Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5401) NEMO1968 válasza ilba (#5398) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
nagy valószínűséggel videokártya adta meg magát.
Az SSD-HDD csere utáni változás inkább csak a véletlen műve lehetett.
Video BGA reball esetleg javíthatja,ha nem,alaplapcsere sajnos.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5403) ilba válasza NEMO1968 (#5402) üzenetére


ilba
tag

Köszönöm a választ!

Mint említettem, külső kijelzővel oké a gép, így - gondolom - nem lehet videokártya, de javíts ki, ha tévedek!

(#5404) NEMO1968 válasza ilba (#5403) üzenetére


NEMO1968
őstag

Sajnos előfordulhat,hogy mégis videokártya.
Még valamikor régen pont itt a PROHARDVEREN olvastam róla.
Pont ezek a hibajelenségek voltak.
A csíkozódás mit jelent?
Hogyan csíkozódott?
Vízszintesen,esetleg a színek sem voltak jók,vagy függőlegesen?
Ebben az esetben lehet hogy mégis megúszod egy szalagkábel,vagy kijelzőcserével is.
Viszont az a négy kicsi kép erősen videokari gyanús.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5405) f27 válasza ilba (#5398) üzenetére


f27
aktív tag

GPU hibás lett.
a digitális része elment nyaralni az analog része működik még kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#5406) ilba


ilba
tag

Köszönöm srácok! Ezek szerint bontás..., vagy reball, de az sem biztos eredmény, nemde?

(#5407) Rozmaring


Rozmaring
csendes tag

Helló!

Típus: Acer Aspire One 722
Videónézés közben történt valami, hozzá sem értem, sípolt és kénytelen voltam kikapcsolni, mert másra nem reagált.
Bekapcsolás után ez fogad:
Check the cable connection!
PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.
No bootable device - insert boot disk and press any key.

Sajnos nem értek hozzá, de mégis bátorkodom megkérdezni, hogy szervízen kívül, egyéb ötlet? Nincs hozzá telepítő lemez, a win7 már rajta volt, így kaptam (tényleg így kaptam). És egyébként újra kellene telepíteni? (Vagyis a következő kérdésem, hogy elvesztettem a rajta lévő fájlokat?) :O

(#5408) f27 válasza ilba (#5406) üzenetére


f27
aktív tag

75% javítható. és a jav díj sem vészes.
Keress meg privibe ha gondolod. :U

(#5409) Gergő_


Gergő_
őstag

Valaki el tudná mondani hogyan kell feloldani a képen látható szalagkábelt?

erőltetni nem akartam, meg van ott egy fül talán azt kell húzni?

Toshiba R500-am rakoncátlankodik sajnos. Van hogy csak a képernyő kapcsol ki és ezután felpörög venti ha nem kapcsolom ki a gépet, de a legújabb hogy a gépe kikapcsol, mintha egy pillanat alatt elvesztené az áramot. Pedig az akku is benne van. Néha képernyőcsíkozódásban jelenik meg a probléma, olyankor mintha elhalna a képernyő.
Gondoltam szétszedem mert hallottam hogy valami zörög benne, hátha az okoz valami rövidzárlatot, de a kábel miatt nem tudom levenni hátsó részt.
Van valakinek valamilyen ötlete? ...új laptop? ;]

[ Szerkesztve ]

(#5410) f27 válasza Gergő_ (#5409) üzenetére


f27
aktív tag

a barna részét nyisd felfele.
Vagy előre de a barnát.
Sajna képről nemtudom megmondani melyik a tuti verzió ,de szerintem felfele lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#5411) Tradiator


Tradiator
csendes tag

A hiba a következő: A noti nem tölti az aksit, illetve hálozatról se megy de ami érdekes hogy visszajelző led meg szépen visszajelez, nem villog szépen ég.
Feltételezem hogy az adapter jó, vagy így is hibás lehet hibás hogy a notin ég hálozatled?
Notiba mi szállhat el ilyenkor?

(#5412) f27 válasza Tradiator (#5411) üzenetére


f27
aktív tag

vagy tápos(belső táp) Vagy a chipseted meghalt,és nemtudja mit kezdjen a tőltésre.

(#5413) Tradiator válasza f27 (#5412) üzenetére


Tradiator
csendes tag

Köszi. Érdekes de most működik, akkor lehet valami kontaktos, pedig a led szépen ég.

(#5414) f27 válasza Tradiator (#5413) üzenetére


f27
aktív tag

Akkor lehet csak feljött valamelyik lába a chipsetnek vahy szimplán folia szakadt az alaplapod.

