Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5651) mobilbazar01 válasza f27 (#5629) üzenetére


mobilbazar01
csendes tag

Szia!

Köszönöm a tanácsot.
A baj az, hogy nem találtam hibás lapot még ebayon se. Ott is csak használtak vannak azok meg igen igen 25-30 ezer forintba fájna mondjuk találtam egyetlen külön bios chipet, de az is 10 ezer körül van. Mondjuk akkor már elgondolkodtató, hogy 25-ért van olyan lap amibe értelmesebb ati kártya van és nem ez a rém gagyi intel.
Vagy esetleg Te tudsz valamilyen forrásból ilyen árakon alkatrészeket?

(#5652) Gubu0101 válasza mobilbazar01 (#5651) üzenetére


Gubu0101
veterán

30 ért már komplett gépet veszel alkatrésznek :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5653) mobilbazar01 válasza Gubu0101 (#5652) üzenetére


mobilbazar01
csendes tag

Hol? Neten vagy laptop szervizekben, bontókban?
Milyen videó kártyával?

(#5654) Dell XPS válasza Gubu0101 (#5652) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez érdekes, titkos az infó?

Üdv, Dell XPS

(#5655) Gubu0101 válasza mobilbazar01 (#5653) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én pl vaterán vettem.De itt is szoktak hirdetni stb Persze ha tudnak neked csak biost olcsón úgy érdemesebb.Ha nem akkor ink nézz szét hibás laptop után,ha már 30at ki akarsz adni alkatrészre akkor érdemesebb komplett gépet venni alkatrésznek.Nekem nincs ilyen szerencsém az R530al.Nem találok hibásat alkatrésznek. :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5656) Gubu0101 válasza Dell XPS (#5654) üzenetére


Gubu0101
veterán

Arra értettem,hogy ha már sima lapot árulnak 30ért,akkor jobb ha egész gépet néz,annyiért kis szerencsével lehet talál.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5657) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Dell XPS: Amikor működik, akkor milyen teszt lefuttatására gondolsz pontosan?

f27: A VGA probléma gondolom kiderül, ha külső monitorra kapcsolom a gépet, mert akkor ott is sötétnek kell lennie vagy villognia kell a kijelzőnek, amikor éppen a saját kijelzője is villog vagy sötét, ugye?

(#5658) Dell XPS válasza Sir Sparrow (#5657) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egy stabilitást tesztre gondoltam, ahol terhelve van a VGA. f27 ahogy látom folyamatosan ezeket javítja, tehát alapos tapasztalata van. De mivel külső monitoron van jel, így egyértelműen nehéz megállapítani mi a probléma. A VGA vagy egyből behall, vagy apró jelek utalnak arra, hogy hamarosan tönkre megy. Ahogy Ő is mondta: körbe kell járni, mert sok meglepetés éri az embert.( erről küldtem anyagot)

Még egy példa: a laptopfedelet le-fel hajtogatva állandóan elmegy a kép (bevillog)... -Csak akkor, igen. Egyértelmű, szalagkábel. Szétszedve semmi, (mozgatják a kábelt rendesen) majd véletlenül hozzáértek az LCD panel elektronikájához és bejött a kép. Panel csere....

Üdv, Dell XPS

(#5659) f27 válasza Sir Sparrow (#5657) üzenetére


f27
aktív tag

Nem egyértelmü ha van kép külső monitorra az nem azt jelenti hogy jó a VGA!
a fényerőt maga a VGA cship vezérli ha ő kontaktos akkor érzékelheti hogy nemkell hátérvilágítás.
De ugye a te esetedben azsem egyértelmű miért csinálja ezt!
elsőnek minden képpen a kábeleket és a kijelzőt nézd átt hátha találsz valamit.
Aztán ha nincs megoldás jöhet a szike neki :) :K

(#5660) Dell XPS válasza f27 (#5659) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kegyetlen vagy...:-))

Üdv, Dell XPS

(#5661) nagypasztor válasza f27 (#5648) üzenetére


nagypasztor
tag

A kép alapján meg tudod állapítani, hogy az a kábel mié? Mert ha jól látom, a Wlan-kártya és a PCMCIA alatt helyezkedik el! CON5 és 6 van köré írva. Az a kábel ami bele illik, a kijelzőre vezet, és van mellette két vékony vezeték, ami szerintem a Wlan-é!

Ha esetleg kontakt spray-vel lefújom, lehet valami baja a lapnak? Mert akkor csak kiderülne, hogy kosz-e!

[ Szerkesztve ]

(#5662) Gubu0101 válasza nagypasztor (#5661) üzenetére


Gubu0101
veterán

Fújd le nyugodtan,csak vár meg míg meg szárad,pár másodperc.Én is azzal takarítottam itt-ott.Bocs hogy bele szólok néha-néha :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5663) adidas4death válasza Dell XPS (#5645) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Mentek privátok akik nekem ajánlottak segítséget FuSi ügyben. :R

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#5664) Dell XPS válasza adidas4death (#5663) üzenetére


Dell XPS
veterán

Írtam is vissza...

