Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6401) Dell XPS válasza x47 (#6400) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Hát...igazából, ennyi....DE. szvsz. cseréld ki minél hamarább... :)

Üdv, Dell XPS

(#6402) Müszi válasza Dell XPS (#6399) üzenetére


Müszi
senior tag

Régebben akkut is használtak laposoknál főleg Toshibáék. Igen, töldődik is, amíg jó. RTC akku

(#6403) x47 válasza Dell XPS (#6401) üzenetére


x47
csendes tag

Na igen csak néztem alaplap rajzot és a billentyűzet alatt van az elem és ott pont burkolat fedi úgyhogy csak teljes szétszedéssel lehet elemet cserélni ez meg még sose volt szétszedve és ennyiért míg nem muszáj nem bontanám meg.hisz a beállitások azok megmaradnak az óra meg nem nagyon zavar.

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#6404) Dell XPS válasza Müszi (#6402) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A 2032-re gondoltam, ami nem tölthető lítium elem. Jellemzői: legjobb minőségű és egyben sajnos a legdrágább a nem tölthető lítium elem. A lítium cellás elemeknek van a legnagyobb kapacitásuk, de az anyaghasználat és a teljesítmény látszik az árukon is. Sokkal könnyebbek, és több áramot is tartalmaznak társaiknál, 1,7 Voltot cellánként.

Ezek közé tartoznak az "úgynevezett" gombelemek, melyek a karórák vagy hasonló kisméretű elektromos szerkezetek tápegységei, de tartalék áramforrásként is szokták használni őket a tölthető elemek lecserélésére, mivel elég nagy a terhelhetőségük, és károsodás nélkül kibírják a rövid ideig tartó nagy megterhelést.

Köszönöm a linkeket! Már el is felejtkeztem ezekről.......sajnos, nagyon sok helyen még helytelenül értelmezik,kínálják: CMOS akku, BIOS akku, stb.....

Üdv, Dell XPS

(#6405) mmarta


mmarta
senior tag

Sziasztok!
Van egy Olidata laptop, amivel nem jutok dűlőre és ebben kérném a segítséget.

1. A gép bootoláskor nem jelenít meg semmit, fekete a képernyő, a windows xp már hibamentesen bejelentkezik és működik. Arra gondolok, hogy valaki véletlenül megnyomhatott valami bill. kombinációt, amivel kikapcsolta a boot képernyőt.
Mi lehet ez a kombináció?

2. A wifit szeretném beizzítani, de ehhez be kellene lépni a BIOS-ba, hogy megnézzem nincs-e tiltva, mert win alatt tiltva van.
A billentyűzeten nem látom a wifi jelét így nem tudom ilyen módon bekapcsolni, végig nyomkodtam az fn+F1...F12-t, de semmi. Az ikonja kint van a systray-en csak piros x-szel.

Hátha tudtok valami tippeket mondani.
A cucc:
Motherboard Model: Intel Alviso
Motherboard Chipset: Intel 915GM (Alviso-GM) + ICH6-M
BIOS Manufacturer: Insyde Software

Broadcom BCM4309 802.11b/g Wireless NIC
Device Name: Broadcom BCM4309 802.11b/g Wireless NIC
Original Device Name: Broadcom BCM4309 802.11b/g Wireless NIC
Device Class: Unknown Network Adapter

Köszönöm!

(#6406) Müszi válasza Dell XPS (#6404) üzenetére


Müszi
senior tag

Bocsi nem okításnak szántam amit írtam. Én csak arra szerettem volna rámutatni, amit amit radio11 fórumtárs is írt, hogy létezik akkus megoldás is a laptopoknál RTC táplálására.
A litium elemek valóban drágák, de óriási a belső ellenállásuk, ezért az önkisülésük is elhanyagolható. Mivel a laptopoknál a power akku állandóan csatlakoztatva van elvileg így ott az olcsóbb akkus megoldás is elégséges, mivel a jobbminőségű cella is képes akár több hónapon keresztül is táplálni ennek az áramkörnek a csekély szükségleteit. Persze itt a töltő áramkörről is gondoskodni kell, így már nem egyértelműen praktikusabb a megoldás, ezért lassacskán áttértek az egyre mérséklődő árú litium elemekre itt is.

