Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16751) delon


delon
tag

Sziasztok kijelzőhibas laptopomon hogyan tudok windowst újratelepíteni ha csak hdmi van rajta?
Jelenleg tv n hasznalom de a biost nem látom mert gondolom a hdmi-nek kell a windows
Milyen lehetőségeim vannak?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#16752) Kékes525


Kékes525
félisten

Van egy Lenovo Thinkpad T540p laptopom. Sajnos az aksija nem a legjobb. Ezért kérdezem, hogy az nagy probléma e, ha állandóan hálózatra kötve használom? Milyen problémát okozhat? Károsíthatja e a számítógépet? Ha csak az aksi megy tönkre, az nem gond, de a számítógépnek ne legyen baja. A laptop helyhez kötötten van használva, nem hurcolászom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16753) Sordoran válasza Kékes525 (#16752) üzenetére


Sordoran
addikt

Semmi baja nem lesz, nyugodtan lehet úgy használni.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#16754) Kékes525 válasza Sordoran (#16753) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16755) gregory91 válasza Kékes525 (#16752) üzenetére


gregory91
senior tag

Én is úgy használom egy ideje,csak az a lényeg hogy a töltő lehetőleg pont ahhoz a gépre(típusra/modellre) való legyen.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#16756) Kékes525 válasza gregory91 (#16755) üzenetére


Kékes525
félisten

Az eredeti megvan hozzá. Az aksit nem vetted ki?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16757) gregory91 válasza Kékes525 (#16756) üzenetére


gregory91
senior tag

De,kénytelen voltam,haszna nincs,meg nem tartom biztonságosnak(ki tudja mit csinálna mikor nem vagyok a közelében).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#16758) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek! Hozzámkerült egy dell latitude e5570 laptop, aminek valami gondja van az akkumulátorjával. Ha csatlakoztatom a töltőt, azt írja windows alatt, hogy csatlakoztatva, nem töltődik. Mivel lehet leghamarabb kideríteni, hogy az akkumulátor cserére érett, vagy csak más hiba áll fenn?

Szétkaptam tegnap este gyorsan a laptopot, láttam hogy ebben nem sima akkumulátor van, hanem lapos, mint a telefonokban, ebből következtettem, hogy egy aksicsere elég drága. És valóban az. Ha lehúzom töltőről a laptop azonnal kikapcsol, mintha a PC-ből húznám ki a tápkábelt. Mivel lehetne kideríteni hogy mennyire sérült? :R

(#16759) orosziem81 válasza delon (#16751) üzenetére


orosziem81
tag

a lapinkat néha rátesszük TV-re HDMI-n keresztül és simán látni a boot folyamatot az első másodperctől azaz a BIOS infók is megjelennek!

(#16760) orosziem81 válasza zsolti_20 (#16758) üzenetére


orosziem81
tag

Mind1 mennyire sérült, mert ha a gép nem tud róla működni akkor az így is meg úgy is kuka. Nem?
Te megjavítani nem fogod tudni az biztos.

(#16761) zsolti_20 válasza orosziem81 (#16760) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Jó lett volna látni az elhasználódását.

(#16762) Duree válasza zsolti_20 (#16758) üzenetére


Duree
veterán

Nekem ez egyértelműen akku hiba.

duree54

(#16763) orosziem81 válasza zsolti_20 (#16761) üzenetére


orosziem81
tag

Valamivel fel kell tölteni. Akár egy digitális akku töltővel ami nem vizsgálja úgy, mint egy laptop töltő rendszere. Aztán esetleg egy konstans fogyasztón lemeríthetnéd. a teljes feltöltés után. Azon fix áram folyik így az idő elteltével számolható a tényleges akku kapacitás.

(#16764) zsolti_20 válasza orosziem81 (#16763) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Igen ilyesmire gondolta. Koszi! :R

(#16765) orosziem81 válasza zsolti_20 (#16764) üzenetére


orosziem81
tag

Ha esetleg nem felejted el és sikerült kivitelezni megírhatnád mit és hogy ügyködtél :R :)

(#16767) zsolti_20 válasza orosziem81 (#16765) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Nem volt lehetőségem kipróbálni, egy boltban cserélték az akkumulátoromat vadonat újra a régit pedig beszámolták, így viszonylag jó árban úsztam meg az egészet.

