Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#15751) ziegler válasza dugo_ (#15750) üzenetére


ziegler
csendes tag

De ha annyira rossz a venti, akkor miért indult el?
Talán azért, mert a 9v több kakaót adott neki (9v elemmel teszteltem)

A kedvenc ph felhasználód

(#15752) ziegler válasza ziegler (#15751) üzenetére


ziegler
csendes tag

Megnézem azért, veszteni nem veszthetek semmit, kösz az ötletet :)

A kedvenc ph felhasználód

(#15753) tserrof77 válasza dugo_ (#15750) üzenetére


tserrof77
senior tag

Van, amelyiknél szét lehet húzni. :K

De ennek az amilo-nak én se veszem biztosra, hogy szétjön...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15754) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy hp probook 450 -es gépet, hogy javítsam meg, de nem tudom mit kezdjek vele.
A story valami olyasmi, hogy kis gyermek filmnézés közben ütögette a billentyűzetet, és az azóta nem jó. "V", "H" és space gomb jó, de pl. "K"-val "Á"-t írok.
USB -s billel minden jó.
Szedjem szét, nézzem meg hogy a szalagkábel a helyén van?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15755) tserrof77 válasza anorche1 (#15754) üzenetére


tserrof77
senior tag

Simán megtörhetett a kábel az ütögetéstől sajnos.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15756) anorche1 válasza tserrof77 (#15755) üzenetére


anorche1
őstag

Kivettem az aksit, levettem az alját, kicsavartam a 2 csavart ami a billentyűzetet tartja, kivettem a billentyűzetet, lehúztam az alaplapról a szalagkábelt, vettettem rá egy pillantást, de nem láttam semmi különöset, majd visszaraktam és összeraktam a gépet. Eredmény:
A töltő port mellett a led villog, és nem kapcsol be a gép. Se aksiról, se töltőről.
Ez mégis mi a ****?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15757) dugo_ válasza anorche1 (#15756) üzenetére


dugo_
veterán

A sztori jelentős részét elhallgatták előled... :D

(#15758) anorche1 válasza dugo_ (#15757) üzenetére


anorche1
őstag

Az azért jó, mert kaptam egy gépet, amin nem volt jó a billentyűzet, és vissza adok egy olyat, ami már be sem kapcsol? Fantasztikus :W

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15759) zsolti_20 válasza anorche1 (#15758) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Tehát akkor látod az alaplapot ha levetted a hátulját? Én ebben a szituácioban kipróbálnám hogy csak 1 RAM-ot hagyok benne és HDD nélkül próbálnám inditani, úgy hogy a billt is lehúznám róla. Tehát csak azok maradnának ott amik a müködéshez szükséges. Ha van kép akkro szépen sorban haladnék. Ha nincs kép, lehuzogatnék minden kábelt és újra bedugnám, lehet kontakt hiba. Hálózatról próbáltad indítani? Ha bedugot a töltőt felvillan a led?

(#15760) BNM


BNM
csendes tag

Sziasztok.
Van egy fujitsu siemens laptopom és ha be akarom kapcsolni akkor egy led villan egyszer és ennyi.Nem kapcsol be és más életjelet sem ad. Tudja valaki mi lehet a gond ?

(#15761) anorche1 válasza zsolti_20 (#15759) üzenetére


anorche1
őstag

A billentyűvel van gond, ha az nincs rákötve az alaplapra, akkor bekapcsol a gép.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15762) tserrof77 válasza BNM (#15760) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első körben akku nélkül, és másik töltővel is meg kellene próbálni. Ha így se indul, akkor valami alaplapi probléma adódott.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15763) BNM válasza tserrof77 (#15762) üzenetére


BNM
csendes tag

Kiszedtem a billentyűt úgy sem jó.Ramot cseréltem akkut kivettem másik töltőre dugtam.Ugyan az. Egyet villan a led és ennyi

(#15764) zsolti_20 válasza anorche1 (#15761) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Akkor egyszerű a történet, szerezni kell bele egyet. Megkell nézni hátha bontanak valahol, vagy hátha van valahol eladó külön emberi áron. Aztán reménykedjünk hogy annak van baja és nem a hozzá tartozó dolognak az alaplapon.

