Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5951) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Eee pc-m van abból is a 1005-ös.
A problémám, hogy a cmos elem le van merülve. Mindig elfelejti az időt.Hol találom azt?Darabokra szedtem az egész gépet, de nem találom az elemet.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5952) eketomy válasza Ace Ventura (#5951) üzenetére


eketomy
senior tag

Én ezt a videót találtam, hátha segít! nemtom, mennyi eltérés van a sima ill. a 1005ha között

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5953) Ace Ventura válasza eketomy (#5952) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Megtaláltam köszi.
Valami speckó elem.Most azt is vadászhatok.Gondolom nem is olcsó....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5954) Dell XPS válasza MuNy3Z (#5950) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Természetesen tudsz menni bármilyen szervizbe, és ma minden munkának/megrendeléseknek örülnek. Amennyiben van még türelmed, és érdemesnek tartod hogy közelebb kerülj a problémához, akkor én még ezt megtenném.

Amennyiben az alapon lenne probléma, így nem mindegy melyik irányban indulsz el, mert igen borsós ár jöhet ki a végére...

Üdv, Dell XPS

(#5955) Dell XPS válasza Ace Ventura (#5953) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Tudsz valami paraméter, képet küldeni?

Üdv, Dell XPS

(#5956) Ace Ventura válasza Dell XPS (#5955) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sima Maxell 1220-as van benne.Csak be volt csomagolva egy műanyag kis nejlonba.
Érdekes, mert mind a 2 netbookon tönkrement, és mindkettő 3 év után.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5957) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Ahogy látom ez az elem lábazott, amit elég nehéz itthon beszerezni.
Szerintetek, ha egy simával helyettesítem, az menni fog úgy?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5958) Dell XPS válasza Ace Ventura (#5956) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem maradt egy jó pár darab azért kérdeztem. Szerintem tudod helyettesíteni..(3V).

Üdv, Dell XPS

(#5959) Ace Ventura válasza Dell XPS (#5958) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Lényeg, hogy hozzávetőlegesen méretben egyezzen, és 3V-os legyen?
Mert 3V-os elemem van itthon pár darab.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5960) Dell XPS válasza Ace Ventura (#5959) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, van olyan notebook ahol nincs foglalatban, hanem egyszerűen le van ragasztva. Mivel műanyag védi, ahogy említetted nincs vele gond, max. nem tart három-négy évig.

Üdv, Dell XPS

(#5961) Gubu0101 válasza Ace Ventura (#5959) üzenetére


Gubu0101
veterán

100Ft egy elem.Végül is pótolható,a lényeg azon van,hogy időben mennyit fog bírni,lehet az ami neked van bírja 2 évig,amit veszel meg 10 évig,itt inkább már élettartamon kell gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5962) Ace Ventura válasza Dell XPS (#5960) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, ezen is csak ott lifeg egy kis tokba.Akkor holnap nézek egy 3V-osat, és cserélem.
Érdekes, hogy ilyen kevés időt bír.Nekem az asztaliba van olyan, ami már 8 éves, és nem merült le.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5963) Kyle.Katarn válasza tacsk0 (#5947) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Hali.. olvasgattam a problémádat...

Nem egy könnyű eset, így ennyiből én is a cserélt alaplapra tippelnék VAGY inkább hogy nem megy tökéletesen valamelyik régi komponenssel, val'szeg a Wi-Fi kártyával. De még az sem kizárt (a system recovery-s windows miatt) hogy szoftverhiba, még ha a szervizesek, elmondásod szerint, elég bunkók is voltak...! :((
Ha ugye kábelről megy a net én javaslok olyasmit amivel gyorsan kiküszöbölheted a win-hibát, sőt, gyakorlatilag majd' 100asra a szoftverhibát:

