Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16951) Pyttawrx válasza #68216320 (#16949) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd: LINK, hátha jó, méretben stimmel :)

[ Szerkesztve ]

(#16952) #68216320 válasza Pyttawrx (#16951) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azta, ez betyáros gyűjtemény :) Köszönöm. :R

Nem tudom még stimmel-e, de mindenesetre ezt az oldalt érdemes megjegyezni.
Úgy nézem ez fizetős oldal?

Amúgy van olyan windows-os program, ami teljes egészében lementi a bios-t? Azaz, ha működne a gép akkor egy 8MB-os rom-ot mentene? Van egy gép amihez szintén kéne bios, de tudok valakit akinek ugyanolyan gépe van.

[ Szerkesztve ]

(#16953) kreten67 válasza #68216320 (#16952) üzenetére


kreten67
senior tag

Amivel beírod a tartalmat a TSOP-be az mentést is csinál.

(#16954) #68216320 válasza kreten67 (#16953) üzenetére


#68216320
törölt tag

Valami sima szoftvert szerettem volna, hogy az ismerősöm el tudja küldeni az övét. Nem kérhetem rá, hogy szedje szét a gépét a kedvemért.
Azt tudom, hogy a programmer tud olvasni is.

Sikerült találnom egy 8MB-os bios rom mentést a K55VJ-hez. Mivel sajnos csiptetős csatlakozóm nem volt a chip-hez, ezért kiforrasztottam, a lábaira vezetékeket tettem, így kötöttem be az adapterbe. Megírtam, visszatettem, most indul a gép. :) Ennyivolt a baja úgy látszik.

Most már csak egy félre flash-elt GL553VW-hez kellene bios rom mentés, hogy megírhassam azt is. Viszont azt hiszem itt az ideje csatlakozót venni az adapterhez.

(#16955) #68216320


#68216320
törölt tag

Ez miféle alkatrész? Létezik, hogy ez volna a bios chip? [kép]

Egyszrűen nem találom, hogy a GL553VW-ben hol és milyen bios ic van.

[ Szerkesztve ]

(#16956) Pyttawrx válasza #68216320 (#16954) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah akkor bios volt a baja. Fórumtárs "nyert" :)

(#16957) Pyttawrx válasza #68216320 (#16955) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

megnézem

(#16958) Pyttawrx válasza #68216320 (#16955) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ez az lesz pedig

(#16959) #68216320 válasza Pyttawrx (#16958) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szerintem is sanszos, de datasheet nélkül nem merek nekiugrani. Nekem az sem jön le pontosan milyen paraméter alapján keressek rá? Bh 1638? Így semmit nem találok mobilról éppen.

(#16960) #68216320 válasza #68216320 (#16959) üzenetére


#68216320
törölt tag

Másik csoportban linkeltek hasonlót az alapján találtam ezt a datasheet-et. Vagyis egy közönséges 64Mbit/3.3V Flash.
Már gyúrok is az írásra. Ha meghalt akkor cserélem. sima ügynek néz ki.

Köszönöm a segítségedet! :)

(#16961) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv Urak!

Tavaly év végén vásároltam egy kishibás Dell Inspiron N5030-as laptopot (core2duo t4500,2 gb ddr3 ram,120 gb kingstron ssd)

A fő hibája hogy a biilenyűzet és a touchpad nem működik,kivéve az fn gombot,amire felfelé görget weblapok esetén.(jelenleg külső usb-s billel használom)
Kérdésem az lenne,hogy ez házilag javítható e,illetve hogy érdemes e pl ramot venni még a gépbe?
(pl4 gb ram hozna e érezhető változász,jelenleg win7 32 bit van fenn)

Tanácsokat,válaszokat előre is köszönöm :R

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#16962) #68216320


#68216320
törölt tag

Hoppá, kis probléma.

Az Asus GL553VW laptopomba szerettem volna a BIOS tartalmat beírni. Elméletileg lezajlott az írás, de bekapcsolást követően fekete képernyő fogad. Ledek világítanak, de ennyi.
Ha megpróbálom újra beírni a rom tartalmát, akkor "Warning: Chip content is identical to request image." üzenettel ajándékoz meg a flashrom linux alatt.
Kizárólag egy erase után hajlandó újra beírni a tartalmat. Ez mondjuk nem is nagy baj, gondolja minek is írja bele újra.
A probléma viszont az, hogy vagy a letöltött rom nem jó hozzá valami érthetetlen okból vagy van valami huncutság a dologban amiről én nem tudok.

Van valami amit ilyenkor be kellene állítani a rom-ban mielőtt feltöltöm?

