Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5751) NEMO1968 válasza Dell XPS (#5748) üzenetére


NEMO1968
őstag

Tőled kérdeztem több szem többet lát elven. :K .
Azonkívül némi kis tanulási szándék is volt bennem.
Elnézést,ha esetleg bántóra sikerült a hsz.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5752) Dell XPS válasza vadger (#5744) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sejtettem, hogy megnézted (az alaposság látszott) mivel aktív vezérléssel működik az LCD, így már szinte biztos hogy vagy a panel, vagy az inverter fogja megadni magát. Nem tudom van rá lehetőséged, hogy egy másik panellal megnézd esetleg?

Üdv, Dell XPS

(#5753) Dell XPS válasza NEMO1968 (#5751) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, nem értettem elsőre.... :)

Üdv, Dell XPS

(#5754) vadger válasza Dell XPS (#5752) üzenetére


vadger
tag

Ne haragudjatok, de nem vagyok valami pro a témában, pl mi az az inverter ebben az esetben? Másik panellal sajnos nem tudom kipróbálni. A szalagot egyszerűbb és olcsóbb beszerezni? Mert akkor szerintem azzal próbálkoznék első körben, hátha az rosszalkodik, bár ha meg lenne törve vagy ilyesmi akkor mindig előjönne a probléma szerintem.

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#5755) NEMO1968 válasza vadger (#5754) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szalagkábelt egyszerűbb és olcsóbb is,de mivel nem változik a hiba,ha megmozgatd,így valszeg DELL XPS kollégának lesz igaza.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5756) Dell XPS válasza vadger (#5754) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben az LCD kábellel lenne gond az másképpen jelentkezne, (el is tűnne a kijelző teljesen) az inverter az LCD háttér világításáért felel, itt csak rávilágítva látnád a kijelzőn megjelentetett infókat...

Üdv, Dell XPS

(#5757) vadger válasza Dell XPS (#5756) üzenetére


vadger
tag

Tehát akkor vehetek egy panelt? Lehet hülye kérdés, de a mostani 1280x800 helyett tehetek bele egy nagyobb felbontásút is? Ez egyszerűen szerelhető? Értsd, egy magamfajta nem éppen szerelésre termett ember is meg tudja csinálni a cserét?

Illetve lehet tenni LED panelt is bele, vagy az már nem fog működni? Jelenleg ugye sima TFT-LCD ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#5758) Dell XPS válasza vadger (#5754) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még annyit meg tudsz tenni, hogy a kijelzőkeret felső részén végig, (LCD elektronika ott van) elkezded finoman megnyomkodni, hátha előjön a probléma. Ez egy lehetőség csak!!!!!!

Üdv, Dell XPS

(#5759) Dell XPS válasza vadger (#5757) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, tehetsz bele nagyobb felbontásút is, de ez behatárolt azért. Gondolom azt tudod hogy minden kisebb lesz a kijelzőn, de ha nem zavaró, akkor nincs probléma.
Csak TFT-és panelt tehetsz bele, mert nem konvertálja az inverter. Te is kitudod cserélni, de érdemes letölteni előtte egy youtube videót, ahol megállítva is látod a folyamatot. Oda kell figyelni, főleg a keret szétszedésére!!

Üdv, Dell XPS

(#5760) vadger válasza Dell XPS (#5759) üzenetére


vadger
tag

Köszönöm a segítségeteket, örök hála!

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#5761) jahatpersze válasza Dell XPS (#5707) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Szia!

Úgy lett, ahogy mondtad, sajnos már el sem tudom indítani. Ezt írja ki, nem jelenik meg az ASUS logo. Gondolom az alaplap kuka. Abban segítenél, hogy mit lehet egy ilyen öreg géppel csinálni? Mit lehet benne hasznosítani? Nyílván szervízelni nem nagyon éri meg. Amit tudok a tesztek alapján, hogy: HDD 97%-os, Memória tesztje OK. Köszi a segítséget!

