Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6501) Sz.Szasza válasza Dell XPS (#6498) üzenetére


Sz.Szasza
csendes tag

A RAM-ot megtaláltam. De nem igazán értem mire gondolsz. Bocsi tényleg nem vagyok valami profi. :S :)

(#6502) Dell XPS válasza Sz.Szasza (#6501) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmi gond, nem tudom fejből hány modul van benne (remélem kettő), ki kellene venned belőle az egyiket és indítani a gépet, majd utána a másikkal ugyanezt megtenni, azaz indítani felváltva, hogy az egyik nincs benne. Előtte egyszer- kétszer ki-be tenni a memória modult az érintkezés miatt. Szóval, HDD ki, úgy megnézni, majd ha nincs változás, akkor jöhetnek a memória ellenőrzések, a fent leírtak szerint...

Üdv, Dell XPS

(#6503) Sz.Szasza


Sz.Szasza
csendes tag

Nagy nehezen sikerült kivenni a HDD-t (köszönhetem egy youtube videonak xD) de így is kikapcsol! Mit csináljak a RAM-mal?

Hú köszi a gyors választ! :D Megpróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#6504) Sz.Szasza válasza Dell XPS (#6502) üzenetére


Sz.Szasza
csendes tag

Kiszedtem a RAM-okat is, és egyesével kipróbálgattam ahogy mondtad, de így is leáll. Van még valami ötleted, hogy miért lehet ez? :S

(#6505) nussa5 válasza Sz.Szasza (#6504) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ez a szegény jószág kb. 7 éves? Sis chipset van benne, ha igaz. Mennyire van leharcolva?

(#6506) Sz.Szasza válasza nussa5 (#6505) üzenetére


Sz.Szasza
csendes tag

Nem tudom pontosan hány éves, használtan vettük 5 éve. Eléggé leharcolt már. :S

(#6507) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!
HP Compaq 615-ös produkálja a következő hiba jelenséget:
Win7 van rajta,a legváratlanabb pillanatokban,terheléstől függetlenül lefagy. Először ablakok és tálca nem reagál aztán hirtelen még az egér is megáll. 10mp-1 perc közötti idő elteltével hirtelen magához tér és megy tovább mintha mi sem történt volna. Ez hardveres hiba lehet vagy a win7 tehet róla? Olvastam már,hogy registry vagy driver hiba is lehet,de nem igazán tudom elképzelni.

(#6508) Dell XPS válasza Sz.Szasza (#6504) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még egy ötletem van (ennek már nem sok értelme), de még megpróbálhatod az optikai meghajtót is kivenni....

Szvsz, alaplap problémája van a gépednek, sajnos...

Szerk: Tényleg, most mennyi ideig marad bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6509) nussa5 válasza Sz.Szasza (#6506) üzenetére


nussa5
aktív tag

Azért várd meg Dell XPS válaszát is, de szerintem a chipset okozza a hibát. Azért kérdeztem a korát és a leharcoltságot, mert van itt a ph.-n olyan, aki profi szinten javít chip hibás notikat.

(#6510) Sz.Szasza


Sz.Szasza
csendes tag

Hjajj... pedig reménykedtem benne hogy nincs nagy baja. De így szerintem inkább csere lesz a vége. Elviszem még egy szervizbe és megnézetem ott is hátha csak én rontottam el valamit. (Bár szerintem jól csináltam mindent.)

Nagyon köszi, hogy segítettetek!

(#6511) Dell XPS válasza Akos1994 (#6507) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elsőre megnézném a memóriákat ( ki-be, majd felváltva, akár a slot -ba is), szóval, ez lenne a javaslatom..

Üdv, Dell XPS

(#6512) Dell XPS válasza Akos1994 (#6507) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Esetleg azt lehet tudni, hogy mióta van? Esetleg volt hardver csere, driver frissítés, Win7 update?

Üdv, Dell XPS

(#6513) Akos1994 válasza Dell XPS (#6512) üzenetére


Akos1994
aktív tag

A hibajelenség kb. 1-2 hónapja van és a 2 GB RAM-ból az egyik Kingston 1GB-os modul 1 éve lett beletéve. (ugyanis a hivatalos szervizben,garis javíttatásnál (tapipad volt rossz) kilopták az egyik modult és beleraktak egy 20 perces akksit az eredeti helyett.) Erre gyanakszom,most kivettem és maradt benne a gyári 1GB-os,teszt céljából.
Driver frissítés elméletileg nem volt,nincs is beállítva semmi auto. frissítésre. Update alatt a heti/hónaponkénti automatikus frissítésekre gondolsz? Mert arra én is gondoltam csak ennyi idő után már elég kacifántos lenne rendszer visszaállítást csinálni,nem?

