Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5851) balightt


balightt
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült ma levernem párom Lenovo S205-ösét az asztalról, aminek eredményeképpen megrepedt az LCD. Éljen, éljen. Hol vagy hogyan tudom legolcsóbban cseréltetni a panelt?

Érdemes vajon Ebay-ről rendelnem panelt, vagy itthon is van korrekt áron dolgozó szerviz? Ebayről 18ezer lenne szállítással Angliából.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#5852) Gubu0101 válasza f27 (#5835) üzenetére


Gubu0101
veterán

Üdv.Írtam pár hete lapomról (Samsung R530).Most jelzett vissza szervíz,alaplap hiba.Javíthatatlan ráadásul alkatrészt se találnak hozzá,vagy is másik alaplapot :D
Úgy,hogy kuka :DD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5853) Gubu0101 válasza balightt (#5851) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én is kijelzőt cseréltem,szervíz 48ezret mondott.Itt apron találtam egy illetőt 15be meg szerezte ugyan azt :)) Ebayről is érdemes,de nézd meg postaköltséget + 2-3 hét mire meg kapod.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5854) f27 válasza balightt (#5851) üzenetére


f27
aktív tag

Mekkora a kijelző benne?

utánna néztem Kijelző: 11,6” (1366x768) sajnos ilyenem nincs nekem sem. :(

Gubu0101

És voltál nálam is a notiddal? én is azt montam hogy alaplap hibás? vagy most csak egy szerviz monta ezt és beletörődtél? :U

[ Szerkesztve ]

(#5855) Gubu0101 válasza f27 (#5854) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem voltam nálad,szolnok mellett lakok.Egy boltba vittem bevizsgáltatni,ott mondták.De szerintem nem megyek föl emiatt pestre,ha nem gond :D Ha esetleg kell alkatrésznek,meg beszélhetjük pü-n. :DD Jó pénzért persze :D De meg hirdettem,én tovább nem akarok vele foglalkozni,így is bukós lesz ha el tudom adni,mivel vettem csomó új cuccot bele/hozzá :W

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5856) f27 válasza Gubu0101 (#5855) üzenetére


f27
aktív tag

Én nem pesti vagyok :))
Na jó van pesten is egy szervizem. :DD
Eladod aztán majd az új gazdájának megcsinálom :C :))

(#5857) Gubu0101 válasza f27 (#5856) üzenetére


Gubu0101
veterán

Komolyan mondtam :)) ITT egy kis infó róla :D Az a baja,hogy ritkaság főleg,hogy német modell.Na de nem offolok többet :DD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5858) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Van egy Sony VAIO-m, 5-6 éves, NV 6400 Go vga-val. Az utóbbi időben elkezdett fagyogatni, most ott tartok, h szűz XP-re, mind az eredeti, mind a legfrissebb driver telepítése után, egyből fagy a rendszer újraindítás után. Általában eljut az asztalig, de ott vége is van a bulinak. Csökkentett módban vagy driver nélkül nincs ilyen probléma.

Ubuntu alatt is kipróbáltam, ott alapból elérhető a natív felbontás, de driver telepítés után a a linux is meghal, az is kb az asztalig jut, csak ott a képernyő sötét marad az ubuntu-s töltés kép után.

Mire lehet gyanakodni? VGA kuka? Egyszer volt már egy reball, de állítólag nem volt vészes a helyzet.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5859) LaptopSystem

Sziasztok van itt nálam egy 2530P elitebook az aksi jó a töltő jó, mégsem tölti az aksit de ha kiveszem az aksit akkor töltőről megy a laptop gond nélkül van ötletetek rá?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5860) f27 válasza _ak_ (#5858) üzenetére


f27
aktív tag

Igen VGA bajos lesz szerintem is.
Tuti hogy volt reballozva? vagy csak ezt monták neked?

(#5861) NEMO1968 válasza LaptopSystem (#5859) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Töltőáramkör döglött be az alaplapon.
Szerviz.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5862) _ak_ válasza f27 (#5860) üzenetére


_ak_
addikt

Lehet, h csak reflow volt, ezt most nem tudom biztosan, de egyszer tuti, h beszart a VGA totál, mert...nem is tudnám leírni, h milyen képet adott, de még működött.