(#5762) 04ahgy válasza Dell XPS (#5739) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De, a dedikálttal jól megy. Kikapcsoltam BIOS-ban a switchable graphics-ot, így csak a HD6550M-et használja (a driverét is újra kellett rakni, mert máshogy jelent meg az eszközkezelőben, de szerintem ez normális, sosem volt így, csak dedikálttal még a gép), és semmi képhiba. Éjjel futott a Prime95, de lekapcsolt ma reggelre a masina (érdekes, hogy a win7 bekapcsoláskor nem jelenítette meg a szöveges indítóképernyőt, miszerint nem szabályosan állt le).
Kartondoboz egyenes tetején áll most, saját lábain, így 85-87°C Prime95 alatt. (Realtemp adat, 90°C-nak írja a TJmax értéket.)
A hűtés ez alapján rendben levőnek tűnik, de megpróbálom a kikapcsolás körülményeit megnézni.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5763) 04ahgy válasza fkenny (#5740) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jah, az az érdekes még, hogy kétszeri alaplapcserét írtak, de a win7 egyszer sem talált új hardvert, mikor az SSD-t betettem és indítottam. Lehetséges ez?
A BIOS-ban is ugyanaz a sorozatszáma a gépnek, mint előtte, de gondolom azt tudják programozni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5764) fkenny válasza 04ahgy (#5763) üzenetére


fkenny
senior tag

Alaplapcserénél ha ugyan olyan alaplapot kap észre sem veszed a cserét, csak annyiban, hogy a hiba megszűnik ha minden jól megy :) Valószínű mégis igazam van, hogy a CPU-ban lévő IGP kezd beteg lenni.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#5765) Dell XPS válasza jahatpersze (#5761) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Valóban alaplap esetében nem nagyon éri meg szervizelni, ha csak nincs szerencséd és van kedved belevágni. Elméletileg lehetne hozzá szerezni, hiszen ha v.ki örült áron adja, senki nem fogja megvenni. Még egy opció: Te veszel egy gépet elfogadható áron, és még marad is alkatrészed. Ez Neked kell eldöntened, hogy teljesen megfelelt ez a gép, vagy már gondolkodtál a lecserélésén. Az utóbbinál adott a válasz.

Ahogy utána néztem, a legtöbbjének hasonló gondjaik vannak. Természetesen szétbontva a legjobb árulni, de akkor többet kell várni. Elsőre a HDD-t, RAM-t, CPU-t, LCD-t fogják megvásárolni a tapasztalatok alapján. A megmaradt alkatrészek eladására várnod kell, mert azt éppen valami aktualizálhatja majd. (leesett laptop, törött ház)

Üdv, Dell XPS

(#5766) Dell XPS válasza 04ahgy (#5762) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azon gondolkozom, hogy ha lecserélnéd a driver-ket, vajon változna a helyzet? Természetesen a legfrissebbeket, akár béta verzió is...(chipset,vga) Az új hardver csatlakoztatása az érdekes..

Üdv, Dell XPS

(#5767) jahatpersze válasza Dell XPS (#5765) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

OK. Köszi mindent!

(#5770) adi mester


adi mester
tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni, notival kapcsolatban.

Adott egy Asus F3T notebook. Bekapcsolás után a kijelző nem ad képet, szürkén világít, de csipog, hallom amikor a rendszer betölt, csak kép nincs. Azaz van kép, mert a kijelző szürkén világít. Külső monitorra rádugva van kép, minden működik, csak kép nincs.

Segítséget itt, vagy PÜ-ben kérek, köszönet érte :R
Üdv.

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#5771) Dell XPS válasza adi mester (#5770) üzenetére


Dell XPS
veterán

Üdv,

Ebben meg én kérnék segítséget: Külső monitorra rádugva van kép, minden működik, csak kép nincs. Köszönöm!

Üdv, Dell XPS

(#5772) adi mester válasza Dell XPS (#5771) üzenetére


adi mester
tag

Bocsi, kicsit összevontam két mondatot :DDD

Szóval a külső monitoromat rádugtam a gépre és úgy van kép. Bebootol a Windows 7, tudom állítani a felbontást, működik.
A külső moncsit lehúzva, a noti képernyőjét átállítva kijelzőre, csak szürkén világít a kijelző. Időnként csíkos lesz a kép, valamikor csak fehér / szürke csíkok vannak, máskor színes is.

