Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16801) Jennon888


Jennon888
csendes tag

Sziasztok. Van nekem egy Dell E5520 laptopom, nem nagyon akar tőlem megszabadulni, nem sok az érdeklődő. Filózom azon, hogy érdemes-e rendbe tennem. Elég sok a hibája, a töltést egyáltalán nem érzékeli, valószínű DC hibás, a kijelzőn nagy kiterjedésű fekete pixelpöttyök, amik az idők során nagyobbak lettek. Végül is sokat kibírt, mert bevallom nem nagyon vigyáztam rá, így talán még a szívemhez is nőtt. De reálisan gondolkodva szerintetek ér ennyit ez a gép? Alkatrészek vannak Ebayen, nagyjából 25 ezer forintos projekt lenne, csak a fene tudja megéri-e. Adata: i3 2310M, 4GB Ram, 320GB HDD, 9 cellás 4 órás aksi.

[ Szerkesztve ]

(#16802) Gizmo94 válasza Jennon888 (#16801) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha végiggondolod, mindenképpen megéri felélesztened. Mivel ahogy írod jelenleg kb.nem jó benne semmi ami pénzt érne így normálisan használni sem tudod, de eladni sem. 25 ezer nem sok pénz, annál ha hibátlan biztosan többet fog érni, mert D630-830-akat adnak huszonezres árakon.

(#16803) Jennon888 válasza Gizmo94 (#16802) üzenetére


Jennon888
csendes tag

Lehet megjavítom akkor. Egy komplett alaplapot láttam most, amiben proci, még ram is található. Bár, hogy működni fog, azt nem tudom. Angliából lennének a cuccok.

(#16804) Pyttawrx válasza Jennon888 (#16801) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem a 25 megéri még

(#16805) kreten67 válasza Jennon888 (#16803) üzenetére


kreten67
senior tag

Minek neked alaplap?
A DC-in a gépedben nem forrasztott hanem egy alaplapba dugós kábeles,max 5db ezres az ára.
Hozzáértő kezébe kellene adni mielőtt fölöslegesen költöd rá a pénzt.

(#16806) Jennon888 válasza kreten67 (#16805) üzenetére


Jennon888
csendes tag

Az a baj, hogy maga az alaplapot védő burkolat is elég viseltes állapotú. Meg én h.lye, valamelyik nap, erre a gépre egy utángyártott aksit rákötöttem, sercent is egyet, s valami szag is kijött belőle, amperszag talán, ilyen maró savas szag, szóval félő, hogy kuka, ez én hülyeségem volt. De igazad van, bár a környékemen nincs laptopszerviz, csak pc-hez értenek, viszont van talán egy intelligens külső laptopaksi töltőjük, először felöltetem, s kipróbálom maga a gép működik-e egyáltalán, mert, ha működik, akkor tényleg hülyeség költekezni. Viszont kijelző, meg ez az alaplapvédő burkolat mindenképp kellene.

[ Szerkesztve ]

(#16807) Gizmo94 válasza Jennon888 (#16806) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kijelző ha nem fullhd ips, akkor olcsón van. Alaplapot meg javítanak nagy eséllyel, én is ebben vagyok most. :)
Az "alaplapot védő burkolat" az alighanem az alsó ház, a bottom base lesz. Nem egy durva áron mennek azok sem.

Erre gondoltál? Ez nem fog anyagi romlásba dönteni. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#16808) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#16807) üzenetére


Gizmo94
veterán

És ez sem egy drága beszerzés. Kódja alapján 40 pines, azonos oldali, jó a gépedbe.

(#16809) Jennon888 válasza Gizmo94 (#16807) üzenetére


Jennon888
csendes tag

Az lesz az. :D Nagyon köszönöm mindenkinek! :)) :D

(#16810) kreten67 válasza Jennon888 (#16806) üzenetére


kreten67
senior tag

Az 5520-ba sima led hd 40pin kijelző kell 10e ft egy használt.
Annak a gépnek a gyenge pontja a gépház alsó ami darabokra töredezik ahogy elöregszik és a kijelző fedlapból kiszakadnak a zsanérok.
Amennyiben alaplap + gépház+ kijelző+ akku is kell a gépbe akkor inkább falhoz kell vágni,mert amennyiben működő hibátlan komplett gép lenne kb 40 db ezres lenne az értéke.
Nekem van 3 db e5530 gépem amiben az alaplap mind három hibátlan,de a gépházak és a fedlapok szétesőben vannak talán,ha egy normális gépet lehetne összerakni belőle,de az akku mindháromban halott.
Én is alkatrésznek bontásra fogom hirdetni őket.

