Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#16251) Duree válasza Atos23 (#16249) üzenetére


Duree
veterán

Ide vidd el az akkudat és negyed óra alatt megmondják, hogy mi a baja és persze lehet , hogy meg is csinálják.

duree54

(#16252) Ken Adams válasza Duree (#16240) üzenetére


Ken Adams
csendes tag

Köszönöm a választ!

Egy ilyen bga ic hiba mennyiért javítható nagyjából?

(#16253) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Adott egy laptop (vmi 2-3 éves dell) aminek az a fájása, hogy mozgatásra, jellemzően amikor felveszik vagy leteszik valahová, újraindul, mintha egy pillanatra elvesztené az éltető áramot. Ez gondolom nem szoftveres hiba, mi okozhat ilyet? Hová érdemes fordulni az esetleges javításával?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#16254) Duree válasza Ken Adams (#16252) üzenetére


Duree
veterán

A bga ic csere akár északi akár déli híd olyan 30 ezer körül van. Tehát nem kerül vissza a régi ic hanem egy új lesz beépítve. Persze csak akkor ha ez a baja. Hozd be a szervízünkbe és kapsz díjmentesen egy pontos hibajegyzéket és egy hozzá tartozó javítási költséget. Ezek után még mindíg eldöntheted , hogy kéred vagy nem kéred a javítást.ide vidd ha hozod légy szíves jelez mert szólok a kollégáimnak ha én nem lennék ott.

duree54

(#16255) Duree válasza Hintalow (#16253) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon valószínű hogy alaplap hibával állunk szemben. Ez lehet fólia szakadás vagy bga ic hiba.
Ha behozod a szervízünkbe kapsz egy ingyenes hibalistát árajánlattal együtt, és utána el tudod dönteni , hogy kéred vagy nem kéred a javítást. Ha elküldöd a gépnek a service tagját elöre is tudok mondani róla hibákat.

duree54

(#16256) Ken Adams válasza Duree (#16254) üzenetére


Ken Adams
csendes tag

Szerintem 16-án el tudom vinni hozzátok a gépet, de előbb sajnos nem.

(#16257) Duree válasza Ken Adams (#16256) üzenetére


Duree
veterán

Az rendben van, de elötte ha kérhetem jelezd.

duree54

(#16258) Ken Adams válasza Duree (#16257) üzenetére


Ken Adams
csendes tag

Előtte jelzem mindenképp

(#16259) Duree válasza Ken Adams (#16258) üzenetére


Duree
veterán

Köszönöm.

duree54

(#16260) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Helló mindenkinek ,

egy DELL Dell Latitude E5540 gép hibájáról lenne szó .

A hiba a következő : eddig minden előzetes hiba jelenség nélkül a géped nem tudtam egyik nap elindítani. A bekapcsoló gomb megnyomása után nem indult el , a kis jelző fények sem villantak fel , a ventilátor sem indult el.
Kivettem az akumulátort , próbáltam akku nélkül is indítani , de semmi
Amit észrevettem , hogy a töltő végén ahol a számotógébe csatlkozik van egy kis kék jelző fény ami folyamatosan ég .
Ez a jelzőfény egyből elalszik mikor csatlakoztatom a notebookba.
kihúzom akkor sem villan fel , csak a ha konnektorból kihúzom a töltőt akkor ismételten ég a kék jelző fény. Majd ismét csatlakoztatni akarom , elalszik.
( eddig ilyen nem volt, az mindig folyamatosan világított )
próbáltam másik DELL töltővel , de azzal sem indul el a gép.
Ezzel a töltővel is próbáltam másik DELL gépet, ott nem alszik el a töltő végén a visszajelző fény... másik gépet tölt is.

valakinek ötlete ez milyen hiba lehet ?

várom a segítő válaszukat.
köszönettel

Zoli

(#16261) Duree válasza zolee-coul (#16260) üzenetére


Duree
veterán

Ez valami tápáramkör zárlatra utal. Mindenképpen szervíz legyen a vége

duree54

(#16262) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Adott a következő gépezet: SONY Fit multi-flip 13" FULLHD SVF-13N1UM (SN: SVF13N1C5E) Tablet és Notebook egyben

A következő "csodát" műveli: a kijelző véletlenszerűen pislákol, vagy szimplán be/ki villan gyorsan. Van hogy színesen jelenik meg össze vissza pixelezve a Notin a kép. Ha Tablet módban használom a jelenség még durvább és gyakoribb. Noti módban türhető, csak elpislákol a kijelző és szivárványszínes lesz. :W

A hibajelenség csúcsa: amint külső dedikált HDMI-re teszem fel a notit legyen bármilyen hiba közben, azonnal megszűnik a hiba és külső kijelzőre kötve nincs hiba! Amint lehúzom a HDMI-kábelt, rögtön kezdi elölről a jelenséget. :O

A hiba egyesek szerint hardveres mások szerint szoftveres. Én nem jöttem rá konkrétan melyik, nincs több ötletem.

