Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#15801) tserrof77 válasza Medve81 (#15800) üzenetére


tserrof77
senior tag

HDD hiba lesz...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15802) NEMO1968 válasza Medve81 (#15800) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szerintem kapd ki a HDD-t, BIOS.ig eljutsz-e.

tserrof77
Nem lehet hogy csak a CClener alkotott valamit?
Újratelepítés, vagy javítás nem játszik?
Fura hogy egy ilyen akció után annyi a HDD-nek.
Mondjuk láttam már karón varjút, megmurdelt telepítés KÖZBEN a masina.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#15803) Medve81 válasza NEMO1968 (#15802) üzenetére


Medve81
tag

Köszönöm Srácok.

Közben utána még egyszer felállt a rendszer, de utána ismét hasonló probléma jött elő, magyarán random jön elő a gond. Utánajárok a HDD ötletnek.

(#15804) lucaildy


lucaildy
csendes tag

Sziasztok!
Meg vegyem vagy inkább felejtös???
Lenne egy laptop 20.000.-ért, annyi a hibája, h a kijelzöjén van teljes hosszában 1 db vizszintes hajszálvékony fekete csik, ami változtatja a szinét, mert ha szürke a háttér akkor nem is látszik.
Ez a hiba orvosolhato? És mennyiért?
Köszike a válaszokat. :R
Sziasztok. :)

¥

(#15805) kreten67 válasza lucaildy (#15804) üzenetére


kreten67
senior tag

Mi a noti típusa? A hiba kijelzőcserével javítható ami akár 20 db ezresbe is kerülhet (típusfüggő).

(#15806) davidd196


davidd196
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy Lenovo G50-45-ös netbook. A következő a hiba: Ha bekapcsolom, ( akksival és akksi nélkül is) akkor nem akar bootolni. Gomb lenyomása után, a venti felpörög, a bekapcs jelző lámpa ég, a képernyő néha egy nagyon rövid pillanatra halványan felvillan, majd megint feketeség és a bekapcs. jelző lámpa elalszik és a venti is leáll, majd újra próbálkozik, amíg nem tud bebootolni. (Kb 25-30 perc után betud)
Ha betöltött a windows, akkor újraindítani minden gond nélkül lehet, viszont ha kikapcsolom, és megint be, akkor ugyanez a gond áll fenn.

Nem tudom mi lehet a gond :(( (Gondoltam már Cmos akksira is, de elég nehezen elérhető az alaplapon. Hdd 100/100-as Sentinellel ránéztem.)

Ha valakinek van valami ötlete, ne tartsa magába! :)

Köszi előre is!

(#15807) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Nővérem leöntötte 3 éves már nem garanciás asus n550j típusú netbookját egy pohárvízzel. Azóta nem kapcsol be. Tudna esetleg valaki egy jó szervizt ahol megcsinálnánk ? Érdemes javítani szerintetek ? Van ilyen jellegű tapasztalat ? (Helyileg Pécsen vagyunk és a laptopszalonban lett vásárolva. ) Köszi előre is!

(#15808) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv! Nem tudom jo helyen kèrdezem e.!
Van egy dell vostro notebookom és bekapcsolás töltő képernyő után szomorú smylit dob fel kèk kèpernyővel és Acpi bios error hiba..
És nem tudok tovább menni ujra inditja magát a gép meg sípol..
Ilyenkor mi történik az èterben? Mi a teendő?

(#15809) Duree válasza Hardver Arc (#15808) üzenetére


Duree
veterán

Vagy a Hdd vagy a Hdd kontroller megadta magát.Próbáld meg kivenni a vinyót és úgy nézd meg.

duree54

(#15810) Duree válasza Darthforce92 (#15807) üzenetére


Duree
veterán

Küld el a Pontos gyári számát és utána megbeszélhetjük a javítás részleteit.

duree54

(#15811) lucaildy válasza kreten67 (#15805) üzenetére


lucaildy
csendes tag

Szia kreten67! Dell többet nem tudok, használt üzletben láttam.

