Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#15201) jtzk válasza tserrof77 (#15200) üzenetére


jtzk
tag

Igen, visszaveszi. Csak először rosszul érintett :(

(#15202) tserrof77 válasza jtzk (#15201) üzenetére


tserrof77
senior tag

Elő szokott ferdülni gyári hibás, bár nem gyakori. :)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15203) jtzk válasza tserrof77 (#15202) üzenetére


jtzk
tag

Csak hát 2 napig tesztelt példányról van szó, nálam meg meghaldokol azonnal :F

(#15204) Ronam válasza jtzk (#15203) üzenetére


Ronam
addikt

Tele a Lenovo hivatalos forum ilyen hibaval, keress ra. Van aki azt irta BIOS frissites megoldotta neki, van aki a proci orajelet vette vissza, es az oldotta meg a problemat. Erdemes rakeresni, szerintem ez szeriahiba.

(#15205) tserrof77 válasza Ronam (#15204) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem akarok hisztizni, de egy gyári új terméknél, ne kelljen már visszavenni az órajelet. :U Amúgy kedvenc márkám a Lenovo (egy B575-öt nyúzok már 4. éve, előtte egy N200 meg egy G530 volt) de utóbbi időben kijött sajna több vacak széria tőlük. Nem mintha a többi gyártó csak tökéleteset alkotna, de kicsit több a Lenovo-kkal a gond mostanában...

Ezek a flex meg yoga szériák meg kis túlzással magukban hordozzák a hiba lehetőségét...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15206) Ronam válasza tserrof77 (#15205) üzenetére


Ronam
addikt

Teljes mértékben egyetértek. Nekem volt egy IdeaPad B590-em, és az nagyon rendben volt. Decemberben vettem egy IdeaPad 700-at, és annak meg problémás volt a kijelzője. Lecseréltem egy HP Omen-re, hát ez sem tökéletes, kicsit backlight bleedinges a kijelzője, de ez marad, mert minden más tekintetben tökéletesen megfelel. Itt olvastam amúgy az Y70 képernyőjéről, de volt még egy topik ami tele van ilyen, és ehhez hasonló problémákkal.

[ Szerkesztve ]

(#15207) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv. A következő problémám van. Noti egy HP Probook 4525s. Indítás és a rendszer felállása után van amikor pár másodpercen belül, van, hogy pár percen belül lefagy. Semmit nem lehet kezdeni vele, csak kikapcsolni a gomb hosszú lenyomásával. Csökkentett módban nem áll fent ez a probléma. Gyári, teljesen friss Win 7 van telepítve. Mi lehet a gond? :F

(#15208) tserrof77 válasza theooracy (#15207) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha csökkentett módban elindul, távolítsd el a vga vezérlő illesztő programját és próbáld meg úgy elindítani normál módban. Ha úgy megy, akkor GYÁRI oldalról letöltött vga driverrel próbálkozz. Ha utána is fagy, akkor gyaníthatóan a vga adta meg magát...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15209) Duree válasza theooracy (#15207) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos ennél a típusnál ez jellemző hiba.Biztosan nem driver gond van.A gond hardveres.

duree54

(#15210) theooracy válasza tserrof77 (#15208) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszönöm, teszek egy próbát......hátha.....valami csoda történik..... :(

(#15211) theooracy válasza Duree (#15209) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszönöm. Ha a videovezérlő lenne esetleg a gond, gondolom akkor kuka..... :( :(

(#15212) Duree válasza theooracy (#15211) üzenetére


Duree
veterán

Javítható a dolog.

duree54

(#15213) noxvilll


noxvilll
csendes tag

Sziasztok.
Nekem van egy teljesen új alienware r3 laptopom tegnap jött meg , vártam vele nem kapcsoltam be egyből.
Miután bekapcsoltam semmi gond megcsináltam amit kell rajta. Majd beléptem a bõngészőbe és egy kis idő után megfagyott.. majd 6 perc mulva elindult. Semmi gond nem volt vele.
Recoveryből újra raktam a windowst teljesen jogtiszta rendszer majd felrakom semmi gond repül, hasít. Böngésző tuti.
Majd megfrissítem a windowst és feltelepíti aztán restart majd kijön az accountom, beírom a jelszót, tölt és megfagy. Esetleg arra gondolok hogy nem e az update vagy valami bezavart neki ? Vagy esetleg rakjak rá egy másik win 10 homeot mert volt mikor az megoldotta valakinek.

