Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-28 22:36:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#51) Sirandrish válasza koncsik (#50) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Kiadják a WiiU-FHD-t csak másfajta controllerrel :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#52) oriic válasza Sirandrish (#51) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wii U Remastered? :DDD

Live-Die-Respawn

(#53) Sirandrish válasza oriic (#52) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Hát a mai divatnak megfelelve :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#54) Mister_X válasza ldave (#49) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én meg meg nem erősített forrásból tudom, hogy az NX egy 100$-os cucc lesz cloud streamre építve. Nabumm.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#55) kribe


kribe
őstag

Vótmá'?

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#56) koncsik válasza kribe (#55) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Darabokban itt-ott, jó kis összefoglalója annak, hogy semmit nem tudunk :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Heti WTF for NX :DDD
Az NX nem a Wii U utódja. :))

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#57) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Még valahol korábban nyilatkozta a pitbull, hogy az NX nem a Wii-Wii U vonalat fogja továbbvinni, hanem egy újragondolt koncepció lesz. Valószínűleg ezt a gondolatmenetet sikerült valakinek félreértelmeznie vagy fordítania.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#59) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kis esélylatolgatás, találgatás...semmi megrázó :N Neo, Scorpio, NX - végül is semmiről se tudunk semmi biztosat.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#60) Sirandrish válasza koncsik (#59) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Akkor semmi újdonság :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#61) koncsik válasza Sirandrish (#60) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hamarosan vége az évvégi felmérőknek, jöhet egy kis foci ;) megpróbálom összerakni a 2. Csapatot, amit javasoltál... :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62) Sirandrish válasza koncsik (#61) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Jó lenne, mert nekem most csak erre van időm.
Mármint néhány meccsecskére...komolyabb cuccokra nincs

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#63) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

RISE: Race The Future - Project Announcement

"'RISE: Race The Future' is the upcoming racing game from the studio VD-DEV renown for their technical skills.
They decided to broaden their vision through the art of a professional automotive designer, Anthony Jannarelly, famous for having penned the exclusive supercars of W Motors and for having co-funded Jannarelly Automotive."

Live-Die-Respawn

(#64) ldave válasza oriic (#63) üzenetére


ldave
félisten

Vita logó lemaradt a végén, amúgy lefedné az egész piacot.

A Slime draws near! Command?

(#65) oriic válasza ldave (#64) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem is értem, ha már mobilokra is jön.

Live-Die-Respawn

(#66) Sirandrish válasza oriic (#65) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Mobilból lehet több kelt el mint vitából :D
Amúgy meg lehet hogy csak már nem fért ki :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#67) koncsik válasza oriic (#63) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Majd törlik, mint a Project Cars-t a U-n...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#68) oriic válasza oriic (#63) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lol, NX logót a trailer végéről kicenzúrázták. :DDD

Live-Die-Respawn

(#69) Liquid Snake válasza oriic (#68) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Haha lol :DD

A Hideo Kojima Game

(#70) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

AZ Ubisoft reménykedik, hogy az NX visszahozza a wii rajongókat, akik eltűntek a wii U kapcsán...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71) ldave válasza koncsik (#70) üzenetére


ldave
félisten

Hááát, nehezen hiszem. Aki Wii-t vett Sports/Party/Fit miatt, az már rég mobilion vagy tableten játszik f2p cuccokkal. Nagyrészt.

A Slime draws near! Command?

(#72) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nem érdekesek a Teraflop-ok... by Reggie THX bagszi.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#73) Sirandrish válasza koncsik (#72) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Ha megint ki akarnak találni valami "forradalmit", akkor tuti várok a vásárlással...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#74) unrealnoise válasza Sirandrish (#73) üzenetére


unrealnoise
senior tag

azt mondták az NX-en teljesen hasonló élmény lesz a zenlda. Tehát lesznek gombok, stb. Nem várok forradalmat, max valami hibridet.

Ne várjatok szerintem Neo, Scorpio szintű gépet.

