Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5252) f27 válasza jfehervari1 (#5249) üzenetére


f27
aktív tag

akkor valamelyik chip leált. :K

(#5254) Hunter2 válasza jfehervari1 (#5246) üzenetére


Hunter2
addikt

vagy a vga vagy annak a forrasztása feküdt ki.

[ Szerkesztve ]

(#5255) jackal21


jackal21
csendes tag

Sziasztok!
A minap kaptam egy laptopot javításra (compal el80), hibája, hogy a win bootolási képernyő (xp sp3) és az üdvözlő képernyő között egy pillanatra el szokott sötétedni a monitor, de ennél a gépnél ez a pillanat örökké tart! (és közben a vinyó megállás nélkül dolgozik). Csökkentett módban indul a windows, de rendszergazdai jogosultsággal nem tudok belépni (senki nem tudja a jelszót), így korlátozott lehetőséggel mozgok az oprendszerben. 4 hibára lettem figyelmes:
1. az eseménynaplóban a TCPIP fájl (és ez után még vagy 20 másik sem) képes elindulni.
2. az ezközkezelőben a hálózati kártyák kissé megszaporodtak (21 darab van pontosan), nevük elég érdekes, van vodafone, eset firewall, nokia pc suite, bluetooth, stb típus is!!!
(mintha a windows megfogta volna a vinyót, összeturmixolta, majd minden hülyeséget bevágott hálókártyának).
3. a gépben 2 USB aljzat, és az audió aljzatok egy lapkán vannak, itt a 2 USB -t már teljesen kiszaggatták (eltört forrasztások). Nem tudom, ez okozhatott -e hibát (totálkáros adatátvitel, rosszul felismert ezköz, stb..).
4. függőlegesen becsíkozott képernyő, de csak a win indulásáig. Utánna eltűnik.
(alap esetben azt mondanám, VGA mem., de ennél a gépnél nem biztos.)
Amit tettem: minimálisra csökkentettem a gép hardvereit (amit lehetett, kiszereltem), de pl. a hálókártyákat így sem törölhetem ezközkezelőből (nem vagyok rendszergazda).
A fő baj, hogy a gép céges, tele a részemről, és gazdája részéről is pótolhatatlan programokkal, így egy reinst megoldás a lista legvégén áll!
Pls help, mert google a barátom, de 3 napja tojik a fejemre, köszi.

(#5256) f27 válasza jackal21 (#5255) üzenetére


f27
aktív tag

A válasz egyszerű .
A géped 3D ben beakad ebből csak anyit kell levoni hogy a vidkarid ramja hibás.
A néhai becsikozódás is ennek köszönhető.
Ha van benne külön vidkari ram akkor elvben javítható.
Ha chipsetes a gép csak képmegjelenítő vn benn akkor roszabb ,mert az egész chipet cserélni kéne.
Ha fontos adatok vannak a gépen akkor HDD kikap belőle másik gépbe betol és lementeni mindentmajd egy proba erejéig ujra húzni a gépet hátha atomra televan vírusal és az blokolja be.
Több lehetőséged nincs! :N

(#5257) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!

Van egy Medion akoya 1211 laptopom,tudja valaki ere hogy lehet rendszert tenni. köszi a választ.

(#5258) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!
Van egy Medion akoya 1211 laptopom,tudja valaki ere hogy lehet rendszert tenni. köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#5259) nagypasztor válasza nagypasztor (#5205) üzenetére


nagypasztor
tag

Üdv!

Korábban tettem fel egy kérdést a gépem hibájával kapcsolatban, de sajnos nem kaptam választ. Eddig nem volt vele probléma,de most újra elkezdte csinálni. Belinkelem a hsz-t.Köszi

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5260) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Sziasztok! Egy ismerősömnek olyan gondja van a Toshiba Satelite típusú laptopjával, hogy bármelyik billenytűt nyomja csak egy sípoló hangot kap, írni pedig nem ír. Az FN gomb illetve a hozzá tartozó bill kombinációk, valamint a TP is működik rendesen. Ennek mi lehet az oka?

Köszi

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#5261) Kommy válasza CsiguszMaxim (#5260) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem be van ragadva valamelyik gomb és emitt a többi gombra sipol.

(#5262) balu077


balu077
tag

Sziasztok.
Mi lehet a baja Asus A6f notebooknak?
Indításnál az asus felirat megjelenik a kijelzőn és nem hajlandó tovább menni. :F

(#5263) izsob válasza balu077 (#5262) üzenetére


izsob
tag

Lehet, hogy bios hiba miatt csinállja

(#5264) balu077 válasza izsob (#5263) üzenetére


balu077
tag

Laptop-nál van olyan ,hogy bios reset?

