Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6801) astotti10 válasza nussa5 (#6762) üzenetére


astotti10
csendes tag

Köszi nussa5, bejött a wireless console be ki kapcsolása után jó lett!
Nem gondoltam volna hogy ilyen egyszerű a megoldás! :)

(#6802) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Fujitsu Siemens V3505 laptop, aminek a gyári töltője egy Li Shin 0335c2065.

A lényeg az, hogy a töltő kábelja egy helyen szétment. Az szeretném megkérdezni, hogy a töltőt valahogy szétlehet-e szedni, hogy kicseréljem a kábelt? Ilyenről van szó.

Köszönöm a segítséget előre!

(#6803) BénaNyurga válasza beldeczki (#6802) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Óvatosan érzéssel szétpattintható és ha van érzéked hozzá akkor visszatudod forrasztani a panelra!
Csak legyenek hozzá megfelelő eszközeid!

Fuji betegség hogy a laptop töltőjénél a kábel csatlakozásnál nagyon gyenge az anyag és könnyen reped törik!
:(

Én már többet is szétszedtem forrasztottam! Nyomtalanul eddig még nem sikerült! De lényeg a működésben és nem az esztétikában van szerintem! (olcsóbb forrasztani mint újat venni)

(#6804) Dell XPS válasza beldeczki (#6802) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A "gumivégek" alatt nem látod a csavarokat?

Üdv, Dell XPS

(#6805) BénaNyurga válasza Dell XPS (#6804) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

a gumi végek alatt nincsenek csavarok :D
mert nincsenek gumivégek! ez egy öntött műanyag külső csak szét pattintani lehet nem csavaros sajna :Y :o :(((

(#6806) Dell XPS válasza BénaNyurga (#6805) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem láttam tisztán.....akkor szívás..

Üdv, Dell XPS

(#6807) BénaNyurga válasza Dell XPS (#6806) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Az :D Első ilyen kliensemnél eltörtem a burkolatot mert nagyon feszes és könnyen törik!
De én is arra gondoltam hogy hátha van csavar leszedtem minden matricát ami mondjuk ajánlott is! Mert olyan is volt a kezembe amiben volt csavar a közepén az egyik matrica alatt és azt sikeresen eltörtem!

Úgy hogy biztos ami tuti matricákat leszed megnézni nincs e véletlen rejtett csavar!
Ha nincs akkor sok sikert a szétszedéshez!

(#6808) Dell XPS válasza BénaNyurga (#6807) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mondjuk a típusból sejthettem volna, de a képre néztem, és úgy tűnt Lucky Boy.. :B

Üdv, Dell XPS

(#6809) nussa5 válasza astotti10 (#6801) üzenetére


nussa5
aktív tag

Szívesen! Örülök neki, hogy sikerült megoldani. Köszi a visszajelzést.

(#6810) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Töltő szétszedésre 2 módszer!

Elég drasztikusnak látszik de működhet
EZT a módszert lehet érdemes kipróbálni!:

Módszer 1

Én hasonlóan szoktam! :

Módszer 2

[ Szerkesztve ]

(#6811) Dell XPS válasza BénaNyurga (#6810) üzenetére


Dell XPS
veterán

Most találtam egyet 5k, és új....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6812) beldeczki válasza BénaNyurga (#6810) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Majd meggondolom. Már mostanában nagyon meleg volt a töltő, néha olyan forró volt, hogy alig lehetett megfogni. A töltőnek nem tudom, hogy kampec van-e, a kábel olyan mintha megolvadt volna...(ahol kijön a kábel a töltőből).

Dell XPS: betudnád linkelni ha megkérlek? :)

[ Szerkesztve ]

(#6813) BénaNyurga válasza Dell XPS (#6811) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Hmm!

Személyes tapasztalat hogy van kinek még 500 forint is számít nem hogy 5 ezer!
Sokszor van hogy nekem is! És olcsóbb egy egy órás műtét egy kis cinnel és kábellel mint újat venni!
Sajnos ilyen az ország és egyre ilyenebb lesz! :O :(

beldeczki

Akkor az inkább cserés lesz! Mert hiába cseréled lefog olvadni a kábel ugyanúgy! Ebbe bele se kezdj!
Azt hittem kiszakadt vagy hasonló

-Ha csak valaki aki ért is hozzá nem tudja kiküszöbölni a melegedést!

