Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#15901) kreten67 válasza WarGame (#15900) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen: amennyiben képzet vagy a mikroelektronikában, van egy forrasztóállomásod és a multiméteren a szakadásvizsgálón túl is van jártasságod (bonyolultabb esetben egy ilyenre [link] is szükséged lehet.

(#15902) csonter2


csonter2
újonc

Hello mindenkinek,
Olyan problémám van hogy lenovo ideapad 700 laptopom olyat csinál hogy határozatlan időközönként fogja magát és elmegy a kép és ilyen villogó vízszintes fura fénycsíkok követik. (valamikor több valamikor 1-2). Mint amikor elmegy az adás a tv-ben ahhoz hasonló. Ha hang is ment előtte akkor ilyen hülye zaj kíséri a jelenséget, ha nem ment semmi akkor csak csend. Mi lehet a gond?

(#15903) forten


forten
tag

Hello.

Itt is megpróbálok informálódni...Van egy Samsung Np-R530 régi laptopom ,ami sajnos alaplap hibás lett.Dél híd problémája van.
BGA foglalatú chip újraforrasztása, BGA foglalatú chip cseréjével kapcsolatosan,már olvasgattam dolgokat,de bevallom nem túl sok bizodalmam van hozzá.Főleg ,hogy a javítás utáni élettartalom szintén bizonytalan,vagy attól is sz@rabb.Ennek ellenére elég sok "szervíz" vállaja, ezt az elég költséges javítást.

Természetesen alaplapot nem találok hozzá használtan,mert az lenne a legegyszerűbb.Újonnan meg brutál ára van,az egész nem ér annyit.
Van esetleg valakinek tapasztalata,ezzel kapcsolatban,újraforrasztás,chipcsere utáni élettartalom???

"Hol volt,hol nem volt..."

(#15904) kreten67 válasza forten (#15903) üzenetére


kreten67
senior tag

Én konkrétan javítok bga hibákat és tapasztalatom szerint típusfüggő az élettartam,pl: az acer pew96 alaplapokat nem szívesen ajánlom ilyen javításra ,mert nem voltak hosszú-életűek a javítottak.
A dell m5010 alaplapokkal viszont jó a tapasztalatom többnyire 2 ,de van amelyik 3 évet is kibírt a javítás után.
Miből gondolod hogy "Dél híd problémája van"? A déli-híd PCH chip-re nem jellemző a bga hiba,de azért néha előfordul.

(#15905) forten válasza kreten67 (#15904) üzenetére


forten
tag

Szia.

Két okból,a hiba jelenségből,nem indít HDD-t,ODD-t,power led világít.A másik ,hogy elvittem egy szervízbe(ismerős,tehát nem dob át)ahol szétszedték,és megvizsgálták.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#15906) kreten67 válasza forten (#15905) üzenetére


kreten67
senior tag

Gondolom a kijelző sötét marad? Az északi-híd hibánál se indul a hdd,csak a power-led ég és a venti pörög.

(#15907) forten


forten
tag

Igen,sötét.De,csönd van ,nem indít el semmit.Max a vérnyomásom. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#15908) kreten67 válasza forten (#15907) üzenetére


kreten67
senior tag

Valószínűbb az északi-híd vagy gpu hiba.

Ez intel core 2 duo cpu és a gpu?

[ Szerkesztve ]

(#15909) forten válasza kreten67 (#15908) üzenetére


forten
tag

Igen,Intel Core2 processzor,nem mai gyerek.De,jó kis gép,és kinézetre is pofás , ezért is sajnálom.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#15910) kreten67 válasza forten (#15909) üzenetére


kreten67
senior tag

A CPU az nem volt kérdés ,de a vga lehet intel HD és volt Nvidiás is,nos melyik?

(#15911) forten válasza kreten67 (#15910) üzenetére


forten
tag

Nvidia Geforce 310M. Ez samsung Np-r530 JS01-s modell.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#15912) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok.
A másfél éve itt vásárolt notimnak úgy néz ki megdöglött a dedikált vga-ja. (7670M) Legalábbis nem tudok rá semmilyen drivert telepíteni,mert azonnal lefagy.
Windows újratelepítés megvolt próbáltam Win 7-tel,és Win 10-el is.
Nem mintha sokat játszanék vele,de azért érdekelne hogy javítható-e a laptop. Esetleg cserélhető-e benne a kártya. Ahogy elnéztem nem valami egyszerű a teljes szétszerelése,pláne gyakorlatlan kéznek.