(#5265) kenwood3 válasza balu077 (#5264) üzenetére


kenwood3
őstag

Én úgy reseteltem anno, hogy szétszedtem és kiszedtem belőle az elemet(más módját én se ismerem sajnos :( ). De ha garis még a gép, inkább ne szedd szét :N

Mi az az ekezet dragasag??

(#5266) balu077 válasza kenwood3 (#5265) üzenetére


balu077
tag

Már nem garis, úgy hogy megpróbálom.

(#5267) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám a két napja újonnan vásárolt Fujitsu A531-el, konkrétan a Core i3 2310M 2.1GHz-s modell, 2+2 GB RAM (2 GB a boltban bővítve), gyári win7 x64 home premium.

Először (első bekapcsolás után pár órával) a programok kezdtek összeomlani (Firefox, IE, Winamp, Windows ablakkezelő(!)). Aztán jött 2-3 kékhalál is.

Rövid nyomozás után a kékhalált visszavezettem az Avast-ra (BSOD log + google), leszedtem. Aztán a böngésző jellegű összeomlásokat nagyrészt orvosoltam a legfrissebb Flash-el (a Silverlight még mindig crashel...)

Viszont azóta volt újabb kékhalál, főbb paraméterek: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA 0x00000050 ntoskrnl.exe.

Toltam chkdsk-t, nem volt hiba, néztem kb. 5 órányi memtest86-ot, mindkét memória modult PASS-ra értékelte, közben nem volt hiba.

Lehet hogy egy Windows újrahúzás segítene? (van legális egyetemi w7 x64 prof.-om, csak nem tudom, hogy a gyári OS-t lehet törölni következmény nélkül)?

Szóval nem vagyok 100% biztos benne hogy hardveres probléma, csak az a baj holnap lejár a 3 napos cseregari. Minden javaslatot szívesen veszek a megoldáshoz :)

(BREAKING: win32k.sys BSOD, ugyanaz a PAGE_FAULT-os hiba )

köszi, üdv
v.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5268) Kommy válasza updog (#5267) üzenetére


Kommy
veterán

Ha nem kaptál lemezt a géphez (windows) akkor kapnod kellet egy recovery lemezt, amivel visszarakható a rejtett partíción levő eredeti rendszer.

(#5269) updog válasza Kommy (#5268) üzenetére


updog
senior tag

van 2 recovery dvd ÉS recovery partíció is - de inkább visszaviszem holnap, 3 napon belül vagyok, és bizonyítani illetve reprodukálni tudom hogy "a rendeltetésszerű használatot akadályozza " :)

ha nem az eredeti image korrupt, amiből telepítve lett (felteszem hogy amit visszaállítana az ugyanaz ami most is rajta van) akkor nem windows gond lesz szerintem. max elzavarnak, akkor majd megpróbálom ezt :D

(most megint dobott egy SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION kékhalált.. használhatatlan :( )

üdv
v.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5270) f27 válasza balu077 (#5262) üzenetére


f27
aktív tag

10-ből 6x a chipszet áll meg mert forpont hibás.
De van mikor csak vár valamire a végtelenségig és nem fagy meg még a bill ledek is villognak rendeltetés szerűen.

(#5271) balu077 válasza f27 (#5270) üzenetére


balu077
tag

És ez javítható :F

(#5272) tserrof77 válasza balu077 (#5271) üzenetére


tserrof77
senior tag

f27 kolléga csinál ilyet, és az A6 jó hatásfokkal javítható :K

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#5273) f27 válasza balu077 (#5271) üzenetére


f27
aktív tag

Elvben igen.
Persze vannak olyan esetek hogy a chipek belehalnak a javításba.
Ilyenkor már gazdaságilag nembiztos hogy megéri javítani,de amég önmagában javitható egy újra forrasztással esetleg egy reballingal akkor még megérheti feléleszteni. :K

(#5274) updog válasza updog (#5269) üzenetére


updog
senior tag

Csere lezavarva gond nélkül, új gép hazahozva, működik, minden faja :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5275) updog válasza updog (#5274) üzenetére


updog
senior tag

mégsem minden faja :(

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5276) tserrof77 válasza updog (#5275) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem akarok hülyeséget beszélni. DE. Régebbi FS géppel volt már hasonló szivattyúm. Ott úgy oldottam meg, hogy a rajta levő Vista matrica kódjával húztam egy tiszta rendszert és drivereztem fel. Oké-oké, macerásabb, meg ott a rekoveri, de ha más nincs... :U Mert ilyen alapon jó eséllyel az összes géppel probléma lehet :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#5277) layzi


layzi
csendes tag

Hello.