[ Szerkesztve ]

(#6814) Dell XPS válasza beldeczki (#6812) üzenetére


Dell XPS
veterán

Parancsolj, de nézzél itt is szét az aprón, hátha...[link]

BénaNyurga : egyetértek Veled...

Üdv, Dell XPS

(#6815) beldeczki válasza BénaNyurga (#6813) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Pontosan nem látszik, hogy kiszakadt vagy megolvadt. Nekem inkább olvadásnak tűnik. Meg említettem, hogy néha olyan forró volt, hogy kézbe se lehetett venni. Majd dobok róla egy képet.

A laptop nem az enyém, de azt mondták, hogy nem is töltött a töltő, ezért nem tudom, hogy mi a rossz, ezért akartam szétszedni a burkolatot.

KillHates: nemárt tudni...

[ Szerkesztve ]

(#6816) turbobusa válasza Dell XPS (#6800) üzenetére


turbobusa
senior tag

Közbe még mielőtt linkeltetek szétkaptam a gépet, hogy veszek új háló meg hangkártyát, de közbe láttam írtatok mondom adok még egy esélyt neki. Valószínűleg a bekapcsolót nem jól kötöttem be, mert nem kapcsol be a gép most...

szerk.: fater lenyomta a megosztót a folyóson, ahonnan jön az áram :DD

[ Szerkesztve ]

(#6817) KillHates


KillHates
nagyúr

TISZTELT ÖNJELÖLT SZAKTANÁCSADÓK!!! (igen nagybetűvel, félkövéren kiemelve)

TÖLTŐT NEM SZEDÜNK SZÉT, NEM SZEDETÜNK SZÉT FÓRUMTÁRSSAL SEM!!!!

Mert kikapcsolt, kihúzott állapotban is ÉLETVESZÉLYES ÁRAMÜTÉST okozhat!! Úgyhogy senki se szedje szét a laptopjának a töltőjét, juttassa el szakemberhez (vágja agyon őt az áram), vegyen újat, másikat, után gyártottat! Én még a 22 éves tapasztalatommal sem merem senkinek sem javasolni, hogy otthon, hézagos elektrotechnikai tudással töltőt kezdjen el javítani. Nem győzöm eléggé hangsúlyozni, hogy az inverter, a tápegység, a feszváltók mind-mind nagyon sumák eszközök, ezeknek a javítása tényleg szakemberekre tartozik, mert ha Te itt a fórumban tanácsot adsz, a júzer otthon a gép mellett nekikezd tápot szerelni és pont rosszkor sül ki a 400V pufferkondi és lefordul a székről, bemegy a családtagja és azt látja a képernyőjén, hogy Te pont erre buzdítottad, komolyan megütheted a bokád, és a Prohardver reputációjának sem tesz jót ha sajtó visszhangja lenne egy ilyen "malőrnek" :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6818) Cs*** válasza KillHates (#6817) üzenetére


Cs***
csendes tag

Azért ilyeneket ne írj le! :W

Főleg azért nem, mert nem igaz. Ugyan mi lenne benne halált okozó életveszélyes dolog?
Ilyen hálózati töltőket, kapcsolóüzemű tápokat, több KV-os invertereket javítok, gyártok minden nap.

(#6819) Cs*** válasza Cs*** (#6818) üzenetére


Cs***
csendes tag

Ja, hogy "hézagos tudással ne szedje szét se". Az igaz! :R

(#6820) KillHates válasza Cs*** (#6818) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne keseríts el... :( Pont Neked kellene tudnod akkor, hogy mire képes az egyszeri felhasználó! Gondolom Te sem szereltetsz TV-t telefonon keresztül a Józsibácsival, és nem cserélteted ki a magnetront sem Marinénivel a ruszki mikrójában :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6821) BénaNyurga válasza KillHates (#6817) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Gondoltam én balga hogy aki ilyenbe akar kezdeni ezzel tisztában van!
Igen képes áramütést okozni még kihúzott állapotban is! Ezzel tisztában vagyok!

