Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#15251) Runner_fxr válasza tserrof77 (#15250) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Még nem, de mindjárt kipróbálom, köszi!

Kipróbáltam, sajnos ugyan azt csinálja, egy pillanatra felpörög a DVD aztán ennyi, illetve érzem, hogy oldalt nyom ki egy kis levegőt, egy pillanatra hűtő ventilátor is megmozdul. De se kép se hang.

[ Szerkesztve ]

(#15252) Duree válasza Runner_fxr (#15248) üzenetére


Duree
veterán

Lehet tápáramkör hiba is, esetleg nem volt biosz frissítés csinálva és utánajött elö ez a hiba?

duree54

(#15253) Vins válasza mate07789 (#15249) üzenetére


Vins
csendes tag

Szedd ki a billentyűzetet, akkut ki, cmos akkut / elemet ki, hagyd pihenni egy napig töltő nélkül.

Nekem segített már olyan gépen ami nem ismerte fel a saját billentyűzetét előtte.

Majdnem nekiálltam alaplapi vezérlőt cserélni.

(#15254) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Hali!
Előre is elnézést a rossz minőségű képért. A képen látható hibát produkálja ez a csodálatos samsung gép. A kérdésem hogy ez kijelző, vagy csak kábel hiba, mert a kijelzőt hátulról megnyomva egy bizonyos ponton, a dolog megszűnik, de ez csak egy ideig hatásos trükk.

[ Szerkesztve ]

(#15255) tserrof77 válasza z0d1@Ku$ (#15254) üzenetére


tserrof77
senior tag

Kijelző csere lesz a megoldás sajnos... rétegszakadt...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15256) z0d1@Ku$ válasza tserrof77 (#15255) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szuper, már azt hittem, hogy szinte megúszom ingyen, de most hogy költhetünk rá jó sokat, így megnyugodtam. ;] Köszi szépen! Abban még tudnál esetleg segíteni, hogy ebbe a típusba (NP370R5E) milyen kijelző kell és hol tudnék venni Pesten?

(#15257) tserrof77 válasza z0d1@Ku$ (#15256) üzenetére


tserrof77
senior tag

Úgy nézem, szabvány, 15,6" 40 pines slim kell bele...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15258) Duree válasza z0d1@Ku$ (#15254) üzenetére


Duree
veterán

A kijelzö mátrixa ment tönkre ha megadod a gép gyári számát megmondom , hogy milyen kijezö van benne és , hogy mennyi az ára.

duree54

(#15259) Duree válasza z0d1@Ku$ (#15256) üzenetére


Duree
veterán

Ment PÜ:

duree54

(#15260) tutikatuti


tutikatuti
csendes tag

HP-650G Probook kijelzője időnként kifehéredik egér lefagy. A fedél mozgatására visszajön a kép de szórakozni kell vele mire úgy is marad. ( kijelző kábel? )

Kérnék segítséget.

Köszönöm :R

(#15261) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Van egy hibás ASUS x553ma laptop.

Közép tájon nem működnek a billentyűk. Elhoztam hogy megnézem mi lehet a baja, erre mos tjó.

itt lehet valami szalagkábel csatlakozási probléma? érdemes szétkapni és átnézni ?Vagy teljesen egyben van a billentyűzet és csak a csere segít ?

ZU
HJ
NM

ezek nem jók,

[ Szerkesztve ]

(#15262) tserrof77 válasza tutikatuti (#15260) üzenetére


tserrof77
senior tag

Vagy a kábel, vagy a kijelző...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15263) fidodx


fidodx
csendes tag

Sziasztok!

Laptop: Dell Inspiron 1525

Probléma:
Szétszedtem, kitakarítottam, processzora friss pasztát tettem, megjavítottam a törött zsanért, majd összeraktam és ezt a hibát tapasztaltam.

Elindítom a lapost -> Ventilátor felpörög (ha bent van a vinyó is elindul, pörög) -> Képen látható adatok betöltenek és közben a ventilátor leáll. -> Továbbiakban semmi nem történik. :(

Már volt máskor is szétszedve, de még egyszer sem volt ilyen problémám.
Egy másik laptopnál a memóriával volt ilyen problémám, de kivettem megtisztítottam és működött is tovább!

Amit csináltam:
Kivettem belőle mindent csak a memória és a processzor + hűtő maradt, plusz a power gomb bekötve.
De igy is ugyan ez a képernyő fogad!

