Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#15101) phoenix64 válasza phoenix64 (#14892) üzenetére


phoenix64
őstag

Valahogy megoldotta ismerősöm a problémát. Mostmár rendesen felismeri a lapos a GTX 560M-et... Viszont nem akarja elmondani, hogy csinálta, ami eléggé idegesít. :D Annyit mondott h a G73SW-be nem való a GTX 560... De nem tudok rájönni mit mókolt, hogy tényleg működjön. Esetleg vkinek vmi ötlete? Eredetileg a GTX 560M a G53SW-be való.

(#15102) phoenix64 válasza phoenix64 (#15101) üzenetére


phoenix64
őstag

Tárgytalan rájöttem.

(#15103) BLUE TORNADO válasza Tumak (#15095) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Másik töltő sajna nincs. De valószínűnek tartom, hogy a tápaljzat a hibás érte

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#15104) BLUE TORNADO válasza AllTheBest (#15096) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Forrasztással nincs gond. Köszi a linket, lehet, hogy rendelek egyet. Most az az 1000 Ft nem oszt nem szoroz :)

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#15105) gallus


gallus
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy dedikált AMD VGA hibás (van kép, de csíkoz) laptopocska.
Ha átváltunk integráltra (intel), akkor minden rendben.
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e így használni, nem fogyaszt-e többet, illetve mi a helyzet a HDMI kimenettel?
Köszönöm.

(#15106) Duree válasza gallus (#15105) üzenetére


Duree
veterán

Lehet használni,többet nem fogyaszt inkább kevesebbet,a HDMI pedig mindig a müködö grafikus chip képet mutatja.Nálam is járt már javításon hasonló gondokkal gép és miután az ügyfelek nem vállalták a javítás (chipcsere) Költségét azóta is az intel grafikus magjával használják a gépet,persze erős korlátokkal.

duree54

(#15107) gallus válasza Duree (#15106) üzenetére


gallus
aktív tag

Köszönöm válaszodat.
A fogyasztásnál arra gondoltam, hogy a kikapcsolt grafikus magtól elveszi-e teljesen a tápot, vagy valamennyicskét még eszeget.
Logikusan gondolva nem fogyaszt semmit, főleg egy laptopnál, de soha nem lehet tudni, ezért inkább kérdezek. :))

[ Szerkesztve ]

(#15108) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok,

Acer 1810tz notebookom sajnos nem tölt, akkuból még bevillannak a ledek de már lemerült. Van esély javításra? 4GB, SSD olvasgatni sok-sok évig jó volt :O

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#15109) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok.
Adott egy Asus notebook ami bekapcsolás után ha sikerül elindulni és nem kapcsol ki közben, kikapcsol. Próbáltam csökkentet módban is,de akkor is ugyanez a helyzet. Mit tudnék tenni,hogy legalább az adatokat le tudjam menteni?
Köszönöm.

Gamertag:Rob3rt75

(#15110) tserrof77 válasza Strezi (#15108) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ki kellene deríteni, nem-e csak a töltőd ment ki. Ha másik töltővel ugyanez, akkor még azt kellene megnézni, akku nélkül el lehet-e indítani. Ha úgy se, akkor szét kellene szedni, megnézni a tápaljzat forrasztásait...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15111) tserrof77 válasza pelenka35 (#15109) üzenetére


tserrof77
senior tag

A hdd kiszedhető belőle, ugyanolyan csatlakozói vannak, mint a normál sata 3.5" hdd-knek, így asztali gépre kötve, lementhető. Vagy max 2000Ft-ért tudsz venni neki usb-s házikót, akkor mint egy külső hdd tudod használni.

Mindenesetre meg kellene nézetned a hűtését...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15112) pelenka35 válasza tserrof77 (#15110) üzenetére


pelenka35
őstag

Másik töltövel és aksi nélkül is ez a probléma.

