Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6451) Dell XPS válasza harusakura1 (#6449) üzenetére


Dell XPS
veterán

Légyszi ne a Linux -t indítsd, hanem a Win7 -et, és úgy nézzük meg, hogy mit produkál, hátha találunk valamit,ami mellett elmentünk......

Üdv, Dell XPS

(#6452) johnny63


johnny63
tag

Hali!

A barátnőmnek van egy Lenovo B570-es notebookja, 4GB DDR3, i3-2310M-es (2.1Ghz) procival és nVidia 410M-es videokártyával. Pár nappal ezelőtt még normálisan működött, viszont pár napja érdekes hibák jöttek ki rajta. Néha szeret Sims 3-mal játszani. Na most úgy is tett, nagyban játszik, majd 10 perc után a szokásos hibaüzenettel (A Sims 3 működése leállt) kifagy és folyton azt műveli, nem lehet vele játszani. Hozzá kell tennem azt mondta azóta a ventilátor is sokkal jobban felpörög, de néztem AIDA64-el és nem tűnik vészesnek a proci hőmérséklete.
Lefuttattam HDD tesztet, nem talált semmi hibát, lefuttattam DOS alatt memória tesztet és elvileg az is megfelelően működik. Na most jön a nagy kérdés! Mi lehet akkor a baja? Hozzá kell tennem Sims újratelepítés nem oldotta meg a problémát. Illetve anno ki lett próbálva az én gépemen is és gond nélkül működik.
Milyen hiba lehet? Valakinek valami tippje erre? Esetleg valaki találkozott már hasonló hibával?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#6453) Dell XPS válasza johnny63 (#6452) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

"Sims 3" -at meg kellene enni a gépnek szvsz, nem jött le Windows frissítés? Driver problémára gondolok, egyénként, hogyan használjátok a Switchable Graphics -ot?

Üdv, Dell XPS

(#6454) johnny63 válasza Dell XPS (#6453) üzenetére


johnny63
tag

Windows frissítés az jön automatikusan, ahogy kiadnak újat. Driver terén meg feldobáltam amik a DVD-n voltak, illetve nVidiához leszedtem frissebbet is a honlapról. SG-t meg úgy használja, hogy játék előtt bekapcsolja, megvárja amíg felugrik az nVidia logo és csak utána indítja el a játékot.
Egyébként mondom az a fura, hogy ez a hiba nemrég jött ki. Múlt hétvégén rendesen működött és hétfőn, vagy kedden kezdte el ezt a kifagyósdit.

(#6455) Dell XPS válasza johnny63 (#6454) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben nVidia vezérlőpultban hozzárendelitek a programot, hogy csak a diszkrét VGA -at használja, akkor is kifagy?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6456) johnny63 válasza Dell XPS (#6455) üzenetére


johnny63
tag

Na mondjuk ezt nem figyeltem. Automatára volt állítva ennél a játéknál.
Holnap leteszteljük, hogyha fixen nVidiára állítom, akkor mit művel.
Köszi előre is!

(#6457) harusakura1 válasza Dell XPS (#6451) üzenetére


harusakura1
tag

Nem fogod elhinni, de most bekapcsoltam a windowst és normálisan hűt O_O. Ezt nem értem -.-". Köszönöm szépen az idődet amit rám fordítottál és a segítségeket!!! Remélem újraindítás után is jó lesz :).

Megdobállak vadkörtével!

(#6458) Dell XPS válasza harusakura1 (#6457) üzenetére


Dell XPS
veterán

Yipi.. :) .bár én azt szeretem, ha minden jó a gépen, de akkor használd, és várom a visszajelzésedet!

Üdv: Dell

Üdv, Dell XPS

(#6459) harusakura1 válasza Dell XPS (#6458) üzenetére


harusakura1
tag

Én is azt szeretem, hogyha minden jó és ha lesz rá alkalmam viszem is szervizbe, hogy nézzék meg mi volt a baja hátha még most meg tudok előzni egy nagyobb problémát :).

Megdobállak vadkörtével!

(#6460) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Van egy Dell Studio 1555 laptopom, kb 3 éves. Azt a hibát tapasztaltam, hogy wifin maximum 20 Mbit adatforgalom lehetséges a 60 ból, de ez is változó, van hogy kevesebb, de sohasem több, speedtesten is eléggé darabos a mérés, akadozik, lassú. A router hibátlan, másik laptop wifin vígan viszi a 60 at. Kábelen nincs baj ezzel sem, csak a wifi szarakodik. Esetleg nem állítottam be valamit, vagy behányt a kártya benne? Dell Wireless WLAN 1397 Half MiniCard van benne. Drivert természetesen frissítettem, tehát az sem lehet probléma.

