Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) Faterkam válasza netpeti98 (#23749) üzenetére


Faterkam
addikt

Természetesen megnéztem csökkentett módban, ua. De visszatettem a 2 napos mentésem inkább. Azért köszi!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#23752) Janika21


Janika21
tag

Sziasztok!

Érdemes felrakni a Firefox mellé a WOT kiegészítőt ?

Azt tudom, hogy a google-ben rangsorolja az oldalakat veszélyességi szint szerint. Ezt megteszi a Facebookon belül is ? Gondolok itt veszélyes videók illetve alkalmazásoknál ?

(#23753) kispx válasza Janika21 (#23752) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem érdemes, fb-n belül is jelez. Piros karikát fogsz a veszélyes linkek mellett látni.

(#23754) M3oH válasza Janika21 (#23752) üzenetére


M3oH
addikt

Sztem hasznos kis cucc. Persze szentirasnak nem kell venni, de artani nem fog, es igen mukodik minden linknel. A veszelyes dolgokat, pedig nem a wotnak, hanem a viruskergetonek kell megfogni amugy is.

(#23755) sesz válasza WonderCSabo (#23714) üzenetére


sesz
csendes tag

Akkor neked nem a Firefox blokkolja, hanem valami más.

(#23756) sesz


sesz
csendes tag

Na, végigpróbálgattam a Firefox verziókat visszafelé (9, 8, 7) és kiderítettem, hogy az általam említett problémák a Firefox 6-ban már nincsenek. Ott minden jól működik. Az összes felugró ablak blokkolásához a dom.popup_allowed_events értékeit ki kell törölni. Sajnos 7-es verziótól ez nem működik.

A Firefox 6 blokkolja az előbb linkelt (ezt: link) előugró ablakot, és a network.manage-offline-status false beállítás is működik.

Firefox 7-től viszont semmi sem működik. Lám lám a Mozilla megint új hibákat rakott a Firefoxba. Épp nemrég cseréltem le a 3.6-ot a 9-re próba gyanánt, és meglepődtem az új hibákon.

Hol tudom bejelenteni ezeket a hibákat a Mozillának?

[ Szerkesztve ]

(#23757) Janika21


Janika21
tag

Firefoxban mennyi az Urlclassifier.updatecachemax alapértelmezett értéke?

Babráltam most egy írás kapcsán és ott ezt írták :

Változtassuk meg ezt az értéket 104857600-ra, ezzel 100 MB-ra korlátozzuk a cache méretét.

Mennyi az alapérték ? Lehet az kevesebb, szeretném visszaállítani. :C

(#23758) WonderCSabo válasza Janika21 (#23757) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jobb ezeket alapon hagyni. Jobb gomb -> visszaállítás.

(#23759) Janika21 válasza WonderCSabo (#23758) üzenetére


Janika21
tag

1 giga ram van a gépben és minden kis trükk minden memória számít ezért a trükközés :C

Azért köszönöm a segítséget.

(#23760) dokee78


dokee78
félisten

Itt olvastam egy trükköt,hogy a Greasemonkey segítségével lehet configurálni a youtube-t.
Pl alapfelbontást állítani és megjelenít egy download gombot is.

Nem találom azt a hozzászólást a keresővel sem.
Valaki help.

(#23761) WonderCSabo válasza dokee78 (#23760) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#23762) dokee78 válasza WonderCSabo (#23761) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi :R

(#23763) Fandango válasza dokee78 (#23760) üzenetére


Fandango
veterán

Konkretan nem a Greasemonkeyval tudod a Youtube beallitasait varialni, hanem egy scripttel amihez kell a Greasemonkey.

Itt szamtalan lehetoseget fogsz talalni amivel meg tudod oldani amit szeretnel.

Ahh WonderCSabo gyorsabb volt :)

[ Szerkesztve ]

(#23764) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Visszakerestem, de nem jártam sikerrel. Hozzáadtam egy hibás szót véletlen a helyesírás-ellenőrzőhöz. Hol vonhatom vissza? Hol találom ezt? :F

(#23765) WonderCSabo válasza CSorBA (#23764) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#23766) Kunsztler válasza WonderCSabo (#23765) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Hun a 10-verza :) ?

Nexus 5

(#23767) WonderCSabo válasza Kunsztler (#23766) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már frissít rá, getfirefox.com-on még nincs fenn, nemsokára lesz.

(#23768) CSorBA válasza WonderCSabo (#23765) üzenetére


CSorBA
őstag

:R

(#23769) S-IW válasza Kunsztler (#23766) üzenetére


S-IW
tag

(#23770) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Végre a MSVC2010 fordítóval fordítják a Firefoxot, ez sebességnövekedést hoz magával bizonyos területeken. Viszont a Windows 2000 és XP SP1 platform többé nem támogatott.

(#23771) Kunsztler válasza WonderCSabo (#23770) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Ez most benne van vagy lesz valamikor benne? :)

Nexus 5

(#23772) Kunsztler válasza WonderCSabo (#23770) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Anno olvastam bár ennek jó régen lehetett,hogy bekerül pdf olvasó is a firefox-ba.Ez mikorra várható?Tervbe van adobe flash integrálás? :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#23773) WonderCSabo válasza Kunsztler (#23771) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Firefox 13-ba kerül bele.