(#15214) dSERiES


dSERiES
senior tag

Sziasztok,

SVE1512H4e-be tettem i3-3110m helyett egy i5-3340m-et. IGP-s, tehát nincs dedikált videokártya. Nem volt vinyóm, de bejött minden, recovery (Vaio assist), BIOS, illetve sima bekapcskor hogy Operatin System Not Found.

Megjött a vinyó viszont most meg nem ad képet valamiért...se az Assist gombbal, se sehogy. Az alaplapot kipróbáltam, másik Vaio kijelzővel, ott sem ad képet, illetve egy másik alaplap ennek a rossznak a házában megy szépen, kép van stb.
Tehát maga a kijelző és a kábele jó. A vinyó is jó másik gépben, bár nem hiszem hogy ez miatt ne lett volna kép.

Próbáltam HDMI-n rádugni FullHD TV-t ott is azt irta hogy nincs jel.. bát lehet hogy ez a 1080p miatt van (az eredeti felbontása 1366*768) mi lehet még a gond ha eddig volt kép? Az alaplap kijelző-csatlakozója is elszállhat? Vagy valahogy nem jól van benne a proci? :F A kijelző még fel se villan, olyan mintha egyszerűen nem kapna áramot.

Alaplapom kuka? :( :O

Köszi előre is ha valakinek van valami ötlete.

⊿sff⊿

(#15215) tserrof77 válasza dSERiES (#15214) üzenetére


tserrof77
senior tag

A régi procival se megy?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15216) dSERiES válasza tserrof77 (#15215) üzenetére


dSERiES
senior tag

Azt meg már eladtam... :( Lehet hogy a prociba épített grafikus vezérlő hibája ez?

Amikor beletettem az i5-öt (HM76 chipsetes a lap), semmi baj nem volt, simán ment, többször bekapcsoltam, töltőről, akkuról, mondjuk HDD nem volt benne, de bejött minden, volt bios, kép, stb.

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#15217) tserrof77 válasza dSERiES (#15216) üzenetére


tserrof77
senior tag

Még annyit próbálj meg, hogy húzd le az LVDS kábelt az alaplapról, ÚGY köss rá monitort. Lehet, hogy gomb kombinációval adja csak ki oda a képet (Fn + valamilyik fn-es gomb) de ha így se jó, akkor ott valami "elment"...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15218) dSERiES válasza tserrof77 (#15217) üzenetére


dSERiES
senior tag

Okés, még ezt megpróbálom. Meg lehet hogy veszek valami olcsó procit tesznek, hátha azzal van a baj.

Hát ha a proci se meg ez se jón be akkor passz...

Mondjuk itt azt írja hogy csak az i5-3320m és az i5-3360m jó bele..
Annyi a difi ezekhez képest hogy az IGP 1,20 Ghz-ön megy, az enyémben (3340m) meg 1,25Ghz-en.. lehet ez volt a baj? Bár akkor először se lett volna kép szerintem..

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#15219) tserrof77 válasza dSERiES (#15218) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én amondó vagyok, hogy akkor elsőre sem indult volna... Ergo kezelné, de valami nem okés. Bízzunk benne, hogy valami B-s procival életre kel :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15220) mkristof97


mkristof97
csendes tag

Sziasztok
Barátnőmnek van egy Lenovo G40-30 laptopja.
Intel® Celeron® N2840 Processor (Dual-Core, 2.16 - 2.58 GHz
2GB DDR3/1600MHz memória • 250GB HDD meghajtó

Az lenne a probléma , hogy Biosba nem tudok belépni. Nyomom az Fn +F2 és bal oldalt van egy ilyen kis vízsintes vonal ami nem víllog csak olyan , mintha le lenne fagyva.
És beakarok jutni , mert nem akar be bootolni. Mert Fn+f12 boot menu bejön és ki kell választanom a windows mannege vagy mit és akkor belép a rendszerbe.