(#16963) kreten67 válasza #68216320 (#16962) üzenetére


kreten67
senior tag

Eredeti tartalmat összehasonlítottad a beírás előtt.
Sok alaplapon 2db TSOP8 chip van ,mert a másik az EC és gyakran az a hibás.
A bios és ec tartalmat nem a gép típusára keresem ,hanem az alaplap kódjára.
Nem olvastam az előzményeket. Mi a meghibásodás körülménye? Te flashelted félre?

(#16964) #68216320 válasza kreten67 (#16963) üzenetére


#68216320
törölt tag

A sztori röveden:

Letöltöttem az Asus oldaláról egy 6MB-os BIOS-t. Szerettem volna megoldani benne, hogy a rejtett menüpontokat bekapcsoljam, ergo moddoltam volna. Ez a fájl nem cap és nem is normál bin fájl, igazából a kiterjesztését nem tudom, mert a verziószám kerül oda. Esetemben a fájl a "GL553VW-AS.306" volt.

Próbából az eredetileg letöltött fájlt FPTW64-el windows alatt beírtam, rendben lezajlott. Aztán moddoltam pár menüpontot láthatóra állítva, felírtam, nem volt gond, de nem voltak láthatóak továbbra sem. Folytattam a moddolást. Aztán újra felírva valamit valami hibaüzenetet adott az FPT, de valahogy fáradtságomban továbbengedtem. Ha jól emlékszem valamit a fájl méretére panaszkodott, de nem biztos. Felírtam így is.
Ezt követően felvillantak a laptopon a ledek, majd kialudtak és be sem lehetett kapcsolni.

Aztán keresni kezdtem egy dump fájlt a neten. Nagy nehezen találtam egy fórumot ahol ingyen osztogattak meg bios dump-okat. Ez is ott volt köztük (Ez már 8MB volt). Letöltöttem, linux alatt flashrom-al (usbblaster_spi modullal) a chip-be írtam. Ezt követően már bekapcsolt a gép, ledek világítanak, de nem ad képet és láthatóan nem kezd boot-olni. Mintha indulás közben valahol elakadna.

Itt tartok most. Eszembe sem jutott 2db TSOP8 chip-et keresni.
Nem értem a 6MB-os letölthető BIOS fájlt sem, amikor 8MB-os a chip.

Talán a gépet szervizbe vinni ésszerűbb lenne, ahol foglalkoznak Asus gépekkel, de van egy olyan hülye szokásom, hogy nem hagy nyugodni a számomra meg nem értett probléma. Ergo valahogy nekem kell talpraállítanom. Érteni szeretném mi történik a háttérben.

Szóval lehet, hogy 2db chip van? Az már 2x8MB (2x64Mbit) lenne?

(#16965) kreten67 válasza #68216320 (#16964) üzenetére


kreten67
senior tag

A bios és az EC tsop8 chipek nagyrészt nem egyformák. Van hogy az egyik 16 a másik 32 vagy 64-es.
A dump méretéből tudható ,hogy melyik tartalom melyik chipbe való. A 2012 után készült Dell alaplapokon mindig 2 chip van. Az Asus g751 alaplapokon és az összes Alienware alaplapon is kettő van és még sorolhatnám. A komolyabb gamer gépekben nagyrészt kettő chipet láttam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#16966) #68216320 válasza kreten67 (#16965) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én egy GD25B64C-be írtam a 8MB-os dump-ot. A chip is 8MB-os. Szerintem nem löttem mellé, mert azóta reagál a gép az indításra, hdd felpörög, kicsivel később a venti is beindul.
Ez kommersz gamer gép. Ezen érdemes keresnem még valamit?

(#16967) kreten67 válasza #68216320 (#16966) üzenetére


kreten67
senior tag

A TSOP8 chip nem összetéveszthető másikkal és az alaplap kivétele után könnyen megtalálható,de csak akkor érdemes keresgélni,ha a letölthető tartalom EC bin van hozzá elérhető. Ahol van bios dump ott az Ec is mellékelve van.

(#16968) #68216320 válasza kreten67 (#16967) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az a gond, hogy ahol találtam bios-t, ott nem volt ec.
Az ec is tsop8 tokozású? Mert a bios-t is ilyenbe töltöttem fel.
Találtam még egy repair guide nevű 3 oldalas kis pdf-et, amin a mérési pontok vannak feltüntetve. Ha adsz egy mail címet privátban elküldeném neked, hátha kiderül belőle valami.

Olyan gond amúgy nem lehet, hogy a bios dump fájlban valami editorral át kell írni sorozatszámot vagy ilyesmit és ezért nem idul most?