Van egy aspire 3100,és az a baja hogy nincs kijelzővilágítás. Inverter jó, mert azt cseréltem is. Az előző tulaj külső monitoron használta mert törött volt az lcd, és lekötötte az invertert hogy ne menjen feleslegesen vagy ilyesmit mondott, de csak az lcdről volt lehúzva a szalagkábel. próbálgattam a bill kombinációt, másik notiban jó az lcd is. ép van mert a világosabb részeket kicsi látni, csak a fénycsövek nem világítanak.
Mi lehet a baja?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5278) netzoli válasza layzi (#5277) üzenetére


netzoli
tag

Ha az írásodat helyesen értelmeztem, akkor a kijelződ lesz rossz. Jó esetben 8-10eft-ból megúszod. Ha többet kérnek érte, keress másikat.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5279) layzi válasza netzoli (#5278) üzenetére


layzi
csendes tag

nem-nem a kijelzőt kicseréltem az működik. van 2db 3100-ám az egyik alaplaphiás, amit most vettem az kijelzőhibás volt törött, a régiben a jó kijelző világít és működik a kijelző, abból raktam át abba amit vettem. mert annak mindene jó csak épp a világítás nem akar működni.
hogy írjam hogy érthető legyen....... :)
1 noti: alaplaphibás, más minden jó
2.noti: minden jó, a kijelző törött, és nincs világítás
1-ből átraktam a kijelzőt a 2.-ba, kép van halványan látszik, csak nincs világítás. átraktam az invertert is és semmi.----

[ Szerkesztve ]

(#5280) f27 válasza layzi (#5279) üzenetére


f27
aktív tag

Ha a törött kijelző van a gépben akkor van hátérvilágításod? Lényegtelen hogy törött akkor is világítania kell.
Amenyiben akkor sincs és az invertert is cserélted akkor a géped nem vezérli az invertert!
Lehet hogy a szalagkábelel van valami,cseréld ha tudod.

(#5281) layzi válasza f27 (#5280) üzenetére


layzi
csendes tag

akkor sincs ha a törött van bennt, mindkét inverter és szalagkábel jó, mert a régi notiban van viágítás a töröttön is.

(#5282) falaci2002


falaci2002
tag

Sziasztok!

Már korábban jelentkeztem egy ASUS G2S kijelző problémával, és sikerült továbblépnem, de csak bonyolultabb lett a helyzet.
A saját 17"-os kijelzőjén van kép csak zöldes, és olyan mintha minden második sor pixel futna csak. Próbáltuk másik kijelzőkkel és ugyanaz a hiba.
Rákötöttem egy 15.4-es kijelzőt, azon pedig tökéletes a kép. Kettővel is próbáltam.
Külső kijelzőre is jó (full hd tv) vga-ról is meg hdmi-ről is.

Szerintetek mi lehet a baj? Miért válogat a kijelzőméretek között?

Előre is köszi a válaszokat: Laci

(#5283) kimmancs


kimmancs
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémával küszködnék soksok hónapja: HP 6730s
Benne van már a korban, viszont az aksit leszámítva, eddig semmivel nem volt baj. Pár hónappal ezelőtt működés közben egy idő után drasztikusan belassult. A hiba nem mindig jelentkezett, viszont idővel egyre sűrűbben, a vége az lett, h már a bekapcsolás is több percet vett igénybe. A szokásos köröket végigfutottam, teljeskörű belső tisztítás, hibakeresések, op rendszer csere (linuxról windows), végső kétségbeesésben legvégül teljes vinyó formázás. Mindez eredménytelen volt. Szervíz bevizsgálást követően vinyó cserét javasolt, mely meg is történt, viszont rendszertelenül, de azóta is jelentkezik a probléma. Van, hogy napokig használható, aztán megint döcög már a bekapcsolástól.. Elvileg lehet vinyó probléma az alaplapnak köszönhetően, de tényleg el tudná intézni ennyire rövid időn belül? A másik, tegnap kihúzódott a táp, és csodák csodájára a csiga tempó megszűnt, minden megfelelően működött. Nem értek hozzá annyira, de ha alaplap gond, hogy lehet, hogy tápkihúzást követően semmi baja mindaddig, míg vissza nem kell dugni?
Esetleg vmi ötlet, mi lehet még? Kezd kifejezetten idegesíteni, hogy nem sikerül kideríteni a kiváltó okot..
Előre is köszi!!

http://kmdholding.com/hupami5

(#5284) netzoli válasza layzi (#5281) üzenetére


netzoli
tag

Félreértettelek, de így már érthetőbb. Nos ha mindent kicseréltél / kipróbáltál nem sok hiba lehetőség maradt. Lehet, hogy nem egy, hanem két hibás alaplapod van.

