Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6701) Dell XPS válasza Krystal_s (#6700) üzenetére


Dell XPS
veterán

Örülök, mert sokan félreértik, köszönöm! Elméleti síkon gondolkozva, lehetségesnek tartom, hogy egy-két csavart meg kellene húzni rendesen (mint régen a Dacia -nál), és minden rendben volna. Természetesen értem a távolság problémáit, de mi lesz akkor, ha egy harmadik probléma is megjelenik néhány "csavar" miatt..

Üdv, Dell XPS

(#6702) Dell XPS válasza Cs*** (#6699) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen jelenségekkel jutottál el idáig?

Üdv, Dell XPS

(#6703) BénaNyurga válasza Krystal_s (#6695) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Örülök ha jóindulatú lehetek :) A sok rosszat néha ellensúlyozni kell! ;] :P

Dell XPS

Uram tudnál nekem olyan progikat ajánlani amivel érdemes illetve kötelező tesztelni egy notit?
Hogy úgy mindent kizárjak vagy jók erre az asztali cuccok is mint prime stb??

[ Szerkesztve ]

(#6704) KillHates válasza Cs*** (#6692) üzenetére


KillHates
nagyúr

" Hajszárítóztam, de semmi."

Jesszus!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6705) Dell XPS válasza KillHates (#6704) üzenetére


Dell XPS
veterán

Remélem, hogy Neked elhiszi, hogy "ezek" a csodák nem léteznek! Nem bántólag mondom!!!!!! :R

Üdv, Dell XPS

(#6706) KillHates válasza Krystal_s (#6695) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy gondolod. :R
Ha nem sokat hurcolod a gépet, akkor ráér a zsanér meghúzása illetve a ventilátor tisztítása is.
Nyugodtan merem ajánlani magam 22 éve szerelek notebook-okat (vén trotty vagyok), ami nem is a fő profilom, mert pont a Toshibának is voltam fejlesztőmérnöke. Budapest egyik legnagyobb notebook szervizének voltam a tulajdonosa, aztán évekkel ezelőtt egy szerdai napon megpattant bennem valami és abbahagytam, azóta itthon szerelgetek notebook-okat azok közül is a problémásabbakat és a macerásabbakat vállalom. Több százezres szerszámparkkal dolgozom és bátran merem állítani, hogy az ország egyik legjobb szaktudásával. Persze néha egy-egy perverz dolog kifog rajtam

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6707) KillHates válasza Dell XPS (#6705) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hiszi. Válaszra sem méltatott...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6708) KillHates válasza BénaNyurga (#6703) üzenetére


KillHates
nagyúr

Everest Stability Test
HDD sentinel
3DM06 (ha van 3D)
FurMark (max 10 perc!!!! vagy hozhatod BGA-zni :D)

ÁÁÁÁááá... a lényeg kimaradt, ami minden foson tökéletesen fut:

CS 1.6 !!! Egy kört futsz a Dust-on és máris szebb a világ! :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6709) Dell XPS válasza BénaNyurga (#6703) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, szinte ugyanazok, szóval jó a Prime95...(stressz, memória)

Üdv, Dell XPS

(#6710) BénaNyurga válasza KillHates (#6708) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Egyszer leülünk CS-1.6ozni :D De akkor már D2 :D

M8600GS-ről mi a vélemény ? Mennyire ajánlott vagy nem ?

Nekem elég volt a műszeredről az a kép Nem nem a "szerszámodról" sok itt a beteg nehogy félreértsék
és sejtettem hogy nem ma kezdted az ipart :D

[ Szerkesztve ]

(#6711) KillHates válasza BénaNyurga (#6710) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja. :K

Jó kis erős GPU az. Egy csomó mai játék is elseder rajta.

Hát ami a műszeremet illeti, az már megtette a dolgát:

Legfeljebb csak a végeredményt érdemes fényképezni :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6712) Krystal_s válasza Dell XPS (#6701) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sajnos tisztában vagyok ezzel, hogy sokszor egy apró pár filléres hiba miatt lesz egy gép a végén már használhatatlan. Mióta elköltöztünk és itt nincs sehol egy normális számtech üzlet, se ismerős, aki értene a gépekhez, azóta nincs sok választásom.

