Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#1151) koncsik válasza tassyu (#1147) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen wii U-m is van. Ha valaki véletlenül (Dave téged látlak FE-zni) megnézi mit csinálok, a Barbie Puppet Rescue-val nem én játszok :DDD (kislányom a profilomon és a szétzúzott Need for Speed Most Wanted autók is a kisebb fiam műve)
Nem észleltem még feltúnően hosszú töltési időt vagy nagy differenciát az eShop-os játékokkal összevetve, de nem mértem. Nem is lenne teljesen mérvadó, a digitális cuccok egy HDD-ről töltődnek, évek óta üres a beépített memória (kivéve persze op. rendszer).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1152) ldave válasza koncsik (#1151) üzenetére


ldave
félisten

Ja, láttam hogy koncsik néven valami Barbi cucc fut :) Nagyon rákattantam most az SMT#FE-re, 25 óránál tartok, harmadik fejezet közepe. Van néha kis grindelős szakasz, de mivel nagyon jó a harcrendszer, így nem gond, gyorsan lehet fejlődni.

A Slime draws near! Command?

(#1153) mirci18 válasza tajner10 (#1150) üzenetére


mirci18
addikt

Ez már a 3ds-nél se volt járható út de szerintem igazándiból eggyik konzolnál sem.
A dolog ott bukik meg hogy ma a zsebedben a telefonod van plusz a személyes dolgaid így egy ekkora cucc be sem férne de még kisebb se.

Számomra belepörgetve a Nintendo prezentációjába ahogy látom nem lesz sikeres konzol.
-Kicsi a kezdéskori játékfelhozatal.
Olyan címeket nem számolok bele mint az újra gondolt Punch out vagy éppen egy Sonic játék.

-Nem elég hogy figyeljek a konzol lemerülésére még azon is gondolkozzak vajon mennyit bír még ki a joy-con ha leveszem a kijelzőről.

-Fizetős online multi hogyan s miért?

-Számomra figyelt Mario vonal most ahogy látom elmegy egy érdekes irányba ami kérdéses jót tesz e a franchaisenak.

-Apró állítólag nem valami túl masszív joystickok.

Szóval összeségében ez számomra egy wii u 2 ezzel kellett volna már annó kijönniük.
Nem most.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1154) tuki2200 válasza ViharVadász (#1134) üzenetére


tuki2200
senior tag

Eleg jo, a zelda eBay-en 50ezer körül megy pre-orderbe 😅 Mondjuk gép sincs 120 alatt..

[ Szerkesztve ]

(#1155) SzDavid99 válasza boost (#1128) üzenetére


SzDavid99
tag

Én megvárom a szülinapomat és a Mario Kart 8: Dleuxe megjelenésekor fogom meglepni magam vele. :))

Switch FC: SW-2552-2661-4912

(#1156) ViharVadász válasza tuki2200 (#1154) üzenetére


ViharVadász
őstag

Gondolom az a 50 ezer a gyűjtői kiadásokra vonatkozik. :) Nagyon tetszik az egyébként, de már félek, hogy abban a hónapban én csődközelbe kerülnék, ha a limitáltat venném belőle (amibe a szobor is van):D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1157) Mister_X válasza tuki2200 (#1154) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem év játéka esélyes az új Zelda... a mostani trailer a legjobb eddig. Simám elfogott a birtoklási vágy :Y

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1158) ayo válasza Mister_X (#1157) üzenetére


ayo
addikt

esélyes vagy nem, az év játéka lesz. de ezt már 2-3 éve is mondom. mindig az év játéka :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#1159) tajner10 válasza Mister_X (#1157) üzenetére


tajner10
tag

Mi az hogy esélyes én már most adnám neki a díjjat :) :DD

(#1160) oriic válasza ayo (#1158) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

off:

Amióta ez a Majora maszkos csirke az avatarod, folyton elkap a röhögés, ha meglátlak. :D Rohadt jó lett. :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1161) ayo válasza oriic (#1160) üzenetére


ayo
addikt

Remélem Andris pedig azóta jobban parázik :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#1162) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

2 millió Switch lesz induláskor a polcokon.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1163) unrealnoise válasza mirci18 (#1153) üzenetére


unrealnoise
senior tag

szerintem meg szinte égő a nyitókínálat. Úgy az elmúlt 1-1,5 évben folyton azt olvastam a Nintendo-tól, hogy a játékokkal már nagyon jól állnak, és csak a vas innovációja miatt késik a premier. Ezt sokszor, sok helyen olvastam. Erre mi van premierkor? Egy Zelda...

