Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5551) voyi


voyi
aktív tag

Másnál is volt olyan, hogy gépelésnél bizonyos számú karakter leütése után kb 1 mondattal visszaugrik a kurzor? De úgy,hogy a gépelést közbe folytatom,és akkor onnan kezdi el visszább. Gondoltam magamban, mi van, ha a bal tenyerem jobbalsó része néha beleér a touchpadba.Tehát megróbáltam úgy is előidézni ezt a jelenséget,de úgy nem jött elő ez. Sőt,megpróbáltam úgyis,hogy a kezem egyáltalán nemért hozzá a touchpadhoz,ugyanúgy visszaugrott.
Szóval akkor mi a betyárkörte lehet ez :F

Aláírás

(#5552) voyi


voyi
aktív tag

Vírust is kizárnám,mivel friss buherálatlan windows van feltelepítve semmi illegális cuccot nem tettem a gépre,nem látogattam vírusos weboldalakat sem.

Aláírás

(#5553) f27 válasza wlanbolha (#5548) üzenetére


f27
aktív tag

igen Vidkari hiba egy G84 chip van benne ha érdekel keress meg privibe.

(#5554) RohenHun


RohenHun
csendes tag

Sziasztok!
Barátom Acer Travelmate laptopját 2009-ben vette. 2011 decemberében nem működött a gépe, és kicseréltették a merevlemezt, mert h szerintük az volt a baj. Ma pedig megint elromlott a laptopja. Amikor benyomja a laptopot, akkor az xp betöltő csíkja kb 4-5x végigmegy, és utána leáll a gép. Próbálta csökkentett módban is elindítani, de úgy se sikerül. Tippek, h hogyan lehetne megjavítani? Bármilyen tanácsot szívesen fogadunk. Előre is köszönjük a segítségeteket!

(#5555) vilmaboy válasza RohenHun (#5554) üzenetére


vilmaboy
őstag

először egy memteszt. pl hirens boot cd-ről bebootolva... ha megvan és jó, akkor telepítőlemezről boot és rendszerjavítás vagy frissítés vagy hogy a manóba is hívják az xpnél... rég csináltam már bocsi...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5556) RohenHun válasza vilmaboy (#5555) üzenetére


RohenHun
csendes tag

Köszi! Attól tartok, h itt 1 friss reinstall lesz vagy akár merevlemezcsere. Továbbítottam az infót a barátomnak. Ha meg még kérdése van, akkor majd itt zaklatlak titeket! :D
Mégegyszer köszi!

(#5557) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Fujitsu Amilo Li 2727 tipusu laptopom amin most Win 7-et telepitettem es a wifi nem akar mukodni. A biosban es a Windows alatt is egedelyezve van, de az FN+F1 gombokra nem reagal es nem kapcsol be.

Tudtok esetleg mas lehetoseget az aktivalasra modot ezen kivul?

Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#5558) vilmaboy válasza Rollee (#5557) üzenetére


vilmaboy
őstag

vagy nincs fent rendesen a wifi driver, vagy nincs fent hozzá a vezérlő szoftvere... esetleg még a bill vezérlő, ami az FN gombokat is adja...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5559) Rollee válasza vilmaboy (#5558) üzenetére


Rollee
aktív tag

A promlemat megoldotta egy bios frissites, hogy miert nem tudom.
1.06-rol 1.10-re lett frissitve es muxik a Wifi.

Koszonom a segitseget!!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#5560) x47


x47
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kis segítséget szeretnék kérni , nem éppen hibával kapcsolatos , van pár rossz alaplapom (laptop) mindegyik bga hibás leforrasztgattam a chipeket és hobbi szinten szeretném visszarakni és nem tudom hogy kis mennyiségben hol ( kitől) tudnék beszerezni ón golyót ebben szeretném a segítségeteket kérni (forrasztáshoz van cuccom , csak golyózáshoz nincs és most saját magamnak szeretném ezt megoldani , köszönöm előre is a segítségeteket.