Arra gyanakszom hogy valahol baja lett az alaplapnak. :( De külsőleg semmi nyomot nem látok rajta és nem is ütöttem meg semmivel.

Előre is köszönöm a válaszokat és segítségeteket!

Köszönettel.:

fix

(#15264) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok ! Szomorú vagyok. Van egy zsír Dell laptomom,ma vettem hozzá egy drága töltőt,mert ha töltőn van és úgy hallgatok rajta zenét akkor recseg. Azt hittem hogy a régi töltő romlott el,de az újjal is ugyanazt csinálja 😞 Dj laptopnak használom,ezért fontos ,hogy zenélgetés közben is töltőn lehessen. Szerintetek mi baja lehet ?

(#15265) Duree válasza laleeee (#15264) üzenetére


Duree
veterán

A belsö tápegység szürö része lehet esetleg de mindenképpen szervíz a vége.

duree54

(#15266) Duree válasza fidodx (#15263) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos nagyon kell vigyázni a szétszedéssel mert sztatikus kisülések kivégezhetik az alaplapot.Lehet itt is erröl van szó mindenképpen szervízbe kell vinii .

[ Szerkesztve ]

duree54

(#15267) Duree válasza #81556480 (#15261) üzenetére


Duree
veterán

Ebben az esetben lehet szalagkábel és az alaplapi csatlakozó is.Szedd szét és próbálgasd mozgatni a szalagkábelt.

duree54

(#15268) laleeee válasza Duree (#15265) üzenetére


laleeee
őstag

Melyik szervizet ajánlod én sajnos Nyíregyházi vagyok

(#15269) tutikatuti válasza tserrof77 (#15262) üzenetére


tutikatuti
csendes tag

Köszönöm.

Én is erre gondoltam. Esetleg tudsz valakit ahová fordulhatok. :C

Üdv

(#15270) Duree válasza laleeee (#15268) üzenetére


Duree
veterán

Garanciális a géped?.Küld el a service tagját és utánanézek.

duree54

(#15271) laleeee válasza Duree (#15270) üzenetére


laleeee
őstag

Sajnos már nincs gari

(#15272) fidodx válasza Duree (#15266) üzenetére


fidodx
csendes tag

Köszönöm válaszod!

(#15273) Duree válasza laleeee (#15271) üzenetére


Duree
veterán

Azért küld el a service tagot hátha tudok segíteni a javításban.

duree54

(#15274) laleeee válasza Duree (#15273) üzenetére


laleeee
őstag

Azt hol találom ?

(#15275) Karkarosz


Karkarosz
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS N551JK-CN192D típusú lappy. Most kapott vatta új 8.1-es Windowst és azóta az istennek nem akar rendesen menni rajta a WiFi. A lakásban van másik laptop, az szólóban jól működik, tehát szerintem nem a routernél keresendő a hiba.
Ilyen jelenségeket lehet tapasztalni:
Csak úgy gondol egyet és leesik a WiFi hálózatról, nem tud visszacsatlakozni.
Belassul a net, elvileg van, gyakorlatilag a google se jön be.
Illetőleg baromi érdekes, de ha pl league of legends megy mindkettőn, akkor alapon ha épp van net, akkor jó a ping és a ms is, aztán hirtelen ledobja az N551-et és ilyenkor a másik laptop is elkezd laggolni (de az nem esik le a netről).
Elvileg fenn van a hálózaton a windows szerint, gyakorlatilag nincs net rajta, ha lecsatlakozok manuálisan, utána nem csatlakozik vissza.

Amiket próbáltam: összes létező driver az asus honlapjáról, driver az atheros honlapjáról, driver windows update-ről, router gyári visszaállítás (firmwire a legfrisebb), reserver ip adress kiadva.

Ha van WiFi akkor vagy 4-es vagy max jelet érez (amiről most írok is 4esen van - ez amúgy egy G551, szval sokban hasonlító laptop).

Valami ötlet? Már kínomban ott tartok, hogy legyalulom a windowst róla megint és újra rakom, de mivel a driverek így is a legfrissebbek voltak az Asus honlapjáról így attól tartok nem fog segíteni.. :(

[ Szerkesztve ]

(#15276) tserrof77 válasza Karkarosz (#15275) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mindenképp a gyári, asus oldalról letöltött wifi driverrel használd. Azzal jó lesz.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15277) Karkarosz válasza tserrof77 (#15276) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Mint írtam, azzal kezdtem, de nem jó vele.

