Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16301) sestertius válasza cstom (#16300) üzenetére


sestertius
őstag

Új, de igen, bedobtam az asus maximus viii extreme lapomba is - a bios látta, az más kérdés, hogy PCIe illesztőprogram hiányt mutatott az eszközkezelő, és így nem indult el... de a biosban ott volt, ergo szerintem nincs vele gond... szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#16302) cstom válasza sestertius (#16301) üzenetére


cstom
aktív tag

Az, hogy egy másik lap ki tudja olvasni az adatait, még nem garancia arra hogy jó az SSD. Érdemes lenne megpróbálnii telepíteni az illesztőprogramot, és megformázni. Egy modern op rendszer elviekben kéne hogy kezelje, bár mindig vannak új, vagy "egzotikus" hardverek, melyek nincsenek alapból támogatva. Esetleg vmilyen linux live-ról bootolva GParted-ben megnézni. Más öteletem sajna nekem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#16303) kreten67 válasza sestertius (#16301) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez egy NVME pci m.2 ssd és neked valszeg NGFF sata alapú ssd kellene a gépedbe.
[link]

"Interface - SATA 6 Gbps
Drives supported - One hard drive and two M.2 Solid State Drives (SSD)
Hard drive - One 2.5‑inch drive
SSD -Two M.2 drives "

Egyébként a te géped nem Alienware m15 hanem Alienware 15 (az M betüt csak 2012 ig használták és biztosan SATA NGFF kell bele IME: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16304) sestertius válasza kreten67 (#16303) üzenetére


sestertius
őstag

Ez bizony indokolhatónak tűnik... köszönet a segítségért! Benéztem... nem baj, lehet megmarad a maximus viii lapba... az elvileg ezt tudja kezelni... elvileg. :D
Még egyszer köszi mindenkinek! Üdv! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#16305) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Hurrá, sikerült megoldanom a problémát a mikrofonnal. Megírom, hátha valakinek egyszer hasonló gondja lesz.
Szóval az egyik forumon találtam ezt a javaslatot, kipróbáltam, és működött:

"Go to Task Manager, then Services, and find the PID for Audiosrv
Open a command prompt as administrator and run:
Taskkill /PID 1111 /F
(1111 is whatever pid Audiosrv was)
That'll kill it, then you can right click on it in task manager and start it again. Listen to this device then works again for a while.
I find I have to do this about once a day."

Tehát Ctrl+Alt+Del, ott SZolgáltatások fül, majd az "Ausiosrvr" melletti kódot kell megjegyezni.
Aztán parancssort indítani, fontos, hogy rendszergazdaként. Itt bepötyögni, hogy "Taskkill /PID kód ide /F" ahol értelem szerűen a "kód ide" az előbb megjegyzett kód. Ekkor a rendszer letiltja a hangokat, és mikor legközelebb megnyitottam az óra mellett a hangerő ikont, azon belül a Reögzítőeszközöket, már végre működött a mikrofon, láttam a kis zöld csíkokat, és Skype-ban is teszteltem, lehetett hallani.

Hurrá! :)

(#16306) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

4 éves dell inspiron 3521

Egyik napról a másikra belassult, de nagyon. Mi lehet vele a gond? Memóriára tippelek. Szerintetek?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#16307) kreten67 válasza Zoli1222 (#16306) üzenetére


kreten67
senior tag

HDD állapota volt tesztelve?
Háttérben futó valami?
Újratelepítéssel próbálkoztál?

(#16308) Zoli1222 válasza kreten67 (#16307) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nem volt. Gyors ránézek. De vagy 5 perc mire betölt egy oldalt vagy elindít egy programot.

(#16309) Zoli1222 válasza kreten67 (#16307) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi a tippet!

Ahogy nézem ez kuka. :(((

[ Szerkesztve ]

(#16310) samphone


samphone
tag

Ha a laptop hálózati áramforrásról megy, akkor a ventillátor felszokott pörögni és úgy megy egész hosszú ideig, csak úgy fújja ki a levegőt, zúg egy hosszú ideig majd leáll.
Akksi nélkül ilyen nemigen szokott lenni.

Belehet állítani valahol a ventillátorok működését, mert ha felpörög hangos és idegesítő.
Nem porra gyanakszom, mert ez régen is így volt, meg figyelek rá.

(#16311) cstom válasza samphone (#16310) üzenetére


cstom
aktív tag

Lehet ráférne már egy belső portalanítás és újrapasztázás. Akkuról valszeg azért nem tapasztalod, mert akkor vissza van véve a gép teljesítménye.

(#16312) samphone válasza cstom (#16311) üzenetére


samphone
tag

Pár hónaposan, úgy, hogy figyeltem rá, hogy ne poros helyen legyen, úgy is ilyen volt.

