Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49131) Timer válasza Tomdriver (#49130) üzenetére


Timer
veterán

Üdv a klubban, én is a tanuló fázisban járok most. Próbáld meg úgy, hogy először rekesz prióval fotózol, és nézd meg, nagyjából milyen értéket pakol a gép. Persze, rendes fotósok ezért a kijelentésért is arcon csapnának, jogosan, de ha kevés az idő, az jó kiindulópont, hogy szokja a szemed az értékeket. Én nemrég fotózok full manualban, és én úgy szoktam kiindulni, hogy alapból állítok egy ISO200-at fixen kültéren, bent meg 400-at, a rekeszt a téma adja meg, és lássuk! Ha túl sötét, akkor első körben a záridő hosszát növelem, lehetőleg 1/200 alá ne menj, mert azt már nem biztos, hogy ki tudod tartani kézből, VR ide, vagy oda. Ha ezt elétve is sötét az eredmény, akkor emelek egy picit az ISO-n, esetleg EV-t használok. Ha van fent CPL, akkor eleve úgy kalkulálok, hogy kicsit több fény kell majd. A módszer hátránya, hogy rohadtul időigényes, néha több képet is lőni kell, aztán néha még így se az igazi. Persze, azért van a kis képernyő, hogy a kiégéseket lásd real time, az segíthet, de nálam real time nincs ilyen a D3500 - on, így azért nehezebb minden eltalálni. Az expozíciót mutató csúszkát picit mindig pozitívban próbálom tartani, inkább legyen egy picit fényesebb a kép.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.