Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16501) Imre077


Imre077
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Fujitsu Lifebook A557-es masina. 2017 júniusában lett vásárlova. Idén márciusban ütötte fel a fejét a probléma, miszerint a WIFI csatlakozás nagyon nehezen megy. Ez alatt azt értem, hogy bekapcsolás után szépen megy van net, de egyszercsak gondol egyet és lecsatlakozik. :( Ilyenkor nincs más választás, mint a router ( TP-LINK TL-WR740N) áramtalanítása 5-10 percig, majd a laptop újraindítása a routerrel egyidőben (próbáltam már csak a gépet, illetve csak a routert újraindítani, de sajnos nem ment). Márciusban már áldoztam rá pár óra Google-ozást és rendszer állítgatást, de semmi.
Szervízben még nem volt, mivel a procedúra után egy ideig tökéletesen megy minden. Azért zavar leginkább, mert a házban 2 másik gép (mindkettő asztali PC) megy ugyanarról a routerről és ott semmilyen hiba nem jelentkezik :((( , és nem is szeretik a használóik ha naponta 3-szor le-fel kapcsolgatom a WIFI-t.

Lehet csak az én beképzelt hülyeségem, de mintha ez a probléma akkor jelentkezne, ha lecsukom a képernyőt vagy pedig teljesen kinyitom (feszegetés nélkül természetesen).

Minden segítséget előre is köszi! :))

(#16502) nahunn válasza Duree (#16495) üzenetére


nahunn
tag

ez aztán a hozzállás :) én anno pont e miatt csináltam saját szervizt, mert ezt láttam mindenhol
persze megértem, az alkalmazottakat ki kell fizetni...bár a kijelző kilopása azért szerintem elég erős

hidd el még ha nehéz is, meg lehet találni az egyensúlyt a nagyüzemi húsdaráló és a tökölős javítások között,
de ezt alkamazott nem fogja megcsinálni,ők pont jók a húst darálni

btw 8-10 óra nekem sincs egy gépre,
az ominozus gépet is kevesebb mint 1 óra alatt csináltam meg

[ Szerkesztve ]

(#16503) gregory91 válasza Laszmen (#16498) üzenetére


gregory91
senior tag

Egy rendszer-visszaállítás a "telepítés előtti" állapotra.És amennyiben lehet kapcsold ki driver-frissítgetést.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#16504) Duree válasza nahunn (#16502) üzenetére


Duree
veterán

Azt a mindenit akkor te egy zseni vagy nem is értem miért vagy itt. A kijelző lopást meg visszautasítom sőt kikérem magamnak, ne terjessz hazugságot most még szépen kérlek. Közel 40 éve ezzel foglalkozom, még a Videotonnál fejlesztettem a számítógépeket villamos mérnökként úgy, hogy tudom mit beszélek. Hibák meg minden hol vannak ha nálad nincs akkor ezek szerint te isten vagy, sajnos.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#16505) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok,
Vettem egy lapit:TMP2410-G2-M529R. (128SSD+1TB HDD)

Elméletileg Linux kéne, hogy rajta legyen, de nem indul el rajta…Ami nem is lenne baj, mert a win10 –em biztonsági másolatát szeretném rárakni, ami itt van pendrive –on.
Viszont a BIOS –ban nem lehet (vagy csak én nem tudom) kiválasztani az USB -ről való bootolást.
Többször csináltam már ilyet a régebbi gépeimmel, de így még nem jártam... :(((

Valakinek van tippje, hogy hogy tudnám felrakni a win10-emet?

képek a biosról

(#16506) nahunn válasza Duree (#16504) üzenetére


nahunn
tag

szerintem semmi okod nincs megsértődni és fenyegetőzni sem, legalább is én nem adtam rá okot szerintem
egyébiránt nem hazugság az ügy, megvan a számla is amit a cégetek kifizetett a károsult ügyfélnek a kijelző miatt
ha szerinted ahhoz zseninek kell lenni, hogy "eltököljek" és megjavítsak egy gépet, amit máshol nem csinálnak mert mert nincs rá idő akkor tényleg az vagyok :)
azért vagyok itt mert pont az ilyen zsenik segytségére lehet szüksége a kérdezőknek :)

részemről a téma lezárva, dolgozzunk inkább, mert ha jól értem van mit csinálni ott is:)