Attila

[ Szerkesztve ]

(#6461) ataata1


ataata1
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudja a megoldást arra a hibára ami a következő: nemrég vettem egy asus laptopot és a kezdetektől fogva ha töltőn van és úgy kapcsolom ki akkor a leállás után mindig újraindul! Miért?

(#6462) Dell XPS válasza atoka1 (#6460) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez elég gyenge valóban, ez egyébként "N"-es kártya lenne?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6463) Studi22


Studi22
aktív tag

Sziasztok,

A problémám:

Gép:MSI Gx600
Videókártya: Nvidia 8600Gt

A hiba az eszközkezelőben felkiáltó jellel szerepel(43-as kód a windows leállította az eszközt mert problémákat jelzett.) legfrissebb driver telepítés és win újrahúzás után is.
A készülék tökéletesen működik(felbontás rendben, viszont semmilyen lejátszóba nem tölt be feliratot, illetve 3D-s játékok nem indulnak.
A hűtés rendben újrapasztázva semmilyen égési nyom nincs a kártyán...

Ezt csak új kártyával úszom meg?

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#6464) Dell XPS válasza Studi22 (#6463) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amikor rendbe hoztad, a kártya érintkezési felületét ellenőrizted, rendesen a helyén van? BIOS frissítés volt esetleg, régebbi driver-t is próbáltál rátenni?

Üdv, Dell XPS

(#6465) Studi22 válasza Dell XPS (#6464) üzenetére


Studi22
aktív tag

Szia,

Kártya nem lett kivéve csak a hűtés lett eltávolítva, BIOS még 2008-as rajta,
Driver több is volt próbálva.

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#6466) atoka1 válasza Dell XPS (#6462) üzenetére


atoka1
tag

Nem N es, csak b,g -t tud, de 50 Mbit körül akkor is kéne hasítania. Esetleg lehet ezt a kártyát cserélni, betenni valami Intel N-es wifi kártyát? Antenna meg minden maradna csak kártyacsere.

(#6467) Dell XPS válasza Studi22 (#6465) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt nyilván Te látod, hogy esetleg még ezeket megpróbálod (hátha alapon), de sanszos a kártya probléma.. :)

Üdv, Dell XPS

(#6468) Dell XPS válasza atoka1 (#6466) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A "G" -és kártya 54Mb/sec sebességű, de oda-vissza kommunikál, ergo max. 25-30Mb/sec sebességet tudsz elérni. Igen, tudsz cserélni kártyát benne, természetesen, de arra érdemes oda figyelni, hogy a "G" -és WiFi Card valószínűleg kettő antennás. Ha olyan "N" -es kártyát cserélsz (ajánlott), ami szintén kettő antennás, akkor nincs további teendőd. Amennyiben, viszont három antennásat veszel (ez inkább a gyakori), akkor a tökéletes "wireless" működéséhez, mivel az ellen oldal adott (router), így a laptopodba egy harmadik antennát is be kellene megfelelően építeni.

Üdv, Dell XPS

(#6469) nussa5 válasza ataata1 (#6461) üzenetére


nussa5
aktív tag

Milyen típus ez pontosan? Milyen op. rendszer?

(#6470) mozza


mozza
csendes tag

Sziasztok,
a gépem: eMachines E520, bekapcsolást követően az alábbi hibaüzenetet írja:

For Realtek RTL8111B/8111C Gigabit Ethernet Controller v2.15
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM.
No bootable device -- insert boot disk an press any key

Megnéztem a bios-t és dvd-meghajtóról akar bootolni, de ezt nem engedi átállítani. Újraindítom, majd minden rendben működik(ilyenkor a biosban rendben van a bootolási sorrend). Azóta minden alkalommal hibaüzenet, majd nyomok egy ctrl-alt-del-t és rendben feláll a rendszer.

Gondolom a cmos-batteryvel lehet gond, de szétszedtem a gépet és nem találom benne?!

Hogy tudnám orvosolni a hibát?

Köszi

(#6471) johnny63 válasza Dell XPS (#6455) üzenetére


johnny63
tag

Köszi a segítséget, úgy néz ki a probléma megoldódott!
Barátnőm azt mondja 2 óra hosszát játszott ma vele és nem fagyott ki.
Köszi még egyszer! :)

(#6472) kornellia84 válasza johnny63 (#6471) üzenetére


kornellia84
tag

Sziasztok!