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#5561) zombi11


zombi11
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi notebookkal kapcsolatban van egy komolyabb problémám:

Acer Travel Mate 4272 WLMi
2007-ben (február) vásároltam újonnan.

A probléma pedig a következő:

Ha csatlakoztatom az akkumulátort a géphez, akkor a gép beépített billentyűzete (ide értve a ki/be kapcsolót is), és az egér nem működik. Ellenben USB- egér tökéletesen viszi a kurzort. Ha leveszem az akkumulátort, és csak a hálózati tápot használom akkor mindene működik jól. Természetesen próbáltam a windowst újratelepíteni, próbáltam Vistát és 7-et is. De a hibajelenség megmaradt. A kérdésem, az lenne, hogy ez egyértelműen akkumulátor probléma, vagy a gépnek van valami problémája ha tölteni kell neki az akksit. Az akku egyébként már nem igazán bírja a strapát, 20-30 percnél nem bír többet, öreg szegény, de ez a hiba akkor is furcsa. Okozhatja ezt az elöregedett akku, vagy más a gond. Nyílván, egyszerűen lehetne ellenőrizni egy új akku vásárlásával a dolgot. De közel húsz ezer forintos ára miatt inkább biztosra mennék. Főleg tápról használom a gépet, de szeretném hogy szükség esetén mobil legyen.

Köszönöm előre is, üdvözlettel:

Feri

(#5562) odrif válasza x47 (#5560) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Esetleg f27 kolléga tud segíteni.

20 éve a Prohardveren

(#5563) f27 válasza zombi11 (#5561) üzenetére


f27
aktív tag

Megkell nézni egy másik akkuval ,és ha akkor is ezt produkálja akkor meghibásodott a északi híd vagy a chipset.

Milyen akku van benne? guglin linkelj egyet hátha van nekem ithon készleten.

[ Szerkesztve ]

(#5564) zombi11 válasza f27 (#5563) üzenetére


zombi11
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséged. Az akku típusa: LIP-8208QUPC SY6
Az akku 14,8V-os és 4800mAh.

Érdekes hogy a cikkszámot beütve a googleba, hozza 4400mAh-es változatba is.

itt egy link:

http://www.amazon.com/Li-ion-Battery-Acer-LIP-6198QUPC-LIP-8208QUPC/dp/B002V15XXA

ez jobban hasonlít rá:

http://batteriesnotebook.co.uk.over-blog.com/article-btp-bca1-lip-8208qupc-sy6-batteries-for-acer-aspire-7000-7100-7110-9420-5600-laptop-42226686.html

ez viszont tök ugyanaz:

http://www.pchub.com/uph/laptop/211-29532-2937/Acer-TravelMate-Laptop-Battery-Z-Battery-Laptop-New-.html

(#5565) hp martin


hp martin
csendes tag

Sziasztok!
HP WT275EA típusú lapim tegnap, használat közben, minden előzmény nélkül kikapcsolt, azóta halott. Bekapcs. próbálkozásnál elkezd sárgán villogni az oldalt lévő led, ami a töltöttség-csatlakozást jelzi, majd pár mp mulva fehéren villan fel, és vége. A ventillátor bekapcsolódása sem történik meg. Aksival ill csak töltővel is próbálkoztam, a probléma ugyan az. A gép 1,5 éves, 1 év gari volt rá. :((
Valaki, valami tipp?
Előre is köszönöm! :)

(#5566) f27 válasza zombi11 (#5564) üzenetére


f27
aktív tag

Ez a típus sajnos nincs nekem sem itthon :(

(#5567) f27 válasza hp martin (#5565) üzenetére


f27
aktív tag

Lehet leált az északi hídad. :R

(#5568) hp martin válasza f27 (#5567) üzenetére


hp martin
csendes tag

És ez mennyire számít komoly problémának? :U

(#5569) NEMO1968 válasza voyi (#5551) üzenetére


NEMO1968
őstag

Mit gépelsz és hol?
Mennyi az a bizonyos számú karakter?
Mindig ugyanannyi?
Nincs valami szövegszerkesztő funkció beállítva?
Pl.sortördelés,margó,stb.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5570) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

hp martin

Nagyon komoly probléma gyakorlatilag kuka a noti.

