Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6101) eketomy válasza Palafi (#6099) üzenetére


eketomy
senior tag

Én is csak hasonlót tudok mondani, mint a kolléga előttem, pár alap dolgot te is ki tudsz próbálni. Az egyik memória valszeg a billetyűzet alatt lesz a másik meg a noti hátsó burkolata alatt. Küslő monitorra rákötni meg nem nagy kunszt szerintem!
Egyébként szvsz vga hibás lesz a géped! f27 kolléga segít neked a javításban ha arra kerülne a sor!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#6102) f27 válasza Palafi (#6099) üzenetére


f27
aktív tag

Pécsen nemtudok valos szervizröl.onnét is inkább nekem küldik a gépeket :P :))
Szerintem VGA bajos lesz erösen!
Nézd meg a ramot még és annyi :K

[ Szerkesztve ]

(#6103) Palafi válasza f27 (#6102) üzenetére


Palafi
tag

Hátsó RAM helye üres, a billentyűzet alattit miként tudom megnézni?

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#6104) Dell XPS válasza Palafi (#6103) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát csak úgy ha kiveszed a billentyűzetet, vagy másra gondoltál?

Üdv, Dell XPS

(#6105) Palafi válasza Dell XPS (#6104) üzenetére


Palafi
tag

És azt egyszerű kiszedni? Mert laptopot még sosem szedtem szét. Plusz memóriát raktam be, illetve HDD-t cseréltem még csak. Másét nem szívesen bontanám szét, ha nem egyszerű.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#6106) Dell XPS válasza Palafi (#6105) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Itt van egy videó a kiszereléshez....

Üdv, Dell XPS

(#6107) Palafi válasza Dell XPS (#6106) üzenetére


Palafi
tag

Ez így pofon egyszerű, de ahogy látom utána tovább kell még bontani.
Mert még nem láttam a memóriát, de azért megnézem. :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#6108) Palafi válasza Palafi (#6107) üzenetére


Palafi
tag

Úgy néz ki, nem a memória okozza a hibát.
Nélküle se indul el. :(

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#6109) Dell XPS válasza Palafi (#6108) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, az elsőre is mutatta magát, de le kell ellenőrizni....hát a többi rajtad múlik, amennyiben felmerül valami még, akkor jelezzél!

Üdv, Dell XPS

(#6110) Palafi válasza Dell XPS (#6109) üzenetére


Palafi
tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R :R
Körülnézek, hogy milyen javítási lehetőségek vannak.
A tulaj meg eldönti, hogy mi legyen.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#6111) rabbit87


rabbit87
tag

üdv a nagyérdeműnek!

Adott egy Lenovo Ideapad G570 GL [link]

A ventije idegesit kissé, ugyanis állandóan megy.

A cpu 2-10% közt mozog alapon, semmi nem húzza.

A power manager-t feltettem, sok lehetőség van benne, de olyan nincs, amivel a ventit szabályozhatom.

Speedfan nem látja, biosban nincs lehetőség rá.

Speedfan szerint 40°C-ig hűti a venti a cpu-t, ekkor kikapcsol és elkezd felmászni, majd 55°C-nál bekapcsol és vissza akarja hűteni ismét 40 fokra.

Ha eközben simán netezek, erre nem képes, csak ritkán és folymatosan pörgeti, amig nagynehezen sikerül 40-re hűtenie...

Azt kéne beállitani valahogyan, hogy ne 40 legyen a kivánt hőfok, hanem 50 és akkor semmi gond nem volna.

50 alá viszonylag hamar letolja.

Tehát ezekhez a beállitási értékekhez kellene hozzáférni valami módon.

Ötlet?

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#6112) lovagkiller


lovagkiller
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Acer Aspire 5520 laptop. A multkor épp interneteztem rajta amikor egyszercsak kikapcsolt. Bekapcsoltam, erre elment az Acer kiírásig, majd leállt és villogott a power gomb körüli led. Mostmár csak 10-15 alkalomból 1szer jön be a kép, de akkor is csak az Acer feliratig jut el, majd kikapcsol és villog a led. Szétszedtem majd úgy kapcsoltam be. Miután csak a led vilogott hallottam egy fura hangot a ventilátor felöl. Olyan mintha elindulni akarna csak nem tudna. Szerintetek mi lehet a probléma forrása?