Gamertag:Rob3rt75

(#15113) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Lenovo 230X
Véleményetek szerint mi okozhatja a fenti gépnek az állandó bekapcsolását?
Ha leállítom, pár másodperc után újraindul.
Kapott új biost, W7 lecserélve W10-re.
Cmos elem kiszedve majd vissza - egy asztali DELL gépnél az állandó újraindulást ez oldotta meg.
Akksival és akksi nélkül is produkálja ezt a hibát.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15114) NEMO1968 válasza embe (#15113) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Próbáld eszközkezelőben kikeresni pl. a WiFi, a touchpad, a hálókártya tulajdonságainál.
"Az eszköz felébresztheti a számítógépet" kivenni a pipát.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#15115) embe válasza NEMO1968 (#15114) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a tippet! Meglesem este. De 0 km.-es telepítésnél ( W7-10 ) nem kellene ezt produkálnia.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15116) pataslogeza válasza Tumak (#15100) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello,

Harom egyforma laptopom van (Dell D630), egyik hibatlan, masiknak tul eros a fenyereje es kikapcsol 12mp utan, harmadik hattervilagitasa egyaltalan nem megy. Invertert mar cserelgettem mindben de a hiba maradt.
A harmadik kijelzojet most szetszedtem, es a cso el van torve benne, szoval pontosan megmerni nem tudom.. Nem hinnem hogy en tortem el, mert nem hallottam reccsenest.
A kijelzo tipusa LP141WX1
Meg tudnad mondani hogy ebbe mekkora kell?

[ Szerkesztve ]

(#15117) Tumak válasza pataslogeza (#15116) üzenetére


Tumak
tag

Szia
[link]
14,1 colos 307 mm hosszú és 2mm átmérőjű.Azt hiszem egy van benne- a nagyobb kijelzőkben több van.
Előfordulhat hogy az érintkezők a fénycső két végén hosszabbak és le kell csípni,de csak ha nem fér el.
KB 3kv feszültség is lehet ott - könnyen áthúzhat. Ne bekapcsolva szerelj!
A youtubon találhatsz videokat. PLd ccfl bulb
Van aki átalakítja ledesre -de bonyolult.
Amelyik kikapcsol annál is lehet a fénycső hibás!

[ Szerkesztve ]

(#15118) Strezi válasza tserrof77 (#15110) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi, ezeket az alap dolgokat megnéztem. Szét is szedtem, de a mérőműszerrel a kezemben elbizonytalanodtam a felületszerelt alaplap felett :/

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#15119) embe válasza embe (#15113) üzenetére


embe
nagyúr

Hali!
Probléma továbbra is fennáll.
A feltöltött akksit beteszem a gépbe - Lenovo X230 - nem indul, nem reagál a bekapcs. gombra.. Rádugom a töltőt be lehet kapcsolni.
Így működik a ki/bekapcsoló gomb, reagál rá a gép.
Viszont miután eltávolítom a töltőt, a leállított gép, ha csak akksiról megy, folyamatosan újraindul.
Ha visszadugom a töltőt, akkor megint normálisan ki és be lehet kapcsolni, nem indul újra.

Van valami tippetek a hiba okára? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15120) Braha válasza embe (#15119) üzenetére


Braha
csendes tag

Sziasztok.

Van egy MSI GX623x laptopom. Sajnos beütött nálam is a problémája, megnyekkent a videókártya.
Tettem próbát a melegítéses módszerrel, de pár hónap után feladta végleg a küzdelmet.
Sikerült szereznem pár videókártyát, melyek közül egy Nvidia 9500m GS -el működik végre és minden szép és jó.
Azonban a driver nem tehető fel, mert maga a gép nem ismeri fel a kártyát. Sem BIOS -ban, sem a windows.
Alapból win 7 volt rajta, és most utoljára win 10 el próbáltam.

Nvidia honlapról próbáltam leszedni a drivereket, automatikus és manuális módon is, de mindig hibába fut, miszerint nincs videókártya.

Lehetséges valahogyan felismertetni a kártyát?

(#15121) tserrof77 válasza Braha (#15120) üzenetére


tserrof77
senior tag

Valószínű, hogy nem MSI-s firmware van a kártyán, ergo azt kellene frissíteni, de mivel nem MSI-s a kártya, gyanítható hogy nem fogod tudni frissíteni. Azaz 22-es csapdája :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15122) Braha válasza tserrof77 (#15121) üzenetére


Braha
csendes tag

Amennyiben feltennék egy MSI firmware -t, sikeresen. Az nem vágná tönkre a kártyát? Ha jól értem a kártya BIOS -áról beszélünk jelen esetben.