Meg egy Mario Kart lényegében...

Röhej...
Akkor bukra lesz, hogy csak nah, pedig egy HC nintendo konzol sikernek örültem volna. Annak, hogy legyen akár moduláris, komoly asztali vas a konzol.

A kézi-konzol meg szerintem halott hosszú távon. Hiába volt ebben sikeresebb a múltban a Nintendo, az okostelefonok meghódítanak mindent.

Nem csoda, hogy a Nintendo is nyit feléjük. Én pl egy Fire Emblem játékért nagyon szívesen fizetnék szinte full árat droidon is. :) És remélem így is lesz. Remélem megbuknak, és multiplat fejlesztők lesznek... Sok-sok fejlesztő megmutatta már, hogy abban akár még több pénz is van.

Konzolt eladni és népszerűsíteni a Nintendo nem tud, és ezt a konzolt elnézve, elmentek nekik otthonról. Semmi ésszerűség nem volt abban amit ide most letettek...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#1164) ayo válasza unrealnoise (#1163) üzenetére


ayo
addikt

Zeldát egy fadarabbal is el tudnának adni :)

Amúgy annak idején pl. N64 US-ben 2 játékkal indult és még lehet példálózni... Soha se az indító címek a lényegesek, hanem hogy az első években milyen címek jönnek majd. Na az lesz az érdekes :DD

http://jateknaplo.blog.hu

(#1165) unrealnoise válasza ayo (#1164) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Az exkluzívok már a Wii U-t sem adták el.
A külső fejlesztők ki fognak hátrálni mellőle. Erre sok ok, és jel is van már. Persze ha baromi nagy siker lenne a konzol, akkor gyárthatnának rá még sok mindent mások is, de megint az lenne, hogy kutya nem venne erre semmit jóformán, ha véletlen van mellette egy jobb vas, amelyre ugyanannyiért szebbet és jobbat is kap.

Tudom, van akinek ez lenne az elsődleges konzol... Elképzelni nem tudom, hogy ez baromi sikeres legyen.
Persze a 3DS-re fejlesztő emberek nyilván sokat segítenek az "asztali" konzol helyzetén, majd meglátjuk mennyire lesz ez elég.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#1166) woros válasza ayo (#1164) üzenetére


woros
őstag

De abban ott volt legalább egy olyan ütős cím, hogy csak na. :D Amúgy meg a Wii U-nak EU startkor 31 címe volt a Switchnek meg van 5 amiből csak a Zelda ér valamit... már akinek.

(#1167) ayo válasza woros (#1166) üzenetére


ayo
addikt

naja, Wii U :)
vegyes dolog ez, szóval ennyiből még bármi lehet.

ami viszont sokkal jobb a U-hoz képest, hogy könnyebb a portolás, ami már ideje volt. izgi hónapok jönnek...

http://jateknaplo.blog.hu

(#1168) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Az idei év kínálata:

Március 3.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild
1-2 Switch
Super Bomberman R
Skylanders Imaginators
Just Dance 2017

Március

SnipperClippers
Fast RMX
Has-Been Heroes

Április 28.

Mario Kart 8 Deluxe

Tavasz

Arms
Disgaea 5 Complete
Puyo Puyo Tetris
Rime

Nyár

Splatoon 2

Ősz

The Elder Scrolls V: Skyrim

Év vége

Super Mario Odyssey

Valamikor idén

Xenoblade Chronicles 2
Ultra Street Fighter 2 The Final Challenge
Minecraft
EA Sports FIFA
Sonic Mania
I Am Setsuna
Steep
Syberia 3
NBA 2K
Dragon Ball Xenoverse 2

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1169) boost válasza woros (#1166) üzenetére


boost
addikt

Jó ,de abból a 31ből egy 2D-s Super Mario volt a valamitérő játék. Itt meg egy megaton Zelda.

