Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5201) teti24


teti24
csendes tag

Segitséget szeretnék kérni.Van egy
hp nx5000 tipusu laptopom és konkrétan az érdekelne pontosan milyen modul megy bele és bele lehet e rakni 2*1 Gb ramot!!!

[ Szerkesztve ]

Értékelést csak a másik fél értékelése után készitek.Sajnos már néztek hülyének és kértek értékelést de nem tartották be az igéretüket,a viszonzással kapcsolatban.

(#5202) x47 válasza teti24 (#5201) üzenetére


x47
csendes tag

Üdv!
Nekem pl egy ASUS A6 van és abba gyárilag max 2X1 Gb ddr2 667-es ramot írnak,nekem most ddr2 800-as van benne 3Gb (1 db 2Gb+1 db 1Gb) és gond nélkül üzemel vele, ráadásul nagyon észrevehetően gyorsult , mondjuk most a legújabb biosra van frissítve.

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#5203) Csababá válasza Csababá (#5197) üzenetére


Csababá
tag

Kerítettem egy havert, aki műszakilag kompetensebb és a töltő halálát diagnosztizálta. A noti most nem rázott.

(#5204) Dj Bl3nd2


Dj Bl3nd2
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyenem!Hp G62

Az lenne a bajom vele ,hogy melegszik!
Mit tehetnék vele???
Már hűtőt próbáltam!!!! :W :W :W :W
:) :) :)

(#5205) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Kék halál jelentkezik elég gyakran a gépem indításakor és az nvlddmkm.sys fájlt teszi felelőssé érte a win.
Nemrég tettem rá a 32 bites Win7-et, és talán miután feltettem a daemon toolst, azután jelentkezett. Bár ebben nem egészen vagyok biztos!
Inkább a videókártya driverét tartanám hibásnak! Nvidia go 7400 van benne, és a gép honlapján csak vista driver található, így megpróbáltam azzal telepíteni! Pontosabban mikor megy a winupdate, telepít magának egyből egyet egy kis keresés után, de inkább azt leszedtem, és a gyártó általit tettem fel!
Azért szedtem le egyébként, mert miután az update próbálta frissíteni az általa felrakottat, hibát ír ki, hogy nem tudja megoldani!
Valakinek van tippje, hogy mi lehet a hiba oka? Sok fórumon olvasgattam már, de mindenhol csak tippeket írnak a megoldásra!
A gépem egyébként MSI m673x. Köszi

(#5206) Csababá válasza eketomy (#5181) üzenetére


Csababá
tag

Köszi, tényleg a földeléssel volt gond.

(#5207) bekylt


bekylt
csendes tag

Szevasztok!

Egy elég összetett, s számomra meglehetősen érthetetlen problémára keresek megoldást.
Nem is a gép értéke vagy használhatósága miatt, hanem igazából a kíváncsiság hajt, hogy választ kapjak a miértekre.

Típus: Acer Aspire 7520G
Vásárlás: 2008
Észlelt hibák:
- először az optikai meghajtót kezdte nem látni a rendszer
- majd a hang ment el néha-néha
- aztán a START menüből nem kapcsolt ki, majd idővel a POWER gombra sem kikapcsolta, inkább csak hibernálta (majd egy-két óra múlva magától kikapcsolt)
- majd nem kapcsolt be (ez lehet attól, hogy nem is kapcsolt ki)

Ezek után elvittem szervizbe:
1. szakvélemény: déli híd csere (a technikus szerint nem rentábilis a javítás, de ő, mint magánszemély szívesen megvásárolta volna tőlem, mondván, neki is ugyanilyen gépe van, s jó lenne neki alkatrésznek) kicsit gyanús volt a dolog, ezért nem hagytam ott, hanem elvittem egy másikba
., szakvélemény: nem szerelték szét, hanem az általam elmondottak alapján alaplap hibát diagnosztizáltak.