Ez kb. 4 hónapja volt és azóta semmi baja nem volt, míg egyszer csak el nem kezdett fagyogatni W7 és XP alatt. Először csak ritkán, meg többnyire a külső vinyóval volt baja és vmi a lapozófájllal. Majd elkezdett egyből fagyni restart után és most is ott tartok, h amint vga drivert kap, lefagy.

Érdemes lehet szervizeltetni? Persze ez így látatlanba tudom, h elég sok esélyes, csak ha van ilyesmivel tapasztalat, akkor ez a fagyás mit jelenthet?

Let's begin, de gozaimasu!

(#5863) LaptopSystem válasza NEMO1968 (#5861) üzenetére

az látod lehet
de töltőről megy a laptop ha kiveszem az aksit!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5864) f27 válasza _ak_ (#5862) üzenetére


f27
aktív tag

Ha gondolod megnézem neked.
Kiderűlne volt e reballozva vagy csak meglett kicsit hőlégezve neked.
Valszeg ugyan az a baja most is kérdés ki e bír még egy illetve egy valós javítást. :K

(#5865) NEMO1968 válasza LaptopSystem (#5863) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem jelent semmit.
Ugyanez megtörténik(het) fordítva is ilyenkor.
Akksiról megy(addig míg van benne szufla),de töltőröl nem,és nem is tölt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5866) LaptopSystem válasza NEMO1968 (#5865) üzenetére

szerintem is töltőáramkör probléma lesz!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5867) NEMO1968 válasza LaptopSystem (#5866) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szvsz. keress egy szervizt,vagy egy PH-s kollégát,aki bevizsgálja neked.
Ez így csak találgatás,de 70%-ban a töltőáramkor lesz.
Szerencsére javítható szinte minden esetben,és nem is horror áron.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5868) Dell XPS válasza 04ahgy (#5796) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezek szerint jó lett......

Üdv,

Üdv, Dell XPS

(#5869) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a linkelt képeket megnézve mi a véleményetek? :)
A gép egy Lenovo G580 20 centi magasból leejtettem, persze laptop táskába volt, de ma észrevettem hogy szétnyílt és picit el is ferdült a fedlap. Megpróbáltam vissza pattintani, de mivel elferdült ezért nem tudom :/ Ha ezt bevinném márkaszervizbe gondolom nem két forintért javítanák.
Esetleg valami ötlet hova vigyem hogy a garancia se vészen el és ne hagyjam ott a gatyám? :)
A gép csak egy hetes.....

kép1
kép2
kép3

Előre is köszi.

(#5870) astralhun


astralhun
csendes tag

Sziasztok! A következő helyzet állt elő, amire egyenlőre nem sikerült megoldást találnom.
Első sorban egy Toshiba L850 13-q típusu laptopról van szó windows 7 operációs rendszerrel.
A probléma a következő. A win 7 en belül nincsen fényerő beállítási lehetőségem, megnéztem a mobility centerben is illetve az Energia takarékossági beállításoknál, sehol sincs lehetőség a windowsban állítani. Na most jött a következő lépés felmentem szépen a Toshiba oldalára és típusnak megfelelően leszedtem a videó kártya drivert. Leszedtem a gyors billentyűkhöz is a drivereket.
Ha meg nyomom a gyors billentyűn a fényerő váltást ki is jön a kis flash ikon tehát a gombokkal se lehet gond viszont a fényerő nem változik.
Fontos lenne lejjebb vennem a fényerőt aksi használata közben. Várom az ötleteket
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv
Zsolti

(#5871) Atos23 válasza astralhun (#5870) üzenetére


Atos23
senior tag

Ha nincs fent a value added package, rakd fel, ha pedig fent van, vedd le, mert akkor meghullott.

(#5872) Dell XPS válasza Huroq (#5869) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Biztos hogy csak szétpattant, vagy csak a fotók ilyenek, a képek alapján mind ha több is lenne ott. (nem kívánom!)

Üdv,

Üdv, Dell XPS

(#5873) Dell XPS válasza astralhun (#5870) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sikerült megoldani a problémát?

