Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16151) Geeocsi válasza Blue Thunder (#16150) üzenetére


Geeocsi
újonc

Kitakarítva kb 2 éve volt. Megpróbálom azt amit tanácsoltál. Hátha... Ahogy utánaolvastam nem nagyon találtam egyforma problémát, de hasonlót igen. Azért is kérdezem, hogy mi a gond, mert valószínűleg jobban ért valaki ehhez. Jelentem mi történt mindenesetre ésmégegyszer köszönöm a választ-válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#16152) Blue Thunder válasza Geeocsi (#16151) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Takarítást, pasztázást mindenképp kell. Notiknál legalább fél/egyévenként ajánlott, normális (mx2, mx4) pasztával.
Várjuk az eredményt. :K

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#16153) Duree válasza Geeocsi (#16148) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos a Mobility Radeon megadta magát meg lehet próbálni reballozni talán segít de nem biztos.A biztos megoldás a vga ic csere lenne,de ez a gép már eléggé koros úgy , hogy szerintem nem érné meg.

duree54

(#16154) Eydisas


Eydisas
újonc

Sziasztok!

Van egy Dell Vostro 5470-es gépem, aminek a jobb és bal oldali zsanérja a fedő műanyaggal együtt eltört. A gépnek amúgy más problémája nincs, remekül szuperál.
Szeretném megjavíttatni a zsanérokat, ehhez kérnék Tőletek segítséget. Sok szervizt találtam a neten keresgélve, esetleg nincs tapasztalatotok valamelyikkel? Budapest-Érd vonzáskörzetében.

Előre is köszi a válaszokat! :))

(#16155) Geeocsi


Geeocsi
újonc

Hali!
Vinyohiba kizárva! Ugy nézem roncstelep lesz belőle! Köszönöm a ségítségeteket és a tanácsokat!

(#16156) Zafi


Zafi
tag

Sziasztok!

Van 1 asus k70ij nem tudom bekapcsolni! Csak úgy megy ha kiveszem a gombelemet egy kicsit, utána betudom kapcsolni! Biosz friss, win friss, van valakinek ötlete??Van, hogy sokadik nyomogatásra bekapcsol, a bekapcs jó, azt kitudtam mérni!

(#16157) Tumak válasza Zafi (#16156) üzenetére


Tumak
tag

Szia
A tápot kihúzod -akksit kiveszed- benyomod a bekacsológombot 20-30 másodpercig -így reseteled.
Próbáld meg hátha csak ennyi a baj.

(#16158) Zafi válasza Tumak (#16157) üzenetére


Zafi
tag

Sajnos nem vált be!

(#16159) Tumak válasza Zafi (#16158) üzenetére


Tumak
tag

Akksi állapota milyen? Akku nélkül -perifériák nélkül is ugyanaz? Tápegység jó? Gombelem feszültsége jó?
Amikor elindul utána tökéletesen működik?

(#16160) mylocky válasza gabor1993052 (#16136) üzenetére


mylocky
csendes tag

Ez kijelző hiba, ne aggódj. :) Ha esetleg még nem oldottad meg, írj egy privit.

(#16161) werwers


werwers
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Dell Insp 5559-es noti. Alábbi hibákkal:

Integrált VGA összefossa magát alvó mód után, s szétesik a kép. Van róla pár fórumtéma is, hogy dellnél előfordul ez a driver hiba.

Töltőt vagy Eth kábelt bedugva meghülyül a touchpad, nem lehet vele dolgozni, mert összevissza ugrál, ha mozgatnád a kurzort.

Kérdésem az, hogy ezekre van bármilyen épkézláb megoldás? Vagy gari, aztán vagy jó lesz vagy nem

köszi előre is

(#16162) koshmar


koshmar
őstag

Helló!

Adott egy Lenovo T61 laptop, 128-as Nvidiával.

Nincs kép, külső monitorra dugva ez látható. Van kurzor, mozog, reagál a jobb kattintásra, mappákba bele tudsz lépni, tehát minden van, csak a kép ilyen.
Mi lehet a hiba?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16163) dugo_ válasza koshmar (#16162) üzenetére


dugo_
veterán

Meghalt a gpu.

