Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6051) f27


f27
aktív tag

Csináltam kis leírást ,hogyan mitől és miért mennek tönkre a notebookok Nézzétek meg remélem segitséget nyújt pár kérdésben. :))

(#6052) lacex válasza f27 (#6051) üzenetére


lacex
tag

Jó kis olvasmány. :DD

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#6053) Gubu0101 válasza f27 (#6051) üzenetére


Gubu0101
veterán

UP! :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6054) Carte


Carte
tag

Sziasztok!

Lenne egy aggasztó problémám ami eléggé furcsa lehet. Mivel ez az első laptopom ne kövezzetek meg, lehet hogy csak nagyon láma vagyok a dologhoz.
A gép: ASUS N53SN. Hardverapróról vásároltam 2 napja.

Mi a probléma?

A probléma internetezésnél, gépelésnél stb. nem jön elő, kizárólag eddig akkor tapasztaltam, amikor a videókártyát használta a gép. (youtube videók, 3d-mark).

2gpu van benne, egy az intel beépítettje és egy nvidia 550m. Játékokban eddig nem produkálta a dolgot, csak amikor a másik videókártyát használja.

Egy darabig lejátssza a videót és random helyen 3-4 perc múlva talán a képernyő csíkos és reboot segít csak rajta.

Nagyon, de nagyon megilyedtem hogy ez alaplap vagy hasonló probléma, de akkor játékoknál miért nem jött eddig elő? :F Az a baj hogy laptop témában nagyon nem vagyok otthon, viszont most sík ideg vagyok enyhén szólva mert 200 körül volt a gép :(
Remélem hogy csak valami driver probléma... de nem tudom lehetséges-e. :F

(#6055) plesonandi


plesonandi
csendes tag

Üdv, új vagyok itt, de remélem jó helyre fordulok a gondommal.
ASUS laptopom van és (őszinte leszek) nem eredeti windows 7 oprendszerem. Az történt ma hogy aktiválni akartam a windowst egy loader programmal, azonban a szokásos install-újraindítás műveletsor után a windows nem tölt be. Megjelenik az ASUS logo majd fekete képernyő és újraindul. Kérem ha valaki tud segítsen. :)

(#6056) Carte válasza Carte (#6054) üzenetére


Carte
tag

Még annyit írnék a dologhoz hogy Full-hd felbontású a kijelző... :F

(#6057) x47


x47
csendes tag

Sziasztok!
A lányom netezős régi p3-as laptopjával történt egy kis baleset tipusa toshiba sattelite p5261u
meghalt benne a hdd és raktam bele egy másikat , de mivel régen nem volt használva a dvd benne nem akart felpörögni megnéztem mi a baja , és ennek a tipusnak , lehet másnál is van ilyen a dvd hátulján van egy kis panel és az alaplapon van egy átalakító amiből érintkezők állnak ki és ez hozzá ér a dvd-n lévő panelhez na ezen a kis nevezzük átalakítónak mert nem tudom mi a neve elhajlott pár kis lábacska és ezért nem működik az olvasó benne , ha valakinek lenne ilyen kis átalakitója , vagy tudna más megoldást hogy hogyan telepítsek rá rendszert annak megköszönném a segítségét.

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#6058) Muerte válasza plesonandi (#6055) üzenetére


Muerte
addikt

"remélem jó helyre fordulok a gondommal"

Hát nem.A PH-n tiltott a warez minden formája.

(#6059) Balázska98


Balázska98
csendes tag

heló van egy olyan problémám hogy most vetem a laptopot és az a betű helyet é betűt ír meg még van egy pár ilyen gomb mit csináljak vele ?

(#6060) Dell XPS válasza Carte (#6054) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Elsőre próbáld meg frissíteni, ill. cserélni a diszkrét VGA driver-ét. ASUS "support" oldaláról. A vásárlást követően újratelepítetted a gépet?

Üdv, Dell XPS

(#6061) Dell XPS válasza plesonandi (#6055) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Akkor gondolom látod hol a probléma, a másik kérdésedet már megválaszolták! Muerte75

Üdv, Dell XPS

(#6062) Dell XPS válasza Balázska98 (#6059) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Meg kellene nézni külső billentyűzettel is, esetleg egy komplett tisztítást elvégezni, csatlakozást ellenőrizni, amennyiben nem segít akkor sanszos a keyboard cseréje.....

Üdv, Dell XPS

(#6063) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy a notimban a kis DC jack dugasz meghalt, szakadozik a töltés, stb.
Namost a kérdés a következő: utánanéztem neten ennek a kis alkatrésznek, hivatalosan ezt találtam: Link Ez olyan 2500Ft.