Itt amúgy szintén nem jelzi, hogy lenne a bios fájl mellett ec fájl is, pedig ez fizetős. [link]

[ Szerkesztve ]

(#16969) #68216320 válasza #68216320 (#16968) üzenetére


#68216320
törölt tag

Találtam valamit: [link]
Itt elméletileg van egy 128kB-os ecrom.bin.

(#16970) #68216320 válasza #68216320 (#16969) üzenetére


#68216320
törölt tag

Úgy tűnik egy ITE IT8687E kontrollert kellene az ecrom.bin fájllal felprogramozni. Ehhez viszont nincs eszközöm. Valaki Bp-en tudna ilyet csinálni? Gondolom a 30pin-es keyboard csatlakozóval meg lehet csinálni.

(#16971) raz0r911


raz0r911
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy ASUS TUF Gaming FX505DY laptopot, ma jött meg. Első indításra behozta a biost, semmit sem változtattam, kiléptem és pendrive ról felraktam egy windows 10-et. A telepítés gyorsan megvolt, behozta a wifi csatlakozást, felcsatlakoztam, utána kiírta, hogy újraindul.Újra is indult, de csak az asus feliratú képernyő jött be. És ez volt másfél óráig. Azt hittem, hogy frissít, de nem, semmi se történt. Azóta próbáltam újraindítani, de ugyan ez van. A biost sem lehet behozni, rengeteg módon próbáltam már. (a hivatalos oldal ajánlásával kezdve) Szóval most se a bios, se a windows nem jön be. Szerintetek mi lehet a baj? Nekem az az elméletem, hogy az ssd-re van állítva az elsődleges boot. Viszont a boot fájl sérülhetett telepítés közben ezért nem tud róla bootolni (de azért próbál). A biost meg azért nem lehet megnyitni mert fast boot van bekapcsolva, és azonnal átugorja. Bekapcsolás után 1 másodpercel már az asus felirat jön ki. Szerintetek ilyen esetben mit tudok tenni?
(miközben az asus felirat van a képernyőn a ventillátorok eléggé dolgoznak, a gép melegszik, de kikapcsoló gomb megnyomására azonnal leáll gondolkodás nélkül)

(#16972) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Laptop aksi felújítással kapcsolatban van valakinek jól bevált helye Budapesten belül?

(#16973) NEMO1968 válasza raz0r911 (#16971) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Tipp!
Kikapcsolt állapotban dugd rá a telepítő pendrivet,majd kapcsold be a gépet.
Szerintem ha az a baj,hogy az SSD-ről nem tud bootolni, tovább lép a következő boootsorrendben megadott eszközre.
Igy lehet hogy be fogja hozni újra a telepítőt, ott pedig már kiválaszthatsz új telepítést, vagy hibajavítást.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16974) raz0r911 válasza NEMO1968 (#16973) üzenetére


raz0r911
tag

Sajnos így is ugyan az van :W

(#16975) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!

Kb. 1 hete elkezdett rosszalkodni a kijelző.
Egy régi hp pavilion-on hasonló volt, azzal a különbséggel, hogy ott full blank volt. A hp-n háttérvilágításmodult kellett cserélni. Most az a problémám, hogy bizonyos szögekben (főleg a merőleges közelében) a képernyő el-el megy. kb 70-80 fokban döntött kijelzővel tudom csak használni per pillanat.

Videó

Szerintetek egy háttérvilágítás kábelcserével megoldódna? Angliában vagyok és ha csak kábelt kell cserélni, azt 45e Ft-ért csinálják. Ha szerintetek is a kábel a ludas, akkor viszont rendelek egy kábelt és megcsinálom magamnak...

Köszi az ötleteket

(#16976) NEMO1968 válasza raz0r911 (#16974) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha garis,akkoor vissza szerintem.
A többi ötletem màr a gèp megbontàsàval jàrna.
Esetleg mèg megpròbàlhatod pendriveröl egy LIVE LINUX-al,de ez màr az utolsò ötletem bontàs nèlkül.
Innen màr ki kellene kapni az SSD-,HDD-t bele pròbànak,RAM-ok kivesz,megcserèl,stb,stb...

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16977) Pyttawrx válasza kellcucc (#16975) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! 90%, hogy kábel hiba. Ha garos akkor küldd vissza, ha nem, bontsd meg és mozgasd csak a kábelt, úgy még biztosabb lesz.

Nem tudom melyik topikot nézed előbb, azért írtam le ide is

(#16978) kellcucc válasza Pyttawrx (#16977) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Szia!