(#15765) tserrof77 válasza BNM (#15763) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor ez alaplapos lett sajnos...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15766) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Windows 7 telepítésnél a telepítő eljut kb 80%-ig és leáll a telepítő az alábbi hibával:

A számítógép váratlanul újraindult, vagy váratlan hibát észlelt. A windows telepítését nem lehet folytatni.
A windows telepítéséhez az "OK" gombra kattintva indítsa újra a gépet, és indítsa újra a telepítést.

Csak OK-ézni tudok sajnos, a hibakódot nem láttam. Szerintetek hardveres hibám lehet, és ha igen, akkor mi? Remélem nem az alaplap ment tönkre!
Mivel tesztelhetem, hogy megtudjam mi a hiba?
kösz.

(#15767) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Teljes laptop takarítás után nem bootol be a laptop. Mi lehet vajon, miket próbáljak meg? Nem csak a képernyő marad sötét, hanem a BIOS-ba sem tudok belépni, a billentyűzet num lock-ja sem világít. A vinyó/ventik pörögnek, ráadásul a úgy tűnik, a BIOS által szabályozva, mert csak akkor indul be a venti, ha már megy egy ideje a gép és melegszik.

Látszólag minden hardver és kábel a helyén van, már nagyon sokszor szedtem szét laptopot.

(#15768) epityesz


epityesz
aktív tag

Sziasztok!

Felteszem ide is a kérdésem.........

Kaptam egy e725-ös lapost.
Problémám a következő:
bekapcsolásnál sípol mint egy vadállat-folyamatosan,de ha nyomok egy gombot(bármelyiket) az indulásnál-akkor hiba nélkül indul és működik.
Erre van valami megoldás?

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#15769) Duree válasza Brandynew (#15767) üzenetére


Duree
veterán

Gondolom szét lett szedve a takarítás miatt.Ez sok hiba lehetöséget takar.Lehet fólia szakadás ami a szétszeddéskor jött elö esetleg sztatikus kisülés miatt valamelyik hid elszállt.Mindenképpen be kell vizsgálni.

duree54

(#15770) Duree válasza epityesz (#15768) üzenetére


Duree
veterán

Ez beragadó bill hiba szokott lenni.illetve lehet , hogy hibás a billentyüzet.

duree54

(#15771) Duree válasza tpeter77 (#15766) üzenetére


Duree
veterán

Ez lehet memória hiba esetleg hdd hiba.Kellene használni egy memória tesztet.Hirens boot cdn van.

duree54

(#15772) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Több laptopnál is visszatérő hibaként látom (csak a családban két ilyen gép van), hogy a tapipad egy bizonyos idő után ahogy melegszik a gép részlegesen (főleg a széleinél) elveszti az érzékelését. Illetve érzékel, csak mondjuk 4-5 pixelnyit mozdul max az egér miközben én bőszen húzogatom az ujjam. Aztán egy ponton megint jó, majd újra szinte semmit se érzékel. Mintha hő hatására valami kontakt hiba alakulna ki. Létezik erre valami taknyolás/javítás vagy kész elöregednek egy idő után és csak új tapipad a megoldás?

(#15773) epityesz válasza Duree (#15770) üzenetére


epityesz
aktív tag

és valóban:)1000x hála és köszönet :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#15774) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Adott egy ASUS g751jl laptop, GTX965-el ami a következőket produkálja:
Ha be van dugva a töltő csak is akkor jelentkezik a következő probléma. Játék közben változó időben van hogy minden 10mp-ben, van hogy óránként fekete képet kapok, plussz kikapcsol a világítás a billről de ez vissza jön ha vissza jön a kép is. Közben a hang is recseg. Aztán a fekete kép alatt a hang megy tovább, de képet nem látok. De van hogy simán internetezés közben is elő jön a probléma. Ekkor ritkábban. Inkább játék közben fordul elő ez sűrűbben. Valaki tapasztalt már ilyet? Mi lehet a probléma? :R

Töltő nélkül soha nem produkálja a jelenséget. Talán a töltőnek van problémája? Vagy valami energia ellátási probléma?

[ Szerkesztve ]

(#15775) tserrof77 válasza zsolti_20 (#15774) üzenetére


tserrof77
senior tag

Pedig netezés közben az alaplapit kell használja... Ellenben ehhez erősebb 120 vagy 150W töltő kell, nehéz lesz kölcsönkérned. De ha van lehetőség, egy tiszta telepítést még megérne a dolog elsőre. Illetve ha emlékszel konkrét időpontra, az eseménynaplóban is érdemes megnézni a hiba bejegyzéseit.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15776) zsolti_20 válasza tserrof77 (#15775) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Alapból 180W-os töltőm van hozzá, próbáltam újra telepíteni már az sem segített.