Gondoltam, utánanézek, hogy mennyiért lehet megjavíttatni, de közben vettem egy másik gépet, így 2 évet (!) állt a gép.
Majd a napokban feladtam egy hirdetést, ahol alkatrésznek eladásra kínáltam. De hogy ne érjen meglepetés, ha egy vevőjelölt rákérdez, tettem egy próbát, levettem az aksiról, majd bekapcsoltam. Semmi, meg sem mozdult. A zöld led villogott, de ezen kívül semmi.
Majd egyszer csak (kb. 30 perc) odapillantok, s BIOS kéri a jelszót.
Begépelem, majd szépen betölti a WINDOWS-t, s megy rajta minden: hang, DVD, hálókártya, stb.
Viszont a kikapcsoláskor ismét csak hibernált állapotba kerül, s csak órák múlva tűnik el a piros led, azaz kapcsol ki. Így használtam majd' egy hétig, aztán gondoltam, újratelepítem az XP-t. Minden jó működött, csak a kikapcsolás nem ment neki.
Felmentem a netre, ahol azt olvastam, hogy amiatt lehet, hogy az XP (eredetileg VISTA-val vettem) nem tud rendesen kezelni valami APC-t, ezért javasolt a VISTA vagy a WIN7.
Fel is raktam a WIN7-et, de amikor már felmásolt minden fájlt, és telepítette azt, az újraindulásnál megint csak fagyi volt.
Ekkor jött a haver ötlete, hogy BIOS frissítés.....

Na, azóta a bekapcsoláskor a ventilátor felpörög egy 2 másodperce, majd villog a zöld led, s ennyi.

Láttam egy filmet a BIOS flashelésről, USB-n keresztül, de az egy Aspire One-ra vonatkozó útmutatást tartalmaz, zg5ia32.fd fájllal.
A 7520G-hez ACER oldalról letöltött BIOS nem is tartalmaz .fd fájlt.
Esetleg a BIOS Cmos csere, kivét megoldás lehet?

(#5208) Hunter2 válasza bekylt (#5207) üzenetére


Hunter2
addikt

nem mondtak hülyeséget, a géped (valószínűleg) BGA hibás, újra kellene forrasztani a chipsetet. Azért kapcsol be időnként rendesen mert akkor épp rendben van a kontakt a chip és az alaplap között.

(#5209) BBoy


BBoy
tag

Mivel korábban senki sem reagált a problémámra megpróbálom egy kicsit felhozni... Hátha valaki tud mondani rá valamit?!

Előre is köszönöm!

(#5210) Fsuu


Fsuu
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Acer laptopom eddig 3 év alatt semmi baj nem volt vele, tegnap is vígan működött.
Aztán reggel felkeltem, bekapcsoltam el is indult, a képernyő viszont fekete és semmi nem jelenik meg.A Laptop jár, nem kapcsol ki, nem indul újra, viszont a képernyőn nem jelenik meg semmi, feketeség végig.
Mi lehet a probléma?

(#5211) odrif válasza Fsuu (#5210) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Elsőnek VGA hibát mondanék rá, és szervízbe küldenélek vele.
De majd mások mást mondanak.

20 éve a Prohardveren

(#5212) Hunter2 válasza Fsuu (#5210) üzenetére


Hunter2
addikt

pontos típusa?

(#5213) Fsuu válasza Hunter2 (#5212) üzenetére


Fsuu
csendes tag

Acer Aspire 5530

(#5214) Hunter2 válasza Fsuu (#5213) üzenetére


Hunter2
addikt

valószínű BGA-s lett, a hd3200 hajlamos ilyesmire.

(#5215) Fsuu válasza Hunter2 (#5214) üzenetére


Fsuu
csendes tag

a BGA-s lett kifejezés mit takar?
Bocsi de nem vagyok egy info zseni. :B

(#5216) Hunter2 válasza Fsuu (#5215) üzenetére


Hunter2
addikt

a videó chip lábainál a forrasztások elengedtek.

(#5217) Fsuu válasza Hunter2 (#5216) üzenetére


Fsuu
csendes tag

és szervízben meg tudják javítani?
remélem igen elég nagy minusz lenne ha vége lenne...

(#5218) Hunter2 válasza Fsuu (#5217) üzenetére


Hunter2
addikt

igen, viszont 2 eset lehetséges: vagy csak a forrasztás engedett el vga a chip meghalt. A 2. esetben chipet kell cserélni ami plusz költség.

(#5219) falaci2002


falaci2002
tag

Sziasztok!

