Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#1051) tajner10 válasza SzDavid99 (#1050) üzenetére


tajner10
tag

Tudom milyen én is csak az miatt tartom most a 3ds-em mert azon van mario maker meg zelda oot 3d,meg persze a dragon ball project fusion(ami még csak japánban és az usában jött ki)de erre meg megláttam hogy jön a dragon ball xenoverse 2 switchre (ez azt jelenti hogy vére lessz egy hordozható konzol ami elbírja az ilyen bandai namco féle verekedős animés játékokat)

(#1052) Sirandrish válasza ayo (#1041) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Ezek szerint 400 mega a világos zöld szín :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1053) Sirandrish


Sirandrish
Topikgazda

Nah most hogy végre nem dolgozom, leírom pár mondatban a véleményem.
Őszinte leszek...ennél én többet vártam. Nem vagyok az a gyerek aki a grafikára izgul, de egy ilyen gépet kiadni 2017ben...még az Ntől is...hm..hogyismondjam..vicces. Értem én hogy magammal vihetem, de a WiiU "sikere" után egy combosabb asztali eszközre vágytam volna. Ha meg a HH piacon akar domborítani akkor legyen tökös, és mondja azt hogy kiszáll az asztali konzolok versenyéből, és ne akarja már lenyomni a torkomon az innovációnak csúfolt elavult technikáját. Mindazt természetesen PS4 áron....arról persze nem tehet hogy mire ideér már PS4 pro ára lesz.

A játékfelhozatal...nem árulok el nagy titkot szerintem ha elmondom hogy engem a Zelda érdekel elsősorban, de ez a kezdő "csomag" harmatgyengének tűnik. Persze majd kapunk 1 generációt ugorva egy Mariot is, ami szuper, bár nem tudom miért kellett elhagyni a királyságot...mondjuk az még nem biztos hogy rossz ötlet.

A lényeg hogy vegyesek az érzéseim. Én nem akarom magammal vinni a Zeldát a buszra, mégis kénytelen vagyok megvenni egy elavult hw-t, rohadt borsos áron.

Persze ezektől függetlenül mint itt sokan, én is megveszem majd, még ha nem is az elsőt nap.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1054) tuki2200 válasza RangerFox (#1045) üzenetére


tuki2200
senior tag

Bocsi de a Nintendo szerint handheld, kézi konzol, dokkoloval h kitehesd nagyba, de mindegy hogy van csürve-csavarva ha megnézed a processzort meg a többi alkatrészt.. ha asztali lenne ahogy mondod ilyen gyenge teljesítménnyel meg memóriával kiadni egy árban a Ps4-el meg az xboxal öngyilkosság lenne

[ Szerkesztve ]

(#1055) koncsik válasza koncsik (#1034) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

6 ok, amiért érdemes Switch-et venni:
1. Játszhatsz az új Zeldával
2. A Switch faktor: TV nélkül folytathatod a játékot, most már házon kívűl is
3. Az okostelefonnal kiegészített online játék még akár jó is lehet
4. A Switch megjelenési ára a legolcsóbbak közül való (wii, Dreamcast és GameCube volt legolcsóbb még megjelenésükkor)
5. Régiómentes!!!!!
6. Ha szereted a JRPG-t, ez (lehet - lesz) a te konzolod, JRPGS headed to Nintendo Switch:
Xenoblade Chronicles 2
Project: Octopath Traveler
Fire Emblem Warriors
Disgaea 5 Complete
I am Setsuna
Shin Megami Tensei
Dragon Quest X & XI
Dragon Quest Heroes 1 & 2
Probably Monster Hunter

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1056) james001


james001
veterán

Nézegettem itt a Zeldáról videókat,hát ez baromira bejön :Y De most csak ez az egy játék miatt venni egy Switch-et... Mert más nagyon nem izgat a konzolra.
Egy új Metroid-ról nincs amúgy hír?
Kár hogy eladtam a 3DS-t,most úgy benyomnék egy Ocarina-t játszani :( :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1057) boost


boost
addikt

Jön egy Grand Theft Auto: Mario meg egy Far Cry Zelda. Kell :D

[ Szerkesztve ]

