Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#15601) Duree válasza MuNy3Z (#15600) üzenetére


Duree
veterán

Ha a csatlakozó ugyan ott van és ugyanannyi pines akkor jó hozzá.

duree54

(#15602) Szucsi007


Szucsi007
újonc

Sziasztok!

Adott egy HP Pavilion x360, mai vásárlás. Itthon bekapcsolásnál vettük észre, hogy a képernyő alulról két helyen erősen meg van felfelé irányba világítva, fentről lefelé, kis mértékben, de látható. Mint anno a mozifilmek. Bootolásnál szemmel látható, felállt oprendszernél szinte eltűnik a windows háttér miatt, de szélesvásznú filmnél ugyan úgy látható.
Megy vissza, de azért kíváncsi lennék rá, hogy ez milyen hiba, mitől lehetséges.
Akinek van tippje, vagy konkrét infója, megköszönöm!

(#15603) dugo_ válasza Szucsi007 (#15602) üzenetére


dugo_
veterán

backlight bleed

Normálisnak mondható jelenség. Semmi garancia rá, hogy a következő megbontott gép nem lesz ugyanilyen vagy még rosszabb.

(#15604) Szucsi007 válasza dugo_ (#15603) üzenetére


Szucsi007
újonc

Hát ez nem megnyugtató egy 250k-s gépnél... azért a bemutató darabon nem volt ilyen. Demo futott rajta, de fekete volt és a feketén erősen feltűnő jelenség. Azon pedig nem volt ilyen a kép. Na de majd kiderül.
Azért köszi!

(#15605) dugo_ válasza Szucsi007 (#15604) üzenetére


dugo_
veterán

Próbáld megbeszélni a bolttal a cserét. Ha nem akarnak helyszínen bontogatni, akkor állj el a 14 napossal indoklás nélkül. (Persze ha neten rendelted).

(#15606) Szucsi007 válasza dugo_ (#15605) üzenetére


Szucsi007
újonc

Media markt, helyszíni vásárlás.
Nézegettem videokat az általad linkelt témában. Ez nem ilyen. Olyan mint ha alul 2 pontból, kb. mint az autó fényszórója, fénycsóva szerű fénye van. Ha csak olyan elmosódott lenne mint a képeken/videokon, az nem lenne annyira zavaró. De ez nem elmosódott. Sajna képet nem tudok, mert húgom vette és nála van.

(#15607) kreten67 válasza Szucsi007 (#15606) üzenetére


kreten67
senior tag

A mai IPS kijelzők nagy része ilyen,mert érzékeny a legkisebb nyomásra,feszülésre.
A legtöbb esetben a kijelző kerete nyomja egy picit és máris bevilágítási-foltokat produkál.

(#15608) tgerry07


tgerry07
tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire M5 típusú laptopom és olyan problémám van vele, hogy szórakozik a töltése. Akksi benne töltő bedugva. Tölt 10-20 mp-et majd sípol egyet (megszűnik a töltés), majd kb 10 mp után megint elkezd tölteni. Ha az akksit ki veszem és csak hálózatról megy, akkor tökéletesen működik.
Ki lett cserélve az akksi (eredetire), a töltő csatlakozó, és másik töltővel is próbáltam már, de nem szűnik meg ez a hiba.
Van esetleg valami ötletetek, hogy mi a probléma?
Előre is köszi a választ :R

(#15609) tserrof77 válasza tgerry07 (#15608) üzenetére


tserrof77
senior tag

Töltésvezérlő probléma lehet... Egy jó műszerész kell hozzá...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15610) Duree válasza tgerry07 (#15608) üzenetére


Duree
veterán

A tápvezérlő áramkörben az az ic lehet a hibás amelyik kontrollálja a töltést,nem tud kommunikálni az akku elektronikájával.Ki kell cserélni az Ic-t meg lehet még párdolgot.

duree54

(#15611) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok van egy HP Elitebook 8460p-m;azt vettem észre hogy a kijelző,sárgás az árnyalat;fehér helyett
Mi lehet a gond?
Fontos:
A gép napi szinten játékra is van használva (több mint 1,5 éve)
és a kijelzőn van már (pár hónapja) ez vörös/piros folt halmaz(csak fekete háttéren látszik)
Tippek?
Köszi

There is always hope

(#15612) tserrof77 válasza TJ22 (#15611) üzenetére


tserrof77
senior tag

Véleményem szerint a kijelződ kezdi megadni magát.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15613) Duree válasza TJ22 (#15611) üzenetére