Azért mert:
1.) ha kihoznának egy ilyet, az drága lenne, miközben a két riválisnak lenne olcsó, alternatívája
2.) Ezért inkább egy PS4 szintű gépben vagy egy kicsit erősebb vasban bízom, ami lehet olcsóbb a PS4-nél is, többek közt az optikai meghajtó elhagyásával, stb.

De igazából itt van az RX480, 200 dolláros GPU, elég időtálló és jövőálló, pláne egy konzolban. Nem bánnám ha valami ilyesmi kerülne a gépbe... Persze ez is drágább lenne, mint az alap másik két konzol, de ha meg le akarnák fedni az egész piacot, akkor két vasat kéne kiadniuk.

Egy olcsót, és egy erősebbet, drágábbat.
De kell ide még sok minden... nem csak játékokon múlik a siker, nem értem miért nem szivárogtatnak pozitív infókat azon túl, hogy húdejó exek lesznek rá...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#75) Sirandrish válasza unrealnoise (#74) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Ha megjelentetnek egy már a kiadás pillanatában is elavult gépet, ami ráadásul meg sem próbál újítani, akkor kb lehúzhatják magukat a WC-n.
Lényegében a WiiU is ilyen volt, és hát nem kell magyarázni mennyire volt "sikeres" a gép.
Persze itt volt "tablet", de mivel abban még a Nintendo sem nagyon hitt, így maradjunk annál hogy érdekes a controllere a gépnek és annyi.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#76) unrealnoise válasza Sirandrish (#75) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Ezt mondom lényegében azért én is. A Nintendo helyében Neo szintet lőnék be. Persze lehet ez nem lehetséges egy hibrid vasnál...

De semmiképpen sem húznám meg, hogy megint ők legyenek az utolsók hardveresen.
Vagy két féle hardverrel dobnám piacra, ez lenne talán a legjobb megoldás...

Wii U-nál az nem értem, hogy totál hülyék voltak. Én tuti kivettem volna a tabletes gamepadot az alapcsomagokból (mikor látszott mekkora bukta lesz), így egyből lentebb lehetett volna vinni a kütyü árát nem is kevéssel, nem sokat számított volna, de az is több, mint a semmi lett volna...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#77) Sirandrish válasza unrealnoise (#76) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Én személy szerint egy pro controllernek jobban is orultem volna. Főleg mondjuk 10k-val olcsóbban tudom megvenni a packot.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#78) koncsik válasza unrealnoise (#74) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Korrigálták: Gameplay experience ugyanaz, de a látvány different (remélhetőleg jobb :DDD ) lesz.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#79) Sirandrish válasza koncsik (#78) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

De legalább WiiUra már megjelenne az idén.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#80) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

[link]

Nah. Pár gondolat a csatolt videó mellé.

A Nintendotól nyilatkozták (tudom pár napos hír már), hogy a "Zelda: Breath of the Wild 'Same Experience' on NX."
Szóval lehet itt várni a forradalmi ötletet, az egyedi megvalósítást, csak újfent nem értem, mit várnak itt technológiai csodát egyesek, amikor maguk a fejesek is lenyilatkozták, hogy a Zelda totál támogatja a Pro kontrollert miközben az NX-en ugyanaz az élmény lesz vele tolni, mint Wii U-n - leszámítva a grafikát.

Ennyit arról, hogy valami atom ütős "forradalmi" cuccot tesz le az asztalra a Nintendo.

DE: Nem is kell letennie semmi ilyesmit. Egy jó konzolt kell szállítani, jó áron, remek exekkel, jó fejlesztői környezettel, 3rd supporttal. Ennyi. A rendszeren, UI-n is elvárnék egy kis modernizálást (nem is keveset), számomra ilyen téren a Steam az etalon, dizájnra, funkciókra, stb.
Az sem szabad elfelejteni, hogy attól még, hogy szerintük (és szerintem is!) a Nintendo elsősorban a játékokkal akar majd lenyűgözni, nem feltétlen jelenti azt, hogy ócskavassal jönnek ki a piacra. Sőt. Én a legtöbbet pletykált viszonylag erős hibrid konzolban hiszek, ez megvalósítható, ésszerű, és logikus döntés lenne.

