Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16101) Blue Thunder válasza Gábor 123 (#16099) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Pár hete volt egy lapos nálam...hibajelenség videonézés közben kikapcsolt....aztán semmire se reagált, töltést se vette fel.....
Legelőször ha van multimétered vagy ismidnek esetleg, akkor nézzétek meg hogy a táp leadja e a ráírt értéket ez olyan 19-20V körül lesz...ha nem megvan a hiba, ha leadja akkor mehettek szépen tovább..
A legegyszerűbb szépen szétszedni, van rajta pár mérési pont ami jelölve is van legtöbbnél itt is rámértek mindegyikre
Én konkrétan minden ponton megmértem és megkapta a kraftot...néztem memóriát is illetve a sata csatikat is minden okés volt...kapott egy uj pasztázást, kitakarítást, összeraktam és már ment is
Egyébként egyik leggyakoribb hiba a töltőcsatinál szokott jelentkezni, vagy a forrasztás szokta megadni magát de volt olyan is hogy a kis panel volt megrepedve.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#16102) DjSteve85


DjSteve85
csendes tag

Hááát. Első körben eltávolítottam az AnvSoft progit, ami felrakott valami virtuális hangkártyát (anvsoft virtual sound device)

Eddig még szól a mjúzik. :)
Teszt folyamatban...
Remélem "csak" ennyi volt.
Köszi a rávezetést!

(#16103) Gábor 123 válasza Blue Thunder (#16101) üzenetére


Gábor 123
csendes tag

A töltő leadta a 19V-ot. 2 töltővel is próbáltam. Amúgy a gép megy (egy másik lenovoban feltöltöttem az akksit és visszaraktam a W520-ba).

(#16104) Blue Thunder válasza Gábor 123 (#16103) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Akkor az alaplapon kell végigmenni és bemérni a pontokat.....illetve közvetlen a csatlakozónál is hogy ott nincs e érintkezési hiba, vagy törés illetve nyákelengedés.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#16105) wayne1


wayne1
senior tag

Hali lenne egy kérdésem. Van egy ismerősömnek egy több éves Packar Bell Easynote tk81-es notebook-ja. Windows 7 starter van rajta. Bott menüben van kép, windows bootoláskor van kép, de ahogy bejelentkezik egy pillanatra lehet csak látni az asztalt utána fekete lesz a kép. HDMI-n keresztül szépen kiadja a jelet TV-re.
Kijelentkezéskor ugyanez van, csak egy pillanatra villan fel a kép.
AMD VGA drivert leszedtem hátha az a baj, de nem javult meg, csak annyit csinált, hogy uninstall közben néha-néha bejött a kép, de szét volt csúszva és csíkos volt.
Csökkentet módban is ugyanezt csinálja.
Van esetleg ötlete valakinek, hogy mit lehetne vele csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#16106) Duree válasza wayne1 (#16105) üzenetére


Duree
veterán

Ez vga ic hiba, mégpedig a külsön lévö kép ugye rendben van de a belsö nincs vagy csíkos.Ez elöbb utóbb a külsön sem fog képet adni. BGAzni kellene de szerintem már nem éri meg a költségeket.

duree54

(#16107) Duree válasza Gábor 123 (#16095) üzenetére


Duree
veterán

Ide viheted Az ország legjobb notebook szervíze. Ha behozod szívesen megcsinálom neked.

duree54

(#16108) Omega81 válasza Blue Thunder (#16098) üzenetére


Omega81
senior tag

Szia! Megy egy PM.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#16109) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ismerős szeptemberben vett egy ASUS laptopot, pontosabb típust nem tudok. Olcsóbb kategória, 100e környéke volt, új. Párszor azt csinálja, hogy ha fel van emelve, akkor kis kattanó hang, és kikapcsol. Én nem tudtam ezt előidézni, csak elmondás alapján tudok róla. Esetleg valami ötlet rá?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16110) wayne1 válasza Duree (#16106) üzenetére


wayne1
senior tag

Köszi szépen :R

(#16111) Duree válasza draco31 (#16109) üzenetére


Duree
veterán

Ez lehet alaplapi rétegzárlat esetleg fólia szakadás, de lehet egy smd alkatrész hibás forrasztása is a tápáramkörben. Mindenképpen szervíz mert ugye garanciális h szeptemberi a gép.

duree54

(#16112) draco31 válasza Duree (#16111) üzenetére


draco31
veterán

Igen, még garanciás. Akkor az lesz, köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16113) 8 válasza Duree (#16074) üzenetére


8
senior tag

Köszönöm. Ilyen esetekben amiket leírtál csak a panelcsere segít, vagy lehet javítani?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#16114) Duree válasza 8 (#16113) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos az lcd panel nem javítható, csak a csere segíthet.

duree54

(#16115) froriep


froriep
újonc

Üdv!

