Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6601) BénaNyurga válasza KillHates (#6599) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Én a DG-t nagyon szeretem már lassan 2-3 éve használom!
Nagyon ritka az olyan dolog amihez nem talál drivert! Vagy pl hogy hibázik mondjuk ezt általában régebbi NV-videokarikkal szokta elkövetni!

De eddig nem csalódtam benne! :) Általában wifi adapter telepít! Aztán jönnek is a driverek ahogyan azt kell!

Nem vagyok egy nagy szaki de talán egyszer az leszek! Látom viszont te profiban nyomod!
És itt is szeretném megköszönni anno a noti vásárláshoz adott jó tanácsokat! Lehet aktív látogatója leszek a topiknak :R

(#6602) peter76bp válasza KillHates (#6596) üzenetére


peter76bp
senior tag

Bezony-bezony. Én is köszönöm a közbenjárást is meg a gyógyítást is :R

(#6603) szente válasza Dell XPS (#6594) üzenetére


szente
addikt

Gericom Q10 Air+

KillHates: Köszi, ez tényleg humánusabb megoldásnak tűnik. :D

(#6604) iceguard


iceguard
csendes tag

hali!

Adott egy ASUS K50 AB-SX073D. Egyszer csak bekapcsnál semmi kép(Se asus logo, se bios se semmi). Szétszedtem-összeraktam, és voálá van kép. DE azóta win7 bootnál kék halál, win telepítésnél szintén ugyanaz. Bios is not fully acpi compliant" kb ez a lényeg.. frissítettem már a biost, de semmi változás.
Mem.tesztet futtattam, cserélgettem őket, de semmi.
Ötletek?

(#6605) Dell XPS válasza iceguard (#6604) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Live CD?

Üdv, Dell XPS

(#6606) iceguard válasza Dell XPS (#6605) üzenetére


iceguard
csendes tag

Szokásos Asus betegség miatt nem működik az olvasó...

(#6607) Dell XPS válasza iceguard (#6606) üzenetére


Dell XPS
veterán

A memóriáknál a slot -t is ellenőrizted? Elindul a gép most már simán HDD nélkül, csak az OS-el van gondja? Másikkal próbáltad, ill. a HDD -t meg tudtad nézni, hogy milyen állapotú? (másik gépben)

ODD-t kivetted??

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6608) szente válasza szente (#6603) üzenetére


szente
addikt

Na észre vettem még valamit a laposon. Amikor a BIOS ellenőrzi a bekapcsolásnál a dolgokat, vagy egy olyan hiba üzi, hogy No TPM, or TPM has problem.
Ez mi lehet?

(#6609) iceguard válasza Dell XPS (#6607) üzenetére


iceguard
csendes tag

A slot-nak ránézésre baja nincs, máshogy hogyan tudom ellenőrizni? Winyót kicserélni sajnos nem volt lehetőségem, de biosban felismeri + a bios flashnél a meghajtóválasztásnál is látszik, a rajta lévő adattal együtt.
ODD már rég ki van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#6610) Dell XPS válasza szente (#6608) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Újrahúztad a rendszert? Linux vs. Windows?

Üdv, Dell XPS

(#6611) Dell XPS válasza iceguard (#6609) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi a választ! Ahogyan a modulokat cserélgetted felváltva egyenként, úgy kellene a "slot-ot" is megnézni, nehogy az egyik hibás legyen, azaz hol az egyik "slot-ban", hol a másik "slot-ban" legyen "jó memória" modul. Egy kis érintkezésre is rá lehetne nézni. (ki-be 1x2 ) :)

Üdv, Dell XPS

(#6612) iceguard válasza Dell XPS (#6611) üzenetére


iceguard
csendes tag

én köszönöm :) Próbálgattam jobbra-balra, de eddig mindenhogy jó volt. Felismerte, nem sípolt.

most egy olyat vettem észre, hogy akkor indul újra, mikor a Win átveszi" a vezérlést, és a vga 2perc után is olyan forró, hogy nem tudok hozzáérni. És lehet emiatt lelövi a rendszert a Win.

