Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16401) Duree válasza 41jani (#16399) üzenetére


Duree
veterán

Ez valószínű , hogy kijelzö hiba. Mindenképpen szervízbe kell vinni mert elöfordulhat , hogy az lcd átvezetö kábel hibás.

duree54

(#16402) nickkkkk


nickkkkk
újonc

Tisztelt Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni laptop melegedés ügyében. Adott egy Lenovo x220. Szervízben frissen pasztázva,takarítva. Töltögetés és filmezésre használva. Ekkor a hőmérséklete 55-75 C fok között mozog.Venti kb 3000pm. Van egy jaték amit játszok, (más nem) a Heartstone online játék,de ha játszom a gép felmelegszik 90 C körülre. Sajnos volt már 96C is. Kérdésem,ez így normális? Esetleg mit tehetnék még mert a gépre igyekszem vigyázni. A szervízben azt mondták,hogy öreg,és ez ilyen. Tanácsokat köszönöm!

(#16403) idegen lény válasza nickkkkk (#16402) üzenetére


idegen lény
őstag

Laptop hűtő? Ajánljak egy jót?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16404) nickkkkk válasza idegen lény (#16403) üzenetére


nickkkkk
újonc

Köszönöm az ajánlatodat,mert rengeteg fajta van. Próbára kaptam laptop hűtőt (3 kis ventilátor volt benne),de 3 fokot vitt le.... :-(
Máshol azt olvastam,hogy ezekkel csak ártok,mint használ... mi az igazság?

(#16405) idegen lény válasza nickkkkk (#16404) üzenetére


idegen lény
őstag

Belinkeltem a megfelelő fórumba: [link] Itt találsz választ a kérdéseidre is. Szerintem egy jó laptophűtő képes meghosszabbítani a laptop élettartamát.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16406) nickkkkk válasza idegen lény (#16405) üzenetére


nickkkkk
újonc

Köszönöm!

(#16407) monsta007


monsta007
tag

Sziasztok!

Megpróbálom röviden: Adott egy HP Omen 15 (7700hq, 1050ti). A második újra pasztázási kísérletnél kiderült hogy az első alkalommal sikerült túlhúznom a csavarokat. Körülbelül 4 csavar feje teljesen el van nyírva, lapos fejűvel se tudtam már megnyitni.

A nagyobb probléma az hogy a sokadik megnyitási kísérletnél elfelejtettem kikötni az akksit (tudom, tudom :( ) és a csavarhúzó feje ráesett az alaplapra, egy eleggé látványos rövidzárlatot okozva ezzel. A gép akksiról még ment, de táprol áramot nem kap. Feltételezem hogy a tápáramkörrel van a gond (kb ott történhetett a rövidzárlat).

Az első kérdés az lenne hogy ez mennyire javítható, illetve ha igen hova érdemes vinni?

A második: arra van esély hogy valamilyen szervíz elvállalja a csavarok megfúrását? Más módszert nem látok a megnyitásukra. Az is jó lenne ha valahol elvállalnák a javítást a hűtőborda leszedése nélkül (az első pasztázás szerencsére jól sikerült), bár ez nem tudom mennyire megoldható.

Előre is köszönöm a választ!

(#16408) Duree válasza monsta007 (#16407) üzenetére


Duree
veterán

Természetesen javítható a a fólia nem égett meg. Ide vidd el szívesen megcsinálom neked a táp kör javítást és a csavarok leszedését is.

duree54

(#16409) monsta007 válasza Duree (#16408) üzenetére


monsta007
tag

Hatalmas köszönet a gyors válaszért!

Mikor célszerű levinnem hogy hozzád kerüljön? Vagy az mindegy? Mert ha az jó akkor hétfőn az első utam hozzátok lesz.