(#15913) dugo_ válasza fonseca (#15912) üzenetére


dugo_
veterán

Ha sikeres is lenne egy újragolyózás, már az is gazdasági totálkár kategória a munkadíjat tekintve. Szerintem engedd el.

(#15914) fonseca válasza dugo_ (#15913) üzenetére


fonseca
tag

Tehát nem cserélhető? Mármint maga a kártya?
Az igazat megvallva így is szépen működik,csak szeretem a rendet magam körül.. :)
Ha lehetséges akkor javítanám,vagy javíttatnám.

(#15915) dugo_ válasza fonseca (#15914) üzenetére


dugo_
veterán

"Cserélhető", BGA forrasztóállomással. Ha a forrasztással van baj, akkor egy újragolyózás megoldhatja, ha a chip szar, akkor viszont teljes csere kéne, ami viszont végképp teljesen értelmetlen költségileg, már ha egyáltalán beszerezhető még ilyen gpu.

Kreten67 bga-zik, kérj tőle árajánlatot.

A G6-nál ezerszer jobb gépeket lehet kapni fillérekért, felesleges ragaszkodnod hozzá. Már újkorában is kerülendő volt igazából... :D

(#15916) fonseca válasza dugo_ (#15915) üzenetére


fonseca
tag

:D
Tehát a kártya integrált. Nem cserélhető,ez a lényeg.
Pár éve egy régi laptopomat (Asus K50 AB) már javíttattam itt. Az is bga chip volt.
Ha jól emlékszem "F27" vagy valami hasonló nevű fórumozó csinálta,és a noti tudomásom szerint azóta is megy.
Mindegy ez marad így. Ahogyan fogalmaztál "gazdasági totálkár".
Köszönöm a gyors segítséget. :R

(#15917) Tofy-papa


Tofy-papa
újonc

Üdv! olyan problémám van van egy lenovo g510 laptop i3-as procival, és olyan hibát produkál hogy nagyon lassú az egész, ha van valamilyen hdd benne vagy fel se ismeri magát a hdd-t. A lassulást úgy értem, hogy pl maga a bios kb 5 perc mire bejön és kb pixelről pixelre jeleníti meg. északi hídra gyanakszom, valószínű mert kijelzőt cseréltem és a környékén volt rácsukva a kijelző (valami köztük volt azért tört be a kijelző). Kérdésem, hogy az I7-es g510-es alaplap teljesen illik-e ebbe az eredetileg I3-as gépbe? És jó-e hozzá az I3-as töltője?
Vagy inkább forrasztassam újra az északi hidat?
:F

(#15918) freewaer


freewaer
csendes tag

Sziasztok!

Az Asus X550 notebookom az alábbi képen látható hibát kezdte el produkálni. Ha a kijelzőt kicsit megmozgatom, akkor helyreáll a kép. Néha magától elkezd beszürkülni a kép valamelyik sarokból, majd teljesen átmegy feketébe, mindeközben levan "fagyva". Mi szállhatott el benne és mi lehet a megoldás?

Köszi,

FW

[ Szerkesztve ]

(#15919) kreten67 válasza freewaer (#15918) üzenetére


kreten67
senior tag

Valszeg cserés a kijelző.

(#15920) kreten67 válasza Tofy-papa (#15917) üzenetére


kreten67
senior tag

Az i3 pocin kívül van még valamilyen vga is a lapon?

(#15921) KISDUCK


KISDUCK
addikt

A masina egy HP Pavilion G6-2018sh 2012 augusztusa óta használom. Sajnos a kijelzőn megjelent egy sötét folt talán már egy éve jelen van, de olyan minimális mérete volt, hogy nem zavart, de most átlépte az ingerküszöböt. Lehet ezt orvosolni csere nélkül?

(#15922) KISDUCK válasza KISDUCK (#15921) üzenetére


KISDUCK
addikt

Update: most újraindítás után normalizálódott a dolog visszaállt a normális állapotra. Szóval a kérdés továbbra is, hogy kell-e cserélnem a panelt vagy esetleg lehet-e valamit javítani az állapotán?

(#15923) KISDUCK válasza KISDUCK (#15922) üzenetére


KISDUCK
addikt

Up2: ment a gép az előző hszm. óta és ismét előjött a folt.