(#1170) tuki2200 válasza ayo (#1167) üzenetére


tuki2200
senior tag

A Nintendo Switch ebből a szempontból furcsa szerkezet, mivel az Xbox One és a PlayStation 4 konzolokról igen drága és időigényes lesz portolni rá. Nagyrészt nem csak a programkódon kell módosítani, hanem lebutított modelleket és játékteret kell tervezni.

A Nintendo ugyanakkor már régóta jobban figyel az ultramobil piac felé, és ezen a ponton még hasznos is lesz a Switch, elsődlegesen azért, mert az Unreal Engine 4 általánosan egy kifejezetten kedvező licencfeltételekkel beszerezhető videojáték-motor, amivel egy fejlesztő a Switch mellett célozhatja az iOS, valamint az Android platformokat. Az egész azért nagyon fontos a fejlesztőknek, mert az iOS és Android, illetve a Nintendo Switch közötti portolás rendkívül egyszerű lesz.(prohardver)

Végülis igen.. könnyű lesz ra fejleszteni a clash of clanst meg battlefield helyett a modern combatot..

(#1171) ldave


ldave
félisten

Most esik le, hogy kamera nem lesz a Switch-en? Meg mikrofon se? DS óta rápakolták eddig mindenre.

A Slime draws near! Command?

(#1172) Sirandrish válasza ayo (#1161) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Én nem bántom a csirkéket...azok nagyon kemények :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1173) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Hát gyerekek, én erősen gondolkozom a masinán így, hogy szerencsétlen vita alól kihúzták a szőnyeget.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1174) boost


boost
addikt

Érdekes, ahogy tellik az idő, az ember magában folyamatosan osztályozza, hogy kell-e vagy sem. Elsődleges konzolnak vagy PC helyett tényleg kevés, de ma már egy WiiU is az, ha az ember szeretne játszani a modern játékokkal, hiába van ott 8 jó megjelent játék a WiiU portfolióján.

De arra jó lehet, hogy ha az ember rendelkezik egy PS4-vel vagy egy erős gémerpécével, akkor mellé beszerezni egy Switchet, amin érkezni fog az évi 3-4 jobbfajta Nintendós cím, valamint ez lesz az a konzol, amit az ember magával tud vinni egy hosszabb útra, akár vonattal, repülővel, vagy többnapos ottalvós utazásra. PS2 óta van konzolom, mindig törekedtem, hogy egy desktop konzolom legyen, még úgy is, ha macerás volt eladni egyiket, vbeszerezni másikat, és nem egyszer vissza is váltottam egyik konzolról a másikra. Mot viszont úgy látom, hogy a Switch egy ideális kiegészítőkonzol. Nem kézikonzol mint a 3DS, de szükség esetén arra is használható, ahogy fenntebb írtam. Nálam így a 3DS fogja elveszíteni a létjogosultságát, mert eddig az volt a "2-3 hetente utazom 2-3 napra, akkor magammal viszem" konzol. Otthon ritkán játszottam rajt,(kivéve Zeldák) hisz ott a PS4.

Gondolkozom rajt én is.

(#1175) Mister_X válasza boost (#1174) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azért valljuk be, a 3DS megérett már a váltásra. Minden esetre kíváncsi lennék, hogy milyen lett volna egy Switch hardverével rendelkező, felspékelt NDS fogadtatása.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1176) ldave válasza Mister_X (#1175) üzenetére


ldave
félisten

Amúgy nem tartom valószinütlennek, hogy jön majd egy fixen hordozható, dokkoló nélküli, beépített iránytólval ellátott Switch majd valamikor jövőre, amikor tudják a SoC fogyasztását lejjebb vinni.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1177) ayo válasza ldave (#1176) üzenetére


ayo
addikt

Switch mini? ;)