"de mi lesz akkor, ha egy harmadik probléma is megjelenik..."
Kénytelen leszek új gépet venni és akkor tudom ezt nyugodtabban nélkülözni...Tudom ez a legbutább elmélet, de most nincs más választásom, ami miatt nem kell annyit idegeskednem...még át kell gondolnom, mert most nem vagyok jó passzban... :B

BénaNyurga : ;)
KillHates : Most fix asztali gépnek használom és alvó módba sem fedél lecsukással teszem, hanem billentyűzetről vezérlem. fn - f3
Nagyon minimális még amennyit megemelkedik az összeillesztésnél. Nincs 1mm. Lehet más észre sem venné, csak én minden apró dolgot észreveszek. A kijelző mozgatásnál sem érezni, hogy az laza lenne, de természetesen elfogadom, amit mondtok. :K
Meggyőző a leírás rólad. Még lehet, hogy keresni foglak, ha gond lesz a géppel, mert szervizbe nem fogom küldeni. Inkább a garanciáról is lemondok, (bár már nem sok idő ), mert a lelki békém fontosabb.
Még egyszer is köszi.

Jó éjt nektek !

Kriszti

(#6713) Dell XPS válasza Krystal_s (#6712) üzenetére


Dell XPS
veterán

Reménykedem, hogy nem lesz több problémád, "kivételes" fórumozó vagy az biztos.... :R

Jó éjt Neked!

Üdv, Dell XPS

(#6714) Krystal_s válasza Dell XPS (#6713) üzenetére


Krystal_s
addikt

Én is bízom benne... :U Köszönöm a kedves szavakat.
Nem hagy ám nyugodni a dolog, ezért itt nézegetem össze-vissza és úgy látom teljesen lehajtott állapotban sem tökéletes az illeszkedés azon a részen. Próbáltam lefotózni. Nem lett jó minőség, mert sötét van, de azért látni. Lehetséges, hogy ez alapból is ilyen volt és nem a zsanér lazult ki, hanem ez a fémes műanyag nem illeszkedik szépen ?
Bocsi, ha hülyeséget írtok, csak bízom benne hátha...

(#6715) Rico Muerte


Rico Muerte
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy a Core i5 245M-be integrált Intel HD Graphics 3000 hellyett hogyan tudnám az ATI Radeon HD 6940-et alapértelmezetté tenni?
(A Windows élmény index is csak a HD 3000-rel számol.)
Az eszközkezelőből való tiltás nemmegoldás sőt hiba eseményt generál a Radeon kártyával kapcsolatban is.
Eyenlőre a Samsung support-ról letöltött, elég kiheréltne tűnő Catalist Contol Center 2012 0418 645.10154 verziója van telepítve.

R_M

(#6716) Cs*** válasza Cs*** (#6699) üzenetére


Cs***
csendes tag

(#6717) Cs*** válasza Cs*** (#6716) üzenetére


Cs***
csendes tag

Szóval egy ZL 6 alaplapot vennék, ha van valakinek eladó és működőképes.

(#6718) KillHates válasza Krystal_s (#6714) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jujuj! Ne hergeld magad! :D
Ez azért van, mert nem tudja rendesen összehúzni magát a zsanér, mivel alul van egy pár tized milliméter holtjátéka ami a kijelző végén, már 1-2 mm-es résként jelentkezik. Ha az alsó csavarozás megoldódik, akkor itt sem lesz gond. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6719) KillHates


KillHates
nagyúr

Így kell festenie egy szép kimenő jelnek az inverteren:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6720) BénaNyurga válasza KillHates (#6711) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Csodaszép jányok :D
Bár a 25 évemmel apám lehetnél!

Letesztelem! Potom pénzért jutott hozzám egy Fusi Xa2529-hez elég erős szerkezetnek tűnik :R

Kristály:
-Még mindig amondó vagyok hogy jobb tenni egy kicsit és megelőzni, min szopni egy nagyot és bánni hogy nem előztük meg! :R

[ Szerkesztve ]

(#6721) swatti


swatti
tag

Sziasztok,

nekem egy Dell XPS L502x i7 procival szerelve m540 nvidiaval. Nos a gondom az, hogy játékra nem lehet használni hosszabb időre, mert lefagy. Nos ezzel már sokat foglalkoztam, de nagy sikerre nem jutottam. Cpu ventit és hdd már cseréltek. Hútőpadot vettem, de az kb semmit nem ér inkább 3-4 fokot levisz, de az szinte értelmetlen. Bios is volt már frissítve és os is volt reinstallálva. Valkinek esetleg valami tapsztalata vagy javaslata lenne azt szívesen megfogadnám.

