Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#15701) tserrof77 válasza Clown-corp (#15700) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha a proc benn van, ram nélkül nem vinnyog? Esetleg a ram lábait papírfecnivel sikáld meg (polír).

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15702) Clown-corp válasza tserrof77 (#15701) üzenetére


Clown-corp
tag

Nem vinyog , semmit nem csinál csak sötét kép, ha berakom a ramot felkapcsolja a kijelzö de kép nincs. oké meg tisztitom

(#15703) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS G751JM, 2,5 éves van benne egy SSD amin a Windows is van, illetve egy 1TB-os HDD, ami időnként leáll magától, ha pl. kb. 30 másodpercig nem csinálok semmit a gépen, vagy játék közben, sokszor hallom hogy leáll a HDD forgása, ekkor egyet szokott csipogni is a gép, majd ha meg akarok nyitni mondjuk egy képet ami a HDD-n van akkor, csipog kettőt a gép és utána hallom ahogy felpörög a HDD és utána meg is nyílik a kép.
Mitől van ez? hogy lehetne ezt az automatikus leállást kikapcsolni?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#15704) Duree válasza -Sawyer- (#15703) üzenetére


Duree
veterán

A windows energia gazdálkodásában ki kell kapcsolni a HDD alvást.

duree54

(#15705) -Sawyer- válasza Duree (#15704) üzenetére


-Sawyer-
tag

Megtaláltam, köszönöm! :R

(#15706) -Sawyer- válasza Duree (#15704) üzenetére


-Sawyer-
tag

Az átállítás ellenére még mindig vannak csipogások és leállások, az energiagazdálkodási lehetőségekben az energiaséma speciális beállításainál állítottam át a merevlemez kikapcsolását 1000 percre, esetleg mást is át kell állítani?

[ Szerkesztve ]

(#15707) dugo_ válasza -Sawyer- (#15706) üzenetére


dugo_
veterán

Tegyél fel egy Harddisksentinel-t, indítsd winnel együtt háttérben futónak, azon belül a Lemezfigyelés menüben a Lemezek leállásának akadályozása pontnál add meg a HDD sorszámát: Ha beregisztráltad a verziót, akkor a Lemez, Fejlett energiagazdálkozás menüben is felránthatod a csúszkát és tedd alapértelmezetté.

Illetve WD lemezeknél működhet a wdidle3 nevű program is.

(#15708) -Sawyer- válasza dugo_ (#15707) üzenetére


-Sawyer-
tag

Beállítottam amiket írtál, köszönöm! :R
Remélhetőleg ezzel már működni fog.

(#15709) ZackMarley


ZackMarley
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP DV7-4035sa típusú laptopom. Bekapcsoláskor bekapcsol a hátsó HP logó világítása, az oldalsó ledek,a powergomb ledje is. Azonban a kijelző fekete marad, az F12 gomb világít folyamatosan, a Capslock meg fel-fel villan 2-3 másodpercenként. Mi lehet a hibája, megoldása?

(#15710) kreten67 válasza ZackMarley (#15709) üzenetére


kreten67
senior tag

Északi-híd vagy vga chip levált az alaplapról esetleg a chip behalt.
Az alaplap javítható megfelelő műhelyben ,de kérdéses hogy megéri az árát vagy inkább elengedni ezt a gépet és vásárolni egy korszerűbbet.

Most nézem hogy pont egy ilyet bga javítottam néhány napja valakinek ugyanezzel a hibával.
A javítás után a várható élettartama a gépnek kb: 1 év ,legalábbis másik ugyanilyen korábban ennyit ment el.

[ Szerkesztve ]

(#15711) ZackMarley válasza kreten67 (#15710) üzenetére


ZackMarley
csendes tag

Esetlegesen meglehet valahogy bizonyosodni erről a hibáról? Alaplapon kellene lássak valami konkrétat? Mert ha tényleg ez a gond, akkor a lap megy a levesbe a 17,3as kijelző meg jó lesz egy hordozható alapnak.

