lesz a baja, és így megspórolod a "bevizsgálás költségét" (5k), de ezt nyilván nem én döntöm el. Szerintem megadom az illető elérhetőségét, és vedd fel Vele a kapcsolatot. Amennyiben Te szétszeded, az segíti az árat......- de az is lehet, hogy Neked is van erre megoldásod?!?! F27 [link]

Üdv, Dell XPS

(#6292) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!

Lenne egy misztikus hibám. Az egyik szobatársamnak lenne egy Samsung R538. Véletlenszerűen használat közben a gombok megőrülnek. Például E lenyomásakor 3-ist hozzárendeli és fordítva is tovább U-H I-8.
Nem értjük, hogy mi ez a jelenség. A legszebb, hogy ha gondol egyet a gép, akkor nem probukálja.

Ha van valami ötletetek, akkor légszi ne habazzatok és próbáljuk ki!

Erik

(#6293) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#6292) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Ilyen hibákat a billentyűzet elektronikája, ill. annak szalagkábele szokott produkálni. Akadt, hogy gyárilag megtörve volt bedugva a szalagkábel, és az okozott ilyen tünetet.

Üdv, Dell XPS

(#6294) jagyugyaerik válasza Dell XPS (#6293) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Hello!

A gond annyi, hogy ez még gyári. Akkor érdemes lenne lebontani a házat és megnézi?

(#6295) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#6294) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Sejtettem, hogy "garis" gépről beszélünk, én leírtam, hogy mit tapasztaltam, a további a Ti döntésetek. - Mi van akkor, ha a billentyűzet lesz a hibás?

Szerk: egyébként mikori a gép, és mióta csinálja? Egyszer csak? Lehet valamihez kötni?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6296) jagyugyaerik válasza Dell XPS (#6295) üzenetére


jagyugyaerik
tag

A gép az tavalyelött májusban lett vásárolva. 2 hete tűnt fel a jelenség. Játszottunk egy fps játékkal és egyszer csak nem úgy működött. Eleinte azt hittük a játék a rossz. Aztán a böngészőbe való cím beírásakor fedeztük fel a problémát. Akkor firssítettünk chipset és keyboard drivert. Semmi sem történt.
A jelenség olyan, hogy van hogy hibátlanul megy 3 órát. Akkor hirtelen meggondolja magát és elromlik és nem akar megjavulni egy napig. Még újraindítástól sem. Aztán egyik pillanatról a másikra megjavul.
Sajnos nincs USB billzet h lássuk, hogy a billentyűzet a hibás-e.

(#6297) Dell XPS válasza jagyugyaerik (#6296) üzenetére


Dell XPS
veterán

Neked/Nektek még jobb ötletetek volt, az"usb" -és billentyűzettel..... - hasonló lesz, mint a RAM, valahogy csak meg kellene nézni hibajelenség alatt. Nincs ott egy desktop valahol?

Üdv, Dell XPS

(#6298) jagyugyaerik válasza Dell XPS (#6297) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Van, csak nem USB-s a billzete

(#6299) porumb


porumb
csendes tag

Szaisztok!
olyan problémám van, hogy van egy asus x53sj laptopom! egyik pillanatról a másikra nem működik rajta a tauchpad. újratelepítettem és az eszközkezelőben még a touchpadot sem látja! mi lehet a probléma?
szervíz?

(#6300) Dell XPS válasza porumb (#6299) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nem tiltódott le véletlenül?

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.