[ Szerkesztve ]

(#6407) Dell XPS válasza mmarta (#6405) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben indításkor szinte folyamatoson nyomod az F2 -őt, akkor sem jelenik meg? Ha rákattintasz az ikonra, mit ír kapcsolódási problémára? - Nincs kapcsolat?

Üdv, Dell XPS

(#6408) Dell XPS válasza Müszi (#6406) üzenetére


Dell XPS
veterán

Félreértetted, örültem a szakmai leírásnak! Bárcsak mindig, így lehetne egyeztetni, egymást informálni, azaz ilyen stílusban!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6409) Müszi válasza Dell XPS (#6408) üzenetére


Müszi
senior tag

:R Persze nem vagyok én olyan tudor, mint aminek most esetleg láccódok. Az olyan problémákhoz, témákhoz amikhez nem igazán értek, inkább csak olvasási közelségbe férkőzök :D .

[ Szerkesztve ]

(#6410) mmarta válasza Dell XPS (#6407) üzenetére


mmarta
senior tag

Sajnos nem jelenik meg semmi, hiába nyomkodom. Esetleg a fényerő lett levéve? De akkor win alatt miért jó?

Nincs kapcsolatot ír ki, nem is találja meg a vez.nélküli hálót (másik laptop látja és megy is róla). (Kábelről is megy a net.) Kint van a wifi rádió signal ikon is (olyan piros csúcsos valami).

[ Szerkesztve ]

(#6411) Dell XPS válasza mmarta (#6410) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi hogy megnézted, igen akkor valóban le van tiltva valahol az eszköz, tényleg: eszközkezelőben látod?

Kint van a wifi rádió signal ikon is (olyan piros csúcsos valami) Az nem lehet egy manager program (utility), ahol, abba belépve esetleg kapcsolható?

BIOS képernyő átugráson, gondolkozom, mert rég nem találkoztam ilyen jelenséggel....

Üdv, Dell XPS

(#6412) mmarta válasza Dell XPS (#6411) üzenetére


mmarta
senior tag

Holnap megnézem, mert a melóhelyen van a gép, és csak emlékezetből írok, hülyeséget meg nem akarok.

Csinálok majd képeket, hátha beszédesebb, mit az én zagyvaságom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6413) wiperxxl


wiperxxl
csendes tag

Hali!
Dell 1015 Vostro
A gép álltalában nem indul el, nem pörögnak a ventik, semmi nem történik indításkor.
Néha viszont elindul, de a winfos kékhalállal kikapcsol.
A rendszerhelyreállító kifagy.
A memóriadiagnosztika hardverhibát talál és kifagy.
A kérdésem, hogyan tudom lementeni az adatokat a vinchesterről?
Sata vinyó van benne, de más a csatlakozása.

(#6414) Muerte válasza wiperxxl (#6413) üzenetére


Muerte
addikt

Csökkentett módban ha elindul, le tudod menteni az adataid.

[ Szerkesztve ]

(#6415) wiperxxl válasza Muerte (#6414) üzenetére


wiperxxl
csendes tag

vin7 van rajta.
a hirens boot cd-n lévő mini xp elindul rajta(ha megy), de mintha nem látná a vinyót.
Arra gongoltam belerakom másik gépbe a vinyót, de más a csatija.

(#6416) Dell XPS válasza wiperxxl (#6415) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Milyen gépben szeretted volna használni? Külső ház esetleg?

Üdv, Dell XPS

(#6417) wiperxxl válasza Dell XPS (#6416) üzenetére


wiperxxl
csendes tag

Van asztali gépem meg 3,5-es külső házam is.