Nvidiás T61 messze földön híres volt a hulladék bga-zas miatt. Csoda, hogy ez eddig bírta.

(#16164) koshmar válasza dugo_ (#16163) üzenetére


koshmar
őstag

Köszi!

Akkor chipset/komplett alaplap csere, vagy felesleges, inkább egy másik gép?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16165) dugo_ válasza koshmar (#16164) üzenetére


dugo_
veterán

Saccra többe kerülne a javítás, mint a gép jelenlegi értéke. Meg aztán értelme sincs ilyen gyenge gépet tovább babusgatni.

2-3. generációs Core i üzleti szériák már 40k körül mennek, pár dimenzióval gyorsabbak ennél.

(#16166) koshmar válasza dugo_ (#16165) üzenetére


koshmar
őstag

:R :R

Akkor kuka, veszek valami régebbi EliteBook 8470p-t vagy ilyesmit, azok már 50-től indulnak.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16167) Zafi válasza Tumak (#16159) üzenetére


Zafi
tag

Elem új, aksi tűrhető, táp jó! Ha elindul tökéletesen megy!!

(#16168) Tumak válasza Zafi (#16167) üzenetére


Tumak
tag

Biost frissítettél -nem lehet vele gond? Régi bios vissza ?
Újraindítás is megy , vagy ott is baja van?

(#16169) Zafi válasza Tumak (#16168) üzenetére


Zafi
tag

Mikor elkezdet szórakozni, utána lett minden frissítve ill. újra rakva a win. hátha de semmi javulás nem volt! Az újraindítás tökéletesen működik!

[ Szerkesztve ]

(#16170) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

-a gép pontos típusa: Dell Inspiron 1525

-a vásárlás dátuma: 2008. nyara (most hirtelen nem tudom hol a számlája, de megvan)

-a hiba pontos leírása: a monitor kb. 1 másodpercen belül elsötétedik, majd újra bejön a kép. A hiba nem folyamatosan észlelhető (szerencsére), szakaszosan jelentkezik. Ha tippelnem kellene, az összekötő kábellel lehet valami érintkezési probléma. Pontosan milyen néven keressem hozzá az alkatrészt? Ha ez már nálam van, utána vinném be szervizbe.

-a javítás körülményei (mikor, hol, mennyiért(!)) - majd azután, ha túl vagyok rajta

-konklúzió - lásd eggyel feljebb, valamint, ha mégsem ez a gondja, megéri bele venni egy új monitort?

(#16171) Duree válasza aclandiae (#16170) üzenetére


Duree
veterán

LCD átvezetö kábel, így keresd. Magyar kereskedőknél is lehet találni, de sajnos kellene hozzá a kijelzö típusa,mert ezt gyártották jobbos és balos kivitelben is.

duree54

(#16172) aclandiae válasza Duree (#16171) üzenetére


aclandiae
senior tag

(#16173) Duree válasza aclandiae (#16172) üzenetére


Duree
veterán

Öket keresd meg segítenek mindenben.

duree54

(#16174) Akcept


Akcept
tag

Sziasztok!
Adott egy Fujitsu A 5... cseppálló billentyűzetes 4-5 éves laptop. Egy ideje egyes billentyűk nehezen vagy sehogy sem működnek, és egyre rosszabb lett. Szétszedték, de a billentyűket nem merték/tudták egyenként kiszedni, bár néha egy-egy ki is esik. Kis fújkodás után jobb lett, de jó nem. Azt tanácsoltam, szedjék ki a billentyűzetet és mossák ki csap alatt. Vagy ez hü..eség? (A külső billentyűzetemből egyszer így mostam ki a beleömlött teát) Vagy mit érdemes tenni?
Előre is köszi

(#16175) dugo_ válasza Akcept (#16174) üzenetére


dugo_
veterán

A csap alatt mosás egy csapásra megoldaná a gondot, mert utána jó eséllyel egyáltalán nem működne megfelelően a bill. :D

Ki kell cserélni inkább az egészet.

(#16176) Akcept válasza dugo_ (#16175) üzenetére


Akcept
tag

Noném asztali billentyűzetbe borult már kávé, tea, ott működött a vizes öblítés majd szárítás. Csak ezért gondoltam. Ha nem jön be, akkor csere. Nincs rá esély?