(#16811) Jennon888 válasza kreten67 (#16810) üzenetére


Jennon888
csendes tag

Na ez az. Még 2 éve szétszedtem, hogy kitakarítsam, semmit, de tényleg semmit veszítettem szét rajta, óvatosan, ahogy azt illik, hát úgy tört, mint a ropi, azt hittem, hogy kifogtam egy rosszat, s az eladó a ludas, de akkor ezek szerint ez típus hiba. Akku szerencsére van hozzá, bírja is sokáig. Viszont töltőm nincs hozzá kompatibilis, csak egy nagy 135 wattos HP, csatija egyezik vele.

[ Szerkesztve ]

(#16812) Gizmo94 válasza Jennon888 (#16811) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ne aggódj, nekem annyi E7440 palmrest reped el és szakad ki belőle ugyanaz a két anya, amennyit csak szétszedek. Egy szemét annak is a háza. El se tudom képzelni, hogy az újabbaké hogy fogja bírni. Szerintem a Dell valami recycling anyagból csinálja ezeket...

(#16813) Jennon888 válasza Gizmo94 (#16812) üzenetére


Jennon888
csendes tag

Csak az a furcsa, hogy egy üzleti gép, aminek azért kéne bírnia a strapát. plusz a ventijük is valami borzalom.

[ Szerkesztve ]

(#16814) Gizmo94 válasza Jennon888 (#16813) üzenetére


Gizmo94
veterán

Bírja is, amíg nem szeded szét... De ha kénytelen az ember, akkor egyből reccs. A 7240 és 7440 ventiket nekem nem kell bemutatnod... Meg azt az alaplapkímélő, remek kapcsolási idejüket sem...

(#16815) kreten67 válasza Jennon888 (#16813) üzenetére


kreten67
senior tag

Az E6530 az bírja a rongát , magnézium vázas és fém borítás,de az 5520 5530 az teljesen más tészta az egy ipari hulladék műanyag szétpergős vacak.
A Hp töltő nem jó hozzá az nem tölti fel az akkut és csak minimálba indítja a gépet (Nincs turbo boost a procin és minimális órajelen nyíklik nyaklik a gép mintha akkuról üzemelne) 90 watt dell töltő szükséges ,vagy talán a 65 wattos is elég neki,de mindenképpen dell kell. A dell töltőket a center pinen a DC csati középső lábán érkező jelen kommunikálva ismeri fel az alaplap a HP töltővel nem kommunikál!!!!

(#16816) Jennon888 válasza kreten67 (#16815) üzenetére


Jennon888
csendes tag

Akkor esélyes, hogy a töltő a gond? Mondjuk a DC is lötyög a laptopban. Bár az utángyártottal sem indult el.

[ Szerkesztve ]

(#16817) kreten67 válasza Jennon888 (#16816) üzenetére


kreten67
senior tag

Persze hogy lötyög a DC-in,mert nem az alaplapba van forrasztva csak egy műanyag fészekbe van beültetve és így jobban bírja a rongát ,mert flexibilisebb (ez így jó).
A hp töltővel a gép el kell ,hogy induljon csak az akkut nem tölti és a gép harmat gyenge (nincs teljesítmény).
Amennyiben az 5520 Bios Defaultra van állítva akkor bekapcsolásnál hibaüzenetet kell dobnia a képernyőre a felismerhetetlen töltőre hivatkozva és F1-- tovább a winfosba vagy F2 biosba -- vagy Leállítás opcióból választhatsz ,de ezt a hibaüzengetést ki lehet kapcsolni a bios-ban (valszeg nálad ki van).