Anno olvastam bár ennek jó régen lehetett,hogy bekerül pdf olvasó is a firefox-ba.Ez mikorra várható?

Passz. Amire gondolsz, az a PDF.js. Ez nem azt jelenti, hogy simán beépítik az Adobe Reader plugint a Firefoxba (ahogy a Chrome tette a Flashel), hanem írtak egy natív HTML5-ös PDF renderert. Ez kieg formájában kipróbálható.
Pluginok intergálása a Firefoxba nem várható.

(#23774) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

tete is kijott a 10essel, egyellore csak lejott proba fojjatmban

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23775) Faterkam


Faterkam
addikt

A firefox 10 véhleges a Sírba visz ezzel:
A dokumentum lejárt

Ez a dokumentum nem érhető el többé.

A kért dokumentum nem érhető el a Firefoxgyorsítótárában.Biztonsági okokból a Firefox nem kéri le automatikusan az érzékeny adatokat tartalmazó dokumentumokat.Kattintson a „Próbálja újra” gombra, hogy újra lekérje a dokumentumot a webhelyről.

A 9.01-be nem csinálta ezt, nem nyúltam semmihez.

Link:

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#23776) pirimama60


pirimama60
csendes tag

Nem tudom a Fast Dail- t eltávolítani a Firefoxomról, állandóan az jön be nyitóoldalnak.
Ha valaki tud segíteni, megköszönöm!! Puszika. Piroska SÜRGŐS !!!!!!!! :R :((

(#23777) DS39 válasza pirimama60 (#23776) üzenetére


DS39
nagyúr

Beállítások / Általános fül és ott a kezdőlapot rakd alapértelmezettre, de ha ez a kiegészítő ezt felülírta, akkor írd be pl. hogy: www.google.hu. (esetleg ha a kiegészítő már nem kell akkor távolítsd el a Kiegészítők közül)

[ Szerkesztve ]

(#23778) pirimama60 válasza DS39 (#23777) üzenetére


pirimama60
csendes tag

megcsináltam, de nem tűnt el, ugyanaz jön be, nincsen kiegészítők között nem találom. Máshol nem lehet megtalálni?? Üdv. Piroska :C
a beállítás az eszközökben vagy a könyvjelzőben van???

[ Szerkesztve ]

(#23779) DS39 válasza pirimama60 (#23778) üzenetére


DS39
nagyúr

Eszközök/Beállítások
megnéztem a kiegészítő lapját ott azt írják akkor jön be ha "about:blank" van kezdőoldalnak beállítva. tehát ha átírod www.google.hu-ra vagy about:home-ra (utóbbi a firefox gyári kezdőlapja) akkor nem kéne bejönnie akkor sem ha fent van a kiegészítő. az meg hogy nincs a kiegészítők között több mint érdekes, nem tudom hogy lehet.

(#23780) Vídar


Vídar
csendes tag

Valamiért folyton lefagy a Firefox ha youtubre megyek, néha más flash tartalmú oldalakon is. Gondoltam biztos nem vagyok ezzel egyedül és majd javítják a 10-re, de még mindig csinálja. Van erre valami megoldás?

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more... and I know I shouldn't.

(#23781) DS39 válasza Vídar (#23780) üzenetére


DS39
nagyúr

a hardveres gyorsítás be van kapcsolva? mert ha igen, az okozhatja. próbáld meg kikapcsolva.

(#23782) Vídar válasza DS39 (#23781) üzenetére


Vídar
csendes tag

Nincs. Ja és kb. egy hete csinálja ezt.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more... and I know I shouldn't.

(#23783) DS39 válasza Vídar (#23782) üzenetére


DS39
nagyúr

ha van újabb flash verzió mint amit használsz, telepítsd azt, vagy a mostanit telepítsd újra hátha segít.

(#23784) pirimama60 válasza Vídar (#23780) üzenetére


pirimama60
csendes tag

Köszike a jó tanácsot, sikerült visszaállítanom az www.google.hu-val a Firefoxomat.
Nem ott találtam meg a Flast Dail-t, hanem a kiegészítők kiterjesztése között és már le is tiltottam végre.
Nagyon szépen köszi a segítséget, tudod én nem igazán tudom ezeket a részeket, nincsen aki segítsen nekem ebbe, ezért kérdeztem meg ezen az oldalon.

További szép napot kívánok. Puszika. Piroska. :R :DD :K

(#23785) pirimama60 válasza Vídar (#23782) üzenetére


pirimama60
csendes tag

ez a flash mire jó?? Mi a feladata ??
a hardveres gyorsítást hol lehet be és kikapcsolni amit írtál? Nem tudom be van-e kapcsolva és nem csináltam tudtom szerint ilyent!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#23786) DS39 válasza pirimama60 (#23784) üzenetére


DS39
nagyúr

Nincs mit. :)

a flash playert, meg a hardveres gyorsítós cuccot Vidarnak írtam. amúgy a flash player segítségével tudsz videókat nézni pl YouTube-on. (a hardveres gyorsítást a Firefox az újabb verzióknál használja)

(#23787) Vídar válasza DS39 (#23783) üzenetére


Vídar
csendes tag

Próbáltam már, de nem segített...