[ Szerkesztve ]

(#5571) hp martin válasza Zsolti23 (#5570) üzenetére


hp martin
csendes tag

Aztaqrva! :Y
Fuuu, most már rendesen parázhatok az átvizsgálásig... :((
Holnap irány a HP szervíz, remélem jóval kedvezőbb lesz a diagnózis, azért mégis csak egy 1,5 éves, kímélt lapi.
Am az ilyen híd-leállás mitől fordulhat elő, mi okozhatja? :U

(#5572) zombi11 válasza f27 (#5566) üzenetére


zombi11
csendes tag

nem baj, azért köszönöm hogy megnézted.

üdv:

Feri

(#5573) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Hát a franc tudja sok minden lehet. Csajomnak van egy 6720s-es gépe kb 4 éves az akkut leszámítva soha semmi baja nem volt pedig volt használva rendesen. A tiedhez képest az nem egy nagy szám és mégis megy rendesen.

(#5574) f27 válasza hp martin (#5568) üzenetére


f27
aktív tag

eléggé súlyos a beteged állapota :K
De lehet éleszthető még ha kicserélnénk a chipet rajt.

[ Szerkesztve ]

(#5575) _Berci_ válasza hp martin (#5571) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Ha tudják cserélik az északi hidacskát, de mivel nem garis így nem olcsó:S
Kollégámnak egy Acer gépnél 45k volt ez a művelet:(
Ha meg nem tudják cserélni akkor alaplap csere ami mégtöbb:(
Javaslom az ebay-t mert ott lehet venni deszkát 10-15k ért is már (anno egy dv5-s pavilionhoz vettem)!

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#5576) f27 válasza _Berci_ (#5575) üzenetére


f27
aktív tag

Azért az eléggé súlyos ár lenne érte pláne hogy az egész müvelet még nálunk is max 20-25k lenne.
ha beviszed egy márkaszervizbe ott azért kerűl 45k-ba mert anyiba kerűl egy alaplap csere.
Kb 1 márkaszervíz sem tud chipszinten javítani. :))

(#5577) st6969


st6969
őstag

Hello,
Asus A6M Q051 notim tegnap (6 év után) megadta magát. Egyszer csak lefagyott, színes vízszintes csíkokkal a képernyőn. Az alja tűzforró volt. Hagytam kihűlni, utána ment kb. 15 percet gond nélkül, majd ugyanígy lefagyott. Ha rögtön visszakapcsoltam, azonnal kikapcsolt magától. Bár nem volt nagyon meleg, de hagytam egy 10 percet majd megint ment néhány percig és ugyanúgy leállt.
Gondoltam a proci hűtéssel lehet gond, szétszedtem, és a rászáradt hűtő pasztát letakarítottam és kicseréltem. Probléma ugyanúgy megvan. Viszont észrevettem, hogy a proci hűtőventillátora nem indul a gép bekapcsolásakor. Nem tudom, hogy ez régebben rögtön indult-e, vagy csak ha már átlépett egy bizonyos hőfokot (az biztos, hogy idővel rákapcsolt valami ventillátor, ha sokáig használtam, erre emlékszem). Csatlakozót megmozgattam, semmi.
Van-e tippetek?
Köszönöm előre is.

ui. most megnéztem, kihűlt állapotban sem megy, bekapcsolás után rögtön kikapcsol (kb. 1 másodperc alatt)

[ Szerkesztve ]

(#5578) x47 válasza st6969 (#5577) üzenetére


x47
csendes tag

igen a ventinek menni kéne már bekapcsoláskor is úgyhogy nagy valószínűséggel az halt meg

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#5579) vilmaboy válasza st6969 (#5577) üzenetére


vilmaboy
őstag

amikor bekapcsolod a gépet, akkor fel kell pörögjön, majd kikapcsol ha nem kell a venti... ez igaz a legtöbb esetben, de nem törvényszerű. Lehet hogy csak akkor kapcsol be, amikor melege van.