(#6418) Dell XPS válasza wiperxxl (#6417) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor marad a "kábel" megoldás, esetleg kölcsön vagy egyéb, és akkor az asztaliba működni fog. "2.5" külső ház (SATA) itt az aprón kb. 1000-1500ft, ezt Neked eldöntened... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6419) wiperxxl válasza Dell XPS (#6418) üzenetére


wiperxxl
csendes tag

van olyan ház ami ilyen csatis?
volt már több laptopom, de mindegyiken olyan csati volt mint az asztalin a sata.

(#6420) Dell XPS válasza wiperxxl (#6419) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudom milyen csatoló felületesre gondolsz, mert 2.5' SATA notebook HDD -nek, mind egyező ....

Üdv, Dell XPS

(#6421) wiperxxl válasza Dell XPS (#6420) üzenetére


wiperxxl
csendes tag

A szabványossal nem is lenne gond
vinyó

laptop

(#6422) wiperxxl válasza Dell XPS (#6420) üzenetére


wiperxxl
csendes tag

OK
Megvan
Benéztem
Én hülye
A vége leszedhető
Kösz a segítséget

(#6423) Dell XPS válasza wiperxxl (#6422) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, megelőztél.... van hogy pici adaptereket használnak, pl. ODD -nél is...

Üdv, Dell XPS

(#6424) x47 válasza Dell XPS (#6423) üzenetére


x47
csendes tag

Így van és én pont egy ilyen odd átalakítót keresek Toshiba satellite 2615 dvd-hez ha van valakinek segítsen mert ami az alaplapra van rádugva arról letört egy lábacska és így nem tudok rendszert tenni rá mert új winyót kapott a régi sajna bedöglött.

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#6425) bhnorbert


bhnorbert
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Meggyűlt a bajom a géppel, ezért itt remélek segítséget.

A hibajelenség a következőképpen néz ki:
Bekapcsolás után a képernyőn csak függőleges zöld csíkok láthatóak, a rendszer a háttérben valószínűsíthetően betöltődik.

A beteg noti: Acer Aspire 5720Z

Előre is köszönöm az ötleteléseket!

Iszunk látásig!

(#6426) x47 válasza bhnorbert (#6425) üzenetére


x47
csendes tag

ez nagyon nagyon bga gyanús

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#6427) Dell XPS válasza bhnorbert (#6425) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Külső monitoron is ugyan ez?

Üdv, Dell XPS

(#6428) radio11 válasza Müszi (#6406) üzenetére


radio11
tag

Engedelmeddel kicsit korrigálnék (más passzióim miatt viszonylag elmélyült tudásom van elemekről-akkukról):
-a litium elem belső ellenállása kicsi, de ahogy helyesen irtad az önkisülése is kicsi. Két egymástól független dolog, mert például a NiCd belső ellenállása is kicsi, de az önkisülése igen magas. Illetve vannak speckó 3,7 voltos elemek (nem akkuk) amiknek a belső ellenállása relative nagy, de az önkisülése rendkivül kicsi (na ezek a drága cuccok, speciális helyeken használják őket)
-az elem-akku fogalmak helytelen használata az angol nyelvből adódhat, ugyanis ott mindkettő "battery" néven szalad.
- A "sima" 2032 litium elem nem olyan drága (200-400Ft körül már kapható). Ez az asztali gépekbe való verzió (meg manapság használják ezer más készülékbe, például a lázmérőnk meg a konyhai mérlegünk is erről megy, hogy csak gyorsan konkrét példákat emlitsek). A laptopba való az már viszont méregdrága, pedig ugyanaz az elem, csak van rá hegesztve két kis fül, meg a kábel a csatival. Forrasztani sajnos nem lehet (a melegtől azonnal purcan ki az elem-személyes tapasztalat), viszont van egy nem túl elegáns, de működő módszerem: a selejt elemről fülestől letépem a kis kábeleket és ezt jól hozzászigetelőszalagozom egy sima 2032 elemhez. A laptopba való csatlakozós 2032 elemek ugyanis 20 dollár körül vannak.
- nem tudom mi inspirálta a gyártókat, hogy egyes (főleg régebbi) modellekbe nikkel akku került, de számomra nyilvánvaló, hogy nem az olcsóbbik utat választották (ugyanis drágább, mint a litium gombelem). Szerintem nem akarták az asztali alaplapokban használt "bepattintós" elemtartót használni a mobil üzemmódból adódó rázkódások miatt ezért jött a csatlakozós akku. Utánna meg valamelyik okos fejlesztő rájött, hogy technikailag olcsóbb egy csatlakozós gombelemet megcsinálni.