(#16313) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Van egy MSI CR640 notim, jelenleg Windows 7 rendszerrel.

A probléma a következő: Windows 10 telepítés rendben lezajlik/lott, ahogy a nagykönyvben megvan írva. Gép újra indul. Windows 10 logó szokás szerint beugrik, majd nagy feketeség a kijelzőn. Se több, se kevesbb. Újratelpeítés, másik win10 telepítő nem segített. Windows 7 nél a probléma nem jött elő egyszer sem :N

Ötletek? Tippek? Miért nem akar a Windwos 10 felmenni rá vajon?
Hibaüzenet nincsen, külső HDMI-re kötve sem ad képet Windows 10 telepítés után.

Köszönöm a segítséget.

(#16314) cstom válasza atika88 (#16313) üzenetére


cstom
aktív tag

Telepítéskor mikor másodjára újraindul a gép, akkor elviekben rosszul inicizálja az LCD kijelzőt, ezért nem ad képet. Kapcsold ki, majd köss rá egy külső monitort, DE NE A HDMI portra, hanem a D-Sub kimenetre. Aztán belépsz adminként a Windowsba, feltelepíted a vga drivert és elsődleges képernyőnek beállítod az LCD kijelződet a megfelelő felbontással. Utána restart és lehúzod a külső monitort.

[ Szerkesztve ]

(#16315) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Üdv!

Sikerült sajnos benyomni a notebook kijelzőt ( Lenovo Z500 matt ) , és ki szeretném cserélni. Milyet rendeljek? Aida -val megnéztem és elvileg ez a típus: Modell N156BGE-LA1

Honnan tudnék 100% gyárit rendelni? Mire figyeljek rendeléskor?

Köszi a válaszokat előre is!

(#16316) ther


ther
aktív tag

Sziasztok!

Masina: Compaq Preasario CQ56 160-SH

Történet: Kihúzott laptopot bedugtam, majd a billenőkapcsolót felkapcsoltam.

Tünet: Bekapcsolás esetén felvillannak a ledek egy fél másodpercre aztán kikapcsol. (Próbáltam csak akkuról, csak tápról, akku nélkül is, ugyanez a tünet.

A táppal szerintem nincs probléma, mert amikor a tápot bedugom és áramot kap a laptop, akkor a bemenetnél világít a led, illetve az alaplap az USB csatlakozókra is leadja azt, mert pörög az USB-s hűtőpadon a ventillátor (ez eddig is így volt).

Amit csináltam, hogy szétszedtem, amit tudtam, kivettem az alaplapot és a gombelemet majd újra össze, de semmi nem változott.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek:
a.) Tudok-e még valamit csinálni vele otthon, ami segíthet a problémán?
b.) Érdemes-e egy laptopszervízbe elvinni?

Ha valakinek van ötlete, és megosztja velem, azt megköszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#16317) kreten67 válasza ad4m1337 (#16315) üzenetére


kreten67
senior tag

Minek rendelnél bele teljesen gyárit,mikor ez a Modell N156BGE-LA1 egy szimpla 1360×768 -as felbontású 40pines slim led kijelző ami nem egy minőségi darab?
Vegyél bármilyet ami 40 pin slim led 1360×768-as használt bontottat is vehetsz ha nem karcos kb:12-20e ft között vagy új kijelző 20-30 e-ft között. vehetsz LG, Samsungot ,CHIMEI INNOLUX, stb a gyártó lényegtelen mert ez kb mind egyforma gagyi.
Ha nem probléma hogy ez fényes és nem matt akkor akár ezt is megveheted :
https://www.jofogas.hu/budapest/Dell_15_6__Slim_LED_LCD_KijelzO_Inspiron_3537_5537_N3KMP_LP156WH3_78745732.htm
Az eladó megbízható jól ismerem és új az árú.
Matt verziót most hirtelen nem találok,de a fényesen a színek kicsit szebbek általában.

(#16318) kreten67 válasza ther (#16316) üzenetére


kreten67
senior tag

Egy csoda hogy az a betegágy mostanáig kihúzta,mert ez egy híresen chipset-hiba hajlamos notebook.
Házilag semmit nem tudsz vele kezdeni ,csak a szerviz a megoldás.
Szervizes létemre hülyén jönne ki ha lebeszélnélek annak a 8-éves Amd chipseset notebooknak a javíttatásáról pedig az lenne az ésszerű döntés.

(#16319) ther válasza kreten67 (#16318) üzenetére


ther
aktív tag

En is lebeszelnem magam, de nem az enyem a noti es erzelmi kotodes van :D
Azt megkerdezhetem, hogy egy ilyen javittatas nagysagrendileg mennyibe kerulhet? Gondolom van nemi ralatasod.