(#16177) dugo_ válasza Akcept (#16176) üzenetére


dugo_
veterán

Egy asztali billt szét lehet szedni és kiszárítani a rétegek között, egy notiét nem.

Ha 1% esély megéri, hogy esetleg kuka lesz az egész bill, akkor meg lehet csinálni. De legalább egy hét, mire kiszárad és akkor sem biztos, hogy nem fog korrodálni a belseje, nem totál zárlatosként kerül vissza.

(#16178) Akcept válasza dugo_ (#16177) üzenetére


Akcept
tag

Köszönöm, akkor csere. Esetleg egy link, hol lehet beszerezni akár bontottan, de megbízható helyről?

(#16179) dugo_ válasza Akcept (#16178) üzenetére


dugo_
veterán

Hardverapró pl. Nem nagyon ismerek bontós boltokat.
Ha nem ragaszkodsz a magyar kiosztáshoz, akkor ebay/ali. (Bár kis szerencsével ott is bele lehet futni magyarba).

Esetleg a hazai Fuji szervizt megkérdezni, hogy tudnak-e szerezni hozzá.

(#16180) Akcept válasza dugo_ (#16179) üzenetére


Akcept
tag

Köszi!

Szerk: Van hozzá, csak drága.

[ Szerkesztve ]

(#16181) Blue Thunder válasza Akcept (#16180) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Mennyi az ára kb.?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#16182) Blue Thunder válasza Akcept (#16180) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ő keresett meg mivel látta hogy pc-vel illetve laptopokkal is foglalkozom

Billentyűzetek
[link]

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#16183) reetro1


reetro1
újonc

Udv!
Valaki meg tudna mondani hogy ez miert porgeti a procit? microsoft register server
Csak ugy magatol elindul meg ha nem is nyulok a gephez
microsoft register server ?? egyszeruen csak porgeti feleslegesen a gepet..le tudom allitani de ujra elindul
itt egy video rola:

https://youtu.be/y5_PCCql0fQ

csak porgeti a processzort, multkor sikerult felraknom egy regebbi windowst de utana frissitett maganak valamit es ujra elojott ez a problema..

(#16184) Akcept válasza Blue Thunder (#16181) üzenetére


Akcept
tag

Magyarországon kb. 24 ezer, eBay-n a negyede, + a matrica pár száz forint, a csere 5-10 perc. A lányom kolis gépéről, van szó, 24-et szerintem nem ér meg, akkor inkább egy használt noti kétszer annyiért. Semmi extra, nem mérnökire jár.
Köszi a segítséget.

(#16185) ace05


ace05
senior tag

A lehető legkevesebb vízzel, próbáltam letakarítani a laptopom kijelzőjét, de ezek szerint nem sikerült, mert egy kis víz kerülhetett a kijelző mögé ? kijelzőbe? A jobb felső sarokban van egy folt ahol mintha fényesebb lenne a megvilágítás. Ez örökre így fog maradni, vagy egyszer csak megszárad ?

(#16186) Duree válasza ace05 (#16185) üzenetére


Duree
veterán

Miért kelett vizet használni vannak speciális lcd tisztító folyadékok vagy egyszerű üvegtisztító.
előbb utóbb kiszára de ha diffuzor meggyűrödött akkor úgy marad.

duree54

(#16187) nszero


nszero
csendes tag

Hello.
Lenovo B50-70 laptop nem kapcsol be.
Power gomb benyomása után led világít venti felpörög a kijelző sötét.
Külső kijelzőn sincs kép. Kivettem HDD-t, cseréltem memóriát ugyan ez a hiba.
Akku nélkül tápról semmi változás.
A led világít a venti pörög, nem melegszik.
Alig halható apró pattogó hang jön az alaplap felől. Olyan mintha a táp próbálkozna.
Majd 5 - 10 perc után egyszer csak elindul.

(#16188) Sheperd1031


Sheperd1031
csendes tag

Sziasztok!

Olyan nyűgöm lenne, hogy adott egy Clevo P170SM noti.

Egy Intel Core I7-4810MQ és egy Quadro K5100M van benne, és Premamod van rárakva.