(#16818) Jennon888 válasza kreten67 (#16817) üzenetére


Jennon888
csendes tag

Egyik töltővel se kapcsol be sajnos. :( Egyszerűen nem tudom életre kelteni. Mindegy, holnap elviszem. Köszi mindenkinek. Remélem, hogy a DC in adta meg magát csak, mert Ebayen csak 2 ezerbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#16819) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Van nalam egy Asus GL752VW noti. Az elozo tulajnak az volt a gondja, hogy a toltot radugva, vagy siman aksirol nem kapcsolt be a noti. Vezetekre dugva meg a led sem vilagit. En szetszedtem, gondoltam megsult egy vezerlo IC ott a tolto aramkorben. A toltot persze leteszteltem multimeterrel, es jo. Na most az tortent, hogy felnyitottam, es az aksi kabele kihullott a csatlakozojabol. :U Raprobaltam, es tenyleg eleg konnyen lejar, szerintem siman kirazhato. Kerdesem, lehuzott akkuval, halozatrol ettol meg mukodnie kellene a notinak? Csak mert az Acerem megy a nelkul is, de a regi Asus notim nem indult.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16820) J0shu4M1ll3r válasza J0shu4M1ll3r (#16741) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Hello!
Erre esetleg lenne valami tippetek? Sajnos jelenleg nincs a közelben másik aksi, hogy azt tudjam tesztelni.
Köszi!!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#16821) kreten67 válasza J0shu4M1ll3r (#16820) üzenetére


kreten67
senior tag

Hol laksz?
Nálam most van egy 3360 darabokban aminek az alaplapját javítom,de az akku az hibátlan benne.
Amennyiben a te akkud kifosta a lelkét azt már nem hozod vissza az élők sorába.
Ezekkel az elhasználódott lipó zacskós akkukkal érdemes vigyázni ,mert nálam a műhelyben a napokban egyszer csak kigyulladt egy dell e7470 akku. Eddig csak ott parkolt a hulladéktárolóban felfújódva,majd elkezdet süvítő hanggal füstöt fújni,majd belobbant és rohadt büdös fojtogató lett a levegő utána.
A szerencsétlen dell e7470 gépnek rendesen szétfeszítette a gépházát az a beteg akku,ahogy felfújódott benne egyébként ez széria probléma ennél a sorozatnál a Dell az akku garanciaidejét 1 évről kiterjesztette a gépek teljes 3 éves garancia lejáratának végéig.

(#16822) FoxyDaMon válasza dat (#1) üzenetére


FoxyDaMon
csendes tag

Sziasztok, nem kis problémám akadt HP Pavilion dv7 laposommal. Íme a részletek:

A gép tartalmaz egy Radeon HD7400 videó kártyát és van a prociban(Intel® Core™ i7-2630QM) egy Intel® HD Graphics 3000.

A problémám az ,hogy semmi módon nem tudom rávenni, hogy a programok az AMD kártyát használják.

Windows 10Pro v.1809
AMD driver a legújabbra frissítve
BIOS beállításokban erre vonatkozó két opció van Fixed és Dynamic mindkettőt próbáltam.

Alább néhány kép amin látszik, hogy az eszközkezelő és az AMD progi egyaránt látja a HD7400at viszont a Windows grafikai beállításoknál nem választható csak az intel HD3000, azt hiszem valahol a Windowsban kell keresni a megoldást. Átböngésztem a google ehhez kapcsolódó cikkeit, de semmi használhatót nem találtam.
Ha az eszközkezelőben letiltom az intel kártyát akkor viszont a Microsoft Basic render driver kerül az intel helyére(3.kép).

Remélem érthető a probléma és nem írtam teljes sületlenséget.

(#16823) z0d1@Ku$ válasza FoxyDaMon (#16822) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Amennyiben helyes sorrendben vannak telepítve a driverek (Intel-Amd), abban az esetben a számítógép fogja eldönteni, hogy mikor melyiket használja és nem a felhasználó. Ha folyamatosan a dedikált vga menne, nem tenne jót sem a gépnek, sem a pénztárcának és idegeknek.