Üdv, Dell XPS

(#5665) adidas4death válasza Dell XPS (#5664) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Esetleg ha közben tudna valaki Fujitsu Siemens Amilo Pi 2540-hez VGA-t az zörgessen már rám pls. :R

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#5666) f27 válasza nagypasztor (#5661) üzenetére


f27
aktív tag

Nos látatlanba elmondom mik jöhetnek ki a fedélből
elsőnek is 2-3db vékony vezeték a wifinek
majd ha van benne vebkamera akkor egy kisebb csati annak
és kell egy hoszabb több lábú csatinak ami a kijelzőé lesz

Magába az alaplapal nefoglakozz nem ott lesz a hiba 99,99%
Lekell bontanod a felső burkolatot és magát a nyakban lévő kábelt kell megnézned. :K

(#5667) nagypasztor válasza f27 (#5666) üzenetére


nagypasztor
tag

Valószínűleg az égés a webkameráé, mert már elég rég nem működik!
Viszont megnézem a kijelző burkolata alatt a dolgokat!

Az lehet probléma, hogy a procin nem nagyon látok pasztát? Elképzelhető, hogy a túlmelegedés miatt nem indul el? Vagy az elején még nem kellene forrónak lennie?

(#5668) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Dell XPS & f27: A gépen végigfutattam a 3DMark-ot (nem tudom, hogy ez terheléstesztnek megfelelő-e?). Hozta a szintet a videókártya és a vizsgálat közben meg sem rezdült a képernyő. A legtöbb esetben akkor van a háttérfény "ingadozás", amikor mozgatom a fedelet, de van, hogy random is előjön, de mozgatásnál mindig ingadozik egy picit.
Van egyéb tesztlehetőség a hiba okának szűkítésére még a gép megbontása előtt? Érdemes egyáltalán külső monitorra kapcsolnom (még nem próbáltam), hogy az kizárjon vmit a hibalehetőségek közül?

(#5669) Dell XPS válasza Sir Sparrow (#5668) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon kontakt, szalagkábel gyanús....meg kell bontani és végig nézni a csatlakozásokat. LCD, kábel, inverter,

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5670) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Van egy jó régi Acer Aspire 5315- ös laptop a családban, és egy fura jelenség ütötte fel a fejét: Mikor bekapcsolom, két-három másodpercre világít a kijelző, de mire eléri a Windows logót, lekapcsol. A kijelző működik, erős napfényben lehet látni, bebootol, ott az Asztal, csak épp használhatatlan, mert nincs háttérvilágítás. Viszont annak nincsen baja, mert ha billentyűkombóval megpróbálok külső kijelzőt kapcsolni, akkor pár pillanatra megint világít a kijelző. Tudnátok valami támpontot adni, hogy mi lehet a hiba? Talán a videokártyával van valami szoftveres gikszer, vagy mi? Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#5671) Dell XPS válasza Mákos7észta (#5670) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elsőre próbáld lecserélni a driver-t, azután meglátjuk.....jöhet az inverter kérdése.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5672) f27 válasza Sir Sparrow (#5668) üzenetére


f27
aktív tag

Fedélbontás kábel mozgatás

(#5673) nagypasztor


nagypasztor
tag

A hűtőbordáon látok ilyen bluetech féle formájú hővezető pasztát. Olyasmi állaga van, mint a gyurmának. Ilyet lehet darabolt formában kapni valahol? Mert gyárilag ez volt rajta, csak néhány helyen már repedezett.

Illetve azt is látom a bordán, hogy felületi repedés van rajta két helyen is az egyik chip fölött. Az a túlmelegedés eredménye?köszi

(#5674) Dell XPS válasza nagypasztor (#5673) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezeknek hőelvezető szerepük van (gap pad)...itt láthatod a a linken. Nála olcsóbban hozzá jutsz...

Üdv, Dell XPS

(#5675) Gubu0101 válasza nagypasztor (#5673) üzenetére


Gubu0101
veterán

Pár 100Ftért lehet venni pasztát,nem kell oda semmi extra hűtőlap meg ilyenek,csak az áruk miatt mondom.1 tubus paszta elég 3-4 alkalomra kb.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5676) Gubu0101 válasza f27 (#5672) üzenetére


Gubu0101
veterán

Küldök egy kuncsaftot :DD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5677) nagypasztor válasza Gubu0101 (#5675) üzenetére


nagypasztor
tag

És ezek is csak a magot hűtik? Mert csak ahhoz ér hozzá (mivel csak annak a nyomata látszik a párnán). Egyébként le kell ezeket szedni, ha egy kicsit repedtek? Vagy megnyomkodom, mint egy gyurmát, és ugyanúgy megoldják az elvezetést?

