Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#15151) AllTheBest válasza Ketrec (#15150) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Érdemes lenne figyelni a hőmérsékletét a gpunak, valamint lehet, hogy a driviereket le kéne frissíteni, vagy egy windows újra rakása is segíthet, ha ezek nem működnek akkor hardveres lehet a baj

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#15152) Tumak válasza Ketrec (#15150) üzenetére


Tumak
tag

Disable hardware acceleration- a böngésző beállításánál vagy az adobe flash player firefoxnál.
Próbáld ki -hátha.

(#15153) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

Van egy Dell Latitude e5470-es gépem, 3 napos, windows 7 van rajta. Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a problémája.. Először arra lettem figyemes, hogy a touchpad borzasztóan akadt egy két percig betöltés után. Tegnap már nem is működött, a billentyűzet iszonyatosan lassú, alig veszi a karaktereket, ha lenyomok gyorsan 3 betűt csak egyet ír ki kb. Ilyenkor nem is látom a touchpadet a programban, ahol be lehet állítani a sebességét stb...

Frissítettem a biost, azután tökéletesen működött, mondjuk amikor installáltam egy programot, akkor a touchpad megint elkezdett össze vissza akadani, a billentyűzet viszont gyors maradt. Kikapcsolás és újraindítás után ismét rossz lett, kellett még egy újraindítás mire ismét használható lett a tapipad. Ha rádugok küső egeret és billentyűzetet akkor meg tökéletesen működik az egész. Nem értem mi lehet a probléma ezzel. Van valami ötletetek esetleg? :Y :R

(#15154) pistu1 válasza pistu1 (#15125) üzenetére


pistu1
csendes tag

Nos, sikerült vennem bele működő képes processzort, így most az van hogy hol el indul, hol ugyan ez a hiba... A processzor biztos jó helyen van, s jól meg is van húzva :D esetleg lenne ötlet hogyan lehetne orvosolni? ;)

;)

(#15155) hcs57 válasza pistu1 (#15154) üzenetére


hcs57
őstag

Ezek szerint nem a proci... akkor talán alaplap? esetleg a táp? memória? Nehéz ezt így megmondani.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#15156) user12 válasza chewycl (#15153) üzenetére


user12
őstag

Én első körben javasolnám, hogy amennyiben telepítve van a tapipadhoz és/vagy a billentyűzethez driver, azt uninstalláld.
Amennyiben van CD/DVD-ről bootolható Live Linuxod, azzal is érdemes lenne megnézni, hogy mit mutat.
Ha Linux alatt is ugyanez a hibajelenség és a driverek nélkül is, úgy felmerül a hardveres hiba lehetősége :(

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#15157) pistu1 válasza hcs57 (#15155) üzenetére


pistu1
csendes tag

Tápot hogyan tudnám ellenőrizni? :) memória sem, mert ha Kiveszem ugyan az, berakom ugyan az. Belerakva másik laptopba, egyből megy külön-külön, de egyszerre is:D

;)

(#15158) tserrof77 válasza pistu1 (#15157) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szerintem utolérte a chipset BGA hibája... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15159) chewycl válasza user12 (#15156) üzenetére


chewycl
tag

Arra lettem ma figyelmes, hogyha valamilyen helyen érintkezik a noti alja valamilyen felülettel akkor azonnal elkezd akadni a kurzor es a bill is. Amint a levegőbe emelem hibátlanul megy:DDD Pedig nem is nyomodik, gyakorlatilag egy puha székre tettem rá. Vagy 20x kipróbáltam, nem hittem a szememnek, de tényleg ez van :U :Y

(#15160) user12 válasza chewycl (#15159) üzenetére


user12
őstag

Magyarázatot se könnyebb rá találni, viszont így a szoftveres hiba kiesett

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#15161) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Acer Aspire V15 Nitro

Egy SSD-ről megy a rendszer, ami Win8.1 jelenleg. Első indításra nem bootol, "No booting device" hibaüzenetet produkál. Bekapcsoló gombbal kikapcsolom, majd újra be, s akkor már probléma nélkül indul a rendszer, ami egyébként stabilan fut. SSD hiba lenne?