Köszönöm az észrevételeket és a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#16263) robaGB10


robaGB10
tag

Sziasztok!

Van 2,5 éve egy hp 8760w laptop-om. Az utóbbi időben ha filmet, youtube-t nézek, vagy bármi egyebet csinálok ami kicsit is rendszerigényesebb, pl egy egyszerű telepítés, nagyon elkezd zúgni a ventillátor és nagyon felforrósodik, szinte éget. Nyugalmi állapotban csendes.

Egy tisztítás vszínű megoldaná a problémát vagy komolyabb gondja is lehet?

Előre is köszi a tippeket!

(#16264) spyduck válasza robaGB10 (#16263) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez a baja: [link] és ez kell neki: [link]

Volt régen nekem is ilyen gépem. Nagyon jó gép de elég forró fejű, 6 hónap alatt totál kiszárad benne a paszta. Folyékony fémet javaslok, végén már én is azzal használtam.

(#16265) spyduck válasza atika88 (#16262) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tipikus kijelző szalagkábel hiba, típuskód alapján viszont nm találtam hozzávalót az ebay-en. Nem írtad el a modellkódot?

(#16266) atika88 válasza spyduck (#16265) üzenetére


atika88
senior tag

Házilag is tudom vajon cserélni a szalagkábelt? Nem nagy buhera?

Jogos, elírtam :DD

Model: SVF13NA1UM
Product Name: SVF13N1C5E

(#16267) spyduck válasza atika88 (#16266) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát ha találsz valahol hozzá szalagkábelt akkor biztos, én nem találtam :D
Képességeidet nem ismerem. Én biztos meg tudnám csinálni, de az én vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16268) Duree válasza atika88 (#16262) üzenetére


Duree
veterán

Miután Sonyról van szó az alkatrész beszerzése majdnem lehetetlen,ha esetleg sikerül akkor meg botrányosan drága.

duree54

(#16269) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok driverezésben kérnék segítséget.
Van egy Medion erazer x6821-es gépem amiven vga csere volt.Egy gtx765m-es kártya került bele és a drivert kellene módosítani hogy felmenjen de én nem értek annyira hozzá.

Eljutottam addig hogy ezt:
PCI\VEN_10DE&DEV_11E1&SUBSYS_10071462&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_11E1&SUBSYS_10071462
PCI\VEN_10DE&DEV_11E1&CC_030000
PCI\VEN_10DE&DEV_11E1&CC_0300
Be lett rakva a driverbe a 2. sor. De ahogy feltelpül a driver és újra indítom a gépet kifagy a windows 10 a betöltésnél.

(#16270) csbika


csbika
csendes tag

Sziasztok!

Nahát... Egy kicsit hosszabb sztorival jelentkeznék: adott egy ASUS laptop (ASUS X550J) amit körülbelül 2 éve és pár hónapja vettem (tehát már nem garaciás).

A laptopról röviden:
Ezen hordozható számítógép tökéletesen működött, komolyabb specifikációk persze (i7, dedikált kártya, 8GB RAM stb... ami a maga idejében azért rendben van), elég drága is, végigkísérte életem egy jó részét (na jó, azért 2 év nem annyira sok idő... :) ), és még azt is kiszeretném hangsúlyozni, hogy nagyon finoman bántam vele, sohasem volt leejtve, földhöz vágva stb, és még túlhasználva sem, mivel pár hónap intenzívebb használat után vettem egy jó kis asztali PC-t, és a laptopomat csak ritkán, amikor nem voltam otthon használgattam.