Ezért szokás néha fázis ceruzát használni!
És most jön hogy:
-bocsánat gondoltam egyértelmű hogy nem áram alatt szedjük szét!
-lelkiismeret furdalásom lesz mindjárt :(

Mivel én már 20-30 töltőt szétszedtem eszembe se jutott mert nekem természetes hogy szétszedem!
És figyelek rá!

(#6822) KillHates válasza BénaNyurga (#6821) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon körültekintőnek kell lenni tanácsadás szinten! Sok érdeklődőnek inkább a lelkesedése nagyobb mint a szaktudása vagy a tapasztalata. Erősáramú eszközt még mi sem szedhetünk szét !! (kivéve ha van MEI 52 5422-es vizsgád)

Gondolom akkor már harapott meg a puffer kondi :D Ha a lelkes emberünk nekiáll a konyhakéses (no szigetelés) szétszedésnek; az egyik kezével fogja a kést és feszíti szét a másikkal meg rátámaszt a töltő belsejére... Lenne ott zsibbadás rendesen.

Hidd el nagyon jó dolog a segítségnyújtás és nagyon jó ha az embernek segítenek, de a legjobb szándék is féktelen dühvé alakul, ha megsérül valaki vagy -ne adj' Isten- elveszítjük egy szerettünket. (magyarán atom mód beperelnek!)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6823) Cs*** válasza KillHates (#6820) üzenetére


Cs***
csendes tag

Az egyszeri user ne nyúkáljon bele olyanba, amihez nem ért. Első olvasásra úgy értelmeztem az írásod, hogy szakiknak szólt. Persze, hogy ne nyúljon bele. Egy 470UF 380 V (DC) kondi pl. elég kellemetlen tud lenni. Ez akkor ha kihagyja a gyártó cég a pár MOhm-os ellenállást, ami kisütné a kondit üresben.
Egy jó szaki is megtapasztalja többször életében, hogy milyen az áram hatása, még egy ilyen feltöltött kondi esetében is. Volt mesterem pl. anno, amikor még elvétve csöves tévék is bejöttek a Gelkába - az ujjaival helyettesítette a pár MOhm-os ellenállást működés közben (!), hogy nem-e az szakadt meg. Ilyenre soha az életben nem tudna rávenni senki. De mondok egy másik érdekeset, amit jó tudni még szakinak is. CRT képcsövek is kondiként tudnak viselkedni! Ez a bizonyos mesterem mindig nekem passzolta le a képcsőcseréket. Egyszer nem volt kisütve a képcső (nagy 61LK) és már a kezemben fogtam kivételkor (10kg), amikor a nagyfesz megcsapta a csuklómat. El nem dobhattam a képcsövet, így szenvedve tettem le az asztalra. A csuklóm belül 3 cm átmérőben ellilult kb. 10 percre. Na,...innentől kezdve megtanultam a képcsőcsere legfontosabb szabályát.
Ezzel csak azt kívánom mondani, hogy lehet kapcsolóüzemű tápokat szétszedni a konnektorból kihúzva, ha ismerjük a szabályokat. Pl. a tápfesz kondikat egy ellenálláson keresztül kötelező kisütni mielőtt matatunk a készülékben.

(#6824) KillHates válasza Cs*** (#6823) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R Köszönöm :R

" a tápfesz kondikat egy ellenálláson keresztül kötelező kisütni mielőtt matatunk a készülékben."
Ez kizárólag szakiknak: egy 220V-os 100W körüli villanykörte is megteszi; két kábel rá, rendes zsugorcsöves szigetelés a fém részére (foglalat menetre) vagy szigszalaggal rendesen betekerni és így már be lehet támadni a pirulás üvegcse méretű kondikat (de többször érdemes, mert egy kicsit mindig "visszaéled" pár másodpercen belül)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6825) BénaNyurga válasza KillHates (#6822) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Töltőnél még nem sikerült megrázatnom magam soha!