Namármost, a probléma az, hogy windows 8.1-en tökéletesen fut minden program a dedikált kártyát használva - bár, a korábban benne lévő gtx 880m driverével -, mind openGL, mind DirectX alapú.

Ehhez képest Windows 10-en, a világért nem akarja használni DirectX alapú alkalmazásoknál a Quadrot, helyette az integráltat erőlteti..Viszont, openGl alapúakat tökéletesen futtat.

Példának okáért: Windows 8.1 : Far Cry 4 tökéletesen fut, Far Cry Primal szintúgy, Heaven Benchmark mindkét alapon dedikálttal mér.
Windows 10 : Far Cry 4 integráltan akar futni, Far Cry Primal fut, HA átállítom openGL-re.
Heaven openen dedikálttal, directen integrálttal.

Próbáltam letiltani az integráltat, de akkor a directX-esek nem is futnak szinte sehogy.

Mi lehetne az orvosság erre a problémára szerintetek? Bios hiba? Hibás lenne a Quadro? nem kompatibilis a szezon a fazonnal?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16189) Makkerman44


Makkerman44
újonc

Sziasztok!

-Asus X550V (ki lett bővítve egy ssd-vel)
-2016 november
- Bsod (csak játék közben) a következő hibakódokkal:

driver overran stack buffer
memory management
kernel security check failure

- próbáltam minden létező drivert a géphez, újratelepíteni.

Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném.

Üdv: Tamás

(#16190) jotzo01


jotzo01
tag

Sziasztok, adott egy Acer Swift 3 laptop, random kék halállal újraindul a következő hibaüzenetek valamelyikével:
Bad pool header
Critical structure corruption
Irql not less or equal
Page fault in non page area
Rendszervisszaállítással próbálkoztam, de a helyzet nem változott. Mivel garis, megy szervizbe, de kíváncsi lennék, hátha vkinek van tippje, mi okozhatja.

(#16191) Gábor 123


Gábor 123
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire V NITRO notim.
A hiba az, hogy a bekapcsolás után 10-20 másodperccel elkezd villogni a képernyő (addig minden ok). Néha ritkábban, néha pedig sűrűbben villog.

Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma? :F

(#16192) fecike17


fecike17
csendes tag

Hali van egy HP Omen 17 es laptopom egésznap használtam láttam hogy 52 %on van az akksi addig töltötte azt írt hogy csatlakoztatva de nem tölti lehúztam a töltőt azonnal kikapcsolt azóta max a bekapcsoló gomb ledje es a töltönel a led világit és annyi. Próbaltam hogy lehúzom az akksit hogy csak a tápról kapja az áramot de ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#16193) Duree válasza fecike17 (#16192) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos nagyon valószínű , hogy az akku hazavágta a belső tápot. Mindenképpen nézesd meg szakemberrel.

duree54

(#16194) fecike17 válasza Duree (#16193) üzenetére


fecike17
csendes tag

Annyi kérdésem lenne hogy az alaplap cserével oldható meg csak?

(#16195) kreten67 válasza Sheperd1031 (#16188) üzenetére


kreten67
senior tag

Szerintem inkább itt [link] tedd fel ezt a kérdést.
Én raktam már K5100m vgát Alienware 17 (2014) i7 4800mq gépbe ,de ott hibátlanul müxik minden,bár azokban kitiltható a biosban az (IGP) optimus és tetszik neki vagy se csak az nvidiát tudja használni.

(#16196) kreten67 válasza fecike17 (#16194) üzenetére


kreten67
senior tag

Mikori ez az omen? CPU -- GPU?

(#16197) Sheperd1031 válasza kreten67 (#16195) üzenetére


Sheperd1031
csendes tag

Köszönöm, bepróbálkozok ott is!

(#16198) Duree válasza fecike17 (#16194) üzenetére


Duree
veterán

Biztosan nem, az alaplap gond nélkül javítható.

duree54

(#16199) fecike17 válasza kreten67 (#16196) üzenetére


fecike17
csendes tag

2016 asszem egy i7 6700hq és egy gtx 1070 van benne.

(#16200) fecike17 válasza Duree (#16198) üzenetére


fecike17
csendes tag

Akkor kicsit megnyugodtam.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.