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15162) tserrof77 válasza user12 (#15160) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szerintem valamiért, de befeszül benne az alaplap. Vissza kellene vinni, cseréljék ki...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15163) tserrof77 válasza Cyberpunk (#15161) üzenetére


tserrof77
senior tag

Olyan, mintha lassan venné észre az ssd-t a vezérlő. Hol van? A hdd helyén, vagy kinn az odd helyén optibay keretben? (utóbbira tippelek)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15164) Cyberpunk válasza tserrof77 (#15163) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ebben nincs optikai meghajtó gyárilag sem, de lehet, hogy akkor az adott vezérlővel van baj.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15165) tserrof77 válasza Cyberpunk (#15164) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor ez a hdd helyére berakott ssd? Vagy mSata? Mert ha hdd helyére ment, akkor lehet, egyszerűen csak lassan ébred az ssd, az a baj, laptopnál nem lehet állítani, hogy a post képnél várjon egy picit... (hdd delay, vagy valami ilyesmi szokott lenni asztali gépeknél)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15166) Duree válasza Pr3no (#12200) üzenetére


Duree
veterán

Bocs tévedés történt nem neked akartam üzenni.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#15167) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!
A mai napig kínlódok a wifi kapcsolat megszakadással. Egyszer a W10 is újra lett telepítve, de ez sem segített. A wifi kártya driverét az Iobit driver boostere gyűjtötte be. A kapcsolat random időközönként megszakad, ilyenkor ténylegesen bontani kell, majd újra kapcsolódni. Az automatikus kapcsolódás beállítását sokszor elfelejti.
A W10 szerint ezek az adataim:
Protokoll: 802.11n
Biztonság típusa: WPA2-Personal
Hálózati sáv: 2,4 GHz
Hálózati csatorna: 1
IPv4-cím: 192.168.1.133
Gyártó: Broadcom
Leírás: Broadcom 802.11n hálózati adapter
Illesztőprogram verziója: 6.30.223.256
Mivel a youtube-os videók megtekintése után sem lettem okosabb, így arra gondoltam, kicserélem a wifi kártyát a laptopban.
Tudnátok segíteni abban, hogy kinek, és milyen wifi kártyája van a laptopjában? Mármint olyan fórumtársaktól kéne infó, akiknek jól működik a wifi.
Ha már cserélek, akkor biztosra kéne mennem.
Köszönöm a válaszokat előre is.

Laptop: Lenovo G580

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#15168) dugo_ válasza littlerock (#15167) üzenetére


dugo_
veterán

Első körben bootolj be egy live linux-ot, vagy tegyél fel 10 helyett egy Win7-et, 8.1-et, netezgess egy ideig azzal.
De minimum pucold le azt a drivert, amit felraktál ezzel a külső programmal (egyáltalán ne használj ilyeneket) és szedd le a hivatalos support oldalról a hozzá valót (bár ahogy nézem ennek már nincs is W10 támogatása).
Esetleg konfigold újra a routered.

Ha a fentiek nem vezetnek sikerre, szerintem csak akkor gondolkodj hardvercserében.

(Az automatikus kapcsolódás szerintem OS szintű dolog, nem lennék meglepve, ha egy újabb W10 hülyeséggel állnál szemben).

(#15169) littlerock válasza dugo_ (#15168) üzenetére


littlerock
aktív tag

Újrarakni a gépet, nincs időm.
A Lenovo oldaláról letölthető drivert nem rakja fel. Annak a verziószáma 5. 2xxxx és 2015-ös kiadású, de azt ajánlja W10 és W8-hoz.... Elindul a telepítés, aztán kilép. (bár a gép online beazonosítása után thinkpad-nek gondolja, )

Az Iobit cuccait használom. Rendszerkarbantartó, vírusírtó, driver kereső. Eddig nem volt vele gondom.