Viszont egy egyszerű kis elemes fényképezőgép szétszedésével megszívtam! Volt meglepetés mire képes 4db AA ceruza elem ! Ha feltölti a tekercset! Olyan gyorsan még fényképezőgépet nem dobtam el!

Tényleg csak jót akartam! Eszembe se jutott hogy körültekintőbb legyek mert nekem természetes!

(#6826) KillHates válasza BénaNyurga (#6825) üzenetére


KillHates
nagyúr

Még ha az egy tekercs lett volna. De az egyik leggonoszabb dolog: a vaku kondenzátora volt. Sumák kis cucc, mert 2-3 napig is képes feltöltve maradni ;] Viszont az nem életveszélyes (kivéve szívbetegek esetében) így lehet gonosz dolgokra használni... :B

Szerk: Semmi gond :R az a lényeg, hogy az információ a szerelés veszélyességről eljusson mindenkihez. Aztán nagy gyerekek vagyunk el tudjuk dönteni, hogy mikor kotorásszunk villával a konnektorban :D :DD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6827) Cs*** válasza BénaNyurga (#6825) üzenetére


Cs***
csendes tag

A kondit tölti fel a vaku invertere.
Most képzeld el, hogy energia szintben az kb. 1 miliJoul.
A hálózati 470 UF puffer az már komolyabb, az kb. 0,5 Joul.
Amiket én gyártok, azok kb. 6 Joul energiát képesek eltárolni 10KV-on. :Y

(#6828) BénaNyurga válasza KillHates (#6826) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Hát őőő :D Kicsit se volt vicces mert a bal kezem a kézfejemtől a lapockámig lezsibbadt és az újbegyeim szépen megégtek!
Egy élmény volt azóta csak földelt kesztyűben dolgozom munkaasztalon lekábelezve :D

Cs***

ebben igazad van hogy ez a kicsi is sok sőt...
azóta elővigyázatos vagyok csak tudod ami neked természetes arról hajlamos vagy megfeledkezni!

beldeczki

Akkor kell szerezni egy olcsó töltőt :R

[ Szerkesztve ]

(#6829) Cs*** válasza KillHates (#6826) üzenetére


Cs***
csendes tag

Vagy mikor fűtsünk cekásszal az üstben, cseréplécre tekergetve.
Nem vicc!
Hívtak már ki TV-t javítani olyan helyre, ahol így ment a fűtés. Nem is akartam tudni, hogy a kinti villanyoszlopra hogyan csatlakozik az egész áramkör. A tévét sajnos (így) nem tudtam javítani (húztam onnan el gyorsan)

(#6830) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Szerencsére nem kell szétszedni, mivel nagy valószínűséggel a töltő halott. Idáig is melegedett rendesen, szerintem neki itt volt vége.

(#6831) Cs*** válasza Cs*** (#6829) üzenetére


Cs***
csendes tag

Na de ami engem most a legjobban érdekel:
Acer 3630 ZL6-os alaplap
Pendrive-ról hogyan tudom elindítani? Adott egy ZL63A22.WPH -m. Ebből hogyan lesz dos-os bios FAT32-es formázású pendrive-ra???? Mit kell átnevezni? Hogyan? Mire?
(Phoenix cucc lenne a könyvtárban, de az csak frissítésre jó)

(#6832) KillHates válasza Cs*** (#6827) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Amiket én gyártok, azok kb. 6 Joul energiát képesek eltárolni 10KV-on. "

Akkor ez olyan mint a tangabugyi, vagy a láncfűrész. Ha nem figyelsz meg az ujjad a pits@ba... :B

"kinti villanyoszlopra hogyan csatlakozik az egész áramkör. A tévét sajnos (így) nem tudtam javítani (húztam onnan el gyorsan)"
dikk, mer' rohádt rásszistá vágy!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6833) KillHates válasza beldeczki (#6830) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vegyél egy másikat, ez meg juttasd el szakihoz. Valószínűleg a kisfesz kábel zárlatos lett és betiltott.
Így lesz majd egy tartalék töltőd is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6834) KillHates válasza Cs*** (#6831) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elindult? Mi volt a baja? :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6835) BénaNyurga válasza KillHates (#6834) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Egyenlőre a biost akarja újra éleszteni ahogy nézem

vagy csak frissítés lesz ?