Ha esetleg leszedem és pasztát veszek, akkor csak a magra kell nyomni belőle, ugye?

Illetve ilyet a procikon nem alkalmaznak, csak pasztát? Mert a procim elég ezüstösen csillog, de a fölötte lévő hűtőbordán ilyen beszáradt kék cuccot látok. Viszont a prociról teljesen eltűnt. Mindenképp kell alá paszta, hogy jó legyen a hőelvezetés, ugye?Köszi

(#5678) Dell XPS válasza nagypasztor (#5673) üzenetére


Dell XPS
veterán

Heatpipe felületekre nem szokás pasztát kenni (csak sufniba,de még ott sem), kizárólag ilyen gap-pad hőelvezetőt. 100ft-os pasztát meg sehová sem. Egy Msi m673x-t (meg mást is) meg illik igényesen összerakni!! Legalábbis ha nem akarsz magadnak még egy kiment VGA-t.

MX 3, MX4,!!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5679) Gubu0101 válasza nagypasztor (#5677) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hát amit te mondasz lapkát,azt érdemes akkor már cserélni ha már olyan ramaty állapotba van.A paszta a proci és a hőtőborda közé kell,ha bontva van akkor azt is kend újra,előtte töröld le szépen az előző régi paszta maradékát.De ha nem vagy biztos a dolgodba,akkor érdemes valamelyik szervizbe be vinni gépet,akkor már át nézik neked,ha kéred újra pasztázzák stb.Vagy itt beszélsz valamelyik srácal.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5680) Dell XPS válasza nagypasztor (#5677) üzenetére


Dell XPS
veterán

A CPU felületére kell a paszta (jó minőségű) a hűtőfelületre a hűtőpárna! Igazából hol tartasz ebben az ügyben?

Üdv, Dell XPS

(#5681) Dell XPS válasza nagypasztor (#5677) üzenetére


Dell XPS
veterán

Na nem erőlködöm, én örültem volna ha 20 évvel ezelőtt működött volna egy ilyen topic és segítettek volna amikor kérdésem volt. Így halára fizettem magam a kezdetekkor. Az sem baj ha mással akarod megoldani a gondodat, csak akkor írd meg, ennyi. Ezt mindenkinek tiszteletben kell tartani....

Üdv, Dell XPS

(#5682) nagypasztor válasza Dell XPS (#5680) üzenetére


nagypasztor
tag

Ott járok, hogy darabokra van szedve a gépem, mert nem indul, és meg akarom oldani a normális hőelvezetést is! Viszont nincs a 30km-es körzetemben olyan város, ahol egy értelmes szerviz található, csak max ilyen mezei számtechboltok, amikben nem biztos, hogy minőségi munkát végeznek laptop tekintetében!

Viszont arra nincs pénzem, hogy akár egy egész lapot cseréljek, vagy több ezer forintért szállíttassam valahová, hogy talán megjavítják! Így hát megpróbáltam a segítségetekkel kicsit eligazodni a dolgokon (mert hát ugyebár ezért jött létre a topic!!), hátha meg tudom majd oldani valahogy mielőtt elkezdődik az év!

És bocsi, hogy nem nézek minden öt percben a fórumra és nem kellő időben válaszolok, mert nem mindenki tud egész nap a gép előtt ülni és böngészgetni, vagy okos tanácsokat osztogatni! Szerintem ezen nem kellene felhúzni az orrodat!

(#5683) Dell XPS válasza nagypasztor (#5682) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azért ülök a gép előtt, mert ideköt a munkám, azt meg hogy Te milyen handicap-al indulsz azt nem tudhatom, nincs kiírva sehová. Amennyiben tudok róla, természetesen figyelembe veszem, sőt.. A gyerekemre se húzom fel az orrom, pedig 18 évesen lehetne szerényebb is.
Mindenesetre köszönöm a választ így már eligazodom.

Néha időben jól jön egy segítség, minap valaki nem kérdezett vissza és elba....ta a BIOS-t, most össze-vissza szaladgál és még sehol sem tart....

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5684) Gubu0101 válasza nagypasztor (#5682) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én szerencsésebb vagyok,van 1db bolt a közelbe,ami "szervizel" is foglalkozik.És nagyon végszükség hogy be is vittem.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5685) mobilbazar01 válasza Gubu0101 (#5684) üzenetére


mobilbazar01
csendes tag

Azért ez így erős túlzás :)
A Dellnek az oldalán le van írva, hogy kell biost frissíteni és én aszerint jártam el csak nálam másképp reagált a gép :DDD (már csak nevetni tudok rajta) szóval szerintem Te sem tudtál volna többet mondani mint az ott leírtak max, hogy óvatosan meg azóta írtam SzaboZE-nek és most a válaszára várok, de akit említettem embert Ő meg meg is csinálja ha tudja X ft-ért amit természetesen akkor kell kifizetnem ha működik a gép. Szóval mondhatni korrekt ,,lehetőségek" vesznek körül.