(#5415) Stef@N


Stef@N
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Asus F5SL laptop, ami nem hajlandó elindulni. Bekapcsolás után fekete képernyő, és a "hangokból" ítélve a gép folyamatosan újraindul. Egyszer kétszer sikerült bekapcsolni, CMOS checksum bad hibát írt ki, amit egy "load defaults"-szal tovább is engedett, és eljutott a windows-ig, azonban ha a gépet épphogy egy picit megmozdítottam lefagyott. A cmos hibát próbáltam elemcserével megoldani, de nem működött. Jelenleg ha el is indul a gép (50-ből egyszer...), windows betöltésnél kék halál.

(#5416) f27 válasza Stef@N (#5415) üzenetére


f27
aktív tag

GPU hiba.
mi van benne? mámint VGA 7300-8400-8600?

(#5417) Stef@N válasza f27 (#5416) üzenetére


Stef@N
tag

Ati HD 3470

gondolom akkor alaplapcsere :\

Történt közbe annyi, hogy sikerült biost frissítenem, cmos cheksum bad hiba már nem jelentkezik, a többi változatlanul fennáll.

[ Szerkesztve ]

(#5418) f27 válasza Stef@N (#5417) üzenetére


f27
aktív tag

Azt még nemontam
kell egy reball a GPU-nak lehet talpra áll.
Dobj egy PÜ-t ha érdekel a dolog. :))

(#5419) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Van egy Asus K53TA-SX149D típusú laptopom. Januárban vásároltam, a mai napig semmi probléma nem volt vele. Ma viszont kétszer is teljesen meghalt. A kép kifagyott, a hifiből pár másodpercig furcsa zúgás jött. Nem játszottam a géppel, mostanában inkább csak munkára használom, így viszont dolgozni se fogok tudni, mivel elszáll minden amit csináltam egy pillanat alatt. Valaki tudja esetleg, hogy mitől lehet? Lehetséges, hogy a nagy meleg tesz be neki? Néztem Core Temp-et mennyit ír a proci-ra, 50 fok körül van. Ez meg szerintem nem olyan magas érték, hogy emiatt fagynia kéne.

(#5420) f27 válasza Ronam (#5419) üzenetére


f27
aktív tag

Megkéne nézni a vidkarit is hány fokos ha nincs benne akkor a chipsetet hogy hány fokos.
esetleg ramokat cseréld fel
az oprendszered milyen álapotban lehet....

(#5421) Ronam válasza f27 (#5420) üzenetére


Ronam
addikt

GPU Temp-et most töltöttem le, ez 53 fokot ír, bár nem ismerem a programot, szóval nem vagyok benne biztos, hogy jó értéket mutat e. Van erre valami megfelelő program, ami tuti jó értékeket mutat? Liano chipsetes a gép, 2 videokártya van benne. Amúgy nem hinném, hogy ez lenne a gond. Volt, hogy játszottam MW3-al, Dirt3-al amikről köztudott, hogy szeretik fűteni a gépet :), de akkor sem volt fagyás. Windows-om amúgy teljesen rendben van, nem nagyon rakok szemetet a gépre.

(#5422) f27 válasza Ronam (#5421) üzenetére


f27
aktív tag

Pedig képmegfagyások VGA oprendszer és magas hőre vezethető vissza.

(#5423) Ronam válasza f27 (#5422) üzenetére


Ronam
addikt

Keresek valami rendes programot, amivel meglehet nézni a videokártya hőmérsékletét. Mi amúgy a normális hőmérséklet ilyenkor nyáron a videokártyánál? Ha semmi nem segít, megpróbálom majd újrarakni a windowst.

(#5424) laci6742


laci6742
csendes tag

lenne 1 acer 5100-am nem latja a hdd-t pendrivr ol akarom bootoltatni x ap-vel olyan progi kéne amivel feltudom telepiteni a pendrivra az xp-t

(#5425) x47 válasza laci6742 (#5424) üzenetére


x47
csendes tag

Ha jól tudom akkor windowst nem tudsz telepíteni pendrivra mert soha nem fogja látni telepítésnél viszont én ilyen problémáknál,pont tegnap csináltam egy ilyet,mindig linuxot teszek fel az gond nélkül megy fel a pendrivra,de lehet hogy tévedek és van valami progi amivel megoldható a windows telepítése is , de én még ilyet nem találtam eddig.

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#5426) f27 válasza Ronam (#5423) üzenetére


f27
aktív tag

50 fok de inkább alatt legyen netezgetés közbe.
Terhelve max 70-75fok

(#5427) NEMO1968 válasza laci6742 (#5424) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ezt ]olvasd el.
Hátha....