A Wii-t leszámítva a Nintento egyre inkább gyengült az asztali konzolok eladásait tekintve, de a hordozható vasak nagyon fogytak. Miért ne segíthetne be hát egyik a másiknak?! És akkor ott is vagyunk egy hibrid rendszernél, ami eddig talán példa nélküli lenne a mainstream gamerkedést tekintve. Mondhatnátok, hogy de pont úgy kezdtem, hogy nem várok semmi forradalmit. Nos én irányításban, kezelésben tényleg nem várok. (Én így értelmezem Reggie úr szavait.) Attól még a platform maga tartogathat meglepetéseket.

Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a Kknect, a mozgásérzékelős gaming jelenleg jóformán halott. Nincs újdonság varázsa, akit ez korábban a casual rétegből lekötött, ma már mobilon, tableten nyomul...

Néha az a legegyszerűbb, hogy nem világmegváltó ötletekkel, hatalmas újdonságok sorával akarod lenyűgözni és vásárlásra ösztönözni a potenciális vásárlókat, hanem azzal, ami már "eleve adott" technológiai szempontból. Nézzük meg mit csinált a Sony a PS4-el? Összeraktak egy X86-os, közepes PC-t, az elején kivártak, mindenben a Microsoft alá ígértek, megtolták jó marketinges anyagokkal, majd még kezdetben normális, minőségi exkluzívok hiányában is letarolták a piacot. És ez a lendület a mai napig tart. (Lásd 40 millió eladott konzol.)

Jómagam PS4 és Neo közötti hardveres teljesítményt várnék el az NX-től (mármint az asztalitól), ami számomra teljesen korrekt is lenne. Remélem nem csúszik és márciusban megjelenhet a vas, így év végéig (a Scorpio érkezéséig) szép példányszámban lehetne értékesíteni.

A tovvábbiakat illetően: majd idővel elválik mi is történik majd, de szerintem biztos, hogy optikai lemezmeghajtó nélkül jön a gép:
1. a sok pletyka miatt, a memóriakártya gyártó céggel kapcsolatban
2. a hibrid rendszer miatt nincs is más alternatíva (egy "kézikonzolba" nem fogunk BR lemezt rakni, az biztos...)
3. az optikai (BR) meghajtó az egyik legdrágább komponens az asztali konzolokban, ezt elhagyva jóval olcsóbb is lehet a konzol!
4. a memória kártya mondjuk drágább, de ezt már a Nintendonál jobban tudják, mit és mennyiért tudnak nagyban vásárolni a partnerektől...

A VR sokak szerint nem téma még, de 2017-ben kijönni egy olyan konzollal, ami nem VR képes, hatalmas hiba lenne. (Igazából meg is lepődnék ha ezért csúszna az NX premier. nem is értem, hogy a Nintendo miért nem készült eleve erre is...)

Személy szerint ha valamelyik fejlesztőben látok potenciált a VR játékok fejlesztését illetően, az a Nintendo. Pályadizájn, kreativitás, "szellemiség". Nem feltétlen erről fog szólni a következő egy-két év, de az tuti, hogy a VR-ral újra meg lehetne szólítani olyan alkalmi játékosokat IS, akik már felhagytak az "igazi játékokkal". Egészen más élményt kínál, mint amit korábban bármi más, és bizony biztos vagyok benne, hogy a VR élményben mindenki megtalálhatná a maga kis csodáját, világát. Legyen az szimpla szemlélődés egy hegycsúcsról letekintve, vagy csak egy kis Mariozás a fene mód varázslatos virtuális útvesztőben. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#81) Mister_X válasza unrealnoise (#80) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én azt várom, hogy az NX hardvere vetekedjen a majdani Project Scorpioval és Neo-val. Ha jól rémlik, a Microsoft elhintette, hogy a Scorpio 4k képes lesz, a Neo elméletben nem (gyakorlatban meg semmi hivatalosat nem tudunk). Ha a Nintendo tökös, lerak az asztalra egy 4k képes konzolt, amire a 600$-os árcímkét se sajnálnám.

