Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16451) nokia3650365 válasza Duree (#16448) üzenetére


nokia3650365
aktív tag

A teljes hibaleírás a következő volt.
Egyik reggel még hibátlanul ment este meg bekapcsolt a gép felpörgött de sötét kijelző.
Kivettem memóriákat winchestert külső monitorra rádugtam semmi.
Elvittem egy szervízbe ahol egy hét után visszakaptam, hogy nem tudták megjavítani, viszont most külső monitorral hibátlanul megy.
Alaplap hiba lesz, vagy esetleg lcd?

(#16452) igmond


igmond
tag

Sziasztok!
Van egy Samsung NP300E5Z S04HU notebookom. Win 7 N volt rajta, egy ideig nem volt gond, jöttek frissítések majd fagyni kezdett. Bizonyos idő után lefagyott, semmire se lehetett használni, 10-15 perc majd észhez tért, mintha mi sem történt volna. Újra telepítés után újra jelentkezett a dolog.

Fő probléma, hogy a BIOS-ba nem tudtam belépni, F2re csak a windows képernyő jelentkezett, választhattam hogy betöltöm a windows-t vagy memóriadiagnosztika. Utána néztem miért lehet ez, azt találtam vegyem ki a bios elemet, az majd helyreállítja a biost és utána be fogok tudni lépni. Na, meg is tettem és azóta se kép se hang, a samsung betöltő kép megjelenik, alul kis csík végigszalad és villog a kijelző. Fogalmam sincs mi a baja!

Ötlet esetleg valakinek?

(#16453) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Van egy "vadi új" HP akksim, amit sajnos sokáig tároltam, és mélykisülésbe ment át. Amikor betettem, 0%-os töltöttséget jelzett, majd egy éjszakányi kikapcsolt állapotban lévő töltés után 1%-on áll.
A kérdésem, hogy menthető még valahogy, vagy kuka?

(#16454) Duree válasza germinator66 (#16453) üzenetére


Duree
veterán

Menthetö elviszed ide itt pár perc alatt megoldják az akku újraindítását.

duree54

(#16455) Duree válasza igmond (#16452) üzenetére


Duree
veterán

Ez gyanúsan Hdd hibára utal. Vedd ki ki a winyót és próbálj meg bootolni egy Hirens cd-ről.

duree54

(#16456) Duree válasza nokia3650365 (#16451) üzenetére


Duree
veterán

Ez erősen gyanús, hogy lcd panel hiba.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#16457) hedgehog válasza Duree (#16450) üzenetére


hedgehog
senior tag

Köszi az infót! A "nem olcsó" az milyen nagyságrendet takar? Ha olcsóbb mint egy új hasonló gépet venni, lehet hogy megfontolnánk...

-- aka p3d3str1an

(#16458) Photrik ^^


Photrik ^^
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy eMachines E525 notebook, aminek nem működik a billenytűzete. Szétszedve még sose volt, meg se lett kínálva semilyen folyadékkal. Esetleg létezik valami billentyűzár kombináció? Vagy szét kell bontanom?
Most egy USB billentyűről van használva, viszont mivel csak az egyik USB port működik, így nem tudok Windows-t újratelepíteni...
Megoldás?

(#16459) nokia3650365 válasza Duree (#16456) üzenetére


nokia3650365
aktív tag

Vettem egy másik gépet, ebben meg kicseréltem ram-ot, tegnap bekapcsolom, hogy fotót csináljak róla és felrakjam alkatrésznek és hibátlanul megy, ezt magyarázza meg nekem valaki.

(#16460) Duree válasza hedgehog (#16457) üzenetére


Duree
veterán

Az alaplap javítás olyan 30-32 ezer +áfa, de az áfa lehet kérdöjeles.

duree54

(#16461) Duree válasza hedgehog (#16457) üzenetére


Duree
veterán

Auz írtad volt alaplap cserélve a gépedben még gar idö alatt. Mikor volt pontosan és hol csinálták?. Ugyan is a hivatalos gyári szervíz (Fixdirect) az alaplapra 1 év garanciát vállal. Tehát ha alaplap hibás a géped lehet , hogy simán garba cserélik.

duree54

(#16462) MightyEagle


MightyEagle
csendes tag

Sziasztok!Hatalmas problémám van!
Adott egy Asus T200-as tablet-notebook valamicsoda.
Az idióta gyártó kitalálta,hogy 32 GB-s tárhelyet rak bele(SSD),amit a Windows majdnem önmagában teljesen elfoglal,így sokmindent nem tudok rátelepíteni.
Kigondoltam,hogy majd az 500 GB-s HDD-re átpakolom a windows-t.
Megszereztem a termékkulcsot,leformáztam a 32-GB-t,utána jött a pofára esés,ugyanis a Windows-t nem telepíthetem az 500 GB-ra,mert valami mittudommicsodán keresztül csatlakozik a géphez.