(#16768) delon válasza orosziem81 (#16759) üzenetére


delon
tag

Nekem a HDMi a windows betöltéséig meg sem mozdul

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#16769) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Dell Latitude E5470 (i7-6820HQ) laptopomat használnám egy külső hangkártyával (Focusrite Scarlett 2i2 /1st gen.)

Sajnos zeneszerkesztőben, youtube-nál vagy valamilyen offline zenelejátszónál pattog a hang.

Latencymon-al teszteltem és ezeket a hibákat dobta.

Wdf01000.sys, tcpip.sys, portcls.sys, ACPI.sys a legkritkusabb,

Ötlet?

(#16770) Ixion77


Ixion77
őstag

Acer 8930G laptop E6400 prociját cseréltem X9100-asra. Tökéletesen működött fél évig. Hajtva nem volt csak excelre és alapszintű webezésre volt használva, a ventije többnyire alapjáraton pörgött, nem melegedett túl. Egyik nap reggel aztán nem éledt fel többé: a bios se jelenik meg. Ha visszarakom a E6400-as procit, működik. Ha berakom az X9100-et, nem. Próbáltam egy másik X9100-at (kínai), azzal sem. Van valakinek ötlete hogy mi lehet a probléma?
(A bios akku évek óta nem működik benne, szóval minden indítás alap biosbeállításokkal történik.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#16771) Ixion77 válasza Ixion77 (#16770) üzenetére


Ixion77
őstag

Jav: T6400 volt az eredeti, nem E6400

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#16772) zsolti_20 válasza Ixion77 (#16771) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Lehet pont ez a probléma, hogy a bios akku nem működik benne. Próbáltad cserélni?

(#16773) orosziem81 válasza delon (#16768) üzenetére


orosziem81
tag

Ha nem titok, pontosan milyen gépről van szó?

(#16774) Ixion77 válasza zsolti_20 (#16772) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem, mert olyan szerencsétlen helyen van hogy ripityára kéne szedni a cseréhez a gépet. De az már rég nem működött se, amikor az X9100 először belekerült.
Ha működne az bios akku, akkor még talán érteném hogy miért hagyta abba a X9100-al való működést (mert valami elérhetetlen belső beállítás elcsesződött). De mivel nem működik CMOS battery, minden alapbeállításról indul, nem tud elmentődni semmi. Akkor meg miért ment ezzel a procival fél évig, és főképpen most meg miért nem? Abszolút nem értem...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#16775) orosziem81 válasza Ixion77 (#16774) üzenetére


orosziem81
tag

Az Intel honlapján a rövid terméktájékoztatóban a 2 proci közti különbség a sebesség, L2 cache, FSB, mag feszültség. Tehát gyakorlatilag simán kompatibilisnek kellene lennie.
Az X9100 tud menni kisebb FSB-vel, attól nem mehetett tönkre. A járatott feszültségről gondolom semmi adatod nincs, mert nem nézted meg tesztprogival míg élt.

Én elsőre azt gondolom itt keresendő a problem és az X9100 kaput. Ezt pontosabban lehetne szűrni, ha bevizsgáltatnád.

(#16776) Ixion77 válasza orosziem81 (#16775) üzenetére


Ixion77
őstag

Én is erre gondoltam, ezért rendeltem egy másik X9100-ast. De azzal se megy. Persze lehetséges, hogy egy halott példányt kaptam, ezt nem tudom tesztelni.
Sajnos nem ismerek olyan helyet ahol ilyen régi laptopot rentábilisan be lehetne vizsgáltatni valahol. Esetleg van javaslat? Már csak szakmailag is kiváncsi lennék hogy mi lehet a hiba. Mitől áll legy egyik napról a másikra, és miért csak egyik fajta procira válik allergiássá. Fura.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#16777) orosziem81 válasza Ixion77 (#16776) üzenetére


orosziem81
tag

Sajnos nincs javaslatom, akikről tudtam már bezártak úgy tűnik.. Házilag ugye akkor lenne rá lehetőség ha lenne ilyen deszkás gép.
Esetleg használt árut kínáló szervizekhez be lehetne érdeklődni..

Lehet, hogy a kínai verzió nem bírja el azt a feszkót.

[ Szerkesztve ]

(#16778) Duree válasza Ixion77 (#16776) üzenetére


Duree
veterán

Ide elviheted.

duree54

(#16779) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy adott egy asus x50sl, aminek egyik napról a másikra rózsaszín, meg zöld lett a kijelzője! Olyan, mintha a színek összekeveredtek volna! :( Kijelző hiba lehet, vagy? Eddig semmi baja nem volt!