A vizszintes csíkok utalhatnak videochip hibára is. Abban egyetértek, hogy valószínüleg azért kapcsol ki mert melege ven.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5580) x47 válasza st6969 (#5577) üzenetére


x47
csendes tag

az a6m tipusnál mindig megy a venti maximum nagyon lassan , de minden bekapcsnál fel kell pörögnie

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#5581) f27 válasza st6969 (#5577) üzenetére


f27
aktív tag

Lehet hogy elmelegedett a GPU benne.
A ventinek nemkell mennie csak ha felmelegedett
de van olyan bios verzió is ahol bekapcsnál felpörög és leáll.Kérdés tieden melyik van... :U

(#5582) x47 válasza f27 (#5581) üzenetére


x47
csendes tag

volt már kezem alatt pár a6m de mindegyikben ment a venti de lehet van olyan bios verziós amiben nem kell mennie de bekapcsnál tutkó hogy indulnia kell

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#5583) hp martin


hp martin
csendes tag

Na, meg van a probléma. Egy külsős, nem márkaszervíz megvizsgálta, az eredmény: Az alap rossz. Sajna cserélni-javítani ez a szervíz nem tudja. Hnap megpróbálok még a környéken találni olyan szervizet, amely rendbe tudja hozni, ha kell, akkor alaplap cserével... :U :((

(#5584) f27 válasza hp martin (#5583) üzenetére


f27
aktív tag

elég nehéz lesz szerintem olyant találnod magyarországon.
kb 5000 szerviz van magyarországon és kb 10 gép a javításához.
:))

(#5585) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Namost van egy Samsung Rf511-s04hu laptopom. Igazából működik, de néha néha nagy lassulásokat tapasztalok, néha már azt hiszem, hogy dobom a kukába. :(
És sajnos a laptopom érintett ebben is.
Kérdés:
Vajon sata 2-re van-e kötve a merevlemez? Ezt persze egy ssd-vel lehetne kipróbálni, de az nincs. Ha sata 3-ra van, akkor lehet vennék bele egy ssd-t.
Ha sata 2-re van kötve, ezzel garanciálisan mit lehet tenni? Szóval adnak újat, vagy mivel ilyet b3-as vezérlőhíddal lehet nem is gyártottak visszaadják az árát, vagy mi van ilyenkor?
A laptop most kb másfél éves, elvileg 2 év gari van rá.

Nagyobb lassulást hd tune-al nem lehet észrevenni, de a minimum sebesség 18MB/s, a max 112MB/s, az átlag 80MB/s. CrystalDiskMark-al viszont, jelenleg 50MB/s olvasást mérek és 55MB/s írást. Majd holnap töltök fel képet is róla.
Ha nem ide kellet volna feltenni a kérdést, akkor bocsánat.

(#5586) Szipoly


Szipoly
tag


Sziasztok!

Sony Vaio VPCEB1S1E laptopom tegnap filmezés közben elkezdett fura képet adni, mintha moziban lett volna felvéve a film. Mára már alig van kontrasztja, egérmutatót alig lehet megtalálni... Színek is egyre tűnnek el, zöldül. Fényereje megvan. Mozgatásra sem változik. Melegedni nem melegszik túl semmi. Elmúlt egy hónap alatt párszor előfordult, hogy külső megjelenítőre kötve is, a felső harmada elfeketült pár mp-re, ezt egy pillanatra most is eljátszotta saját kijelzőjén. Jelenleg külföldön vagyok, így nem tudom rákötni monitorra, hogy kizárhassam, a vga vagy a kijelző ment-e tönkre. Esetleg szoftveres eredetű lehet? Nem örülnék, ha 30-40 ezret javításra kellene költenem. :(

Előre is köszönöm az ötleteket, tippeket segítséget!

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#5587) zoolki


zoolki
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem!Van egy asus k50ab notim és hetente egyszer fehér képernyővillanás után kikapcsol a gép!Utánna 1 óra pihenő után ismét lehet használni!Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet a hiba oka?
Üdv Zoli! :(

(#5588) Muerte válasza zoolki (#5587) üzenetére


Muerte
addikt

Túlmelegedés valószínüleg.Monitorozd ki a hőfokokat használad közben pl.Aida64-el.