(#6613) Dell XPS válasza iceguard (#6612) üzenetére


Dell XPS
veterán

pill..

Üdv, Dell XPS

(#6614) szente válasza Dell XPS (#6610) üzenetére


szente
addikt

Eredetileg Win7 volt rajta, most XP van. Egyébként hibát nem produkál (vagy csak nem vettem észre), csak a felirat van.

(#6615) Dell XPS válasza iceguard (#6612) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értsem úgy, hogy indulna az op.redszer (töltödik), és már be állna a hővédelem? Kettő perc alatt? Írtad, hogy szétszedted, nyilván láttad a hőelvezetési nyomokat...(paszta, gap-pad)

Üdv, Dell XPS

(#6616) tbagi


tbagi
csendes tag

Üdv Mindenki!

Van egy Toshiba satelite a110-es készülék. A hibája a következő:
nincs háttérvilágítás, amiből arra következtetek hogy inverter csere kell, viszont! ezzel a hibajelenséggel egyidejűleg előjött egy olyan hiba is, hogy ha a gépet áram alá helyezem bekapcsolom, akkor tökéletesen működik (háttérvilágítás nélkül, vagy egy darabig van háttérvilágítás utána kikapcsol) viszont ha ezután kikapcsolom, akkor áramtalanítás és pár perc várakozás nélkül nem lehet újra bekapcsolni.
Memóriát videókártyát invertert winchestert már kiszedtem visszaraktam, windows is újratelepítve.
Valaki meg tudná mondani hogy miért nem reagál a power gombra kikapcsolás után?

Mikor nem volt kép külső monitorral tökéletesen működött.
Viszont mikor nem tudom bekapcsolni akkor memóriák variálásával sem működött, megoldás az volt hogy hálózatból kihúzni, aksi ki, ezután aksi vissza és működött.
Hosszú power gomb nyomásra sem reagál, semmilyen jelét nem mutatja annak, hogy működik. Mintha ki lenne kötve a power. Attól félek hogy alaplap problémája lehet, és lehet hogy az inverter sem rossz csak alaplap nem ad jelet neki. Mi a véleményetek?

Előre is köszönök minden választ

(még annyit hozzáteszek, hogy tegnap este kb 2-3 órát szórakoztam vele úgy, hogy nem jött elő a hiba, reggel újra nem lehetett bekapcsolni)

[ Szerkesztve ]

(#6617) Dell XPS válasza tbagi (#6616) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Gondolom, ha nincs benne az akkumulátor, akkor bekapcsol..!?

Üdv, Dell XPS

(#6618) Dell XPS válasza szente (#6614) üzenetére


Dell XPS
veterán

Előszokott fordulni, hogy valamilyen BIOS beállítás/értelmezés nem jó, ha pl. OS változás van visszafelé...(Windows -Vista -XP), lehet egyszerű biztonsági is (hard lock).

Üdv, Dell XPS

(#6619) KillHates válasza szente (#6608) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nincs ujjlenyomat-olvasót, vagy probléma van vele.
Feltételezem, hogy nincsen ilyen a gépedben. Tehát irreleváns.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6620) tbagi válasza Dell XPS (#6617) üzenetére


tbagi
csendes tag

Aksi nélkül sem mindig kapcsol be, ha nem áramtalanítom.
Rápróbálok egy win8-at hátha jót tesz neki :)

(#6621) tbagi válasza KillHates (#6619) üzenetére


tbagi
csendes tag

nincs benne újjlenyomat olvasó

(#6622) Dell XPS válasza tbagi (#6620) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ahogy gondolod, meglepne, ha ez lenne a megoldás...