Vannak ilyen boot CD/DVD-k amelyekről -letöltve és kiírva- elindíthatod a géped. Sok van fenn a neten, van olyan is ami egész komoly "Vista rendszert" tölt be, de olyan is amivel kismillió diagnosztikát futtathatsz le. A megfelelő megszerzésével pedig akár teljesen ki is zárhatod a software hibát. -Ezt csak azért javaslom mert gyors net és egy CD RW/DVD RW mellett pár óra alatt megvan, még a megfelelő keresgélését is beleszámítva, az Intel Wi-Fi kártyádat (olyan van benne ha nem tévedek) egy jobb fajta boot-OPrendszer alapból támogatni fogja. Én a helyedben kipróbálnám, gyors, és semmit nem vesztesz -ha csak nem nyomsz olyat h pl. "erase all partition" vagy hasonlót :DDD
A másik meg egy Win7 (vagy egyéb) telepítő DVD beszerzése, nem reklámozom sokat, de jelen helyzetben TE megvetted a Windowst + a szervizesek.. olyanok voltak amilyennek nem kéne lenniük.. :((( és szerintük SOFTWARE -magyarul, netről egy buherálatlan (30nap aktivációs) Win-t is le tudsz kapni, kiégetni, és telepíteni, de persze az már hosszabb...
Ami még eszembe jutott, de gondolom neked is, csak lehet t'lleg érdemes kivitelezni, hogy az állítólagos router problémát kiküszöböld- havernál v bárhol máshol (netcafé) ahol tudsz felcsatlakozol WiFi-n és megpróbálod reprodukálni ugyanazokat ami otthon a lefagyáshoz vezetnek, aztán meglátod mi lesz, de ez szintén nem ebédidős dolog.

Sajnálom h ez történt veled, ráadásul egy ilyen pöpec gépnél így "szervizelni".. meg úgy alapból is...! :( Ha a(z állítólagos) szoftverhiba lehetőségét kizártad, én a helyedben visszamennék a szervizbe és megmondanám nekik a tutit, ha nem csinálják meg RENDESEN te is ugyanúgy fogod "szervizelni" az épületüket a "kalapács haveroddal" mint ahogy ők a noteszod- ROSSZUL! :DDD

(#5964) Dell XPS válasza Ace Ventura (#5962) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem is ugyan ez, ill. 10 éve nem cseréltem még laptopban battery-t.

Üdv, Dell XPS

(#5965) eketomy válasza Ace Ventura (#5962) üzenetére


eketomy
senior tag

Igen, általában egy jó elem akár 5-7évet is működik, nálam is volt már nem egy jó régi alaplap amibe még jó volt az elem. A lényeg hogy meglett :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5966) Dell XPS válasza Gubu0101 (#5961) üzenetére


Dell XPS
veterán

A jelen helyzetre javasoltam, a jövőt Ő dönti el.....

Üdv, Dell XPS

(#5967) Kyle.Katarn válasza darvak (#5942) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Nem tudom, én NÉZTEM mindkét topic-ot.
Az igaz hogy az elején olyasmi áll h leírod a hibát meg hogy miként, hogyan oldottad meg, ebből pedig sokan tudnak okulni. Na ha szigorúan ez lenne, szerintem úgy pangana a topic hogy ördögszekerek futkosnának a főúton. XD -Az ilyen sokkal ritkább mint az ami most megy h valaki nem tudja megoldani a gondot, segítséget kap, és remélhetőleg a dolog megoldódik (nem magától), amit leír, és ebből szintén tud okulni a nép! :) Csak ráadásul akinek kell -kis szerencsével- segítséget is kapnak, két legyet egy csapásra...

Mellesleg az "Azonnali notebookos kérdések órája" topic legelején konkrétan ezt írják: Ha notebook hibákkal kapcsolatos a dolog:
Notebook hibák [link]
és link IDE!

(Dell XPS -Együtt tényleg hatásosabb a meggyőzes ;] )

(#5968) Gubu0101 válasza Kyle.Katarn (#5967) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én 3 helyre írtam mire kaptam választ 1 helyről,úgy hogy oda fogok a jövőben is írni,ahol van élet és kapok választ is :DD Pl Bios gondal hiába mentem a bios topicba mikor ott halott minden...

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5969) Dell XPS válasza Gubu0101 (#5968) üzenetére


Dell XPS
veterán

Helyes!! Én tegnap írtam az "azonnali notebook" topic-ban Neked, és nem is válaszoltál!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5970) Gubu0101 válasza Dell XPS (#5969) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ment válasz :DD Amúgy kösz mindent így utólag is! :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5971) attilaxxxx válasza Dell XPS (#5940) üzenetére


attilaxxxx
tag

ok rendben.
hogyan tudnánk ezt megoldani?

Samsung Galaxi A54 5G

(#5972) Dell XPS válasza attilaxxxx (#5971) üzenetére


Dell XPS
veterán

Régebbi hsz-ben láttam hogy HDD-t cseréltél, a VGA illesztőket honnan töltött le, a support oldalról?