Amit itt nagyon meg kell tolniuk, az a 3rd party támogatás. Ha az NX márciusban jön, le kellene pacsizniuk az EA-val és kitolni launchra a Battlefield 1-et és a Mass Effect Andromeda-t (a sok egyéb cím mellett). 4k-ban. Muhahaw.

Továbbá, szimpatikus, hogy Reggie is NX-ként hivatkozik a gépre.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#82) unrealnoise válasza Mister_X (#81) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Haha. :D Látod az a baj, hogy ez messze nem így fog történni. Javaslom nézd vissza mekkora sarat kapott a Microsoft az 500 $-s ár után. :)

Értem én, hogy ezt Te egy erős konzolért fizetnéd, és én is szívesebben fizetnék a Nintendonak egy bika gépért, de nagyon nem tartom valószínűnek ezt a verziót. Ilyen árérzékeny időkben mi maradna akkor a Nintendonak a sima PS4 és Xbox One ellenében? Mert bizony azok a te 600 $-as géped ellenében már most csak kb. 300-ba fájnak. Ilyen árral rendelkező konzollal a Nintendo megásná a saját sírját.

Erre mondtam, hogy jól tennék, ha kihoznának ők is egy premium (kb Neo, Scorpio) és egy közepes gépet, ami még mindig lehetne erősebb a sima PS4-nél, akár olcsóbban is (ha kihagyják belőle az optikai meghajtót)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#83) Dr.F.E.R.I. válasza Mister_X (#81) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Akármik is legyenek ezek a gépek, hogy nem fognak 4k-t vinni, abban majdnem biztos vagyok. Elég, ha a N gépe tud egy erős FHD-t, akkor már az elvárható minimumot megugorja, lehet portolgatni rá mindenfélét.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#84) Mister_X válasza unrealnoise (#82) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tudom, hogy mekkora sarat kapott - de nem az árcímke miatt, hanem mert egybecsomagolták a Kinecttel (ami sokaknak felesleges volt) és így drágább volt a pakk, mint az erősebb PS4. Anno a PS3 árától is mindenki sokkot kapott (600$), mégis elkapkodták a készleteket.

A PS4 és One árát "felesleges" számításba venni. Az NX ellenfele a Scorpio és a Neo lesz. Pontosabban, ha azoknál gyengébb, akkor az nem tesz majd jót. Több konfigurációról meg mondjunk le, a két konkurensnek is négy év kellett a stabil rendszerük mellé igazítani. 500$ meg reális árcímke egy valóban "jövőbe mutató" hardverért. MS szerint a Scorpio GPU-ja 6TFLOPS-ot présel majd ki magából, ennyit tud egy GTX1070 is, az meg most 450$, nem pedig jövőre. Taktikának se rossz 500$-ért kiadni egy 4k képes konzolt, aztán meg szépen alávágni árban a Neonak és Scorpionak a karácsonyi szezonra.

De nem fogják kihagyni az optikai meghajtót. Legdrágább komponens. És? A bevétel a szoftverek után van, a kiadó meg morcos lesz, ha az ötven centes lemez helyett veheti az öt-tíz dolláros, megfelelő méretű kártyákat. Kizárólagos digitális terjesztésre alapozni egy konzolt még nem lehet.

@Dr.F.E.R.I.: ha egy kicsit is észbe kaptak Nintendoék, akkor hardverben nem fognak lemaradni. A pletykák szerint a Neo fog a stabil 1080p@60FPS-re gyúrni, a Scorpio meg egy prémium kategóriás 4k eszköz lesz. A jelenlegi információkra alapozva 2017-ben az sem lehet majd 500$-nál drágább. Volt ugye egy pletyka, hogy a Nintendo eszközölt egy last minute változtatást a rendszeren és amiatt lehet késni is fog. Nem lepődnék meg, ha kezükbe került volna a Scorpio specifikáció és odaszóltak volna az AMD-nek, hogy rakjon még egy-két modult az APU-ba, hogy átugorják a 6TFLOPS-ot. :D

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#85) Dr.F.E.R.I. válasza Mister_X (#84) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Jó kártya a GTX1070, de a realitás az, hogy kompromisszum mentesen nem tud 4k/60FPS-t kipréselni magából. Prémium eszköz meg főleg nem lesz ezer dollár alatt semmiből. Sokaknak megint bilibe lóg szerintem a keze, mint a jelenlegi konzolok érkezése előtt.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#86) unrealnoise válasza Mister_X (#84) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Jó, és akkor szerinted SEMMI új megoldást, forradalmit nem tud majd az NX? Csak erős lesz? Ennyi?