(#15712) Letta92


Letta92
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Dell Latitude E5430-as gépem. Felraktam a Windows 7-et, mert nekem az eredeti, majd frissítettem Windows 10-re. Ezt csak így tudom megoldani, mivel ha csak a Win 10-et telepítem nem fogadja el a hitelesítő kódom.
De mióta újraraktam több hibát észlelek; lassabb, nem tölti be a parancsikonokat a start menüben a gépház, a dokumentumok stb. Ki írja a nevét, de nem jelenik meg az ikon, az asztalon működik.
Meg a FILMEK alkalmazása folyton szaggat, akad. Előzőleg nem volt ilyen baj. Lehet hogy rosszul lett leformázva? Újra kéne rakni? MI baja lehet a gépnek? Meg lehet oldani formázás nélkül? Előre is köszi! :))

(#15713) Duree válasza kreten67 (#15710) üzenetére


Duree
veterán

Nincs igazad mert ha reballozol akkor talán elmegy 1 évet de ha chipet cserélsz akkor ez lehet több év is,persze ha megfelelő gépeket és technológiát használ az ember.

duree54

(#15714) ZackMarley válasza Duree (#15713) üzenetére


ZackMarley
csendes tag

Sajnos nem értek a BGA szintű javításokhoz, és felszerelésem sincs hozzá. Csak valahogy szeretném kideríteni hogy hulla e az alaplap, mert ha igen akkor nem akarom hogy foglalja itt a helyet.

(#15715) kreten67 válasza Duree (#15713) üzenetére


kreten67
senior tag

A chip cserét csak nagyon ritka esetben kérik nálam a magas költségek miatt és én sem beszélnék rá senkit.
Egy ilyen régi AMD-s gépre aminek a hűtése sincs normálisan megoldva???
Egyébként a gépem akárcsak a tiéd kifejezetten alkalmas erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#15716) Dell XPS válasza ZackMarley (#15714) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos 99,9%, de egy bevizsgálás pontot tehet a végére. Egyébként a felsorolt hibajelenségek egyértelművé teszik a chipset, alaplap problémát.

Üdv, Dell XPS

(#15717) ZackMarley válasza Dell XPS (#15716) üzenetére


ZackMarley
csendes tag

Itthon valahogy meggyőződhetek róla hogy tényleg ez a hiba? Esetleg ha leveszem a hűtést alatta láthatok valami sérülést?

(#15718) dugo_ válasza ZackMarley (#15717) üzenetére


dugo_
veterán

Nem.

(#15719) ZackMarley válasza ZackMarley (#15709) üzenetére


ZackMarley
csendes tag

Idegesítő, hogy nem tudok semmit kezdeni vele, bekapcsol világít minden, venti forog(mikor benyomom hangosan felpörög majd lejjebb veszi) megy a gép, egy idő után már meleglevegőt fúj.

(#15720) kreten67 válasza ZackMarley (#15719) üzenetére


kreten67
senior tag

Csak akkor kellene,hogy idegesítő legyen a helyzet amennyiben szakmabeli vagy,máskülönben oda kell adni egy erre szakosodott szakinak a notit!
A szemre látszik a hiba egy notebook alaplapon?? (hát néha előfordul egy zárlat következtében).

(#15721) Victoryus válasza Victoryus (#15682) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Tv felbontás: tényleg full hd volt, de a win10 átállította a betűméretet 125%-ra, ezért nézett ki furán. Plusz rá kell kattintani a 2-es megjelenítőre, mert amúgy nem hagyja állítani a felbontást.
Video akadás nem jött elő a legutóbbi frissítés óta, hang is jobb.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15722) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

Sziasztok kis segítség kellene.acer 7551 laptop.kijelző már Biosban csikol és elmosódott,viszont hdmi-n külső-külsőn hibátlan. Vga hiba lenne vagy inverter?esetleg más?

(#15723) kreten67 válasza fatal1ty1984 (#15722) üzenetére


kreten67
senior tag

Inverter az biztos nem,és nem azért mert többnyire ledes kijelző van benne.
Ami szóba jöhet mint bűnös a kijelző vagy az lcd-kábel, esetleg az alaplapi vga adta fel a harcot.
Tegyél fel egy képet a hibajelenségről,mert sokféle módon tud csíkozni a kép és az is árulkodhat,(és igen a vga hiba is fennáll attól, hogy a külső kijelzőn jó a kép).