(#15123) Braha válasza embe (#15119) üzenetére


Braha
csendes tag

Csak ötlet, de nagyon úgy tűnik, hogy az akkumulátor lesz a ludas. Próbáld ki egy másikkal. A Lenovo -k érzékenyek a tápokra és akksikra. Könnyen meglehet, hogy veled is ez történik.

Nekem a x220 -asom tápcsere után touchpadon rángatózik az egér, valszeg BIOS -ban be kéne állítani a töltési értéket és abba maradna. Lusta vagyok, meg egérrel használom, de ez is egy példa rá.

(#15124) embe válasza Braha (#15123) üzenetére


embe
nagyúr

BIOS-ban nem találtam erre vonatkozóan semmit.
Egyébként néztem az X220 akksijával is. Emlékeim szerint :U azzal is csinálta. Na de majd holnap meglesem még egyszer.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15125) pistu1


pistu1
csendes tag

Sziasztok:)
Adott nekem egy hp 6720s laptop.Nem az enyém,szomszédom kapta kb egy évvel ezelőtt.
Jelenleg egy T3400-as processzor van benne. de gyanítom hogy hibás.A hibakódból legalábbis....
Akku nélkül rádugom és van hogy egyből,de van hogy egy kis várakozás után elindul.Egyszer felvillan a caps lock led,sípolás nincsen. kb 3-5 perc múlva ujraindul ugyan így. Szerintetek mi lehet a gondja?:D

;)

(#15126) Tumak válasza pistu1 (#15125) üzenetére


Tumak
tag

Próbáld meg resetelni a biost. Akku és adapter nélkül tartsd lenyomva a bekapcsológombot vagy 30 mp ig.

(#15127) pistu1 válasza Tumak (#15126) üzenetére


pistu1
csendes tag

Nem javult a helyzet, ha visszadugom, ugyan az:/

[ Szerkesztve ]

;)

(#15128) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Barátom HP Probook 450 G1-es laptopját szétkaptam és újra pasztáztam Arctic MX4-el, mert szerinte melgedett. A105750M CPU van benne a Hwinfo 64 fullhd youtube video lejátszás közben ezt méri:
CPU (Tctl) 64fok max
CPU (Package) 113fok max, ez a 113 fok aggaszt engem.
A venti üresjáratban is folyamatosan teker.
Ötlete valakinek? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#15129) AllTheBest válasza Krisz1441 (#15128) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Előtte is ilyen magas volt a hőmérséklete? Ezeket az értékeket stresstest alatt mérted, vagy csak sima, lightos használat mellett? Én azért szétkapnám még egyszer, hogy rendesen érintkezik-e a hűtő a procival, vagy hogy elég paszta került-e rá.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#15130) Krisz1441 válasza AllTheBest (#15129) üzenetére


Krisz1441
tag

Leinformálom a srácot mégegyszer. Bontva nem volt még az fix! Paszta van rajta elég, szerintem észre vettem volna ha nem érintkezik rendesen.
Sima fullHD youtube teljes képernyős video lejátszáskor mértem.

(#15131) Tumak válasza pistu1 (#15127) üzenetére


Tumak
tag

A perifériákat leválasztani, memóriákat megigazítani ill egy másik socket P proci nem ártana - a hibajelzés proci de lehet ,hogy a proci környékén lévő kondenzátorok elgyengültek.