Nekem ez is elég lenne, de csodálkoznék, ha semmi újdonság nem lenne.

NEM, még mindig nem érted. Tudom, hogy a Neo és a Scorpio az ellenfél, de ne felejtsük már el, hogy mire kb a Neo kijön a PS4-ből már elmegy 50 millió, és továbbra is baromi népszerű konzol lehet és lesz is. Mert gondolom a Neo érkezésével vághatnak egyet az árán, és igen, akkor lehet még én is beszereznék egyet magamnak pótolni ezt-azt. Igen, ezt is bele kell kalkulálni. Nem mindenki fog rohanni Scopriokért ám...

A rendszert meg simán meg lehet oldani úgy, hogy két féle specen fusson, hiszen az achitektúra meg minden szar ugyanaz lenne, csak a teljesítményből adódó különbségeket kellene jól skálázni a játékokat illetően. Aki csóróbb és viszonylag új konzolt akar, az majd lehet vesz X1S-t, vagy PS4-et, Nintendoban nem lesz alternatíva.

Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ahogy írtam már, jön egy asztali és egy kézi-konzolos vas is, és mindkettő lejátszaná a memkártyás játékokat. Igaz, hogy a memkártya drágább, de egy ilyen újdonság, egy ilyen "húzófunkció" mindkét konzol és a Nintendo népszerűségét és eladásait is jelentősen megdobhatná. Lévén egyedülálló dologgal rendelkeznének az ütős exeken túl. :)

Majd meglátjuk, szívem szerint bízom azért benne, hogy Neo szint alá nem megyünk. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#87) Mister_X válasza unrealnoise (#86) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Wii U-ból kiindulva a mai játékosok nem feltétlen ugranak a forradalmi dolgokra. Nem mondom, hogy az NX-nek nem lesz semmi ütőkártyája, de a konzolnak saját érdekében erősnek kell majd lennie, hogy tartós legyen. A handheld/desktop kombó érdekes koncepció, csak ugrani fog az architektúrás különbség miatt: vagy a hordozható lesz kompromisszumos az x86-os architektúra miatt, vagy az asztali, ha ARM alapú lesz. Előbbi hordozahtóban eléggé erőforrászabáló (gyorsan merül és/vagy gyenge lesz) vagy a desktop lesz gyenge. Továbbá az N64 esetéből kiindulva drága mulattság lesz a cartridge, csak nem 64MB, hanem 64GB lesz egy kártya. NDS és 3DS esetén még okés volt, mert ott kis méretű kártyák elegek voltak, de desktop esetén még több hely kell majd. Ha már csak a mostani játékokból indulok ki, 50GB az átlag, 20-30GB alatt kevés cím van és a 75GB se elképzelhetetlen. Ezt memóriakártyára rápréselni meredek és drága mulattság, amikor egy BD kapacitása elméletben 200GB is lehet.

@Dr.F.E.R.I.: azért hozzá kell tenni, hogy a GTX1070 elméleti maximumát gyakorlatban sosem lehet majd elérni, mert nem célhardver, míg egy konzolon sokkal nagyobb eséllyel lehet. Ebből kiindulva, a Scorpio több mint háromszor erősebb lesz a PS4-nél és akkor már nem lehetetlen a 4k@60FPS. Az árról meg annyit, hogy a kritikus komponens (GPU) 450$, de 380$-ért is van (lesz) hivatalosan és másfél év van még a Scorpio megjelenéséig.500$ nem elképzelhetetlen, addigra egy Xbox One S kerülhet 200$-ba (vagy kevesebbe, de az elképzelhetetlen) és egy PS4 is hasonló sávban lehet majd.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#88) unrealnoise válasza Mister_X (#87) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Jogos, de azért a BR lemezeknél is paródia mit művelnek a fejlesztők, tömörítetlen hang, meg etc, feleslegesen, hiszen ezt igazából nagyon nem veszi észre a játékosok 99,9 százaléka, egy jó minőségű tömörítés és lecsó, rengeteg helyet lehetne spórolni ezzel... (plusz videók...)

