Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-24 18:12:13

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#451) Dr.F.E.R.I. válasza #57919488 (#450) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Dokkoló csak akkor kell neki szerintem, ha a tévén nyomják. A trailerben sem kellett senkinek az utcán.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#452) Madwe válasza Dr.F.E.R.I. (#451) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát nagyon remélem h az alapcsomag része egy sima hálózati töltő is, mert a nélkül elég érdekes helyzetben lenne, h csak a dokkolóval tudod tölteni :D

(#453) Dr.F.E.R.I. válasza Madwe (#452) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A 3DS és a Wii U gamepad is ilyenek, hogy direktben is lehet tölteni őket, meg opcionális állványon is.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#454) mirci18 válasza Madwe (#452) üzenetére


mirci18
addikt

Régebben nem adtak a 3ds-ekhez sem töltőt mondván az már van neked egy régebbi konzoltál.
De amúgy se egy veszélyes tétel.
Mert vehet az ember olyan 500-2500 ft között attól függően kinek mire van igénye.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#455) boost válasza Madwe (#452) üzenetére


boost
addikt

Én arra gondolok, hogy amit a dokkolóba dugsz bele töltővezeték, az lesz bedugható a készülékbe is.

(#456) ldave válasza boost (#455) üzenetére


ldave
félisten

Én nagyon, de nagyon remélem, hogy az a töltővezeték valamilyen standard USB lesz és nem megint valami saját hülyeséggel jönnek....

A Slime draws near! Command?

(#457) ldave


ldave
félisten

Holnap délelőtt 10-től várok mindenkit (ha jönnél, infó majd priviben). Lesz Wii U, 3DS, PS4, meg van pár táblás játékom is.

A Slime draws near! Command?

(#458) mirci18 válasza ldave (#456) üzenetére


mirci18
addikt

ÁÁ Nintendo-tól ésszerű dolgot várni.
Soha se soha.
Ők még generációról generációra is más töltővel adják ki a konzoljaikat.
Más a gondolkodásuk a netes játékról mint az átlagnak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#459) Madwe válasza boost (#455) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az se lenne jó, dokkoló ott van a tvszekrényen, töltője hátra bedugva, emberke mindig mozgassa el a szekrényt ha épp menet közben akarja tölteni? a dokkoló legyen fix, adjanak mellé másikat on the go töltésre...

(#460) mirci18 válasza Madwe (#459) üzenetére


mirci18
addikt

Álmaidban esetleg.
Ezt soha eggyetlen egy cég sem tette meg.
Mindenki általában egy töltőt kap.
Nintendo 3ds-hez meg soha nem is adtak.
És mégsem hőbörgött senki.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#461) Sirandrish válasza mirci18 (#460) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Hogyne hőbörögtek volna..én is hőbörögtem. Csak nem tudtam mit csinálni..
Ettől még totál pofátlanság töltő nélkül árulni a gépet..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#462) mirci18 válasza Sirandrish (#461) üzenetére


mirci18
addikt

Én csak fórumokon hallottam hírekben nem a felzördülést azért írtam így.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#463) Madwe válasza mirci18 (#460) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nade ez egy dokkoló meg külön egy tablet. Azért igazán beleférhetne. De úgy gondolom nem lesz hozzá, attól meg kifejezetten félek, h vmi spéci szar portot használnak, ne adj isten ahoz sima hálózati nem is kapható majd :D

[ Szerkesztve ]

(#465) woros


woros
őstag

300 euró.

(#466) boost válasza woros (#465) üzenetére


boost
addikt

Hasraütöttek. Ha több lesz, megemelik az árát, biztos benne van a feltételek közt. Addig is ingyenreklám nekik.

(#467) Sirandrish válasza woros (#465) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Csak az érdekelne hogy honnan szívták ki? Hja a kisujjukból...oké.
Tippelni mindenki tud :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#468) tuki2200 válasza boost (#466) üzenetére


tuki2200
senior tag

A románoknál nem ugy van mint nálunk, ha ennyiért rendeljük meg ennyiért ide kell adniuk, ez csak akkor gaz valakinek ha olcsóbb lesz, ami szerintem valószínű

(#469) woros válasza boost (#466) üzenetére


woros
őstag

Hát nem tudom. Ha most megrendelném azon az áron és több lenne, szerintem joggal várhatnám el, hogy azt fizessem ki, amennyiért akkor beraktam a kosárba és megrendeltem. De igen, tényleg csak hasra ütöttek.

(#470) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Pletyka, pletyka, pletyka a wiiudaily.om-on...

Several reports suggest Switch only has 4 GB of RAM
Oct 31st - Not just the dev kits, but the retail units have 4 GB of RAM.