[ Szerkesztve ]

(#6836) Cs*** válasza BénaNyurga (#6835) üzenetére


Cs***
csendes tag

újra! :K

"dikk, mer' rohádt rásszistá vágy!!"
Magyar fiatal házaspárnak javítottam meg a tévéjét, és az asszonyka arra kért, hogy az apjához is menjünk már el, mert neki is rossz a tévéje. Csak lestem, amikor egyre sötétebb lett körülöttem. Mindenki agyonszolizott volt. :))

(#6837) BénaNyurga válasza Cs*** (#6831) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Elvileg bios újrarakás: Dos boot os pendrive plus flash progi ami felírja a bios-t + a bios

Ha ezek megvannak más nem kell!

[ Szerkesztve ]

(#6838) BénaNyurga válasza Cs*** (#6836) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Szerintem ez az amit keresel

3A22 jelzésű BIOS Acer FTP oldaláról

Ebben benne van a BIOS file is ha csak az kell!

[ Szerkesztve ]

(#6839) Cs*** válasza BénaNyurga (#6838) üzenetére


Cs***
csendes tag

Ez nekem le van töltve reggel óta. Azóta kínlódok vele, hogy mi kell belőle, és próbálgattam már átnevezni fájlokat. Ja, és ennek van már vagy 5 változata. Ami a legjobb szerintem az az, amelyikben van MS-DOS kötegfájl is. Még nem jutottam vele olyan állapotra, amit elkezdene beolvasni a gép. Szerintem pedig olvasná, csak nem a neki tetsző dolog van a pendrive-on.

(#6840) KillHates válasza Cs*** (#6839) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi a gép pontos típusa?

Pl:
Acer Extensa 3060?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6841) Cs*** válasza KillHates (#6840) üzenetére


Cs***
csendes tag

Szerintem Aspire 3630

(#6842) BénaNyurga válasza Cs*** (#6839) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Maga a rom az a WPH-kiterjesztésű file!
Megpróbálok túrni egy ROM-ot hátha találok valahol de ezt nem tartom valószínűnek!

Esetleg megnézek pár külföldi oldalt!

(#6843) BénaNyurga válasza KillHates (#6840) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Aspire 3630

(#6844) KillHates válasza Cs*** (#6841) üzenetére


KillHates
nagyúr

ZL5S3A32.WHP megnevezést próbáltad már? (csak ennek kell a FAT-ra formázott pendrive-on lennie)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6845) BénaNyurga válasza KillHates (#6844) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

:R na még félre is gépelek! WHP VPOP BRFK tök mind1 :)) :DD

Én is erre jutottam az angol leírásból !

[ Szerkesztve ]

(#6846) KillHates válasza KillHates (#6844) üzenetére


KillHates
nagyúr

USB-s floppy fog kelleni (ne kérdezd miért) és BIOS.WPH -ra kell a BIOS file-t átnevezned.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6847) KillHates válasza BénaNyurga (#6845) üzenetére


KillHates
nagyúr

én gépeltem félre :B :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6848) Cs*** válasza KillHates (#6846) üzenetére


Cs***
csendes tag

Változatlanul nem olvassa be. BIOS.WPH -ra lett átnevezve az eredeti .WPH fájl. Nekem olyan előtte, hogy ZL63A22.WPH

(#6849) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Valami nem stimmel! Mert az új laptopoknál és a régieknél se erre kell átnevezni a biosokat

Itt egy videó hátha ad némi instrukciót!

http://www.youtube.com/watch?v=l6GRhsvP-og

Bár már lövésem sincs hol tartok :DD

[ Szerkesztve ]

(#6850) BénaNyurga válasza BénaNyurga (#6849) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Azt hiszem eltévedtem és nem értem :(
Kéne valami BIOS szaki aki ért is ehhez!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.