(#15724) meci77


meci77
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS Eee PC R011PX netbook. Olyan hibát produkál, hogy amikor árnyékból éles napfényre kiviszed a gépet, akkor a kép jobb oldala eltűnik, és csak a bal oldal lesz látható. A képet nem húzza össze, hanem fekete lesz a jobb oldal (tehát csak ott tűnik el a kép, az egeret simán be lehet mozgatni oda). Kikapcs-bekapcs, és újra jó (de csak árnyékban :DDD ). Próbálkoztunk szig-szalaggal a kameránál, de nem vált be a dolog, biztos valahol máshol érzékeli a fényt.
(A gép a barátomé, és már csak holnap tudok vele beszélni. Meg már sötét van a próbához is... :DD )
Bármilyen ötletet-segítséget szívesen fogadnék a probléma megoldására! :R

üdv!

(#15725) ZackMarley válasza kreten67 (#15720) üzenetére


ZackMarley
csendes tag

Azért idegesít részben mert kaptam a laptopot hogy ha megtudom csinálni akkor enyém, de annyira nincs jó állapotban hogy megérje szakihoz vinni.

(#15726) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Van a barátnőmnek egy Asus A541U laptopja, de iszonyat dög lassú win10 alatt, pedig próbáltunk már több verziót is telepíteni rá, de mindig meghal a laptop tőle. Olyan szinten lassú lesz hogy használni semmire sem lehet. Még facebookra sem alkalmas, pedig nem egy rossz laptopról van szó.
Intel i5 6198DU 2.4Ghz
4Gb RAM
nvidia 920m VGA
És egy toshiba mq01abd100 1Tb HDD
Ez azért érdekes mert a feladatkezelő szerint a probléma forrása a 99-100%-os lemezhasználat. Valaki találkozott már ezzel a problémával? Próbáltam már bekapcsolva hagyni több órára is amig dolgozni voltam de a lemezhasználat véleményem szerint iszonyat magas. Esetleg egy HDD-ről való átállás SSD-re megoldaná? VAgy van valami más ötlet?

(#15727) dugo_ válasza zsolti_20 (#15726) üzenetére


dugo_
veterán

A Win10 szereti csócsálni a lemezt a háttérben, de annak pár nap alatt el kéne múlnia, mire minden lefrissül a háttérben. Próbáltátok hosszabb ideig használni a telepített rendszert?

SSD mindig jó ötlet, ettől függetlenül is.

(#15728) zsolti_20 válasza dugo_ (#15727) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Kb 20 órára hagytam magára a gépet, de ez sem segített. :( Konkrét megoldást keresem, mert kicsit idegesítő így. Ráadásul hiába nézem mi használja a lemezt, ki sem írja azt a programot. Vagy a 1-3Mb ilyen sok lenne neki? Ha sok is miért? Pl az én laptopomban 7200rpm-es HDD van seagate ha jol emlékszem. Nekem még hasonló problémám sincs. Esetleg a 4Gb memória lenne kevés? ÉS emiatt a virtuális memória túl nagy?

(#15729) dugo_ válasza zsolti_20 (#15728) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem 20 óra kevés, de a Windows 10 topikban biztos ismert a jelenség, ott többet tudnak mondani. Nem gondolnám általános notihibának, valami szoftveres nyűgje van a rendszernek.

(#15730) zsolti_20 válasza dugo_ (#15729) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszi megpróbálom ott .

(#15731) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Vásároltam egy új plussz 4Gb RAM-ot a laptopba. Most a memórihasználat sokkal jobb lett plusz a rendszer is gördülékenyebb, de a lemezhasznáalt még mindig 99-100%. Esetleg ez nincs összefüggésben a lapozófájl méretével? Megnéztem úgy van beállítva hogy a rendszer állítsa be magának. Ez így okés, vagy valamt módosítsak rajta?