Üdv, Dell XPS

(#6623) Dell XPS válasza tbagi (#6620) üzenetére


Dell XPS
veterán

BIOS frissítést javasolnék, de ez így "meleg"......remélem, tévedek, de az alaplappal lesz a problémád.. :)

Szerk: természetesen tárgytalan, ha a Win8 behozza a képet... ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6624) tbagi válasza Dell XPS (#6623) üzenetére


tbagi
csendes tag

a képernyőt már összeraktam mert már másfél napja a monitor "megjavult" XD
persze tegnap előtt este is azt hittem hogy nincs semmi gondja aztán reggelre újra elromlott.
lehet visszaadom barátnőmnek és megmondom hogy csak este használja :)

Köszönöm a tanácsokat, ha kiújul a betegsége, visszatérek az új tapasztalatokkal:)

(#6625) Ironhand válasza Carasc0 (#6049) üzenetére


Ironhand
tag

Ez bizony normális sebesség, sajnos hozzá kell szokni :K

PM! az gyorsabb!

(#6626) Dell XPS válasza Ironhand (#6625) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem nézted el véletlenül, szeptemberi kérdés volt.... :)

Üdv, Dell XPS

(#6627) Ironhand válasza Dell XPS (#6626) üzenetére


Ironhand
tag

Hi hoppá :U

PM! az gyorsabb!

(#6628) szente


szente
addikt

Köszönöm nektek a segítséget, minden topikba kellene 1-2 ember, mint Ti vagytok!

(#6629) KillHates


KillHates
nagyúr

Na ez mi lehet:

- ha bent van az akku a notiban, akkor a BIOS megáll a

feliratnál.

Valakinek van valami tippje?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6630) Dell XPS válasza KillHates (#6629) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Lassú volt a gép, majd újra telepítés után (ill. közben), egyszer csak?

Üdv, Dell XPS

(#6631) BénaNyurga válasza KillHates (#6629) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Több külföldi oldalon is az IDE Kábelre utalnak azaz valami gond lehet a merevelemez optikaimeghajtó kábelével! Ha nem értelmeztem nagyon félre :)

:D Az érdekes :D

[ Szerkesztve ]

(#6632) KillHates válasza Dell XPS (#6630) üzenetére


KillHates
nagyúr

Áhh dehogy ENE mikrokontrollert cseréltem, aztán vissza mert az 1001HA nem kompatibilis az 1005HA-val, valószínűleg valami mikrokód kavarás van...
Minden maradt a régiben, de valami elfosta magát a csere közben. Azóta nem áll szóba az akkujával (de megy róla) és ha bent van akkor itt megáll. Ha kiveszem akkor tovább megy...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6633) Dell XPS válasza KillHates (#6632) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem gondoltam ilyesmire, nem rég volt egy ilyen esetem a fent leírtak alapján idáig jutott, majd nyekk...

Üdv, Dell XPS

(#6634) KillHates válasza BénaNyurga (#6631) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi, de akkor mi köze van ahhoz, hogy az akku bent van, vagy nincsen :O :F

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6635) Dell XPS válasza KillHates (#6632) üzenetére


Dell XPS
veterán

Miért volt szükség a cseréjére? Kíváncsi vagyok mit találsz ki rá...

Üdv, Dell XPS

(#6636) KillHates válasza Dell XPS (#6635) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert a termikus értékeket rosszul értelmezte és lekapcsolta a notit random :W.
Persze a donoré nem ment benne, és nem is az ENE volt a hibás Illetve az is egy kicsit), hanem a PWM visszajelzés nem ment vissza.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6637) Dell XPS válasza KillHates (#6636) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez volt az, ami 50°-on leoldott...hamis jelfeldolgozás? Már fáradt vagyok, bocsi...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6638) KillHates válasza Dell XPS (#6637) üzenetére


KillHates
nagyúr

Még annyi sem volt. A pofáraesés az egészben, hogy 99%, hogy rétegszakadásos :O
Most már megy, de fixra kellett venni a ventijének a vezérlését.

Na, megyek én is aludni a családdal :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6639) iceguard válasza Dell XPS (#6615) üzenetére


iceguard
csendes tag

Igen, szétszedtem. Ránézésre minden jónak tűnik, de ha kikapcs után hozzányúlok a hővezető cső"höz, akkor az igencsak forró. Most éppen egy live linuxot futtatok pendrive-ról, de telepíteni ezt sem engedi :R

(#6640) Dell XPS válasza iceguard (#6639) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Itt vagy?