Van egy HP 6735s típusú notim.
Pár hónapja kezdett el hülyéskedni. Azt vettem észre, hogy kifagyott az egér, majd láttam, hogy a monitor mintha inaktívvá vált volna. Megmozgattam a szín visszajött és egér működött. Majd ez durvul el, hogy kicsíkozódott, megmozgattam normál kép használ tovább. Majd egyre sűrűbb lett. Kicsíkozódik, sokszor teljes egészében, van hogy csak részekben. De a mozgatás, pozíció váltás segített.
Most már nem igen van olyan állása ahol jó lenne a kép.
Azt hittem a monitor kábel a ludas. Ki is cseréltem, de mondhatni csak még rosszabb lett.
Valakinek esetleg van ötlete mi lehet a gond? Hálás lennék minden ötletért, felvetésért!

(#6473) Dell XPS válasza kornellia84 (#6472) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Megnézted külső monitoron is a megjelenítést? Látsz összefüggést, pl. melegedésre, amikor bekapcsolod, azt követően kezdi el, stb...

Üdv, Dell XPS

(#6474) ataata1 válasza nussa5 (#6469) üzenetére


ataata1
csendes tag

Szia! Asus x54c és win7

[ Szerkesztve ]

(#6475) nussa5 válasza ataata1 (#6474) üzenetére


nussa5
aktív tag

Eseménynaplóban nézd meg mi az ami megakadályozza a windows leállítását. Lehet rossz driver, vírus. A telepítő nem beletákolt edition? Ezt telepítsd fel, frissítsd az adatbázist és csinálj vele teljes vizsgálatot.Mbam

(#6476) kornellia84 válasza Dell XPS (#6473) üzenetére


kornellia84
tag

Kulso monitoron eddig nem volt gond vele.
Az egyetlen osszefugges amit latok, hogy ha nem talalom el a monitor poziciojat akkor gond van a keppel, legyen az rogton bekapcsolas, vagy par perc eltelte mulva. Mpzditok rajt, megtalalom a jo szoget es franko a kep.

(#6477) Dell XPS válasza kornellia84 (#6476) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem az gyanús, hogy kicserélted az LCD kábelt, és rosszabb lett. Ergo érintetted a panel elektronikáját (nem is tudtad volna elkerülni), és változás állt be. Ilyen hiba jelenséget, érintkezés, ill. LCD panel szokott okozni, amennyiben hibátlan a VGA.

Üdv, Dell XPS

(#6478) bhnorbert válasza Dell XPS (#6433) üzenetére


bhnorbert
csendes tag

Hello!

Köszönöm a diagnózist!
Akkor utánajárok, hogy a javíttatással, vagy egy működőképes (bontott) ?videokártya? vásárlásával járok jobban.

Hali!

(#6479) bhnorbert válasza x47 (#6435) üzenetére


bhnorbert
csendes tag

Hello!

Köszönöm neked is a diagnózist és persze az ajánlást, hogy kinél próbálkozzak a javíttatással!
Utánajárok, hogy egy működőképes (bontott, esetleg új) ?videokártya? vásárlásával, vagy a javíttatással járok-e jobban.

Üdv!

(#6480) Dell XPS válasza bhnorbert (#6478) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szívesen, elküldtem Neked, hogy hol érdemes biztonsággal keresgélned?

Üdv, Dell XPS

(#6481) flierqqq


flierqqq
tag

Sziasztok!
Van egy Asus x54h notebookom(2012 márciusi) és ma reggel tapasztaltam azt a hibát, hogy bekapcsolás és üdvözöljük felirat után betölt a win7 de csak a sötét háttér van és rajta a kurzor..csökkentet módban el tudtam indítani és most mentem le a képeket meg a fontos adatokat.
Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt?talán bootvírus?újratelepítéssel megpróbálkozzak?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#6482) flierqqq válasza flierqqq (#6481) üzenetére


flierqqq
tag

Szóval a hibajelenség az, hogy: bekapcsolás utánvéttel csak a kurzor látszik, amúgy az egész kijelző fekete.

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#6483) Dell XPS válasza flierqqq (#6482) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akkor, semmilyen betöltési folyamat részét nem látod, csak "fekete" kijelzőt, de csökkentett üzemmódban minden rendben, jól értem?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6484) flierqqq válasza Dell XPS (#6483) üzenetére


flierqqq
tag

Igen...de az előbb sikerült behozni valahogy a képet de aztán egyből lefagyott..