A probléma kezdete:
Kb. 1-2 hónapig hozzá sem nyúltam a laptopomhoz, a kényelmes kis táskájában üldögélt. Az egyik rokonom látogatott el hozzám, és kedvesen odaadtam neki, hogy amíg itt van legyen amit nyomogasson. Persze mielőtt odaadtam gondoltam elindítom, mert ugye 1-2 hónap alatt érkezik egy pár rendszerfrissítés stb, amit megéri feltelepíteni. Ekkor lettem arra figyelmes, hogy a laptop nem indult el azonnal, hanem fekete képernyő, pörgött a ventilátor+valami kerregő hang, majd egy pár perc után végre elindult. Mivel kerregő hangot adott ki, gondoltam magamban: "tuti elszállt a merevlemez, sebaj jövő héten megy ki garanciából és 5 perc alatt kicserélem". Ilyen gondolatok közepette, jó nyugodtan, mit sem sejtve készítettem biztonsági másolatot a fájlokról (én h*lye, jelzem még garis volt a gép :W ).
Ezután nem is volt semmi probléma, néha beletelt 20-30 percbe mire elindult, de ha egyszer bekapcsolt tökéletesen működött. Ámde ez zavart engem, és egyik nap persze sajnos a garancia lejárta után realizálódott bennem, hogy a kerregő hang nem a merevlemeztől, hanem a DVD-olvasótól jön... Akkor vajon mi lehet a probléma? ? Hamar, nézelődtem a neten, rengeteg ember járt hasonlóan, de sajnos mint végül kiderült egyikük közé sem tartozom.
Végül:
Mivel már a gépen 2 nap után sem tud bebootolni (tehát végleg meghibásodott) elvittem egy informatikus ismerősömhöz aki beadta a javítóba. Rá egy hétre visszaküldte, és ezt az üzenetet kaptam tőle: "Alaplapon leégett a northbridge chip, így sajnos javíthatatlan."
Tényleg ennyi? Dobhatom ki? Nem lehet tenni semmit?

A pontos specifikációk (és ahonnan annak idején vettem): https://www.emag.ro/laptop-asus-cu-procesor-intelr-coretm-i7-4710hq-2-50ghz-haswelltm-15-6-hd-8gb-1tb-dvd-rw-nvidia-gtx-850m-2gb-free-dos-dark-gray-x550jk-xx166d/pd/DM9WSYBBM/

(#16271) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok!
Valaki megnézné nekem, hogy a laptopja akksija hány mW-al töltődik?
(Az ingyenes Batteryinfoview, vagy a 30 napos Aida64 is kiírja.)

Erről az értékről lenne szó:

(#16272) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Vagy egy Dell Latitude E5440 laptopom. Egyszercsak nem akart elindulni. Jó sokáig csesztettem mire elindult, és még jó sokáig tartott rájönni, hogy milyen körülmények között indul el.

Arra jutottam, hogy csak akkor indul el, ha
- csak az alsó memóriafoglalatba teszek memóriát (mert amúgy 2x4GB volt benne)
- az előző indításkor egyáltalán nem volt benne memória, egyik foglalatban se

Tehát ha kiveszem mindkét memóriát, elindítom a gépet, nem csinál semmit se, sötét marad a képernyő, és úgy 5-10 másodperccel a bekapcsolás után magától ki is kapcsol. Nem csipog, semmi. Ezután ha beteszek 1 db memóriát az alsó foglalatba, és elindítom, akkor bekapcsol a monitor, bejön a DELL logó, majd kiírja, hogy az előző indításkor nem érzékelt memóriát, és felajánl valami opciókat, hogy F1-el folytatom, meg még pár másikat. F1-re így elindul a gép, rendesen működik, de újraindítani nem tudom.

Ahhoz, hogy megint elindítsam, megint ki kell vennem a bent lévő 1 db memóriát, elindítanom, majd miután így magától leállt, visszateni (csak az alsóba, a felső foglalatba szintén nem jó), és akkor ismét hibaüzenettel (hogy az előző indításkor nem volt bent memória) elindul. Sehogy máshogy nem indul el. Vagyis én másra nem jöttem rá.

Valami ötlet?

(#16273) z0d1@Ku$ válasza geza844 (#16272) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Esetleg próbáld ki másik memória modullal (kérj kölcsön, ha nincs másik). Esélyes hogy hibás a modul.

(#16274) geza844 válasza z0d1@Ku$ (#16273) üzenetére


geza844
aktív tag

2 memória modul volt a gépbe. Bármelyiket teszem a felső foglalatba, nem indul. Tehát a felső memória foglalat úgy tűnik hibás. Bármelyiket teszem az alsó foglalatba elindul (ha a korábbi indítási kísérletben kivettem mindkét memóriát). De mondjuk ki tudom próbálni más memória modullal, azt még lehet megéri. Dehát ha egy másik modullal megy a gép, akkor nagyon érdekesen romlott el mindkék modul és az egyik foglalat egy időben...