¥

(#15812) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Még nem kaptam pontos típust.
Bekapott egy vírust ismerősöm. ByteFence-t. Malwarebytes programmal ráfuttatott és talált is 4500+ vírust, amit letörölt.
Tisztítás után újraindult a laptop és felpörög a venti, majd lelassul, felpörög megint, majd lelassul.
A gép működik rendesen.

Mi lehet a probléma? Google nem adott választ nekem. Mit tudok tenni?
Újra kell rakni a rendszert vagy valami bagatel dolog?
(Lehet inkább Windows fórumba kéne írnom... :DDD )
Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#15813) Brandynew válasza szabog4 (#15812) üzenetére


Brandynew
őstag

Több, mint 4500 vírus volt a gépen, és képes lennél tovább használni a rendszert? Ha 4500 vírus volt rajta, akkor biztos, hogy van még, köztük sok keylogger is. Ebből olyan újratelepítést kell csinálni, hogy előtte az összes partíciót formázni kell, a tartalmukat pedig egy olyan gépre másolni át, amin van jól működő vírusirtó (pl. ESET Smart Security).

(#15814) szabog4 válasza Brandynew (#15813) üzenetére


szabog4
aktív tag

Köszönöm!

Mint meghallgattam személyesen, szimpla ventilátor használat van. leterhelve pörög fel, egyértelműen. Van rajta vírusírtó, de ezt/ezeket nem fogta meg.

Jobb lenne az újratelepítés, de utolsó opció volt.
Egyelőre most jól működik a gép, ha valami rosszalkodna, újratelepítem neki. Egyszerű user, net, filmnézés, ennyibe merül ki a géphasználat. :B

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#15815) Brandynew válasza szabog4 (#15814) üzenetére


Brandynew
őstag

Reméljük jelszavakat nem használ, mert akkor azok már rosszakaróknál vannak.

(#15816) juliensorel


juliensorel
senior tag

Hello!
Adott egy dell inspiron N5110 , a halozati kartya szarakodik egy ideje, tegnap ujraraktam win 7et, ugyanugy megmaradt a problema.
Driver javitasnal/ujratelepitesnel is ezt dobja fel:
Mi a szar ez?
Neha valami csoda folytan mukodik a wifi.
(proci: i7-2670QM, 8GB ram)
Legyszi segitsetek...
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#15817) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Édesanyám Toshiba Satellite C660D laptopjában küzdök a wifi kártyával, amióta win 8 van rajta. Az Istennek se tudok Broadcom BCM4313GN wifi kártyához 8.1-es 32bites drivert letölteni.
Esetleg tudna benne valaki segíteni?
Csupa regisztrálós, fizetős, kreditkártyás, meg speckó Lenovo, HP driveres oldalba ütközöm. A Broadcom oldalán sincs használható. A jelenlegi win 7-es driver korlátozott kapcsolatot hoz csak. A Toshiba topicban nem kaptam választ.

Köszi előre is: Zsolt

(#15818) Bozso68 válasza Bozso68 (#15817) üzenetére


Bozso68
senior tag

Megoldódott közben, a Toshiba topicból megjött a segítség, Lenovo driver kellett neki...

(#15819) Mark023


Mark023
tag

Sziasztok.

Fater vett egy Acer Aspire 7110es laptopot. A gépen látszik, hogy már volt felújjítva de nagyon lassú. Alapból 1 gb ddr2 rammal és egy Mobil 430 as proci van benne. Megkért, hogy próbáljam már meg egy kicsit tuningolni rajta, mert a gép lassú és a yt videókat is szaggatva játszotta. Előbb driverekkel próbálkoztam hátha csak ez a kínja de nem. Utána kerestem a lap használati utmutatójának, ahol azt írták, hogy 2gb simán fogad és az intel T 2060nal is árusították. Beszeresztem mind a kettő dolgot. És akkor:

A laptop folyamatosan elveszti a beállított időt kikapcsolás után. Próbáltam a legfrissebb biost rárakni de nem engedte. 40%nál behal de vissza újra beindul. A leírás szerint elem vagy a battery miatt csinálja. De sajnos az akksi kuka. Még tölteni se tölt. Aztán...