(#16507) Duree válasza nahunn (#16506) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van dolgozzunk , mert néhányan most látták az időt arra , hogy mindenféle folyadékot a notebookjukba öntsenek. A téma legalábbis erröl részemről is lezárva, fölösleges lenne haragudni egymásra, nincs semmi okunk.

duree54

(#16508) Tumak válasza Rotor82 (#16505) üzenetére


Tumak
tag

Szia

1 Boot mode UEFI helyett legacy vagy CSM ha a pendrive MBR partíciós sémában készült

2 A pendrive FAT32 GPT partíciós sémába legyen és marad az UEFI kizárólag 64 bit OS lehet!

(#16509) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion x360 gépem tegnap reggel egyszerűen nem lehetett bekapcsolni:
- már a bekapcs gomb mellett sem akar a LED világítani, pedig az az a jelző, ami világít ha be van kapcsolva,
- és természetesen a képernyőn sincs semmi.
:(

Régebben volt valami hasonló egy laptopnál, ott kivettem az akksit, töltővel bekapcsoltam, visszatettem az akksit, jó volt. De itt nem tudom eljátszani, nem kivehető az akksija.

Ti, szakik, mit gondoltok, ilyenkor mi a következő lépés?
Nagyon nem lenne jó most szervízbe adni, nagyon kéne használni, mert nincs másik...
:U

Köszi előre is!!!!
:R

(#16510) Rotor82 válasza Tumak (#16508) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Helló,

Azt nem értem, hogy a bioson belül a boot mód-ot miért nem engedi legacy-ba rakni, miért csak az UEFI van ott...?
Valamint az is érdekes hogy nem látok olyan lehetőséget, ahol ki tudnám választani, hogy miről bootoljon bekapcsoláskor.(usb/ssd/hdd)

(#16511) Tumak válasza Rotor82 (#16510) üzenetére


Tumak
tag

Hello

Lehet nincs olyan opció vagy próbáld meg a security disableden.
A 2 . módszer rufussal fat 32 gpt partíciós pendrive- t készíteni.

(#16512) Rotor82 válasza Tumak (#16511) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Az a "security disabled" hol található? Vagy mi az egyáltalán?

(#16513) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Én ez alapján próbáltam az imént eljárni, de nekem ugyanúgy inaktív maradt a "seurce boot" opció a BIOS-ban. Tehát nem tudtam disabled-re rakni.

Amúgy már ráraktam a win10-emet; Kiírtam egy lemezre, külső usb dvd meghajtóról felment rá simán...
Csak egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy a BIOS-ban miért nincs olyan opcióm, amiben ki lehetne választani, a meghajtók bootolási prioritását... :W

[ Szerkesztve ]

(#16514) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Sziasztok
A Hp 840 g1-es laptomom akkumulátora 30 százalék körül megadja magát, de szerencsére készenlétibe rakja ilyenkor a gépet mindig. Mikor bekapcsolom töltőről akkor persze 0%-ot ír már... Általában hálozaton használtam legtöbbször. Gondolom ez már javíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#16515) Tumak válasza Rotor82 (#16513) üzenetére


Tumak
tag

Szia

Supervisor password beállítás után lehet elérni, de lehet már azt is lezárták mint az androidos bootloadert, mert idén nyártól volt ilyenről szó.
Be kell állítani a jelszót és újraindítani akkor talán menni fog. Az usb pendrive-t csak FAT32 esre formázottan és GPT partíciós sémával lesz jó ,gondolom win10 alól lehet csinálni ilyen bootolható pendrive t- live linux pld.
rufus

(#16516) Rotor82


Rotor82
aktív tag

És hogyha Supervisor password-öt megadnék, akkor minden gep bekapcs után (win login előtt) be kellene írnom a Supervisor password-öt?
Vagy csak akkor, ha a BIOS-ba akarnék belépni?