Köszönöm

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#6722) Dell XPS válasza Krystal_s (#6714) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos, nem látszik jól a képen, hogy véleményezni tudjam. Amennyiben lesz időd, kérnék szépen egy másikat, köszönöm!

Szép napot!

Üdv, Dell XPS

(#6723) Dell XPS válasza Rico Muerte (#6715) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Szvsz, nem tudod alapértelmezetté tenni sőt, ha letiltod az IGP -t, akkor ahogy írtad a DGPU sem fog működni. Nézd meg légyszíves, hogy opcionálisan mire van lehetőséged a BIOS-ban.....

A CCC-ben viszont lehetőséged van arra, hogy beállított alkalmazásoknál a diszkrét VGA-t használja.

Üdv, Dell XPS

(#6724) Dell XPS válasza KillHates (#6719) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Kicsit jobb, mint a rávilágított zseblámpa, picit....

Üdv, Dell XPS

(#6725) KillHates válasza swatti (#6721) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Biztosan valami melegedési gondja lesz. Tudod több programmal monitorozni a hőmérsékleteket.
Ha nincsen kirívó érték (80 fok feletti) akkor az alaplapodon van elszállva valami stabilizáló áramköri elem (FET, kondi, tekercs) ami terhelés hatására elkezd hülyeséget csinálni...
Ebben az esetben kérj alaplap cserét.

A procit az Everest system stability test-el tudod megkínozni
A GPU-t meg a FurMark-kal.

Ez utóbbival óvatosan, lefőzi a nyákról! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6726) Rico Muerte válasza Dell XPS (#6723) üzenetére


Rico Muerte
csendes tag

A BIOS-ra én isgondoltam, de ott semmi beállítási lehetőség nincs...

R_M

(#6727) Dell XPS válasza swatti (#6721) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Leírásodból azt olvasom ki, hogy melegedési gondjaid vannak a géppel. A vizsgálatoknál, teszteknél milyen eredmények születtek (hőmérsékleti tartományok), szóval, mit lehetett tudni a log fájlokból....

Üdv, Dell XPS

(#6728) swatti válasza KillHates (#6725) üzenetére


swatti
tag

Szia,

igen az biztos, hogy túlmelegedés a gond, mert 80fok körül felmegy és persze utána védelem miatt vagy kritikus hőmérséklet miatt lefagy. Csak az nem értem, hogy cseréltek benne hűtőt és semmivel se lett jobb csak nem volt zajos a ventije. Szóval akkor alaplap hiba lesz. Jah ami alaplap hibára tényleg utalhat, hogy Hard disk sentinellel ez kapom ugye még hdd csere után is.

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban elõfordultak problémák 46110 alkalommal"

Így hát Én is alaplapra tippelek.

Köszi

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#6729) swatti válasza Dell XPS (#6727) üzenetére


swatti
tag

30 perc játék után. Lefagy. Szinte mind1 milyen jellegű játék. wow, BF3, HL2, TF2. Fagyás után belépsz és folytatnád a játékot eltelik 5-10 perc és szintén. Mivel nem tudott lehűlni ugye. A legnagyobb gond, hogy nem állandó sebességen megy a venti hanem ingadozik össze-vissza. Ha állandó nagy sebességen menne optimálisan akkor nem lépné át a kritikus értéket.

[ Szerkesztve ]

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#6730) Dell XPS válasza Rico Muerte (#6726) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor a "Switchable Graphics-nál" marad az energiagazdálkodási szektor...

Üdv, Dell XPS

(#6731) Dell XPS válasza swatti (#6729) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mondjuk az nem igazán jó, hogy ilyen ventilátorszabályozás van, de valószínűleg az alaplappal lesz a gondod. Azért nem jelöltél meg kritikus értéket sem, és hűtőpaddal együtt ez gáz lenne, sőt az eddigi próbálkozások is mutatják, hogy az alaplapon nem jó v.mi. (kolléga leírása)

Üdv, Dell XPS

(#6732) bob011


bob011
tag

Üdv!

A 7520-as notim ezt produkálja win 8 alatt. Fogalmam sincs mitől lehet, főleg azért mert nem mindig csinálja és nem tudom, hogy reprodukáljam. Ha mégis előjön, akkor a "csempés" felületen videó lejátszás közben, illetve még pdf olvasásnál is előfordul. Aztán egy újraindítás után már nem tapasztalható. A klasszikus win nézetben még nem fordult elő a hiba.
/A linken a "click to play"-re kattinva lejátszható, nem muszáj letölteni a videót.