Adott egy Asus X554LJ notebook. Egyik reggel bekapcsoláskor csak az Asus feliratig jutott el és ott megállt.
Semmire nem reagál. Se bios se telepítés, semmi. Én ram hibára tippelek. Jól gondolom?

Köszi a válaszokat!

(#16116) Blue Thunder válasza froriep (#16115) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Bekapcsoláskor van sípolás?
Nem feltétlen hiszen elviekben biosig be kéne hogy engedjen. Próbáld meg kiszedni őket, vinyót is, és vissza. Esetlegesen egy portalanítás, procipaszta ellenőrzése is javasolt

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#16117) froriep válasza Blue Thunder (#16116) üzenetére


froriep
újonc

Sípolás nincs. Előző nap indításkor csinált egy lemezvizsgálatot és kikapcsolt. Azóta ez van. Kipróbálom amit írtál köszönöm.

(#16118) Blue Thunder válasza froriep (#16117) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Akkor ott gyanús hogy esetleg vinyó hiba, ha van másik gép amin tudsz hd sentinelt futtatni kösd rá és nézd meg.
Illetve bekapcsolásnál a procihűtő megy e?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#16119) froriep válasza Blue Thunder (#16118) üzenetére


froriep
újonc

A hűtőt nem is néztem. :W Most dolgozom de holnap megvizsgálok mindent. A vinyót minden kép néztem volna másik gépben.
Köszi a segítséget! Holnap megírom mire jutottam.

(#16120) nelekael


nelekael
csendes tag

Asus G551J
két hete vásároltam, eddig tökéletesen működött, ma reggel óta nem megy a touchpad (code 10) és a billentyűzet sem (code 19). Valaki találkozott már ilyennel? driver törlés/reinstall nem oldotta meg a problémát.
(képernyő-billentyűzettel pötyögök)

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-02/02/412231_wq2wwsvcteenlqvw_1_2.png

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-02/02/412231_jbbb2plnzp2xbkrl_2_2.png

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-02/02/412231_sshe95elfnfjfsr1_kepkivagas_2.png

[ Szerkesztve ]

(#16121) tybke98


tybke98
csendes tag

Sziasztok,

Laptop töltő adapterem furcsa zúgó hangot ad ki magából. Nem túl hangos. De ha teljesen odateszem a fülemet hozzá, akkor már olyan mintha transzformátorok között lennék (sistereg, serceg..), mint amikor nagyfeszültségű vezeték alatt állsz és hallod azt a bizonyos hangot. :DDD
240 W-os adapter egyébként.
Laptop működéssel nincsen baj eddig (pár napja van nálam). Csak nem akarok küldözgetni semmit, de kicsit aggódom miatta. Kéne?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#16122) eight


eight
senior tag

Üdv:)

Már rákérdeztem tegnap, de gondoltam átmásolom ide is, hátha itt nagyobb szerencsém lesz:

----

Egy kis segítséget szeretnék kérni a szakértő Hölgyektől és Uraktól. Van a páromnak egy Aspire V3-771G notebookja, amiben megadta magát az alaplap és kicseréltem benne. Rendszermérnök vagyok nem műszerész, de gondoltam ezzel csak elboldogulok...... na ezt benéztem:B

Igazából a csere sikerült, új alaplapot beszereltem, kitisztítottam, felpasztáztam, mindent összedugtam, stb... minden nagyon szuperül működik kivéve a billentyűzet.
Az van, hogy vagy megsérült a ribon kábel vagy pedig az aljzatban nem pontosan a helyén ül a kábel, de akár hányszor szétszedem és összerakom, mindig lesznek billentyűk, amelyek dupla karakter-bevitelt regisztrálnak.

Egyik próbálkozásnál a hosszú "í", backspace, stb. érzékel dupla leütést, a másik összerakásnál meg mondjuk az "x" vagy a "á". Például az "x" lenyomására "xy" íródik ki, vagy a lefele nyíl egy "é"-t is megnyom. Olyan mintha a kábelen az egyik láb valahogy "áthúzna a másik lábra is, viszont csak akkor ha normálisan gépel az ember, ha erősen nyomom meg a billentyűket akkor csak a helyes gombot regisztrálja, akkor nincs kettős karakterbeviteli érzékelés. Remélem érthető volt a magyarázat.

Szeretnék segítséget kérni, mit csináljak (mert már vagy tízszer megpróbáltam összerakni). A kábel ugyan meg van hajlítva, de sérülés nyomát nem látom. Van a fővárosban olyan megbízható szakember akihez elvihetném és emberi áron korrektül megjavítja, vagy esetleg ez egy ismert jelenség és én is ki tudnám javítani a hibát.