(#1058) FuRiONight


FuRiONight
őstag

A sajàt vélemény:
Nem rossz maga az elgondolás, de a megvalósítás nem az igazi. Se nem kézi, se nem asztali konzol. Előbbi az àra miatt, utóbbi a hardver miatt. A 6.2" kijelző szerintem kicsi, a kontroller inkább tűnik piacosnak mint egy komoly játékra fejlesztett irányítanak. Az online multiért pedig pénzt kérni nevetséges, fasorban se lesz ez a rendszer a konkurenciàhoz képest. Multiplatform címek nem igazán fognak jönni. Sajnos ez így bukta lesz, pedig mindig is szerettem volna egy Nintendo konzolt, de ez sem lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#1059) boost


boost
addikt

Zelda: "A Switch bemutatóján egy résztvevő arról számolt be, hogy a Nintendo képviselői elmondták neki, hogy a játék 900p-ben fut TV, 720 p-ben pedig Portable módban."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1060) boost


boost
addikt

Ez is egy friss blogposzt a gamer365-ről, egy sráctól, aki Tokioban tanul, és volt lehetősége kipróbálni a gépet a hétvégén.[link]

Nem túl vidám beszámoló.

(#1061) Bennyboy


Bennyboy
őstag

személy szerint egyre jobban elbizonytalanodtam. Túl drága ahhoz, hogy csak úgy megvegyem lesz ami lesz alapon. Nekem nagyon kevés rá az a játék ami igazán érdekel. Utcán soha nem használnám szóval nekem ez sem előny. Előrendelni már biztosan nem fogom. Megvárok róla jó pár véleményt, tesztet aztán ha lemegy az ára lehet veszek egyet használtan. Úgy sajnálom mert igazán szeretnék egy fasza nintendo konzolt ahogy sokan mások is de olyan mint ha a nintendo ellenünk lenne. Éppen az árazással vehette volna fel a versenyt a jóval erősebb és több játékkal rendelkező vetélytársak ellen de ezt a ziccert is kihagyta. Nem értem miért nem tanultak a wii u hibájából. Nem vagyok benne biztos, hogy a nintendo fantábor elég lesz hozzá, hogy nyereséges legyen ez a dolog. Majd meglássuk, annyira nincs már messze a megjelenés.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#1062) cactuar


cactuar
aktív tag

[link]

Gamestar-ra kikerült egy egész részletes élménybeszámoló a Switch-ről.

(#1063) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"On today's Treehouse livestream, however, Nintendo revealed that the Switch can support up to 256 Gigabyte Micro SDXC cards."

Live-Die-Respawn

(#1064) KisTücsök válasza FuRiONight (#1058) üzenetére


KisTücsök
addikt

Kb pont így vagyok én is.

A hibrid megoldás baromira bejönne, de ez egyiknek sem az igazi. Biztos van valami oka, de mikor jutunk már el a normális üzemidőhöz? Ez a 2-6 óra nevetségesen kevés. Vagy ha nem tudják megoldani, akkor legalább tegyenek bele cserélhető akksit. Ez így nonszensz szerintem. Akárcsak a fizetős multi.

Pedig nagyon szeretnék Skyrimot meg Zeldat tolni utazás közben. Csak nem ennyiért.

(#1065) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Nekem megtetszett a gép, előrendelném, tudtok megbízható helyet ajánlani?

(#1066) RangerFox válasza tuki2200 (#1054) üzenetére


RangerFox
veterán

Bár bocsi, de ez kicseszettül egy home console. Ezt a Nintendo nyilatkozta. Ebben a videóban többször megemlítik ezt. Nem minden a hardver. A felbontással meg lehet trükközni, a Box-nál is így csinálják.

(#1067) boost válasza RangerFox (#1066) üzenetére


boost
addikt

Már maga a játékok is desktop címek.

(#1068) SzDavid99


SzDavid99
tag

Ahogy nézem ezeket a gameplay felvételeket... Hát egyre jobban bejön a dolog, annak ellenére, hogy tényleg nem valami erős a kezdő játékfelhozatal.