A betett rammok után el se akart indulni. Megjegyzem kiróbáltam őket másik lapiba.

Yondale T7es cput azért nem szeresztem hozzá mert a legfrissebb biosszal indulnak csak el. A T2060 sima ügy lenne az eggyel korábbi bioszal. Szét szedtem a gépet beraktam a T2060at. A gép a tápcsatlakozás után automatikusan elindul. Szóval most ott tartok, hogy jelenleg kuka. A proci melegszik szóval kap kakót. A vinyó is ok. De semmi kép.

Szétcsesztem a procival a lapot? Vagy nem értem? Kuka a cucc?

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#15820) tserrof77 válasza juliensorel (#15816) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ezt a gyári oldalról leszedett driverrel csinálja?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15821) draco31 válasza Mark023 (#15819) üzenetére


draco31
veterán

Az alaplapon valahol van egy elem, azt lehet nem ártana cserélni. Az megoldhatja az óra elfelejtést. Ez után lehet felmegy a BIOS is, de azt meg úgy próbáld, hogy az eredeti felállásban, tehát ahogyan működött a lapos rendesen. Aztán hátha elfogadja az újabb cuccokat.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15822) Mark023 válasza draco31 (#15821) üzenetére


Mark023
tag

Sajnos az elemet nem tudtam kicserélni, de a visszaraktam a régi cuccokat, amivel ugyan azt csinálja mint az újjal. Tehát bedugom a tápellátást és automatikusan bekapcsol, de se kép se hang, viszomt proci melegszik a vinyó bepörög.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#15823) Duree válasza Mark023 (#15822) üzenetére


Duree
veterán

Ez nagyon chipset hibára utal (északi híd) szerintem nem gazdaságos a javítása már ennek a modellnak.

duree54

(#15824) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Szasztok!

Hülye voltam tudom.....
Egy probléma matt szét elett szedtem a notebooomat lenovo g505 AMD A4 5000 APU nem egy ma darab...ez most míndegy. A bíllentyű szalagkábeljének a csatlakozojárol azt híttem hogy a rögzítőjét el kell huzní de mínt kíderült fel kelett volna emelní és letörött. Nem tudtam rendesen rögzíten a szalagábelt így nem működík mínden bíllentyű. Tud valak ílyen csatít javítaní
Most ragasztszalaggal rözítettem a szalagábelt de nem az ígazí így....
Ha valaí tud segítení az írjon pívít ís légysz mert ílyen géppel nem sürün leszek ítt.

Bocsí az érdekes írásért de níncsen pl rövíd í-m vesszőm kérdőjeem stb és a szélső num pad sem megy.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#15825) Mark023 válasza Duree (#15823) üzenetére


Mark023
tag

Én is erre gondoltam. :(

Mindenesetre azért köszönöm.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#15826) 5hat7


5hat7
tag

Sziasztok!

Egy Dell E6220 notebook olyan hibát produkál,hogy akkumlátor lemerülése előtt ment a gép.Majd mikor lemerült az akksi csatlakoztattam a töltőt és a visszajelző zöld led nem világított és nem töltöte az akkut és nem is kapcsol be a gép.
A DC csatlakozó mehetett tönkre? Ha igen akkor Bp.-en hol lehet ezt beszerezni?
Segítséget előre is köszönöm!

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#15827) tomcat78


tomcat78
őstag

Sziasztok!
Van itthon egy Acer Aspire 5920g tipusú laptop.A következőt produkálja:Egy idő után egyszerüen elmegy a monitor háttérvilágítása(jellemzően néhány perc).A kijelző akkor is működik gond nélkül!Elsőre szalagkábelre gyanakodtam,de ennek ellentmond,hogy újraindításnál mindig van kép rendesen.Mielött elkezdte,volt egy áramkimaradás-akksi nem volt benne-ami után nem tért magához a gép,csak sokadikra.Konkrétan nem lehetett bekapcsolni...Széthúztam mindent(net,egér,táp),újra vissza minden,és életre kelt.Viszont cserébe azóta ezt csinálja....
Valakinek valami ötlete? :F

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#15828) tserrof77 válasza 5hat7 (#15826) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első körben szűrjük ki a hibát. Akkut vedd le, csak töltő rá, próbáld meg bekapcsolni. HA így elindul, mehet vissza az akku. Néha meg tud a töltés vezérlés hülyülni, Asus gépnél többször találkoztam ezzel a hibával.