(#6514) OverKiller


OverKiller
tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire 5750G notebook-om, és nem üzemel benne a jack csatlakozó.
(Már így vettem, az előző tulaj elmondása szerint az történt, hogy erősen lett kirántva a fejhallgató a jack-ből, ekkor a külső műanyag letört, és valami "fém" picit kijött, amit visszanyomkodott, és azóta nem ad hangot az aljzat)
A beépített hangszórókat használom jelenleg, de szeretném megcsináltatni az aljzatot, viszont nem tudom, hogy hova vigyem, ahol nem csillagászati árat kérnek a javításért, nem úgy bánnak a laptoppal mint egy darab sz*rral, és nem fognak átverni és/vagy rossz munkát végezni.
Valaki tudna ajánlani? :)

(#6515) Studi22 válasza OverKiller (#6514) üzenetére


Studi22
aktív tag

Szia,

Sajnos ugyan ez a problémám volt nekem is 5750-el csak Nekem garis volt a készülék.
Én viszont nem "vandálkodtam" egyszerűen egyik pillanatról a másikra megszűnt, tehát nem biztos hogy forrasztásos az ügy el kell hogy szomorítsalak van egy vezérlő az alaplapon ami eltud "pukkanni" ez miatt nekem is mainboard csere volt.

Üdv:

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#6516) Dell XPS válasza Akos1994 (#6513) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát azt talán nem kellene, inkább arra gondoltam, hogy egy Win frissítés után előszokott fordulni néha ilyen jellegű gond (driver). A tájékoztatásod után nekem is a modul gyanús, még azonos órajellel és időzítéssel is van, hogy nem mennek együtt rendesen. Van amikor egyből kijön, és van, hogy ilyen hosszantartó bosszúságot okoz...

Üdv, Dell XPS

(#6517) Dell XPS válasza OverKiller (#6514) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Vele beszélj: f27 így dolgozik, tudom ajánlani :[link]

Üdv, Dell XPS

(#6518) OverKiller válasza Studi22 (#6515) üzenetére


OverKiller
tag

Pont ezért emeltem ki, hogy a "A beépített hangszórókat használom jelenleg", tehát a vezérlő az még elvileg jó kell hogy legyen. De ha elviszem bevizsgálásra valahova, az ott egyből úgy is kiütközik. :)

Dell XPS: Neki már írtam e-mail-t pár napja, abban maradtunk, hogy telefonon keressem fel egyeztetés céljából, amikor aktuális lesz a javítás. De lehet, hogy Ő lesz a "kiválasztott", mert ahogy olvasgattam a hozzászólásokat a topikjánál, elég megbízhatónak tűnik. :)

Köszi a segítséget mindkettőtöknek!

(#6519) descence


descence
tag

Sziasztok! Nemrég, egy költözés során az egyik rokonom (akit költöztettünk) lepasszolta a(z elvileg alaplaphibás) Dell Inspiron 1525 típusú laptopját. Én, lévén, hogy szinte semmit sem értek a laptopokhoz, rögtön el is vittem egy szervizbe, ahol rámondták, hogy alaplapi tápkörhiba (munkadíj: 4000, javítás: 25000, de ha nem tudják megcsinálni, akkor ingyen volt). Vásárlás idejét nem tudom (sajna)

A tünetek.: Bekapcsolás után ~3-4 másodpercig pörög a hűtőventilátora, majd leáll. A visszajelző lámpák (be van kapcsolva, töltőn van...) világítanak. A médiavezérlők reagálnak az érintésre. Képernyő nem ad képet (vinyó nincs benne, de a bios elvileg elfutna addig a pontig, ahol a rendszert kezdi el betölteni).

1.: Megéri-e bármennyit is rákölteni?
2.: Egyéb tippek, hogy mi baja lehet (hátha volt valakinek hasonló hibája).

Előre is köszönöm a válaszokat, tippeket, ötleteket. Ha valami nem tiszta, írjatok :)

(#6520) Dell XPS válasza descence (#6519) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az mit jelent, hogy nincs benne HDD? Azt, hogy HDD nélkül sem látszik semmi, vagy nincs hozzá? Külső monitorra csatlakoztatva le volt ellenőrizve a megjelenítés?