Van egy 3100-s alaplapom, ami működik. Tesztelésre használom, de ha érdekel beszélhetünk róla privátba.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5285) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hellósztok!

Van egy HP nx6310 típusú notebook-om, amit 5 hónapja nem használtam.
Ma be akartam kapcsolni, de nem reagál a bekapcsolásra sem akkumulátorral, sem bedugott tápkábellel és kivett akkumulátorral.
Mi lehet a gond?
Megviselte volna a használatlanság?

Előre is köszönöm a választ!

(#5286) f27 válasza layzi (#5281) üzenetére


f27
aktív tag

Akkor az alaplapoddal van gond! képmegjelenítőd elhalálozott már félig,de ebben az esetben hamarosan totál elfog halálozni. :K

(#5287) jackal21 válasza jfehervari1 (#5257) üzenetére


jackal21
csendes tag

f27 köszönöm a válaszod!
Végül találtam egy VGA mem teszt programot, ami igazolta állításod.
Így felhívtam pár bontót, hogy van -e megfelelő kártyájuk, de sajnos többe kerülne a lé mint a hús. Így a laptop sorsa megpecsételődött, vinyó vissza gazdájának, ő vesz köré egy új gépet, VGA kuka, a maradék megy a polcra alkatrésznek....
:K

(#5288) jackal21 válasza f27 (#5256) üzenetére


jackal21
csendes tag

f27 köszönöm a válaszod!
Végül találtam egy VGA mem teszt programot, ami igazolta állításod.
Így felhívtam pár bontót, hogy van -e megfelelő kártyájuk, de sajnos többe kerülne a lé mint a hús. Így a laptop sorsa megpecsételődött, vinyó vissza gazdájának, ő vesz köré egy új gépet, VGA kuka, a maradék megy a polcra alkatrésznek....
:K

jfehervari1 meg ne kérdezd, hogy címeztem félre, bocs......
:B

(#5289) f27 válasza jackal21 (#5287) üzenetére


f27
aktív tag

Miért kerűl többe? 10k egy javítás.
Kivehető VGA van benne ,hogy azt mondod VGA kuka tőbbi alkatrésznek jólesz? :U

(#5290) hobbi 53


hobbi 53
csendes tag

Sziasztok! Egy HPnc6000-el kinlodok zárlatos a táprész,töltöre csatlakozva halk kattogás és a venti megmozdul minden kattanáskor.Már három so 8 fetet találtam hibásat,de a hiba okát még nemtalálom.Tudnavalaki egy kapcsolásirajzot?Vagy tipp hollehet a hiba? :F

(#5291) f27 válasza hobbi 53 (#5290) üzenetére


f27
aktív tag

Mérj rá a tápcsatira és kezd el leszedni egyesével a feteket stab ícéket kondikat a táprészről amég megnem szűnik a zárlat.Természetesen a jó alkatrészeket meg tedd vissza egyből mert belekeveredsz.
Mást nemnagyon tudsz csinálni. :K

(#5292) hobbi 53 válasza f27 (#5291) üzenetére


hobbi 53
csendes tag

Köszi ez elfogtartani egy ideig!rajzod nincsvéletlen? :F

(#5293) f27 válasza hobbi 53 (#5292) üzenetére


f27
aktív tag

Rajzot nem is fogsz szerezni!
Minden kapcsolási rajzot úgy őriznek mintha arany lenne.
Ha véletlen a birtokodba kerűlne egy is, az csekély rablásnak minősűlne a fejlesztők részéről.
Én is ezt csinálom. :K
Méreges és egyesével kapkodd le az alkatrészeket.
Ha van frankó levegős SMD weller pákád azzal ügyesen lehet dolgozni. :))

(#5294) hobbi 53 válasza f27 (#5293) üzenetére


hobbi 53
csendes tag

Egy kinai kis 852-es van,megprobálom tanlán sikerül.Köszi! :R

(#5295) Anakin007 válasza layzi (#5279) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Akkor mindössze csak egy bizti ment ki az alaplapon, szvsz nem kapja meg a nagytápot az inverter. Én is így jártam ibm T42-nél, amikor lusta voltam megvárni míg leáll az xp és még menet közben kezdtem lekapni a kijelző műa. keretet. Az utolsó pattintásnál elment a fény. másik inverter, másik kijelző, semmi.
Kész röhely, mert direkt emiatt van bizti az invertereken is és az nem ment ki :D

Kell egy multiméter. Kapd ki az alaplapot és tesztelgesd végig az összes smd biztit a kijelző csatija közelében, alul-fölül és meglesz. Valamikor sima smd 0ohm-ot raknak be e-célra, szal azokat is nézd meg.