Ha csak töltővel nem indul, kérj kölcsön másikat. Ha azzal sem, akkor sem biztos, hogy dc jack, lehet panel szintű probléma, ellenben mindegyik szakértő kezet igényel.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15829) tserrof77 válasza tomcat78 (#15827) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mivel ez még lcd kijelzős, fénycső vagy inverter probléma is lehetne. Ennek ellentmond, hogy újraindításkor meg megjavul. De utána pár perc után ugyanígy lekapcsolja a háttérvilágítást, ez lehet egyfajta beágyazott vezérlő probléma (odavágott az áramingadozás neki) Egy próbát megér, próbáld meg, hogy csökkentett módban csinálja-e ugyanezt.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15830) NEMO1968 válasza tomcat78 (#15827) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Az a jellemzően néhány perc az mindig ugyanannyi?
Nem figyelted?
Tippelnék, hogy az energia gazdálkodásban állítódott el esetleg a képernyő kikapcsolása X idő múlva opció.
Ara már ránéztél?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#15831) Öcsielvtárs


Öcsielvtárs
aktív tag

Sziasztok! Sajnos ráborult kb fél pohár sör a (még nincs két éves...) DELL 5558 lapos billentyűzetére. Nem kapcsol be.... érdemes javíttatni? Azt mondták, ha alaplapcsere akkor 100e-től felfelé lesz a költsége, és bármikor más is elromolhat. Köszönöm a segítséget.

Samsung A54

(#15832) 5hat7 válasza tserrof77 (#15828) üzenetére


5hat7
tag

Szia

Köszi a segítséget! A gépet be lehet kapcsolni csak már a bios csipog hogy kevés a kakaó az akksiban.
Vasárnap egy univerzális töltővel töltöttem fel és lehet az adott neki olyan feszkót amitől meghibásodhatott.
Az ebay ről rendeltem DC jaCK csatlakozót és ma már kaptam is az emailt hogy postázták.Talán jövő héten meg is érkezik Párizsból... (2200 HUF)
Majd megosztom a tapasztalatom,hogy sikerül e a javítás....
Arra lennék kíváncsi,hogy dokkolóval tudnám e így tölteni...

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#15833) tomcat78 válasza tserrof77 (#15829) üzenetére


tomcat78
őstag

Rendben,köszi.Mondjuk azt elfelejtettem,hogy monitorra kötve megmarad rendesen a kép akkor is,mikor a laptopon nincs.
Ez egyben válasz a másik kollégának a késleltetésre. :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#15834) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Tegnap este az ASUS K52JB notim kijelzője elsötétült. És ugyanez HDMI, és PC kimeneten.
Szerencsémre össze tudtam szervezni, hogy Székesfehérvár környéke útba essen, így telefonos egyeztetés után F27 fórumtárs már a mai napon készségesen megjavította a notit.
Ezúton is köszönöm neki a segítséget. :R

Üdv: Zsolt

(#15835) Duree válasza Öcsielvtárs (#15831) üzenetére


Duree
veterán

Írd meg privátban a gép service tagját és utána elintézem neked , hogy ennél jóval olcsóbban meg legyen csinálva.

duree54

(#15836) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Sziasztok.
Lenovo thinkpad e531 lapinal az a hibauzenet jott elo win ujratelepites utan:
To interrupt normal startup, press enter
Bejon a boot menü
De nem enged bootolni se hdd-ről, se usb-ről.
Mit tudok kezdeni vele?

(#15837) bitafter


bitafter
csendes tag

Sziasztok!

Fujitsu-siemens amilo pi1505 az alábbih ibát produkálja:
A legfőbb tünet az az, hogy néha nem tudom elindítani. Benyomom, vinyó felpörög, ledek világítanak, de nem jutok el a bios-ig sem. Van amikor néha eljutok, de a windowst baszik betölteni. ilyenkor nem marad más, mint a manuális restart.

