Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16351) Azie válasza z0d1@Ku$ (#16332) üzenetére


Azie
őstag

szervíz azt mondja, küldjem be nekik. várom a futárt, remélem nem lesz rosszabb. :) legalább egy hónapig most kicsit kimegyek a napra talán :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#16352) z0d1@Ku$ válasza Azie (#16351) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Akkor reménykedj, hogy jobb állapotban kapod vissza :/ :( (hacsak nem tmx szerviz...)

(#16353) Azie válasza z0d1@Ku$ (#16352) üzenetére


Azie
őstag

tmx ofc.ennyire félni kell tőlük? olvassák a fórumot? :D látom homárposzt bőven van a nevükkel :D mondjuk 2016. az utolsó. vagy összekapták magukat, vagy már senki nem mer náluk gariztatni :))

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#16354) z0d1@Ku$ válasza Azie (#16353) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Vagy inkább annyira semmire se mentek a panaszokkal, hogy már kvázi le se sz*rják az ilyesmit :) na mindegy, ennek is megvan a maga topikja..

(#16355) Duree válasza Azie (#16353) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon kell félni tőluk mert nem csak szarul dolgozna meg hanyagul, de nem is értenek hozzá, ráadásul iszonyatosan nagy a káosz az átvételnél. Jobb elkerülni őket, tehát a Lenovo Ideapad nem ajánlott típus. Legalábbis szerintem.

duree54

(#16356) Azie válasza Duree (#16355) üzenetére


Azie
őstag

Inkább úgy döntöttem, elviselem ezt a szépséghibát. 😊

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#16357) Duree válasza Azie (#16356) üzenetére


Duree
veterán

Nem kell félni mindíg attól , hogy elromlik a gép, így igazat adok neked.

duree54

(#16358) starboard001


starboard001
csendes tag

Sziasztok. Van egy ROG G771JM gépem. Kicsi segítségedet kérem. A gépen nem megy az újraindítás. Ha a windowst alap állapotban újra akarom indítani, ha uefi-t akarom elérni, ha kiveszek minden lemezt, begeszek egy szűz lemezt (ssd m.2) telepítem a win 10 et, és amikor eljut az újra indításhoz, mindig ugyanaz történik, leáll, indulna, de olyan mintha csak hibernált állapotig jutna el, nem indul újra. Így telepíteni nem lehet, uefi biost sem érem el. Ha megy a win 10 és kikapcsolom a leállítom a gépet, majd bekapcsolom, akkor hibátlan. Biost már reseteltem.
További kérdésem, tunning hűtésre csakis házon belül milyen megoldás létezik?

ASRock 970 Extreme4 / FX-8320 Bulldozer Black Edition AM3+ / 120GB 2,5" SATA3 MLC HyperX 3K / 8192MB 2133MHz CL11 DDR3 XMP HyperX / ASUS HD7770 2GB GHz Edition

(#16359) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Acer laptop, kb 2-3 éves.
Ma a következő probléma jelentkezett:
A képernyő meghalt, össze vissza alakzatok jelennek meg rajta.

Most így jött be a kép és neki tudtam állni lementegetni a dolgokat külső winyóra.

A kérdésem az lenne hogy VGA elhalálozásról van-e szó szerintetek, esetleg a képernyő adja meg magát?
Mit lehet tenni ezzel?
És ha nem érdemes megjavíttatni, akkor hogyan lehet a laptop winyóját úgy elérni hogy a szükséges adatokat letudjam menteni róla azután is ha meghalt.

Köszönöm.

(#16360) z0d1@Ku$ válasza xyzikeee (#16359) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szia, kijelző hiba, Duree tud segíteni itt a fórumon :) Külső kijelzőre rakd rá a gépet (tv/monitor) úgy gyorsan és egyszerűen tudsz menteni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#16361) xyzikeee válasza z0d1@Ku$ (#16360) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Köszi!

@Duree PÜ ment! :)

(#16362) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Írok ide is hátha !?

Sziasztok kis segítség kellene van egy Lenovo Yoga 300-11IBY Laptop (ideapad) netbookom.Windows 10 Op. rendszerrel!Na most én ezt véletlenül mikor összeomlott és belassult és rengeteg ideget ettem tőle,letöröltem,
A probléma az vele,hogy egy belső samsung ssd van benne ami 32 Gb megpróbáltam visszaállítani de állandóan az e-mail kódomat kérte,amit kb,2,5 éve nem használtam így nem tudtam újratelepíteni sem!Ezért win8 telepítővel próbáltam de már nem engedi a rátelepítést!Mit tegyek? Rendeltem hozzá egy kábelt ami SATA HDD-t enged rá csatlakoztatni + egy 500Gb os Seagate Slim 7mm vastag winyót!?
Szerintetek menni fog a windows 8.1 telepítéssel?