Üdv, Dell XPS

(#5973) attilaxxxx válasza Dell XPS (#5972) üzenetére


attilaxxxx
tag

Nem töltöttem le semmit.
Én legalábbis nem.
Egy számtekes gyerek rakta bele és ő is rakta fell a win 7 t.
Az asztali gépemet is ő csinálta de azon simán megy az alvás mód.

Samsung Galaxi A54 5G

(#5974) attilaxxxx válasza Dell XPS (#5972) üzenetére


attilaxxxx
tag

A hibernálás az megy az alvás is néha .

Samsung Galaxi A54 5G

(#5975) Dell XPS válasza attilaxxxx (#5973) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kettő dolog is érdekes itt. Az előtt nem volt probléma a géppel, csak a telepítés után közvetlenül. A notebook meg a desktop teljesen más e tekintettben. A notebook-nál nem mindig jön össze, hogy letöltjük a gyártó oldaláról a legfrissebb driver-t, mert a support oldal el van maradva. A másik topic-ban naponta találkozom ezzel a problémával, ergo vissza kell tenni a support oldali vga driver-t.

Üdv, Dell XPS

(#5976) Dell XPS válasza attilaxxxx (#5974) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ami még gyanúsabbá teszi az ügyet, hogy pont ugyan ilyen jelenséget oldottunk meg egy régebbi illesztő telepítésével. Természetesen ez nem ez jelenti hogy Nálad is pont ugyan ez lesz, de elsőre ezt kellene megnéznünk, kizárnunk.

Üdv, Dell XPS

(#5977) attilaxxxx válasza Dell XPS (#5976) üzenetére


attilaxxxx
tag

és abban is SSD volt?

Samsung Galaxi A54 5G

(#5978) attilaxxxx válasza Dell XPS (#5976) üzenetére


attilaxxxx
tag

mijen drivert szedjek le?
NEC gép Win7 re?

Samsung Galaxi A54 5G

(#5979) Dell XPS válasza attilaxxxx (#5977) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem, abban nem. Mire gondolsz?

Üdv, Dell XPS

(#5980) attilaxxxx válasza Dell XPS (#5976) üzenetére


attilaxxxx
tag

esetleg be linkelnéd? :)

Samsung Galaxi A54 5G

(#5981) attilaxxxx válasza Dell XPS (#5979) üzenetére


attilaxxxx
tag

Nekem SSD lett betéve.

Samsung Galaxi A54 5G

(#5982) Dell XPS válasza attilaxxxx (#5980) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az megállja a helyét hogy a telepítés követően állt be a probléma?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5983) attilaxxxx válasza Dell XPS (#5982) üzenetére


attilaxxxx
tag

az meg.

Samsung Galaxi A54 5G

(#5984) Dell XPS válasza attilaxxxx (#5983) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én is kérek egy linket a gépről....

Üdv, Dell XPS

(#5985) MuNy3Z válasza Dell XPS (#5955) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Akksi nélkül biztos, hogy nem megy úgy, hogy csak tápra van csatlakoztatva.
Így viszont rejtély számomra az egész, mert táp nélkül nem megy, akksi nélkül nem megy, csak együtt a kettő, úgy viszont nem tölti az akksit....fogalmam sincs mi ez.

(#5986) Dell XPS válasza MuNy3Z (#5985) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez távgyógyításban nem fog menni, műszeres bevizsgálás (tápcsatlakozó) valamelyik szervízben. Javaslatom: kérj egy hibafeltárást, majd a javításra egy árajánlatot, és utána tovább lehet lépni.

Üdv,

Üdv, Dell XPS

(#5987) Kyle.Katarn válasza MuNy3Z (#5985) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Hali, a te "jelenségedet" :F -hibádat is olvastam, találkoztam már hasonlóan fura dologgal, csak az meg lett oldva.. és a helyzet az hogy nem tudom hogy... Ez tényleg már-már a számítástechnika alkonyzónájába tartozik.
Sajnos túl sok konstruktívat nem tudok mondani, csak h nem biztos hogy azonnal szervizbe kell vele rohanni- úgy értem ha eddig nem kísérleteztél vele akkor megpróbálhatod lokalizálni a problémát magad -azt mondtad új aksi és töltő nem változtat rajta, tehát akkor majdnem 100as h a gépen belül van a gond- persze ez csak javaslat, mert én is volt hogy hasonló "megoldatlan rejtéllyel" álltam szemben és végül -nemt'om hogy :DDD - megoldottam.
De persze biztos megoldás az egyértelműen a szerviz!