Kijelző problémám van.
ASUS G2S a gép, és egy igen ritka kijelzője van.
1920X1200 a felbontása, 17"-os, és 2 kivezetése van, ami az inverterre megy.
Típus: B170UW02

Lehet ezt helyettesíteni egy kivezetésessel, hogy csak egyik csatlakozót használom az inverteren?
Ha két kivezetésest teszek kisebb felbontással az járható út? (1440X900)
Mert olyat találtam ami ekkora felbontású, de csak 1 CCFL-es.
Meg olyan is van ami 2 CCFL-es, csak kisebb a felbontása.

Jobban szeretnék a gyári adatoknál maradni, mert kivételes képe volt, amíg ez történt vele.

Egyébként zöldes színű a kijelző és kissé elmosódott a kép.
Külső kijelzőre hibátlan.

Üdv: Laci

(#5220) Mldcg2wd


Mldcg2wd
csendes tag

Sziasztok,

van egy lenovo s12 netbookom. Néhány hete nem lehet teljesen kinyitni, mert a kijelzőt csak adott szögbe ad képet. Mi lehet a probléma? Javítható? Mennyiért?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#5221) odrif válasza Mldcg2wd (#5220) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Véleményem szerint szalagkábel problémája van.
Javítható, azt hogy mennyiért azt nem tudom, de nem gondolom hogy csillagászati összeg lenne.

20 éve a Prohardveren

(#5222) bekylt válasza Hunter2 (#5208) üzenetére


bekylt
csendes tag

Szia,

Köszönöm a választ. Szétszedtem ripityomra a gépet, s a procinál valami fehéres, zselés anyag van a (nem tudom, milyen része az) a felső "tükrös" részén.
Ez üzemszerű, vagy esetleg az okozhatja a hibát???

(#5223) Hunter2 válasza bekylt (#5222) üzenetére


Hunter2
addikt

az a hővezető paszta és teljesen normális hogy ott van.

(#5224) bekylt válasza Hunter2 (#5223) üzenetére


bekylt
csendes tag

köszönöm a gyors választ...

(#5225) f27 válasza falaci2002 (#5219) üzenetére


f27
aktív tag

Szerintem nézd átt jobban azt a gépet lehet nem is kijelző baja van!
elvileg a legjobb samsung kijelző van a gépedben Kb még egysem ment tönkre és az ára csekély 120k jelenleg.
Van szalagkápel vagy csatlakozo esetleg a videokariddal van valami gáz! az hogy szép képet ad külső monitorre nemjelent semmit! :K

(#5226) layzi


layzi
csendes tag

Üdv.
Tudnátok segíteni?
Van egy acer aspire 3100 típusú noti.
Nemrég szereztem, minden előzmény ismeretlen. Alaplap ránézésre javítva volt.
Hiba:
1. hdd sentinel serint a vinyo 71%os kondíció, bekapcsolásnál sűrűn csinálja azt hogy nem ismeri fel a vinyot rendesen, csak krix-kraxot ír ki a vinyó típus helyére fura pontokkal cicomázva. pl 9v..tr..z.f ilyesmit, és sokszori indításra kapcsol csak be.

2: Amikor bekapcsol és meg egy darabig aztán elkezdi azt csinálni, hogy megnyitom pl a böngészőt és az asztal hátterének a sötétebbik része neon zöldre vált és olyan zölden vibrál, ha lerakom tálcára a böngészőt akkor abbamarad, ha visszanyitom megint csinálja, de van amikor pl a facebooknál is a képek sötétebbik részénél, a tálcán,de amikor visszaváltom csak az asztalra abbamarad, de nem mindíg csinálja ezt sem.

mik lehetnek a problémák???
előre is köszi.

(#5227) falaci2002 válasza f27 (#5225) üzenetére


falaci2002
tag

"f27" köszönöm a hozzászólást!

A kijelző bizonyos "AU Optronics" gyártmány, Made in China.
Ami nem jelent semmit, attól még valóban lehet jó.

Holnap, ha minden igaz, próbát tehetek egy ugyanilyen kijelzővel csak a kisebb felbontásúval.
Akkor talán okosabb leszek!

(#5228) rocco021


rocco021
tag

Üdv! A laptopom bekapcsol világítanak a ledek is rendesen felpörög kiadja a dvd írónak a tálcáját is csak kép nincsen kipróbáltam már úgy is hogy monitoral össze kötöm de az sem add képet mi lehet a hibája
Tipus Asus X50N
Vásárlás: 2007-ben
Köszönöm előre is a segítséget FONTOS volna :R

(#5229) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!

A következő lenne!