(#16517) Duree válasza Farkassacred (#16514) üzenetére


Duree
veterán

Csak az akku csere jöhet szóba.

duree54

(#16518) Tumak válasza Rotor82 (#16516) üzenetére


Tumak
tag

Csak a "bioshoz" kell, és utána ki is lehet kapcsolni.

(#16519) Farkassacred válasza Duree (#16517) üzenetére


Farkassacred
őstag

Sejthető volt, köszi a választ.
Utángyártott akksit vajon érdemes fontolóra venni?

(#16520) Rotor82 válasza Tumak (#16518) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Eddig megvagyok, köszi.
- A "Security" fül alatt jelentek meg újabb opciók, amikről fogalmam sincs, hogy micsoda... [link]
- Valamint a "boot" fül alatt a "seurce boot" menü aktív lett, de én nem vettem észre semmi különbséget enable, vagy disable mód között...

Elvesztem kicsit ebben az egészben, bocsi... :B

[ Szerkesztve ]

(#16521) Duree


Duree
veterán

Lehet de ne Ebayröl, inkább itthon nézz körül.[link][link][link]

duree54

(#16522) Dózika


Dózika
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus x502ca laptop a családban, és gondoltam veszek bele egy ssd-t a hdd helyett. Minden jól ment, kicseréltem, feltettem rá a windwos 10-et. Azonban az egér melletti kis kis kör állandóan forog, néha megáll 1-2 mp-re, de utána újra elkezd forogni, tölteni valamit a háttérben. Olvastam már külföldi fórumokat is, de megoldást nem nagyon találtam még. Feladatkezelőben megnéztem, és a processzor nem megy 80%-os használat alá, úgy hogy semmilyenprogram nincs még rárakva a notebookra. Esetleg tudtok nekem segíteni?

Köszönöm.

(#16523) hiuuz válasza hiuuz (#16496) üzenetére


hiuuz
csendes tag

Valószínűleg valami érintkezési hiba lehet, mert megjött az íbéjes új bill és azzal sem tökéletes. A billentyűzet nagy részével nincs baj, de a következő billentyűk nem működnek vagy ha mégis akkor más is megjelenik a leütött mellett, vagy csak sokadjára ad be mondjuk kettőt belőlük. A következőek a hibás billentyűk: 0,1,a,y,shift,capsclok,control.

(#16524) donremi


donremi
újonc

Üdvözlöm a tisztelt tagokat, és az alábbi problémával kapcsolatban kérem szakértelmüket.

Egy Dell Latitude 620 laptopról (2009) van szó, amely tette a dolgát míg az asztalról leesett …
Ettől kezdve a kijelző fekete, de a gép külső monitor segítségével gond nélkül működik.
A bootolás során az F5-tel futtatható belső teszt az LCD panelt, az invertert és a videokártyát (és a többi tesztelhető elemet is) is hibátlannak jelzi.

Vajon mi okozza a problémát ?

(#16525) Duree válasza donremi (#16524) üzenetére


Duree
veterán

A háttérvilágítást szolgáltató fénycsö tönkrement. Cserélni kell a kijelzőt, nem nagy összeg.

duree54

(#16526) Duree válasza hiuuz (#16523) üzenetére


Duree
veterán

Ez egyértelműen billentyüzet vezérlő hiba, csak szervíz tud segíteni.

duree54

(#16527) hiuuz válasza Duree (#16526) üzenetére


hiuuz
csendes tag

Hát reméltem ezt el tudom kerülni, de akkor lehet mégis szervizben köt ki. Köszi a választ!

(#16528) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
Remélem jó topikba írok.
Van egy lassan 10 éves Toshiba Satellite L500D-16k laptopom, ami bár régi, de netezésre még elég.
A problémám annyi, hogy nagyon csúnya hang kíséretében lefagyott, majd újraindítás után nem adott többé hangot. Tippre leégett a hangkártya.