Aálírás

(#16320) kreten67 válasza ther (#16319) üzenetére


kreten67
senior tag

KB: 10-20 e-ft ,de így látatlanban nem lehet tudni a pontos diagnózist.
Legközelebb valami inteles géppel ápolj gyengéd szálakat :DDD ,bár amd-s létére se panaszkodhatsz egy 7-8 éves gépnél !

[ Szerkesztve ]

(#16321) ther válasza kreten67 (#16320) üzenetére


ther
aktív tag

Hat az biztos, eddig ket IGP es egy adapter csereje volt a 9 eves palyafutasa alatt. Ha rajtam mulna vennek egy ujat, majd kiderul. :) Koszi a segitseget!

Aálírás

(#16322) hodi01096


hodi01096
újonc

Sziasztok.

Van egy lenovo y500-am aminek a billentyűzetével elég nagy problémám akadt...valahogy összekapcsolódtak billentyűk..PL: megnyomom a '' Q '' -t és a gép ''Q0''-ír vagy a ''W''-t és ''WF1''-et ír vagy az ''I''-t és ''IÓ''-t ír...stb. Na most nagyon úgy néz ki, hogy nem software probléma mivel már újrahúztam a gépet és még mindig csinálja(habár ez nem teljesen kizáró ok). A fő kérdés h megoldódik e attól ha veszek bele egy másik billentyűzetet vagy a probléma valahol máshol van? Mert ha nem segít akkor nem szívesen adok ki pénzt rá :)

Előre is Köszi a segítséget!!

Roli

(#16323) sestertius válasza kreten67 (#16303) üzenetére


sestertius
őstag

Megérkezett a másik típus, azzal már tökéletesen szalad...
Köszönet még egyszer! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#16324) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Erre a problémára tudnátok tippet adni?

Előre is köszönöm. :) :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#16325) atika88


atika88
senior tag

Adott a következő noti/konfig: Dell Latitude E6400

Display port-on át külső LG FULLHD LCD tévén 1360x768 felbontáson semmi probléma a géppel. Azonban amint 1920x1080ba váltom át a felbontást gyakorlatilag hangyásodik a kép. Mitől lehet ez?
Köszönöm a segítséget.

(#16326) Duree válasza hodi01096 (#16322) üzenetére


Duree
veterán

Ez biztosan billentyűzet vezérlő hiba,Cserélni kell az alaplapon.

duree54

(#16327) Duree válasza atti1848 (#16324) üzenetére


Duree
veterán

Amíg a venti ezt csinálja esetleg van kép?

duree54

(#16328) atti1848 válasza Duree (#16327) üzenetére


atti1848
senior tag

Sajnos semmi kép. A ledek világítanak, de csak ennyi.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#16329) Duree válasza atti1848 (#16328) üzenetére


Duree
veterán

Akkor sajnos valószínű , hogy takarítás közben statikus kisülés miatt az északi híd elszállt.
Ha gondolod behozod a szervízünkbe akkor igyenesen bevizsgáljuk és kapsz rá egy árajánlatot.

duree54

(#16330) karel4


karel4
újonc

Sziasztok,

TravelMate 5320 nem kapcsol be, csak a kezdőkép (acer intel) ismétlődik.
Akkut megmozgattam, de semmi változás.
Van vmi tippetek?
Az utolsó kikapcsnál ki kellett lőni a gépet, fagyás miatt...
Köszi

(#16331) Azie


Azie
őstag

lenovo y520.
fedlapon téglalap alapú furcsaság

ötletek? vajon garizható?




"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#16332) z0d1@Ku$ válasza Azie (#16331) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Elég szabályos formája van. Nem esett rá valami?

(#16333) Azie válasza z0d1@Ku$ (#16332) üzenetére


Azie
őstag

nem tudok róla, plusz a lenovo fórumon van egy poszt egy ilyenről, romániából
de csak a szokásos semmitmondó response van rá

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#16334) z0d1@Ku$ válasza Azie (#16333) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Olyan, mintha a töltővel teljesen megegyező méretű horpadás lenne, de lehet csak képekről. Igazából csak furcsa, nem tudom mitől lehet :B

(#16335) draco31


draco31
veterán

Hali!

ASUS X553-as előre telepített win10-el. Nagyjából 2 éves lehet, most elkezdett már nagyon lassú lenni. Csináltam egy recovery visszaállítást, le is ment gond nélkül. Bekapcsolás után viszont pár perc után ugyan úgy lassú-lefagy, mint előtte.
Valami nagyobb gondja lehet? DVD-ről USB-ről sehogy sem tudom boot-olásra bírni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16336) king.mp válasza draco31 (#16335) üzenetére


king.mp
aktív tag

Vinyót nézd meg HD Sentinel-el.