U.i.: lehet, mákom volt, de mindig leltem rajzot mindenhez, acerekhez, ibm-hez, fujitsukhoz, egyedül egy toshibával vajúdtam majd 2 napot, de az egy alig 1 éves noti volt...

Ha nagyon nem megy és pesti vagy, hozd fel valamelyik nap és megszögeljük.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#5296) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Üdv a Varázsló Uraknak!

Hatalmas gondom van egy ótvar FuSi Amilo PA1538-al. Nforce chipset, 7400GO VGA KH-val került hozzám. Megszögeltem, reball ahogy kell, fűt, zenél, világít. DE! Nincs wifi (se)!Vinyó nélkül volt, knoppix live cd-t ráküldtem. Nem volt wifi, linux alatt ifconfig -a -val látta, de nem bírta felhúzni IRQ ütközés miatt. A gazdája is említette, hogy néha nem talált wifi-t és lefagyott utánna. Olvasgattam, másoknak is volt ilyen gondja, csak window$ alatt az egérrel akadt össze és lefagyott nekik. BIOS frissítést írtak mindenhol, a FuSi oldaláról leszedtem az uccsót, felment, hurrá, de azóta egyáltalán nincs wifi! lspci sem látja linux alatt. Tettem bele egy hdd-t, vista fel, de ua. XP-t is próbáltam, ua. Akármit csinálok, nincs! Közben kiderült, hogy a kártyaolvasót se látja, se a pcmcia-t. Van rajta wifi gyors gomb, amit ha benyomok, szépen világít a wifi ledje, de nem történik semmi.
Van a lapon egy 4db-os jumper köteg, kapcoslgattam mindent, de nem!
Frissítéskor mentette volna vhova a cd-ről futó upgrade program a régi bios-t, de nem tudta hová, meg engem se érdekelt. Eddig.
A rajzon szerepel a jumper, 3-ról kiderül, hogy mi, a 4.-ről nem, vmi mem. busz logikai szintet állít szerintem, de erre a gondra hatástalan.
Erre valakinek ötlete? Eseteg régi bios mentése vkinek ehhez a sz@rhoz? Bármi érdekel, ami megoldhatja!
Persze másik wifi karival se megy.

Köszönöm előre is a segítséget!

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#5297) hobbi 53 válasza Anakin007 (#5295) üzenetére


hobbi 53
csendes tag

Szia!
Nekem a hp nc 6000-hez tudnál egy rajzot? :F

(#5298) bedy93


bedy93
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja boldog tulajdonosa lettem egy HP Pavilion dv6- gépnek, amiben egy 3510MX-es APU duruzsol. Alap használat során semmi probléma nem jön ki, viszont ha játékra kerül a sor akkor véletlenszerű (kb fél- 3/4óra) múlva lefagy a gép van hogy újraindul magátol, de az is megesik, hogy a kikapcs gombot kell hosszan nyomnom hogy történjen valami... Driverből felraktam a legújjabbat a 12.4 eset. (GPUZ 8.961et ír ki) azzal is megesnek a problémák igaz eddig csak két régebbi játékkal próbáltam amik DX9-esek (BF2, battle for the middle earth 2) Nekem úgy tűnik, hogy akkor kezd el rosszalkodni, amikor már egész meleg a gép, de a ventillátor profil extra hűvösre van állítva szóval nemértem.... Ha van valami ötletetek, tanácsotok, hogy hogyan küszöbölhetem ki akkor szívesen olvasom. :)

Előre is köszönöm :)
Üdv bedy

(#5299) f27 válasza bedy93 (#5298) üzenetére


f27
aktív tag

A DV6 széria nagyon videókártya bajosak.
Saját vélményem szerint mikor eléri a géped a 70fok közeli értéket egy lába a GPU-nal elmozdul és megakad .Ettől megfagy a géped.
Vagy aminek kisebb az esélye,túlmelegszik és így védekezik ellene.Viszon 99% ban a tulmelegedés esetén kikapcsol a gép magátol vagy simán újraindul fagyásmentesen. :K

(#5300) Anakin007 válasza hobbi 53 (#5297) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Van letöltve, este átküldöm.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.