Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6151) LaptopSystem válasza Krystal_s (#6150) üzenetére

Gondolom bekapcsolt állapotban ha megmozgatod a laptopot akkor kiadja a hangot

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6152) Krystal_s válasza LaptopSystem (#6151) üzenetére


Krystal_s
addikt

Többször felemeltem, mozgattam a gépet. Állandóan figyelem. :B és teljesen normál hangot ad a venti...
Kivettem majd visszatettem az akksit is, mert már arra is gyanakodtam, hogy esetleg az ér hozzá a venti fémházának.
http://www.youtube.com/watch?v=v-DmqcriGZE
Ő lenne a gépem és 1.26-nál kicsit látni a venti fémházat.

[ Szerkesztve ]

(#6153) Szimat21


Szimat21
csendes tag

Sziasztok! van egy acer laptopom és van benne egy nvidia gt330m videokártya. az a problémám hogy a gép nem látja a videokártyát sehogy sem. pedig drivert is frissítettem. vagyis probáltam mert nem látja a driverfrissítés. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#6154) NEMO1968 válasza Krystal_s (#6146) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ez biza csapágy lesz,jobb esetben csak valamibe belever a ventilapát.
Egyik sem egészséges dolog,nem ártana utánanézni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#6155) geeeza válasza Dell XPS (#6145) üzenetére


geeeza
csendes tag

Szia! Semmiség! Megígértem,hogy megírom a hiba forrását! De ha már itt tartunk érdeklődhetem tőled, hogy milyen memóriát vegyek szerinted? 1066 cl7 vagy 1333 cl9? Melyik a gyorsabb a gépben,mert ezt nem vágom! Remélem nem baj ha itt kérdeztem meg! Köszi előre is! Üdv!

(#6156) Krystal_s válasza NEMO1968 (#6154) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, köszönöm a választ. Amint előjön ismét a hang, elviszem megnézetni. Most már egy hete nem csinálta, pedig éjjel-nappal megy a gép.

(#6157) eketomy válasza Szimat21 (#6153) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem a bios-ban kellene átállítani hogy melyik kártya legyen az alapértelmezett! Vagy esetleg automatikusra állítani.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#6158) zsozso79


zsozso79
csendes tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek Fehérvár környéken keresnék egy szakít, aki foglalkozik bga újra golyózással, vagy cserével..

(#6159) NEMO1968 válasza Krystal_s (#6156) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem kell azért rögtön megrémülni.
Lehet hogy csak a venti rögzítőcsavarjai lazultak fel,és adnak egy kis játékot a ventinek.
Ezt Te is tudod ellenőrizni,(és esetleg utánahúzni picit)ha lekapod a gép alját.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#6160) Krystal_s válasza NEMO1968 (#6159) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sajnos én is azt gondoltam, hogy ennyire egyszerű. Mikor megláttam ezt a videót...nem akartam elhinni, amit látok. :Y Azt hittem a Sony, Dell tervezőinél nincs nagyobb állat...sorry, hogy ezt írtam, de egy kis venti miatt darabokra szedetni egy gépet ? Bárki bármit mondhat, ha az Asus, Compaq stb megtudja oldani, hogy tényleg csak pár csavar és már lehet is tisztítani az egész gépet...akkor no komment, amikor így rakják össze. Félévente illene tisztítani egy ventit.
Főleg az apró szalagkábelek miatt félek. Szétszedni könnyen tudtam egy hasonló gépet...
Nézd mennyire "egyszerű" :(((
http://www.youtube.com/watch?v=vLGoBt6RvMk

(#6161) Lui76


Lui76
őstag

Tegnap este "eco" modból nem éledt fel az F3M Asus laptopom.
Nem volt sleep -ben nem villogott a status led , csak simán világított, képernyőn semmi.
Azóta nem indul , venti nem pörög fel, csak a winyón mozdít talán meg az egy led elkezd világítani de se kép se hangjelzés.
Egy másik procit ami jó , próbáltam bele de semmi változás, ill egy ramot kivettem.
Annyi még hogy vagy akksi behelyezés , vagy táp rádugás , mindegyik esetben magától
akar elindulni amit eddig csak power gomb nyomás után tett meg.

Elég sok fontos dolog volt a gépen , életünk része volt, jó lenne megmenteni - nem tudom van é esély...

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#6162) Muerte válasza Lui76 (#6161) üzenetére


Muerte
addikt

Ha a vinyónak semmi baja,le tudod menteni az adataidat.