Üdv, Dell XPS

(#6521) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Üdv újra!
Mindkét modullal leteszteltem külön-külön és ugyanúgy kijött a hiba. Ram kilőve.
Drivert újrarakni gondolom úgy lenne a leghatásosabb,hogy chipsettől kezdve egészen a nyomtatóig mindent letörlök aztán a legfrissebbet újra fel,ugye? Gondolom egyszerű frissítésnél nem mindegyik fájlt cseréli le.
Gondolkoztam repair install-on is,de talán először elszöszmötölök a driverekkel.

[ Szerkesztve ]

(#6522) Dell XPS válasza Akos1994 (#6521) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nézted már esetleg az eseménynaplót, hogy mit jegyez be ilyenkor?

Szerk: kb. mennyi idő múlva jelentkeznek a fagyások? (tudom írtad, hogy random..)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6523) descence válasza Dell XPS (#6522) üzenetére


descence
tag

Olyan értelemben nincs benne vinyó, hogy a gazdája kivette, és most külsőként használja. Próbáltam monitorra kötni, de nem adott képet.

(#6524) Dell XPS válasza descence (#6523) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi a tájékoztatást, még annyi lenne, hogy..

1, Honnan van az infó az alaplap hibára vonatkozóan, ezt már valaki megnézte?

2, Nekem ez VGA problémának tűnik elsőre a leírtak alapján..

3, A memória modulokat még ki kellene venni felváltva, egyenként, és úgyis megnézni..(akár, még akku nélkül is)
4, Voltak töltési gondok a géppel?

Üdv, Dell XPS

(#6525) descence válasza Dell XPS (#6524) üzenetére


descence
tag

Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre...

1.: Az alaplapi tápkörhibát a laptopalkatreszek.hu-s szervízben mondták nekem (Árpád út), előtte járt már a laptop-hu-s szervízben is, ott komplett alaplapcserét javasoltak.

3.: A memóriák a gép aljának közepén lévő fura alakú műanyag leszedése után válnak hozzáférhetővé? Mert ha igen, akkor mindjárt megnézem (pon ma szedtem le azt a műanyagdarabot...)

4.: Erre nem tudok pontos választ adni, de ha jól emlékszem, akkor nem.

(#6526) Dell XPS válasza descence (#6525) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm ismét a válaszokat! [link]

Üdv, Dell XPS

(#6527) descence válasza Dell XPS (#6526) üzenetére


descence
tag

Igen, ezt a műanyagot szereltem ma le :D Egyébként kösz a videót, simán asztali gépe módszerrel estem volna neki a memóriáknak :)

Tehát akkor hogy is teszteljem? Kiveszem a felsőt, visszacsavarozom, bekapcsolom, majd ha ezzel végeztem akkor alsót ki, felsőt vissza (a helyére, vagy mehet alulra?)

(#6528) Dell XPS válasza descence (#6527) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen, mindig csak "egy" legyen benne, hogy megnézzük bírják -e egymást.......mint az emberek, el vannak együtt?

Üdv, Dell XPS

(#6529) descence válasza Dell XPS (#6528) üzenetére


descence
tag

Az operáció megtörtént, ugyanazt csinálja minden esetben, mint amit fentebb leírtam.

(#6530) Dell XPS válasza descence (#6529) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát, megtettél mindent, az biztos, jó ügyfél vagy! Mindenképpen "alaplapos" az biztos, én nem szeretném kontrázni a bevizsgálást, különösen úgy, hogy bármi is lenne ( áramkör, VGA, chipset), a vége ugyanaz.

Nem tudom milyen felszereltségű és milyen állapotú, de olyan 50k körül van az értéke, arra rákölteni 30k -t, háát...ezt Neked kell eldöntened. Szóval, ezt mindenki maga látja, hogy számára ez még jó lenne egy darabig, mert, vagy Isten ments, veszek másikat.....

Nem tudom segített -e, remélem sikerül jól döntened! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6531) Dell XPS válasza descence (#6529) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben mégis úgy döntenél, akkor ez nagyon jó és gyors megoldás: [link]

Üdv, Dell XPS

(#6532) szurkeordas


szurkeordas
csendes tag

Sziasztok, új vagyok és ez az első reizésem informatikai dologban, Azért vagyok itt mert szükségem van egy használt ASUS X52N képernyőre, légyszí segítsetek honnan tudnék szerezni, komplett alaplaphibás gép is érdekel.