(#15924) dugo_ válasza KISDUCK (#15923) üzenetére


dugo_
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy a led-ek haltak meg azon a ponton a háttérvilágításban, ami a panel része, egyben kéne cserélni a kijelzőt.

(#15925) kreten67 válasza dugo_ (#15924) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen kontaktos a led háttérvilágivás egy része.
Lehetne javítgatni,már aki szedett már szét ilyet,de nem érdemes.
Kijelző cserés!

(#15926) Tofy-papa válasza kreten67 (#15920) üzenetére


Tofy-papa
újonc

Elvileg amd 8570 ami prociba van. Egy helyen azt mondták északi híd lesz, mert annak környékén kapott ütést.

(#15927) Duree válasza freewaer (#15918) üzenetére


Duree
veterán

A kijelző alsó részén van egy elektronika ami valószínüleg kontakt hibás ennek a javítása nem megoldható.A kijelzöt cserélni kell. Az ára a cserének nem olyan vészes.

duree54

(#15928) Duree válasza Tofy-papa (#15917) üzenetére


Duree
veterán

Az biztos, hogy a hütése más az I7 procisnak töltője maradhat.Szerintem inkább reballozni kellene első körben a lapot.

duree54

(#15929) NetesBéla válasza Paulie86 (#21) üzenetére


NetesBéla
újonc

megnézted a kijelzőnél hogy jól vannak -e jól kötöttték be -e? én nekem is ilyen gépem van mint neked amikor az omnibookról írtál (nekem többb gépem is van ...(nem sértés,vagy menősködés)) és nekem is szokott lenni mikor nyomom a quake 3 arénát :DDD :DDD :DDD

(#15930) hrabanc


hrabanc
tag

Sziasztok,
van egy Toshiba A300-as laptopom.
Az utóbbi időben elkezdett random leállni és újraindulni.
Nem melegszik, de hidegen is produkálja.
Mi okozhat ilyesmit ?

(#15931) TommyX_


TommyX_
őstag

Került hozzám egy Lenovo G50-30-as laptop.
Ami volt benne alaplap az tönkrement, így akié a gép vett hozzá használtan alaplapot és engem kért meg cseréljem ki, amit én meg is tettem.
De adódott egy probléma.
A hibajelenseg az, szerettem volna újra telepíteni a laptopot, amikor a Windows telepítő újraindítást csinál a gép visszakapcsolja magát, de nem jelenik meg semmi a kijelzőn, csak a bekapcsoló led világít, meg esetleg a dvd meghajtó talcajat lehet kinyitni, majd kis idő múlva kikapcsol magától és újra bekapcsol a gép, és az előbb leírtakat folytatja.
Ha kis idő, mondjuk 15 percet várok, akkor bekapcsol rendesen a gép, és működik megint egy kis időt és jön a sötétség.
Melegedést nem észlelek, pasztázas meg volt, minden csatlakozót átnéztém, jól vannak visszakotve.
A kérdésem az, hogy ez mi lehet? :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#15932) Duree válasza hrabanc (#15930) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon valószínü, hogy chipset hibás lesz a gépet heteken belül.

duree54

(#15933) Duree válasza TommyX_ (#15931) üzenetére


Duree
veterán

Lehet , hogy az alaplap hibás, gyanús nekem az északi híd forrasztása.

duree54

(#15934) TommyX_ válasza Duree (#15933) üzenetére


TommyX_
őstag

Köszönöm a gyors választ, én is alaplap hibára gondoltam, akkor továbbítom a tulajnak, hogy nem volt jó vétel :(

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#15935) kocijoci


kocijoci
újonc

Sziasztok
Adott egy packard bell easynote w5913 laptop minden működött processzor csere volt nem működött vele a procit visszacserélése után a következő a hiba : a gépet bekapcsolva a power gomb világít de más élettel nincs ventilátor nem pörög winyó nem moccan se kép se hang és kikapcsolni sem lehet nem reagál semmire úgy tudom leállítani ha kihúzom a töltőt. Az alapokat már próbáltam ram, Winyó, reset stb. Valakinek valami hasznos tanács?