Válaszokat előre is köszönöm! :DD

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#16363) idegen lény


idegen lény
őstag

Sziasztok!

A Lenovo Service Bridge-től kaptam egy ilyen hibaüzenetet:
Failed to listen ports: 50128; 50129; 50130
Ez mit jelenthet? :F

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16364) kreten67 válasza idegen lény (#16363) üzenetére


kreten67
senior tag

Lenovo Service Bridge (LSB.exe) egy Windows program, amely automatikusan felismeri a Lenovo számítógépének sorozatszámát, a gép típusát és a modelljét, és átadja ezeket az információkat a Lenovo webhelyén, hogy segítséget nyújtson a támogatási igényeinek.
Nos ez a program nem akar kommunikálni a gépeddel valami miatt : megoldás Ne foglalkozz vele!

(#16365) idegen lény válasza kreten67 (#16364) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Biztosan azért, mert már régi a gép. Akkor letörölhetem? Nem lesz gond? Van még olyanom is, hogy Lenovo Solution Center és Lenovo Vantage. Ezek nem fogják a gépet?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16366) Andy975


Andy975
csendes tag

Sziasztok!

A legutóbbi Windows frissítés óta nem lehet állítani a fényerőt a laptopomon.
Hiába állítom a gépházban vagy a billentyűzet segítségével, mégse változik a fényerő.
Fujitsu Amilo Li3910 laptopom van.

Előre is köszönöm, ha valakinek lenne tippje!

(#16367) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv mindenki ,járt már valaki úgy hogy egy 15.4" notebooknál zöldes ,és halvány a kép ? [kép] Nem adja át teljesen a fotó ,pl bekapcsolásnál a Windows betöltési háttere full zöld ,itt pedig ilyen foltokban halvány és zöldes a kép .A Kijelző amit kapott másik notebookban tesztelve hibátlan .Megnéztem az lcd csatlakozókat mind a kijelzőbe menőt mind az alaplapra menőt jónak tűnik .Próbáltam a vezetéket is mozgatni menet közben semmi ,külső monitorra kötve hibátlan képet ad ! Inverter ilyen hibát okozhat esetleg ? egy Acer eMachines E620 as gépről van szó

[ Szerkesztve ]

(#16368) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Asus K52JT (i3-370m, 6GB ddr3, HD 6370M 1GB).

A probléma a következő:
- A bill megadta magát, néha (elég sűrűn) úgy érzékeli, mintha be lenne ragadva valamelyik gomb.
- A hangszórók nem szólnak. Fülessel jó, de ha kihúzom a fülest akkor (nem minden esetben, de) 1 pillanatra megszólalnak a beépített hangszórók, majd full süket lesz. Vissza dugom a fülest ott szól újra.

Nem tudom a két hiba mennyire függhet össze (alaplap?), most jön majd egy csere bill, hogy azzal mit művel.

A hang hibára van valakinek esetleg ötlete? Ha a füles be van dugva, akkor néha kicsit meg kell mozgatni a csatlakozót, hogy szóljon. Lehet ott van valami érintkezési hiba és azt hiszi mindig be van dugva a füles? :F

(#16369) Invid


Invid
csendes tag

Sziasztok,

Van egy kb. 2 éves Asus UX305C laptopom, ami rendszeresen lefagy (windows 10), csak a bekapcsológomb nyomva tartásával tudom ujrainditani.

Ujratelepitettem a windowst, frissítettem a bios-t, feltettem a legfrissebb drivereket, de a helyzet nem javult. HDSentinel szerint az SSD 100%-os, a MemTest86 problémák nélkül lefutott, a gépben nincsenek ventillátorok, de a hőmérsékletek nem magasak.

Már végképp fogalmam sincs, hogy mi lehet a baja. Esetleg van ötletetek?

(#16370) gregory91 válasza Tibroo (#16362) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha nincs jobb javaslat akkor: Ments le a géped tartalmát: fogsz egy livelinux-ot(pl.: gparted).
A fájlkezelő segítségével lemented egy másik meghajtóra(pendrive külső vinyó stb).Majd ha ezzel meg vagy töröld le a particiót gparted segítségével.Utána próbálkozhatsz a telepítéssel de addig ne enged rá a neted miközben telepít.Az aktivációs lépéseket majd elvégzed utólag....

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#16371) idegen lény válasza Andy975 (#16366) üzenetére


idegen lény
őstag

A Vezérlőpultban az Energiagazdálkodási lehetőségeknél próbáltad?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16372) idegen lény válasza Invid (#16369) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem lehet, hogy ezt csak a legújabb verzió, a Windows 10 1803 verzió telepítése óta csinálja? Ugye SSD van benne, ami talán Intel?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16373) Andy975 válasza idegen lény (#16371) üzenetére


Andy975
csendes tag

Sajnos semmire nem reagál.
Hiába állítom bármelyik csúszkát, nem történik semmi.
Maximumon van a fényerő folyamatosan.