Mindenféle segítséget előre is nagyon szépen köszönök :R

(#16123) Blue Thunder válasza eight (#16122) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az alapcserénél 100%-osan egyformára cserélted?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#16124) NEMO1968 válasza eight (#16122) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Külső, USB billentyűzettel mit csinál?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16125) eight válasza NEMO1968 (#16124) üzenetére


eight
senior tag

Szia,

Külsős billentyűzettel minden rendben van (de akkor is ha a saját billentyűzetét erősebben nyomom meg), szinte biztos hogy valami kontakt dologról van szó, csak nem tudom hol.

@Blue Thunder Igen, pontosan ugyanaz. :K

(#16126) draco31 válasza eight (#16125) üzenetére


draco31
veterán

Csatlakozó tisztítás esetleg?

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16127) mylocky


mylocky
csendes tag

Üdv Mesterek! Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi lehet a baja a Dell D630-as (T7500, intel 965)
notinak.

Jelenség: Windows 7 (bármilyen verzió) cd vagy usb mind1, szépen elindul végigmegy, majd mikor újraindulna, megfagy.
Jelenség 2#: Hiren's boot cd mini XP betöltése, amint végig fut a betöltő csík alul és átváltana az XP-s logora, ki sem fehéredik normálisan, megfagy.

Volt már cserélve minden, proci, ram, bios, töltő, akku.. (odd,wifi,wwan,bt nincs bennük)
2db ilyen lapom is van, ami ugyan ezt műveli és nem tudok rájönni mi okozhatja a hibajelenséget. Ott tartok, hogy bedobom az egyik lapot egy reflow-ra a 965 chipet és meglátjuk mi lesz. Esetleg valakinek ötlet?

(#16128) Gábor 123


Gábor 123
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion g7 notim. A hiba az, hogy nem kapcsol be. Töltés van, mert a visszajelző led világít.

Tudtok segíteni, hogy mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm! :R

Gábor123

(#16129) Gábor 123 válasza Duree (#16107) üzenetére


Gábor 123
csendes tag

Köszönöm! Jelentkezek. :R

(#16130) Duree válasza Gábor 123 (#16128) üzenetére


Duree
veterán

Ez lehet tápáramkör hiba de lehet északi híd is.

duree54

(#16131) jannid


jannid
senior tag

Sziasztok. HP laptop. Windows 10. Telepítésnél rosszul lett partícionálva. A C-ből csináltam egy D-t is. Volt még egy kis méretű valami. Az az 1GB-os valami az egy speciális rendszer partíció volt. Most nem indul a laptop. No bootable device. Szeretném megcsinálni, hogy elinduljon és ne vesszen el semmi. Tudna valaki segíteni, nagyon fontos lenne! Köszönöm

(#16132) atre


atre
csendes tag

Sziasztok!

Van egy asus g551jw laptopom (gtx 960m) amire racsaptam a billentyuzet bal felere, egy nem tul nagyot es a gepem bepixelesedett es behalt. Gondoltam lehet vga vagy esetleg a vinyo, amit ujra is raktam, minden oke egeszen addig amig el nem kezdem telepiteni a vga drivert, akkor ujbol elojott a problema, bepixelesedik a kep total.
Szerntetek tudok ezzel valamit csinalni? Reballozas szoba johet ilyenkor?

(#16133) Duree válasza atre (#16132) üzenetére


Duree
veterán

Ment a privát.

duree54

(#16134) Trichie


Trichie
tag

Sziasztok! Adott egy Asus X751M típusú egy éves laptop, problémám az hogy változó időközönként a képernyő 1 másodpercre elsötétül majd visszajön ( előzmény hogy pár úgy youtube videóban látott gombkombinálciót kipróbáltam lehet ott csináltam valamit) Ha valakinek van ötlete szóljon kérem.

(#16135) Trichie válasza Trichie (#16134) üzenetére


Trichie
tag

ez volt az a videó hátha segít

https://www.youtube.com/watch?v=WGuFofNF1Pk&t=138s

(#16136) gabor1993052


gabor1993052
csendes tag

Sziasztok!

Az én masinám: Lenovo Z50-75, kb 2-3 éves.

Egyszer volt szervizelve bios hiba miatt.

Most viszont a következő a problémám:

10 percre ugrottam el itthonról és az fogadott, hogy a kijelző befehéredett és csíkok jelentek meg rajta. Próbáltam többször is a be-ki kapcsolást, de változatlan. Próbáltam hdmin keresztül tv-re kötni, jelet ad, viszont a kép ugyanúgy fekete marad.

Videókártyára gyanakszom. Szerintetek? Szervizben milyen áron javítják?

Köszönöm mindenkinek.

(#16137) Tails111 válasza Trichie (#16135) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ha tudsz windows-t telepíteni akkor rakd újra az a legjobb megoldás. Tiszta telepítéssel!!!!
Ebben az esetben semmilyen billentyű kombinációs beállítás nem marad meg. Ha viszont ez után is csinálja akkor lehet több gond van ott.