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5428) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Hátha valaki tud segíteni: [link]

(#5429) f27 válasza Mr X (#5428) üzenetére


f27
aktív tag

Nemhiszem hogy az a tekercs a ludas.
Valami chip van a közelébe ahogy deformálodik a nyák a kontakthiba megszűnik.
ha nincs szerencséd szimplán nyákszakadt és a nyomásra érintkezik.
Esetleg nem alaplapra szerelt vidkari van rajta? a másik oldalon nincs valami alsó forrasztású chip? :U

(#5430) Mr X válasza f27 (#5429) üzenetére


Mr X
veterán

Holnap lefotózom a másik oldalát is, őszintén szólva nem tudom, van-e IC a túloldalán.

(#5431) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Ma hozzájutottam a Samsung N300E5Z laptophoz. Most itt van mellettem frissen bekapcsolva. Aksit merítem hogy feltölthessem! Az lenne a kérdésem hogy hogy is van a laptop aksi kisütése?

Továbbá egy érdekesség. BIOS-ba benn vagyok és néha néha magától egy extra picit bevibrál a kép! Ez mitől lehet? Nem érintkezik rendesen az akksi? Vagy túl gyenge az energia? Fóliát lekéne szednem róla? Aggódok!

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#5432) laci6742 válasza x47 (#5425) üzenetére


laci6742
csendes tag

eltudnad küldenekem ezt a progit

(#5433) netzoli válasza Carasc0 (#5431) üzenetére


netzoli
tag

A lithium-os aksikat nem kell 'kisütni'.
Minél ritkábban meríted le, annál tovább tart.
Töltsd fel és használd, de 20-30%-nál lejjebb ne merítsd le. Tovább fog tartani.

Itt kicsit részletesebben is írnak a témáról.
[link]

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5434) Carasc0 válasza netzoli (#5433) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Extrém köszönet! De mitől lehet ez az érdekes képvibráció! Inkább olyan mint egy villanás vay nem tudom de olyan furcsa! Lehet az aksi miatt hogy alig volt benne nafta aztán azért? Most már zöld a LED tehát kész a töltés! Most akkor már nyugodtan használhatom. Összeségében kb 2 órája töltöm.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#5435) nzsolt77


nzsolt77
tag

lenne egy kérdésem.mi lehet az oka hogy a laptopon nem tudok görgetni az egérrel.saját egérre gondolok.

(#5436) Mr X válasza nzsolt77 (#5435) üzenetére


Mr X
veterán

Nincs fent vagy nem jól van beállítva a synaptics driver (ha olyan tapipad van benne).

(#5437) nzsolt77 válasza Mr X (#5436) üzenetére


nzsolt77
tag

köszönöm!sikerült beálitani!uj drivert tettem fel.

(#5438) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Alighanem potnosítani tudom a problémat! A teljesen új laptopom csak akkor villan meg/vibrál, ha alacsony a fényerő! Gondolom ez sem természetes tehát ezt is gariztassam?

Előre is köszönöm!

Továbbá azt nem értem, hogy ha beállítom a BIOS-ba a fényerőt, majd kilpek a BIOS-ból akkor nem fogadja el! Egyszerű a standard fényerővel indul a GRUB, majd a linux is! Ez természetes?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#5439) hlevente


hlevente
csendes tag

Sziasztok.Másfél éves a notebook-om(Fujitsu Siemens Amilo Xa3530) és elég régóta van vele két probléma.Az egyik hogy indításkor és játékok betöltésekor sokszor nem adja be a képernyőt hanem fehér villódzás jelenik meg és egy kis idő és a monitor mozgatása után eltűnik.Arra gondoltam hogy kábeleivel lenne a baj de várom a véleményeket.A másik problémám a vészesebb, mégpedig szerintem a videokártyával van baj (ATI Radeon Mobility HD 3650). Ez az erősebbik videokártya ami a gépben van és sok játéknál (pl.: FIFA12) 2 perc teljesen szaggatás és hibamentes futás után egy fél percig úgy szaggat mintha commodore-on játszanék, és ez folyamatosan szakaszosan ismétlődik. Mivel ha erre a videokártyára nyomok akkor nagyon gyorsan felmelegszik a gép a hűtésre gyanakodok de sehol sem tudom beállítani vagy konfigurálni ezt(BIOS-ban nincsen ilyen menüpont). Ha valaki tudna nekem segíteni nagyon megköszönném mert elküldtem régebben szervizbe aztán hazaküldték a gépet hogy minden rendben de azóta is csinálja ezt.Előre is köszönöm.