(#6163) Dell XPS válasza Lui76 (#6161) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nem tipikus HDD hibajelenség, nélküle próbáltad indítani?

Üdv, Dell XPS

(#6164) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Kersgélem már egy ideje az MSI gépem Nvidia go7400-as videókátyájának a hőmérsékleti szélsőértékeit a normális tartományon belül, de nem igazán találom a neten!
Fontos lenne, mert most kapott új hűtőpadokat és meg akarom nézni, hogy ideális-e az üzemi hőmérséklete! Ha valaki tudna ebben segíteni, megköszönném!

(#6165) Lui76 válasza Dell XPS (#6163) üzenetére


Lui76
őstag

Igen próbáltam nélküle is indítani.

www.kezmuveskeramia.hu

(#6166) Dell XPS válasza geeeza (#6155) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

az órajelet és a késleltetést együtt kell vizsgálni ahhoz, hogy kiderüljön, mennyire gyors az adott memória, hiszen a két adatból lehet kiszámítani a memória elérési idejét. Minél kisebb a késleltetés annál gyorsabb, azonos órajelű memória esetén. Mivel különböző órajelű memória, és eltérő késleltetési értékekről van szó, így szükség van a (a fentiek alapján) a ciklusidőre, hogy értékelni tudjuk a sebességet. A CL6-7-8-9, az az órajelciklusokban számolt késleltetést jelenti. A kisebb érték a jobb, de általános felhasználás során nem lehet jelentősen megérezni a különbséget.

Az általad említett memóriáknál minimális a különbség, de szerintem az ára döntő lehet.

Üdv, Dell XPS

(#6167) Dell XPS válasza Lui76 (#6165) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, és mit tapasztaltál?

Üdv, Dell XPS

(#6168) Dell XPS válasza zsozso79 (#6158) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Van egy személy, akivel tudsz egyeztetni...[link]

Üdv, Dell XPS

(#6169) Muerte válasza Dell XPS (#6168) üzenetére


Muerte
addikt

+1 ,én is Őt ajánlom :K

(#6170) kisjeki


kisjeki
csendes tag

Sziasztok!
Egy hete vetem egy Lenovo Ideapad Z580-at és ma észrevettem, hogy a touchpad elmozdul a helyéről és mozog jobbra-balra kb. 1 mm-t. Mit lehetne tenni ez ügyben vagy ez megszokott? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#6171) Muerte válasza kisjeki (#6170) üzenetére


Muerte
addikt

A szervizet hívnám fel a helyedben.

(#6172) Dell XPS válasza kisjeki (#6170) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nem megszokott, cseréltesd ki, még benne vagy a nyolc napban!

Üdv, Dell XPS

(#6173) Lui76 válasza Dell XPS (#6167) üzenetére


Lui76
őstag

ugyanaz , semmi .
resetet is nyomtam , aksi és töltő nélkül term.
Sztem talán vga lehet mert a képernyőn semmi villanást vagy ilyesmit nem tapasztalok.

www.kezmuveskeramia.hu

(#6174) Dell XPS válasza Lui76 (#6173) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez nem lep meg, ill. akkor HDD-t valószínűleg külső házban, vagy egyéb módon letudod menteni. Igen, az alaplap probléma. (chipset)

Üdv, Dell XPS

(#6175) p3T!


p3T!
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Acer aspire 5750g- laptop (i5-2430m, 4gb ram, gt 540m, win 7), komolyabb játékok közben amikor túlmelegedett megesett már hogy kikapcsolt. Tegnap hogy játszottam ismét kikapcsolt azt hittem a szokásos kapcsolom vissza és 3-4 mp-el bekapcsolás után pukkant egy kicsit, azóta nem lehet bekapcsolni. :(
Olyan kérdésem lenne felétek hogy esetleg nem e volt már valakinek hasonló gondja vagy hallott ilyenről? Sajna a gari kb 2-3 hete járhatott le.... Esetleg ha valakinek valami tippje is lenne azt szívesen fogadnám :K
Előre is köszönöm az építő jellegű hsz.ket :R

(#6176) Muerte válasza p3T! (#6175) üzenetére


Muerte
addikt

99,9% hogy a vga-d "pukkant" el az örök vadászmezőkre.

