Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5151) Beldar


Beldar
tag

Sziasztok!
Van egy Toshiba Satellite A300-29K notim, és nem akar elindulni :(
WIN7 alvásban volt, és visszanyitáskor a jelszó ablakba már nem enged beírni, nem reagál semmilyen bill-re...
Újraindításkor már be sem indul a win7, sőt a bios-ba sem enged be (F2-F12), semmi billentyűre nem reagál, csak a kikapcsoló gombra. Emiatt optikai lemezről sem tudok indítani, hogy megnézzem a HDD műxik-e egyáltalán... Mit javasoltok?

(#5152) Hunter2


Hunter2
addikt

az milyen hibára utal ha nem ad képet a gép , csak a wifi led villog sárga-kéken.
Egy HPQ 615-ösről van szó.

(#5153) KillerBlue


KillerBlue
csendes tag

Hali.
Az asus k50ab notebookom alaplapja meghalt esetleg tudja valaki honnan szerezhetnék be egy újat? Mármint alaplapot. Vagy esetleg valamelyik másik modell alaplapja nem passzol bele?

(#5154) Thunderzolee válasza KillerBlue (#5153) üzenetére

Google dobott pár találatot, de már lejártak:
vatera.hu/laptop_notebook_netbook_alkatresz/alaplap/asus_k50ab_alaplap_.html

teszvesz.hu/laptop_notebook_netbook_alkatresz/alaplap/asus_k50ab.html

Vagy ez is itt van, bár nem tudom, érdemes-e érdeklődni náluk:
http://asusalkatresz.hu/termek/K50AB/MAINBOARD/60

Szóval rendszeresen kell a neten keresni, és ha felbukkan egy, akkor lecsapni rá.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5155) zizzybika


zizzybika
csendes tag

üdv toshiba l750d-16k (psk38e)

néha a képernyő fényereje magától állítódik, leveszi 0-ra majd fokozatosan lassan fel maxra. ha bedugom az áramba akkor a képernyő kikapcsol. próbáltam már minden Fn-s billentyű kombót, semmi! :Y mi lehet? ha kihúzom az áramot vagy a gépből vagy a konnektorból akkor egyből visszajön a kép!! :O driverek fent. ö eddig jó volt. nem telepitettem drivert. ennyi :Y

(#5156) Hunter2 válasza Thunderzolee (#5154) üzenetére


Hunter2
addikt

A két találat azonos és ráadásul hibásak a lapok. :U

(#5157) csaba.apagyi


csaba.apagyi
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo IdeaPad-emmel van elég sok problémám, arra lennék kíváncsi, más tapasztalt-e ilyet, vajon mitől lehet, és a garancia mennyire vonatkozik rá?

Próbáltam előfordulási gyakoriság szerint sorba rakni:

- képernyő elsötétül (energiatakarékosság miatt), majd nem jön vissza (ilyenkor reset)
- kikapcsolás után képernyő fehéren világít (igen zavaró mikor reggelre lemerül a teletöltött aksi)
- wifi: néha nem működik -> windows: probléma az adapterrel, probléma megoldás nem lehetséges; van, hogy többszöri újraindítás se segít
- bluetooth: eszköz nem működik, újraindítás után igen
- pdf nyomtatót minden újraindítás után újra kell telepíteni, más kisebb programokkal is előfordul, hogy újraindítás után “eltűnnek”
- néha új profilt hoz létre bejelentkezéshez, mert nem éri el az eredetit
- néha elmegy a képernyő, bekapcsoláskor sem jelenik meg (aku ki-be rendbehozta)
- néha magától elmegy a hang, némítás majd némítás kikapcsolás visszahozza (filmnézés közben fordult elő gyakran)

A hibák rendszeresen előfordulnak, viszont egyik se állandó és semmi ésszerű okot nem találtam bennük, illetve direkt reprodukálni se tudom őket.

Elég sok szoftveresnek tűnik némelyik, a windows előre telepített volt driverekkel együtt, már állítottam vissza eredeti állapotára (a "varázsgomb" segítségével, program neve hirtelen nem jut eszembe, ez is lenovo feature), volt amikor muszáj volt, mert egy akku ki-be után miatt megadta magát. :/
A drivereket egyébként a windows frissnek és jónak találja, de pl videókártyáét többször frissítettem, nem változott a helyzet.