Ahogy a tegnapi Nintendo Treehouse adásban is mutatták, a Mario Kart 8: Deluxe simán fut 720p 60fps-ben osztott képernyős módban(!) akkor is, ha nincs a dokkolóba téve. Nagyon tetszik. :B

[ Szerkesztve ]

Switch FC: SW-2552-2661-4912

(#1069) tassyu válasza koncsik (#1055) üzenetére


tassyu
tag

Már rögtön az első "ok" sem állja meg a helyét, de a többi sem igazán.

Aki Zeldázni akar az megteheti Wii U-n is, és sokkal jobban jön ki anyagilag, akkor is, ha most veszi meg a gépet.

(#1070) tajner10


tajner10
tag

Lehet azt már tudni hogy milyen fajta nvidia videókártya van a switchben?

(#1071) james001 válasza tassyu (#1069) üzenetére


james001
veterán

Szerintem sokan csak a Zelda miatt veszik meg majd megjelenés napján a konzolt. Az lenne a durva,hogyha a Wii U verziót elhalasztanák vagy ne adj isten kukáznák,mert akkor még nagyobb bevétele lenne a Switch-nek első nap. :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1072) tassyu válasza Bennyboy (#1061) üzenetére


tassyu
tag

A Wii U-nál sem a géppel volt a baj, hanem az akarattal, aminek eredményeként viszolag kevés lett a tartalom. Aki viszont most csöppen a nintendo világába, annak a Wii U tökéletes.

(#1073) koncsik válasza tassyu (#1069) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Csak "tolmácsoltam" a linkelt cikket, nem feltétlenül értek egyet vele... ;)

Az árcsökkenésre várók szerintem csak használt készülékben gondolkodhatnak, a wii U új ára sem csökkent drámaian az utolsó percig, ha jól emlékszem... én is használtan vettem.

#1072 tassyu: akkor lassan fel is mehet ennek az egyedi és maga nemében egyedülálló konzol ára használtan is... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1074) tassyu válasza james001 (#1071) üzenetére


tassyu
tag

Elég h.lye sztem, aki csak ezért megveszi. Wii U verzió biztosan lesz, nagyon durva lenne ha visszatáncolnának.
Szted melyik jelenlegi vagy Wii U tulaj venne új "kapcsoló" Switch konzolt, ha bejelentenék, hogy mégis csak arra lesz.
Abban biztos vagyok, hogy a Wii U verzió megjelenése eleve az új jövevény miatt lett szándékosan elcsúsztatva.

(#1075) tassyu válasza koncsik (#1073) üzenetére


tassyu
tag

65-ért vettem újonnan a basic gépet, ami nem hogy nem rosszabb mint a pro, sőt jobb, mert adtak vele motion kontrollert, sensor bart.
Azért ez igencsak baráti ár. Elég jól lement az az ár.

Nem írtam, hogy a te véleményed, és miért ez, csupán regáltam a leírtakra.

[ Szerkesztve ]

(#1076) SzDavid99 válasza james001 (#1071) üzenetére


SzDavid99
tag

Tehát március 3-án Wii U-ra is jön a The Legend of Zelda: Breath of The Wild.

Switch FC: SW-2552-2661-4912

(#1077) ldave válasza SzDavid99 (#1076) üzenetére


ldave
félisten

Hm, Switch-en vajon drágább lesz a játék? Random angol webshopnál Switch-re 60 font, Wii U-ra 50 font a preorder.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1078) koncsik válasza tassyu (#1075) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az tényleg jó, igazad van, a vége felé wii U-ból jó bundle-k voltak (pár éve én nagyon örültem a használtnak, garis premium 5 játékkal, +1 wiimote plus 55-ért).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1079) james001 válasza tassyu (#1074) üzenetére