(#15777) tserrof77 válasza zsolti_20 (#15776) üzenetére


tserrof77
senior tag

Próbáld meg, hogy letiltod a dedikált vga-t, csak az integrálttal...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15778) Trichie


Trichie
tag

Sziasztok! Kaptam ujratelepitesre egy új, pár hónapos Acer Aspire Es 15 ES1-533-C58H típusú csini kis laptopot. Probléma az hogy a Boot menüben hiába állítom be hogy pendriverol vagy CD-ről indítsa el az új rendszer trlepiteset semmi... Fontos hogy a Boot sorrend fölött a beállítás UEFI vagy Legacy? Mert fixen UEFI, szürke és nem tudom atallitani, más ötletem nincs. Bárki ötlet?

(#15779) tserrof77 válasza Trichie (#15778) üzenetére


tserrof77
senior tag

Legacy :K

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15780) Trichie válasza tserrof77 (#15779) üzenetére


Trichie
tag

Hogyan lehetséges atallitani?

(#15781) Trichie


Trichie
tag

Van valaki aki szívesen segítene mondjuk messengeren vagy olyan helyen ahol folyamatos lehet a kommunikáció? :)

(#15782) Duree válasza Trichie (#15778) üzenetére


Duree
veterán

Secure boot kikapcs.Utána lehet legacyra állítani.

duree54

(#15783) Trichie válasza Duree (#15782) üzenetére


Trichie
tag

Persze próbáltam, de így hogyan?
[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=48620170822_163433.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/08/22/48620170822_163433.jpg[/URL]

[ Szerkesztve ]

(#15784) Trichie


Trichie
tag

[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=97420170822_163424.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/08/22/97420170822_163424.jpg[/URL]

(#15785) dugo_ válasza Trichie (#15783) üzenetére


dugo_
veterán

Secure boot disabled, Boot mode pedig legacy vagy csm vagy aminek itt hívják.

(#15786) Trichie válasza dugo_ (#15785) üzenetére


Trichie
tag

De nem engedi a Boot Modet UEFI-ről atallitani, szürke az a mező csak atugorja.

(#15787) dugo_ válasza Trichie (#15786) üzenetére


dugo_
veterán

Ezt írta Duree is, azért kell előbb a Secure boot opciót kikapcsolni. Amit mutattál képet, azon még be van kapcsolva.

(#15788) Trichie válasza dugo_ (#15787) üzenetére


Trichie
tag

Már ki van kapcsolva a Security Boot, ez úgy sikerült hogy megadtam egy Boot jelszót, de az UEFI még mindig szürke.

(#15789) zsolti_20 válasza tserrof77 (#15777) üzenetére


zsolti_20
senior tag

De ha letiltom a dedikált kártyát akkor hogy tudom tesztelni játék közben? Ugyanis az integráltan nem biztos hogy működik.

Bocsi most látom hardveresen van tiltva az integrált kártyám. Így csak a dedikálttal meegy.

[ Szerkesztve ]

(#15790) Trichie válasza zsolti_20 (#15789) üzenetére


Trichie
tag

[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=67220170822_232515.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/08/22/67220170822_232515.jpg[/URL]

[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=81420170822_231003.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/08/22/81420170822_231003.jpg[/URL]

[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=10320170822_230929.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/08/22/10320170822_230929.jpg[/URL]

(#15791) Trichie


Trichie
tag

Sajnos még mindig nem enged tovább de már közelebb vagyok a célomhoz, a képek alapján ki az aki meg tudná mondani miért nem enged tovább?

(#15792) tserrof77 válasza zsolti_20 (#15789) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor engedélyezd előbb az integráltat, majd eszközkezelőben tiltsd a geforce-ot. A játék lehet, nem fog menni, vagy csak csiga módban, ellenben a gép stabilitása tesztelhető.

Vagy Furmark-kal nyúzd meg a geforce-ot, ha kiakad, akkor a vga a ludas...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15793) Scrubbert


Scrubbert
újonc

Sziasztok!
Újonnan vásárolt (1 hetes) ASUS X556UQ laptopommal olyan probléma van, hogy nagyobb teljesítményű/processzor igényű játékok/programok futtatása közben kb. 81-82C-nál lemegy az órajel 0.3 Ghz-re az alap ~3.1 Ghz-ről. Eddig nem csinálta, ma kezdte el, eddig is hasonló igényű programok futottak rajta, annyi változott, hogy tegnap updateltem egy nagyot a win10-en, de gondolom ennek nincs köze hozzá. Ötletek?