Ehhez kapcsoló részkérdésem, hogy ha saját windows-t tennék rá, nem pedig az ő általuk összeszartat, az befolyásolná-e a garanciát?

[ Szerkesztve ]

(#5158) nagypasztor válasza eketomy (#5149) üzenetére


nagypasztor
tag

Azt nem tudod véletlenül, hogy milyen hardverkategóriába tartozik az express card? Ha jól emlékszem, valami MTP eszközt írt ki, mikor csatlakozott az eszköz!
Most próbáltam a win7 eszközkezelőjében azt, hogy régi típusú hardver telepítése, és ott található ilyen kategória. Akkor csak működik a kártyaolvasó, ha kiírja,nem?

(#5159) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv,egy kis segítségre volna szükségem .Egyik ismerősömnek van egy HP nc 6220 típusú notebook ,és valamit elnyomkodott mert bekapcsolás után nincs kép ,csak villog egy kis lakat ,alatta egy A betű .Már ráraktam pc monitorra is de semmi ....... Mit lehet tenni ? Bios reset segítene szerintetek ?

(#5160) xcbiker válasza INMOTEP (#5159) üzenetére


xcbiker
addikt

Az a led a capslock ki és bekapcsolt állapotát jelzi.
Sok esetben ez a típus déli híd hibával száll el.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#5161) xcbiker válasza KillerBlue (#5153) üzenetére


xcbiker
addikt

Üdv!
Tudom vállalni a javítását.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#5162) gabyhun


gabyhun
csendes tag

Sziasztok, par hete, ugyan irtam a bajom egy masik topikban, de erdemlegesen nem jutottam elore.

A gondom a kovetkezo:

Van egy asus X50N-AP048C notim 2007-es gep.

Akksirol indulas : bekapcsolom felvillan a HDD munkajat jelzo led, felporgeti a hdd-t meg villogtatja az optikai meghajtot. Aztan par masodperc mulva leall es ennyi, se bios se boot semmi kep.

Halozatrol: tolti az aksit es ugyanazt csinalja mint amit aksival, anyi hogy folyamatosan ujrakezdi. Tehat addig csinalja meg le nem veszem a halozatrol.

A processzor ventije semmilyen esetben nem porog fel, viszont jo mert leteszteltem kulon, aramot ad az alaplap a hutonek mert benne van a kello feszultseg, ramertem, es a kek szinu ellenorzo/szabalyzo kabel nelkul porgeti is alaplapra dugva. Ramokat cserelgettem, elemet kivettem lemertem, meg jo, hdd nelkul is neztem, optika nelkul is, sot az alaplapot teljesen lecsupaszitva kiveve a burkolatbol csak a lenyeges dolgokat radugva is.

Elotte mar egyszer csinalt ilyent win7 keszenleti modja alatt, akkor
egoldotta a gondom egy harmadikra inditas, hdd-nelkul.
Most viszont Se bios se boot semmi.

Szerintem alaplap, valami aram felveteli nyavaja. Igaz terhelesre fagyott parszor mielott meghalt.

Hasznaltan vettem, az elozo tulaja azt mondja nala teljesen jo volt..... persze.

Na mindegy, valakinek esetleg tipp? Johet kozosbe is nem kell pm. Olvasom a topikot.

Ja es bocsi az ekezetek hianya miatt, nem magyarfoldrol irok, es egy hulladek tabletet hasznalok most.

Koszi es udv.

(#5163) Muerte válasza gabyhun (#5162) üzenetére


Muerte
addikt

Ez alaplap vagy a vga kuka,de mivel az meg integrált így csak egyben cserélhető.