[ Szerkesztve ]

(#16824) FoxyDaMon válasza z0d1@Ku$ (#16823) üzenetére


FoxyDaMon
csendes tag

Nem szeretném ,hogy folyamatosan csak az egyik menjen ezt nem írtam, azt szeretném, hogy egyáltalán mennyen az AMD mert jelenleg csak az intelt használja. Amugy meg a váltható grafikus rendszernek épp az a lényege, hogy a biosban való kapcsolás után Fixed/Dynamic te döntöd el melyik program melyiket használja/windows dönti elmelyiket használja.

(#16825) FoxyDaMon válasza FoxyDaMon (#16824) üzenetére


FoxyDaMon
csendes tag

Elindítottam egy GPU-Z-t és egy játék elindítása után azt láttam ,hogy mégis csak az AMD kártya működik 80%ban viszont a logban látszik ,hogy közben az intel GPU is használódik.
Előfordulhat ,hogy mivel a gépet Win7ttel gyártották Win10 alatt bugos ez a váltható grafika dolog, és csak használja a két kártyát egyszerre ahogy tudja, csak épp a válsztási lehetőséget nem tudom befolyásolni?

(#16826) J0shu4M1ll3r válasza kreten67 (#16821) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Szia!
XX. kerületben. Tartottam tőle, hogy aksi, de annak meg új darabja 45k körül mozog.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#16827) kreten67 válasza FoxyDaMon (#16825) üzenetére


kreten67
senior tag

Sajnos bugos az egész Amd enduro úgy ahogy van. Az nvidia optimus se tökéletes,de az jóval használhatóbb.
Az ati enduro rendszere sajnos nagyon érzékeny a telepítésre és a megfelelő sok esetben csak noti gyártója honlapjáról leszedett driverekkel működik úgy ahogy. Nagyon sok a panasz az endurora a játékosok körében,mert az egyik játék müxik rendesen,míg egy másik semmilyen módon nem hajlandó elindítani a dedikált vgá-t még a beállításokban kényszerítve sem.

(#16828) FoxyDaMon válasza kreten67 (#16827) üzenetére


FoxyDaMon
csendes tag

Köszi, bár nem tudom kedvemre beállítani mikor melyik videokari működjön ,de legalább már nem esz a fene hogy agyaljak rajta. :)

(#16829) kreten67 válasza J0shu4M1ll3r (#16826) üzenetére


kreten67
senior tag

Sajnos én Miskolcon szervizelek.
Nos amennyiben itt lennél valahol a közelben akkor belepróbálhatnánk ezt az akkut a gépedbe,mert az is előfordulhat ,hogy az alaplap produkálja a hibát és fölöslegesen vennél bele akkut.

(#16830) J0shu4M1ll3r válasza kreten67 (#16829) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Azért köszönöm a felajánlást.
Most kaptam bent a fülest, hogy van még egy ilyen gép, csak i5-ös procival, annak elvileg jó az aksija. Jövő hét folyamán valamikor megnézek egy aksi cserét.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#16831) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok,

Van egy HP Elitebook 2530p notebookom. Hát nem mai darab, de egy ssd-vel és több memóriával remekül szolgált a mai napig.
Ezt produkálta bekapcsolás alkalmáva:


Újraindítás nem segít, ha a kijelzőt mozgatom, nem történik változás.
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#16832) prabhu válasza vfeco (#16831) üzenetére


prabhu
senior tag

Kijelző vagy vga. Egy külső monitort rányomva lehetne tovább indulni a hibakeresésben.

(#16833) vfeco válasza prabhu (#16832) üzenetére


vfeco
aktív tag

Jó ötlet, köszi!

(#16834) vfeco válasza prabhu (#16832) üzenetére


vfeco
aktív tag

Ha esetleg VGA, akkor gondolom alaplap kuka...

(#16835) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Adott egy Packard bell Easynote f5211 gép.
Van hozzá egy utángyártott akyga töltő elvileg a megfelelő paraméterekkel (19V, 3.42A) viszont ha rásugom akkor hol észreveszi hol nem de jellemzően inkább nem. A töltő lehet a ludas vagy a táp? Vagy vigyem el szervízbe?

köszi

(#16836) zsolti_20 válasza vfeco (#16834) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Nem kuka, lehet javítani.