Egy Hp Probook 4310s notebook.Probléma az lenne vele hogy, iditógomb megnyomása utána bekapcsol kb 1-2 másodpercre és utánna azonnal lekapcsol.(Használat közben lekapcsolt ezután jöttek a problémák) Probáltunk töltőcserét, akksicserét de semmi.Szétszedni belenyulni nem akarok, grancia amugy sincs rá.Várom válaszotokat előre is köszi! :F

(#5230) f27 válasza rocco021 (#5228) üzenetére


f27
aktív tag

Ha van benne videokártya akkor az megmakkant,
Ha nincs benne akkor a chipset halt meg benne ami a képért is felelős. :K

Breeze

A te esetedben is 80% hogy ugyancsak a képmegjelenítődel van gond!
A gép nemtudja beazonosítani a képmegjelenítődet és lekapcsol. :K

[ Szerkesztve ]

(#5231) rollo


rollo
tag

Sziasztok! Van egy Acer TravelMate5520 laptopom. AMD Turion 2ghz dualcore procija van, es megsem megy meg a 720p-s hd video sem. (vagyis megy csak akadozik) Mivel lehet a gond?

(#5232) rocco021 válasza f27 (#5230) üzenetére


rocco021
tag

Az nem jó :( és hogy tudom megnézni hogy videókártya van e benne vagy chipset videóvezérlő
ez a adata Chipset: nVidia GeForce7000
Videóvezérlő: nVidia GeForce 7000M :R

(#5233) ingyom007


ingyom007
tag

Adott egy Toshiba L750 1n0 laptop. A megvételkor rátett win7 begajdult emiatt újra lett téve a rendszer és minden driver telepítése után sem akarja rendesen felismerni az akksit. Eszközelőben ott van ismeretlenként. Windows számtalanszor újra lett húzva ugyan az ami eddig is rajta volt. Mi lehet a probléma?

(#5234) f27 válasza rocco021 (#5232) üzenetére


f27
aktív tag

Akkor abba videokari van,az hogy integrált vagy kivehető már mindegy .

(#5235) benyo0202


benyo0202
csendes tag

Sziasztok!

Hozzám került egy FuSi Amilo li 1705-ös laptop. Az a hibája, hogy az egész kijelző képe piros színű. Látszik a kép, windows is elindul, csak piros. Meg fekete háttérben olyan a képe, mintha így sisteregne, kb mint mikor a régi tv-ből kihúzom az antennát, és szaladgálnak a hangyák, csak ezt is pirosan. :) Külső monitorra kötve viszont hibátlan a kép. Belepróbáltam már egy másik kijelzőt az is piros volt. Babráltam a szalagkábelt is, semmi változás..Elakadtam...segítsetek...előre is köszi..

(#5236) f27 válasza benyo0202 (#5235) üzenetére


f27
aktív tag

A 1705 fusikban a VIA VN896 chip megdöglik. Hamarosan képsem lesz. :K

(#5237) benyo0202 válasza f27 (#5236) üzenetére


benyo0202
csendes tag

Mennyire javítható/javíthatatlan a dolog? és mennyire költséges kb?

(#5238) f27 válasza benyo0202 (#5237) üzenetére


f27
aktív tag

maga a chip olyan 8-10 ezerbe érkezik meg
a munkadij 10ezer vagyis olyan 18-20 ezer egy ilyen játék :)
Néha javítható önmagában is vagyis abban az esetben 10ezerből megúszható a dolog.
10-ből 3-4nél a foliát is feltépi a chip ekkor van szívás mert az már nem javítható és javítás után a gép megsem nyikkan többé :( :))

(#5239) Breeze válasza f27 (#5230) üzenetére


Breeze
aktív tag

Üdv! Más nem is lehet? nagy valószinüséggel akkor ez a baj? bekapcsol és utánna rá 2-3 másodpercre ki is kapcsol...annyi ideje van hogy felpörgeti a vinyót és kész....várom a tippeket...javaslatokat...

Üdv :U

(#5240) layzi


layzi
csendes tag

Talán mégegyszer.....
légszi mi lehet a prob?