(#6113) f27 válasza rabbit87 (#6111) üzenetére


f27
aktív tag

Nenyulj hozzá ,egyszerűen kell neki a légmozgás megállás nélkül. Ha feljebb húzod akkor a terhelésnél hamarabb eléri a nemkivánt hőfokot és nehezebben fog lehülni
én ugyan így álitóttam be egy atomerőműves notit :)
Inkább a biztos hűtés mint az f27szerviz nem? :DDD :))

(#6114) Dell XPS válasza rabbit87 (#6111) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Akkor remélem megbeszéltük, és cseréled!!!

Üdv, Dell XPS

(#6115) Dell XPS válasza lovagkiller (#6112) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Sajnos úgy néz ki kezd meghalni VGA......" Esc+Fn+power" gombok egyszerre való lenyomásakor mit csinál? Ha így van, a kolléga a segítségedre lesz.. .f27 érdemes még előtte "külső monitoron" megnézned a megjelenítést...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6116) .Benett válasza Dell XPS (#6076) üzenetére


.Benett
tag

Hali. Ablaktisztító és féktisztítóval is . A csíkok maradtak . Külső kijelzőn nincsenek.
Ha jól következtetek akkor képernyő :S
Lehet valamit vele kezdeni ? :F

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#6117) Dell XPS válasza .Benett (#6116) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Sajnos LCD panel csere a megoldás, a féktisztító hogy jutott eszedbe?

Üdv, Dell XPS

(#6118) lovagkiller


lovagkiller
csendes tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6119) Dell XPS válasza lovagkiller (#6118) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Mit? Mi volt a gond?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6120) .Benett válasza Dell XPS (#6117) üzenetére


.Benett
tag

Mennyire számítsak és szerinted hol érdemes csináltatni ? Csak panelt lehet kapni ?
A féktisztító onnan jött , hogy nagyon illékony és jól oldja a szennyeződést.
A napokban szétszedtem és kiderült , hogy az ablaktisztító volt a ludas ugyanis nem párolgott ki az lcd-ből , mikor szétszedtem éreztem rögtön a citromos illatát :S
:F

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#6121) Dell XPS válasza .Benett (#6120) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az csak csere sajnos, ha szétszedted, akkor már csak bele kell tenned és kész. A felső csatlakozásra figyelj, (30pin LCD kábel) mert az keresztben is le van ragasztva....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6122) f27 válasza .Benett (#6120) üzenetére


f27
aktív tag

mekkora panel van benne?

(#6123) rabbit87 válasza f27 (#6113) üzenetére


rabbit87
tag

Biztos nincs semmi megoldás?

nagyon zavaró.... :(

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#6124) rabbit87 válasza Dell XPS (#6114) üzenetére


rabbit87
tag

üdv!

Beszéltem a bolttal, készségesen végig kérdeztek mindent, feltelepitettem-e mindent, de nem tudtak segiteni és a lenovo-t ajánlották, forduljak oda...
Skype-on beszéltem velük, de van több boltjuk is (laptopszalon) majd megpróbálom másikkal is..
Egyéb ötleted nincs, amit meg tudok csinálni?

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#6125) f27 válasza rabbit87 (#6123) üzenetére


f27
aktív tag

esetleg vegyél valami szuper hűtőpadot és tedd alá, azzal még nyerhetsz 4-5fokot és lehet ott is tudja tartani erősebben ,így kevesebbet kapcsolna be.