30 28 huszonnyolc 19 négyes telefonon vagy a szurkeordas@gmail.com emailcímenjeezzetek

Gyula

(#6533) bhnorbert válasza Dell XPS (#6480) üzenetére


bhnorbert
csendes tag

Hello Dell XPS!

Igen belinkelted az Acer notebookok fórumtémában írt válaszodban, hogy hol érdemes keresgélnem! :K
Még egyszer NAGYON köszönöm! :R

Üdv!

(#6534) Dell XPS válasza bhnorbert (#6533) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szívesen! :)

#6532) szurkeordas : Szinte az összes fórumon megválaszolták kérdésedet.. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6535) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Toshiba A300 típusú notebook. Múlt héten vettem bele egy giga ramot, rögtön utána egy órán át futott a memtest64, ami nem jelzett semmi hibát. A problémám, hogy hétfő óta alig bír bootolni a gépem, indulásnál a dvd--írót kezdi el pörgeti, pedig az az utolsó a bootsorrendben.

Szerintetek van kapcsolat?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#6536) Dell XPS válasza szaszayanou (#6535) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elképzelhető, hogy nem "bírják" egymást, ha kiveszed nincs változás?

Üdv, Dell XPS

(#6537) szaszayanou válasza Dell XPS (#6536) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Eddig egyszer próbáltam kivenni. Utána rögtön indult, de lehet, hogy csak véletlen egybeesés. Amikor újra előfordul megint kipróbálom. Ha nem bírná egymást a két modul, akkor szerintem egyáltalán nem indulna el a gép. Most olyan, mintha a dvd vacakolna. Csak nem értem, hogy ha nem az a boot device, akkor miért akasztja meg az indulást.

A monitorra nem írt ki eddig sem semmit boot közben. Nincs valami billkombó, amivel beszédesebb lesz?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#6538) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

Van egy Acer Aspire 5536G notebookom, kb. 3 éves, a probléma a következő:
Volt egy olyan baja, hogy kerregett a
ventillátor, de mondom egy 20 percet
netezek vele.
Negyed óra múlva, mintha elment volna
az áram, hirtele kikapcsolt, azóta annyi
életjelet adott, hogy ha bedugom a töltőt,
akkor az akkumulátor LEDje kéken
világít.Nyomom a bekapcs gombot, se egy
pittyenés, felpörgés, semmi, még a
bekacsoló gomb sem világít, ami azt
jelezné, hogy áram alatt van.Bár egyszer
az a csík felvillant egy másodpercre.Meg
egyszer elkezdett szürkén világítani a
képernyő, ha kihúztam a tápot, akkor
kisebb fényerővel.De semmi más nem
látszott, csak a szürkeség, még a
merevlemez sem indult el.Ebből az
állapotból csak úgy tudtam kihozni, hogy
kivettem az akksit.Azóta abszolút nulla
életjel.
Szerintetek mi lett vele?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#6539) Grogrum


Grogrum
csendes tag

Üdv!

Van egy három éves Fujitsu Siemens Amilo pi3540-es laptopom. Eddig semmi hardvergondja nem volt.
Három hónapja az eredeti gyári töltő meghalt. Nem töltött, és ismétlődő kisülésszerű hangot adott ki.
Vettem egy univerzális töltőt. Azzal működött, de időnkét – volt, hogy napokig nem, máskor egyfolytában -, a töltő hangos „ciripelő” zajt adott ki. Szó szerint ciripelt. Volt, aki kereste a tücsköt a szobában. Ez a zaj főleg egérmozdításra, vagyis nagyobb processzorigény esetén lépett fel. Konkrétan, megmozdítva az egeret egy futó játékprogramnál, ciripelt egyet.
Visszavittem a boltba. Természetesen ott nem akarta csinálni. Így visszaadták, hogy nem tudnak mit csinálni vele.
Két hónap múlva ez a töltő is megadta magát. De a ciripelést felváltotta az ismétlődő kisülésszerű hang. Ekkor garanciális javításra ott hagytam a boltban (Palma Computer). Egy hónapig ültek rajta, ezért visszakértem a pénzt. :((
Tegnap vettem egy gyári töltőt. Pontosan a laptopon feltüntetett feszültség és áramerősség értékekkel. Rádugtam, és semmi. Mintha nem lenne áram a konnektorban. Egy led sem villan fel.
A gépet szabályosan használtam még akkuról, mikor nem volt töltőm, aztán kikapcsoltam. Egy hónapig a szekrényben pihent, most meg semmire nem reagál. :Y
Kivettem az aksit, úgy se. Aztán kiszereltem a HDD-t, úgy sem reagál.
Mellesleg az úgy gyári töltő halk búgó hangot ad ki, vagyis működik, és ha rádugom a gépre, a hang megváltozik. Tehát történik valami. De mégsem. :F