(#6177) leechange


leechange
csendes tag

nem tudom,hogy írjam! A netbookom-on beütök pl: egy "A" betüt erre kiírja, hogy ad, de vannak olyan beütök is amik normálisan működnek! Ez miért van ilyenkor mi a teendő? :R :R :R

Tisztelettel: Madarász Roland

(#6178) Dell XPS válasza p3T! (#6175) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valaki ért hozzá: Muerte75

Üdv, Dell XPS

(#6179) Muerte válasza Dell XPS (#6178) üzenetére


Muerte
addikt

Nem,nem értek csak jártam már így :DDD Ő lesz a szakértő ebben f27

(#6180) p3T! válasza Muerte (#6179) üzenetére


p3T!
csendes tag

köszönöm szépen :R
írok is neki :)

[ Szerkesztve ]

(#6181) mojohnny


mojohnny
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy ősrégi Toshiba Satellite Pro 4300-as laptopom van, amivel az a probléma, hogy a Windows XP telepítése közben olyan 5-6 perc után kikapcsol a gép. Egészen pontosan akkor kapcsol ki, amikor a winyót formázza (vagy 20%-nál, vagy 70%-nál áll le a gép), vagy akkor, amikor partíciót hoznék létre. Ekkor én is, mint ahogy gondolom sokan mások, a winyóra kezdtem gyanakodni, de sajnos nem ennyire egyszerű a történet (vagy csak nekem nem). Ugyanis letöltöttem egy bootolható rendszerellenőrző programot (Hiren Bootable CD), amivel lefuttattam egy merevlemez tesztet és az viszont nem talált hibát. No, gondoltam megvizsgálom a memóriákat (két modul van benne, egy 128 MB-os, meg egy 64 MB-os), és ott viszont rendre lefagyott a teszt, hiába próbálgattam csak az egyik RAM-ot egyszerre. Viszont ezen a CD-n van egy MINIXP nevű progi, ami ha jól értettem a RAM-be töltődik be.
Ezután szétszedtem a gépet, de nem láttam benne semmi olyat, ami probléma lehetne.
Még csak annyit, hogy mielőtt telepítettem volna a gépet, előtte volt rajta egy SP2-es WinXP, ami gond nélkül futott.
Valakinek valami ötlet? :F
Köszi!

(#6182) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Üdv a topiclakóknak. Lenne egy kérdésem, kérésem.

Páromnak egy gyönyörüséges ( :DDD ) Asus K50c notija van. Kemény 2 db usb van a gépen. Az egyik valami miatt nem működik. A másikkal nem volt gond, egészen a 7 végéig. Ugyanis véletlenül leesett(kábelban megbotlottam és lerántottam : ( )

Az usb-be egy külső vinyó volt rakva, és azt vettük észre hogy az esés miatt benyomódott az usb foglalat. Na ezt lehet valahogy javítani? Cserélni eseteleg, vagy a benyomódott foglalatot újra forrasztani?

Live-Die-Respawn

(#6183) f27 válasza oriic (#6182) üzenetére


f27
aktív tag

Megkell probálni az eredetit vissza forrasztani,ha nem megy akkor ajzatcserés lesz.
Mindenesetre nem házibarkács téma :)
szerviz lesz belőle ha korrekkt munkát szeretnél. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6184) oriic válasza f27 (#6183) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem itthon szeretném megcsinálni. Szervízt keresek, ahol remélhetőleg nem horribilis összegért csinálják meg. Esetleg ti vállalnátok?

Mondjuk szegény gépnek már minden baja van, zsanérnál is hiányzik egy darabka már belőle.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#6185) f27 válasza oriic (#6184) üzenetére


f27
aktív tag

Igen vállaljuk
Weboldalamon találsz pesti elérhetőséget ha pesti vagy,hameg posta lenne akkor meg nekem dobj egy PÜ-t :))

(#6186) oriic válasza f27 (#6185) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, egyeztetek asszonnyal...

Live-Die-Respawn

(#6187) Dell XPS válasza Muerte (#6179) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valamit nagyon félreérthettél, mert teljesen útbaigazítónak találtam a válaszod...

Üdv, Dell XPS

(#6188) csabi_93


csabi_93
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok biztos abban, hogy ezzel a "hibával" jó helyre írok, de itt azért sok szaki megfordul, ezért ezt látom a legjobb opciónak.