(#16374) idegen lény válasza Andy975 (#16373) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha bal egérrel az elem ikonra kattintasz, majd ott a napocskára, akkor sem történik semmi? Amúgy Kiegyensúlyozott energiasémára van beállítva?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16375) z0d1@Ku$ válasza Andy975 (#16373) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Valószínűleg driver hiba, frissítéskor a windows feltette az általa jónak vélt drivert, mégha az rosszabb is (a windows sose téved). Rakj vissza egy régebbi drivert.

(#16376) Andy975 válasza idegen lény (#16374) üzenetére


Andy975
csendes tag

Sajnos semmi nem történik.
Próbáltam mindkét sémával és semmire nem reagál a fényerő.

(#16377) Andy975 válasza z0d1@Ku$ (#16375) üzenetére


Andy975
csendes tag

Ahhoz nálam okosabb ember kell, mert nem tudom, hogy hol és milyen drivert keressek.

(#16378) Laccoss


Laccoss
addikt

Sziasztok!

Van egy Lenovo Ideapad g510-es laptop (2014es vásárlás), a probléma, hogy abszolút nem kapcsol be. A töltőt bedugva az elején sem világít a led, bár ez lehet csak bekapcsolt állapotban kellene. Ötletek tanácsokat kérhetnék?

Akksival és akksi nélkül is próbáltam, semmi jele annak, hogy egyáltalán töltődne, vagy működne a laptop. Az sem kizárt, hogy teljesen le van merülve és/vagy a töltő pedig rossz. Holnap megpróbálok multiméterrel rámérni a töltőre, hátha lesz valami eredménye.

Esetleg lenne ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#16379) z0d1@Ku$ válasza Andy975 (#16377) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

itt a Graphics alatti cuccot letöltöd és telepíted, elvileg menni fog

[ Szerkesztve ]

(#16380) Invid válasza idegen lény (#16372) üzenetére


Invid
csendes tag

Igen SDD van benne, Liteon CV1-8B256 tipusu. Lehet, hogy koze van a Windows updatehez, ha a hatterben frissult?

(#16381) Ermac


Ermac
tag

Hello !

Itt is megkérdezem hátha valaki tud segíteni, a problémám az h van egy laptop 4 éves v5-acer aspire 473 14"
Beszereltem egy ssd-t (samu evo850)régi hdd helyére, közbe kihúztam az aksi kábelét nehogy baj legyen ugyanis ultrabookról van szó így az aksi csak szétszedés után eltávolítható. Már az elején fura volt aksiról nem akart elindulni (61%on volt) adapterrel már elindult viszont azt írja az aksi ikon h csatlakozva de nem tölt, kihúztam az adapter kábelt és ki is kapcsolt a gép, a led működik narancssárgán jelez mint amikor tölt. Már sok dolgot kipróbáltam amit javasoltak de semmi, 20 sec power gomb nyomás windowsba aksi uninstall még biost is frissítettem de semmi. Előtte minden pöpec volt az aksija jól bírta, nincs használva a gép, főleg utazáskor kell így muszáj a jó üzemidő, régi hdd-t visszaraktam de már ezzel is ez a helyzet sajna. Valaki megoldás ?

We are Many You are but One

(#16382) samphone


samphone
tag

Sziasztok!

HP Elitebook 745 G3-m van. Ma frissült a windows 10-em, és azóta KEGYETLEN lassan lett a gépem.
Minden programot nagyon nagy késéssel hoz be, böngészni a neten nem lehet, mert lassan hozza be az oldalakat ( percek ), még a töltő karika animáció is szaggatva forog.
Ha írok, késnek a karakterek.

Nagyon rossz lett.

Mit lehet ilyenkor tenni?

(#16383) idegen lény válasza samphone (#16382) üzenetére


idegen lény
őstag

Jobban jársz, ha ezt itt kérdezed meg!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16384) Duree válasza Ermac (#16381) üzenetére


Duree
veterán

Ez akku hiba, valami miatt az elektronika letiltott. (Az akkué) Ezen csak az akku csere segíthet.

duree54

(#16385) Duree válasza Laccoss (#16378) üzenetére


Duree
veterán

Ha nem a töltö hibás, akkor biztosan a belsö tápegység a ludas.

duree54

(#16386) Andy975 válasza z0d1@Ku$ (#16379) üzenetére


Andy975
csendes tag

Köszönöm!
Sajnos nem működik.
Újra kellett telepíteni a Windows-t.