(#6429) bhnorbert válasza x47 (#6426) üzenetére


bhnorbert
csendes tag

Üdv x47!

A baj az, hogy nem vok elég művelt ahoz, hogy tudjam, mia az a bga. :(
Homályosíts fel kérlek!

Hi!

(#6430) bhnorbert válasza Dell XPS (#6427) üzenetére


bhnorbert
csendes tag

Hello Dell XPS!

A helyzet nem ugyanez, hanem rosszabb, mert a vga kimeneten át még csak függőleges zöld csíkok sem jelennek meg a monitoron, csupán a nagy sötétség.

Üdv!

(#6431) harusakura1


harusakura1
tag

Hello,

A problémám az lenne, hogy van egy Toshiba A100-as (tudom elég régi de hát ez van ) laptopom és pár napja amikor bekapcsoltam nem is vettem észre, hogy valami baj lenne, felzúgott a venti, aztán valószínűleg meg is állt de attól függetlenül én kiválasztottam az oprendszert (mivel van rajta linux + windows) és az a megszokott módon be is töltött stb. Aztán pár perces használat után elkezdett szaggatni a CPU 100%on ment majd fél perc múlva le is állt. Túlmelegedett mivel ugye a ventilátor nem forgott. Valakinek valami ötlete, hogy mi baja lehet? Apropó, tegnap elindítottam és beléptem a BIOSba ott mászkáltam a fülek között, hátha találok olyat, hogy be tudjam állítani a ventilátor gyorsaságát és amikor BIOSban vagyok akkor végig forog normális sebességen a venti, nyomja kifele rendesen a levegőt is. Aztán beállítottam, hogy elsőnek az optikai meghajtóról bootoljon (mert gondoltam, hogy valami szoftveres problémája van) és véletlen elindult az operációs rendszer is és a venti végig forgott. Akkor használtam negyed órát majd megnyugodtam, hogy nincs semmi baja és kikapcsoltam. Aztán pár óra múlva bekapcsoltam és ugyanez a baja volt. Mint mondtam a BIOS-ban való mászkáláskor a hűtő végig működik szóval azzal nem lehet baj. Előre is kösz!

Megdobállak vadkörtével!

(#6432) Dell XPS válasza radio11 (#6428) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Köszönöm a tájékoztatást... :)

Üdv, Dell XPS

(#6433) Dell XPS válasza bhnorbert (#6430) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

VGA probléma, sajnos... :)

Üdv, Dell XPS

(#6434) Dell XPS válasza harusakura1 (#6431) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Lassíts... ha, ez tényleg, így van, akkor alaplap problémád van, sajnos!

Üdv, Dell XPS

(#6435) x47 válasza bhnorbert (#6429) üzenetére


x47
csendes tag

Üdv!
Na igen mint Dell kolléga is írta a Bga az a Vga chip vagyis szerintem ha javíttatni akarod akkor f27 kollégát keresd meg itt a ph-n és ő ad neked árajánlatot a javításra.tudtommal ő van legjobban rászakosodva erre a hibákra.

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#6436) Dell XPS válasza x47 (#6435) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, csak linkeld is be, légyszi.... :)

Üdv, Dell XPS

(#6437) mmarta


mmarta
senior tag

Visszatértem a wifi kínlódásból. A gép indul boot képernyővel. Megoldás az aksi kivétele volt és hálózatról indult rendesen, utána már aksival is.
BIOS-ba is be tudtam lépni, a wifi engedélyezése miatt, de ott gyakorlatilag semmi nincs. Tehát nem jutottam előbbre.

Be kellene kapcsolnom a wifit az Olidata gépen, de nem megy. Mellékelek néhány képet, hátha sikerülne valamit kiokoskodni.