(#15936) zgyorik


zgyorik
tag

Üdv a fanoknak.elakadtam egy Asus X55A típusú laptoppal.hdd csere után win10 szépen ráment majd egy párszor újraindítás meg programok a telepítése után úgy dontott többet nem ad képet.ilyen hibája előtte nem volt most meg csak elindul a ventilátor megy de képet nem ad se a saját kijelzőn se külső monitoron.vagy a VGA vagy maga az alaplap döglött meg.esetleg nektek van másra otletetek?

(#15937) Duree válasza zgyorik (#15936) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos nálam is volt ilyen.Pont tegnap telepítés közben döglött meg a gép ugyaezzel a hibával. Sajnos BGA-zni kellett mert északi hidas lett. Nálad is ez lehet.

duree54

(#15938) Duree válasza kocijoci (#15935) üzenetére


Duree
veterán

Ez sajnos valamilyen chip hiba lehet elöfordul ha nem antisztatikus felületen van szétszedve a gép akkor a sztatikus feltöltés kisütheti a lapon valamelyik vezérlö ict.

duree54

(#15939) hrabanc válasza Duree (#15932) üzenetére


hrabanc
tag

Egy pár hete tart már ez a jelenség. Mennyire bonyolult behatárolni a hiba pontos forrását?

(#15940) kreten67 válasza hrabanc (#15939) üzenetére


kreten67
senior tag

Én elsőként a Asus X szériánál a Biost írnám újra,mert sajnos jellemző erre a típusra,hogy a win10 a biosába rondít bele. Utána még mindig marad a bga javítás lehetősége.
Az x55a- ???? pontos típus? Van benne valamilyen vga az Intelen kívül?

[ Szerkesztve ]

(#15941) Trolee válasza kreten67 (#15940) üzenetére


Trolee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell 3537-em, rosssz az aksi, ami engen nem zavar mert asztaiként használom csak.
Ezt írja ki: the battery cannot be identified
És csak F1 nyomás után lép tovább, ez viszont zavar. :D
Nem lehet valahogy kikapcsolni a figyelmeztetést?
Köszönöm. :R

(#15942) kreten67 válasza Trolee (#15941) üzenetére


kreten67
senior tag

A biosban a töltés hibák figyelmeztetését kapcsold ki (a nem megfelelő töltő hiba jelzését megoldja,de az akku hibát nem is próbáltam) vagy vedd ki az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#15943) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hozzátok!
Van öregecske Dell studio 1558 laptopom amit nagyon szeretek. Mostanában minden előjel nélkűl kikapcsol. Ugy vettem észre, hogy nagyon melegszik. Szétszedtem, ki tisztitottam, ujra pasztásztam a cpu és a gpu-t is. De valami nem stimmel mert tul melegnek látom a gpu-t az Aida64 alatt.
Vagy ez normális hőfok?
Válaszokat előre nagyon köszönöm

(#15944) kreten67 válasza asprey (#15943) üzenetére


kreten67
senior tag

Milyen vga van a te gépedben?

(#15945) asprey válasza kreten67 (#15944) üzenetére


asprey
tag

ATI Mobility Radeon HD 

(#15946) kreten67 válasza asprey (#15945) üzenetére


kreten67
senior tag

A hűtő amelyik a Gpu-ra fekszik elég szarul teszi a dolgát gyárilag is,de nem ennyire kb 60-65 fokosnak kell lennie átlagos használat mellett . 3D terheléssel max 75-80 környékéig kellene mennie.
A napokban BGÁ-ztam egy pont ilyet.
Nos a Gpu és a réz hűtőfelület közzé 1mm vastag gap-pad (hőátvezető párna) IDE PASZTÁT NEM TESZÜNK!!
Alternatíva egy kis hűtés javításra a vörösrézlap 0,60mm vastagságú mindkét oldalán pasztázva.

(#15947) asprey válasza kreten67 (#15946) üzenetére


asprey
tag

Köszönöm!
Ezt a hőelvezető párnát honnan lehet beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#15948) kreten67 válasza asprey (#15947) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem mondod hogy pasztát raktál?

Egy percig se használd így a gépet mert a végén már csak egy nyél kell neki és jó lesz hólapátnak (mondjuk ez lassan aktuális).

[ Szerkesztve ]

(#15949) kreten67


kreten67
senior tag

Pl: [link]

Konkrétabban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15950) asprey válasza kreten67 (#15949) üzenetére


asprey
tag

Köszönöm a segitséget! De jól felpasztáztam de szerencsére nem lett baj mert le kapcsolta magát.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.