Üdv, Dell XPS

(#5874) Huroq válasza Dell XPS (#5872) üzenetére


Huroq
senior tag

Hát sajnos én is gondoltam már rá, hogy más gond is lehet ott. :/
Annyi kérdésem lenne még hozzátok, hogy ha hivatalos Lenovo szervíz csinálja meg akkor nem ugrik a gari? Vagy mindegy hova viszem ez már nem garis? :/

(#5875) astralhun válasza Dell XPS (#5873) üzenetére


astralhun
csendes tag

Mielőtt felraktam sem volt jó. Megpróbálom még ezt illetve az AMD driver újra telepítését.
A nagyobb probléma hogy a windowsban sem tudom semmilyen módon állítani a fényrőt. Mielőtt újra telepítettem nem volt semmi gond vele, úgy hogy nem értem.

Itt is kellene lennie egy fényerő szabályzónak de semmi....

(#5876) Atos23 válasza astralhun (#5875) üzenetére


Atos23
senior tag

Nincs azzal a geppel semmi gond. Valmi szamodra felrevezeto nevvel rendelkezo utilityt kihagytal. Nincs mas hatra, mint elore, kezdj el JOL valogatni es letolteni a Toshiba supportrol minden haszos segedprogramot.

(#5877) astralhun


astralhun
csendes tag

hát erre gondoltam én is de már lassan minden olyat leszedtem aminek lehet is köze a dologhoz...

(#5878) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sziasztok!
érdekelne egy jelenség a touchpaddal kapcsolatban.
most hp probook 6465b-m van, előtte dell inspiron n5110-em volt és a jelenség meglepő modon ugyan az, nem hiszem el....
ahogy a touchpad-en viszem az ujjam szépen é-ny,d-ny,d-k,é-k irányba mintha hullámozna(vagy piciket ugrálna) a kurzor mozgatás közben.
synaptics driver van fent, majd leszedtem, anélkül is ugyan az, majd ismét sinaptics driver hp honlapról, majd sinaptics honlapról, de ugyan az a jelenség.
már volt fent egyébként xp is és most 7 van, de ugyan az.
szóval működik, de sréhen víve hullámzik. nem értem én ezt.
meg ettől függetlenül a dell-emmel is ugyan ez volt, pedig semmi közük egymáshoz.
tud valaki erre valami értelmeset, okosat mondani?

[ Szerkesztve ]

(#5879) foland


foland
csendes tag

Van egy acer aspire 5733 -asom :i3 -380M 2,50 GHZ Intel Hd graphics 4 giga ramm 320 Gb Hdd

30 napja használom, na szóval10 perce előadott egy relytéjes fagyást

everest portableban meg akartam nézni h mennyi a hőmérséklet kiváncsiságból véletlenül az összegzés gombra kattintottam és erre brutálul belefagyott kezd zugni mert közben ment az aimp és a mozilla egyszerűen beleálltbelefagyott

3 mp power gomb nyomkodás majd ujrainditás segitett - vajon mi okozhatta vajon elromlott a tiszta új gép - lehete hardveres hiba ?

az everest okozhattae ? a számitógép kezelésben nem találok semmit a hibáról csak annyit ir hogy váratlan leállás volt :(

a hőmérsékleti értékek átlagosak (46-60) egyedül a pchealth ment fel 65-re

fonta

(#5880) Dell XPS válasza foland (#5879) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor ezt megbeszéltük.... :)

Üdv, Dell XPS

(#5881) KoPy89


KoPy89
tag

Sziasztok, adott egy Dell Inspiron 910 netbook torott kijelzovel, oprendszer nelkul.
Radugtam kulso monitorra, es az alabbiakat irja ki:

"Intel Undi, PXe-2.1 (build 082)
Copyright (C) 1997-Intel Corporation
For Realtek RL810E/8102E PCI-E Ethernet Controller v.1.08 (080408)
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM.
Operating System not found"

Probalok belepni a boot menube, (ha jol tudom Delleknel F2, de probaltam tobbi F gombbal is), de nem enged, folyton ezt a hibat ismetelgeti es ha tul sokaig nyomkodom elkezd csipogni.