Inverterre vagy VGA-ra tippelnék, de nem vagyok benne biztos.
BIOS reset folyamatban, bár kizárt, hogy ez lenne a baja.

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#5773) Dell XPS válasza adi mester (#5772) üzenetére


Dell XPS
veterán

A BIOS reset nem oldja meg a problémát, egyébként sem biztos hogy elfelejtené a beállításokat.(más estre vonatkozóan!) Inverterre vagy VGA-ra tippelnék.. én a másodikra, ha lehet fogadni, szóval 2-es! :D

Üdv, Dell XPS

(#5774) 04ahgy válasza Dell XPS (#5766) üzenetére


04ahgy
nagyúr

BIOS-ban is csinálja, tehát driver gond nem lehet.

Desktop gépekben sokkal nagyobb tapasztalatom van, mint notebook esetében, de ott tökugyanolyan alaplapnál is legalább a hálózati vezérlőt felismeri újra, hisz más a MAC Address. De tapasztalataim szerint több dolgot is felismer és telepít az OS.

Mindenesetre a prime95 lekapcsolt, mire az imént hazaértem, de megint szabályosan.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5775) f27 válasza adi mester (#5770) üzenetére


f27
aktív tag

70%-ig megdöglött a belső digitális jelforásod. Ergo ha van benne vidkari ott a hiba. :K

(#5776) Dell XPS válasza 04ahgy (#5774) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valamit még megnézek, és visszajelzek Feléd!

Üdv,

Üdv, Dell XPS

(#5777) fkenny válasza adi mester (#5770) üzenetére


fkenny
senior tag

Könnyen javítható, tucatnyi F3T vagy sv-t javítottam már. VGA chipet kell reballozni

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#5778) Dell XPS válasza fkenny (#5777) üzenetére


Dell XPS
veterán

Jó tudni....

Üdv, Dell XPS

(#5779) adi mester válasza Dell XPS (#5773) üzenetére


adi mester
tag

Sziasztok.

Először is köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. :R
Másodszor én is jobban szemügyre vettem a gépet, miután ismerősöm elment.

BIOS resetig nem jutottam el, rájöttem hogy ezen a problémán nem tud segíteni. Ezután bekapcsoltam a notebookot és külső monitorral és még ismerősöm előtt vettem fel a felbontást 640*480-ról 800*600-ra. Semmi gond nem volt akkor vele, ezért kérdeztem utána a topikban.
Ismerős miután lelépett, tovább emeltem a felbontást és a kijelző elkezdett csíkozódni is.
Ezután a memóriákra kezdtem el gyanakodni, hát ha az egyik rossz lenne benne, így kivettem az egyiket és láss csodát...két bekapcsolás erejéig adott képet a technika, de a rendszer nem bootolt be, a gép újraindult, a memóriákat lehúztam ahibás alkatrészek listájáról.
A VGA hűtőjét levettem, a VGA chip körül az alaplapra 2 memóriachip van integrálva. Szerintem nem a VGA magjával lesz a gond, hanem az egyik memória chip adta meg magát, így reball nélkül tényleg nem tudom megoldani a helyzetet.

...és ha már itt tartunk. fkenny, mennyiért tudnád nekem megnézni / megjavítani a laptopot? Milyen esélyekkel indul a noti azok alapján, amit leírtam? Referenciáid vannak? Az eddig megjavított notik meddig bírták a strapát? Illetve ezekre választ már PÜ-ben kérnék :R

Szerk.: A válaszokig / köv. segítségig nem nagyon fogok a notihoz nyúlni, ha a VGA chip levált, akkor nem hiszem, hogy jót tesz neki, ha egyfolytában gyilkolom :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#5780) 04ahgy válasza 04ahgy (#5774) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, az a helyzet, hogy most visszaállítottam Switchable Graphics-ra, és egész éjjel ment loopolva videolejátszás, természetesen IGP-vel. A hiba azonban nem jött elő ezúttal. :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5781) Dell XPS válasza 04ahgy (#5780) üzenetére


Dell XPS
veterán

Üdv,

Köszönöm a türelmedet, és a visszajelzéseket. Akkumulátorról működtetve próbáltad már ellenőrizni, hogy ilyenkor hogyan viselkedik? Amennyiben le van kapcsolva DGPU, és fokozatosan terheled, akkor miképpen reagál? Lassan lokalizálódik a probléma, remélem....