Ezt még bluetooth hangszóróval ki tudom kerülni, azonban mióta ez történt, a Bios kezdőképernyőjén csak 10 perc után jut túl. Megint csak tipp: keresi a hangkártyát.
Ki tudom ezt valahogy kerülni?

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#16529) esde


esde
tag

Sziasztok!
Akksi problémám lenne.

A gép:

-Dell 3521
-Processzor: Intel Core i5-3337U 1,8 GHz
-Memória: 4GB
-Merevlemez kapacitás: 320GB
-Kijelző méret: 15,6 " LED (1366 x 768 Pixel)
-Grafikus vezérlő: AMD Radeon HD8730M 2GB
-LAN, Bluetooth, WiFi, usb, hdmi, kártyaolvasó,
-beépített HD webkamera, mikrofon
-Billentyűzet: magyar

Amit tudni kell róla hogy kb másfél két órát bírt, és egyik napról a másikra nem hajlandó működni. Az akksira azt írja hogy csatlakoztatva, de nem töltődik. 99%-on áll. Amint leválasztom a táp kábelt le is áll a gép.
Tudtok valami tanácsot adni? Nem tűnik úgy mintha végleg meghalt volna.
AIDA szerint "elhasználódás mértéke 62%".

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16530) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Adott egy asus x540s lapos ami nem megy csak töltővel. Kivettem belőle az akksit ami 10.7 volt található benne (2 éves elmúlt).
Gondolom csere érett az akku,vagy esetleg más probléma is lehet? :R

[ Szerkesztve ]

(#16531) esde válasza esde (#16529) üzenetére


esde
tag

*Elfelejtettem hozzátenni hogy a notebook akksi ledje pirosan villog.

(#16532) gregory91 válasza LeventeV (#16528) üzenetére


gregory91
senior tag

2 Lehetőség van:
1.Kiveszed a kártyád.
2.Ha integrált az "illető",akkor egyszerűen letiltod a BIOS-ban.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#16533) bpx


bpx
őstag

Sziasztok!

A kijelző jobb oldali 1/3 részén, érintésre, mozgatásra a hiba változik, vagy eltűnik. Majd aztán újra előjön.
Néha magától is előjön + elmúlik. Van hogy végig ugyanúgy néz ki, van, hogy folyamatosan változik.

Ez javítható? Ha igen, nagyságrendileg mennyi lehet?

(#16534) z0d1@Ku$ válasza bpx (#16533) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Kijelzőcsere lesz ebből, az ár a panel minőségétől függ(15-25k között)

[ Szerkesztve ]

(#16535) bpx válasza z0d1@Ku$ (#16534) üzenetére


bpx
őstag

Ok, köszi.

5 éves Dell E6430 (14-es, 1366*768), bele akartam írni, csak lefelejtettem.

(#16536) z0d1@Ku$ válasza bpx (#16535) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Azt még bőven megéri megcsináltatni, esetleg egy 1600*900-as panelt belerakni. Itt fórumon is sokan tudnak segíteni panelcserében.

[ Szerkesztve ]

(#16537) kreten67 válasza bpx (#16535) üzenetére


kreten67
senior tag

Az a 14" kijelző pont hiánycikk ,mert az a több ezer behozott használt céges gép miatt nagyon keresett kijelző.
A 14" 1600×900-as Samsung kijelzők egyébként is szériahibásak ,legalábbis 3-4 éves korukra elmegy belőle a háttérvilágivás ami egy IC cserével javítható. Az 13360×768-as LG kijelzőkből még egyet sem láttam ilyen hibával ,egyébként mindkettő kijelzőnek ugyanolyan színtelen kontrasztmentes fosadék képe van,de munkára megteszi.

(#16538) nagyjani77


nagyjani77
újonc

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy fujitsu siemens amilo 6450g laptopom. Úgy kaptam ajándékba. Az előző tulaj szerint néha elindul néha nem. Amit próbálta eddig: áramtalanítás,akksi kivétel után memória csere,ugyanolyanra...semmi változás. Egyszer elindult,következő bekapcsoláskor még a ventillátor sem pörgött fel. Mivel könnyen hozzáférhető a processzor így a hűtőventillátort kitakarítottam,majd kivettem a processzort...ekkor vettem észre hogy az egyik láb(tű) el van görbülve. Némi küzdelem után sikerült visszaállítani. Újrapasztáztam és továbbra is semmi változás. Valami ötlet?