(#6126) rabbit87 válasza f27 (#6125) üzenetére


rabbit87
tag

A baj az a paddal, hogy mégtöbb port tolna be a gépbe és bazi hangos lenne, amire nem vágyok, azért köszi a tippet!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#6127) .Benett válasza Dell XPS (#6121) üzenetére


.Benett
tag

köszönöm a segítséget

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#6128) .Benett válasza f27 (#6122) üzenetére


.Benett
tag

5cm x 25cm az elektronika kb.
A kijelző 15,6"

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#6129) Dell XPS válasza .Benett (#6127) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen.. :)

Üdv, Dell XPS

(#6130) Dell XPS válasza rabbit87 (#6124) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Lenne, de minek javítsuk a hibáját egy egyhetes gépnek. (nem is biztos hogy sikerülne) A laptopszalonnal beszélj légy szíves, mert ki kell cserélni a gépet. Gondolj bele, ha valami később még rosszabbra fordul, vagy hardverhiba okozza. Akkor majd szépen elutazik Lengyelországba és várhatsz rá, közben kommunikálhatsz a Román ügyfélszolgálattal...
Szóval tegyél meg mindent a nyolc nap alatt, hogy cseréljék ki Neked!!!

Üdv, Dell XPS

(#6131) geeeza


geeeza
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám van az acer aspire 5750 laptoppal, hogy megállt! A következő történt: Meccset néztem neten és félidőben elmentem kajálni és mikor visszaértem az volt kiírva,hogy a windows helyreállított valami hibát,de nem nagyon olvastam mert ment a gép! Elindítottam újra a meccset és fogta magát a szerkezet és kikapcsolt,de indulni is akart újra, felpörgött a ventilátor,de megint leállt! ezt a leállás indulást csinálja addig,míg ki nem húzom az áramból! Még a biost sem lehet elérni egyszerre kikapcsol indulás után! A képernyő nem is csinál semmit! Szerintetek mi lehet a hiba? Még garis a gép januárig, de nem szeretnék várni 1 hónapot rá! Mert mondjuk ha csak a ram lenne,akkor nem küldeném el,mert annyit szánnák rá! Előre is köszönöm a segítséget!

(#6132) Dell XPS válasza geeeza (#6131) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Elsőre nem úgy néz ki, de vedd ki belőle, majd esetleg a HDD-t is, akkumulátort, és nézzük meg úgy.

Üdv, Dell XPS

(#6133) geeeza


geeeza
csendes tag

Szia! Az akkut már kivettem,de a többit a gari miatt nem szívesen bontom meg! Amúgy mire gondolsz ha kiveszem és visszarakom? Csatlakozás ment el? A ramon gondolta meg tudnám nézni,de az meg csak 1 van benn! Szerinted elszállt a hdd? Akkor a biost nem tudnám elindítani? Köszi!

(#6134) Dell XPS válasza geeeza (#6133) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még a biost sem lehet elérni

Akkor félreértettem, többször előfordult már, hogy egy ilyen hibajelenség megszűnt a felsorolt alkatrészek ki-be szerelésével, és újraindítás után már minden rendben volt.

Üdv, Dell XPS

(#6135) Dell XPS válasza geeeza (#6133) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyébként, a HDD kivételével még indul a BIOS, hiszen nincs összefüggésben, az volna érdekes, ha akkor sem indulna el, és fekete képernyő stb......szóval az komolyabb probléma. Szerintem a garancia és hogy ilyen friss a gép, mindenképpen nézesd meg a szervizben. Egy 4GB RAM modul van benne?

Üdv, Dell XPS

(#6136) geeeza


geeeza
csendes tag

Igen 1db 4gb ram van benne! Képzeld vettem a bátorságom és kivettem a ramot és a vinyót! utána is csinálta azt a kikapcsol bekapcsol dolgot,de közben 1szer akart indulni még a képernyőn is volt írás!Utána megint semmi,megint szétszedtem és elindult akkor már be tudtam lépni a biosba! Átállítottam, hogy olvasson lemezről és elkezdtem telepíteni! kiváncsi leszek,de legalább az adatokat le tudnám menteni utána mehetne szervízbe!Majd megírom mi van telepítés után ha sikerül egyáltalán! Addig is köszi a segítséget!

(#6137) geeeza


geeeza
csendes tag

!