james001
veterán

Pedig ha megnézed a felhozatalt akkor eddig csak a Zelda az amiért érdemes most Switch-et venni megjelenéskor. Új Mario meg társai is később jönnek csak,a nagyobb Nintendo exkluzívok meg ki tudja hol vannak (Metroid,DK ésatöbbi). A mai gamer társadalom meg olyan hogy a grafika gyakran az elsődleges szempont,és a Switch-en szebb lesz a Zelda úgyis.
De amúgy igen én is elgondolkoztam hogy kell-e ez nekem csak a Zelda miatt,de egyelőre várok vele... Addig ki kéne tolni a többi részt is úgyis :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1080) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem nagyon valószínű, hogy hiánycikk lesz megjelenéskor, még az előrendelők sem fognak mindannyian kapni... lsd. mini NES.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1081) Dr.F.E.R.I. válasza james001 (#1079) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Pont ez az, hogy már 3DS-en és Wii U-n játszható minden eddig megjelent része. Ezt nem fogja tudni a Switch sem pótolni. A Virtual Console-ra leszek nagyon kíváncsi, hogy vajon emulálják-e a Gamecube címeket. Ezek az egyetlenek (a direkt portokat leszámítva), amik a Wii U-n sem voltak elérhetőek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1082) FuRiONight válasza RangerFox (#1066) üzenetére


FuRiONight
őstag

Attól még hogy van egy dokkoló része amit tv-re tudsz kötni, attól még nem lesz home console. Ez egy ízig-vérig kézi konzol, lásd a specifikiciókat. A mai telefonok nem hiszem h ettől sokkal gyengébbek lennének. Az pedig, h lusták normális játékokat irni telefonra, az a fejlesztők és kiadók hibája. Az ára (és a kiegészitők hozzá) pedig egy vicc kategória.

Engem is érdekelt volna a család miatt, de nem ilyen áron és és és... sok minden. :W

tajner10: a switch is fog melegedni, hidd el. A nintendo ezen úgy segitett ugye, h a gyári órajelek alacsonyabban üzemelnek. Telefonokon ez szoftveresen megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#1083) tajner10 válasza FuRiONight (#1082) üzenetére


tajner10
tag

A mai telefonok talán....talán még erősebbek is,csak van 1 nagy hibájuk(teljesítményben), az hogy túl melegednének hogyha 100%on mennének,ez miatt kb 2 perc játék után visszább vessz a telefon.(ha hülyeséget írok írjátok meg,mert lehet eddig tévhitben éltem)

(#1084) RangerFox válasza FuRiONight (#1082) üzenetére


RangerFox
veterán

Csak azt vegyük figyelembe, hogyha abból a dokkolóból kiveszed, a teljesítményt több mint 40%-kal visszaveszi, tehát a hordozhatóságot nem elsődleges szempontnak gondolták. Attól még, hogy Tegra alapra tervezték a konzolt, még nem lesz handheld gép.

(#1085) misuti válasza RangerFox (#1084) üzenetére


misuti
tag

Pontosan azért veszi vissza az órajeleket,hogy hordozható legyen!A leggyengébb láncszem az aksi minden mobil eszköznél!Így tud megfelelő üzemidőt!Egyébként jónak tűnik ez,kíváncsi leszek mire jutnak vele!

[ Szerkesztve ]

(#1086) boost


boost
addikt

Minden attól függ, hogy megfelelő időben adagolják-e a játékokat, valamint, hogy terveznek-e hordozható játékokat is a gépre, mint pl egy Prof Layton mellékszál kitöltőnek, vagy csak AAA játékok lesznek mint a WiiU esetében. (Most eltekintek az indie vonaltól). Mert ha nem hoznak 3DS szerű könnyebb címeket, amiknek nem 3-4 év a fejlesztésük, hanem mondjuk csak 8-10 hónap, akkor hasonlóan járhat mint a WiiU.

(#1087) FuRiONight válasza RangerFox (#1084) üzenetére


FuRiONight
őstag

Az a dokkoló csak simán tölti a tabletet és tv-re felskàlàz, nincs benne plusz HW ami teljesitménytöbletet adna. Egyszerűen csak nem aksiról megy hanem hálózatról így nem kell az aksit kímélni az üzemelő előnyére.

Az pedig, hogy asztali címek jönnek azt jelenti, hogy ilyen és hasonló hw-ra akár màr ilyen minőségű játékot is lehet készíteni, nem több.