A legjobb az lenne, ha kompatibilis lenne majd utána a kettő valahogy ami pár új kombinációt adna a tulajoknak.

http://jateknaplo.blog.hu

(#1178) ldave válasza ayo (#1177) üzenetére


ldave
félisten

Switch GO :) Olyan szempontból most előnyben lesz a Nintendo, hogy az Nvidia X1 megoldása kurrens dolog, aminek a gyártástechnológiája fejlődik. A Wii U-nál használt IBM-es Power CPU már rég lezárt technológia, nem foglalkozott vele az IBM érdemben. Ugyanzért van most PS4 Pro és jön majd az Xbox Scorpio. Egy aktuális, fejlődés alatt álló CPU, amit lehet és fognak is javítani, korszerűsíteni.

A Slime draws near! Command?

(#1179) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nem lesz Borderlands 3 Switch-en:

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1180) dunc válasza boost (#1174) üzenetére


dunc
nagyúr

Ebben igazad van de mint másodlagos konzol, vagy hordozható eszköz túl drága! És a jákék árak is az elsődleges konzol áron lesznek, arról nem is beszélve vérszegény a kínálat, egy Zeldáért azért egy 100 as, és játék ár vicc. Személy szerint max 70k, a játékok 9900 ft max áron. Akkor benevezek,mert tetszik az elgondolás. ;)

(#1181) woros válasza Infernohun (#1026) üzenetére


woros
őstag

Már az röhej, hogy van telefonja. :)

(#1182) boost válasza dunc (#1180) üzenetére


boost
addikt

Én is jobban örültem volna neki, életképesebb elképzelésnek tartottam volna, ha megállnak 250€-nál, ami olyan 80ezer forint, de sajnos nem sikerült. Ehelyett 330€ lesz, ami valamivel több, mint 100ezer. De szerintem egy eszközön, amit 3 évig tervezel használni nem sokat változtat, hogy 80ezer, vagy 100ezer. Ez nem egy 5 perces valami.

A játékárak is relatívak. Ha első nap akarsz velük játszani, akkor drágán fogod megvenni. Ha tudsz várni 2-3 hetet, akkor használtan hozzájutsz az általad említett 9900 forintos áron, kb. Azért vegyük figyelembe, hogy ezek többnyire desktop címek, több év fejlesztéssel, fejlesztőcsapatokkal. Valahol ki kell termelni ezt a pénzt.

(#1183) dunc válasza boost (#1182) üzenetére


dunc
nagyúr

Lehet de eleve annyira nem akarok , ezért újonnan max 70K, ha drágább nem kell. PONT És nem szeretnék várni, és használt játékot se veszek, ezért mint írtam. 9900 ft :D
Tehát nekem nem lesz. :DD

(#1184) koncsik válasza boost (#1174) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Teljesen egyetértek.

Sajnos én kóros N "gyűjtő" vagyok, nem tudok szabadulni az N cuccaimtól és ezt a gyerekeimre fogom... jó nekik, szeretik (egyébként tényleg, a hétvégi engedélyezett 1-2 órás konzolozás így nézett ki: lányom wii U, középső fiú: DSi XL, nagy fiú 2DS (illetve két fiú közösen Minecraft PS4-en). Én meg befejeztem PS4-en a CoD Infinity Warfare-t és elkezdtem a Modern-t (asszem... a Kevin Spacey-s - persze éccaka).

A 3DS 3D-je nem nyom semmit a latba?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1185) ayo


ayo
addikt

írtam egy rövidet, hogy engem mi az amivel megfogtak a prezin. szerintem a lokál minőségi játékokkal sok jó percet tudnak majd szerezni mindenkinek főleg ha mellette rendesen nyomják a belső címeket is. ha az évben ezt a két vonalat erősítik akár egy kis Wii kazuál feelinggel, akkor szerintem boldog tulaj leszek :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#1186) Sirandrish válasza oriic (#1179) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Az nagy kár...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1187) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Érdekesség:

4Chan-ra egy nappal a Nintendo bemutatója előtt kitette valaki szinte az összes infót:

[link]

Live-Die-Respawn

(#1188) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Ez amúgy nagyon cuki. (Szülői felügyelet mód)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1189) koncsik válasza Mister_X (#1188) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vótmá, de tényleg cuki :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1190) woros válasza Mister_X (#1188) üzenetére


woros
őstag

Már láttuk, meg összefoglalóba is benne van. :D

Más: Olvastam, hogy anno a PSX kontrollere Amerikában 10%-al nagyobb volt, mint a Japán verzió pont azért, mert nagyobb kezük volt az amerikaiknak. Most miért nem lehet ezt a példát követni pl. a Joy-Connál is?