(#16410) vakadu


vakadu
újonc

Sziasztok! Nemrég hozzájutottam egx "csodás" Gateway MA7-es géphez.Próbáltam op rendszert telepíteni ,de a masina semmi fele operációs rendszert nem hajlandó elindítani.A Boot menüben megadom ,hogy honnét telepítsen és utána semmi,csak a szürke képernyő.Próbáltam XP-vel ,Vistával.Win 7-el,Ubuntuval. Se USB-ről,se DVD-röl nem hajlandó települni. Kérlek segítsetek?

(#16411) Tumak válasza vakadu (#16410) üzenetére


Tumak
tag

Szia
Live linux sem megy?

(#16412) vakadu válasza Tumak (#16411) üzenetére


vakadu
újonc

Sajnos azzal sem csinál semmit.

(#16413) vakadu válasza vakadu (#16412) üzenetére


vakadu
újonc

A biosba be tudok lépni lát mindent,Boot menübe is belép ,tanácstalan vagyok :O :W

(#16414) Tumak válasza vakadu (#16413) üzenetére


Tumak
tag

Szia
Bios reset volt? Akku és táp nélkül nyomni a bekapcs gombot kb 1 percig
Akku van? Kivenni.
Hdd -t másik gépen letesztelni . Hdd nélkül is próba.
Security a biosban kikapcsolva?
Bootolható eszköz nélkül próbál network -ről bootolni?

(#16415) Duree válasza monsta007 (#16409) üzenetére


Duree
veterán

Keresd Hrubos Attilát vagy Mezei Anettet esetleg Gódór Attilát és hívatkozzál rám (Répás György ) vagyok.
Én sajnos jövő héten vidéken leszek, de a kollégák megcsinálják neked. Holnap reggel beszélek velük.

duree54

(#16416) vakadu válasza Tumak (#16414) üzenetére


vakadu
újonc

Szia!
Ezeken mind túl vagyok.A Hdd rossz volt benne azt kicseréltem.Mindent megpróbáltam.

(#16417) vakadu válasza Duree (#16415) üzenetére


vakadu
újonc

Köszönöm a lehetőséget ,de nem igazán akarok több 10 ezret költeni a gépre.

(#16418) Tumak válasza vakadu (#16417) üzenetére


Tumak
tag

Bootolható eszköz nélkül próbál network -ről bootolni?
A gateway logo-t kikacsolva- van post -ról kijelzés- gondolom!
Gombelem nincs lemerülve?Bios -dátum ok?-bios állítás,mentés ok?
Duree nem oda írt

(#16419) vakadu válasza Tumak (#16418) üzenetére


vakadu
újonc

Bios elem ok.Menti a változásokat reset után visszaáll a gyári beállításokra.Ezek után indítom a gépet-Boot menü -kiválasztom a kívánt hardvert, majd jön a szürke képernyő.Előre teleptett Hdd-t is tettem bele,hátha....az eredmény ugyan az.

(#16420) Tumak válasza vakadu (#16419) üzenetére


Tumak
tag

Szia
del+ power key--------el próbáld indítani- valakinek ez működött! :)
A szürke képernyőn van villogó kurzor?
én megpróbálnám még Dos -al is
Mindent kikapni belőle -aztán visszafelé próbálkozni- a power on self test --POST képernyő és hangjelzéseket figyelve- de erről nem árulsz el semmit :N

(#16421) vakadu válasza Tumak (#16420) üzenetére


vakadu
újonc

Szia .
Hangjelzés nincs .A szürke képernyőn nincs villogó kurzor,tehát igazából nem látom ,hogy mit csinál a gép.

(#16422) kreten67 válasza vakadu (#16421) üzenetére


kreten67
senior tag

Külső kijelzővel próbálkoztál már?

(#16423) vakadu válasza kreten67 (#16422) üzenetére


vakadu
újonc

Azzal még nem,de kipróbálom úgy is.

(#16424) vakadu válasza vakadu (#16423) üzenetére


vakadu
újonc

azzal sem

(#16425) samphone


samphone
tag

Sziasztok!