Mi lehet a baja? Szeretnek ra rakni USBrol egy XPt, de nem jutok el a biosig vagy a boot menuig, igy nem egyszeru.
Ha eleve kuka, felesleges is kicserlnem a kepernyot :(

segitseget elore is koszi!

(#5882) odrif válasza KoPy89 (#5881) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Próbáld meg másik gombbal is, pl. a Del. billentyűvel, F8, F10 esetleg.
Nincs a gépen Operációs rendszer, vagy esetleg kibelezték és nincs benne HDD.
Ezt tudom hirtelen elképzelni.

20 éve a Prohardveren

(#5883) snooze13


snooze13
csendes tag

Sziasztok!

Van egy eMachines G520 típusú laptopom, és az utóbbi időben kb. 1 órára rá hogy elkezdek pókerezni mindig befagy. Pokerstarson játszok 9 asztalon, Holdem Manager 2, és Table Ninja megy mellette. Mi lehet a baj?

Gép adatai:

Processzor típus: Intel Mobile Core 2 Duo T7250 @ 2.00GHz
Memória: 4,00 GB Dual-Channel DDR2 @ 332MHz (5-5-5-15)
Merevlemez: 156GB Hitachi Hitachi HTS543216L9A300 ATA Device (SATA)
Kijelző típus: 17" WXGA+
Optikai meghajtó: 8X DVD-Super Multi double-layer író
Chipkészlet: Mobile Intel® GL40 Express Chipset
Videovezérlő: Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD (Intel® GMA 4500MHD)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5884) Dell XPS válasza KoPy89 (#5881) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem bontottad le a hátulját, benne van az SSD? Ez egy kicsit más, a wireless card alatt van.

Üdv, Dell XPS

(#5885) Dell XPS válasza snooze13 (#5883) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Esetleg ez a lefagyást nem okozhatja túlmelegedés, nem érezted úgy kb 1 óra után, hogy már igen csak forró? Ezt követően miképpen érzed, bekapcsol a ventilátorszabályozás időben, elsőre lassan, majd később erősebb fokozatra vált? Nem lehet hogy eljött az ideje egy takarításnak, pasztázásnak? Vélemény?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5886) snooze13 válasza Dell XPS (#5885) üzenetére


snooze13
csendes tag

Túlmelegedés volt az első gondolatom, de játék mellett futtattam a speccyt (mondjuk lehet hogy nem ez a legjobb program rá), és a fagyás pillanatában nem volt kiemelkedően magas a hőmérséklete semminek, és ha 1-2 mp alatt nem tud hirtelen felugrani akkor szerintem nem ez lesz a baj. Venti is működik rendesen. Takarítás, pasztázás ráfér azért, azt mindenképp megejtem holnap.

(#5887) Dell XPS válasza snooze13 (#5886) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem ismerem a programot (lehet hogy tudja) olyan ami vagy terhelésre teszteli, vagy tálcára letesz egy CPU és egy GPU ikont, és ott meg lehetne figyelni a hőmérsékleti tényezőket. Egy tisztítás sosem árt, főleg egy intenzívebb használat után, de mondjuk ne 70 fokon kapcsoljon le a gép. Majd jelzel ha van változás, a pasztázás után.....

Üdv, Dell XPS

(#5888) inyuska


inyuska
tag

Sziasztok

Segítség kéne.Lenne egy toshiba laptop aminek a kijelzője csikos kb 1/3 része.Szép vastag szines csikok vannak rajta.Külső monitorrol pedik tökéletes a kep.Mi lehet a hiba?

(#5889) Dell XPS válasza inyuska (#5888) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos LCD panel...

Üdv, Dell XPS

(#5890) KoPy89 válasza Dell XPS (#5884) üzenetére


KoPy89
tag

Benne van az SSD, 4 gigas.
Halozatrol el is tudtam inditani az xp telepitot, de sajnos azt a hibat irja ki, hogy a windows xp verziobol hianyzik az ethernet drivere, probaltam tobb xpvel is, de egyik sem volt jo, win7el menne, de annak ugye keves a 4giga SSD :)
Milyen programmal tudom belepakolni a gyari drivereket az xp telepito lemezbe? Vagy, honnan tudnek beszerezni eredeti telepitot hozza? (ha illegalis akkor uziben kuldjetek el:) )