Ebayen ha megnézem ezeket a kis csatlakozókat, akkor azok meg olyan 1000Ft körül vannak. Link

És most jön a lényeg: szervizbe bementem, rákérdeztem erre a csatira, azt mondja az ember, hogy 12ezer. ( :Y ) Mondom neki, hogy neten 1000Ft... Azt mondja ja, mert azok fél amperesek, vegyem meg csak azt... (jó eladó)

Tehát a kérdés adott: mit számít az, hogy ezek fél amperesek, illetve a 12 ezres mennyi lehet?... :F (erről egyébként infót nem találtam sehol, hogy a gyári hány amperes, illetve hogy az ebayen árultak mennyi...)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#6064) Gubu0101 válasza Kloden (#6063) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hidd el hogy számít,sajnos.0.1 A is,elektronika már csak ilyen,az ebayes az licitálós ha jól láttam,ilyen kis összeges dolgok miatt nem érdemes ebayel foglalkozni.Helyedben én még szét néznék más szervizekben is,nem e van ahol olcsóbb.

De ha azt nézed a munkadíj 8-9ezer+anyag.
Úgy hogy nem meg lepő,amúgy is alapból bármit akarsz cseréltetni laptopon vagy javítatni húzós összegek,meg ez a csatlakozó se olyan,hogy otthon sufniba érdemes lenne meg javítani.Legalább is én nem vágnék bele :DDD

Vagy még vele beszélj,ő szervizes és korrekt,szerintem meg tudtok egyezni :)

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6065) f27 válasza Kloden (#6063) üzenetére


f27
aktív tag

Munkadijal együtt monták neked a 12k-t szerintem
de még énsem csinálnám meg 8k-nál olcsobban.
És igen számit mivel a fél amperses (persze ez marhaság amit mondot) Hamar elégne 4-5A táp mellett.

(#6066) Kloden válasza Gubu0101 (#6064) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi, ha jól látom már jelentkezett is f27 :R
Esetleg nem Fehérvári vagy? :B

Az az igazság, hogy maga a noti ér olyan 50 ezret, nem ér meg nekem 8-at ez a művelet, főleg úgy nem, hogy már totál kiszedtem az alaplapot, minden hozzáférhető, ha lenne ilyen kis pákám meg ilyen cin felszippantóm, magam is megcsinálnám.
Ehhez kéne egy ilyen kis csatit szereznem, de honnan szerezhetnék normális, akár bontott alkatrészt??? Nem igaz, hogy 8-ért csinálják meg, 5db kis pötty pákával! :D Asszem elmegyek notiszervizesnek! :)
Szétnézek akkor még itt helyben, hátha van valahol egy ilyen kis alkatrész...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#6067) Kloden válasza f27 (#6065) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, látom fvári topikban is aktív vagy :)
Szóval a nagy kérdésem: képes lehet elégni/kiolvadni akármi ez a csati??

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#6068) f27 válasza Kloden (#6067) üzenetére


f27
aktív tag

én hiper aktiv vagyok :)
ha kiszedted már az alaplapot akkor 5k-bol megcsinálom nekem hogy faja legyen :)

(#6069) Kloden válasza f27 (#6068) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, köszi, egyelőre még szétnézek kicsit! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#6070) jaladar


jaladar
csendes tag

Sziasztok

Idén februárban vettem egy HP Probook 4535s azóta már volt egy vinyó csere gariba mert az meghalt. Most a hdd-re nem ír semmi gondot viszont akad a gép nem lehet róla videót nézni vagy zenét hallgatni csak onlány vagy külső meghajtóról úgy minden döccenőmentesen megy :) a cset is meg akad általában skype, face book, most mióta ezt a bejegyzést írom kb 5 x akadt meg ezek az akadások csak 2-3 másodpercesek de nagyon bosszantóak. Nem értem miért van most lett újra rakva nem lett még bántva :) mint utolsó próba remélem jó helyen kérdezek köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#6071) Dell XPS válasza jaladar (#6070) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Gondolom a szervízben volt a HDD csere, és ott Ők újratelepítették?

Üdv, Dell XPS

(#6072) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok !
Megtakarítottam ma HP probook 4520s -em és a képernyő becsíkozódott :S
Gondolom beáztattam :S
Mit lehet ezzel csinálni ? Legolcsóbban , hogy lehetne megjavítani ?
Egyetem miatt elég szűkösek a lehetőségeim :S

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#6073) jaladar válasza Dell XPS (#6071) üzenetére


jaladar
csendes tag

Nem ez angliában van és amikor jelentkezett a hiba felhívtam őket majd udvariasan meg kérdezték hogy új gépet akarok vagy elég ha küldenek egy vinyót és ki tudom e cserélni én mondtam hogy elég a vinyó és persze menni fog. A gép a csere után tökéletesen működött egy darabig mostanában kezd megint az idegeimre menni én se ma kezdtem csak inkább asztali gépekben vagyok jártas. Lehet e az probléma hogy sokat volt aku nélkül használva akkor még nem tudtam hogy ezek a masinák nem töltik halálra az aksit ha az nincsen használva most már tudom. És hát történt egyszer kétszer vagy többször hogy ki húzódótt persze közben aku a polcon :(
lehet e miatt van az egész ?