Üdv, Dell XPS

(#6641) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
észrevettem, hogy amikor lehajtom a notebook tetejét, akkor a jobb sarokban picit megemeli a gép peremét, tehát az összeillesztéseknél kicsit szétjön. Megnéztem és nem ér hozzá a kijelző. Nem tudom pontosabban leírni, ezért mellékelek egy videót a gépemről.
Itt 2:05 percnél, arról a fémes részről van szó( billentyűzet körüli rész ), amit késsel feszít fel az illető. Látni a kezével is elég könnyedén megemeli...
Eddig elég gyakran csuktam, nyitottam a gép fedelét alvó mód miatt. Nem tudom mióta lett ilyen. Néztem a gép alján található csavarokat is, de nem tudtam eldönteni, hogy azok tarják ezt a lapot, vagy pattintós ? Ez mennyire okozhat majd gondot ?

[ Szerkesztve ]

(#6642) BénaNyurga válasza Krystal_s (#6641) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Szerintem azt az egész panelt csavarok tartják ha nem akkor meg tévedtem!
Gondot okozhat szerintem pl megfeszül az alaplap stb... De ez csak az én laikus véleményem...

(#6643) Krystal_s válasza Krystal_s (#6641) üzenetére


Krystal_s
addikt

Erről a részről lenne szó. A kijelző mozgatása közben az összeillesztésnél kb 1mm-t emeli meg a fémes részt, a gép többi részén szorosabban illeszkedik.

(#6644) BénaNyurga válasza Krystal_s (#6643) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Áhhám ! És eddig ilyen gond nem volt ?
-nem lehet hogy a zsanér lazult meg és utána kéne húzni ?

(#6645) Krystal_s válasza BénaNyurga (#6642) üzenetére


Krystal_s
addikt

Megnéztük hátul azt a csavart, ami alatta van és nincs rá hatással, ha kilazítjuk, vagy megszorítjuk. Igen valami megfeszül ott, mert a kensington zár bemenet is picit mozog a kijelző mozgatása közben. A kijelző is elég szoros alapból..

#6644: A zsanér elvileg az alaplapra van rögzítve én meg nem tudom és nem is szeretném szétszedni a gépet. Szervizbe küldeni emiatt nem szeretném...ha nem olyan komoly a gond.

[ Szerkesztve ]

(#6646) BénaNyurga válasza Krystal_s (#6645) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Reggel a két szakink tuti megmondja mi a helyzet :)

(#6647) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy öreg, de szívemnek kedves laptopom. Igazából csak filmezésre használom, illetve olyan helyre cipelem, ahová az újat sajnálom. Illetve csak cipelném, mert az akku lassan kilóra többet nyom, mint Ah-ra.
Az érdekelne, hogy 2db akku-ból lehet-e otthon 1 jól működőt összehozni. Az egyik akku egyik pillanatról a másikra 0%-on marad és nem tölt, a másik tölt, de hamar lemerül. Gyanítom, hogy az elsőben az elektronika halt meg, mivel idáig nagyon jól üzemelt és volt az elmúlt időszakban egy univerzális töltővel egy pici zűr. A másik sejthetőleg cellafáradásban szenved. Azt szeretném megcsinálni, hogy szétszedném cellákra és a jó cellákból összeraknék egy jó verziót. Elektronikához nem vagyok teljesen kutyaütő, forrasztás, mérés nem jelent gondot, eszközök adottak. Viszont az akkuk terén járatlan vagyok ezért érdekelne, hogy ez mennyire járható út, amit kitaláltam.