[ Szerkesztve ]

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#6485) Sz.Szasza


Sz.Szasza
csendes tag

Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni. Van egy Asus A6U notebookom. Elég régi már, eddig nem igazán volt vele probléma, viszont egy pár hónappal ezelőtt elkezdett "kékhalálozni" ha beindítottam egy filmet rajta, most pedig ha bekapcsolom csak simán leáll. Hosszas pihentetés után bírja olyan 5-10 percig, de azután ha újra bekapcsolom pár másodperc elteltével újra eláll. Az akkuja már régen elromlott, úgyhogy hálózatról üzemeltetem. Nem az adapterrel van a baj, mert kipróbáltam egy másikkal ami biztos jó és azzal is ugyanúgy leáll. Van valami ötletetek hogy mi lehet a baja? Vagy csak egyszerűen túl régi és ez a vége? :F
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#6486) Dell XPS válasza flierqqq (#6484) üzenetére


Dell XPS
veterán

Meg tudjuk nézni HDD nélkül?

Üdv, Dell XPS

(#6487) flierqqq válasza Dell XPS (#6486) üzenetére


flierqqq
tag

Ezt hogy érted?bontani nem akarom, viszont most el tudtam kezdeni újratelepíteni..

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#6488) Dell XPS válasza Sz.Szasza (#6485) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Neked is azt tanácsolom, hogy HDD nélkül mit csinál? (leáll?)

Üdv, Dell XPS

(#6489) nussa5 válasza Sz.Szasza (#6485) üzenetére


nussa5
aktív tag

Lehet túlmelegedési probléma is. Mikor volt portalanítva, átpasztázva? A selejt akku nincs a gépben ugye?

(#6490) Sz.Szasza válasza nussa5 (#6489) üzenetére


Sz.Szasza
csendes tag

Hát elég régen volt portalanítva. Megpróbálom! Erre nem gondoltam. Köszi! :)

(#6491) Dell XPS válasza flierqqq (#6487) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rendben, egyértelműsíteni szerettem volna, de ha már elkezdted a telepítés, akkor úgyis kiderül, hogy mi volt a gond.......(ami valószínűleg az OS)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6492) Dell XPS válasza nussa5 (#6489) üzenetére


Dell XPS
veterán

A melegedést csak lehet érezni, hiszen egyre veszettebben megy a ventilátor stb.... :F

Üdv, Dell XPS

(#6493) Sz.Szasza


Sz.Szasza
csendes tag

Szétszedtem de egy deka por sem volt benne. Kérlek vegyétek figyelembe, hogy egy informatikai analfabétának adtok információt! :U

(#6494) Sz.Szasza


Sz.Szasza
csendes tag

El sem tudom kezdeni az újratelepítést, mert amint átállítom, hogy CD-ről boot-oljon ugye újraindul és kb. 3-4 mp után kikapcsol. Szerintem nem melegszik túl mert nem pörög veszettül a hűtője és nem is forrósodik az alja. :S

[ Szerkesztve ]

(#6495) nussa5 válasza Sz.Szasza (#6494) üzenetére


nussa5
aktív tag

Hajjaj. Csak reménykedtem, hogy ennyivel megúszod. Légyszi csináld meg amit Dell XPS ajánlott. Szereld ki a merevlemezt és nézd meg úgy mit csinál.

(#6496) Dell XPS válasza Sz.Szasza (#6494) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amit leírtál, annak tényleg azaz egyenes kővetkeztetése, amit a kolléga is javasolt (teljes takarítás, újrahúzva az op.rendszer..), nekem az nem tetszett, hogy túl hamar kikapcsol...... szóval, ki kellene próbálni HDD nélkül is... :)

Szerk: és ez egyre gyorsabban romlik, nem túl biztató..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6497) Sz.Szasza


Sz.Szasza
csendes tag

Köszi a segítséget megpróbálom! :)

(#6498) Dell XPS válasza Sz.Szasza (#6497) üzenetére


Dell XPS
veterán

Várj!!! A RAM modulokat is meg tudod nézni?

Üdv, Dell XPS

(#6499) flierqqq válasza Dell XPS (#6498) üzenetére


flierqqq
tag

Újratelepítéssel minden megoldódott..szerintem beszedtem valami vírust vagy OS hiba. :)

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#6500) Dell XPS válasza flierqqq (#6499) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szupi, köszi a visszajelzést! :)

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.