Ugyanez a gép jól muzsikált win 7-tel, baromság volt feltenni a 10-est, de a "céges ingyenszoftvert" (legális) használom, és ott már nincs 7-es, csak 8.1-es...

Semmilyen más eszközzel nincs itthon baj, ráadásul elfelejtettem a router jelszavát, így belenyúlni sem tudok, csak teljes reset után...

Az asztali gép lan-on csatlakozik (szintén W10), a telefonok, tablet az wifi-n... semmigond velük...

Youtube-on vannak videók a próbálkozásra, de azt inkább hanyagolom. Mindensetre vicces, hogy egy régóta meglévő hibát ennyire csesznek javítani,mert én is W10-nek tudom be a dolgot...

Ezért gondoltam a wifi kártya cseréjére, mint amolyan végső megoldásra...

köszi a választ

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#15170) dugo_ válasza littlerock (#15169) üzenetére


dugo_
veterán

Értem. Ezekkel szerelték a Hardware Maintenance Manual (pdf a link alatt) szerint:

16 WLAN, WiFi 1x2 BGN + WiMAX, Intel 6150NX MOW M PCIE NB HMC (LI) FRU: 20002484
16 Intel 6150NX BSB M PCIE NB HMC (LI) FRU: 20002543
16 WLAN, WiFi 1x1 BGN, Cbt BCM4313 MOW M PCIE NB HMC FRU: 20002505
16 WLAN, WiFi 1x1 BGN, Liteon AR9285 HB95 BGN MOW NB FRU: 20002357
16 WLAN, WiFi 1x1 BGN+BT4.0, Cbt BCM4313HMGB BGN+BT HMC FRU: 20002501
16 WLAN, WiFi 1x1 BGN+BT3.0, Liteon WB195 BGN+BT HMC FRU: 20002524

FRU-nak stimmelnie kell, különben nem fogja felismerni a BIOS.

(#15171) littlerock válasza dugo_ (#15170) üzenetére


littlerock
aktív tag

:R

Leveszem az alsó lemezt, és megnézem.

Leszedtem a wifi drivert, kipucoltam a registry-t, feltelepítettem amit letöltöttem, de kb ugyanazt csinálta mint eddig, Nem szólt, hogy végzett, kilépett, de ennek ellenére lett wifi.

Megnéztem a verziószámot, és ugyanazt adta, mint amit itt fentebb írtam. Ezt nem értem, de most működik. Remélem ez így is marad... bár nem bízok benne túlzottan...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#15172) littlerock


littlerock
aktív tag

Eddig tartott... ismét döglődik...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#15173) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Pénteken hozták meg az új laptopomat (HP Omen 15), és kisebb sárgás foltok vannak a kijelző alján, és csak fekete háttérnél látszik. Kicsit utánaolvasgattam, és azt írták, hogy "backlight bleeding", és IPS kijelzőknél ez gyakori hiba. Ez tényleg így van? Van erre bármi javítási lehetőség?

(#15174) dugo_ válasza Ronam (#15173) üzenetére


dugo_
veterán

Teljesen természetes jelenség az IPS kijelzőknél, pláne vékony kávás monitorok és laptopok esetén.
Ha nagyon zavar, akkor 14 napos elállással addig cserélgetheted, amíg egy kevésbé bevilágítós modellt ki nem fogsz, de semmi garancia nincs rá, hogy egyáltalán találsz ilyet az adott modellből. (Vagy nem lesz még rosszabb).

(#15175) Ronam válasza dugo_ (#15174) üzenetére


Ronam
addikt

Ok, köszi szépen! A látottak alapján ez még a "lightosabb" kategóriába tartozik, úgyhogy inkább nem cseréltetem.

(#15176) dSERiES


dSERiES
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hátha másnak is volt tapasztalata már ilyennel.

Adott egy Sony Vaio SVE1513C1EW, Intel 2020M-mel, Ati HD 7650M, Win8.1.