(#5164) eketomy válasza nagypasztor (#5158) üzenetére


eketomy
senior tag

Akkor működik, de mondom sztem próbáld meg azt a tv-tunert egy másik (haverod) laptopjában, hogy ott mit csinál, utána már okosabb az ember!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5165) eketomy válasza Hunter2 (#5152) üzenetére


eketomy
senior tag

Ha nem ad képet a gép, akkor az általában VGA hiba lesz, próbáld meg első körben egy külső monitorral is, ha ott sincs kép akkor sanszos hogy VGA hiba, de elméletileg újragolyózni lehet, szal lehet javítani, vannak itt a ph-n akik csinálnak ilyet!

szerk:
persze lehet más hiba is, de elsősorban a VGA-ra gyanakszom!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5166) eketomy válasza Beldar (#5151) üzenetére


eketomy
senior tag

Ha nem reagál abszolut a bill-re akkor első körben én azt javaslom, hogy szerezz be egy usb-s bill-t és azt kösd rá, ha az megvan akkor úgy nézd meg, hogy reagál -e a dolgokra, ha igen akkor valszeg, vagy a noti bill-ed halt meg, vagy csak kicsúszott a szalagkábele vagy valami ilyesmi hiba lesz, ami természetesen orvosolható!

Ha usb bill-el sem jó akkor máshol kell keresgélni a bajt, akkor visszatérhetünk a témához :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5167) eketomy válasza zizzybika (#5155) üzenetére


eketomy
senior tag

Hmmm, na ez egy elég érdekes jelenség, próbálj rá kötni külső monitort és úgy megnézni, hogy áram alatt van -e kép!

Jah és ugye a töltőd az még a gyári hozzá?

ha ez megvan akkor írd le a tapasztaltakat és máris eltudunk indulni egy irányba, egyébként az is lehet hogy csak valami driver adta meg magát, nembiztos, hogy nagy a baj!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5168) zizzybika válasza eketomy (#5167) üzenetére


zizzybika
csendes tag

toshiba eco progam letörlése után nem csinálta o.o pedig jó wolt néha megnézni hány wattot is eszik :DD de fényerőt nem engedi állítani, gyári minden 5napos gép ;D

(#5169) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Üdv!
Birtokoma jutott egy matuzsálem korú Toshiba satelit.
Olyan különös dolgot produkál, hogy csak fele ramotmérzékeli. Ez úgy néz ki, hogy hiába van mindkét szlotban memória modul, nem látja,amteojes kapacitást.
Jelenleg 2 db 512 ram van a gépben, ennek 1G ramnak kellene látni, de csak 512-t lát. A szlotok működnek, ha egy ram van benne, bármelyik szlotba helyetve felismeri a teljes értéket.
Awindiws nagyon lassú rajta,egy szűz xp. Az eagle layout editor nagyon kis hardver igényű, de beszaggat, használhatatlan. Média anyagok is szaggatnak, bár mp3-mal próbáltam még, fílm valószínű el sem indúlna rajga. A win gyakran kifagy kékhalállal, ha valami igazán meg akarja izzaszgatni. Amúgy egyszerűbb műveletek futnak rajta, csak igen negyon lassú.
Nem kisproci van benne, 2G körüli, tehát az xp-nek hasítania kellene rajta. A ramok ddr-ek.

[ Szerkesztve ]

(#5170) Szabónagymer válasza eketomy (#5166) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz!!!
Nemrég volt egy notim, szintén nem, vagy csak alig működött a bill. Természetesen külső bill-el tökéletesen működött! Rögtön lázas keresésbe is kezdtem másik bill modul után. Minthogy nem találtam pontos típust, és kompatibilitási ismeretem nem volt, szervízbe vittem. Itt kis vártatva közölték velem, hogy bizony déli híd hibás a gép!
A bevizsgálás ingyen volt, javítás nem történt, ergo mégna tipikus szterotip elgondolás sem él, hogy akkor is javítanak, ha nincs baj. Ügyes és korrekt srácok vannak ott...

Nem olvastam vissza teljességében a kérdéskört, de ha egy kijelző nem mutat semmit, ritkán vga hiba!
Első körben erős, a kijelzőre nem merőleges fénynél meg kell vizsgálni van-e kép. Ha igen, akkor inverter hiba, nem üzemel az élvilágítás. Ha ledes, ez a tézis nem él, más a technológia. Ha nincs kép, lehet lcd panel hiba, és utána vga. Ilyen nltim is volt, lehalt az lcd, semmit nem mutatott, de egy évig ment külső monitorral.