(#15278) tserrof77 válasza Karkarosz (#15277) üzenetére


tserrof77
senior tag

Elnézést, nem olvastam végig a postot :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15279) Duree válasza laleeee (#15274) üzenetére


Duree
veterán

A gép alján egy 7 tagu betű szám kombináció.Ha lekopott akkor a bioszban is megtalálod.

duree54

(#15280) laleeee válasza Duree (#15279) üzenetére


laleeee
őstag

(#15281) Duree válasza laleeee (#15280) üzenetére


Duree
veterán

Rendben van hétfön utánanézek , hogy hogyan lehetne a legolcsóbban megjavítani.

duree54

(#15282) laleeee válasza Duree (#15281) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi

(#15283) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok...ezek mik lehetnek szerintetek? Lenovo Y50-70

0 csoportban lévő 0 processzor sebességét a belső vezérlőprogram korlátozza. A processzor a legutóbbi jelentés óta 12 másodpercig volt ebben a csökkentett teljesítményű állapotban.

igfx képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15284) lizaw


lizaw
újonc

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék egy számomra igencsak érdekes hibával kapcsolatban.
Adott egy HP 630 típusú laptop - ami a saját kijelzőjén nem ad képet, de HDMI-n igen.

Na most itt jön az érdekes rész: A kijelzőt teszteltem egy másik gépben > tökéletesen működik. A szalagkábel szintén tesztelt és jó > mégsincsen semmi kép a kijelzőn.

A hiba hirtelen nagyjából a semmiből jött elő, egy windows hibaüzenet után kikapcsolt és többet a saját kijelzőn nem volt többet kép /BIOS sem/ HDMI-n minden OK.

Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#15285) Angel2014 válasza lizaw (#15284) üzenetére


Angel2014
addikt

Win10 gondolom a rendszered?

Nálam is csinálta win7 alatt jó a gép.

napokban volt néllam egy DELL gép ezt csinálta win 10 64 bit alatt Bios update megoldotta.

De van nálam egy lenovo 560p I7 ezt csinálja ati kártyával de ott nem működik a HDMI sem valószinű megadta a videó kártyája magát.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15286) lizaw válasza Angel2014 (#15285) üzenetére


lizaw
újonc

Nem, Windows 7 van a gépen, vagyis volt.

Mostanra nem ad képet külső monitoron sem, először kissé bekockásodva adott, majd semmi.

HD5470M ATi VGA van benne, szóval gondolom feladta a harcot.

Köszönöm a segítséget azért!

Üdv.

(#15287) tserrof77 válasza lizaw (#15286) üzenetére


tserrof77
senior tag

Erről a kockásodásról eddig nem írtál, szerintem. Ezt érdemes lenne még újragolyózni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15288) Angel2014 válasza tserrof77 (#15287) üzenetére


Angel2014
addikt

voltam Killhates-nél [link] ö csinálja a bga-zást mondta az amd gpuk egy darabig lesznek jók és kezdi elölről a hibát.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15289) Wictor


Wictor
senior tag

Sziasztok! Adott egy 3 éves, gyárilag Windowsos (8.1) Asus laptop. Egy ideje intenzíven lassult, majd a tegnap óta ez fogad, 1 percig így marad, majd folyamatosan újraindul és ugyanide jut. Mit tudok vele kezdeni? Javítható házilag, vagy mindenképpen szerviz lesz belőle?

Fontos! A dokumentumokra (D meghajtón) szükségünk lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15290) tserrof77 válasza Wictor (#15289) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha egyszerű kiszedni a hdd-t, rakjátok be egy usb-s házba, vagy beköthető asztaliba simán. HD Sentinellel érdemes ránézni, szerintem haldoklik. Az előbb említett módon az adatok is lementhetők.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15291) Duree válasza Angel2014 (#15288) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos igazad van,én már nem is igazán szeretek velük dolgozni mert a 6 hónap garba lehet hogy visszajön.

duree54

(#15292) Duree válasza laleeee (#15282) üzenetére


Duree
veterán

Nos több emberrel konzultáltam de senki sem találkozott még ilyen hibával.Öszintén mondom 25 éves pc tapasztalatom alatt még én sem láttam ilyet.Nem ismerem nálatok a szervíz hátteret de ha futárral fel tudod küldeni a gépet akkor meg nézem scoppal és teszt computerral végig mérem a lapot.

duree54

(#15293) laleeee válasza Duree (#15292) üzenetére


laleeee
őstag

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#15294) -Bálint.