(#5686) mobilbazar01


mobilbazar01
csendes tag

Mármint Dell XPS :)

(#5687) Dell XPS válasza mobilbazar01 (#5686) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt nekem szántad? Úgy hogy végig segítettem Neked?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5688) mobilbazar01 válasza Dell XPS (#5687) üzenetére


mobilbazar01
csendes tag

Igen azért is írtam, hogy: Mármint Dell XPS

(#5689) mobilbazar01 válasza Dell XPS (#5687) üzenetére


mobilbazar01
csendes tag

Most látom a szerkesztésed.
Nem állt szándékomban semmi bántót írni (szerintem nem is tettem) csak leírtam, hogy kezdek jól állni köszönhetően akár neked is

(#5690) nagypasztor


nagypasztor
tag

Az agyam eldobom! Korábban írta valaki, hogy próbáljam meg a cmos elemet cserélni, mert az is okozhat meglepetéseket. Kibontom a szigeteléséből, és a két érintkező lap ponthegesztéssel rá van forrasztva az elemre! :W
Normálisak ezek MSI-éknél?! Arra nem is gondoltak, hogy esetleg valamikor cserélni fogják? Hogy lehet ezt levakarni róla szerintetek?

Másfél órája keresek róla videót, hogy csinálta-e már valaki, de sehol semmi. A többi laptopnál meg pofon egyszerű az egész! :(((

(#5691) Gubu0101 válasza nagypasztor (#5690) üzenetére


Gubu0101
veterán

Pff.Nekem is csak lemez fogja körbe meg egy kis műanyag szigetelés.Ki pattintom és annyi.De ez elég hülye megoldás.Lenni kell valami megoldásnak a roncsoláson kívül.Lehet csak forrasztva van,ahoz meg egy páka elég ha van kéznél és le forrasztod,elég érdekes meg oldás.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5692) f27 válasza nagypasztor (#5690) üzenetére


f27
aktív tag

nagyjából 20 másodperc alatt kicserélheted.
De azért nemgondoltak sima tokozásra mert lehet kapni olyan akkut is a boltokban (nem magyarba szerintem ) de fogod letéped a forpontokat majd rásütöd az új elemre!
az elemet maximum 2-3s-ig melegitheted forasztásonként külömben megfigja magát. :DD

(#5693) NEMO1968 válasza Gubu0101 (#5691) üzenetére


NEMO1968
őstag

Az valszeg nem forrasztás nagypásztornál,inkább olyan ponthegesztés féle.
Hasonló ahhoz,amit a régebbi telefonakkuknál alkalmaztak.
Pákával nem tudja lemelegíteni(próbáltam anno),és visszaforrasztani is nehéz volt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5694) kokszy18


kokszy18
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell N7110 notebookom.
Dupla Vga-s, de sajnos az Nvidia kártáyt sehogy sem tudom működésre bírni. A gép nem is látja sehol. A drivert nem tudom feltenni, mert nem talál megfelelő eszközt. A gépen Win 7 ultimate van 64bit-es. Remélem valaki tud segíteni, mert már nagyon idegesítő. Előre is köszönöm!

Mindenkinek van egy terve, amíg jól szájba nem vágják. - Mike Tyson

(#5695) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Erre és erre valami ötlet?

(#5696) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Dell XPS & f27: Köszönöm szépen a segítségeteket! :R

(#5697) Dell XPS válasza Sir Sparrow (#5696) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen, mi történt?

Üdv, Dell XPS

(#5698) Sir Sparrow válasza Dell XPS (#5697) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Egyelőre nem bontottam meg a laptopot, de kitapasztaltam, hogy a borítást hol kell megnyomni, ha nagyon ingadozna a háttérfény és akkor általában fixálódik. :D Mivel én nem értek a géphez annyira, inkább egy haverommal bontom majd szét, de ő egyelőre külföldön van. Addig is várok, aztán ha lesz vmi kérdésem akkor majd még írok...

(#5699) Dell XPS válasza Sir Sparrow (#5698) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi, hogy írtál! Tudod kell a tapasztalat! :D

Üdv, Dell XPS

(#5700) *Electra*


*Electra*
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek ha tudtok. Egy ismerősöm laptopjával lenne baj. Olyan hibajelenséget produkál mint ez a készülék, mely mellesleg szinte ugyanolyan. Nevezetten 6 darab kép jelenik meg a kijelzőn. Milyen hiba lehet ez, és hogyan lehetne orvosolni. A laptop egy MSI MS-16362 típusú gépé, benne egy Nvidia 8400 videokártya.
Üdv.
*E*

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.