Jún 16-án frissült a windows 10-em, és azóta nagyon lassú lett a gépem.
Minden programot nagyon nagy késéssel hoz be, böngészni a neten nem lehet, mert lassan hozza be az oldalakat ( percek ), még a töltő karika animáció is szaggatva forog.
Ha írok, késnek a karakterek.

Nagyon rossz lett. Ha hálózati áramforrásról üzemeltetem a gépet, akkor jobb sokkal a helyzet, de akkumulátorról, nagyon lassú.

Mit lehet ilyenkor tenni? A belső processzoros illesztőprogram nincs még frissítve, de nem hiszem h az lenne a probléma. Csak így eléggé lassú a gép, mintha már 15 éves lenne kb, pedig 1,5 éves csak.

(#16426) z0d1@Ku$ válasza samphone (#16425) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nézz szét az energiagazdálkodásnál hogy a rendszer nem veszi-e vissza a teljesítményt hálózatról, esetleg állítsd vissza alapértelmezettre. Ha ez nem működik, reinstall, lehetőleg olyan rendszert, amiben már benne van ez a nyomorult áprilisi update.

(#16427) Duree válasza samphone (#16425) üzenetére


Duree
veterán

Csinálj egy rendszer visszaállítást a frissítés elötti időre.

duree54

(#16428) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok egy problémám lenne, hogy van egy Acer ES1-311 -es kis laptopom, és pár hete elkezdett az aksi töltésjelzője narancssárgán villogni. Először az adapteremet hibáztattam, h biztos kilazult vagy valami, de van még egy ilyen laptop (amit nem én használok) és annak töltőjét bedugva elő tudtam idézni a hibát. Amikor villogott és töltőn volt a windows-ban csak azt írta ki akár 10%-nál, hogy "csatlakoztatva, de nem töltődik", majd kikapcsoltam, megvártam, hogy ne villogjon és utána fel tudtam tölteni. Mai nap viszont szinte 100%-on az aksim, jelenleg is és semmi nincs rádugva a gépemre és folyamatosan villog sárgán az aksi jelzője. A gépem kb 3éves, a másik ilyen laptop 3,5éves, abban már volt egy aksicsere, mert nem lehetett tölteni. Valaki tudna ebben segíteni, hogy mi lehet a gond, neten csak AC adaptert írják, de nekem sajna nem ez a gondom.

szerk.: nem tudom számít-e, de a gyári windows 8.1 van a gépemen, semmi drivert nem kellett külön telepíteni.

Előre is köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#16429) idegen lény válasza FirstTripla (#16428) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez a "csatlakoztatva, nem töltődik" nálam folyamatosan váltakozik a "csatlakoztatva, töltődik" felirattal. Nem folyamatosan tölt legalábbis nálam, nem tudom, hogy ez normális-e. Lehet, hogy a következő másodpercben már töltött volna.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16430) FirstTripla válasza idegen lény (#16429) üzenetére


FirstTripla
tag

Sajnos merült tovább, de 10% alatt kikapcsolna a gép akkor már azért tölthetne, meg majdnem félóráig csak rajta volt a töltőn és szintén nem töltötte. De ami furcsa hogy villog a led sárgán amikor semmit se csináltam rajta kb és semmilyen fogyasztó valamint tápegység se volt bedugva. Lehet megadta magát az aksim, ha kiveszem belőle akkor működött tápról.

(#16431) idegen lény válasza FirstTripla (#16430) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16432) FirstTripla válasza idegen lény (#16431) üzenetére


FirstTripla
tag

Köszi, de sajna nekem bonyolultabb. Amikor lemerült annyira, hogy nem kapcsol be akkor sűrűn villog amikor bekapcsolom és csak tápról kapcsolna be, de most egyenletesen villog ha töltőn van, vagy ha csak simán megy a gépem (illetve egy ideig utána is ha kikapcsol). Szóval sajna más probléma lehet. Aksi nélkül gond nélkül ment a gépem, igaz macerás kiszedni, mert szét kell szedni az egész gépet a belső aksi miatt, de tudtam használni. Most megrendeltem egy csere aksit, hátha csak az adta fel a szolgálatot (egy azonos típusú laptop ami 3.5 éves egy ideje már meghalt az aksija, de akkor egyszerűen nem kapcsolt be, és nem adott hibajelzést), remélhetőleg nem lesz az újjal gondom már. :)