Köszi a válasz(oka)t. 2013-mas gép, laptopszalonos 3+1 év garival, így sajnos nem garis már. (Angliából amúgy is nehéz lenne hazavinni kábelcserére). Rendelek egy kábelt meg eszközöket a cseréhez, megpróbálom magamnak kicserélni

(#16979) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kb. 5-6 éves Samsung NP350V5C-S06HU notebookom, ami mostanában elég csúnyán melegszik, nem ritka, hogy felmegy 90 fokig a processzor (Intel Core i3-3110M) hőmérséklete és ott lekapcsolja a hővédelem.

Tegnap szétszedtem, újra pasztáztam és kipucoltam a ventillátort is, annyi változott, hogy a jobb paszta miatt lasabban éri el a 90 fokot, de sajnos eléri. Ma jutott eszembe, hogy mindig nagyon hangos volt a ventillátor, de az elmúlt pár hónapban már nem is hallottam, gyaníthatóan megadta magát.

Egy Sunon ventiről beszélünk, lehet esetleg jobb minőségűt is venni, vagy marad a Sunon. Esetleg milyen tippetek lenne?
Milyen szoftverrel tudnám lekérdezni a venti fordulatát, azaz ellenőrizni, hogy egyáltalán működik-e?

(#16980) Pyttawrx válasza kellcucc (#16978) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem bonyolult, ha tutira akarsz menni service manual, vagy youtube video segít. :)

(#16981) kellcucc válasza Pyttawrx (#16980) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Előző HP laptopomon cseréltem kijelző zsanérokat, azt teljesen szét kellett bombázni. Ahogy néztem youtube videót kb. 10p alatt kicseréli (1-1 csavarozás át van pörgetve), de az IT-s srác 2 órát számolna fel, mert hogy le is kell tesztelni. Az a teszt annyi, hogy kicseréli és le föl hajtogatja 10-szer...a youtube nagy segítség, hogy pontosan mely csavarokat kell kiszedni.

Remelem a héten megérkezik a pótalkatrész, köszi.

(#16982) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok! Adott egy DELL 3537 laptop. Töltés alatt halk, de azért zavaró, ciripelés hallatszik a gépből. Viszont ha rádugom a töltőt megszűnik. Ha feltöltődött az akku akkor is rákezd. Próbáltam másik töltővel, akksi nélkül, de akkor is ciripel vagy sistereg, ha töltődik az akku nem. Kell aggódni? Köszönöm!

(#16983) raz0r911 válasza NEMO1968 (#16976) üzenetére


raz0r911
tag

Végül kiszedtem az ssd-t, úgy bejött a bios. Toltam egy bios frissítést, visszaraktam az ssd-t, és most már működik rendesen.

(#16984) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Van egy régi hp laptop töltőm, ami jó lenne a régi dell laptopomhoz, de a hp töltőből 15v jön ki, a dell laptopnak meg 19 kell. Hogyan lehet növelni a töltő adapter kimenő feszültségét?

(#16985) NEMO1968 válasza pataslogeza (#16984) üzenetére


NEMO1968
őstag

Sehogy.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16986) Pyttawrx válasza pataslogeza (#16984) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Veszel/szerzel hozzávaló töltőt! Sjanos máshogy nem, illetve hp hiába centerpines mint a dell, akkor sem lenne jó hozzá ha 19v-os lenne :)
Hp és Dell esetén szigorúan gyári töltő ajánlott. Kommunikálnak egymással

[ Szerkesztve ]

(#16987) schottgun


schottgun
tag

Sziasztok,

Lenne egy MSI CX500 notebook.
10 indításból 1x ad képet, de onnantól többször újra lehet indítani viszont 30 percen belül mindig lefagy.
Ha nincs kép csak a venti pörög és nem lehet kikapcsolni a gépet, csak áramtalanítással.
Ha van kép, megfelelően működik, míg le nem fagy fél órán belül. Ha csak a biosba lépek be és az időt bámulom akkor is le fog fagyni. Minden csatlakozót, be és kimeneti nyílást telibefújtam kontaktsprével, az északi, a déli hídra és a videokártyára rápirítottam hőlégfúvóval megfelelő hőmérsékleten, hátha elengedett. Kipróbáltam másik procival, másik töltővel, másik memória modullal, de változás nem történt. Esetleg lenne valakinek ötlete? A következő próba egy bios frissítés lesz, csak ahhoz kell rá egy működő op.rendszer ahonnan a flash indítható. Esetleg CD-ről indítható operációs rendszerrel + pendriveal próbáljam meg flashelni? Válaszotok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#16988) Pyttawrx válasza schottgun (#16987) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Szerintem alaphiba lesz sajnos.