[ Szerkesztve ]

(#6074) lacex válasza .Benett (#6072) üzenetére


lacex
tag

Mivel takarítottad hogy nedves lett belül? :))

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#6075) f27 válasza lacex (#6074) üzenetére


f27
aktív tag

Te is szoktál zuhanyozni nem? :DDD Csak a notik nem anyira szeretik a fürdést mint mi :))

(#6076) Dell XPS válasza .Benett (#6072) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Mivel takarított meg? Most lassan egy nap elteltével milyen a kijelző? Külső monitoron ugyan ezt látod?

Üdv, Dell XPS

(#6077) Dell XPS válasza f27 (#6041) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Grat a géphez! :) Már előbb fel kellett volna tenned.......

Üdv, Dell XPS

(#6078) Dell XPS válasza jaladar (#6073) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem gondolnék az akkumulátorra. A mai Li-ion-akkumulátorokban töltésvezérlő elektronika van, figyeli az elhasználódást, regenerálást, kommunikál a notebook-kal, szóval vigyáz magára. Az hogy kivetted nem befolyásol semmit a problémák terén, legfeljebb csökkented a töltésciklust, amivel hosszabbítod az élettartalmát. Mivel említetted hogy Te is értesz hozzá, így szerintem elsőre nézd meg, hogy nem lehet ez összefüggésbe esetleg, program letöltéssel, Win frissítéssel, böngésző, flash..stb.....általában ezek szoktak ilyen jelenséggel előjönni.

Szerk: Csak nem omlott össze az OS, 1-2 kilövéstől...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6079) f27 válasza Dell XPS (#6077) üzenetére


f27
aktív tag

Már megvan egy ideje csak nem nagyon nézegetik :) ;]

(#6080) Dell XPS válasza f27 (#6079) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rajtam nem fog múlni... ;]

Üdv, Dell XPS

(#6081) netzoli válasza f27 (#6079) üzenetére


netzoli
tag

Pedig rajtam sem múlik, küldtem ma is hozzád egy problémás MSI tulajt...

De remélhetőleg nem nézegetni vetted. Vagy ez már egy ilyen muzeális darab? :)

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#6082) netzoli válasza .Benett (#6072) üzenetére


netzoli
tag

Ha már ilyen rendesen megtakarítottad, akkor érdemes megszámolgatni a "lehetőségeidet", mert erősen csere gyanús a dolog.

Volt nekem is ügyfelem, aki hozta a gépét, mert itt-ott befolyt a folyadék a kijelzőbe... Ugyanis a drága rendesen befújta clin-nel a kijelzőjét. Jó vastagon, hogy oldja a zsírt....

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#6083) f27 válasza netzoli (#6081) üzenetére


f27
aktív tag

egy több milliós gépet nem nézegetni veszi az ember :DD
napiszinten forraszt a kicsike.
Nem muzeális ez egy idei típus,és csak megrendelésre gyártanak ami 20 nap. :K

(#6084) netzoli válasza f27 (#6083) üzenetére


netzoli
tag

Tudom, hogy nem régi darab, csak vicceltem.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#6085) jaladar válasza f27 (#6079) üzenetére


jaladar
csendes tag

Köszi ezeket már próbáltam nem sok sikerrel. Éa ezen a fronton minden rendben van
nekem úgy tűnik. Meg kéne néznem a vinyót a defrag nem ír semmi különös égbekiáltó hibát
a hdd sentinel-t ajánlották cimborák azzal még neki esek hogy hát ha ki okosít ezzel van e baj. Igazság szerint kísértetiesen hasonlít arra ahogy az első alkalommal megdöglött a vinyó az is valahogy így kezdődött :D no majd kiderül ha találok valami kirívót megírom hogy meg van a bibi ha nem akkor kénytelen vagyok tovább keresgélni :)

(#6086) Dell XPS válasza jaladar (#6085) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt nekem írtad? :)

Üdv, Dell XPS

(#6087) f27 válasza Dell XPS (#6086) üzenetére


f27
aktív tag

szerintem igen :))

(#6088) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Ha egy gépben lekódolták a bios-t, de nem tudják a kódot akkor el lehet tűntetni valahogy a kódolást? Ha kiveszem belőle a CMOS elemét, akkor egy idő után nem vész el minden beállítás?Köszi

(#6089) f27 válasza nagypasztor (#6088) üzenetére


f27
aktív tag

Ha jófajta a noti akkor abbol még maga a gyártó is csak bios chip cserével szedi ki belőle
ha vacak akkor elem kivesz és eltűnik
ha félig profi akkor egy bios origi beirásával eltűnik a cod.