Na,leszedtem a Microsoft oldaláról a 64 bites Win10 home-ot,felraktam,aktiváltam,és egy csomó dolog nem működik.

Nem érzékel hangszórót a gép, 3,5-es csatlakozón se ad ki hangot,sőt HDMI-n keresztül se.(Drivert leszedtem az Asus oldaláról,nem működik).
Érintőképernyő nem működik,a kamera melletti led a gép bekapcsolásától kezdve világít,bár a kamera nem működik,és életet se lehet lehelni bele.
Eltűnt az akksi is a gépből.Sehol nem tudom megnézni hány százalékon van.Ha kihúzom a 220-at,akkor működik,aztán kikapcsol.
Szóval sikerült rendesen megbolondítani.
Írtam az Asusnak,azt válaszolták,hogy a Microsoftos Win10 buildje nem támogatja az Asus T200-akat,a gép meg nem ismeri fel magától a hardverkiépítést,így ha a Recovery-t is letöröltem (márpedig letöröltem),akkor csak a szervíz tud segíteni rajta,ahová természetesen nem fogom küldeni.
Kérdés,hogy le lehet valahonnan tölteni a pontosan T200-akhoz szánt Windows verziót?
Gyárilag is hulladék volt a gép,akkor is az Asus oldaláról kellett egyesével letöltögetni a drivereket,hogy működjön,de most hiába szedem le őket,egyik se csinál semmit.

Ja,és gari nincs rajta már egy ideje...

[ Szerkesztve ]

(#16463) Johnny70


Johnny70
tag

Sziasztok!
Fiam notija beadta a kulcsot, nem hajlandó elindulni (HP 6930p), Akár akkuról, akár tápról akku nélkül használnám a power ledet villogtatja az alábbiak szerint: kékes színnel világít kb 1 mp-ig, majd sárgás fénnyel villan 11-et, majd folyamatos sárgás fény kb 1 mp-ig, majd sötét és kezdi elölről. Nem találtam semmi infót róla, esetleg tudja valaki, hogy ez milyen hiba? (Levett akkuval 30 mp-ig power gombot benyomva reset már megvolt)

Előre is köszi.

(#16464) MightyEagle válasza MightyEagle (#16462) üzenetére


MightyEagle
csendes tag

Válasz a saját gondomra:
Sikerült megoldanom a problémát.
Felraktam a Win 8.1-et,és így működik minden driver.

A Win10-et pedig innentől hanyagoljuk :D

(#16465) Duree válasza Johnny70 (#16463) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon valószínű , hogy északi híd hiba.

duree54

(#16466) bartucz911


bartucz911
tag

Sziasztok,
MSI FX600 083XHU, 7 éves laptopomban 2*2GB Elixir M2s2G64CB88B5N-CG típusú RAM-ok voltak. Most vettem bele, 2*4 gb Kingston KVR16S11S8/4 RAM-ot. Az új ramokkal először csak annyit csinálta a gép, hogy felpörgette a ventit és égett a bekapcs gomb led-je de semmi kép. Még Boot menü se semmi. Majd visszatettem a régit, amivel simán beindult. Megpróbáltam az újakkal egyessével, mindkét slotba mindkettőt, de ugyanúgy be se indult. Végül beletettem a két újat, és elindult. (kicsit fura, mivel elsőre is biztos hogy jól beletettem). Na most viszont ahogy el kezd tölteni a windows 10 és pörög a kis töltő jel, az első pöttynél el is akad és kidob egy hibaüzenetet: „A számítógép problémát észlelt ezért újraindul. (QR kód) A következő lapon bővebben olvashat erről a problémáról és a lehetséges megoldásokról www.windows.com/stopcode. Leállítási küd: KERNEL SECURITY CHECK FAILITURE.”

A RAM-ok lehetnek hibásak? vagy esetleg újra kell tennem a Windows-t? esetleg az a baj, hogy a RAM-ok 1600 Mhz-esek viszont a gépem szerintem csak 1066 MHz-ig kezeli őket.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#16467) Duree válasza bartucz911 (#16466) üzenetére


Duree
veterán

Ez memória inkompatibilitási hiba. Próbálj meg bioszt frissíteni. Ha utána sem jó vidd vissza a ramokat és próbálj meg másik márkából választani, de vidd a notit , hogy ki lehessen próbálni.

duree54

(#16468) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!