(#16989) carrilboy


carrilboy
csendes tag

Üdv,
A problémém nem annyira laptop hiba, de jobb híján ide írok, nem találtam megfelelő topikot.
A laptop egy HP Probook 450 G5.
A lakásban 500 Mbites net van, fel is, le is.
Ha kábellel csatlakozok, akkor hozza is ezt a sebességet.
A probléma az, hogy ha wifin keresztül csatlakozok, akkor viszont a letöltési sebesség visszaesik ilyen 80 Mbit környékére, de ami érdekes, hogy a feltöltés az nem! Az marad maxon. Innentől kezdve tuti hogy oprendszer vagy valami beállítás a ludas, de semmi használhatót nem találtam neten.
A routertől kb 1 méterre vagyok, tehát nem ez a baj. Próbáltam a wireless adapter speciális beállításait, végigjátszottam a 20/40 Mhz-es beállításokat, a b/g/n/ac stb beállításokat, semmi.
Driver legfrissebb, win10 eredeti, naprakész.

Valakinek ötlet esetleg?

(#16990) Pyttawrx válasza carrilboy (#16989) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!

Vírus írtó nélkül, illetve kikapcsolt tűzfal esetén?

(#16991) carrilboy válasza Pyttawrx (#16990) üzenetére


carrilboy
csendes tag

Így van. Nincs változás, ha tűzfalat, vírusvédelmet kikapcsolom.

(#16992) Pyttawrx válasza carrilboy (#16991) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

wifi állapotnál mit ír?

(#16993) carrilboy válasza Pyttawrx (#16992) üzenetére


carrilboy
csendes tag

wifi állapot?
ezt nem tudom, hogy kell érteni.
csatlakozva van, és minden rendben működik, csak a sebesség, azon belül is csak a letöltési sebesség le van limitálva.

Hálózatnév (SSID): MiFibra-E941
Protokoll: 802.11ac
Biztonság típusa: WPA2-Personal
Hálózati sáv: 5 GHz
Hálózati csatorna: 44
Gyártó: Intel Corporation
Leírás: Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265
Illesztőprogram verziója: 20.70.7.1

[ Szerkesztve ]

(#16994) NEMO1968 válasza carrilboy (#16989) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Mit töltesz le ès honnan?
Nem lehet,hogy maga a weboldal vagy a letöltèsvezèrlöd a ludas?
Nekem a YouTube ,illetve a letöltö eljàtszotta ezt.
Belassult ès ùgy is maradt egy frissìtès utàn.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16995) schottgun válasza Pyttawrx (#16988) üzenetére


schottgun
tag

Szia, köszi a választ.
Biosban a PCI latency timert 64-ről (alapból annyi volt) 32-re állítottam, és 2 napja fagyásmentes a gép.

(#16996) Pyttawrx válasza schottgun (#16995) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah, akkor még jó hogy szétnéztél a BIOS-ban. :)

(#16997) carrilboy válasza NEMO1968 (#16994) üzenetére


carrilboy
csendes tag

Speedtest-es oldalakon tesztelem a sebességet,4-5 különbözőn,mindenhol ugyanaz az eredmény :(

(#16998) schottgun válasza carrilboy (#16997) üzenetére


schottgun
tag

Másik wifi routerrel vagy másik laptoppal nem próbálkoztál?

(#16999) kellcucc válasza kellcucc (#16981) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Üdv újra.
Megjött a pótalkatrész - lcd kábel - meg a tools-ok is, hogy ki tudjam cserélni. Viszont kicsit elbizonytalanodtam. Amikor bemelegszik a laptop (értsd: fél óra böngészés) és hajtogatom a kijelzőt, sokszor nem megy el a háttérvilágítás. Amikor hideg, akkor csak bizonyos szögekben használható. Nem tudom milyen hatása lehet a hőnek a kábelre...még kitartozok a kábeltörés mellett? (én kicserélném, de hátha van tapasztalatotok ilyennel)

Köszi

(#17000) Phoeniҳ


Phoeniҳ
tag

Sziasztok!
Korábbi kérdésemre nem érkezett válasz így notebook dokihoz küldtem a gépet. Azt a választ kaptam, hogy valószínű a GPU chip adta meg magát. Van esély, hogy javítható ha berendelnek egy másikat x összegért, de persze nem ígérnek semmit.

Szerintetek van esély arra, hogy egy rossz GPU-t így ilyen módon megjavítanak? Vagy inkább hagyjam az egészet a p***ba és törödjek bele, hogy az alig 1 hónapja vett gép kuka?

köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.