(#5171) Zozo7777


Zozo7777
csendes tag

Sziasztok egy kérdésem lenne adott egy Fujitsu Siemens L7310GW -laptop amin egyik napról a másikra zöldes lett a szín ez LVDS vagyis szalagkábel hiba lenne vagy más és ha más akkor mi? A válaszokat előre is köszönöm.

Zoli

(#5172) xcbiker válasza Zozo7777 (#5171) üzenetére


xcbiker
addikt

kábel, de lehet kijelző hiba is.
a kábel hiba esetében a kábel/lcd mozgatásra változhat ez.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#5173) Zozo7777 válasza xcbiker (#5172) üzenetére


Zozo7777
csendes tag

Elvileg ki todom csipogtatni vagy mérni valahogy?

Zoli

(#5174) xcbiker válasza Zozo7777 (#5173) üzenetére


xcbiker
addikt

elvileg...
de nem árt ha van ott egy cserekijelző is kéznél próbára.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#5175) eketomy válasza Zozo7777 (#5173) üzenetére


eketomy
senior tag

Igen elvileg ki, de mindenképp próbáld ki külső monitoron is a dolgot, hogy ott ad- e rendes képet, mert ha netán nem akkor VGA hiba is előfordulhat!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5176) eketomy válasza Szabónagymer (#5169) üzenetére


eketomy
senior tag

Először is vannak sajnos olyan notik amik valamilyen memória tipusra érzékenyebbek. Azt kellene mindenképpen első körben megpróbálni, hogy külön-külön mindegyik ramot érzékeli -e!

Ha igen, akkor valszeg a memória időzítések nem egyeznek meg ami miatt nem kezeli az egyik ramot, olyan ramot kellene szerezni amik párban vannak. (egyébként biztosnás kedvéért egy aida64-el nem ártana ránézni, úgy hogy mind a két ram benne van a gépben és megnézni, hogy melyik slotban lévő memóriát látja a kettő közül)

A lassúság meg lehet sok mindentől sajnos, nézd meg, hogy nem -e melegszik ill. hogy nincs -e valamilyen progi esetleg hardver(gondolok én itt elsősorban a wifi-ra vagy a lan-ra) ami nagyon megfogná a gépet.

Szal első körben ezeket próbálgasd sztem!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5177) Csababá


Csababá
tag

Sziasztok!
Tegnap volt egy kis áramprobléma nálunk. Szikrázott (a talán) kismegszakító a belső dobozban. Tönkrement a upc beltéri egysége és a lenovo sl510-em sem működik hálózatról, de bizonyos pontjain (pl. ahova az akku megy) "ráz". Akkuról megy. Mi baja lehet? Vegyek egy "töltőt"? A mostani sem gyári, amire csak most jöttem rá.

(#5178) xcbiker válasza Csababá (#5177) üzenetére


xcbiker
addikt

Ki kellene mérni a töltődet.
De mondjuk elég egyértelmű amit felvázoltál.... töltő kuka lehet, ha arról nem megy. Még annyi kérdéses, hogy a tápkörben nem-e ment ki még valami.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#5179) Csababá válasza xcbiker (#5178) üzenetére


Csababá
tag

Köszönöm. Tápkör alatt pontosan mit értesz? A lakásban tönkrement egy upc beltéri egység is. Az normális, hogy a notebook egyes elemei érintésre ráznak?

(#5180) TGArtist


TGArtist
tag

Kedves mindenki!

Egy ideje érdekesen viselkedik a notebookom. Egy Acer Aspire 5552G gépem van. Akármikor játszani kezdek vele, pár perc után, elkezd villogni a power led, és a töltést jelző led is, ha kihúzom, abbamarad, viszont még pár percet várva kék halállal elszáll általában. Próbáltam úgy, hogy kivettem az akksit, és hálózatról játszani, úgy nem villogott, hanem egész egyszerűen kikapcsolt, amikor játékot indítottam :D Próbáltam új töltővel, elemet is cseréltem, a jelenség ugyanaz. Frissítettem biost, próbáltam 4 féle Catalysttal, semmi változás. Garancia még van a notira, viszont Pesten, én Londonban élek, nem engedhetem meg magamnak, hogy hetekre kiessen a gép.