(#1191) koncsik válasza woros (#1190) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ide meg küldhetnének full HD 10" konzolt, rossz a szemem :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1192) ldave válasza woros (#1190) üzenetére


ldave
félisten

Mert akkor nagyobb kijelző is kéne USA/EU-ba, különben lelógna a Switch-ről :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1193) woros válasza koncsik (#1191) üzenetére


woros
őstag

Na igen. Azért ketten nézni azt a kis mütyür kijelzőt ráadásul ugye feleződik a játéktér néhol... hááááát szerintem csak szemrontó.

ldave: Akkor legyen nagyobb a kijelző is, nekem mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

(#1194) ImpersonatoR

A konzol hordozható részének a tetején az csak egy szellőzőnyilas vagy ventilátor is van benne?
3ds játékok menni fognak bele vagy csak max eshoprol virtual console rol vehetem meg mar amit hajlandóak portolni?
Meg az online account/multi újragondolásáról van mar infó azon kívül hogy fizetős lesz?
Remélhetőleg nem olyan gyermeteg lesz mint eddig. Géphez köti a játékokat és nem acchoz stb..
Igazából egy hordozható konzol kéne de mivel nem lesz sokall drágább mint egy new 3ds xl ezert lehet megvárom.
Csak ugye 3ds re ott a sok játék amit ez nem biztos visz majd : /
Erre meg egy ugrálós mario sem lesz megjelenéskor..

[ Szerkesztve ]

(#1195) ldave válasza ImpersonatoR (#1194) üzenetére


ldave
félisten

Nincs benne ventilátor, 3DS játékok nem mennek a gépen. A többiről egyelőre nem tudni semmi pontosat.

A Slime draws near! Command?

(#1196) Vebber válasza dunc (#1180) üzenetére


Vebber
tag

Arról nem is beszélve, hogy a Zelda (Wii U változat) megy majd 4k-ba, PC-n, emulátorral.

(#1197) ldave


ldave
félisten

Korunk legfontosabb játéka már fut a gépen:

A Slime draws near! Command?

(#1198) SzDavid99 válasza ldave (#1197) üzenetére


SzDavid99
tag

Akárki akármit mond, én órákig tudok építgetni a Minecraftban ha éppen nincs más dolgom, úgyhogy nálam ez igenis egy fontos hír. :P

[ Szerkesztve ]

Switch FC: SW-2552-2661-4912

(#1199) ldave válasza SzDavid99 (#1198) üzenetére


ldave
félisten

Nem iróniából írtam, komolyan gondolom, hogy ez az egyik legfontosabb játék manapság, aminek muszáj jönnie a gépre. Legjobb lenne ha nyitócím lenne.

A Slime draws near! Command?

(#1200) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A dealerem-mel beszélgettem, Nintendo Forgalmazó részéről semmi info még a magyar árazásról, ez szerinte némi aggodalomra ad okot... szerinte a 94500 lenne ideális az eddigi info-k alapján.
Emlékei szerint a wii U esetében 4-5 körig csak az előrendelőket tudták kiszolgálni, most nagyobb érdeklődés van a Switch iránt. Igaz a wii U esetében a forgalmazó a 0,5 Mbyte-tal volt jóban, szerinte ők többet kaptak annak idején, most ez már nem érvényes, de a több boltból álló hálozatok értelemszerűen többet fognak kapni.

#1199 Idave: Kíváncsi leszek az osztott képernyős játékra a 2 Joy-Connal külön-külön.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.