-Bálint.
csendes újonc

Sziasztok!

Adott egy Lenovo G505-ös típusú laptop. Az utóbbi 4 hónapban már kétszer vittem szervizbe, ahol mindkétszer 1-1 hónapot "pihent". A probléma még mindig ugyanaz. Időnként kifehéredik a kép, miközben villog is. Sikeresen elvesztettem már emiatt egy debian oprendszert, és a windows-nak is rekonstruálni kellett az MBR-jét. A szervizben a monitornak valamilyen alkatrészét cserélték is.
Tételezzük fel, hogy a szervizben mindent átvizsgáltak, és minden hardver tökéletesen működik Tehát szoftveresnek kell lennie a hibának. De ha így van, akkor mit kéne csináljak?
Az alábbi linken a laptop hibája látható:

https://www.youtube.com/watch?v=4LiHKQxzkIk&feature=youtu.be

Ezenkívül csak úgy magától feldobott egy ilyen hibaüzenet is ma a rendszer:

Radeon Settings: Host application működése leállt

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: RadeonSettings.exe
Alkalmazásverzió: 10.1.1.1666
Alkalmazás időbélyegzője: 585d6113
Hiba – modul neve: MSVCR120.dll
Hiba – modul verziója: 12.0.21005.1
Hiba – modul időbélyegzője: 524f83ff
Kivételkód: 40000015
Kivétel – eltolás: 0000000000074a46
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 52c3
További információk 2: 52c39641c3b5af0fdc8cc4742be4567d
További információk 3: 4480
További információk 4: 44804208bddcbca52716e0fc16c22c0f

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

Ami a videókártyákat illeti: AMD Radeon HD 8400 / R3 Series, illetve AMD Radeon R5 M230 Series típusúak.

A laptopot egyébként lehet használni, mert el szokott múlni ez a villogás. Most már nem jellemző rá -a szerviz előtt az volt -, hogy a képernyő döntésének hatására múlna el, hanem csak úgy random, és épp így random módon alakul is ki. Megnyitott böngészőt, dokumentumot, stb. is bezár ilyenkor mindenféle hibaüzenet nélkül.
Utoljára mikor elhoztam a szervizből 3 hétig jól is működött, már végre örültem, amikor megint előjött a probléma. Legszívesebben már a földhöz vágnám, de nem vagyok annyira tehetős. :DDD

Köszönöm a segítségeteket.

(#15295) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Meg tudnatok mondani, mi tortent a laptopommal?

(#15296) tserrof77 válasza -Bálint. (#15294) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ennek a szériának egy típus hibája a szalagkábel megtörése, ez a kijelző hajtogatásával kezelhető egy darabig. Ellenben ha menet közben csinál hülyeségeket (változatlan kijelző pozícióban) gyanítható, hogy az alaplapi vga szórakozik. Nem tudom, milyen windows van fenn, de javaslom, hogy a chipset/vga drivert a gyári lenovo-st használd... Esetleg egy bios frissítés (ha van hozzá) szintén segíthet.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15297) tserrof77 válasza pataslogeza (#15295) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem látja a gép a merevlemezt, jobb esetben kicsúszott, rosszabb esetben megállt...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15298) -Bálint. válasza tserrof77 (#15296) üzenetére


-Bálint.
csendes újonc

Most win7 van rajta (frissen telepített), korábban win 8.1 volt. Mind a kettővel ugyanezt csinálta, csak a win 8.1-gyel vízszintesek voltak a csíkok, most meg függőlegesek. Gyári driverek voltak rajta csak mindig is. (Dual bootos egyébként, feltelepítettem még rá ubuntu 16.04.02-őt is.)
Szóval ezek szerint vihetem megint vissza, remélem sikerül elérni, hogy visszaadják az árát, vagy legalább hadd vásároljam le valami másra... (Lenovot többet az életben nem veszek.)
Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#15299) tserrof77 válasza -Bálint. (#15298) üzenetére


tserrof77
senior tag

Sajnos nem fogják a gépet, csak az alaplapját cserélni. Gyaníthatóan vga hibás...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15300) tserrof77 válasza tserrof77 (#15297) üzenetére


tserrof77
senior tag

szerk...

a csíkozást nem is figyeltem. Kijelző is cserés lesz. Plusz a hdd-t se látja... Sejtésem szerint leeshetett a gép...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.