Van egy 12 éves Dell Inspiron 6400-as laptopom, amely bekapcsoláskor nem az aktuális dátumot és időt mutatja, hanem a vásárláskorit. Viszont ha folyamatosan konnektorba van dugva (vagy akkuról megy) és úgy indítom újra a hiba nem jelentkezik.

Az alaplapon az elem már többször ki lett cserélve, de nem oldotta meg a problémát.

Mi okozhatja még?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#16469) Duree válasza ketele69 (#16468) üzenetére


Duree
veterán

okozhatja a cmos hibája, de lehet hogy az elem csatlakozója valahol khs, esetleg a foglalat forrasztását ellenörizni, Sok lehetöség van, inkább szervízbe kellene vinni de a javítás költsége szerintem már nem gazdaságos.

duree54

(#16470) bartucz911 válasza Duree (#16467) üzenetére


bartucz911
tag

Köszi a választ.
Letöltöttem a legújabb verziót, viszont nem akar pedrive-ról boot-olni, ahhoz hogy fel tudjam tenni. Windows pendrive-ot sem. Csak megáll a gép és a bal felső sarokban villog egy alsóvonás karakter. De semmire nem reagál

(#16471) batman. válasza bartucz911 (#16470) üzenetére


batman.
senior tag

Rufus -al készíts bootolható pendrive-ot, utána tömörítsd ki rá amit letöltöttél bios-zip fájlt.
Utána a dosból kell indítanod az afudos.exe-t azzal megkeresed a bios fájlt és okézod.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#16472) ketele69 válasza Duree (#16469) üzenetére


ketele69
tag

Köszönöm!
Ha beviszem szervizbe, akkor a felsorolt hiba lehetőségek ellenőrzése/javítása elvileg azonnal a helyszínen elvégezhető vagy ez több napot vesz igénybe és ott kell hagyni a gépet?

(#16473) Duree válasza ketele69 (#16472) üzenetére


Duree
veterán

Ide vidd az ország legjobb szervíze.

duree54

(#16474) kreten67 válasza Duree (#16473) üzenetére


kreten67
senior tag

Nincs olyan,hogy " az ország legjobb szervíze " !
Javítottam már meg olyan notebook alaplapot amit onnan javíthatatlannak minősítve adtak vissza és fordítva is megesett,hogy ott megcsináltak olyat amit nálunk nem sikerült javítani.

(#16475) Duree válasza kreten67 (#16474) üzenetére


Duree
veterán

Én ott dolgozom úgy , hogy tudom mit beszélek. Igen vannak amiket visszaadunk mert nem gazdaságos a javítása.

duree54

(#16476) batman. válasza Duree (#16475) üzenetére


batman.
senior tag

Sokkal diplomatikusabb lenne a SZERINTEM szó használata a fényezés előtt. Nem létezik hogy mindenkinek, és minden esetben kizárólag egy dolog a "legjobb". :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#16477) kreten67 válasza Duree (#16475) üzenetére


kreten67
senior tag

Az,hogy te ott dolgozol egy dolog,de nem dolgoztál ezidáig az ország összes szervizében és nem ismered az összes szakembert a szakmában. Egyébként még verseny sem volt hirdetve a legjobb címért,így nem értem ki ajándékozta a legjobb titulust a laptopszerviz-nek? Nincs olyan hogy legjobb szervíz,valszeg soha nem is lesz ilyen cím kiosztva.

(#16478) igmond válasza Duree (#16455) üzenetére


igmond
tag

Köszönöm, közben sikerült megoldanom, de csak teljesen új telepítéssel. Új rendszer van fent, jól működik, de a biosba továbbra se tudok belépni.

(#16479) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Hello. Van a családban egy őrjítően belassult Asus x402c laptop. Win 10 van rajta. Nem én használom de tegnap komolyabb lassulást nem láttam rajta. Ha ma olyan mint a tetű már bootnál is az hardveres probléma? Biosba belépni próbáltam f2/ del gombbal de nem jött össze, feketeség az asus logo után. Az előbb bejött a win de használhatatlan volt. Feladatkezelőben a lemeznél 100%-ot írt... szerintetek mit tegyek?

Asztali gépnek használjuk. Forró teker, tölt...

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16480) Grand Pier


Grand Pier
újonc

Sziasztok!