Itt egy hibaüzi:

Ez egy segédprogija a kártyának, amit megnyitva be lehet pipálni, hogy engedélyezem a rádió kapcsolatot, de ez is hibát üzen:

Milyen kapcsolóval engedélyezzem? Hiába nézek körül, alul a laptopon semmilyen kapcsolót nem találok. Fn és F1...F12 nem kapcsolja be. Szét kell szedni a gépet? Nem hinném.

Ez van az eszközkezelőben:

Ez pedig a gép alján a típusa:

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudná hol, hogyan lehet bekapcsolni ezt a fránya wifit. :W

(#6438) Dell XPS válasza mmarta (#6437) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Én kérdeztem, segíteni akartam és vártam is a válaszod. Ez volt az?

Üdv, Dell XPS

(#6439) mmarta válasza Dell XPS (#6438) üzenetére


mmarta
senior tag

Igen, csak nehezen jött össze, hogy írjak ide.
Válaszoltam is, csak képet akartam betenni, hogy világosabb legyen mit makogok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6440) harusakura1 válasza Dell XPS (#6434) üzenetére


harusakura1
tag

Akkor ez azt jelenti, hogy cserélhetem le az alaplapomat vagy ezt még szervízben reális áron meg tudják javítani mert 5-10k-nál többet nem akarok ilyenre kidobni.

Megdobállak vadkörtével!

(#6441) Dell XPS válasza harusakura1 (#6440) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kezdjük, az első ventilátor felpörgés az önellenőrzés folyamat része.....MOST mi a helyzet?

Üdv, Dell XPS

(#6442) Dell XPS válasza harusakura1 (#6440) üzenetére


Dell XPS
veterán

Újra alaposan elolvasva, igen, azzal lesz a problémád.......boot -nak ehhez semmi köze!!

Üdv, Dell XPS

(#6443) harusakura1 válasza Dell XPS (#6442) üzenetére


harusakura1
tag

Hát oké, hogy ellenőrzés meg minden, de amikor még a biosban vagyok akkor folyamatosan forog normális sebességen.

[ Szerkesztve ]

Megdobállak vadkörtével!

(#6444) Dell XPS válasza harusakura1 (#6443) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg mi használja 100% -on a CPU -t a feladatkezelőben, légyszíves....köszi!

Üdv, Dell XPS

(#6445) harusakura1 válasza Dell XPS (#6444) üzenetére


harusakura1
tag

Amikor elsőnek ez történt akkor megnéztem, hogy mi fogja ennyire és nem volt semmi, de ha most bekapcsolom hűtés nélkül akkor nem fog szétégni a proci?

Megdobállak vadkörtével!

(#6446) mmarta


mmarta
senior tag

Dell XPS: Akkor engem most ejtettél? :O Pedig válaszoltam :W

Vagy ötlet nincs? :)

[ Szerkesztve ]

(#6447) Dell XPS válasza harusakura1 (#6445) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt írod: lekapcsol, kiold a hővédelem...???

Üdv, Dell XPS

(#6448) Dell XPS válasza mmarta (#6446) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ne sírjál, lehet, hogy nem is tudok segíteni Neked....pill.

Üdv, Dell XPS

(#6449) harusakura1 válasza Dell XPS (#6447) üzenetére


harusakura1
tag

Hát amikor elkezd betölteni a GRUB ami nekem az a cucc ahol ki tudom választani melyik oprendszert akarom használni akkor egyszerűen kikapcsol a venti és utána akármilyen forró lehet a gép nem kapcsol vissza. Amúgy nem olyan, hogy amikor nem kell hűteni, hogy lekapcsol hanem csak visszavesz a fordulatból amikor meg kell akkor ad rá kakaót szóval még az sem lehet a hiba, hogy az érzékelő miatt nem kapcsol be.

Megdobállak vadkörtével!

(#6450) Dell XPS válasza mmarta (#6437) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Távolítsd el az eszközt, majd indítsd újra...

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.