(#15132) tipikus


tipikus
csendes tag

Szép napot! De legalábbis szebbet mint az enyém..
Acerekkel kínlódok. Adott egy 5520-as és 1 7520-as. Utóbbi nem rég jött. Mindkettő cserélhető vga-s. Előbbiben nem volt, utóbbiban igen vga kártya. Egyikhez sem jött tápkábel, de van egy szépen működő 5715-ös, amihez van utángyártott 90 W-os. Szóval ezt rádugva a 7520-ra az nem indult el. Illetve elsőre megpróbált betölteni, de félúton kikapcsolt. Utána már semmi. Vga kártyát átraktam az 5520-asba, ott dettó, félúton kikapcs, utána semmi. Próbáltam ramok cseréjével, hdd nélkül, kis szünettel, stb. semmi. Ám tegnap este egyszercsak elindult az 5520, F2-re betöltötte a Setupot, de 1 bill. lenyomására kikapcsolt. Éjjel pihent, ma reggel minden ugyanúgy, mint este. Ezért a tápot kicsit beraktam a hűtőbe. Pár perc múlva indítottam és elindult (még hdd nélkül). Aztán tettem bele hdd-t, így is elindult, de nem tudta betölteni a windost (7), pedig az 5715-ön csont nélkül megy. Most ott tartok, hogy fixen áll az "Indítás javítás"-nál, de lefagyott, touch padra nem reagál. Billentyűt még nem próbáltam, mert kíváncsi voltam, stabil vagy leáll magától (nem áll le, fél órája stagnál). A tápja különösebben nem tűnik melegnek. Billentyű nyomás után kicsit még próbálkozott a javítással, majd leoldott...
Viszont eszerint nem vga kártya hiba, talán nem is bga, chip, proci hiba...
Akkor esetleg mégis a táppal lehet gond? Van valakinek használható ötlete? Előre is köszönném!

(#15133) Tumak válasza tipikus (#15132) üzenetére


Tumak
tag

Szia
A proci melletti kondikat cseréld ki.
2,5 v 470 uF tantál A képen kékkel bepipálva.

[ Szerkesztve ]

(#15134) Dell XPS válasza tipikus (#15132) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

szvsz még mindig vga kártya hiba okoz nehéz napot Neked. :( Vezérlő hiba is elképzelhető (chipset), de nem az adapter okozza a problémát.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15135) riolobo


riolobo
tag

Üdv!
Van egy HP 620 laptopom és kb két és fél éve vettem bele egy 128-as Transcend SSD340-et, a HDD helyére szereltem be és windows 7-et, később 10-et telepítettem rá. A közelmúltig minden tök jól működött, a gép relatíve fürge volt. Egy nap aztán azzal szembesültem, hogy bekapcsoláskor a jó öreg "Non-System disk or Disk error" felirat fogad. Ezután újratelepítettem a windowst, ekkor is úgy tűnt, hogy minden rendben van, sokszor újra is indítottam. Másnap aztán ismét a fenti hibaüzenetbe ütköztem. Visszatettem az eredeti HDD-t, feltelepítettem, hetek óta semmi gond vele. Tegnap sikerült beszereznem egy keretet, hogy a DVD-író helyére is bepakoljam az SSD-t. Windows délután remekül felment, egyéb cuccok is, sok újraindítás, este némi múltmédia, szóval minden király. Ma délutáni bekapcsoláskor már megint a szokott hibaüzenet.Előtte még a képen látható dolgok olvashatók.
Jelenleg az eredeti HDD-n van a windows, az SSD szimpla meghajtóként látható, írható, olvasható, HD sentinel is rendben találta.
Valami ötlet, hogy mi lehet a probléma?

(#15136) pistu1 válasza Tumak (#15131) üzenetére


pistu1
csendes tag

Leszedtem mindent róla ami mozdítható,és ugyan az:D nem sokára kapok kölcsönbe egy processzort,és meglátjuk hogy mi lesz vele:D

;)

(#15137) elté


elté
csendes tag

Sziasztok!

2016. december 29.-én vásárolt Dell Vostro 15 3568 laptop (Core i3-7100U, 4GB DDR4, 128GB Sandisk X400 ssd és csak IGP) produkál egy furcsa dolgot. Vásárláskor Ubuntu volt rajta, ezt lecseréltük windows 10-re.
Az elején Ubuntuval csak néha-néha remegett egyet a kép. Windows 10-el pedig látszólag random időközönként, de annál idegesítőbben és aggasztóbban becsíkozódik a képe.
Van amikor napokig nem történik ilyen, aztán van amikor bekapcsolás után szinte egyből. Most például egy ideje nem történt ilyen, de ma megint előjött a hiba. 95%ban ugyanazok a programok futnak rajta mindig. Chrome, office, acrobat, vlc.
Hdmi-n vga-n még nem néztük meg a problémát, mivel teljesen véletlenszerűen jön elő és nem tart túl sokáig.
A legutóbbi ilyen esetnél ment ez azonnali restart, aminek nem igazán volt hatása, tovább csinálta a dolgot.
Aztán kikapcs, pár perc pihenő és utána megszűnt.