Év elején az Acer Aspire 5720G típusú notimban tönkrement az nVidia 8400m GS, a szokásos gyári hibával. Ezután némi olvasgatás után arra jutottam, hogy -mivel elvileg kompatibilis vele- veszek bele egy nVidia 9600m GT-t (512mb DDR3). Direkt Acer BIOS-ost kerestem, végül meg is találtam, megrendeltem, megérkezett, betettem a helyére, elindult rendesen a gép. Az első probléma akkor jött elő, amikor az nvidia.com-os driverek fel sem ismerték, hogy nV kártya van a gépben. Szerencsére mikor olvasgattam vásárlás előtt, rátaláltam [erre az oldalra] , ahol módosított drivereket lehet leszedni különböző kártyákhoz. Fel is mentek a friss driverek a .inf módosítása után, csak random időközönként elfeketedett a kép, majd néha kékhalállal újra is indult. Sok szenvedés után találtam egy drivert ami működik, azóta ezt használom, de ez elég régi, és szeretném frissebbre cserélni mostmár, mert néhány játék el sem indul, csak kiírja, hogy régi a driver, frissítsd.

Remélem tudtok segíteni, köszi előre is!

(#6189) NEMO1968 válasza mojohnny (#6181) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Egy tippem lenne.
Tùlmelegedès.
Mikor volt utoljàra takarìtva?
Lehet hogy az XP nem terhelte annyira,mint egy telepìtès.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#6190) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, mert fontos nagyon a dolog + megöl az ideg... :O :(((
Szóval, adott egy Samsung NP300E5Z-S01HU, optimusos noti, ami egyik pillanatról a másikra behalt. Öcsémé a gép, netezett vele, aztán fogta magát, megfagyott, öcsém kikapcsolta, majd vissza, de nem bootol be, miután eltűnik az üdvözöljük képernyő (Win7 x64 hun Ult SP1, MSDNAA-s betört, gyárilag nem volt rajta oprsz.), elsötétül a kép, és semmi tovább, se bejelentkező hang, semmi, csak feketeség. Egyedül az egérmutató van meg, de semmi több. Használtan vettük, kb. 8 hónaposan, ez volt vagy 4-5 hete, garipapír, számla meg van hozzá rendesen. Eddig nem volt vele semmi gond (leszámítva hogy nem mentek rajta a gyári lemezéről a driverekkel a játékok, de megoldottam azzal hogy a samsung oldaláról tettem fel az intel és a geforce VGA driverét, azután már jó mind, kivéve a Diablo 2-t). Adatmentés miatt felraktam a D-re egy win7-et, sikerült is a kimentés, de volt olyan egyszer hogy pendrive-ra másolást otthagytam, megcsinálta, aztán választanám le, és szarrá van lassulva a gép, de annyira hogy shift+ctrl+del-t nyomok, 5 perc mire behozza... Csak a win7 ment fel, semmi driver, teljesen szűz, 30 napos. Szóval nem értem. Most ott tartok, hogy a paragorn backup által készített mentésből, a D-ről indítva windows alól vissza akartam rakni a C-t (ez is volt lementve vele), de behalt közben, már fél órája meg sem moccan, megint hosszú percekbe telik mire reagál bármit is. Procihasználat állandóan 0%, nagy ritkán felugrik 1%-ra, a paragorn meg áll egy helyben, gyakorlatilag megállt a program. Csaka taskmgr processz megy néha, 1-5 szál között, minden más áll. Sok mindenhez volt már "szerencsém", de ilyet még nem láttam. Mi lehet a gond? A kimentéshez használt pendrive-on Avira szerint nincs kártevő. A procival lehet gond? Kérlek segítsetek, nagyon fontos az ügy, öcsém egyetemista és kell a gép ahhoz hogy bolduguljon a dolgaival!

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#6191) Muerte válasza s3toraph (#6190) üzenetére


Muerte
addikt

Csökkentett módban elindul?

(#6192) s3toraph válasza Muerte (#6191) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nem, úgy sem. Próbáltam a win saját hibajavításást a választható módokból, arra meg azt mondta, hogy nem található hiba. Visszaállítást is végeztem egy október 1.-jei visszaállítási pontra, azután is ugyanez fogadott, fekete képernyő és semerre tovább.