(#5589) demerion


demerion
tag

Sziasztok!
remélem jó helyre írok. Lenovo Z575 gépemben megadta magát a HDD. HDSentinel szerint kondíció 0% 510 hibás 5 áthelyezett és 8 gyenge szektor. Ilyenkor az egész laptopot kell szervizeltetni vagy elég a HDD? emailes elérhetőséget nem találtam, szervízből is többet a lenovo oldalán. valamelyikkel tapasztalat esetleg?

(#5590) zoolki válasza Muerte (#5588) üzenetére


zoolki
csendes tag

Értem.És köszi.Egyébként a videokarija melegedhet túl? :)

(#5591) Muerte válasza zoolki (#5590) üzenetére


Muerte
addikt

Ki fog derülni hogy az-e a baj egyáltalán,de sanszos.
Ha még nem használtál Aida-t,felül rámész a fájl->beállítások->OSD elemek megjelenítése és akkor bejelölgeted a proci,vga stb. és kimonitorozza a hőmérsékleteket.Terheld meg vmi progival vagy játékkal és aztán írd meg mit láttál.

[ Szerkesztve ]

(#5592) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!
Akkor szerviz előtt én is kérdeznék.A gép Samsung R530 (2010.09).Törött kijelzővel került hozzám,cserét meg oldottam.Bekapcsolás után szépen ment minden.De mikor meg nyomtam billentyűt gép lefagyott,csak aksi kivétellel tudtam kikapcsolni.Utána egy darabig be se kapcsolt,csak ledek világítottak.Mikor megint sikerült windows-ig betölteni akkor jött egy kék halál,videó memoria hibával.Azóta próbáltam párszor újraindítani de semmi.Gondolkoztam,hogy hozok bele ramot próbálni nem e az halt meg,vagy marad a bevizsgálás.Esetleg ötlet valakinek? :D
Ha alaplap probléma lesz,akkor hagyom is az egészet,még ezt a pár ezrest rá szánom ramra,de semmi több.Vagy azt az ezrest bevizsgálásra.
Köszönöm a segítséget előre is!

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5593) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Ezt a hozzászólásomat kiegészíteném azzal, hogy a napokban azt tapasztalom, hogy nem működik a wifi adaptere a laptopomnak. Látja a hálózatokat, először kapcsolódik is, lehet jól netezni, de fél-egy óra múlva ledob, és nem enged kapcsolódni. Ugyanezen a hálózaton több hete egyfolytában fenn vagyok egy galaxy tab 10.1-el (ezt a is arról írtam) és azzal semmi hibát nem észlelek. Ezért nem hinném, hogy a router a rossz. Valaki tudja, hogy a Samsung garanciáztatás hogyan működik? Újratelepítik a gépet? Bár nem szivesen adnám így oda, mert személyes adatok is vannak rajta.
A segítséget előre is köszönöm.

(#5594) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy DELL Inspiron N5010 notebookom egy ATI Mobility Radeon HD5650 kártyával. Pár napja telepítettem újra a rendszert Windows 7 Pro 64 bites verzióval, természetesen tisztaszoftvert használtam! A telepítő az egyetemi hálóról származik, és minden driver a legújabb ami a DELL oldalon található. Ezen a gépen most egyszer leállt a videókártya drivere, amit a rendszer újraindított, illetve kétszer teljesen kifagyott a gépem.
Nem tudom, hogy ennyi adatból mire lehet következtetni, de tudnátok javasolni valamit, hogy mit milyen szoftverrel teszteljek le, vagy minek nézzek utána, hogy mi lehet a gond? Bármilyen javaslatot szívesen fogadok!