(#16387) Laccoss válasza Duree (#16385) üzenetére


Laccoss
addikt

Köszi a választ, igen, ki lett próbálva, és másik töltővel tölt, tehát a töltő ment tönkre.

(#16388) Duree válasza Laccoss (#16387) üzenetére


Duree
veterán

Nos akkor ez az olcsóbb megoldás a problémára.

duree54

(#16389) Tigershark


Tigershark
csendes tag

Sziasztok!

Help! Egy Asus N550L gép visz a sírba: a laptop egy kikapcsolható hálózati elosztóba van bedugva, amit minden éjszaka a wifivel együtt kikapcsolunk. Amikor az elosztó bekapcsolásra kerül, akkor a wifi (meg minden más ami bele van dugva) bekapcsol, a laptop viszont nem tölt (sem kikapcsolt, sem bekapcsolt állapotban).

Viszont ha kihúzzuk és visszadugjuk a töltőjét ugyanebbe az elosztóba, akkor rögtön megindul a töltés.

Ezt kb. 1 hete csinálja konzisztensen. Mi lehet a hiba oka? Laptop?,Töltő? Elosztó?

(#16390) Kudi007


Kudi007
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni van egy ASUS ROG G751J Lap Top om most kb 3 éves és jelentkezett rajta egy olyan probléma most 2 hete lett kicserélve a táp és az akksi is gyárira mind a 2 és ahogy elhoztam a szervizből azt vettem észre hogy a töltés visszajelzés ki be kapcsol csak úgy randomra és ez eddig nem jelentkezett mielőtt elvittem szervizbe és sokszor csak úgy kapcsol be a töltés ha beleerőltetem a kábelt a lap top ba bele feszítem vagy erősen bele nyomom és csak így működik de még így is megszakadozgat és nem értem miért van valakinek esetleg tipp je?

Előre is köszönöm!

(#16391) gregory91 válasza Kudi007 (#16390) üzenetére


gregory91
senior tag

Gyanítom hogy a töltő kábele megtört.Akksi nélkül is ezt produkálja?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#16392) Duree válasza Kudi007 (#16390) üzenetére


Duree
veterán

lehet a táp csatlakozó aljzat vagy a dugó a táp végén kontaktos.

duree54

(#16393) Milos136


Milos136
csendes tag

Sziasztok!
Dell Inspiron 5558 notebookomon esett le egy gomb a billentyűzetről. Utángyártott billentyűzeteket találtam ~8500Ft-ért (erre gondolom még jön a beszerelési díj.) Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy 1 db billentyűt lehetséges-e cseréltetni valamilyen formában, és ha igen, akkor ez körülbelül mennyibe kerül?
[kép]
[kép]

(#16394) kreten67 válasza Milos136 (#16393) üzenetére


kreten67
senior tag

Amennyiben a lapka és az alatta lévő mechanika "bill bolha" nem tört el,akkor egy gyakorlott kéz könnyedén összerakja. A lapka vagy bolha törött akkor másik ugyanilyen billentyűzetről pótolható (több beszállító készít ugyanazon notebookba billentyűzetet,bár ránézésre egyformának tűnhetnek lehet eltérés a lapkák között).

(#16395) Milos136 válasza kreten67 (#16394) üzenetére


Milos136
csendes tag

Valószínűleg el van törve a lapka, mert próbáltuk (tapasztaltabb ismerősömmel), de visszahelyezés után ugyan úgy "kijárt". Amennyiben ezt az 1 db lapkát akarom kicseréltetni ugyan úgy meg kell vennem az egész billentyűzetet? És amennyiben kicserélném, lehetséges magyar kiosztásúra cserélni, ha gyárilag angol kiosztásúval érkezett?

(#16396) kreten67 válasza Milos136 (#16395) üzenetére


kreten67
senior tag

Dell Inspiron 5555 5558 5559 magyar világítós billentyűzet 1K9TG, 01K9TG 17000ft
Dell Inspiron Y5J14 0Y5J14 5558 magyar billentyűzet (nem világítós) 9000ft
Ezek új billentyűzetek és a beszerelés belefér az árba.

(#16397) Kudi007 válasza Duree (#16392) üzenetére


Kudi007
újonc

Én is erre gyanakszom csere lesz ahogy megérkezik meg van rendelve köszönöm a választ

(#16398) Milos136 válasza kreten67 (#16396) üzenetére


Milos136
csendes tag

Köszi a segítséget! :)

(#16399) 41jani


41jani
csendes tag

Sziasztok.
Hp probook 6440b teljesen piros a háttér kék helyett biosban is!
Mi lehet a baj. Kijelző 14,1" Led.

[ Szerkesztve ]

(#16400) idegen lény válasza 41jani (#16399) üzenetére


idegen lény
őstag

Esetleg nem kapcsolta be valaki a Szemvédő módot? :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.