(#6540) Muerte válasza hentes555 (#6538) üzenetére


Muerte
addikt

Az hogy a venti "kerregett" azzal is lehet összefüggésben mivel hogy az cserére szorult már a 3 éves használattól.
Ha szerencséd van csak megszorult,próbáld meg kézzel megpörgetni szorul-e?Ennek a hibának kb.1% az esélye a többi 99% hogy meghalt az alaplapon valami amit csak szakember tud neked bevizsgálni.

(#6541) Grogrum


Grogrum
csendes tag

A lényeget elfelejtettem:
Minek lehet baja, és javítható e?
Mellesleg okozhatta e a hibát a ciripelő töltő?

(#6542) Dell XPS válasza szaszayanou (#6537) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos nincs, teljesen biztos, hogy a memória modullal lesz a problémád. ( hidd el!!) A memóriavezérlő szenved és nem tudja összhangba hozni, a késleltetést....szvsz.. :)

Üdv, Dell XPS

(#6543) Dell XPS válasza Grogrum (#6541) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez komolyabb, mint gondolnád......beszélnünk kellene..

Üdv, Dell XPS

(#6544) hentes555 válasza hentes555 (#6538) üzenetére


hentes555
senior tag

Fejlemény van: Ma bedugtam a töltőt
és a bekapcsoló gomb alatti kék led sor
elkezdett világítani, ami azt jelezte, hogy
a gép áram alatt van, viszont amikor
megnyomtam a bekapcs. gombot,
elaludtak és nem történt semmi.Kihúztam
a kábelt, majd visszadugtam, ismét
világított a led sor, de amikor be akartam
kapcsolni, megint kialudtak.
Az okozhatja ezt, hogy amikor kerregősen
használtam a ventit, egyszer csak
elromlott és a gép a hardverek
megvédése, vagyis a túlmelegedés
elkerülése miatt leállt és nem engedi
bekapcsolni?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#6545) Dell XPS válasza hentes555 (#6544) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Alaplap problémád van sajnos.....beszélj vele: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6546) pempellini


pempellini
senior tag

Sziasztok!

Van egy ACER Aspire 5720Z notim behalt a vga benne,megcsináltam a sütős módszert vele és újra életre kelt a vga ,kérdésem az lenne meddig bírja a vga ezek után.
Esetleg tapasztalat ez ügyben?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#6547) Müszi válasza pempellini (#6546) üzenetére


Müszi
senior tag

Hello!
Ez csak arra jó hogy 100%-ig kiszűrd a VGA hibát. Változó ideig működik még. Lehet hogy a következő nagyobb melegedése és kihülése után már nem indul el. Jó esetben néhány hónapot még elevickél. Sajnos azt javíttatni (golyózni) vagy cserélni kellene minnél előbb.

(#6548) peter76bp


peter76bp
senior tag

Sziasztok!

Párom gépe (Acer Aspire 5720G) megadta magát, szerintetek ez mitől lehet:

Bekapcsoláskor rögtön ez a gyönyörűséges képernyő fogad.Olyan mintha a vinyó felpörgését sem hallanám, csak a DVD olvasót, de már a BIOS-ba lépésig sem jut el, rögtön ezzel indul.

Diagnózis, vagy megoldási javaslat? Esetelg ha komolyabb a hiba akkor javításban segédkező fórumtárs Budapesten?

Köszi

(#6549) Dell XPS válasza peter76bp (#6548) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Van még valami életjel a "fekete" kijelzőn kívűl? Led villogás....stb? Külső monitoron is ez? Sanszos, hogy alaplap probléma lesz..

Üdv, Dell XPS

(#6550) Dell XPS válasza pempellini (#6546) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Kolléga véleményével hasonlóan, nem szokott végső megoldás lenni sőt, inkább az ellenkezője jelentkezik.... :)

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.