Többnyire másodjára működni szokott, de van, hogy csak harmadjára. Volt, hogy így felülről lefelé töltötte be a szokásos "fuji-siemens" indítóképernyőt, és ott hiába nyomtam f2-t, csak sípolt egyet hosszan. Leginkább akkor szokott ilyet csinálni, amikor hosszabb ideig nem használom. Nem is ez a legnagyobb gond.

Pár napja elkezdte, hogy random nem érzékeli a wifit, de olyan szinten, hogy ipconfigban sem találja a wifi kártyáját, a windowsban nem is tudom helyreállítani. Újraindítás nem segít. Szétszedtem, kivettem a kártyát, nem láttam rajta semmi külsérelmi nyomot, hogy esetleg kiégett volna benne valami, sosem volt vele még gondom. Ma ezt eljátszotta megint. Kivettem, visszaraktam, most megint jó, ki tudja meddig.

Ja és néha olyan szöveg is előjön a windows indítása előtt, amivel még sosem találkoztam. Konkrétan valami inteles cuccot, meg a számítógép összerakásának dátuma másodpercre pontosan. ez pár másodpercig van előttem, aztán utána jön a bios, majd jobb esetben a windows.

Köszönöm előre is a segítséget :)

(#15838) tserrof77 válasza bitafter (#15837) üzenetére


tserrof77
senior tag

Chipset BGA forrasz hiba... erősen GTK... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15839) lionshamlet válasza lionshamlet (#15836) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Valasz, secure boot disable.
Uefi/legacy boot: legacy

(#15840) SecRS


SecRS
tag

Sziasztok!

Mennyire normális ha a notebook power jack csatija felforrósodik (van hogy épp fogható, van hogy már kicsit égető melegszik)? (Ez egy RV511 alaplap, asztalra kiterülve, burkolat nélkül nézegettem, tehát alapesetben oda nem tudnék nyúlni). Az adapter maga nem melegszik, csak a power jack/jack female. Az RV511-nek alapvetően centrális tűs a töltője, de hogy a szinte azonos generációs Acer-töltővel használni tudjam, a jack aljzatból a tűfoglalat ki lett véve (nem általam). A gép hibátlanul megy, sehol máshol nem tapasztalok melegedést, forrósodást. Tehát az Acer töltő érintetlen, a foglalat lett csak hozzá igazítva.
Problémát jelez ez? Ki kéne cseréljem a jack dugaljat? Vagy tegyek rá egy apró heatsinket?

Várom a lehetséges megoldásokat/válaszokat! :) :R

Szerk.: a későbbiekben úgyis szeretném meghosszabbítani a power jacket (asztali géppé alakítom), mert az nem a kábeles, hanem az alaplapra rögzített fajta. Szóval ezt is figyelembe lehet venni. :)

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#15841) Duree válasza SecRS (#15840) üzenetére


Duree
veterán

Ez egyértelmüen jack csatlakozó hiba.A középsö csatit nem szabad kivenni.Minél elöbb cseréld ki a csatit mert komolyabb következményei is lehetnek.

duree54

(#15842) balint77777


balint77777
újonc

Sziasztok!

Van egy 1.5 éves lenovo z50-75 laptopom. Azzal a hibaval fordulok a segitsegetekhez, hogy a laptop bekapcsolaskor a lenovo felirat utan automatikusan kikapcsol. Probaltam a boot menut behozni de az is csak bevillan es egybol kikapcsol a laptop. Mi lehetne a hiba?

Valaszotokat es a segitsegeteket elore is koszonom.

(#15843) Duree válasza balint77777 (#15842) üzenetére


Duree
veterán

Lehet HDD hiba is de inkább alaplapra tippelek.Vedd ki a HDD-t és ha utána is csinálja akkor irány a garos szervíz.

duree54

(#15844) balint77777 válasza Duree (#15843) üzenetére


balint77777
újonc

Azt is megtettem és úgy is a BIOS meg a boot menü csak bevillant és leall a laptop :/ mennyibe kerül durván egy alapján csere ha már nem garanciális?