Segítsetek. :/
Biosba valamit elnyomtam és nem tudom vissza csinálni. :/
Bedugom a pendrive ot akkor betölti a telepítőt de újrsa telepíteni se lehet mert valami gpt partíciót ír. :/

Mert gyárílag volt rajta egy 8.1 de át lett frissiítve win10re és újra akartam neki húzni biosba beállítottam ezt azt , hogy menjen de nem akartam felrakni , de most újra lett rakva recovery moddal vagyois valami one key segítségével.

De a lényeg ,a mikor bekapcsolja boot valamit ír , mintha nem lenne benne vinyó , pedig van csak Fn+f12 nél tudja kiváasztani.:/ , valahogy nem lehet automatizálni ?

(#15221) AllTheBest válasza mkristof97 (#15220) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Google szerint ennél a biosba egy a táp csatlakozó mellett található ,,NOVO,, gombot kell megnyimni

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#15222) dugo_ válasza mkristof97 (#15220) üzenetére


dugo_
veterán

Újabb Lenovokon erre dedikált gomb van, ezt megtaláltad?

(#15223) mkristof97


mkristof97
csendes tag

Próbáltam ugyanaz.

(#15224) TBone


TBone
tag

Sziasztok! hp6730b laptopban néz ki úgy, hogy a hdd megadta magát szerintem: gyakori kék halál (7a, c00000e kódokkal), bekapcsolás után néhány perccel random lefagy a gép (egér mozog, csak éppen tölt, és minden ablakra kiírja h nem válaszol, ez után jön gyakran a bluescreen). Ma pl egy ilyen ujraindulás után a biosból nem töltött tovább, kiírta, hogy nem észlelhető hdd... aztán újraindítottam, onnan már betöltötte a rendszert, de az említett probléma továbbra is fennált. És mindezt frissen telepített win7-el is produkálja. A hd sentinel alapján 88%-ös és kiváló.... Jól érzem hogy a hdd kuka és azt kéne lecserélni?

(#15225) noxvilll


noxvilll
csendes tag

Valaki tud válaszolni nekem az alienwares kérdésemre ?

(#15226) Vins


Vins
csendes tag

Sziasztok !

Acer Aspire 7750g-vel szívok. A gép a saját billentyűzetét nem látja, nem ismeri fel sem bootoláskor sem win alatt, usb-re rádugottal rendesen működik.
Ha alaplapi a gond, akkor melyik alkatrész a bűnös ? Javítható ?
Esetleg van valakinek ebben tapasztalata és vállalja megfizethető áron ?

Köszönöm

(#15227) Koppy96


Koppy96
tag

Sziasztok!

Van egy HP Elitebook 8560W tipusú laptopom.
Használtan vettem egy éve.
Akksi nélkül használom töltőről azóta is.

Pár napja történt, hogy nem indult be első pár próbára. Kihúztam, visszadugtam és működött.
Következő nap, működés közben a töltőt felraktam a padlóról a kanapéra és a laptop kikapcsolt. Megint nem indult elsőre, csak miután ide-oda mozgattam a vezetéket.
Elkezdtem akksival használni, hogy ne szálljon el ha ilyen van. Viszont most már ott tart a dolog, hogy sokszor nem is tölti. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy ki-be húzom a gépből és a konnektorból, illetve össze-vissza mozgatom a kábelt és egyszer csak jó lesz. Viszont van hogy néha bedugom, a gép képernyője világosabb lesz ( mint amikor tölti ) viszont a tálcán azt írja, hogy "csatlakoztatva, nem töltődik"

Az adapter sosem volt elejtve, a kábel nem volt megtörve, mindig szépen összehajtva volt tárolva. Kipróbáltam, hogy bedugtam egy másik 220-as kábelt az adapterbe ( ami a konnektortól megy az adapterig ) és azzal is ugyan ezt csinálta.

Lehet az adapternek van baja ? Vagy az AC Jacknek ?
Az AC Jack-ben lötyög a töltő vége, mióta megvan. Lehet az a része ment már tönkre ?