(#16275) z0d1@Ku$ válasza geza844 (#16274) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ja így már értem. Azért próbáld meg egy másik modullal is, ártani nem árt.

(#16276) geza844 válasza z0d1@Ku$ (#16275) üzenetére


geza844
aktív tag

Na, fejlemény. A felső memória foglalatba csak én tettem bele rosszúl a modult. Kicsit másképp kell mint az alsóba. Mindegy, mindkét foglalat jó, és mindkét memória jó. Tettem bele másik 2 memóriát is (kiszedtem egy másik ugyanilyen laptopból), azokkal is ugyanezt a hibát produkálja, tehát:

A laptop csak akkor indul el, ha előtte kiszedtem belőle az összes memóriát, megpróbáltam bekapcsolni úgy, memória nélkül, majd visszatettem a memóriákat. Csak ekkor kapcsol be. Máskülönben nem.

(#16277) fuleske1


fuleske1
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó topikba írok-e, nézzétek el nekem. Ha nem ez a helye kérlek jelezzétek, hogy melyik másik lehetne alkalmas számomra.

A helyzet a következő, hogy vásároltam egy Asus Strix GL703VM (i7-7700hq, GTX 1060 6GB, 16GB ram) gépet kb. 1 hónapja, de valamiért a teljesítmény egyes játékok alatt nem egyenletes, azóta bújom a fórumokat a megoldásért.

Mondjuk CSGO-ban stabil fps és teljesítmény, de amint tűz, flash, smoke kerül a közelembe beakad, minimális fps vesztés mellett.(Azóta V-synccel és fps_max 119-el stabilan játszható) PUBG-ben hasonló tüneteket generál, habár az a játék alapból nem a legoptimalizáltabb játék.

Ennek ellenére pl. Rocket Leagueben V-sync-el stabil 120fps-t kipörgeti.

Esetleg van valakinek valamilyen tippje, amivel orvosolni lehetne a problémát?

A hőfokok CPU max 75-80, GPU max 70, emellett hütőpaddal használom.

Köszi,

fuleske1

(#16278) Duree válasza geza844 (#16274) üzenetére


Duree
veterán

Talán a felsö memória foglalat forrasztása lehet még hibás, vagy az északi híd egyik regisztere. Szerintem vidd szervízbe ott kiderül pontosan mi a baja.

duree54

(#16279) kreten67 válasza perfegor17 (#16269) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem kizárt ,hogy hibás a 765m vga,de inkább itt érdeklődj [link]

(#16280) LH44Champ


LH44Champ
újonc

Sziasztok! Lenovo Y510p (GT750m SLI) virágbolti WIN 8.1 Laptopommal akadt gondom.
Íme a sztori: Néhány hete észrevettem, hogy el-el kezdi használni a HDD-t 90-100%-on, kb 1 percre, aztan visszaáll normálra(2x le is fagyott az egész), HDS szerint nincs gáz vele, meghát nem mai laptop beletörődtem. Egy idő után feltünt, hogy az első indítás perfekt, de ha restartolni akarom, képtelen bebootolni(a logoig se jut el, ventik mennek, ~10 perc kikapcs kell neki, amiután ismét szépen bootol) gondoltam benyelhettem valami vírust, bár nem jelezte a Kasper. Win 8.1 ujrarakása után a HDD gondok gyakorisaga csokkent, de a restart para megmaradt. A mai nap egyáltalán nem volt hajlandó bekapcsolni a gép. Mindent kipróbáltam, Akksi ki, töltő le, 30-60-120 sec.-ig power gomb, semmi, hdd ki-be, semmi, RAM-okat minden létező módon megvariáltam, semmi, kb. 30x próba de semmi. Már kezdtem beletörődni, hogy az alaplap adta fel a harcot, de rápróbáltam a NOVO gombra, és elsőre indult. Valaki tud legalább támpontot adni, mi lehet a gond? Köszönöm előre is! Szép napot!:)

[ Szerkesztve ]

(#16281) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok.
Lenne egy laptopom ezekkel a paraméterekkel:
Processor
Intel® Core™ i5-6200U
2.3 GHz; Dual-core
Screen
13.3"
HD (1366 x 768) resolution
ComfyView
Graphics
Intel® HD Graphics 520
DDR3L Shared graphics memory

És az lenne a kérdésem. Hogy lenne e mód arra hogy az elromlott kijelzőt. Egy 1920x1080 as ra csereltessem egy szervizbe?