(#5595) Gubu0101 válasza Gubu0101 (#5592) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én meg közbe meg fejtettem gépem baját (Samsung R530).A DDR3-as foglalat nem érintkezik rendesen.Meg emeltem ujjal a ramot és már is el indult gép.Ha el engedem le fagy vagy nem indul :W :DD
Na most nem tudom ez mi módon javítható.Remélem szerviz tud neki mit csinálni. :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5596) zoolki válasza Muerte (#5591) üzenetére


zoolki
csendes tag

Szia.Köszönöm az infókat,de biztos hogy videokari hibája volt a gépnek mert behalt,és már be sem kapcsol!Utánnaolvastam és látom hogy ez ennek a tipushibája!Nagyon sajnálom a gépemet! :(

(#5597) Gubu0101 válasza zoolki (#5596) üzenetére


Gubu0101
veterán

Esetleg kérj egy hibafelmérést 1-2000Ft kb.Legalább meg tudod pontos baját.Meg kapsz árajánlatot javításra,ha sok lenne akkor alkatrésznek el tudod adni,vagy fel is vásárolják kompletten gépet.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5598) zoolki válasza Gubu0101 (#5597) üzenetére


zoolki
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek az infókat!Szerintem is elviszem valahova és utánna majd meglátom mi lesz vele!Sziasztok! :R

(#5599) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!
Akadt egy probléma, nem nagyon tudom hova írjak ezzel kapcsolatban. Adott egy Dell Latitude D620, Core 2 Duo T5500-as procival, Win7-tel.
Pár napja lett újra rakva, mert egy szállítás után nagyon belassult, előtte semmi baja.
Az újrarakás nem segített.
Tettem fel CoreTemp-et és CPU-Z-t. A gép bekapcsoláskor rendesen viselkedik. Elindítom a mindkét programot. CoreTemp 50-60 fok közötti értékeket jelez, az órajel szépen ugrál 1000 és 1600 között, ahogy kell neki. Aztán nagyobb terhelés hatására (akár youtube is ilyen), elkezd emelkedni a hőmérséklet, 65-70 fok körül pedig hirtelen leugrik az órajel 1000 MHz-re. Olyan, mintha bekapcsolna valamilyen hővédelem. A probléma másik fele, hogy ezután hiába megy le a proci hőmérséklete 60 fok alá, az órajel továbbra is 1000 MHz-en rögzített. Így viszont használhatatlan a gép.
Nem tudom, hogy ez milyen jellegű probléma. Egy takarítás biztosan javítana a helyzeten, de azzal, hogy a hőmérséklet csökkenésével nem kezd el újra normálisan viselkedni a gép, lehet más típusú problémára utal.
Az is érdekes, hogy a bekapcsoláskor jól méri az órajeleket a CPU-Z, viszont utána, mikor a CoreTemp a fix 1000-et mutatja, ez a program kb 250 MHz-et. Amit igazából el is tudok képzelni, mert 1 GHz-en is simán le kellene adjon olyan teljesítményt, mint egy Atom, de nem, nagyon nagyon lassú érzésre. Lehetséges lenne, hogy ennyire lemegy az órajel valami hatására?
A BIOSban be van kapcsolva a Speedstep, engedélyezve van a dualcore, nem láttam semmi furcsaságot. Process explorer nem mutat semmi érdekeset, gyakorlatilag szűz a rendszer(Win7 van rajta, ahogy korábban), bár tény, hogy ha már egyszer elérte a kritikus hőmérsékletet a gép, a visszavett órajelekkel idle állapotban is kb 20% a prociterhelés.
Van valakinek valamilyen ötlete? Hűtés? Alplap?

Első hsz-re: Gép nem tudom, mikor lett véve, 3 év biztos eltelt azóta. Javíttatva még nem volt.

solfilo

(#5600) NEMO1968 válasza solfilo (#5599) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Mindenképp javasolnák egy takarítást annak ellenére,hogy ezek a hőfokon nem is olyan vészesek.
Az,hogy visszahűlés után nem engedi újra pörögni a procit,nem biztos hogy gond.
Sztem így próbálja megakadályozni az újabb túlmelegedést.
Ha netán takarítás után is fennáll a hiba,lehet hogy a hőérzékelő szenzorod halt be.
Ha hülyeséget írtam,majd kijavítanak :) .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.