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#15228) NEMO1968 válasza Koppy96 (#15227) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Meg kellene próbálnod egy másik, a gépedhez való töltővel,illetve a Te töltőd másik gépben.
Ha azzal is hasonlókat produkál, ígen, valószínű hogy a töltőcsatid nyiffant ki, illetve egy forrasztás engedett el az alaplapon.
Nem tül sok pézn a javítás.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#15229) hcs57 válasza Koppy96 (#15227) üzenetére


hcs57
őstag

Ahogy írtad, a vezeték mozgatására jön elő a hiba, vagy szűnik meg... akkor ott a hiba. Megtört benne a vezeték.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#15230) bicikligumi


bicikligumi
csendes tag

Nemtom, nekem Lenovo Yoga 3 van, egy éve vettem, azonkívül, hogy néha kiesnek a csavarok belőle (vhogy kicsavarodnak) és pótolnom kell, vagy ha megtalálom visszarakni, semmi baja. Hozom viszem, naponta használom.

(#15231) dSERiES válasza dSERiES (#15218) üzenetére


dSERiES
senior tag

Gyerekek ledobtam a láncot :DDD leírom másoknak is hátha lesz ilyen...

A megoldás a RAM volt, pontosabban a RAM slot az alaplapon. Lehet, lehet... hogy először is a 2-es slotban volt a 8 Gigás RAM modul és úgy volt a jó és valamikor áttettem az 1-esbe..

Lényeg ami lényeg, nem is a RAM hibás: ha az 1-es slotba teszem, nincs kép.. ha átrakom a 2-es be - ebben van egy alsó (1) és egy felső (2) - akkor minden OK :C :C megy a gép, ad képet stb.

Én ilyet még nem láttam hogy ez hatással lett volna bármire is hogy hol van a RAM, de ez volt a gond.

Nagyon köszönöm a segítséget, főleg tserrof77-nek aki próbált segíteni :R :R

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#15232) Duree válasza Koppy96 (#15227) üzenetére


Duree
veterán

nagyon valószínű , hogy a tápcsatlakozó aljzat cserére szorul.

duree54

(#15233) dadario


dadario
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 2 éves Acer Aspire E5 laptopom, a hibajelenség a következő volt: bekapcsolás után már az asztal képernyőjén feketére váltott a képernyő majd kurzormozgatásra visszajött a normál kép, de aztán megint feketére vált stb. A gépben dedikált Geforce videókártya is van az alaplapi mellett. Amikor az alaplapi videókártya letiltásra került, akkor megszűnt a hibajelenség. Viszont most nem működik a képernyő tartalmának átvitele funkció, tehát pl. összekötöm a laptopot HDMI kábellel a TV-vel, de nem viszi át a képet. Kérdésem, hogy ez azért van mert le van tiltva az alaplapi videókártya, illetve hogy a dedikált videókártya használatával megoldható a kép átvitel? Gondolom az alaplapi videókártya csere nem kis költség, ezért nem erőltetném, ha nem feltétlenül szükséges. Köszönöm, ha van bármi ötlet/tanács.

(#15234) Koppy96 válasza Duree (#15232) üzenetére


Koppy96
tag

Én nem tudom elönteni mi lehet a baj..
Most működik rendesen. Ha mozgatom a töltőt a laptopban nem szakad meg a töltés.
Reggel úgy tudtam működére bírni, hogy összedugtam, beindítottam és akkor nem töltötte, szóval kihúztam a tápot a konnektorból és bedugtam újra, így már jó volt.

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#15235) tserrof77


tserrof77
senior tag

dSERiES: Na, erre álmomban nem gondoltam volna... :U Ellenben annyi lehet, hogy a két proci máshogy címzi a slotokat és ezért nem ment... De... várjunk... akkor először meg miért indult el??? Na mindegy, lényeg, hogy megy...