Köszi a válaszokat!

(#16282) kreten67 válasza gigollo (#16281) üzenetére


kreten67
senior tag

Mi a géped típusa?

(#16283) Duree válasza gigollo (#16281) üzenetére


Duree
veterán

lehet, de2 két dologra készülj fel. 1. Cserélni kell az átvezető kábelt mert az nem a full hd kijelzőhöz készült.
2.Az ilyen méretű full hd kijelző nem olcsó.

duree54

(#16284) Mans20


Mans20
addikt

Jó napot!

Van Egy Acer aspire 3 laptop, 1 hónapja vettük. Win 10 van rajta. Ma reggel anyám bekapcsolta és nem a szokásos betöltés ment végig, hanem készenlétbe állt, rögtön a háttérkép az órával jön be bekapcsolásnál, csak tovább nem jutunk, mert nincs ott a bejelentkezés amire kattintani lehet. Az elem ikonnál látszik, hogy teljesen fel van töltve.

(#16285) perfegor17 válasza kreten67 (#16279) üzenetére


perfegor17
senior tag

Sikerült megoldani :) Fel lett rakva az MSIi bios a kártyára és megy is rendesen :)

(#16286) I. Mate


I. Mate
csendes tag

SOS. Tud valaki segíteni. 1 Hete vetem egy lenovo legion y720 laptopot. Felteleltettük a win 10 minden ment 1 hétig aztán kék halál játék közbe. Aztán megint csak ugy semmi nem futott közben.
Letöröltem mindent leformáztam aztán telepíteni akartam a Windowst kb. a telepítés feléig eljutok aztán megint kék halál. :(((
Mit tegyek küldjem a szervizbe de csak roszat halotam a lenovo szervizéről (TMX szerviz) vagy vigyem ell inkább egy független szervizbe? (Esetleg jo szerviz tudtok Debrecenbe)
Előre is köszönöm a válaszokat.

Lenovo G500, Lenovo Legion Y720

(#16287) I. Mate válasza I. Mate (#16286) üzenetére


I. Mate
csendes tag

A leírás kódja a képernyőn: critical process died

Lenovo G500, Lenovo Legion Y720

(#16288) king.mp válasza I. Mate (#16286) üzenetére


king.mp
aktív tag

Első körben másik telepítővel nézném meg, ha a hiba ismét előjön és garanciás a gép, akkor irány a szervíz. ha nem garos, akkor jöhet bármelyik másik szervíz.
A kékhalál okai lehetnek: sérült telepítő, vacakoló vinyó esetleg memória (is)

(#16289) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Sziasztok!

Családban van egy Samsung NP350E5X-S01HU laptop, 5 éve, akkor lett rá telepítve Windows 7 Pro, ami a mai napig rajta van. Körülbelül 3 év után sokszor elment a WiFi és általában csak a router újraindítás oldotta meg. Majd fél év elteltével megadta magát az akkumulátor, ezért azt kivettük belőle és hálózatról ment 1 éven keresztül (ez idő alatt nem volt gond a WiFi-vel), miután tavaly vettem bele egy új akkumulátort. Csak 1 napra raktam bele, hogy kipróbáljam, mert ajándékba lett véve, utána ki is vettem, majd másnap, amikor be lett kapcsolva (már akku nélkül), megint nem volt WiFi. Szokásos router újraindítás, megint minden jó volt 1 hónapig, amíg ismét bele nem került az akku. Pár hónapra kivettük belőle, majd vissza és mindig ugyan az a jelenség.

Energiagazdálkodásnál átállítottam még 4 hónapja, hogy akkuról működtetve se legyen energiamegtakarítás (Vezeték nélküli csatoló beállításai - Energiatakarékos mód - Működés telepről: Legnagyobb teljesítmény), de semmi se változott.

Legutóbb, pár napja is egy napon belül jelentkezett, ahogy bekerült az akku és még a telefonokról is elment a WiFi, akkor néztem, hogy lefagyott a router. Nem minden alkalommal, de többször volt, hogy ilyenkor mindenhol elment a WiFi, vagy mint legutóbb is, hogy kifektette a routert.

Újra lesz majd rakva a Windows, de csak pár hónap múlva, nem tudom az megoldja-e.

Mi lehet a gond? Számomra érthetetlen, hogy csak akkor jön elő, amikor az akku benne van és főleg az fura, hogy legutóbb a routert is kifektette. Utóbbinál nem értem az összefüggést.