Gamertag: Vasy09

(#16780) gregory91 válasza Vasy09 (#16779) üzenetére


gregory91
senior tag

Így összeségében képernyő(vagy videókártya)hiba lehet.
Ez a jelenség folytonos vagy csak bizonyos esetekben fordul elő?

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#16781) zsolti_20 válasza Vasy09 (#16779) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Sajnos ez a jelenség elég gyakori amikor GPU vagy VRAM felválik az alaplapról a BGA forrasztás miatt. A te embered f27 aki ilyenek javításával foglalkozik. :R

(#16782) Vasy09 válasza gregory91 (#16780) üzenetére


Vasy09
őstag

Állandó sajnos, most jött elő! :(((

Igen, sajnos én is a gpu-ra gyanakszom! :U Akkor azt hiszem, hogy ennek a gépnek itt a vége! Nem igazán éri meg megcsináltatni! :(

Gamertag: Vasy09

(#16783) zsolti_20 válasza Vasy09 (#16782) üzenetére


zsolti_20
senior tag

A javítása valahol 5-10ezer ft körül van. Lehet még belefér.

(#16784) NEMO1968 válasza Vasy09 (#16779) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ne gondoljunk rögtön a legrosszabbakra.
A kijelzö illetve a szalagkàbel is okozhat ilyet.
Attòl függ,hol,hogyan romlik el.
Ezeknèl a hibàknàl sem feltètel a csìkozòdàs,illetve az idöszakos jelensèg.
Szerviz bevizsgàlàs utàn tud tutibbat mondani.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16785) Vasy09 válasza NEMO1968 (#16784) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi mindenkinek! :R

Meglátjuk! De szerintem ebből már nem lesz gép! :( Anyum nem akar rá költeni! :U

Gamertag: Vasy09

(#16786) orosziem81 válasza Vasy09 (#16785) üzenetére


orosziem81
tag

Szia,

ha nem veszed tolakodásnak akkor csak néhány megjegyzés:
Anyukád ha erre nem akar költeni, de kell laptop akkor egy másik még drágább lesz. Ha használtan veszitek akkor is, és annak a megbízhatósága is ugye lutri.

Az ilyen hiba kialakulásának oka legtöbbször az elégtelen hűtés és a nagyfokú játékra való használás. Ha sokat játszol akkor kérlek NE laptopot vegyetek, mert az újnak is ugyan ez lesz a vége = felesleges pénzkiadás.

Ha esetleg mégis megcsináltatjátok/lesz másik utána laptophűtővel használd és rendszeresen pucold/pucoltasd ki a koszt.

(#16787) Vasy09 válasza orosziem81 (#16786) üzenetére


Vasy09
őstag

Szia!

Nem vettem tolakodásnak, és teljesen egyet is értek veled! :R
Ami meg a költést illeti! Azért nem akar rá költeni, mivel van céges laptopja, ez amolyan extra volt otthon. Viszont jövőre a cégest is "leselejtezik", így azt meg tudja jó áron szerezni! :)
Nem tudom, nézted-e a típust, amit linkeltem, de ez nem épp játékra való sajnos! :N :DDD Egyébként meg nem is játszott vele, én sem játszok géppel, arra ott a konzolom! :D :D És soha nem ölben tartotta, hanem az asztalon, mivel főleg könyvet olvasott rajta, meg netezett vele (blogokat olvasott)! :)

Gamertag: Vasy09

(#16788) kreten67 válasza Vasy09 (#16787) üzenetére


kreten67
senior tag

Arra a gépre egy forintot se érdemes már elkölteni,hacsak nincsenek érzelmi kötödések.
A gép egy 2007-es évjáratú C2D múmia és egy csoda,hogy az az Ati 3470 a mai napik kihúzta.
Ez a gép működőkepés állapotban max egy 10e-ft értékel képvisel.

(#16789) kreten67 válasza orosziem81 (#16786) üzenetére


kreten67
senior tag

Játékra gamer kategóriás notebookot kell venni és nem lesz azzal semmi gond,se élettartam se hűtés terén.