Elég gyorsan merül, és a System Interrupts meg a System egyfolytában 50-60%-kon pörgeti a processzort, ha semmi nem megy, nincs megnyitva akkor is. Az egyikre az ACPI.sys-t írja a Process Explorer

Csak a Vaio Update megy meg az ESET a háttérben, semmi más. Már a Vaio Control Centert meg minden Vaio szemetet leszedtem már.

Azt olvastam hogy valami driver a hibás, minden drivert leszedtem (monitor, webcam, audio, wifi, bluetooth, videokártya, minden...), a win 8.1-be épített cuccokkal megy a wifi, van kép, stb. De még így is ugyanez a helyzet.... :W :W
Az eszközkezelőből is lövögettem ki (eltávolítással) ezt-azt, de semmi..

Elkezdte kiírogatni hogy rossza az akku vagy mi, leszedtem a Vaio Power Managmentet azóta jó (itt olvastam róla hogy ez a gond).

Újonnan vettem ezt a gépet, nagyon szerettem de most nagyon gondolkozom hogy kidobom a negyedikről :DDD

Volt valami BIOS frissítés nemrég és én arra gondolok hogy az miatt? De régebbi BIOS-t természetesen nem enged rátenni (már a legfrisebb verzió van fent azt írja)..

Előre is köszi, ha van valakinek valami ötlete.:R

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#15177) nyisziati


nyisziati
veterán

Sziasztok! Vettem Aliexpress-ről egy lapbookot. Yepo 737s.

A gondom vele az, hogy használatbavétel után felraktam rá a Chrome-ot, majd a Nod32-őt. Illetve csak megrópáltam, mert lefagyott. Újraindításnál ez a kép fogadott:

A windows gombra nem reagál. Minden újraindításnál csak ez a kép fogad.

Annyit tudok, hogy nem eredeti windows van rajta (ezt sajnos csak a rendelés után pár nappal vettem észre a lentebb linkelt videóból, az Aliexpress termékoldalról csak annyi derült ki, hogy win10 van rajta, és nem szabad módosítani).

Utánanéztem a dolognak, és észrevettem a youtube-on egy fickó videóját, aki a kommentekben leírta, hogy ő megpróbált szűz wint rakni a gépre, de problémás volt, ezért visszaküldte. (első komment ez a videó alatt)

Sajnos a gépen csak 2 db USB 2.0-ás port van, mivel ez gyakorlatilag egy 13,3"-os tablet, érintőképernyő helyett billentyűzettel.

Szerintetek van esélye az újrarakásnak, esetleg valaki meg tudná oldani, vagy reménytelen kategória és küldjem vissza?

(#15178) tserrof77 válasza dSERiES (#15176) üzenetére


tserrof77
senior tag

Kapcsold ki teljesen a Windows Update-et is, a Vaio Update meg totál felesleges rá. Más tészta, hogy már nem mai csirke a gép, ergo az akkud is el lehet használódva eléggé...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15179) dSERiES válasza tserrof77 (#15178) üzenetére


dSERiES
senior tag

Köszi a választ. A W.U. már ki van kapcsolva (soha ne keressen frissítéseket), nem is az akku-idő zavar hanem hogy konstans 50-60% a cpu használat ha nem csinálok semmit akkor is.

⊿sff⊿

(#15180) tserrof77 válasza dSERiES (#15179) üzenetére


tserrof77
senior tag

Pedig az a 2020M annyira nem is vacak proci, hogy ennyire tekernie kellene... Ellenben egy javaslat, nézd meg milyen chipset van benne, ha nem HM70-es - hanem, 76 vagy 77, akkor lehetne bele rakni 3.gen i-s procit...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15181) dSERiES válasza tserrof77 (#15180) üzenetére


dSERiES
senior tag

Eddig nem volt gond vele, SSD-vel használom, netezni, stb elég gyors volt. De így azért nem hasít annyira hogy 50-60% processzor használat megy alaphangon.