Üdv, Dell XPS

(#5782) f27


f27
aktív tag

Van egy DELL M6300 full verziós notim
az akkumulátora ma lett 3 éves és automatik azt irja a gép cseréljek akkut.
Nos az akku 96% kondicióban van kb 3órát megy el vele.
Tudja valaki hogyan lehet ezt resetelni?

(#5783) 04ahgy válasza Dell XPS (#5781) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Amikor a videót csináltam, akkor akkuról is jelentkezett, Switchable Graphics bekapcsolt állapota mellett, tehát intel GPU-val.

Ma egész nap ment a gép, videolejátszással, és semmi hibája nem volt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5784) cod2gamer


cod2gamer
csendes tag

sziasztok,
van egy fél éves samsung NP900X3A gépem, és az akkumulátor nem akar 100%-ra tölteni (80%-on azt írja, hogy csatlakozva, nem töltődik). olyan országban vagyok, ahol 110V-os a hálózat, így azon használtam egy ideig, de mióta észrevettem, hogy csak 80%-ig tölt, kerestem egy 220V-os konnektort, és azon töltöm, de így sem tölt tovább.
elvileg az adapterre az van írva, hogy a bemenete 100-230V, így nyugodtan használtam.
szerintetek az akkumulátor károsodott? vagy csak valamilyen beállítás változott meg?
mit tegyek, hogy kiküszöböljem a problémát?

(#5785) nagypasztor válasza cod2gamer (#5784) üzenetére


nagypasztor
tag

A lenovo gépeken van olyan akkumulátor kezelő progi, amivel az akksi élettartamát tartósabbá téve be lehet állítani, hogy csak 80 %-ig töltse fel. Állítólag ez az állapot a legkevesebb elhasználódás mellet a leghosszabb üzemidőt biztosítja. Nem lehet, hogy a samsungon is van ilyen, és valaki elállította ( mondjuk gyerek) ?

Csak egy öltelt volt...

(#5786) e3ekiel


e3ekiel
csendes tag

Sziasztok Szép Napot kívánok mindenkinek!

Igen érdekes problémám van. Van egy régi jó laptopom ami nagyon szeretek.
Nevén nevezve Lenovo 3000 c200 N100
1.6Ghz proci (single core)
120Gigás winyó
128-as videókártya
és alapból 512-ram volt benne amit annó kicseréltem 1024Mb-ra (DDR2)

A hiba a következő: A napokban vettem újonnan egy 1GB DDR2-es ramot a meglévő másik 1giga mellé így elméletileg 2gigának kéne lennie de ezt sehogy nem akarja.
A BIOS-ban 1024MB-ot lát a saját gépben szintén.

Természetesen minden driver fenn van a windows is naprakész (Windows xp SP3)

Próbáltam már a következőket: felcseréltem a két memóriamodult. de úgysem megy.
A memória modulok hibátlanok mivel egy másik gépben megnéztem őket a hiba kizárása miatt.

Igazából munka miatt bővítettem és nagyon fontos lenne hogy működjön. Ezért kérem a Tisztelt fórumozók segítségét!

Maradok tisztelettel: :)

(#5787) fkenny válasza e3ekiel (#5786) üzenetére


fkenny
senior tag

Szeretnék kérni egy pontos cpu típust.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#5788) e3ekiel válasza fkenny (#5787) üzenetére


e3ekiel
csendes tag

Szia! A CPU tipusa:
Mobile Intel Celeron M,1600MHz (12x133)
CPU alias: Yonah
utaláskészlet: x86 MMX,SSE,SSE2,SSE3
Órajel 1600MHz
L1 kód gyorsítótár: 32kb
L1 adat gyorsítótár 32KB
L2 gyorsítótár: 1MB

ennyit tudtam meg az Everes-el :)

(#5789) Dell XPS válasza 04ahgy (#5783) üzenetére


Dell XPS
veterán

Újra elolvastam többször is, és végiggondoltam az egész történetét a gépednek, és amennyit még enged a vizualitásom. Jelenlegi javaslatom, hogy várjunk és figyeljük a viselkedését.