[ Szerkesztve ]

(#6138) Dell XPS válasza geeeza (#6136) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon szívesen, egyébként nincs rajta system recovery, rendszer helyreállítás? F9"

Üdv, Dell XPS

(#6139) geeeza


geeeza
csendes tag

Azt nem tudom,mert otthagytam,mára elég volt!De a telepítő nem fut le mert hibára hivatkozik!
Utána elindult valahogy a memóriateszt és egyből ki volt írva hogy valamilyen hardveres probléma van és forduljak a gép gyártójához! De szerintem a memteszt sem futott le mert fagyva volt mikor ránéztem! Holnapra ígért haver hogy a memóriát és a vinyót meg tudjuk nézni,mert van memóriája és olyan külső vinyóolvasója! Majd jelentkezem! Köszi! Üdv!

(#6140) f27 válasza .Benett (#6128) üzenetére


f27
aktív tag

A panelnál csak a kijelző panelre gondoltam (az egész kijelző egy panel ) :K

Lehet van olyanom itthon ha gondolod. :))

(#6141) LaptopSystem

sziasztok ehhez toshiba satellite c660 10m a laptophoz keresek VGA Drivert tudnátok nekem ebben segíteni?
Xp-hez kellene esetleg egy Linknek örülnék!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6142) .Benett válasza f27 (#6140) üzenetére


.Benett
tag

Szóval ilyen :)
A tied is ilyen ? Mennyiért válnál meg tőle ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#6143) f27 válasza .Benett (#6142) üzenetére


f27
aktív tag

szerintem 1280x800 ami nekem van
ez LCD vagy LED kijelző hogy ilyen a felbontása? :U

(#6144) geeeza


geeeza
csendes tag

Na szia Dell XPS! Képzeld a Ram halt meg a gépben! Kicseréltük és szerencsére minden tökéletesen működik! Köszi még egyszer a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6145) Dell XPS válasza geeeza (#6144) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen, és köszi a visszajelzést a hibára vonatkozóan!

Üdv, Dell XPS

(#6146) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, pár hete lettem figyelmes arra, hogy a notim ventilátora néha pár perce a megszokotthoz képest erősebb berezonáláshoz hasonlító hangot ad.
A gép másfél éves és nem sokat használtam korábban...Még annyira ritkán jött elő a hang pl. már 5. napja folyamatos használat mellett sem csinálta, hogy addig úgy gondolom nem érdemes szervizbe vinni. Megnéztem és nem poros, csapácshibára is gyanakodtam, de a hang alapján nem annak tűnik.
Találtam egy videót, amin szinte ugyanaz a gép van, mint az enyém és pontosan ezt a fura hangot rögzítették. A hozzászólásoknál többen írták, hogy nekik is ilyen pár hónapos gépeknél is. Lehetséges, hogy ez nem is komoly hiba ?
Kérnék egy hozzáértő embert, aki megnézné ezt a videót és a hang alapján talán tudna tanácsot mi okozhat ilyet...
Előre is köszönöm !
http://www.youtube.com/watch?v=Ldo37JyKgs4

[ Szerkesztve ]

(#6147) LaptopSystem válasza Krystal_s (#6146) üzenetére

ez bizony csapágy hang lesz szerintem kezdi megadni magát a venti

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6148) Muerte válasza LaptopSystem (#6147) üzenetére


Muerte
addikt

+1 Ez a venti elhalálozott.

(#6149) LaptopSystem

hallottam már nem egyszer ezt a hangot sajnos be lehet kenegetni egy ideig óráig menni fog, de végleges megoldásként csak a csere fogja meghozni a kívánt hatást!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6150) Krystal_s válasza LaptopSystem (#6147) üzenetére


Krystal_s
addikt

Értem és köszönöm.
Az a fura, hogy most már lassan egy hete folyamatosan megy a gép és 1x sem adott ilyen hangot. Azt hittem, amikor a csapágy kiszárad vagy tönkremegy, akkor egyre hangosabb lesz, de így, hogy csak párszor volt fura hangja, akkor is max 10 percig és azóta semmi ez érdekes. :U hm kénytelen leszek várni...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.