(#16790) Vasy09 válasza kreten67 (#16788) üzenetére


Vasy09
őstag

Úgy úgy, ezt sajnos én is így látom! :U :U

Gamertag: Vasy09

(#16791) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy a Dell E7440-es i7-es alaplapom elhányta magát. Szemmel látható módon a tápkörön megadta magát pár alkatrész, nem kellett sokáig keresni. Mivel egy másik használt alaplap igen drága, így a javítás mellett döntenék. Első körben szervizek mellőzésével, mivel az sem egy olcsó kanyar, ahogy tapasztaltam. A gép meg már nem egy friss modell, sokat nem szánnék rá.Készítettem két képet az elszállt alkatrészekről. Ebayen van az egyik fillérekért, de kínából, az özön idő. A másik van itthon is. Nagyítóval átnézve a lapot, más szemmel látható kár nincs. A töltőt bedugva a töltő fénye nem alszik el, tehát zárlat elvileg (már) nincs, viszont a lap nyilván nem ad életjelet, totál hulla.

Az első képen: INA199A1DCKR SC-70-6, ez meglenne a Conradból is,
A másodikon: CD3301BRHHR QFN36 6X6~D Ezt csak Kínából találtam.

Kérdésem, hogy szerintetek esetleg beszerezhető lehet a másik alkatrész is itthon? Vagy más lapról leszedve is jók lehetnek ezek? Már ha vannak pont ugyanilyenek egyéb lapokon... Vagy valaki innen javít ilyesmiket esetleg? Minden információért előre is thx.

Kép1,

Kép2

(#16792) kreten67 válasza Gizmo94 (#16791) üzenetére


kreten67
senior tag

Sajnos ez nem ilyen egyszerű,hogy csak az ment tönkre ami látszik!
Az is simán benne van hogyha kicseréled a két chipet és indítod a gépet ,1 ismét elfüstöl valami ,2 továbbra sem müxik a lap egyéb pl KBC valószerű hibájából stb ,de lehet szerencséd és a két chip csere után indul a gép ,bár nem ez a jellemző.
Attól hogy a töltőt jelenleg nem vágja le a gép ,simán lehet az alaplap még zárlatos csak beljebb amit a DC-in szintjén nem mutatkozik,mert megszakítja egy FET vagy dióda stb.
Az éget alkatrész alatt vajon milyen állapotban van a nyák?
Ezekbe a 7440 gépekbe nem túl drága az alaplap 20 környékén simán lehet venni.
Nemrégiben vettem egy 7440-est i5 ,8gb ddr3 , 256gb msata ssd, magyar világítós bill , jó akkú,de becsíkosodott FHD ips kijelzővel 50db ezresért.

(#16793) orosziem81 válasza Gizmo94 (#16791) üzenetére


orosziem81
tag

Szia,

A problémád nem egyedi, itt másnak is adódott gondja a CD3301B chippel.
https://www.mikrocontroller.net/topic/439657

Ha így írod be: CD3301B a keresőbe akkor az első egy magyar találat lesz.
https://www.laptophardware.hu/cd3301b-ic-chip-18946.html

Ha aliexpress túl időigényes akkor ebay nem alternatíva?

Üdv!

(#16794) kreten67 válasza orosziem81 (#16793) üzenetére


kreten67
senior tag

25.000ft ?? :F
Baráti áron adja a laptophardware az 5 dolcsis chipet.
Az ebay.UK-n 6 font és 4-5 nap alatt itt van.

(#16795) Gizmo94 válasza kreten67 (#16792) üzenetére


Gizmo94
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek a segítő válaszokat!