(#15732) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS G751JM, 2,5 éves, eredeti Windows 10 Pro 64 bites oprendszerrel.
Időnként amikor mondjuk elindítok egy Youtube videót, majd megállítom, és 1-2mp múlva újra elindítom akkor a hirtelen sokkal hangosabban szólnak a hangszórók, felugrik a hangerő, pedig a youtube hangerő és a wondows hangerő csúszka sem lett felhúzva, és a felhangosodás után is ugyan ott maradt mindkét csúszka. Ha a windows hangerő csúszkáját valamelyik irányba eltolom akármekkora mértékkel, a hangszórók hangereje visszaugrik a normális (a hangosodás előtti) szintre. A hiba sokszor akkor is jelentkezik amikor egy új Youtube videót nyitok meg. A gépben összesen 3 hangszóró van, egy nagy mély alul, és két kisebb a kijelző alatt két oldalt.
Utánanéztem a hibának, több hasonló leírást találtam:[link]
A hangszóró tulajdonságainál kikapcsoltam mindenféle hang effektet, javítást, de a probléma továbbra is fennállt. Realtek High Definition Audio driver van tepeítve, ezt letöröltem, újratelepítettem, de ez sem oldotta meg a problémát.

Hogyan lehetne ezeket a random hangosodásokat megszüntetni?
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15733) zsolti_20 válasza -Sawyer- (#15732) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szia! Nekem egy ASUS G751JY van, nálam is ugyan ez a hiba. Én is kerestem rá mindenféle megoldást, probáltam ujra telepíteni is a gépet de semmi sem segített. Remélem itt lesz megoldás rá.

(#15734) Duree válasza -Sawyer- (#15732) üzenetére


Duree
veterán

Utánanézek az Asus rendszerében , hogy mi a megoldás.Még nem találkoztam a szervízben ilyen hibával, tehát engem is érdekel a megoldás.

duree54

(#15735) Imcaaj


Imcaaj
csendes tag

Sziasztok!

Adott a következő laptop:
Lenovo Y510P Nvidia Geforce 750m sli videókártyával

Ha kicsit meg van hajtva játékkal, akkor a képen látható hibaüzenet jelenik meg (van,hogy 10 perc de van, hogy 1 óra után).

Valakinek ötlete?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15736) tserrof77 válasza Imcaaj (#15735) üzenetére


tserrof77
senior tag

Lehet driver hiba is, de rosszabb esetben az egyik kártya kezd behalni. Első kanyarban vedd ki az ultrabay-est és tedd fel a gyári drivert. Ha így oké, mehet vissza a "külső".

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15737) Imcaaj válasza tserrof77 (#15736) üzenetére


Imcaaj
csendes tag

Megpróbáltam kivenni az ultrabay-est és úgy meghajtani. Ugyanaz a probléma.
Volt driver re-install, sőt windows re-install is. Egyik sem oldotta meg :F

(#15738) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az létezik, hogy a wifi kártya miatt laggol a hang/video? Ha lanon van a laptop, akkor minden ok, ha wifin megy akkor néha laggol minden, pedig megvan stabilan a 30mbit, vagy több is. Sima internetes rádió, 181fm 90s country, de youtube is, a hang akadozik.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15739) Duree válasza -Sawyer- (#15732) üzenetére


Duree
veterán

Hát rossz hírrel kezdem valóban egyes steppinges alaplapoknál fordulhat elö, de megoldás nincs rá.Kollégáimmal is konzultáltam meg a BRNOI szervizközponttal is, de ők sem tudnak megoldást.

duree54

(#15740) -Sawyer- válasza Duree (#15739) üzenetére


-Sawyer-
tag

Az komoly... akkor így marad :F
Azért köszönöm, hogy utánajártál :R

(#15741) hajospeti válasza dat (#1) üzenetére


hajospeti
tag

Sziasztok!

Egy pavilion dv6-os noteszgépbe raktam új kingstone 120-as SSD-t. Régebben egy satas vinyó volt benne. Minden fasza a cserekor, szépen felment rá a win7. Kb 2 hétig használtam mire az lett az eredmény hogy a gép nem indul, de annyira hogy a numlock és a caps lock villog csak fekete képernyő mellett... Visszatéve a sata-s vinyót szépen indul... Az SSD-t kipróbáltam másik gépen egy külső rack-ben, minden további nélkül megy.
Ötlet?