Krystal_s: A videó alapján és a saját gépem összeszerelését ismerve én is a jobb oldali zsanér felülről behelyezhető csavarjának a meglazulására gondolok. Ezt viszont csak a felső burkolat eltávolításával lehet javítani. Jól láttam, hogy a zsanérhoz a gép hátuljából nem megy csavar? Mert, ha megy akkor azon nagyon picit nyitáskor-záráskor meg lehet figyelni a másik csavar lazaságát. Ugyanis ekkor az kicsit megmozdul. Ha ezt teszi akkor tuti a felső csavar lesz a gond. Ha beigazolódik, akkor érdemes lenne meghúzni azt a csavart, mert, ha kijön a menetből, akkor nyitáskor-záráskor a hátulsó csavar (ha van ott) annyira megmozdul, hogy kitörik a műanyagból, illetve a zsanér talpa nagyon felnyomja a burkolatot, egyes esetekben el is törheti. Éppen a napokban dobtam ki egy ilyen burkolatot.

[ Szerkesztve ]

(#6648) KillHates válasza Krystal_s (#6641) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már itt is az egyik. Belül a kijelző csuklópántjának az alsó részét tartó csavarok egy kicsit kilazultak. Sajnos ezeknek a meghúzásához teljesen szét kell szedni a gépet. És minél hamarabb, mert ha nagyon kitekeredik, akkor kiszakítja a műanyagból a fém csavarfészkeket.
Ami viszont a nagyobb baj ennél a modellnél, hogy valószínűleg a kijelző keretben is elkezdtek kilazulni már a csavarok. Azok viszont sokkal rövidebbek és e miatt hamarabb csinálnak galibát. Azokkal talán még hamarabb kellene foglalkozni. Ha nincsen műszaki beállítottságod, akkor és szívesen megcsinálom. A részleteket privátban...

Szerk:
3:00-nál tekeri ki az alsó csavarokat és 6:00 után lehet látni a felsőket...

Többieknek: a csavarbehajtó szárán a vinyómágnesek megvoltak? :D :DDD :D :Y

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6649) #68216320 válasza KillHates (#6648) üzenetére


#68216320
törölt tag

Fentebb írt akku-cella bulihoz tudsz valami infót adni?

(#6650) KillHates válasza #68216320 (#6647) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Ez egy bonyolult történet, az egész a környezetvédelemmel és némi pszichológiával kezdődik;

- a Lithium-Ion akkumulátorok celláinak nem szabad teljesen kisülniük és nem is lehet a kondíciójuk nulla, mert akkor elkezd a Lithium kicsapódni. Ezért az akkumulátorok celláit egy igen bonyolult elektronika figyeli, ami nézi a cellák megfelelő töltöttségi szintjét, az akkuk hőmérsékletét, az akkuk kondícióit és viselkedésüket a kisülés és a töltés folyamán. Ez azért van, hogy az akkuk sohase menjenek tönkre igazán, ezért minél tovább bírják illetve ha már elfáradt akkor is a júzer valami értékesebb dologként kezelje mint a szemetet (pl. "leadom veszélyesbe mert még fel lehet újítani, elviszem felújíttatni, megpróbálom felújítani - de ami lényeg nem kerül a háztartási hulladékba! " ) Ez a pszichológiai része ami rávesz a környezet védelmére.
- ami viszont számunkra a lényeg, hogy ez az elektronika nem igazán hagyja magát birizgálni, magyarán ha fizikailag elválasztják az akkuktól akkor bevágja a durcást és a rajta lévő BQ kontroller betilt és használhatatlanná válik. Ez többek között azért is van, hogy EGYÁTALÁN NE próbálkozzon senki sem az ilyesmivel, mert ha valamit elköt az ember, vagy nem köt be (hőérzékelő) akkor könnyen nagyon nagy baleset lehet. Van fantáziád, ha ez az öledben történik:

Szóval, ha van van műszaki érzéked és tisztában vagy az akkuk lelkivilágával, akkor lehet óvatosan belekezdeni, de bevallom őszintén és a 22 éves notebook-szerelői tapasztalatommal nem vágnék bele egy ilyen szervátültetésbe. Ha gondolod, akkor szívesen segítek a részletekben...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.