(#5988) Dell XPS válasza Kyle.Katarn (#5987) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Mindenképpen egy multiméterrel ki kellene mérni a tápcsatlakozót, ezért ajánlottam hogy valahol méresse be, és ezután tudunk tovább lépni....Tényleg egy X akta! ;]

Üdv, Dell XPS

(#5989) MuNy3Z


MuNy3Z
csendes tag

Köszi a segítséget, ezt fogom tenni!

(#5990) MuNy3Z


MuNy3Z
csendes tag

Hali! Köszi neked is, fel lett adva a lecke rendesen, hogy megoldjam mi lehet a gond :)
Remélem nem egy komplett alaplap csere lesz, hiszen minden tökéletesen működik ezen kívül.

(#5991) Dell XPS válasza MuNy3Z (#5989) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez úgy kimaradt: A tápcsatlakozónál ha mozgatod a kábelt, nincs változás?

Üdv, Dell XPS

(#5992) MuNy3Z válasza Dell XPS (#5991) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Az ilyen alap technikákon végig mentem azért én is, sajnos semmi. Meg ugye új táppal se ment, akkor ezt kilőttem mint hibaforrás, szóval teljesen értetetlen.

(#5993) Dell XPS válasza MuNy3Z (#5992) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor sorry, ezek nem lehet így távolból tudni. :) Az alaplapon elhelyezkedő tápcsatlakozó szokott kontakthibás lenni, (egyik láb elenged) ezért javasoltam. Azért még kíváncsi lennék mi lenne ha kivennéd a HDD-t, ill. és a RAM-kat felváltva.....

Üdv, Dell XPS

(#5994) MuNy3Z válasza Dell XPS (#5993) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

lehet rávetem magam, és belemászok kicsit, mielőtt elvinném szervízbe. Holnap nekilátok, aztán meglátjuk.

(#5995) Kyle.Katarn válasza Dell XPS (#5988) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Az, az, X akta...
De ha két töltővel (és akkuval) is próbálva lett akkor szerintem fölösleges multiméterezni a perifériákat (töltő, akku). Viszont a gépen -megfelelő ellenállást mérve- lehet hasznos lehet.

(#5996) Kyle.Katarn válasza MuNy3Z (#5994) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Én is ezt javaslom, mert egy alaplapcsere elég drága lehet, ha meg annyira mászol bele amennyire értesz hozzá, nem árthatsz.
-Ha jól értem, és CSAK akku+töltő kombóval kapcsol be anélkül SEMMIT nem csinál, megpróbálhatsz kivenni pár dolgot amihez könnyen hozzáférsz és csak tápról (jó tápegységről) próbálni beindítani, nem tudom mennyi eredménye lesz, de egy próbát megér, és ingyen van. Szerintem hajrá! Csak óvatosan.
Sok sikert!

(#5997) Dell XPS válasza Kyle.Katarn (#5995) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kedves Kyle.Katarn!

Az alaplapon lévő tápcsatlakozóra gondoltam...

Üdv, Dell XPS

(#5998) Ace Ventura válasza Dell XPS (#5964) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Na utánakérdeztem, és egy szaki mondta, hogy a netbookban található elem nem is elem, hanem akku, azaz tölthető, ami ha áram alatt van folyamatos töltést kap.Ha én ebbe sima elemet rakok, akkor elcseszhetem az egészet, szóval mindenképpen azt javasolta, hogy ne cr1220-at, hanem ml1220-at tegyek bele.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5999) Kyle.Katarn válasza Dell XPS (#5997) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Ehhh :P
Gondolkoztam ezen- de aztán elvetettem, mondván akkor aljzatot írtál volna, de, végülis az is csatlakozó. :DDD

(#6000) Kyle.Katarn válasza Ace Ventura (#5998) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

HEY!
Az lehet hogy MINDEN noteszban a CMOS "elem" valójában aksi?
Lehet az enyémben is az van??

Akkor lehet h azt mutatja hogy TÖLT.. akkor is ha NINCS benne NOTEBOOK AKSI...!? :F :Y :W

TI mit gondoltok???

Mert akkor az én X aktám is megoldódna. :))

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.