Asus X555UJ laptopom 2 éves lett és gondoltam bőven eljött az ideje a takarításának. Minden gond nélkül szétszedtem, kipucoltam, újrapasztáztam. Semmi sem tört, nem szakadt, stb. Összerakás után viszont nem bootolt már a bios sem. A kijelző fekete marad, a ventillátor se indul el, kizárólag a táp és a repülő üzemmód led-jei világítanak folyamatosan. Próbáltam azt a módszert, hogy táp és akku nélkül nyomvatartom a bekapcsoló gombot 1-2percig, de ez sem segített. Próbaképpen lekötöttem róla a memóriát, ssd-t, lényegében mindent, de akkor se indul be a ventillátor és külső monitoron sem ad képet. A gép a takarítás előtt hibátlanul működött. Van valakinek ötlete mi lehet ez a hibajelzés?

(#16481) kreten67 válasza Grand Pier (#16480) üzenetére


kreten67
senior tag

Amikor szétszedted az első dolgod az akku kivétele volt?
Amennyiben az akku benne volt amikor az lcd-kábelt kihúztad az alaplapból akkor sanszos,hogy a vgának kapufa. Hozzáértő szaki kezébe kell adni a gépet ,mert így látatlanba csak a találgatás megy.

(#16482) Grand Pier válasza kreten67 (#16481) üzenetére


Grand Pier
újonc

Igen, elsőként az akkut vettem ki belőle és a táp se volt bedugva.

(#16483) Freddycom


Freddycom
őstag

Szevasztok!

Merre kéne kutakodnom a windowsban megoldás után, ha azt tapasztalom, hogy akksiról mérve az internet sebességét speedtesten wifin, teljesen jó, de ha hálózatra dugva használom, akkor töredékére csökken a sebesség?

Az advanced power options-ben próbálkoztam először, mondván, hogy ott van különszedve a battery/plugged in állapot, de ami a wifivel kapcsolatos lett volna, ott nem volt első blikkre probléma, nem volt semmilyen takarékos opció bekapcsolva.

Legfrissebb driver van fent, Intel Dual Band Wireless-AC 8265 van a laptopban. Igazából nem tudom mióta áll ez a dolog fent, csak most tűnt fel, mióta gigabites DIGI netünk van, hogy van miből csökkennie a sebbességnek. :D Korábbi 100-as netnél nem bukott ez ki.

A fenti akksiról mérve, alul hálózatról

[ Szerkesztve ]

(#16484) Duree válasza Grand Pier (#16482) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos te is a statikus kisülés áldozata lettél. Nagyon valószínű , hogy az alaplap és talán az északi híd mert ez a legérzékenyebb tönkrement. Sajnos a statikus elektromosság nagyon sok bajt tud okozni. Ha elvitted volna egy szervízbe ott kb 4-5 ezer forintért ezt megcsinálták volna.

duree54

(#16485) Grand Pier válasza Duree (#16484) üzenetére


Grand Pier
újonc

Szervizben javítható ez a hiba, vagy kuka az alaplap?

(#16486) Duree válasza Grand Pier (#16485) üzenetére


Duree
veterán

Természetesen Ide vidd el

[ Szerkesztve ]

duree54

(#16487) Axel007


Axel007
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az mitől van amik le- illetve fel hajtom a kijelzőt (60-90 fok között) akkor elkezd villogni, majd abbamarad.

(#16488) frovery


frovery
senior tag

Sziasztok!

Budai szervizest keresek, aki szombaton rá tudna kukkantani és esetlegesen megoldani a problémát. Vidékről megyek, nem szeretnék többször ingázni.

Probléma a következő.
Asus 5740 a lan csatlakozón keresztül kaphatott egy löketet. Még a töltó sem volt bedugva, gép sem bekapcsolva. Viszont az invitel vdsl modemje is kipurcant. Ebből gondolom, hogy nem kapcsol be. Ha töltöre dugom, jelzi, bekapcsoló gombot nyomva felvillan a led, majd el is alszik. Se venti, se merevlemez nem pörög fel.

Köszönöm

(#16489) Duree válasza Axel007 (#16487) üzenetére


Duree
veterán

Az LCD szalagkábel valahol kontakt hibás.

duree54

(#16490) Duree válasza frovery (#16488) üzenetére


Duree
veterán

Ez biztosan nem egy napos javítás. Nagyon valószínű , hogy chipset hibás lett.

duree54

(#16491) #timi


#timi
újonc

Sziasztok,
Tárhely bővítés céljából Lenovo Z50-75 1TB HDD-jét lecseréltem 250GB SSD-re, és a HDD-t beraktam az optikai meghajtó helyére. A problémám, hogy míg a BIOSban látom a HDD-t, addig a windows nem érzékeli. A lemezkezelő látja, de nem tud vele mit kezdeni, ismeretlen, nem inicializáltként mutatja. Inicializálni nem tudom, "A rendszer nem találja a megadott fájlt." hibát jelez. A HDD le lett formázva MBR partícióra. SATA IIIkapcsolata van. Van valakinek ötlete, hogyan vegyem együttműködésre a HDD-t? Operációs rendszer win 10.
Köszönöm!