Nintendo Switch GPU is half as powerful as the PS4 GPU
Oct 30th - Switch GPU is rated at "around 1 TFLOPS", according to Japanese report

Nintendo Switch game cards are 16 GB
Oct 29th - Is that enough for modern games?

Nintendo Switch does not support external hard drives
Oct 28th - 128 GB microSD cards is all you can hope for.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#471) woros válasza koncsik (#470) üzenetére


woros
őstag

1. 16GB-os kártyák? Ne vicceljenek, ha ez igaz.

2. Azt írják, hogy 40 dolcsi a 128GB microSD és +10 dolcsiért már kapni 2TB hdd-ket. Ennyiért hol vesz 2TB-os hdd-t? :D

(#472) kovsol válasza woros (#471) üzenetére


kovsol
titán

40+10=50 dolcsiért lehet arra fele már van 2TB HDD. Nálunk is kapni már 17k ért.

May the Force be with you!

(#473) Madwe válasza koncsik (#470) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezekkel nincs is baj, ha így lesz és helyén kezeljük a switchet, azaz ez egy handheld egy dokkolóval. Handheldhez jó a teljesítménye (mondjuk a ps vita-é is... khm) de rendes nappalis konzolok nyomába se ér. Én egyébként erre eddigi infok alapján így tekintek, nintendo 3ds utódja, csak van rajta hdmi kimenet :D Amit sajnálok, mert handheld sose érdekelt, rendes nintendo konzol meg érdekelt volna (ha semmi wii-s gimmicket nem hoz) de úgy látszik ez nem nekem készül. Vagy inkább ne legyen igazam :D

(#474) robogo81 válasza Madwe (#473) üzenetére


robogo81
aktív tag

Lehet belökik majd megjelenés előtt ,hogy vicceltünk egy kicsit az összetevőkről,az otthoni dokkolóban van még egy ugyanilyen hardvercsomag,hogy fullhd-n(extra minőségben) menjenek a játékok ha otthon játszol,persze az eredeti áron. :DDD

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#475) #57919488 válasza Madwe (#473) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nagy a 3ds tabor es butasag lenne sajat hazon belul kinyirni egy uj konzollal. A Switch lenyege, hogy jo erre is meg arra is, remelhetoleg be is tudja tolteni ezt a poziciot tenylegesen :)
De igazabol a piac donti majd el a sorsat ezeknek. Ha a Switch-et jobban veszik majd akar csak handled konzolnak is akkor el van dontve a dolog. De addig a Nintendo sem meri kijelenteni, hogy valtas lesz vagy nem ameddig nincsenek eladasi adatok.

(#476) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Ki meri előrendelni? :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#477) koncsik válasza koncsik (#476) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Gamestop állítólag 500 Euróért vesz fel előrendelést... :Y

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#478) woros válasza koncsik (#476) üzenetére


woros
őstag

Vicc úgy előrendelni valamit, hogy kb. alig tudsz valamit a konzolról nemhogy a nyitócímekről.

(#479) kovsol válasza woros (#478) üzenetére


kovsol
titán

Én inkább nem is rendelek már elő semmit. Kétlem, hogy ne lenne majd valahol raktáron megjelenés után. Inkább kivárom az első pár hetet, hogy milyen a felhasználók visszajelzése.

May the Force be with you!

(#480) ayo válasza woros (#478) üzenetére


ayo
addikt

ha limited lenne, még talán megérteném :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#481) Sirandrish válasza koncsik (#476) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Nem látok árat, szóval ingyen van? Kettőt a kosárba :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#482) koncsik válasza Sirandrish (#481) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

5-en előrendelték már... :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#483) Sirandrish válasza koncsik (#482) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Abból te vagy 2? :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#484) Ganz-[HUN] válasza Sirandrish (#483) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

a maradék 3 pedig én.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#485) maszekember


maszekember
aktív tag

Csak bennem van a félsz, hogy a Switch otthoni konzolnak túl gyenge, handheldnek pedig túl erős lesz? Mármint ez a "mindenre jó, de közben semmire sem" kategória lenne. :(
Nem értem a Nintendot, miért nem képes fejleszteni egy olyan konzolt, ami erőben felveszi a versenyt a konkurensekkel ...

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#486) boost válasza maszekember (#485) üzenetére


boost
addikt

nem csak benned. De majd a következő generáció...