(#5891) SüdiLaller válasza KoPy89 (#5890) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Véletlenül néztem be ide, de ha már itt vagyok, akkor Nlite amivel tudsz 'kókánykodni' xp-t Egyszerű a használata, ilyenre meg abszolút megoldás.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#5892) KoPy89 válasza SüdiLaller (#5891) üzenetére


KoPy89
tag

Problemam sajna tovabbra is fennall, ezt a drivert beleraktam nlitetal, de tovabbra is az a hiba :(

(#5893) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

tudja valaki hogyan csinálják a szervizesek hp probook 6465nél a touchpad cserét?
érdekelne hogy hogyan és mennyire szedik szét a gépet?
ha valaki tudja konkrétan légyszi írjon egy prv-t!

(#5894) Lalek


Lalek
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy idegesítő problémám. A (már elég öreg) laptopom, egy Fujitsu Siemens Amilo Pa1538-as típus, egyik pillanatról a másikra újraindult, és újraindulás után már csak "beszürkült" a kép, de sem a BIOS, sem Windows 7 logó, (ezután próbálkoztam XP-vel) sem pedig XP logó nem jött be. Ha külső monitorra kapcsolom 4 bit-es lesz a kép. Valaki tudja, hogyan javítsam ki a hibát, vagy egyáltalán ez lehetséges?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Kép 1
Kép 2

(#5895) f27 válasza Lalek (#5894) üzenetére


f27
aktív tag

Neked ezt már nemkell kijavítanod :N
Már ránézésre is a GPU-d a hibás.
Szerviz lesz belőle.
Keress meg pübe ha érdekelnek a részletek. :))

(#5896) Dell XPS válasza Lalek (#5894) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben külső monitoron sem jobb a kép, akkor sajnos VGA problémád van. Nem melegedett előtte, nem észlelted a gépen? Egyébként sajnos ennél a típusnál elég gyakori volt ez a hiba, ami alaplapcsere, vagy a kollégánál javítás. Majd eldöntöd....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5897) Dell XPS válasza Ice&Lime (#5893) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Látom több helyen is érdeklődtél, még a HP-és topic-ban is. Mindenképpen meg kell bontani a gépet, mert a touchpad-hoz csak úgy lehet hozzáférni. A notebook felsőrészét le kell szedni, mert alulról van rögzítve.

Üdv, Dell XPS

(#5898) Lalek válasza Dell XPS (#5896) üzenetére


Lalek
csendes tag

Csak külső monitoron van kép. Valószínűleg túlmelegedett, mivel eleve úgy kaptam hogy meleg volt, és a pali is azt mondta hogy 60° fölött kapcsoljam ki.. Ezt meg is tettem, sőt szobaventilátorral is hűtöttem, így stabil 46-50 fokon működött. Szerintem visszaviszem és beadom alkatrészként.
Szerintetek mennyit lehetne érte kérni?
Köszönöm a válaszokat!

(#5899) Dell XPS válasza Lalek (#5898) üzenetére


Dell XPS
veterán

Várj, mi az hogy külső monitoron van kép? Ott rendben van, nincs semmi gond csak ha belemelegszik? Milyen butaság ez hogy kapcsold ki 60 foknál??? Azért szereltek bele hűtőfelületet, (heatpipe) hogy gondoskodjon a hőelvezetésről, ventilátor segítségével, és ha ki van tisztítva, be van pasztázva akkor működik is rendesen. Amint említettem voltak gondok a géppel, de ha van remény és főleg megoldás, akkor ne szaladj a bontóba vele.

Szóval mi is a helyzet a fentiek tükrében?

Üdv, Dell XPS

(#5900) Lalek válasza Dell XPS (#5899) üzenetére


Lalek
csendes tag

Csak és kizárólag külső monitoron van a 4 bites kép. Ez látszik az első hozzászólásom 2. képén, hogy a laptop sötéten világít, gondolom a háttérvilágítás, és csak a külső monitoron látszik minden, de abban a minőségben.
Azért szaladnék a bontóba, mert már annyi baj volt vele, annyit költöttem rá - egy 6 éves laptophoz képest- hogy már elég.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.