(#16492) gregory91 válasza Freddycom (#16483) üzenetére


gregory91
senior tag

És ha akksit kivennéd és úgy menne hálózatról,mit mér?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#16493) #timi válasza gregory91 (#16492) üzenetére


#timi
újonc

.

[ Szerkesztve ]

(#16494) nahunn válasza Duree (#16475) üzenetére


nahunn
tag

én pedig javítottam egy olyan gépet, amibe folyadék került és az általad ajánlott szervizben javíthatatlannak titulálták, majd visszaadták az ügyfélnek
miután megjavítottam az alaplapot, kicsit gyanús lett, hogy miért vannak függőleges csíkok a kijelzőn, szétszerelés után kiderült, hogy a hp gépbe egy dell part numberes hibás kijelzőt raktak
mondjuk legalább a kijelző cserét kifizették az ügyfélnek szó nélkül...

(#16495) Duree válasza nahunn (#16494) üzenetére


Duree
veterán

Előfordul amikor neked van idöd gatyázni vele de nekünk nincs egy gépre 8-10 óra mert az már nem gazdaságos. Naponta úgy 60-80 gép kerül hozzánk ezért előfordulnak hibák. Én is csináltam meg olyan ázott gépet amit a kollégám visszadott, de rászántam otthon az időt és 12 órás szenvedés után jó lett, azóta is megy az embernek.

duree54

(#16496) hiuuz


hiuuz
csendes tag

Sziasztok!

Acer aspire 5732zg.

Ventilátor csere után nem működik a billentyűzet. A cseréhez a gépet alaplapig kellett bontani, kb. egy hónapot állt szekrényben darabokra szedve. Nem reagál semmire, bios betöltésekor sem. Csatlakozót próbáltam tisztítani, mozgatni benne a szalagkábelt, de semmi. Nem vagyok egy laptopszaki, neten/youtubon található "nem működik a billentyűzet" találatokat próbálgattam, de eddig semmi. Lehetséges, hogy a bill ment tönkre? Mondjuk kompletten eltört a szalagkábel szerelés közben? Nem egy állat módjára szedtem szét, de ki tudja?

(#16497) Kácsa


Kácsa
aktív tag

Sziasztok!
Van a családban egy HP 8560w noti. Pár napja nem hajlandó bekapcsolni, a bekapcs gomb megnyomása után felvillannak a led-ek, a cd olvasója felpörög egy pillanatra,a ventilátor dettó,majd minden leáll, ez kb. 3 mp. A biosba nem lehet belépni, mivel odáig nem jut el.
Amit próbáltam rajta: aksi ki, csak töltővel, meg fordítva. Bios elem ki, be egy másik. Aksi és töltő nélkül egy percig lenyomva tartva a bekapcs gomb.Nem használ. HDD kipróbálva másik gépben, jó. Ram-ok ( 2db. 4 GB), felcserélve, külön-külön próbálva, nem segít. Másik laptopban jók.
Valaki esetleg meg tudná mondani mi lehet a hiba ? :W
Köszönöm ! :R

ZoLee

(#16498) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Hali! Adott egy DELL Inspiron 15 5537 I7/HD8850M noti, Istenverte Windows 10 operációs rendszerrel, eddig Win10-64Bit-Radeon-Software-Adrenalin-Edition-17.12.1-Dec11 driverrel ment a VGA, de folyton rákérdezett a rendszer hogy mikor frissítem, gondoltam egye fene, erre frissítette az 1.81-es legújabb driverre, de ami eddig program akadás mentesen ment, most lagol, szaggat, olyan 10-15fps-t vesztettem, gyorsan leszedtem a régebbit amivel ment rendesen, de most ez történt

Jó is lenne hogy ilyen últramegahypercrossfire lenne, de csak 1 vga-m van, de itt felsoro vagy 10+-t... Ne foglalkozzak vele, vagy legyen egy rendszer újratelepítés?

(#16499) Laszmen válasza Kácsa (#16497) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Hasonló problémám volt, elsőnek tápra gyanakodtam, de szerelő mondta hogy alapla hiba... :(

(#16500) Kácsa válasza Laszmen (#16499) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Én is arra gyanakszom, konkrétan chipset hibára.

ZoLee

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.