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more... and I know I shouldn't.

(#23788) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Rosszul érzékelem, hogy az adblock plus (a saját listájával, semmi mod) mostanában szinte egyáltalán nem szűri a reklámokat a weboldalakon? Ha ez igaz, mit lehet tenni, hogy az összes reklámot ismét eltüntesse, mint a régi szép időkben?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23789) kranazoli


kranazoli
senior tag

Ezt még senki nem link-elte?!
Hmmm.. Érdekes....

Megérkezett a Firefox 10

"A 10-es kiadás azért fontos, mert ez a változat a többivel ellentétben egy évig nem frissül majd, de kiterjesztett terméktámogatás jár hozzá, méghozzá nem kevesebb, mint 54 hétig.

Ezzel a lépéssel a Mozilla illetékesei azokat a felhasználókat szeretnék meghódítani, akiket elriaszt az, hogy a webböngészőből hathetente újabb verziószámmal ellátott kiadás érkezik."

"A Mozilla Firefox 10-es kiadását felvértezték a HTML 5 szabvánnyal kapcsolatos támogatásokkal, valamint a CSS-t érintő legfrissebb megoldások támogatásával is. Az új Firefox teljes képernyős API támogatással, WebGL élsimítás támogatásával, CSS 3D transzformációk támogatásával és a <bdi> elem támogatásával érkezik – utóbbival kétirányú szövegelhatárolást lehet megvalósítani. A webböngésző tartalmaz egy rejtett „előre” gombot, ami csak akkor válik elérhetővé, illetve kattinthatóvá, ha a felhasználó a „vissza” gombbal visszalép az előzőleg megtekintett weboldalra."

"A frissítő mechanizmussal kapcsolatban sok még a teendő, azaz még sokat kell dolgozniuk a szekembereknek ahhoz, hogy a Firefox csendben, automatikusan a háttérben frissülhessen, de reméljük, előbb-utóbb azért most már csak felgyorsul a tempó."

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#23790) Hawk1979 válasza kranazoli (#23789) üzenetére


Hawk1979
őstag

(#23791) Matthewus válasza kranazoli (#23789) üzenetére


Matthewus
őstag

Ugyanúgy fog frissülni, mint eddig, majd pár hét múlva érkezik az a verzió, ami hosszabb távon támogatott, de azt külön kell telepíteni.

(#23792) kranazoli válasza Matthewus (#23791) üzenetére


kranazoli
senior tag

Igen?! Akkor meg mi a pöcsömnek írnak ilyet ezek az Ipon-osok. :(((

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#23793) DS39 válasza kranazoli (#23792) üzenetére


DS39
nagyúr

mert van olyan verzió is, ESR-nek nevezik és intézményeknek szánják. mozilla ftp-ről letölthető.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23794) kranazoli válasza DS39 (#23793) üzenetére


kranazoli
senior tag

Jogos. Így már beugrik. Viszont a cikk így pöttyet félrevezető. Mind1.
És köszi a korrekt infót! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#23795) Faterkam


Faterkam
addikt

Erre valakinek ötlete?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#23796) DS39 válasza Faterkam (#23795) üzenetére


DS39
nagyúr

kicsit részletezhetnéd, hogy milyen dokumentumot nézel (és milyen oldalon), és az első megnézés után mennyi idővel jelenik meg ez?

(#23797) rebugra válasza Faterkam (#23795) üzenetére


rebugra
aktív tag

Na ilyenen nekem életebe soha nem jött elő, pedig nyomom a Firefoxot elég intenzíven napi 24 órából 26-ot :C

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#23798) spammer


spammer
veterán

Valakinek tipp, hogy miért nem mennek a userscriptek 10-es verzió alatt? Scriptish van fent, be is van kapcsolva, betölti a scripteket is (FB,Youtube) de az oldalon mégsem aktiválódnak, pedig a Scriptish jelzi, hogy aktív a script. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23799) xabolcs válasza spammer (#23798) üzenetére


xabolcs
őstag

nekem van olyan szkriptem ami mukodik: FF10, Scriptish 0.1.7, nehany userscript - oke, nem FB vagy YT!

ezert arra gyanakodok, hogy a kerdeses userscript fut hibara.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#23800) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Hali

Van egy kis gondom. Frissítettem a firefoxom a 10-es verzióra, előtte 7.01 volt, az a gond, hogy egy oldalt sem nyit meg, mindre azt írja, hogy az oldal nem elérhető. Visszaraktam a 7-est ami működött mostmár az sem jó. Nyomtam fullos uninstallt, megint felraktam a 7-est de így sem műxik. Ami fura, hogy internet explorer működik, azzal nincs ilyen gond, viszont a chrome is ugyanúgy rossz lett mint a firefox. Most mi a franc van? Op. rendszer Win Xp.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.