(#5440) vilmaboy válasza hlevente (#5439) üzenetére


vilmaboy
őstag

A gond lehet szalagkábel is, de valószínübb hogy mindkét jelenséget a videochip hibája okozza. Nekem pont ugyanígy halt be 2xis a chippem...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5441) f27 válasza hlevente (#5439) üzenetére


f27
aktív tag

nagyon GPU hibának tűnik a dolog.
Szerintem a következő dolog történik...
A GPU felmelegszik és valamelyik lába nem érintkezik.Föként a ramokkal komunikálos lába lehet a ludas mivel kép van.
Viszont,ha nemtud a ramokkal rendesen komunikálni csak csökkentett teljesítményben akkor akadozás lesz a reakció,mivel kevesebb ram áll szolgáladba.
De ez az én véleményem lehet hogy maga a chip haldoklik szó szerint illetve nagyon túlmelegszik és csökkenti a teljesítményét védekezésileg... :K

(#5442) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Hello !

segítség kellene , vagy egy asus notebook ami 3 év körüli , eddig szépen müködött semmi baja... ma reggel azt csinálja hogy bekapcsoljuk és csak a ventilátor indul el , a gép nem indul.. a kijelzőn semmi nem jelenik meg. várok és semmi , többszöri próbálkozás után is ugyan ez : csak a ventilátor indul el..

milyen hibára gondoljak ??? mit nézzek meg ??

előre is várom és köszönöm szépen a segítségeket..

Zoli

(#5443) f27 válasza zolee-coul (#5442) üzenetére


f27
aktív tag

GPU hiba vagy chipset hiba. :K

Milyen vidkari van benne?
Géped típusszáma?

[ Szerkesztve ]

(#5444) zolee-coul válasza f27 (#5443) üzenetére


zolee-coul
csendes tag

a gép típusa: ASUS K50AB

mit tudok tenni vele ??

(#5445) mokusska88


mokusska88
csendes tag

Üdv ! Tudna valaki segíteni? Van egy ASUS A6K laptopom... a legnagyobb baj, hogy akksiról megy csak, ha rádugom a töltőt kb 2 másodperc múlva leáll... oprendszer nincs rajta, és nem is tudok rakni rá, mert kb 30 percet bír akksiról ami nem elég telepítésre.. csak kikapcsolt állapotában tudom tölteni, sajnos nem tudok hibaelőzményeket, apum hozta munkahelyről, ők vettek másikat... jó lenne életet lehelni bele...gondolom a töltő jó, és nem zárlatos, mert akkor nem töltené az akksit (???) szétszedtem, látszólag nincs baja... a maradék végtelen számú ötletet várom, hogy hol keressem a hibát? ( ha kiveszem az akksit, töltőről el se indul, csak villog a bekapcsolást jelző led amíg nyomva tartom a bekapcs. gombot...) ( lehet lényeges, de külső monitort kötöttem rá, a belső lcd meg van repedve,(de működik) ezt leszereltem ezért... de ezelőtt is fennállt ez a hiba...) Kérlek titeket van valami ötletetek? Köszi

(#5446) f27 válasza zolee-coul (#5444) üzenetére


f27
aktív tag

Elvileg egy Ati HD4570 van benne ami valszeg megadta magát.
Te nemtudsz semmit tenni vele , innentől szerviz.
Ha érdekel szerviz keress meg privibe. :R

(#5447) vilmaboy válasza mokusska88 (#5445) üzenetére


vilmaboy
őstag

hááááááááááát. töltő, töltő áramkör, akksi (igen, ez is produkálhat ilyet sajna még ha működik is vele a gép), de akár alaplap hiba miatt is csinálhatja ezt... szerintem diagnosztizáltasd egy szervizzel... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5448) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy MSI VR610 laptopom, és egy olyan gondom van, hogy a tápja van hogy menet közben kikapcsol, és ezután 1-2 perc után vissza kell dugni az áramba, és utána újra kigyullad a zöld kis led a tápon. Ez mi okozza? Mert az aksi már max 35-40 percet bír, és a win is kiírja, hogy ajánlatos a tápcsere. Ez a probléma az aksi miatt lenne? Mert van, hogy a táp 1-2 napig is elmegy gond nélkül, még máskor 1óra alatt is, produkálja a fent említett hibát.

(#5449) f27 válasza krystman (#5448) üzenetére


f27
aktív tag

Nem melegszik túl a géped kissé? :U

(#5450) krystman válasza f27 (#5449) üzenetére


krystman
őstag

Nem, nem melegszik túl, mert ameddig a táp nem működik, addig akkumlátorról megy a gép. Tegnap kipróbáltam, hogy kivettem az aksit, és akkor is csinálta a táp, hogy magától lekapcsolt. Szerintem a tápja kezdi megadni magát.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.