Duree
veterán

Valóban ahogy a kolléga írta a kijelzö elektronikája kezd tönkremenni.Cserélni kell a kijelzöt.

duree54

(#15614) truwe36


truwe36
újonc

Sziasztok!
Van nekem egy eszközöm egy Dell Studio 1747.
Már egy ideje az akkumlátorral problémák adódtak,mert azt írta,hogy Csatlakoztatva,de nem tölt.Kivettem az akkumlátort a gépből majd eltettem.Pár nap múlva elővettem majd valami nagy csoda folytán feltöltött,de azt vettem észre,hogy 0,91 GHz-n van a processzor,és csak a kihasználtság szintje mozog,ami veri a plafont(100%). :W
Ugye feltöltött az akkumlátor valami csodával,és játék közben kihúztam a töltőt a laptopból.Azt vettem észre,hogy 10-15 fps-ről felugrott olyan 120 fps-re.Kiléptem gyorsan a feladatkezelőbe és láttam,hogy a processzor sebessége már a TurboBoost segítségével 2,00GHz felett van.Ezután visszadugtam a töltőt,és hírtelen lecsökkent a sebesség,és ismét csak a kihasználtság szintje emelkedett.
Valaki tudna esetleg ebben nekem segíteni?Előre is köszönöm.
Processzor:Intel i7 720qm

(#15615) Novák Péter


Novák Péter
csendes tag

Üdv Mindenkinek.
Amilo XA 3530-as géppel lett megint egy "kis" gondom.
A képernyő elkezdett sötétedni, és már nem is működik.
Külső monitoron tökéletes a gép.
Szerintetek LCD panelt csere, vagy más?

(#15616) tserrof77 válasza Novák Péter (#15615) üzenetére


tserrof77
senior tag

Két eset lehet. Vagy az inverter vagy a háttérvilágítást biztosító fénycső. Előbbi kb 5000Ft, utóbbi (mivel komplett kijelzőt kell cserélni) durván 15-20k...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15617) Novák Péter válasza tserrof77 (#15616) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

:R

(#15618) tudodte válasza Novák Péter (#15617) üzenetére


tudodte
csendes tag

sziasztok!

gép: lenovo yoga 500

vásárlás dátuma: 2016. decembere

hiba: töltést nem vesz fel. az aksi ikonjára kattintva azt jelzi, hogy " 0% csatlakoztatva, töltődik", a valóságban mégsem. amint kihúzom a töltőt , azonnal kikapcsol a gép. AIDA64 mérés 6%-os akkumulátor elhasználódást ír. mi lehet a teendő?

(#15619) dugo_ válasza tudodte (#15618) üzenetére


dugo_
veterán

Kor alapján garanciális, küldd szervizbe.
Vagy akku vagy töltőelektronika hiba a lapon.

(#15620) tserrof77 válasza tudodte (#15618) üzenetére


tserrof77
senior tag

Esetleg másik töltővel még meg kellene próbálni, ha lehet...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15621) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!
Van itt egy AMD procis Lenovo G50. A baja az hogy minden 5-ik indításnál indul el vagyis töbször nem indul mint indul, de ha leindult nincs problémája. Mi lehet a probléma forrása? :)

(#15622) Recon666 válasza Recon666 (#15621) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Még annyi hogy elindul, csak a boot logoóig nem jut megy ,minden csak kép nincs.

(#15623) tserrof77 válasza Recon666 (#15622) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha garis, küldd vissza. Ha nem, jó eséllyel BGA-zni kell :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15624) Recon666 válasza tserrof77 (#15623) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:R

(#15625) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Üdv.

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Van egy acer 5536G laptopom, ami olyan hibát produkál, hogy ha áll két-három órát, akkor az első bekapcsolásnál vár kb 1 percet. Minden lámpa elindul, csak a képet adja fel később. Ugyanúgy a biostól indul, tehát közben nem tölti be a windows-t. Ha már bekapcsolt, akkor már semmi gond nincs vele. Windows boot logonál, még néha elkezd a speaker pittyegni. Minden teszten átment eddig. Külön izzasztottam mindent a GPU-t 2d-be, 3d-be, a CPU-t, stb.

Valami ötlet esetleg?
Köszi előre is.