Spec:
i5 7200u (integrált intel 620)
Geforce 940MX
8gb RAM

(#15794) Brandynew válasza Scrubbert (#15793) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Ha neten rendelted, akkor küld vissza (2 heted van rá a vásárlástól számítva). Az X-es és GL-es Asusokat pont ezért nem ajánlják.

(#15795) kreten67 válasza Brandynew (#15794) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen az a gép nem ajánlott játékra!

(#15796) epityesz


epityesz
aktív tag

Sziasztok!

hp g62-a58sg laptop.

2 vga-s(mármint chipsethd 4250+)ATI Mobility Radeon HD 5470 grafika (kapcsolható)

Hozták nézzem meg.

Probléma driver felrakása után kékhalál,ha csak a hd 4250-est driver-t rakom fel szépen dolgozik mint az álom.Ha felrakom a 2 vga-s drivert akár win töltése végső fázisában(amikor bejönne az asztal)-bumm kékhalál.
Gondolom kihalt a radeon 5470-es?

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#15797) Snoky21


Snoky21
tag

Kedves Fórumozók!

Apósom HP 250 G3 laptopja (állítása szerint mióta Win 10 került rá) minden alkalommal lekapcsolja a képernyőt, amikor töltőhöz csatlakoztatjuk. A led felvillan, tölteni tölt, de kijelző nincs. Amint kihúzzuk azonnal felvillan és használható. Úgy tudnám leírni a jelenséget, mintha egy okos telefonon nyomkodnám a kijelző felvillanásáért és lezárásáért felelős gombot, csak itt a töltő csatlakoztatása oldja meg ezt a szerepet.

Mi okozhatja ezt a jelenséget? Volna köze a Win 10-hez? ...nem hiszem. Az energiagazdálkodási beállításoknál látszólag minden ok.

A gép 2 éves, újonnan vásárolt, teljesen megkímélt még fóliás állapotban van, kb. heti 1szer van használva internetezésre, táblázatkezelésre.

(#15798) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, Asus G56JR CN145D típusú gépem van, 3 éve, 2014 szeptemberében vettem, Eddig semmi probléma nem merült fel a géppel kapcsolatban. A kora miatt az akkumlátor teljesen elhasználódott, ezért mindig hálózatra kell kötnöm a gépet. Ma délben is hasonló volt a helyzet, be volt dugva a töltője, és belerúgtak a gép tápjába, ezért kicsúszott a csatlakozó a portból, és a gép azonnal kikapcsolt. Valószínű, szinte biztosnak tartom hogy a meghibásodást vagy a hirtelen áramkimaradás, vagy az alaplap megrántása okozta. A touch paden és a billentyűzeten vettem észre eddig, hogy periódikusan nem érzékelik a mozgást, illetve a billentyűk leütését. USB-n csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel ez a hiba nem áll fenn, és kipróbáltuk két operációs rendszer alól, és mindkettőnél hibás volt, driver letörlését követően sem oldódott meg ez a probléma. Tudtok segíteni ezzel kapcsolatban, mi lehet a probléma? Hardveres gondról van szó, ugye?

(#15799) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Van egy HP Elitebook 8560p-m, ami olyat produkál hogy véletlenszerűen 1-10 óránként win7 alatt kékhalált produkál, bejön egy kék képernyő aztán meg lementi a memóriát az SSD-re és újraindul.

Memtestet próbáltam de pár másodperc után újraindul.

Van valakinek ötlete?

(#15800) Medve81


Medve81
tag

Sziasztok.

Egy Lenovo IdeaPad Z510 notebook Revo Uninstallerből Eset Smart Security törlése és CCleaner Tisztító és Rendszerleíró folyamatok futtatása és újraindítás után rögtön a legelején világítanak a billentyűk, viszont tovább nem megy és folyamatos halk kattanó hangot hallat a gép (mintha valaki ütemesen lépkedne).
Többször kikapcsoltam és vissza, de semmi változás.

Segítsetek kérlek, hogy tudom életre kelteni a gépet, mivel szükség lenne rá.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.