Több dolog vált érdekessé: a driverét is újra kellett rakni, mert máshogy jelent meg az eszközkezelőben! Visszaállítottam Switchable Graphics-ra, és egész éjjel ment loopolva. A hűtés ez alapján rendben levőnek tűnik! A hiba azonban nem jött elő ezúttal. Ma egész nap ment a gép, videolejátszással, és semmi hibája nem volt.

Amennyiben újból jelentkezik, akkor a Switchable Graphics működése érdekesnek tűnik.

Üdv: DZ

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5790) cod2gamer válasza nagypasztor (#5785) üzenetére


cod2gamer
csendes tag

De, köszi. Én állítottam át...:-p

(#5791) 04ahgy válasza Dell XPS (#5789) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sosem volt még egymagában az AMD diszkrét VGA, így a driver újratelepítésének szükségességét nem furcsállom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5792) Dell XPS válasza 04ahgy (#5791) üzenetére


Dell XPS
veterán

Jelen problémával szervizbe adva, kettő alaplap, majd egy CPU csere után nem telepítették a újra driver-ket? Ezt követően nem tesztelték, nem vizsgálták, hiszen komoly VGA hiba jelenséggel került oda. Vagy én nem értem....

Üdv: DZ

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5793) 04ahgy válasza Dell XPS (#5792) üzenetére


04ahgy
nagyúr

HDD-vel küldöm a szervizbe, de SSD-vel használom. Nem driver gond, mert BIOS-ban is csinálta a második szervizelés előtt, és most legutóbb is.
Az első szervizelésnél volt alaplap, CPU csere, de akkor be sem kapcsolt egyáltalán, nem is töltött. Semmi életjel nem volt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5794) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Erre és erre valami ötlet?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5795) Dell XPS válasza 04ahgy (#5793) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm a választ, így már értem. Lehetséges hogy egy időben jelent meg nagyon hasonló, de kettő különböző probléma. Ez egyik megoldódott, a másik még várat magára, vagy nem.

Továbbra is azt gondolom várjunk és figyeljük a gépet.

Üdv: DZ

Üdv, Dell XPS

(#5796) 04ahgy válasza Dell XPS (#5795) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én is ezt gondolom, most használom normálisan... Aztán majd előjön valami, ha baja van. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5797) Spyx


Spyx
tag

Sziasztok,

van egy ACER 4830TG notebookom és szeretném megoldani hogy sleep/hibernálás-ból fel lehessen ébreszteni USB billentyűzettel. sokat használom asztalon külső monitorral, billentyűzettel és nem akarom mindig a fedelet nyitogatni hogy bekapcsoljam.

A legfirssebb BIOS van rajta és ott nincs ilyen opció.

A win7 Eszközkezelőjében a billentyűzet és egér beállításainál nincs energiagazdálkodás fül. Az usb hub-nál van ilyen, de 'Allow this device to wake up computer' opció ki van szürkítve és nem tudom becheckolni.

Tippek/trükkök is jöhetnek. Hátha tud valaki segíteni.

Köszi.
Spyx

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#5798) NEMO1968 válasza Spyx (#5797) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
A BIOS-ban ne is keresd sztem,ott nem fogod megtalálni.
Viszont dugd rá a bill.t,és valahol az energiagazdálkodásban,vagy az eszközkezelőben kijelölheted,hogy "az eszköz felébresztheti a számítógépet"
Én valamikor réges-régen a hálókártyát tiltottam le így.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5799) NEMO1968 válasza Spyx (#5797) üzenetére


NEMO1968
őstag

stifi hsz.-ét keresd.
Hátha közelebb visz a megoldáshoz.
Neki pont az volt a gondja,hogy akkor is felébredt a gép,mikor nem kellett volna :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5800) Spyx válasza NEMO1968 (#5799) üzenetére


Spyx
tag

Igen ezt az "az eszköz felébresztheti a számítógépet" megtalaltam mint irtam is. Csak ki van szurkulve es nem tudom bepipalni.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.