Windows 10-et először telepítettem és először használjuk tartósan.
Nem igazán tudom, hogy szoftveres vagy hardveres lehet a probléma.
A dell féle gyári driver van fent mindenből.

[ Szerkesztve ]

(#15138) Fillér


Fillér
csendes tag

Sziasztok!

A szeretett kis laptopom most kifogott rajtam. Olyan problémám van vele, hogy indítás után elmegy a fényerőm a kijelzőn. Az Asus feliratot behozza de utána nincs fényerő, így külső monitort használok. Olyan kérdésem lenne, hogy körülbelül mennyi lehetne ennek javítása? Asus X71Vn gépről van szó.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#15139) fzrd


fzrd
újonc

Sziasztok!

Egy 2012-es HP Probook 4530s laptopom van.
A billentyűzeten 11 gomb (történetesen az a,s,d,f,g,h,k,l,é, num 8, nagy ENTER) egyik pillanatról a másikra elromlott, nem reagál semmire. Nem öntöttem le semmivel, nincsenek beszorulva, nem ragadnak. Szétszedtem a gépet, kivettem a billentyűzetet és nem lehet látni semmi hibát (nincsen az alja tele morzsával, szennyeződéssel), az csatlakozó "kábel" sincs meggyűrődve, hibát nem látni rajta. Ha csatlakoztatok egy külső USB billentyűzetet akkor az hiba nélkül működik (innen gondolom hogy nem szoftveres jellegű a dolog).

Gondoltam rá, hogy veszek egy új HP billentyűzetet, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a probléma oka. Alaplap, vagy a billentyűzet csatlakozó felületének oxidálódása játszhat?
Szerintetek mi lehet a hiba?

Ezt leszámítva tökéletesen működik a gép.
Előre is köszi a válaszokat,
fzrd

[ Szerkesztve ]

(#15140) Mzperk


Mzperk
újonc

Sziasztok,

Olyan problémám van HP 250 G5-ön Win10 operációs rendszerrel, hogy habár be van dugva a fülhallgató, mégis szól a laptop hangszórója is. Ez piszkosul zavaró. Pedig kiírta a rendszer, hogy felismerte, hogy egy fülhallgató van bedugva, mégsem kapcsolta ki a hangszórót.

Van valami ötletetek, mit tudnék tenni?

Előre is köszönöm.

(#15141) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok.

Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Lenovo G580 típusú gépem (kb 4 éves). Olyan hibája van, hogy amikor be akarom kapcsolni, akkor felpörög a hűtő ventilátor, felvillan a webkamera lámpája majd 1-2 másodperc múlva leáll, majd újra felpörög-felvillan és leáll. Ezt megcsinálja 3-4 alkalommal majd nem próbálkozik többet. Így gyakran 4-5 percig kell próbálkoznom mire el tud indulni. Korábban csak és kizárólag aksiról csinálta, (csak akkor volt hajlandó elindulni ha rá volt dugva a töltő a hálózati forrásra, de pár napja már így is kínlódik. Az akkumulátornak nincs baja (4-5 órát vígan kibír róla). Amit még tudni kell, hogy évente egyszer szét van szedve tisztítás szempontjából, illetve pár hete esett át egy processzor cserén (a régi processzor is működött, szimplán teljesítmény javítás miatt történt a csere). A csere óta lett komolyabb az indítási hiba.