(#15626) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Újratelepítésre van nálam egy Hp 250 G3 lapos win 8.1-el. Bekapcsolásnál fekete képernyő fogadott, a hp support hibajavítási lehetőségei sem segítettek. Külső monitort kezel, így win 10-et telepítettem friss driverekkel, de saját kijelzője továbbra sem üzemel. Ezt okozhatja chipset hiba vagy lehetséges hogy kijelzőhibás lenne?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#15627) NEMO1968 válasza A.M.D. (#15625) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Idö,dàtum jò?
BIOS-ban, ès mindenhol màshol?
Tippem egy CMOS elem csere.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#15628) draco31 válasza John Rose (#15626) üzenetére


draco31
veterán

Amennyire tudom, chipset hibánál nem menne a külső sem. Vagy a szalagkábel a monitornak, vagy a kijelző a hibás szerintem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15629) teki998


teki998
újonc

Sziasztok :)
Nagyjából egy hónapja vásároltam egy Acer Aspire VX 15 ös laptopot. Bővítették 8 giga rammal(16 összesen) és egy 128 as ssdvel. Problémám a következő lenne. Játék közben néha megakad. Beallitottam egy fps mérőt, amin az látszik, hogy megy akármilyen játék 60 fps-el, hirtelen megakad, lemegy 1 fpsre majd ujra megy tovább. Az tűnt fel, hogy akkor csinálja, amikor valam "váratlan" történt pl egy robbanas vagy amikor nagyobb ragdollos mozgas történik( úgy értem, hogy zuhanás vagy ilyesmi). Olvastam olyan, hogy a memoria órajele lehet nem egyezik. De egyszer még amikor nagyon friss volt lefagyott. Lehet akkor allitodott el valami? Tanácstalan vagyok. Lehet valami egyszerű megoldás vagy vegyem fel a kapcsolatot a boltal?
Válaszokat előre is köszönöm :)

(#15630) harcitomi


harcitomi
tag

Sziasztok!
Másfél hónapja vettünk egy Lenovo 710s laptopot. Viszonylag keveset használtuk, aztán egyszer csak nem tudtuk bekapcsolni. Elvitte a garanciás futár a Telemaxhoz, most pedig kiderült, hogy nem javítják garanciában, mert beázott a gép és korrodálódott. :( Nem emlékszünk rá, hogy bármilyen folyadék érte volna (egy közel 300 ezres gépre csak vigyáztunk!) és ezeket a képeket kaptuk a szerviztő. Szerintetek nézhet így ki egy 1,5 hónapos gép? Ha igen, akkor mitől? Meg egyébként mennyibe kerülhet a javítása?

[ Szerkesztve ]

(#15631) tserrof77 válasza harcitomi (#15630) üzenetére


tserrof77
senior tag

A telemax-ból kiindulva még akár azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ezek a képek nem is a ti gépetekről készültek... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15632) harcitomi válasza tserrof77 (#15631) üzenetére


harcitomi
tag

Elvittem egy másik szerelőhöz, el se tudja képzelni, hogy folyt így bele valami. Gyakorlatilag a kijelzőre fektetve, hátulról kellett volna belefolynia, de a hátlap belsejében nincs semmi nyom. Na, holnap folytathatjuk a fogyasztóvédelemnél.

(#15633) kreten67 válasza harcitomi (#15630) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen pontosan így néz ki a folyadékkár amit a billentyűzet felől kapott.
Volt már rá számtalan példa hogy a családban valaki elhallgatta a történéseket.
Azért terült így szét mert megfordították mozgatták amikor beleömlött a lé.
Az is lehetséges,hogy már így vetted a gépet,mert nem lett zárlatos csak dolgozott a folyadék(oxidált)
1 hónapot mire végzet az alaplappal.
A fogyasztóvédelem itt nem tehet semmit,mert a jelen állás szerint ez az állapot a garancia végét jelenti.
Azt hogy ki és mikor,mit tett a géppel nem lehet bizonyítani (sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#15634) Duree válasza kreten67 (#15633) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van és eléggé sokat szembesülök azzal, hogy a behozott notebook ami nem indul belul folyadékos korrodáltak az ic lábak, és atulaj csodálkozik, ö nem öntött bele semmit.

duree54

(#15635) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

mitől lehet, ha egy laptop hajlamos mozgatásra, kézbe vételre újraindulni, leállni?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15636) kreten67 válasza Hintalow (#15635) üzenetére


kreten67
senior tag

Alaplapon kontakthiba repedés vagy ami a legvalószínűbb BGA forrasztási hiba (vga vagy pch chip) .