Igen, erre természetesen gondoltam, hogy esélyes, hogy nem fog indulni a lap a csere után sem, viszont ha van esélye, hogy igen, az ebayes árat megéri, ami erre a chipre 1 dollár 41 cent. https://www.ebay.com/itm/1pcs-CD3301BRHHR-CD3301B-RHHR-TI-QFN-36pin-Power-IC-Chip-/391787617218
A Konradban pedig 640 Ft a másik, tehát egy ezres, plusz ha találok valakit akinek van fluxa és hőlégfúvója és házilag pár ezerért felforrasztja, netalán még végigméri a kerámia kondikat is, amik ezeknek a lapoknak a meghibásodásának 99.9%-át okozzák a kb 40 megnézett youtube videó szerint, akkor további esélyt kaphat a lap. Mivel ez nem i5-ös hanem i7-es lap így sajnos igen drága. egy darab van vaterán valami 70 ezerért, és ebayen is 50 körül vannak kb. Ennyit már nem áldoznék rá, akkor inkább kiveszek ramot, ssd-t, akkut és hibátln ips kijelzővel eladom 30-ért, mert nagyon szép állapotú az egész. De nyilván első körben nem ezt szeretném.:) Van egy másik ugyanilyen gépem is, annak zárlatos a lapja, töltő bedug-elalszik-kihúz-világít, lap meg alszik. Első körben lehet, hogy arra keresek majd embert. Vagy ha nagyn rögösnek látszik ez az út, eladom a kettőt együtt 50 körül, megpótolom és veszek egy működőt. A youtubeon annyira egyszerűnek tűnik... Labortáppal ad neki voltot, végigtapogatja, ami melegszik a lapon azt kiméri, leszedi, és a lap megy... Kb. 30 ilyet néztem meg... Persze kell hozzá felszerelés és tudás is, nekem egyik sincs.
Ezért is keresnék egyben valaki vállalkozó szellemet.

orosziem81

Köszi szépen a linket, sajnos nem tudtam más megnevezéseit az alkatrészeknek, mint amit a netről letöltött kapcsolási rajz írt. Sajnos eléggé hülye vagyok ehhez az elektronikai történethez. Viszont pontosan rávilágítottál arra, miért is nem akarom szervizbe vinni. Pontosan emiatt a "barátságos" magyar árrés miatt, ami az alkatrészes oldalon van, mivel ez jellemzi érdeklődésem alapján a szervizeket is.
Nyilván kiváló szakembereik vannak, nem kétlem, és profi, drága eszközeik is, tehát nem fognak olcsón dolgozni sem. Ez érthető számomra, csak az nem, hogy mitől annyira baromi éhesek, hogy kb. egy másik gép áráért javítanák meg a hibát. :) 25400 Ft egy 400Ft-os chipért? Ez igen szerény

[ Szerkesztve ]

(#16796) kreten67 válasza Gizmo94 (#16795) üzenetére


kreten67
senior tag

A helyedben én is megpróbálkoznék a javítással,bár én ezzel foglalkozom és mindenem adott hozzá.
Az i5 és az i7 alaplap teljesítménybeli különbség jelentéktelen ,mindkettő 2 magos U-s cpu.
Korábban volt kb 12 db 7440 új alaplapom és én azonos árban adtam őket 25e ft.

(#16797) Gizmo94 válasza kreten67 (#16796) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igazad van, mindkettő 2 magos 4 szálas U-s cpu és a különbség nem sok, van egy i5-ös E7440 és E7240 is a családban és az i5-ös verzió szerintem előnyösebb is, mivel sokkal kevésbé melegszik és csendesebb, nem fúj állandóan a venti. Viszont az én két beteg gépem az i7-es, és én sajna ebayen sem találtam jó áron i7-es lapokat, még USA-ból sem.
Segítségeteknek köszönhetően viszont már találtam Angliában és Német kereskedőnél is ilyen chipet nem a magyar áron,hanem 3-4 ezer Ft. környékén, ami még megfelelő ár. Amint írod, te ezzel foglalkozol és mindened meg is van hozzá. És milyen árfekvésben végzed eme tevékenységed? Kimérni a lapot, szükség szerint kondi és/vagy chip csere? :)

(#16798) Gizmo94 válasza orosziem81 (#16793) üzenetére


Gizmo94
veterán

De igen, ebben a formában már, ahogy jelezted az Ebay alternatíva.
Így már találtam Európában is chipet, de ahogyan én írtam be a rajz alapján (nem értve hozzá) úgy csak Kínában. Ott meg holdújév van, és majd két hét múlva kezdenek dolgozni, utána meg kb. bő egy hónap vagy több mire megjönne, ha nem veszik el. Köszönöm a segítséget neked is!

(#16799) kreten67 válasza Gizmo94 (#16797) üzenetére


kreten67
senior tag

Én Miskolcon ténykedek!
Egyébként ,ha nem kell keresgélnem és agyalnom a hibán csak a 2 chipet cserélnem egy a kibontott alaplapon kb 3 db ezres.

(#16800) Gizmo94 válasza kreten67 (#16799) üzenetére


Gizmo94
veterán

Az barátságos. Írok privátot, hogy ne offoljuk szét a topikot.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.