(#15742) tserrof77 válasza hajospeti (#15741) üzenetére


tserrof77
senior tag

Érdekes hiba... lehet, hogy egy keződő déli híd hibával nézel szembe...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15743) Martin2876


Martin2876
csendes tag

Sziasztok!
HP8540p notebookom van, kb. 3-4 hónapja kezdte el, hogy néha, 20-30 percenként bevibrál a kijelző, nagyon minimálisan, főleg fehér felületen lehet észrevenni, de a szememet eléggé zavarja. További jelenség, hogyha automatikusan kikapcsol a kijelző, utána mindig egy fél másodpercre max. fényerőn áll vissza és utána csökken a fényerő az előzőleg beállítottra. A gépben NVIDIA Quadro NVS 5100M videókártya van, valószínű ennek a hibája lehet, vagy esetleg haldokló kijelző, inverter? valaki találkozott hasonlóval?
Üdv!

(#15744) tserrof77 válasza Martin2876 (#15743) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ebben ha jól tudom, van fényérzékelő?! Azt kellene letiltani/kikapcsolni/leragasztani esetleg :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15745) aclandiae


aclandiae
senior tag

#Thunderzolee javaslatára - LINK - itt teszem fel a kérdést.

(#15746) Martin2876 válasza tserrof77 (#15744) üzenetére


Martin2876
csendes tag

Sajnos nem tudom, de nem automatára van állítva a kijelző fényerősség.

(#15747) nando71


nando71
újonc

Sziasztok!

A következő problémában kérem a segítségetek!
A laptop típusa: TOSHIBA SATELLITE L50.

Néhány hónapja kezdte el, hogyha a jobb sarkánál megemelem a gépet, kikapcsol, és újra indul. Ezért bekapcsolt állapotban mindig óvatosan kellett megfognom adott esetben.
Tegnap este alvó állapotba tettem, és ma reggel nem tudtam bekapcsolni. A bekapcsoló gomb villogot kb. 5 mp-enként, de semmire nem reagált. Negyed órája azonban halk kattogó hangot hallottam, ami a gép teljes kikapcsolásában nyílvánult meg. Utána viszont már be tudtam kapcsolni. Először kiírta, hogy automatikus javítást csinál....aztán újra indult, és most működik.
Az volna a kérdésem, hogy ez mitől lehetett, illetve mi okozza azt, hogy a jobb sarkát megemlve, vagy bármilyen kisebb lökésnél is már újraindul.
Köszönöm a segítséget!
:R

(#15748) Duree válasza nando71 (#15747) üzenetére


Duree
veterán

Ez lehet alaplapi fólia szakadás, de lehet bga forrasz hiba de lehet tápkörben kontakt hiba is.Mindenképpen bevizsgálás szükséges.

duree54

(#15749) ziegler


ziegler
csendes tag

Sziasztok. Remélem valaki olvassa még ezt a topikot, és tud válaszolni.
Van egy Fujitsu Amilo Pro v2030-am. A gép maga működik, de a ventilátor nem indul el.
A ventilátort leteszteltem, működik. A laptop "hőmérője" jó, mert kb. 10 perc memtest86 után annyira felmelegszik, hogy leáll. Megnéztem multiméterrel, az alaplap megadja a ventilátornak az 5v feszkót, ami elvileg kell (?). Mi lehet még a baj? Rossz érintkezés?
Mert mikor a ventilátort teszteltem, a mellékleten látható pinekre raktam a kábeleket.
Ötlet? :D
Előre is köszi :s [kép]

A kedvenc ph felhasználód

(#15750) dugo_ válasza ziegler (#15749) üzenetére


dugo_
veterán

Lehet csak retkes, kiszáradt a csapágyazása és nincs akkora nyomatéka, hogy indulásnál leküzdje. Erről megbizonyosodhatsz, ha kézzel megindítod.
Hogy mennyire bontható azt nem tudom, nekem még sose sikerült noti ventit roncsolás nélkül szétszedni. :D Pedig többen állítják, hogy kenhető.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.