Ötlet, hogy mi a gond vagy hogy egyáltalán miért nem fordul elő mindig?

bob

[ Szerkesztve ]

(#6733) swatti válasza Dell XPS (#6731) üzenetére


swatti
tag

GPU alap esetben 47-53 fok. CPU 55-67 között ugrándozik.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#6734) Dell XPS válasza swatti (#6733) üzenetére


Dell XPS
veterán

CPU 55°- 67°, hát ez nem semmi "idle" állapot, terheltsége?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6735) swatti válasza Dell XPS (#6734) üzenetére


swatti
tag

google chromeban 6 tabnyi oldal. 1 winamp megy meg 1-2 kicsi progi adobe reader, notepad++. utorrent a hatterben :)

[ Szerkesztve ]

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#6736) KillHates válasza swatti (#6729) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egyértelmű a hiba; a déli hidat visszafűti a CPU. És mivel a HDD sentinel már behány, ezért valószinüleg már degradálódott is. Ez alaplap csere lesz! :K

Te! Amikor ventit cserélt a Dell-es ember újra is pasztázta a gépet? :U
Valami bűzlik nekem e körül....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6737) KillHates válasza Dell XPS (#6734) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem porszáraz az összes paszta benne... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6738) Dell XPS válasza KillHates (#6737) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyetértek, főleg ilyen levezetéssel.....amúgy a típusnál a HDD a hibajelző kód! Szerinted hány fokos lehetett?

Üdv, Dell XPS

(#6739) KillHates válasza Dell XPS (#6738) üzenetére


KillHates
nagyúr

A déli-híd már 80-90 fokosan degradálódik, ha áram alatt van. Sajnos nem GPU, hogy bírja a 120-at... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6740) swatti válasza KillHates (#6736) üzenetére


swatti
tag

Igen visszafűti sajnos. Nem néztem meg megmondom őszintén, mert gondoltam csak tudja a dolgát, de nagyon úgy fest, hogy nem jó munkát végzett.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#6741) Dell XPS válasza swatti (#6740) üzenetére


Dell XPS
veterán

Alultervezett ez a hűtés (heatpipe), ehhez a CPU-hoz, szvsz....

Üdv, Dell XPS

(#6742) swatti válasza Dell XPS (#6741) üzenetére


swatti
tag

Igen az sajnos. Ami fura, hogy beszéltem akinek ugyan ez a seriaja van csak i5 procival és neki sose fagyott azt mondja. Tény hogy olvastam utána és több helye kiemelik, hogy a hűtés problémás. Szóval nem tudom mit lehetne tenni. Írtam annak a cégnek ahol javítva volt és ott majd valamit leboxolok velük.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#6743) KillHates válasza swatti (#6742) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem bőven jó ez a hűtés. (látok sokkal sz@rabbakat is) És átgondoltabb is mint egy-két másik gyártóé.
Garanciális még a notebook-od?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6744) Dell XPS válasza swatti (#6742) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amikor még odafigyeltek rá...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6745) swatti válasza KillHates (#6743) üzenetére


swatti
tag

Igen garis még és már írtam is hogy cseréljék majd ki az alaplapot.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#6746) Dell XPS válasza KillHates (#6743) üzenetére


Dell XPS
veterán

Next-Business-Day 3év...

Üdv, Dell XPS

(#6747) KillHates válasza Dell XPS (#6744) üzenetére


KillHates
nagyúr

:K ja. (De ez egy Precision, ami azért nem egy konzumer modell)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6748) swatti válasza Dell XPS (#6744) üzenetére


swatti
tag

Igen ez egy sokkal jobb megoldás. Nem is értem mért nincs ezekben is 2 vagy 1 nagy venti.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#6749) KillHates válasza swatti (#6745) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor no

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6750) astotti10


astotti10
csendes tag

Hello! Problémám a következő.
Asus x54c notebook, netezés közbe készenlétbe kapcsolt magától utána inditás után a wifi nem ment és azóta is minden inditás után, (vagy csak magától szétkapcsol a wifi kapcsolat) külön rá kell mennem az inernetelérés ikonra és javitani a wifi kapcsolatot, ezután jó lesz egy ideig!
Javitás után a hiba okának azt irja hogy ki volt kapcsolva a rádiós kapcsolat!
Próbáltam újratelepiteni a wlanos szoftvereket, de semmi javulás!
Segitséget előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.