(#16433) TPimi


TPimi
csendes tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van egy 2015-ben vásárolt Toshiba Satellite e45 notebookja, melynek fémborítása van. Ha a házat megsimítjuk, akkor vibráló érzést kelt a kezünkben. Ez nem új keletű, már régóta tart. Szerintünk ezt a földelés hiánya okozhatja, mivel a tápkábel 2 pines. De ebben nem vagyunk biztosak.
Szerintetek mi lehet a baja, és hogy lehetne elhárítani a problémát?
A válaszokat előre is köszönöm :)

(#16434) arni1987


arni1987
újonc

Sziasztok!

Valami ötlet kellene mitől melegedhet a laptopom.
MSI
I5-560M
4GB DDR3 1333MHz
Geforce 310M 1 GB
Többnyire csak filmnézésre használom és netezésre, nem játszok. Idén múlt 8 éves (újan vettem). Tudom nem mai darab, de nem szeretnék másikat venni.

A proci és a alaplap átlag 65 fokon dolgozott, ezért kitakarítottam a hűtőt és újrapasztáztam, ezzel kb 10 fokkal csökkent a hőmérséklet. Korábban is használtam laptop hűtőt amit alá kell rakni. Mivel még sokalltam a hőmérsékletet levettem az alját a laptopnap, kb 45 fokba állítottam a laptophűtőt így gy beállt a hőmérséklet a procinál 40-55 fok közé, az alaplap is 45-55 fok közötti de ha kicsit megdolgoztatom egyből 65 fokra felmegy.
Ha vissza rakom a laptop alját az kb + 5-7 fokot jelent.
Előfordulhat hogy az alaplap másik fele vastagon poros??

(#16435) z0d1@Ku$ válasza arni1987 (#16434) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ezek normális értéknek tekinthetők egy laptop esetén.

(#16436) hokutya


hokutya
újonc

Sziasztok!
Hp elitebook 8440p bal oldali hangszórója rettenetesen torz, recsegős még a legkisebb hangerőn is.
Külső hangdoboz a fejhallgató kimenetre kötve szépen szól.
Mi lehet a baja és kb. mennyibe kerülhet a javítása?

(#16437) fanci


fanci
tag

Sziasztok!

Adva van egy Dell laptop (sajnos pontos tipusát nem tudom),idítás után sötét képernyő melynek közepén egy kb fél centi széles ,kékesen fénylő,vízszintes csík húzódik végig.Itt meg is állt a dolog,1-2 kikapcsolás után indul rendesen.Mi lehet ez?

(#16438) Duree válasza hokutya (#16436) üzenetére


Duree
veterán

Hangszoró csere pár ezer forintból meg van.

duree54

(#16439) djgala


djgala
csendes tag

Sziasztok. Hozzám került egy Acer aspire 4732Z típusú laptop. Nem tölti az akkumulátort...

Mikor megkaptam akkor kb 80% on volt az akksi, kb 1 órát használtam, most olyan 19%-on van.

A laptophoz egy univerzális töltőt kaptam ami elméletileg automata. Ha az akksit kiveszem akkor működik a laptop a töltőről, ha az akksit beteszem működik ugyan úgy, de nem tölt. A tálcán az akksinál azt sem írja ki hogy csatlakoztatva.

Mi lehet a gond? Az univerzális töltő? Vagy töltésvezérlő?

Férj az asszonynak: Fogadjunk, hogy nem tudsz olyat mondani amitől egyszere vagyok boldog és ideges...A barátaid közül, a tiéd a legnagyobb!

(#16440) Duree válasza djgala (#16439) üzenetére


Duree
veterán

Ez gyanúsan akku hiba, cellazárlatos lehet.

duree54

(#16441) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Van egy régebbi, Lenovo G560 laptopom, ami pár hete egyszer csak nem kapcsolt be többé.