Üdv.
Tudnátok segíteni?
Van egy acer aspire 3100 típusú noti.
Nemrég szereztem, minden előzmény ismeretlen. Alaplap ránézésre javítva volt.
Hiba:
1. hdd sentinel serint a vinyo 71%os kondíció, bekapcsolásnál sűrűn csinálja azt hogy nem ismeri fel a vinyot rendesen, csak krix-kraxot ír ki a vinyó típus helyére fura pontokkal cicomázva. pl 9v..tr..z.f ilyesmit, és sokszori indításra kapcsol csak be.
2: Amikor bekapcsol és meg egy darabig aztán elkezdi azt csinálni, hogy megnyitom pl a böngészőt és az asztal hátterének a sötétebbik része neon zöldre vált és olyan zölden vibrál, ha lerakom tálcára a böngészőt akkor abbamarad, ha visszanyitom megint csinálja, de van amikor pl a facebooknál is a képek sötétebbik részénél, a tálcán,de amikor visszaváltom csak az asztalra abbamarad, de nem mindíg csinálja ezt sem.
mik lehetnek a problémák???
előre is köszi.

(#5241) f27 válasza Breeze (#5239) üzenetére


f27
aktív tag

Nagyon valoszínű hogy az a baja.De ez ugye mind látatlanba csak a szakmai tudásomra alapozva :))

(#5242) xcbiker válasza layzi (#5240) üzenetére


xcbiker
addikt

1. Lehet a merevlemez hibája, merevlemez csatlakozási hiba, valamint déli híd hibája akár.
2. Video chip hiba.

Megjegyzem nem egy megbízható típus ez. Mi sem tudjuk 100%-os biztonsággal hosszú távon jól működővé varázsolni ezt a modellt, pedig napi 20-30 gép jön be javításra és kb ugyanennyi javítva ki.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#5243) balu077


balu077
tag

Sziasztok.
Van nálam egy asus A6f. Win 7-et szeretünk volna rá telepiteni..........
Majdnem sikerült ,mert az egyik újra indítás után már a biost sem hajlandó betölteni.
Valakinek ötlete :F

(#5244) Kommy


Kommy
veterán

Lenne nálam egyik ismerős HP Pavilion DV 2945se laptopja. Az akkumulátora döglött ha minden igaz, mert ha berakom az aksit és megnyomom a bekapcsoló gombot akkor 3-at villan a villám jel,és ha csatlakoztatom a tápot akkor talán egy percig világíta villám jel.
A gépe baja valamikor pár hónapja kezdődött akkor nagyon nehezen lehetett bekapcsolni, általában akkor kapcsolt be amikor behelyztem az akkumulátort, egy ideig még volt így használva.
Netet bújva arra találtam, hogy ez egy típusbetegség ezeknél a laptopoknál és, hogy valami a gpu forrasztásával van a gond. (volt már szétszedve a laptop)
A kérdésem az lenne, hogy ennek a javítása lehetsége e és ha igen akkor kb mennyibe kerülhet.
És még valami a kijelzője már azt hiszem 2 éve nem működik (nincs háttérvilágítás), tehát képe volt csak nem lehtett látni, és közben bekacsoláskor vissza-visszajött a világítás majd el is tűnt.
Jelneleg amikor rányomok a power gombra semmi nem történik, tehát nem csinál semmit a gép.

(#5245) f27 válasza Kommy (#5244) üzenetére


f27
aktív tag

Így van. a HP nek nincs olyan gépe a piacon ami nedögölne meg elég hamar.
Ha bármelyik BGA kontakthibás vagy meghalt akkor kb semmit nemcsinál a gép max világít pár led és annyi.Néhány típus sipol veszetűl jelezve hogy valami gáz van.
Javítási díja 10k (nálam):K

(#5246) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem,van egy fujitsu siemens amilo PA2548 laptopom,az a hibája,hogy ey pár napig bekapcsolt állapotban elsötétűlt a képernyő,újraindítás után jólett.Mostmár teljes sötét marad a képernyő,mi lehet a gond? Köszönöm a választ.

(#5247) f27 válasza jfehervari1 (#5246) üzenetére


f27
aktív tag

Csak sötét és mögötte ottvan minden,vagy semmi kép? :U

(#5248) jfehervari1


jfehervari1
tag

üdv az a kérdésem van egy medion laptopom nincs benne cd meghajto hogy tudok rá tenni rendszert.

(#5249) jfehervari1 válasza f27 (#5247) üzenetére


jfehervari1
tag

semi kép.

(#5250) odrif válasza jfehervari1 (#5248) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Pendrive-ról esetleg?

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.