Koppy96: Én is amondó vagyok, hogy a töltőd vacakol, vagy visszakeveredeik valami kóboráram a védőföldön, és az lövi le. Duree-nak is igaza lehet, hogy a stekker, de akkor csak töltőn, mozgatva le kellene kapcsolnia...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15236) mkristof97


mkristof97
csendes tag

Sziasztok ! :)

Előbb pár napja írtam , hogy a barátnőmnek van egy Lenovo G40 30 laptopja.

Specifikálja :

Intel Celeron 2.19 ghz (2magos)
2 GB ram (ddr3 1600mhz)
Intel VGA
250GB HDD (5400rpm)
Windows 8.1 eredeti operációs rendszere.

na szóval írtam , hoyg a Bisba sehogy se tudok bemenni , mert egy fehér kurzór jelenik meg.
Próbáltam oldalt novo setup gombbal azzal se , próbáltam kivenni belőle az aksit , kihúzni midnent belőle és a bekapcsoló gombot 15 másodpercig nyomni akkor se vált be.

De! a Bios előtte működött , csak bekell állítanom ahogy az első képen láthatjátok !:)
Utána újraindult egyből a pendrive ról bootolt , mert újra szerettem volna rakni neki , emrt lassú volt. (win10 x64)
De volt pár érdekes dolog..
Pl nem írtam ki , hogy press bla bla , tudjátok nyomjunk egy gombot a telepítés elkezdésekor.(Rufussal tettem rá a pendrive ra az operációs rendszert)
Másik meg nem kért termékkulcsot , meg nem volt az , hogy válaszd ki melyik Windows 10et szeretnéd (Pl Pro vagy Home)
Másik meg bármelyik vinyóra azt írta lent sárga felkiátó jellel , hogy nem lehet telepíteni , mert valami GPT formátum kell vagy nem tudom mi volt már pontosan nem emlékszem.
De kihúzom a pendrive ot akkor láthatjátok , hogy mit ír a 2.képen.
És ugye nem engedd be az Biosba mert beállítottam azt ami az első képen van.
barátnőm akkor tud belépni a rendszerba , ha oldalt nyomja a novo gombot és bejön egy kis ablak és boo menü és ott kiválaszt valami windows manage vagy mit.
És az lenne a kérdésem , hogy lehet , hogy a widows töltsön be ?
Az megoldaná a problémát , hogy telepítő gpt lesz és akkor törlöm a megjajtót felmegy a rendszer (Ha felmegy és nem lesz valami hiba) ? akkor normálisan bootol be ?

1. https://prohardver.hu/dl/upc/2017-02/07/501675_kveioc4ebftc7dzg_kepkivagas_2.jpg

2. https://prohardver.hu/dl/upc/2017-02/07/501675_ebinq0u4ucejjsit_16521984_1285449274878371_2035126356_n.jpg

[ Szerkesztve ]

(#15237) tserrof77 válasza mkristof97 (#15236) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egy újabb Lenovo-val szenvedtem én, a 10-es ugyan felment rá, ellenben a vga-ja, meg az optikája (!!!) nem ment! CSAK is kizárólag 8.1-et tudtam rá feltenni! Benne van a pakliban, hogy erre is csak az fog felmenni rendesen... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15238) mkristof97 válasza tserrof77 (#15237) üzenetére


mkristof97
csendes tag

8.1 után átfrissített win10re.
újrarakás úgy lett , hogy recovery módban csak akkor 8.1 lett és átfrissíteni 10re... nagy macera volt.
csak most ezt a boot bosszant fel.. :/

(#15239) dSERiES válasza tserrof77 (#15235) üzenetére


dSERiES
senior tag

Nem tudom, de lehet hogy először is a 2-esbe tettem és úgy ment, kipróbáltam hogy jó-e a proci, aztán amikor összeraktam lehet az 1-esbe tettem a ram-ot, és úgy volt a rossz. :/

Mind1 most már jó, nagy az öröm :)

⊿sff⊿

(#15240) tserrof77 válasza mkristof97 (#15238) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. :)

Én azt mondom, továbbra is 8.1-et tegyél fel, max utána frissítsd 10-re. Még ha macerás is...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15241) mkristof97


mkristof97
csendes tag

De most az a kérdés , hogy a biost hogy tudnám megoldani ?
meg a boot menünben olyan lenne , mint ha kettő vinyó lenne. egyiken van rendszer a másikon nincs.
Újra rakás megoldaná ezt , hogy normálisan bootol be ? :D