(#6090) jaladar válasza f27 (#6087) üzenetére


jaladar
csendes tag

Elképzeléseim szerint igen :) no hát megnéztem ezzel a remek kis progival hát egészen elkeserítő dolgokat tárt elém ami pedig 183 bad sectort jelent gondolom az nem jelent jót vagyis hát tudom hogy nem jelent csak azzal nem vagyok tisztában hogy most akkor ezért van e a hiba mert ha igen akkor nem idegelem magamat :D azt írja hogy kb még van a teljes halálhoz kb 80 nap. Utána garanciába kérhetnék egy új hdd-ét de lehet hogy inkább akkor kérek egy másik masinát hátha az már jobban viseli magát, legalább is ha megint felajánlják ezt az opciót. Csak egy kicsit gyanús hogy 8 hónap alatt megevett két vinyót :) És hát van a családban egy két gép amikkel nem úgy bánnak ahogy egy pc-vel vagy laptoppal szokás :D azoknak természetesen semmi baja. Lehet nekem is ütnöm vernem kéne a gépet :W

[ Szerkesztve ]

(#6091) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Sziasztok!
Segítség kellene,
Van nálam egy Acer 5720G notebook és nem ad képet illetve a fele fehér a másik fele szürke.
Az op rendszer nem jön be.
A bios-nál képe van és a boot menünél is!
Nem az enyém a gép.
Köszi előre is.

Üdv Hgovi

(#6092) Dell XPS válasza jaladar (#6090) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Ez tényleg elkeserítő, nem gondoltam volna hogy a második HDD is rossz. Igen, ilyenkor már rendszerfájlok is sérülhetnek. Egy valamit viszont most megfogattam, soha többé nem veszem ki az akkumulátort (egyébként sem szoktam) A múltkor egy 100/100- as HDD-t vágott haza egy hibás érintkezés, ami kettő napos volt, és elszerettem volna adni, de előtte külső házból mentettem az adatokat. (IDE 120GB) Csak adattárolásra volt.....Sajnálom....

Üdv, Dell XPS

(#6093) f27 válasza Hgovi (#6091) üzenetére


f27
aktív tag

Vidkari behalt benne.
Ha javítatnád dobj egy PÜ-t :))

(#6094) Hgovi válasza f27 (#6093) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Küldtem PÜ-t. :R

Üdv Hgovi

(#6095) Palafi


Palafi
tag

Sziasztok!

Kedves barátom ma reggel indította volna a gépét (Amilo Pa2510), de csak a két kis kattanás hallatszott (ami más gépek indulásánál is), és utána semmi. A led világít, áramellátás van. HDD másik gépben tökéletesen működik. Eddig semmilyen baj nem volt vele. Mivel kéne próbálkozni? Mi lehet a baja? Meghalt volna az alaplap? BIOS-t nem tudtam elérni.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#6096) Dell XPS válasza Palafi (#6095) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Elképzelhető, amit még reménykeltés céljából meg lehet tenni: RAM (felváltva,v. másik), HDD (ezen túl vagy), ODD, akku kiszerelése, és úgy megnézni, ha úgysem akkor f27 kollégát javaslom....

Amennyiben elindult volna, de nem látni semmit, akkor még érdemes külső monitoron ellenőrizni a megjelenítést.

Üdv, Dell XPS

(#6097) Palafi válasza Dell XPS (#6096) üzenetére


Palafi
tag

Akku nélkül, és csak akkuval sem indul. Memóriához plusz foglalatot találtam benne, de az üres. Gyárit egyenlőre nem látom, hogy lehúzzam.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#6098) Dell XPS válasza Palafi (#6097) üzenetére


Dell XPS
veterán

A másik foglalat a billentyüzet alatt van....

Üdv, Dell XPS

(#6099) Palafi válasza Dell XPS (#6098) üzenetére


Palafi
tag

Asztalin mindent megcsinálok, de a laptop még nem az esetem. :W
Keresek itt Pécsett valakit első nekifutásra, aki megnézi belülről is.
Köszönöm a segítséget! :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#6100) Dell XPS válasza Palafi (#6099) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nagyon szívesen, de ne kapkodj! Mi a gondod? 10 perc, és végigfutunk rajta együtt.. ;)

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.