HM70 sajnos, tehát ez a vége (max 2030M de azt nem éri meg beletenni) :(

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#15182) tserrof77 válasza dSERiES (#15181) üzenetére


tserrof77
senior tag

Azt akkor tényleg nem érdemes cserélni. Egy érdekes kérdés... Másik vírusírtóval mennyi a cpu használat, nem próbáltad esetleg?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15183) fungi válasza dSERiES (#15181) üzenetére


fungi
aktív tag

4.-ikről kidobás előtt még lődd ki a vírusirtót, ha úgy se jó és már minden mindegy, akkor Windows újratelepítés, ha a frissen felrakott rendszer nem tekeri túlzottan a procit, akkor lehet egyesével a drivereket....

(#15184) Duree válasza nyisziati (#15177) üzenetére


Duree
veterán

Lehet egyébként hogy hibás a háttértár Gondolom kellene legyen rajta egy recovery partícíó. Ha nincs akkor pen drivéról tudod felrakni a win 10-et de a driverezés kicsit bonyolultabb lesz az ismeretlen márka miatt.Habár a win 10 szinte mindent felrak.Itt meg .Egyébként ez az emmc drive egy nagy rakás kaki, lassú nagyon

duree54

(#15185) dSERiES válasza fungi (#15183) üzenetére


dSERiES
senior tag

OK köszi azt még megpróbálom. Csak nem tudom miért a System process-t hajtaná, akkor az ESET cuccok pörgetnék inkább.
De leszedem, hátha.

⊿sff⊿

(#15186) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

HP compaq 610 nagyon melegszik,2 procival is próbáltam több pasztával,mx2-vel is 70-90 celsius,terhelve 100 is megvan :U Biost frissítettem,de ugyan ez a helyzet ,venti jó,és ahogy nézem a "borda" is felfekszik rendesen a chipre !

Feszkót se találom magasnak,progikkal nézve....

Mi lehet a gond ?

underground techno will never die

(#15187) tserrof77 válasza dealerman (#15186) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor pedig a hőcső pukkanhatott el. Nem gyakori, de elő szokott fordulni. A 615-ösé ugyanaz, bontottba max egy ezresért szerintem találsz.

Ja, tesztelni úgy szoktam, hogy öngyújtóval melegítem a tappancsnál, és pár mp alatt ki kell a radiátorhoz futnia a melegnek. Ha nem, akkor cserés. Ha ellenben kifut, akkor.... nem'tom...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15188) dealerman válasza tserrof77 (#15187) üzenetére


dealerman
senior tag

köszi az ötleten :R már mi is gondoltunk rá,hogy meg kellene nézni egy másik hűtővel :) :R

underground techno will never die

(#15189) littlerock válasza dugo_ (#15170) üzenetére


littlerock
aktív tag

Hali, ha esetleg látod ezt, megnéztem a kártyát a gépben.

Broadcom a gyártó, és egy hasonló számot találtam, mint amit kiemeltél FRU-ként.

az 20-00601

Model No: BCM94313HMGB

Azt hiszem utánanézek másik kártyának. Próbálok ügyes lenni, hátha működőképes darabot találok.

Üdv!

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#15190) dugo_ válasza littlerock (#15189) üzenetére


dugo_
veterán

Látom, bár nem értem miért nem listázza a HMM. :F Rákeresve viszont kijönnek a kártyáról találatok G580 relációban.
Próbálkozhatsz esetleg aprón valami kortárs Lenovo bontásból származó kártyával esetleg.

(#15191) littlerock válasza dugo_ (#15190) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi!

Azóta látom, hogy ettől a hálókártyától epét hánynak a Lenovo-s topicban... Más Win verziókkal is gond van...

Értetlenül állok a dolog előtt.

Egy Intel kártyára írták hogy működik egy hasonló laptopban...
Illetve, hogy az USB-s nano stick-ekkel is van remény...

Nyugodt estét!

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#15192) grabec22


grabec22
csendes tag

Sziasztok!