(#15637) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Hy all.
Segitséget szeretnék kérni.
Adott egy (régi) laptop FUJITSU SIEMENS Amilo M1451G Series.
Mivel nincs jelenleg hdd hozzá,igy beletettem egy kingston v400 ssd-t.
Telepités után nincs boot.(4x is próbáltam)
Hdd-vel tökéletes volt.

Valami megoldás?

Előre is köszönöm. :R

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15638) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Bocs a dupláért..

Telepités után boot indúl (windows logó megjelenik) és átvált Windows fajlok telepitésére,mint mikor elkezdjük telepiteni a windows 7-et. :K
Akár hányszor feltelepitem,inditás után ezt csinálja.
Újra akarja telepiteni.

[ Szerkesztve ]

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15639) tserrof77 válasza Kolosszus01 (#15638) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán látja az ssd-t...

Ha van lehetőséged, régebbi, SP nélküli telepítővel próbáld.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15640) Kolosszus01 válasza tserrof77 (#15639) üzenetére


Kolosszus01
tag

Kösz a választ.
Esetleg tudsz linkelni is melyik lenne a jó? :R

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15641) MuNy3Z


MuNy3Z
csendes tag

Sziasztok,

Egy HP 630-nak lilás lett a kijelzője. Ez mitől lehet? Javítható?

(#15642) NEMO1968 válasza MuNy3Z (#15641) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Szerintem szalagkábel hiba.
Cserélhető.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#15643) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Adott az alábbi laptop:

ASUS X54H
Vásárlás: 2012.08.11.
Videokártya: AMD Radeon HD 7470M 1GB

A laptop képernyője autocad, használata közben egy pillanatra teljesen szürke lett, majd elsötétedett és azóta semmilyen jelet nem ad, teljesen sötét, ha rávilágítok lámpával akkor sem látszódik semmilyen halvány fény sem. A kontroll ledek működnek, a vinchester dolgozik, minden működik csak képet nem ad. Így HDMI kábellel összekötöttem a TV-vel a gépet, így a TV-n volt kép, a gép bekapcsolásakor mindig hibát írt ki: VIDEO_TDR_FAILURE atikmpag.sys
Újratelepítettem a windows-t de továbbra sem adott semmikor sem életjelet a kijelző, letöröltem az AMD drivert DDU-val, így a "VIDEO_TDR_FAILURE atikmpag.sys" hiba nem jelentkezett induláskor. A videokártya illesztőprogramjával korábban is voltak problémák, új verzió telepítése után többször volt fekete képernyő, de ott csak akkor lett sötét a kép miután a windows betöltött, és ha rávilágítottam lámpával, akkor halvány fény látszódott.
De most egyáltalán nem ad életjelet a kijelző, szerintem valami a videokártyával lehet, mert ez a fekete képernyő és a "VIDEO_TDR_FAILURE atikmpag.sys" hiba egyszerre jelentkezett, az utóbbi meg megszűnt ha töröltem a videokártya drivert.




Szerintetek mi lehet a baj?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15644) tserrof77 válasza -Sawyer- (#15643) üzenetére


tserrof77
senior tag

A vga-d haldoklik, jó esetben egy reball még megmenti. Rosszabb esetben chipcsere...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15645) tserrof77 válasza Kolosszus01 (#15640) üzenetére


tserrof77
senior tag

Bocs, még egy dolog. 32bitest próbálsz rá, ugye?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15646) -Sawyer- válasza tserrof77 (#15644) üzenetére


-Sawyer-
tag

Egy videokártya csere esetén csak a mostani típusú videokártyára cserélhetem ki? Vagy más videokártyát is lehet bele tenni?

(#15647) tserrof77 válasza -Sawyer- (#15646) üzenetére


tserrof77
senior tag

Elvileg igen. De ha van olyan raszterkiosztású másik, erősebb vga chip, felmehet az is. De jobb, ha ugyanolyan megy vissza.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15648) -Sawyer- válasza tserrof77 (#15647) üzenetére


-Sawyer-
tag

A videokártya integrált, chipet honnan lehet vásárolni, illetve cserélni?
Így néz ki az alaplap:

[ Szerkesztve ]

(#15649) tserrof77 válasza -Sawyer- (#15648) üzenetére


tserrof77
senior tag

Itt a PH!-n is többen foglalkoznak vele, ŐT érdemes megkeresned pl. :)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15650) charg


charg
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a T500-am monitorja nem kapcsolt be. A külső monitor működik, de függőlegesen csíkozódik a kép szabályos sávokban.
A betűk is szétfolynak és nem boot-ol be a gép.

Mi lehet a probléma?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.