Hardwere-s hibára gondolok, de fogalmam sincs mi lehet a probléma. :(

(#15142) AllTheBest válasza Russel009 (#15141) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Abból kiindulva, hogy nálam ez egy irodai gépnél volt, ahol procit cseréltem, majd nem nagyon akart indulni a gép, lehet, hogy érdemes lenne BIOS-t frissíteni, nálam ez megoldott minden problémát, lehet, hogy az új proci miatt nem ártana

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#15143) Dell XPS válasza fzrd (#15139) üzenetére


Dell XPS
veterán

billentyűzet cserével fog megoldódni a probléma. :K

Üdv, Dell XPS

(#15144) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Lenovo v560 totál semmire se reagál,töltője jó ,se a venti de még csak a ledek se villannak fel,annyit mértem rajta,hogy az akksihoz eljut a az áram,valami táp gondja lehet,vagy chipset ? ha az utóbbi gondolom akkor végleg kuka :(

underground techno will never die

(#15145) Tumak válasza dealerman (#15144) üzenetére


Tumak
tag

Szia
Elektrosztatikus probléma is lehet. Egy próbát megér! AC adapter és akku nélkül power gombot nyomni vagy 30 sec -ig. Vagy így video
Nem túl hihető ,de nekem sikerült egy VAIO val. Szintén semmi életjel nem volt .
Ha működés közben állt le nem igen segít ez, de ha esetleg alvóba lett hagyva és aztán nem indult még esélyes.

(#15146) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségetek, hogy adott egy notebook, ami nem működik, tehát nem lehet bekapcsolni. Viszont a merevlemezről valahogy szeretném az adatokat lementeni. Ezt hogy tudom megtenni, ha a laptop nem működik?

Hálásan köszönöm előre is a segítségetek.

Üdvözlettel,
Leon

(#15147) dugo_ válasza leonaprofi (#15146) üzenetére


dugo_
veterán

Kiveszed és rákötöd egy másik gépre akár kívülről USB-n (kábellel vagy külső 2,5"-os házzal), akár belülről SATA kábellel.

(#15148) leonaprofi válasza dugo_ (#15147) üzenetére


leonaprofi
tag

Szia!

Sajnos most derült ki, hogy a notebookban lévő merevlemez régi IDE-s. Van a gépemen IDE csatlakozó, meg kábel is, de az nem jó hozzá. Tudnál segíteni most mitévő legyek?

Köszi,
Leon

[ Szerkesztve ]

(#15149) dugo_ válasza leonaprofi (#15148) üzenetére


dugo_
veterán

Az IDE-s korszak nekem már kimaradt, de talán egy ilyen adapterrel működne:
http://www.ebay.com/itm/Converter-Cable-SATA-PATA-IDE-to-USB-2-0-Adapter-for-2-5-3-5-Hard-Drive-DS-/152372547018

Nem tudom biztosra mondani, ráadásul ez legalább 3-4 postával. Esetleg próbálkozz szervizekben vagy nézz szét aprón, adj fel hirdetés ilyen átalakítóra.

(#15150) Ketrec


Ketrec
csendes tag

Sziasztok, Adott egy kerek 1 éve vásárolt asus x552M notebook. Az utóbbi időben azt kezdte produkálni, hogyha online videót nézek (legyen az youtube, vimeo, akármi), akkor néha hosszabb, néha rövidebb időközönként 2 dolog szokott történni.

1. A jobbik, hogy hirtelen becsíkozódik a kijelző egy része, néha csak az alja, néha a feléig. kb úgy néz ki a dolog, mint mikor egy régebbi monitor nem támogatott felbontásra vált. A gép nem fagy le, lehet mozgatni a kurzort is. Ilyenkor kikapcsolom a kijelzőt, és vissza ekkor eltűnnek a csíkok, és minden megy tovább rendben.

2. A rosszabbik, hogy egyszercsak csontra fagy a gép, és folyamatosan búgó hang hallatszik. Ilyenkor nem mozog a kurzor, megszűnik minden hdd tevékenység is, még a bekapcsoló gomb se reagál. Csak a hard reset segít.

Ezek mind online videó nézés közben jönnek elő, játszani játszhatok több órát is, nyúzhatom a gépet akármilyen stressz teszt progival, nem jön elő a hiba.

A gépen windows 10 x64 van, a legújabb frissítésekkel. A hiba hébe-jóba jelentkezett régebben is, de nagyon ritkám, de most viszont óránként is.

Ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.