(#487) Sirandrish válasza maszekember (#485) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Nem vagy egyedül az érzéseiddel.
Engem ugyan nem nagyon érdekel a grafika, de nagyon nagyon sok embert igen, és egyszerűen nem értem hogy miért nem próbálják őket is "elcsábítani".
Tudom én hogy a Nintendo nem erről szól, és nem is várok egy PS4 Pro erejű konzolt, de szerintem ma már nem kéne hogy gondot okozzon legalább egy XO teljesítményű masina..
És akkor talán nem csak a legnagyobb rajongók vennék a gépet (mint a wiiut), hanem sokkal szélesebb körben is elterjedhetne..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#488) kovsol válasza maszekember (#485) üzenetére


kovsol
titán

Fene tudja. Lehet sok ember majd másodlagos konzolnak veszi egy Xbox One vagy PS4 mellé pont a hordozhatósága miatt.
Kíváncsi vagyok milyen lesz, bár nekem van PC, PS4, Xbox360, PS Vita, és 3DS is, így nagyot kell alkotniuk, hogy vegyek egyet. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#489) maszekember válasza Sirandrish (#487) üzenetére


maszekember
aktív tag

Nekem nem fontos a realisztikus grafika, legyen szép, ízléses, részletes a világ de nem várom el azt, hogy a szél lefújja a falevelet az ágról (nem'tom érthetően fogalmaztam-e)... :U . Sőt, szerintem a legtöbb játékos megelégedne a kevesebbel, ha cserébe a Nintendo végletekig polírozott címeivel játszhat, de ugyanakkor mindig vannak 3rd party fejlesztőktől olyan játékok (számomra ilyen a GTA sorozat, a Witcher trilógia és különösen annak 3. része, Batman Arkham Series) amelyekből bár nincs sok, de ha mégis azt az ember szeretné pörgetni annyira kimagaslóak.

Ezek a -szerintem nyugodtan lehet írni- mesterművek azonban igénylik a kakaót ahhoz, hogy egyáltalán elinduljanak az adott hardveren legalább olyan minőségben amilyenben a készítők azt elképzelték.
És úgy látom, itt bukik el mindig a Nintendo, legalábbis a Wii U-val kapcsolatban kifejezetten írták több sikercím fejlesztői is (Arkham Knight, GTA V stb.), hogy akkora meló lenne effektíve "lecsúnyítani" a játékaikat ami egyrészt nem éri meg nekik, másrészt volt egy elképzelésük a mű kinézetéről érthető, hogy annál nem szívesen adnának lejjebb.

Ráadásul ha jól tudom, maga a Nintendo is többször nyilatkozta azt, hogy szeretnék ha növekedne a 3rd party játékok száma a konzoljaikon, ennek ellenére megint odatolnak egy a konkurenciánál jóval gyengébb gépet az orruk alá, hogy tessék szeretnénk ha megoldanátok ennyiből... :(

kovsol :
Személy szerint idegenkednék ettől. Mármint, a konzolnak szerintem pont az lenne a lényege, hogy megveszed X időpontban, és onnantól kezdve a következő generácó megjelenéséig nincs gondod a játékok futásával. Ha a Nintendo egyedüli konzolnak szánja a nappaliba a Switchet (ha jól tudom ez a terv) akkor az, hogy gyakorlatilag egy "kiegészítő" szerepkörre kényszerítik a terméket a gyenge hardverrel nem fogja megmenteni a vállalatot.

szgergely :
:(

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#490) LaciGSM válasza koncsik (#476) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Én már megtettem:D

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#491) boost válasza kovsol (#488) üzenetére


boost
addikt

én úgy gondolom, hgy mint másodlagos konzol, nem lehet kirobbanóan sikeres. Kicsi az a réteg, akinek tényleg valós szüksége van két konzolra. A Wii megszólította azokat, akik sose konzoloztak, fiatal párokat, baráti társaságokat, attól lett nagy hype, de ott sem a magamfajta AAA játékos vett magának Wii-t, mert az XBoxot vagy PS3-at vett. Itt nem látom a potenciált, hogy ezzel kit akarnak megszólítani.

(#492) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Egyébként nem muszáj másodlagos konzolnak tekinteni rá. Igaz, se nem a Wii U, se nem a 3DS utódja, de közben mindkettő (és egyik sem): kell rá egy Monster Hunter, egy-két JRPG, le kell pénzelni pár 3rd partyt és Japánban minimum átütő siker lesz. De a 3DS em csak Japánban erős, ugye.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#493) woros


woros
őstag

Jó én most előrendeltem mégis a switchet még mielőtt úgy járna az is, mint ez a NES mini. Röhej a Nintendo, hogy ilyen f*s alapokból álló hardvert se képes úgy gyártatni, hogy mindenki kapjon első körben.