(#16539) Duree válasza nagyjani77 (#16538) üzenetére


Duree
veterán

Ez erősen chipset hibára utal.

duree54

(#16540) nagyjani77 válasza Duree (#16539) üzenetére


nagyjani77
újonc

Akkor valószínűleg ez alkatrész lesz. Valakinek. A kijelzője legalább jó. Nem tudom mennyiért javítanak ilyen hibát 😕

(#16541) nagyjani77 válasza nagyjani77 (#16540) üzenetére


nagyjani77
újonc

Ja,egyébként köszönöm.

(#16542) bpx válasza kreten67 (#16537) üzenetére


bpx
őstag

Igen, ez a E6430 is céges gép, de itthon vett, új kora óta nálam van. 5 éves, 3 évente kérhetünk újat, nézegettem az E5491/E5591-et, de még ez is bőven elég.
Közben kiderült, hogy a leselejtezett céges gépek között van E5430, alaplap hibával, a kijelzője viszont jó, szóval remélhetőleg tudunk a 2 hibásból csinálni 1 működőt.

(#16543) Monoton


Monoton
tag

Udv!

Ventis topikbol ide iranyitottak.

Sziasztok!

Nem igazán találtam jobb témát ezért remélem elfér:
Van egy HP dc5850-es gépünk, amit főleg netezésre használunk. A probléma vele, hogy a ventilátorok (táp és proci) egyik napról a másikra elkezdtek maxon pörögni és elég nagy zajt generálnak.
Már volt bios frissítés, a fan idle mode minimumon van, a gép ki lett takarítva (de nem is volt túlzottan poros). A CPU egyébként 30-32 fok körül mozog.
Esetleg valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#16544) z0d1@Ku$ válasza Monoton (#16543) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ez nem igazán laptop kérdés, mivel ez egy asztali pc, de gyanítom hogy a hővezető cső elpukkant és nem tudja elvezetni rendesen a hőt a cpu-ról. Valószínűleg ha kicseréled, jobb lesz.

(#16545) kreten67 válasza Monoton (#16543) üzenetére


kreten67
senior tag

A 32 fok több mint jó,így nem hinném hogy a hűtés miatt csinálja.
Monitorozd a hőfokokat egy profi programmal pl: Hwinfo64 és ne csak a CPU és GPU fokokat nézd.
Mennyi a PCH hőfoka? Keress valami kiugróan magas fokot.
Sajnos több probléma is okozhatja a hibát mint az EC kontroller , de volt már amikor a proci foglalatnak egy lába volt kontaktos és akkor is ordítoztak a ventik.

(#16546) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP Probook 4530s notebook-om, lassan 7 éves. Az utóbbi 3 hétben gyakori, hogy nem reagál a billentyűleütésekre. Általában a nyilak, qwerty és még néhány billentyűnél jön elő, nem az összesen. Szerintetek mi lehet a baja? billentyűcsere lesz? Vagy kábelcsere?

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#16547) kreten67 válasza Brown ügynök (#16546) üzenetére


kreten67
senior tag

Mármint milyen kábel csere?
Egyébként valószínűleg a billentyűzet döglődik.

(#16548) Gábor 123


Gábor 123
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP Spectre 13-4020ng típusú notim.
Raduhom a töltőt, de nem cilágít a töltést jelző led, továbbá el sem indul a gép.

Tudtok segíteni, hogy mi lehet a hibája?
A töltő jó...

Gábor :R

(#16549) kreten67 válasza Gábor 123 (#16548) üzenetére


kreten67
senior tag

Szia.
Ezt így az isten se tudná megmondani. Szerviz kell neki és bele kell nézni.
A gari lejárt?

(#16550) Gábor 123 válasza kreten67 (#16549) üzenetére


Gábor 123
csendes tag

Szia. Így vettem egy csomag részeként.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.