(#15845) dugo_ válasza balint77777 (#15844) üzenetére


dugo_
veterán

Másfél évesen annak kell lennie.

Ha zsebből fizetnéd, akkor nyugodtan búcsúzz el a géptől, gyakorlatilag gazdasági totálkár kategória.

[ Szerkesztve ]

(#15846) Duree válasza balint77777 (#15844) üzenetére


Duree
veterán

Nem kell mindjárt a leg rosszabra gondolni az alaplap javítható az alaplap árának töredékéért.Egy lap ehez a géphez ami új legalább 100 ezer forint.

duree54

(#15847) SecRS


SecRS
tag

Notebook alaplap az asztalomon, üzemképes, minden működik, de: a mini pci-e wifi kártya időszakosan egészen meleg lesz egyes részein. Tapintásos saccra max. 70-80°C, a még épp fogható melegség.
Az alaplap egy Samsung NP-RV511-ből van, míg a Wi-fi kártya és az antennái egy Acer Aspire 5741-ből (Atheros AR5B93). Teljesen hasonló konstrukció a két alaplap. Elvileg mindkettő b/g/n kártya kéne legyen. Mi lehet a probléma?
Szükséges-e a kártyacsere vagy csak paranoia?

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#15848) SecRS


SecRS
tag

Közben utánanéztem és lehet, hogy a Samsungos Wifi-kártya eredetileg a/g/n (dual-band) protokollal rendelkezett, az Atheros meg a nyavalya tudja. Ahány helyen nézem annyit látok (b/g/n, meg, a/b/g/n). Okozhatja ez a melegedést, vagy ez teljesen normális?

Egyéb észrevételem még az volt, hogy az Aida nem látja a chipset hőmérsékletét (konstans 59°C-ot ír), pedig az is melegszik. A proci is szörcsög néha-néha... Vagy esetleg táphiba miatt van mindez? :( :(

Bocsánat a dupla szövegdobozért.

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#15849) wakond83


wakond83
csendes tag

Sziasztok.

Volna egy 8530w notim a köv. hibával:
Bekapcsoláskor pirosas a kijelző majd
pár perc után elmegy a háttérvilágítás.

A pirosas szín elmúlik hamar.
Az inverter vagy mi sípol amíg ki nem kapcsol a
háttérvilágítás.
Vettem másik elvileg új invertert de ugyan ez a hiba.

Van valami ötlet?

Köszi!

(#15850) bebe93


bebe93
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo Ideapad 310-15ISK 80SM-em.
Egy hardveraprós kollégától vettem jutányosan, szinte új volt.
Otthon bedugtam hdmi-t, usb-t, töltőt, minden oké.

Ezután bedugtam a hangszóróm jack dugóját és a gép fokozatosan tönkrement percek alatt.
Az eszközök folyamatosan "vesztek el". Először a wifi, majd az usb, touchpad.
Állandóan újraindítottam, hátha jobb lesz a helyzet. El kezdett akadni a Windows,
végül a képernyő kezdett el villogni, majd az ötödik percnél egyik újraindítás után
korom sötétség, csak a ventillátor ment.
Amikor újra rádugtam a töltőt mintha kis életet kapott volna, eljutottam a boot menüig,
de aztán következő újraindításnál már az sem jött be.

Azt kell tudni, hogy az előző laptopom ugyanezzel a kábelhalommal amit a gépbe dugok működött.
Illetve hogy ebben az ideapadban a mikrofonnak és a kimenetnek egy aljzata van, de én nem használtam elosztót.
Illetve a hangszóró aktív és régi.

Azóta garanciából kicserélték a laptopot, mert az alaplap teljesen meghalt én pedig hazahoztam az újat és nem tudom mit tegyek. Szerintetek mit tegyek? Nézessem meg a hangszóró jack-jét multiméterrel? Az biztos, hogy bele nem merem dugni. Csak furcsa, hogy közben a laptop amiről írok, abba bele van dugva és nincs semmi baj.

ZTE Grand X IN - egy életérzés. ja és a programok fele nem is fut el rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.