Most ott tartok, hogy Lenovo magic megvolt (akksi ki, bekapcsoló gomb benyomás, szünet, benyom, újrapróbál), illetve szétszedtem, kipucoltam, újrapasztáztam, majd újra összeraktam, de semmi, még egy kósza felvillanás sem. Kipukkant, elégett, forrasztást elengedett dolgot nem láttam belül.

A tápból az alaplapba eljut a 20V, azt sikerült kimérni. Minden ötletet szívesen fogadok hogy mit tudnék még megnézni :) :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16442) Duree válasza updog (#16441) üzenetére


Duree
veterán

Lehet tápvezérlés hiba és lehet északi híd is. Mindenképpen szervízbe kell vinni.

duree54

(#16443) updog válasza Duree (#16442) üzenetére


updog
senior tag

Köszönöm, annyit biztosan nem ér már, csak tartalék volt eddig is :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16444) hedgehog


hedgehog
senior tag

Sziasztok,
A következő problémában szeretném a segítségeteket kérni:

Van egy kicsit több, mint 2 éves laptopom, Asus K501L. Egyik nap 2 óra alvás után nem ébredt fel. Bekapcsoló gombra nem reagált, így hosszan nyomva kikapcsoltam, majd mikor újra be próbáltam kapcsolni felvillant az egyik led, kialudt, és semmi sem történt. Ezután szétszereltem, kitakarítottam, lehuztam akksirol, majd visszacsatlakoztattam, hdd nélkül is próbáltam bekapcsolni. Azóta beindul, ég a power led, és egy pillanatra felvillan a hdd led is, viszont kép nincs. Elvittem szervizbe (laptophardware), két hétig náluk volt, azt mondták megnézték, elküldi a jelet a monitornak, meg is kapja a monitor a jelet, de nem történik semmi, és ez cpu hiba, nem tudják megcsinálni.

Volt egyébként tavaly egy garanciás alaplapcsere, sajnos most május közepén járt le a gari.

Érdemes lehet elvinni márkaszervizbe, vagy felejtsem el, tutira halott? Vagy tudtok esetleg valami megbízható másik szervízt? Bármilyen segítségért előre is köszi!

-- aka p3d3str1an

(#16445) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Sziasztok!
HP G62 B50-SH a képeken látható hibával lehet valamit kezdeni?

(#16446) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Toshiba Satellite C855-242 (PSKCAE) laptop és egy Kingston 2,5 SUV500/120 SSD.

Amint beleraktam az SSD-t a gépbe, bootolás már baromi lassan történt és nagyon keservesen tudtam csak előhívni a biost. HDD-vel ez simán és gyorsan megy.

Mi lehet a probléma? Biost updateltem, de semmi változás. Egyszerűen csak nem kompatibilis a gép ezzel az ssd-vel?

(#16447) azazbeza


azazbeza
tag

Sziasztok, adott egy dell 5480as laptop. A problemam a kovetkezo lenne, ma estere fogta magat a gep es bekapcsolas utan dell logot kovetoen, megjelenik az eger fekete kepernyo mellett. Nem jon be a windows, igy marad minden. Szerintetek mi lehet a problema? Biosra reagal ad kepet, nem fagy ki.
Valaszokat elore is koszi.

(#16448) Duree válasza nokia3650365 (#16445) üzenetére


Duree
veterán

Ez lehet Lcd hiba és lehet lcd átvezetö kábel is.

duree54

(#16449) Duree válasza azazbeza (#16447) üzenetére


Duree
veterán

Ez lehet Hdd hiba. Vedd ki a hddt és próbálj bootolni egy win telepítö lemezröl.

duree54

(#16450) Duree válasza hedgehog (#16444) üzenetére


Duree
veterán

A K501 az jóval idösebb mint két év, és nagyon valószínű , hogy BGA hibája van. Elviekben javítható , de nem olcsó.

duree54

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.