Valaki találkozott már ilyesmivel?

Előre is köszönöm:
Gábor

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#5181) eketomy válasza Csababá (#5179) üzenetére


eketomy
senior tag

Hát ha eddig nem rázott akkor sztem nem normális! (egyébként akkor szokott rázni valami, ha nincs földelés pl a konnektorban)
De a te esetedben ez most eléggé egyedi eset, szal mindenképp ki kellene sztem is mérni a töltőt, hogy jó-e és ha nem akkor venni egy másikat és azzal megpróbálni, hogy veszi-e a töltést!
Jah és egy kérdés a notinak mik azok az elemeik pontosan amik ráznak?!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5182) eketomy válasza TGArtist (#5180) üzenetére


eketomy
senior tag

Hát a leállás az lehet pl attól, hogy nagyon elvan koszosodva a hűtésed, értem ezalatt a ventit és a hűtőbordát, mindenképpen ki kellene jó alaposan tisztítani, hogy ezt a hibajelenséget ki tudjuk zárni.

A másik dolog a kékhalál pedig RAM hiba miatt szokott előjönni, próbáld meg 1db memóriával külön-külön hogy úgy mit csinál, de mindezek előtt tegyél fel a gépedre egy bluescreenview nevű kis progit és az kiírja neked hogy miért kékhalálozott (kiírja a hibakódot) amire rá tudsz keresni google-n, hogy ram hiba -e vagy esetleg más.

Első körben ennyi, ha van valami változás akkor írd meg!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5184) TGArtist válasza eketomy (#5182) üzenetére


TGArtist
tag

Köszi a tanácsot. Holnap tudom csak szétkapni, most vidéken vagyok, és nincs nálam csavarnyúzó.

Próbáltam megnézni a CPU hőmérsékletet de minden program mást ír. Próbálkoztam azzal is, hogy felpörgetni a ventiket, de semmit nem használ, mintha nem is menne a hűtés.

[ Szerkesztve ]

xbox live gamertag: XGabrielThornX

(#5185) xcds


xcds
őstag

ide is beírom, hátha ezt többen olvassák...

Találkozott már vki olyannal, hogy sem az aida, sem a cpu-z nem tudja megmondani, milyen ram van a gépben? az spd menüpont full üres mindkét programnál. :F

(#5186) Naveno


Naveno
tag

szevasztok, lenne egy gyors kérdésem a témában..
péntek délben vettem egy Dell Inspiron 5510 gépet, ez i7 2630qm, 8gb ram, hd3000 graf, 640g hdd, 15.6".
imádom, nagyon tetszik, majdnem ugyanazt tudja, mint a volt asztali gépem..

egy gond van vele, nagyon esetleges a bekapcs gomb rajta. úgy értem, hogy néha 30-szor kell megnyomni, hogy bekapcsoljon. a windows-t már elsőre leállítja ugyanez a gomb, tehát csak "hidegindítva" van ez a probléma. mintha kontakthibás lenne.
ha leállt, utána rögtön első gombnyomásra indul, de ha vársz pár percet, akkor már bizonytalan, hogy első nyomásra indul, vagy 3 perc nyomogatásra.

akkumulátor bent vagy kint, mindegy, mindenhogy csinálja.

tökéletes a gép ezen kívül, 180km lenne az út a boltig és vissza, írtam oda is, de itt is megkérdezem.. van valami trükkje, találkozott már valaki ilyesmivel :F

a Dell nem egy szar gyártó, de ez furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#5187) odrif válasza Naveno (#5186) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A gyártó nem szar de az inspiron nem a legjobb választás a rossz anyaghasználat miatt.
Sajnos előfordulhat hogy egy fél év múlva viheted szervízbe a hűtés és melegedési problémák miatt.
Kicsit olyan a bekapcs gomb hogy megnyomod és kb 3-4-5 másodperc mire a gép elindult.
Nekem legalábbis ilyen volt ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#5188) Naveno válasza odrif (#5187) üzenetére


Naveno
tag

köszi a választ!
a melegedést néztem, occt-vel nézve 82 fokosak a magok, az asztalimban ugyanennyi volt, ugyanilyen órajelen..
nem hajtom agyon, reméljük bírja, egyébként meg garis.
ennyiért best buy, szerintem.

tehát azt mondod, hogy a bekapcs része nálad is furcsán viselkedett?