(#16138) Tails111 válasza gabor1993052 (#16136) üzenetére


Tails111
aktív tag

Esélyes a VGA is. Újraindításnál egyből ez a kép fogad bios menüt sem látni?

(#16139) gabor1993052 válasza Tails111 (#16138) üzenetére


gabor1993052
csendes tag

Egyből ez. 45 perce probálgatom, de nem változik.

(#16140) Duree válasza gabor1993052 (#16136) üzenetére


Duree
veterán

VGA ic cseréje úgy 30 ezer körül van.

duree54

(#16141) CBFVitya


CBFVitya
csendes tag

Sziasztok.

Van egy tizenéves Albacomp (Activa-Eco Mobil Traveller V4) gépem.

Akkuja halott, de a hálózati töltövel sem kel életre.
A töltőt bedugom a hálózatba, akkor világít rajta a zöld led ahogy kell, viszont ha csatlakoztatom a géphez halványan elkezd villogni.

Esteleg valakinek van ötlete? Vagy engedjem el a kezét? :(

(#16142) Duree válasza CBFVitya (#16141) üzenetére


Duree
veterán

Ez nagyon valószínü , hogy töltö hiba, ide vidd el és rádugnak egy gyári töltöt( a gép a Clevo gyártmány) és kiderül , hogy mi a gond. Itt egyébként akksit is tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#16143) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Adott egy TOSHIBA noti.... (benne a nevében hogy "hiba") :DDD

Nah szóval komolyra fordítva a szót....akksi nincs benne, hálózatról megy. Olyan hibát produkál random, néha 2x egymás után, mint ha kihúznám belőle a tápegységet azaz kikapcsol. Újra bekapcs után például ment egészen estig semmi hiba. Viszont....a lapos elején ugye ott vannak a kis kijelző ledecskék (normál állapotban fehéren világít) , na most amikor így kikapcsol villogni kezd egyszerre az akksi és a bekapcsoló gomb kijelző ledje narancs sárgán. Kihúzom majd visszadugva megszűnik a jelzés, bekapcs és ment estig minden hiba nélkül...no ez mi lehet?

HDD - teszt ok 100%
RAM szintén ok
Kitakarítva, újrapasztázva

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#16144) CBFVitya válasza Duree (#16142) üzenetére


CBFVitya
csendes tag

Köszi

(#16145) szauerzsu


szauerzsu
újonc

Sziasztok!
Segítene valaki????
Asus FeS laptopon van.
Windows 10 volt rajta, de nem tudtam letölteni rá a javat, ezért fogtam magam, és ratelepitettem a Windows 7-er. Azóta meghalt. A BIOSban próbálkoztam, de csak rontok a helyzeten
Nagyon fontos lenne, mert határidős munkám van!
Fontos még, hogy eddig tökéletesen működött!
Előre is köszönöm!
Zsu

(#16146) szauerzsu


szauerzsu
újonc

Sziasztok!
Segítene valaki????
Asus F3S laptopon van.
Windows 10 volt rajta, de nem tudtam letölteni rá a javat, ezért fogtam magam, és ratelepitettem a Windows 7-er. Azóta meghalt. A BIOSban próbálkoztam, de csak rontok a helyzeten
Nagyon fontos lenne, mert határidős munkám van!
Fontos még, hogy eddig tökéletesen működött!
Előre is köszönöm!
Zsu

(#16147) batman. válasza szauerzsu (#16146) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Minden partíciót töröltél, és a win7 tiszta lemezre ment fel?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#16148) Geeocsi


Geeocsi
újonc

Sziasztok!

Acer aspire 5552.
Szkenneltem a géppel, tulajdonképpen semmi nem futott azon kívül rajta. A kép bekékült és vizszintesen becsíkozódott és ezután semmire nem reagált. A ventilátor forgott de se billentyüparancs, se egér, semmi reakció. Kikapcsoltam a főkapcsolóval amikor már meguntam, hogy nem tudok vele mit kezdeni.
A következő indításnál se kép, se hang. A kijelző fekete, a merevlemez ledje nem villog, a ventilátor "alapjáraton" dolgozik.
Szeretném tudni mi lehet a probléma.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#16149) Tails111 válasza Geeocsi (#16148) üzenetére


Tails111
aktív tag

VGA hiba esélyes lehet. A kép becsíkozódása hasonló tünet.

(#16150) Blue Thunder válasza Geeocsi (#16148) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Vedd ki a vinyót és nézd meg egy asztali gépre rádugva hdsentinelt. De inkább videokártyára tippelek. Bár ugye azt is írtad hogy a vinyoled se villan fel. Szóval nézd meg azt először. Kitakarítva/pasztázva mikor volt utoljára?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.