Persze nyilván a BR előnyös lenne mindenkinek, hiszen nem kellene az NX memkártyáira bezsúfolni valamit, ami már eleve ki van/lesz adva a másik három platformra is.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#89) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Valószínűleg hülyeség: egy francia oldal szerint az NX a ps4 neo kategóriája lesz, már a Tokyo Game Show-n bemutatják ősszel és lesznek rá remaster-ek: Mario Kart, Super Smash Bros, and Zelda Skyward Sword - főleg az utóbbi furcsa, ha az új Zelda nyitócím lesz. :F
Bocs ha már tegnap hír, én csak most olvastam :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#90) ldave válasza koncsik (#89) üzenetére


ldave
félisten

Skyward Sword Wiimote támogatást feltételezne.

A Slime draws near! Command?

(#91) Mister_X válasza koncsik (#89) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az egyik hír szerint olyan erős lesz, mint a Neo (amiről egyébként semmit sem tudunk), a másik hír szerint meg a fejlesztők megkapták a segédanyagot Androidról való portolgatásra.

Lehetséges verziók:
A) Az NX handheld (ARM)
B) AZ NX desktop + handheld kombó, hardverben egymáshoz közel (ARM)
B2) Az NX desktop + handheld kombó, egymáshoz vagy közeli vagy távoli tudásban (x86 + ARM)
C) Az NX egy vérbeli nextgen konzol, legalább Neo, de remélhetőleg Scorpio szintjén (vagy afölött) (x86)
Befutott még kategória az One teljesítményéhez közeli "Wii U HD", ettől óvjon minket a sors.

Igazából Nintendo rajongók számára mindegy, hogy melyik verzió a befutó, mert exkluzívak lesznek. De ha a hardcore réteget is meg akarják fogni, amit a Wii U-val még terveztek, akkor kell villantaniuk hardver terén. Ha 4k nem is (Scorpio), de Neo szintjét valóban hozni kellene, míg a másik oldalon a 3DS-re is ráférne egy utód.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#92) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Egyébiránt a prohardveres hír.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#93) koncsik válasza Mister_X (#92) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R A wii U topicban olvastam...érdekes lenne tudni a hír forrásait. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#94) Sirandrish


Sirandrish
Topikgazda

Mivel 3 helyen 5 félét írnak, így én várok még az ünnepléssel/temetéssel..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#95) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A Zelda gyorsan elad 10 millió NX-et... szurkoljunk.
Nyitóártól is függ az NX megvétele, de ha lesz valami fincsi limited Zelda, azt megveszem előre :K a medve bőrére.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#96) Sirandrish válasza koncsik (#95) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Tudom hogy legkevésbé az én vételem érdekli a Nintendot, de tuti hogy nem veszek NX-et megjelenéskor.
Főleg ha beteszik valami 120K-s árra...
Most a Zeldával elvágták magukat nálam..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#97) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Miyamoto szerint egy titkos ötlet miatt nem beszélnek az NX-ről... :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#98) Sirandrish válasza koncsik (#97) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Addig tolják ezeket a "misztikus" ködösítéseket hogy kezdem érdeklődésemet veszíteni. Miért nem tudnak legalább 1-2 infót adni?!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#99) ldave válasza Sirandrish (#98) üzenetére


ldave
félisten

Műanyagborírású lesz a gépház.

A Slime draws near! Command?

(#100) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Viszont újra meg lett erősítve, hogy márciusban jön a konzol. És ez egy nagyon jó hír. Mert ugye voltak pletykák, hogy...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.