[ Szerkesztve ]

(#5189) odrif válasza Naveno (#5188) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

tehát ha megnyomod a bekapcs gombot kb 3-4 másodperc mire a gép reagál és elindul?
Nekem ilyen volt de soha nem zavart.

20 éve a Prohardveren

(#5190) Naveno válasza odrif (#5189) üzenetére


Naveno
tag

valami olyasmi. vagy indul első nyomásra azonnal, vagy némi idő után. (3-4mp lehet, csak soknak tűnik)

el nem tudom képzelni, mi ez, de olyan, mint amikor egy régi autó hidegen alig indul be, meleg motorral meg pöccre.

eddig még mindig sikerült életre kelteni, de :F

(#5191) eketomy válasza xcds (#5185) üzenetére


eketomy
senior tag

Igen, én már találkoztam de még jó régen, és istenigazából mai napig nem tudom megmondani, hogy miért nem írta ki a RAM spd értékeit! (próbáld meg egy régebbi aida-val vagy everestel) vagy esetleg külön-külön a ramokat hajtva nézd meg hogy mit csinál.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5192) eketomy válasza Naveno (#5190) üzenetére


eketomy
senior tag

ha hosszabban tartva a bekapcsoló gombot (mondjuk olyan 4-5másodpercig) nem reagál az indításra akkor az nem normális sztem, mindenképpen meg kellene kérdezni a szervizt, hogy mi van ilyen esetben!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5193) Naveno válasza eketomy (#5192) üzenetére


Naveno
tag

már írtam nekik..
180km lenne oda-vissza, ha beviszem, tehát jó lenne, ha mondanának valamit.
eddig még mindig beindult, amikor kellett, csak nekem valahogy furcsa, hogy ennyire rendszertelenül működik.

(#5194) Naveno válasza Naveno (#5193) üzenetére


Naveno
tag

á, ez tuti nem normális dolog :(
3 percig nyomkodtam a gombot, röviden, hosszan, erőből, finoman, akksi ki-be, tápkábel ki-be, és véletlenül elindult.

nem hiszem el, hogy az 56 ezres tápom után ez is gyárihibás.

(#5195) odrif válasza Naveno (#5194) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Akkor irány a szervíz!

20 éve a Prohardveren

(#5196) Naveno válasza odrif (#5195) üzenetére


Naveno
tag

egyes fényképezőgépeken van az, hogy lenyomod a gombot, fókuszál, ujjad rajtatartod, aztán mikor még egy picit rányomsz, akkor lövi el a képet. így indul pöccre éjszakai leállítás után is. :F
a gombok tudománya? :U

(#5197) Csababá válasza eketomy (#5181) üzenetére


Csababá
tag

Köszönöm. A feleségem szerint eddig is rázott, pl. az oldalán, de meg fogom nézni, hogy pontosan hol. Van egy multiméterem (ha jól sejtem), de műszaki analfabéta vagyok, úgyhogy érdeklődéssel tekintek ez ügyben a jövőbe. :)

(#5198) xcds válasza eketomy (#5191) üzenetére


xcds
őstag

Ez egy noti, nem olyan nehéz kiszedni a ramokat, de csak ezért nem bontom meg. Érdekes, ez egy 2 éves gép, a 10 éves asztalimat meg látják ugyanezek a programok.

(#5199) atosz10


atosz10
csendes tag

sziasztok

Van 1 Samsung r528 notebook-om.Lefagyott, megállt a kép, aksit kivettem utána bekapcsoltam elindult, de kép nincs.Ledek világítanak amelyiknek kell,csak tovább nem megy fekete kép.Mi lehet a probléma?

(#5200) xcbiker válasza atosz10 (#5199) üzenetére


xcbiker
addikt

Ezt elég nehéz így megmondani... könnyen lehet alaplap hiba is.
Első körben meg lehet nézni másik rammal.
De lehet jobban teszed ha szervizbe viszed.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.