(#16337) draco31 válasza king.mp (#16336) üzenetére


draco31
veterán

Az lesz a hibás, sentinelt nem tudtam ráküldeni, garis a gép még, nem szedem szét, nem az enyém. De Win10 telepítéskor formázás csak harmadikra ment, telepítés meg már el sem indult, mert nem tud particiót létrehozni.
Ilyen esetben egyébként hogy van a gari? Gyárilag Win10 volt rajta, az új vinyóra is visszarakják, vagy ilyenkor hogy van ez?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16338) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus X54H típusú laptop, aminek a töltő csatlakozója (power jack) teljesen tönkrement, konkrétan nem lehet vele tölteni egyáltalán a gépet.
Jelenleg csak akksival működtethető a gép amíg le nem merül.
Megoldásként arra gondoltam, hogy valahogy az akksi csatlakozóját, ahol csatlakozik az alaplaphoz, azt kellene összekötni egy töltővel, és akkor így közvetlenül a hálózati adapterről kapna áramot.
Egy ehhez hasonló kábel kellene, csak nem az akksihoz kellene csatlakoznia, hanem a géphez:

Létezik ilyen kábel? Vagy van rá valami más megoldás?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#16339) king.mp válasza draco31 (#16337) üzenetére


king.mp
aktív tag

Boltja válogatja. Célszerű felhívni azt a helyet ahol vették és elmondják, hogy náluk miképpen működik. :)

(#16340) draco31 válasza king.mp (#16339) üzenetére


draco31
veterán

Bestbyte üzlet. Annyi, hogy formáztam, ez nem tudom számít-e a dologba.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16341) atti1848 válasza Duree (#16329) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.

Beszéltem a laptop tulajdonosával és arra jutott, hogy ha gazdaságos a javítás akkor benne lenne.

Hova kellene vinnem bevizsgálásra és hány óráig lehetne menni? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#16342) z0d1@Ku$ válasza -Sawyer- (#16338) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

A legértelmesebb megoldás az lenne, ha a csatlakozót kicseréltetnéd és akkor nem kell ilyenekkel szórakozni.

(#16343) kreten67 válasza -Sawyer- (#16338) üzenetére


kreten67
senior tag

Bármelyik nem-lehúzós szerviz kicseréli a DC aljzatot egy 10es-ért egy óra alatt.
Amit meg te kitaláltál az használhatatlan ,már ha csak azt nézzük,hogy ha onnan táplálod a gépet eleve kisebb teljesítménnyel üzemelne mint a dc aljzatról,ahogyan azt az akkuról használva is teszi.

(#16344) -Sawyer- válasza kreten67 (#16343) üzenetére


-Sawyer-
tag

Értem, mondjuk sejtettem is, hogy nem a legjobb megoldás. Ha jó áron ki tudnák cserélni, akkor úgyis szerviz lesz belőle. Köszönöm az információkat! :))

(#16345) hodi01096 válasza Duree (#16327) üzenetére


hodi01096
újonc

Megvolt a csere és most midnen ok :) Köszi

(#16346) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy medion erazer x6821-es gépem. Gyári bios le lett cserélve rajta MSI GT60-as bios-ra tökéletesen megy minden csak a kis mély hangszóró nem a gép alján. Vissza raktam a gyári Medion bios-t de sajna így sem működik :( Mit tudok vele kezdeni? a driver a gyári medion a dolbyval együtt.

(#16347) Duree válasza hodi01096 (#16345) üzenetére


Duree
veterán

Örülök neki, használd egészséggel.

duree54

(#16348) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ez milyen hibára utalhat?: [link]

Memória vagy IGP vagy esetleg CPU túlmelegedés? Chrome-ban és eddig csak a PH! oldalán csinálta. Pár napja kezdődött és naponta 1x, 2x jött elő. Csak az oldal bizonyos részein fixen, tehát el lehet őket görgetni, de ha vissza görgetek, ugyan ott vannak. Ráfrissítek az oldalra és eltűnik.

Más nem tapasztalt hasonlót mostanában? Azért reménykednék, hogy hátha csak Browser hiba...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16349) Azie válasza SunMount3r (#16348) üzenetére


Azie
őstag

asztalimon ez van, nem csak PHn, 1-2 másik oldalon is (de fixen azokon)
chrome-ban is előjön és nightly-ban is
szerintem nem hardveres eredetű hiba

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#16350) kreten67 válasza SunMount3r (#16348) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez szoftveres hiba nekem csak a google crome produkálja néha néha.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.