[ Szerkesztve ]

(#1088) tassyu válasza FuRiONight (#1082) üzenetére


tassyu
tag

Tévedés. Ez nem kézi konzol. Maga a Niontendo sem annak szánta.
Ne az órajelekből következtess. Náluk fene tudja miért az a szemlélet, hogy nem kell erős hardver.

(#1089) Sirandrish válasza FuRiONight (#1087) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Elvileg valami 40%al gyengébb a cucc ha nincs a dokkolón...az azért nem elhanyagolható..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1090) FuRiONight válasza tassyu (#1088) üzenetére


FuRiONight
őstag

HW-ilag: kézi konzol alapvető irányitás: kézikonzol, hozzáadott kiegészitők: kézikonzol ár: asztali gép

Játékok: HW-t kihasználva bármi lehet, de a komolyabb multiplatform cimek nem véletlenül nem jönnek csak leginkább nintendo belsős cimek, sehol egy cod-bf vagy esetleg ME: Andromeda vagy bármely komolyabb multiplatform cim.

Sirandrish : ezt már leirtam: az üzemidő miatt veszi vissza a teljesitményt, amint hálózatról megy és nem kell figyelni az üzemidőre úgy 40%-al gyorsabb. A dokkolóban nincs semmi plussz HW ami a teljesitménytöbletet adná. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1091) RangerFox válasza FuRiONight (#1090) üzenetére


RangerFox
veterán

Ne vesszünk már ezen össze :DDD Hardverileg ez a legerősebb N konzol. Ez nem a 3DS utódja, nem handheld konzol. Asztali konzolként hozták nyilvánosságra, asztali konzolként hirdetik, aminek van hordozható egysége. Nagygépes játékok jönnek rá. (Ez a későbbiekben változhat is). Az ME Andromeda azért nem jön rá, mert a többi platformra sokkal hamarabb kezdték el a fejlesztést, nem érné meg fél-egy év késéssel kiadni rá. Ne temessük már megjelenése előtt szegénykét. Az eddig bejelentett játékok alapján, ha jól adagolják a játékokat, minden hónapra jut minimum 1 60 eurós AAA cím. Az nem rossz arány. A többi meg majd elválik.

(#1092) woros válasza RangerFox (#1091) üzenetére


woros
őstag

De nem is a Wii U utódja. Akkor mégis mi ez?

(#1093) ldave válasza woros (#1092) üzenetére


ldave
félisten

Nem mindegy minek az utódja? :) A következő 4-5 évben erre a gépre jönnek majd a Nintendo játékai.

A Slime draws near! Command?

(#1094) james001


james001
veterán

Amúgy az új Zeldának lesz bármi köze a régi részekhez? Sztoriban.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1095) tajner10 válasza james001 (#1094) üzenetére


tajner10
tag

Amit én tudok az csak annyi hogy Link 100 évig aludt és minden teljesen megváltozott (hátha ezt nem tudtad)

(#1096) Mister_X válasza james001 (#1094) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mindegyik Zelda önálló és eredeti alkotás, nem szükséges az előzetek ismerete egyiknél sem.

Persze ez nem teljesen igaz, itt a hivatalos timeline:

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1097) ldave válasza james001 (#1094) üzenetére


ldave
félisten

A videóban voltak a Wind Waker-es Rito-khoz hasonló madáremberek. Szóval lehet a Wind Waker története után sok-sok évvel játszódik majd a kaland.

A Slime draws near! Command?

(#1098) tassyu válasza ldave (#1093) üzenetére


tassyu
tag

Fogadást mernék rá tenni, hogy ez nem így lesz. Jó ha 2 évet kihúz. Még a saját hazájában sem lelkesednek érte.

(#1099) james001


james001
veterán

Köszi az infókat,a timeline-t meg főleg. :R Eddig amúgy csak az Ocarina volt meg (N64 emun teljesen,3DS-en csak kb. a feléig),úgyhogy jóóó sok Zeldás bepótolni valóm van. :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1100) tajner10 válasza james001 (#1099) üzenetére


tajner10
tag

Ha lehet egy tanácsom 3ds-re miél előbb szerezd be a link between worlds-ot (én azzal kezdtem aztán az ocarina....és így lettem mario fanból zelda fan XD)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.