Asus K50 szériás laptoppal kapcsolatban az alábbi jelenség jött elő:

A saját Asus töltőjével (19V, 3.42A) nem kapcsol be, semmire nem reagál (nincs megtörve, DC-Jackre stabilan passzol, multiméterrel kimérve 19.6 V).
Fujitsu Siemens Amilo Li1705 töltővel (20V, 3.25A) 10-ből ~9-szer kapcsol be, de onnantól stabilan fut (multiméterrel kimérve 20.2V).

Az alaplapon nem látok fizikai rendellenességet.

Lehetséges, hogy a saját töltője a hibás és nem képes leadni annyi áramot amennyit a laptop felvenne?
Hosszú távon mennyire ajánlott nagyobb feszültséggel használni?

Trust me, i'm an engineer.

(#15193) tserrof77 válasza grabec22 (#15192) üzenetére


tserrof77
senior tag

Amennyiben ez K50I-s széria (bármilyen intel procis) és nem K50A-s (AMD procis) sajnos gyakori hiba a töltésvezérlő meghülyülése. Normális műszerész végig tudja mérni a lapot, talán még megérné megmenteni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15194) Duree válasza grabec22 (#15192) üzenetére


Duree
veterán

Hiába van meg a 19 volt a kimeneten de terhelés hatására ez lecsökken akár 1-2 voltra is.Tehát hibás a töltö.A +1 volt nem veszélyes de hosszú távon ajánlatos lenne venni egy gyári tápot nem olyan nagyon drága.

duree54

(#15195) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Dell D830 bekapcsolaskor a bekapcsolo led vilagit de nem indul a ventillator, kijelzo sotet marad, majd kb. 10 masodperc mulva csipog ket rovidet es ennyi.
Mi lehet ennek a baja? Javithato ez?

(#15196) Tim82 válasza pataslogeza (#15195) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eszerint RAM hiba, meg kellene nézni másik memóriamodullal/modulokkal is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15197) Duree válasza pataslogeza (#15195) üzenetére


Duree
veterán

Ez elméletileg ennél a típusnál memória hibára utal.Ha két db ram van benne akkor egyenként vedd ki ha csak 1 db van benne akkor vedd ki és ha akkor is sípol akkor hibás a ram.Az egyik foglalalt a gép alján a másik a billentyü alatt van.

duree54

(#15198) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Ez a hibakod lista nagyon hasznos, koszonet erte!
Harom kulonbozo ram modult probaltam mindket memoria helyen de nem segitett. Ekkor szetszedtem a gepet, letakaritottam a processzorrol es video chip-rol a raszaradt pasztat, raktam ujat de ez sem segitett. Majd futtattam a sajat diag programjat (fn es bekapcsolo gomb) de kijelzo nelkul ebbol sem lattam semmit, igy kikapcsoltam 2-3 perc utan, majd ujrainditottam es elindult, azota hibatlan :)
Mi lehetett a baja?

[ Szerkesztve ]

(#15199) jtzk


jtzk
tag

Sziasztok, most vettem itt hardverapron egy Lenovo Y70 Touch gépet (új...elvileg)
(i7,16gb ram, gtx960m....)

És az alábbi linken található hibát produkálja.

https://www.dropbox.com/sh/xnoh2uis0ndny74/AACvzDotJj5EGK5c4EObUtNGa?dl=0

Teljesen random becsíkosodik a képernyő. Most egy ideje nem csinálja annyira, de előtte folyamatosan. Vártam bekapcsolás előtt másfél órát,nehogy a párásodás megártson neki. Doboz sértetlen, nem nyomódott meg. Gondolom nem windows gond... de akkor mi? Jól átvágtak?
A srácnak csak pozitív értékelése van, nem is kevés...
Valaki hasonlóval találkozott már? :R :W

A win-t nem piszkáltam, az van rajta, amivel küldte.

(#15200) tserrof77 válasza jtzk (#15199) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én első körben HOZZÁ vinném vissza, gondolom, valami garanciát csak kaptál rá :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.