Update: na most történt valami, 50 szálon dolgozik a restore.exe, CPU is működik... mondjuk nem halad a dolog szemmel láthatóan. Hmmm mindössze annyit csináltam, hogy vagy 20 perce megpróbáltam állítani a restore processz prioritásán normál alattira, de nem engedte (persze mire reagált...), erre most 5 perce, kb. 40 perc egy helyben semmitevés után ez a helyzet. A restore mintha mégis haladna, csak nagyon lassan megy a zöld csík (a hátralévő idő minden esetre változik, hogy csökken, hol nő, nem áll már egy helyben). Na most ezt egyre kevésbé értem. Töltőröl is ez a jelenség van, akksiról is (kb. 70 perce akksiról megy).

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#6193) Muerte válasza s3toraph (#6192) üzenetére


Muerte
addikt

Pénteken nyeltem be anyám gépére egy vírust a fb.-on ami pont ezt produkálta,de nekem csökkentett módban elindult és aztán nagy nehezen eltakarítottam.Csak azért gondoltam erre mert azt írtad net közben halt meg.

(#6194) s3toraph válasza Muerte (#6193) üzenetére


s3toraph
senior tag

Igen? Még az sem lehetetlen, szerintem pont FB-zett is közben.
Na szép, itt tartunk az FB-vel...
Hogyan sikerült leszedned, ill. megszabadulnod tőle?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#6195) Muerte válasza s3toraph (#6194) üzenetére


Muerte
addikt

Kérdezd csak meg tőle,nem kapott-e véletlen egy HAHAHAHA.kép üzenetet? Én egy jó barátomtól kaptam aki egyébként is szokott baromságokat küldeni és megnyitottam.Médiafire-re volt feltöltve asszem 5-ről számolt visszafelé,majd nem történt semmi.Nod ss4 semmit sem jelzett,viszont a fb.-ról 5 mp.-enként kiléptetett és automatikusan elküldte az összes ismerősömnek ezt az üzenetet.Lefuttattam a malwarebytes nevű progit,meg is találta rögtön 2 helyen aztán restartolt hogy törölje a gépről.Na és innen jött az only black screen.Csökkentett módban elindult,még 1x futtattam a MB-t aztán csináltam egy rendszer visszaállítást,de még ma is volt hogy rosszul töltött be a win,mert a rohadékja már sérülté tett néhány rendszer fájlt mire töröltem.Aztán ma itt segített egy srác és lefuttattam parancssorból az sfc/scannov-ot,na azóta jó,legalábbis eddig,kopp,kopp.

[ Szerkesztve ]

(#6196) s3toraph válasza Muerte (#6195) üzenetére


s3toraph
senior tag

Most beszéltem vele telefonon, nem volt ilyen. 2 lap között akart váltani a böngészőben és úgy fagyott szét. FB nyitva volt, de nem kapott ilyesmit, nem léptette ki az oldal.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#6197) Muerte válasza s3toraph (#6196) üzenetére


Muerte
addikt

Akkor nemtom.Mindenképpen meg kellene próbálni egy szűz tiszta oprendszert rá erőltetni,nem javítgatni meg backup-ozni.Akksit meg felejtsd el mert még jobban visszaveszi a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#6198) s3toraph válasza Muerte (#6197) üzenetére


s3toraph
senior tag

Az lesz, új rendszer, mert közben kaptam egy infót hugom barátnőjétől, hogy az ő notija is dettó így halt be, és újratelepítés megoldotta a dolgot. Szóval valami kártevő lesz ez is, másra már nem tudok gondolni. De hogy avira + win7 tűzfal + win7 kártevő eltávolító kombó manapság már kevés védelemre, hát ez borzasztó... :(( :(((
Remélem a penyóra nem mászott rá és úgy az asztalimra. Leszedtem a progit, most megy a full scan, a gyors nem talált semmit a gépemen.
Köszi a tippeket és a segítséget! :R Majd megírom mi lett a vége.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#6199) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Mostanában olyat csinál a Dell 1535 gépem, amiben egy AMD HD 3450 kártya van, hogy bezizisedik a kép, majd utána kiírja, hogy a driver nem válaszolt, ezért a program leállt. De 3DMark alatt tökéletes. Netezés közben meg előbukkan. Mi lehet a probléma? Túlmelegedés 3DMark miatt kizárnám, ott semmi ilyen nem jön elő.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#6200) f27 válasza SP!T (#6199) üzenetére


f27
aktív tag

Gondolom win 7 et használsz.
eddig tudtommal az nvidia kártyáknál fordult elő,de hallottam olyant hogy néha össze akad valamelyik driver a rendszerel.
Szerintem ha nagyon keresel itt a PH-n találsz róla valamit.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.