(#16290) z0d1@Ku$ válasza Kam1kaze (#16289) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Másik routerrel is meg kellene próbálni, nekem erős a gyanúm, hogy az lesz a bibi.

(#16291) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Fujitsu A555 laptop, 2015-ben vásároltam, WIn 10 oprendszer van rajta.
Ami a probléma: nem működik a mikrofon. Hardveresen szerintem minden OK, de nem rögzít hangokat. Adatvédelemnél engedélyezve van minden, a Rögzítőeszközöknél az óra mellett látom is a "Mikrofon"-t, aktív, elsődleges, de a hangsávok szürkék maradnak. Skype-al sem sikerült és a tesztprogrammal sem működésre bírni.
Google-t olvastam, egyik megoldás sem sikerült: beállításokat böngésztem, drivert frissítettem, semmi. Van esetleg ötletetek?

(#16292) cstom válasza RoSSo3 (#16291) üzenetére


cstom
aktív tag

A helyedben megnézném linux alatt müxik-e. Tölts le egy Mintet vagy Ubuntut és próbáld meg az alatt. (Nem kell feltelepítened, live-ban ki lehet próbálni.)

(#16293) RoSSo3 válasza cstom (#16292) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Hú, ez nekem sajnos azt hiszem, túl bonyolult lenne :(
Van egy ősrégi mikrofonom, előkeresem, esetleg megpróbálom azzal. Bár csak headset csatlakozót látok a laptop oldalán, nincs külön mic és külön füles.

(#16294) Kam1kaze válasza z0d1@Ku$ (#16290) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kösz, majd megnézem, amikor lesz rá lehetőségem. Én is gondoltam routerre, csak azért vettettem el, mert akku nélkül mindig van WiFi.

(#16295) z0d1@Ku$ válasza Kam1kaze (#16294) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Írtad, hogy egyik alkalommal a telefonokról is elment a wifi, hacsak nem paks2-t dugtad rá a gépre, akkor én elsősorban a router cserét próbálnám ki, pár órára/napra kölcsönkért routerrel.

(#16296) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!
Alienware M15, 2015-ös, WD Black PCIe M.2 SSD-vel akartam volna bővíteni... azonban belerakva a gép nem indul, egyik slot-ban sem. Ha kiveszem, minden megy rendben. Kompatibilitási gond lehet vagy bios-ban kell valamit okoskodni hozzá? A bios a legfrissebb rajta... de nem találtam ezzel kapcsolatban semmit... köszönet a segítségért! :R

ui.: az alienware oldalán ennyi van a spec. listában ezzel kapcsolatban:

Storage

Interface - SATA 6 Gbps
Drives supported - One hard drive and two M.2 Solid State Drives (SSD)
Hard drive - One 2.5‑inch drive
SSD -Two M.2 drives

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#16297) cstom válasza sestertius (#16296) üzenetére


cstom
aktív tag

Nem ismerem ezt a BIOS-t, de próbáld kikapcsolni a Secure Boot-ot, a Legacy-t és AHCI-t be. Utána SSD berak, és ha müxik, akkor a boot sorrendet beállítani. Ha így sem, esetleg az egész UEFI-t ki.

(#16298) sestertius válasza cstom (#16297) üzenetére


sestertius
őstag

Rápróbálok, üzenek hamarosan... :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#16299) sestertius válasza cstom (#16297) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv! Ha Legacy-t állítok be, azzal kapcsolom ki az UEFI-t, szóval ez adott. Ez tehát kikapcsolva, Secure Boot Disabled, AHCI beállítva. A sorrend látható, gond nélkül állítható és választható bármi, ha be van kapcsolva a gép. De ezen bios beállítások mellett sem indul be a gép, ha csatlakoztatom az ssd-t. Már úgy is próbáltam, hogy lehúztam a HDD-t, és csak az ssd volt csatlakoztatva - az eredmény ugyanaz, se kép, se hang...
Ezt vettem, a 256 GB-osat:

amazon

Ez a gépem, win 10 64 bit-el:

alienware

Kompatibilitási gondra gyanakszok.... de akkor hogyan és mi alapján válasszak másik ssd-t??? :(((

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#16300) cstom válasza sestertius (#16299) üzenetére


cstom
aktív tag

Az SSD működik más gépben? (Nehogy az legyen, hogy kifogtál véletlenül egy gyári hibásat.)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.