[ Szerkesztve ]

(#15242) tserrof77 válasza mkristof97 (#15241) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nincs két hdd, csak egyik uefi-s, másik meg a "normál" módos... Ergo ugyanaz a kettő, csak máshogy kezeli őket.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15243) mkristof97 válasza tserrof77 (#15242) üzenetére


mkristof97
csendes tag

akkor ezek szerint az gyári rendszer az UEFI sen van ?
és a normálsra felrakom a rendszert akkor a bootolás megoldja ?

[ Szerkesztve ]

(#15244) getaway001


getaway001
újonc

üdv mindenkinek szeretnék segítséget kérni
akad egy hp 4525s gépem ami bekapcsol de képet nem ad
caps lock nem villog hogy hiba volna
telepítő lemezt belerakva a telepítés indul ezt a hdd led jelzi

kérdésem volna lehet ez hibás bios miatt esetleg?

lcd tesztelve lett másik gépben és működik így azt kizártam hogy hibás volna

segítséget előre is köszönöm.

(#15245) tserrof77 válasza getaway001 (#15244) üzenetére


tserrof77
senior tag

Külső monitoron is meg kellene próbálnod. Fn + F4-gyel tudod kirakni (emlékeim szerint) a képet rá. Lehet lvds kábel hiba, de kezdődő bga hiba (ha ad külsőre képet)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15246) getaway001 válasza tserrof77 (#15245) üzenetére


getaway001
újonc

köszönöm sikerült kipróbálnom de ott sem megy sajnos
nem értem mi lehet a gond raktam bele egy telepített hdd-t és
a rendszer tölt de mivel nem saját telepítés így újra indulgat

(#15247) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok vacakol a laptopom:HP ELITEBOOK 8460p (amd GPU verziós)
hiba lehetőségek szerintem:
-HDD (KB:fél éves)
-vga
-alaplap
hiba: megakadás/befagyás,újra rajzolódás utána kékhalál
SSD nincs a gépben.
Tippek?
Köszi :R

There is always hope

(#15248) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! Egy ismerősöm notebook-ja miatt írok (Lenovo G585), pár hónapja segítettem neki újratelepíteni az operációs rendszert, akkor kiderült, hogy nagyon rossz állapotban van a HDD. Alig lehetett felszenvedni rá az windows-t, a sentinel elég sok hibát jelzett. Használta még így egy darabig, most viszont már be sem kapcsol.
Annyit csinál a bekapcsológomb lenyomására, hogy egy pillanatra felpörög a dvd olvasó, aztán ennyi.
Kivettem a HDD-t és a DVD olvasót is, hátha az okoz problémát, úgy sem indul el. Akkuval se, és hálózatról se. Valami ötlet esetleg? Köszi!

(#15249) mate07789


mate07789
csendes tag

Sziasztok

-HP Probook 430 G4
-2 hónapja vásároltam
-a probléma egyszerű. Nem működik a jobb nyíl gomb. :C
a probléma hardveres. Megnyitom a monitor billentyűzetet és a gomb lenyomásakor NUMLOCK lenyomást mutat a kép de valójában nem csinál semmit. Elég zavaró gépelésnél, hogy nem tudok visszalépni a nyíllal.
Megpróbáltam Sharpkeys-el változtatni a registryn hogy right arrow esetén valóban right arrow menjen, de ugyanúgy nem működik.
Valami ötlet?

(#15250) tserrof77


tserrof77
senior tag

TJ22: Javasolt GYÁRI oldalról letöltött vga driver, ha azzal is, akkor gyanúsan BGA-s.

Runner_fxr: Csinált "hardreset-et" (akku, táp le, ram ki, bekapcs gomb 1 percig nyom) hátha magához tér. Ez nem szokott bga-s lenni, de lehet, belefutottatok...

mate07789: Ha garanciális, akkor vissza kellene küldened. Egyéb esetben billentyűzet csere...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.