(#16837) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Magvan a hiba kontakt hibás a töltőcsatlakozó és a felső burkola is kicsit elvált azon a ponton.
Felhavtam egy random szervízt ők 30-40e-et mondtak. Ez reális ár?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#16838) MPowerPH válasza vfeco (#16834) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem ez vga memoria hibanak tunik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16839) Pyttawrx válasza vfeco (#16831) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Első körben vga hiba. Jártam már úgy hogy külső monitoron jó volt a kép, így mindenképp egy másik lcd-vel lenne 100%-os a hibamegállapítása.

(#16840) vfeco válasza zsolti_20 (#16836) üzenetére


vfeco
aktív tag

Rákötöttem egy monitort.
Tökéletes a kép, szóval a kijelzővel lesz valami.
Ilyenkor valami kontakt hiba szokott lenni? Kábelszakadás vagy hasonló?

(#16841) prabhu válasza Cilindrik (#16837) üzenetére


prabhu
senior tag

Meredek. Ennyiből veszel másikat (használt üzletit).

(#16842) prabhu válasza vfeco (#16840) üzenetére


prabhu
senior tag

Szerviz javasolt, legalább egy bevizsgálás/árajánlat kérése.

(#16843) kreten67 válasza Cilindrik (#16837) üzenetére


kreten67
senior tag

A felső burkolat (palmrest) azért vált szét az alsó gépháztól,mert a zsanér csavarfészkei ki vannak törve, ez ennél a gépnél típushiba. Nos a gépedben dc-in aljzatot kell cserélni ami kábeles nem beforrasztós így nagyon egyszerű és a zsanérok tengelyének az anyáin egy negyed fordulatot lazítani kell és az alsó gépház zsanér fészkeit is rendbe kell hozni. Ezt így mindenestől 15 db ezresért szoktam javítani és ebben már a hűtés takarítás és pasztázás is benne van mivel egyébként is ki kell szedni az alaplapot.

(#16844) katalin888


katalin888
aktív tag

Egy megbízható, nem lehúzós notebook szerviz érdekelne. Köszönöm!

(#16845) vfeco válasza prabhu (#16842) üzenetére


vfeco
aktív tag

Szerintem szétkapom és meglátom mi lesz a sorsa.

[ Szerkesztve ]

(#16846) zsolti_20 válasza vfeco (#16831) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Kábel probléma-e vagy az LCD-vel van gond ezt így sajnos nem lehet megmondani. De itt találsz komplett LCD-t hozzá.

(#16847) Pyttawrx válasza zsolti_20 (#16846) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

11-ért elég sok. Hétfőn menézem, van-e nekem ilyen, mert mintha lenne. Azt olcsóbban oda tudom adni, ha érdekel írj. 7000-be tudom adni szállítva.

(#16848) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Dell Latitude E5470 (i7- 6820HQ)

Audio feladatok miatt a C-State és az Intel SpeedStep funkciókat ki kell kapcsolnom a Biosban

Ha ezeket kikapcsolom, az okozhat bármilyen jellegű problémát a gépben?

(#16849) MPowerPH válasza nemethchek19 (#16848) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmit, kicsit megno a fogyasztasa a cpu -nak.

Don't Tread On Me

(#16850) Gizmo94 válasza vfeco (#16845) üzenetére


Gizmo94
veterán

Inkább kijelzőbaj lesz ez, mint kábel, mert ha kábel lenne, akkor a fedlap mozgatására elvileg változna, vibrálna. A kijelzőpanel alsó élén van a sorcsatlakozó fólia, az is le tud válni és ilyen hibát generál. Ha leveszed a bezelt, megnyomkodod a kijelző alját végig óvatosan és változik a csíkozás, akkor a hiba ez lesz. Hátránya, hogy ez kb. nemigen javítható. Bár vannak virtuózok akik állítólag tudtak valamit kezdeni ezzel hajszárító, ragasztó, célzott nyomkodás és egyéb csodaszerekkel, de nekem még nem sikerült, csak totál elbasznom a kijelzőt ilyen esetben. Még megnézheted az alaplapon a kijelzőkábel csatlakozását,hogy stabilan rápattant-e az alaplapi csatlakozóra, leveszed, visszapattintod, egyúttal mozgatod a kábelt végig. Ki fog jönni, hogy mi okozza a hibát.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.