(#494) LaciGSM válasza woros (#493) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Pont ezért rendeltem elő én is! A Nes mini-t is még július végén, első körben, nagyon remélem hogy nem szórnak ki, és megkapom pár napon belül:D

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#495) koncsik válasza woros (#493) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Háát, a Mini 20k, a Switch meg 120k... :K
A törzshelyemen július 19.-ig előrendelt mini-ket tudják kiadni. Az 576-ban azt mondák, hogy 2x annyi előrendelésük van rá, mint egy AAA játékcímre (FIFA pl)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#496) mirci18 válasza koncsik (#495) üzenetére


mirci18
addikt

Hát ezt nem hittem volna.
Csak tudnám hogy hogy tudnak egy ilyen gépet ma sikerre vinni mikor manapság nagyon szűk az a réteg akjit érdekelnek a Nintendo konzoljai.
Ráadásul retró gép tehát a ma játékosait kevésbé érdekli ráadásul nincs is igazából sehol sem reklámozva a gép hazánkban.

Mondjuk azt sem tudjuk hogy mennyi a rendelés és mennyi gépet szállítottak le kis hazánkba.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#497) ayo válasza mirci18 (#496) üzenetére


ayo
addikt

nagyon kevés érkezett, de nem csak itthon + évek óta retro láz van...
nekem holnap jön meg, de szerencsére nem limited, tehát mindenkinek jutni fog, csak kicsit várni kell még

http://jateknaplo.blog.hu

(#498) woros


woros
őstag

Valakinek hordozható SNES konzolt? [link]

(#499) Sirandrish válasza woros (#493) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Szerintem arra azért jobban rákészülnek mint erre.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#500) ldave


ldave
félisten

Nem szokásom day1 konzolt venni és a Switch-csel se tervezek azonnal beleugrani a mókába. De azért még összeírom most, hogy mi az, amivel erre ösztönözhetne a Nintendo. Szóval ez amolyan wish list, de próbálok a realitások terén maradni. Most csak olyat írok, ami magán a Nintendón múlik, szóval nem követelek Half Life 3-at a gépre.

- Nintendo mobiljátékok
Óriási siker a Pokémon Go, hamarosan jön a Mario Run, tudjuk hogy készül egy Fire Emblem és egy Animal Crossing játék is. Nagyon nagy + lenne, ha ezek a játékok Switch-en is elérhetőek lennének valamilyen módon. Nem is fontos, hogy TV-n menjenek, elég ha csak tablet (érintőkijelző miatt) módban mennek. Mondjuk a Pokémon GO-hoz nem árt majd valami SIM kártyás internet megoldás. De ez talán lesz is gépben, ha a hordozható multit komolyabban gondolják.

- Virtual Console
Legyen az első nap ott már minden VC játék, ami most elérhető Wii U-n és 3DS-en. Amiket pedig megvettem már korábban, azokat érjem is el mindenféle extraköltség nélkül, vagy esetleg a Wii -> Wii U féle 1 dolláros megoldással még valamilyen szinten kiegyeznék, de ne kelljem már akár haramdszor megvennem a Super Metroid-ot, ha játszani szeretnék vele. Szerintem a VC egy nagyon jó dolog (sokkal kényelmesebb, mint emulátorozni) és ezzel a megoldással rengeteg tartalom ott lenne kapásból a megvásárolt gépen.
Bár annyira nem értek hozzá, de nem hiszem, hogy a Switch hardverének a GameCube emulálása gondot okozna. Hatalmas kihagyott ziccer volt a GC címek hiánya Wii U-n, egy Super Mario Sunshine vagy Eternal Darkness biztos hogy sok-sok embert érdekelne. Megannyi klasszikus GC játék van, amik manapság nehezen érhetőek el.

- Nintendo ID
Az előzőből már adódik, hogy várom a rendes fiókrendszert. Ha a Sony és az MS megcsinálta, akkor itt se legyen már hiány. 100% hogy a sikeres digitális játékok kijönnek majd a 3DS és a Wii U után Switch-re is (Steamworld, Runbow, stb), ha ezeket költség nélkül megkapjuk Switch-re, az is hatalmas + lenne. Amennyiben tényleg olyan egyszerű a portolás a gépre, mint azt az Nvidia és a Nintendo állítja, akkor ennek mennie kell. Amikor kijött PS4-re egy korábbi PS3 játék, azért nem kellett fizetni másodszor, ahogy Xbox esetében se. Természetesen ez kicsit a külsős fejlesztőkön is múlik, de ha a Nintendo beépíti ennek a lehetőségét a rendszerbe, akkor biztos vagyok hogy élni is fog vele a többség.

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.